• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Valentin napi esemény

Csak egy kérdés.Az előzményben azt írja hogy Burukbrak és Gaelagil egybekeltek.Ez az előző valentin napi esemény volt?
Igen! Ez a Valentin napi esemény. "Az idei Valentin napi esemény február 7-én kezdődik és február 16-ig tart. Ennyi időtök lesz a küldetések teljesítésére és a Gaelagil és Burukbrak szerelmét és családszeretetét bemutató épület megszerzésére. 4x3, lakosságot és kultúrát is ad"
 

merijen

Újonc
1. Szerezz aranyat
2. Szerezz alapanyagot
3. Indíts 1 italtermelést
4. Használj fel 2 Tudáspontot
5. Szerezz 3 Bűbájt
6. Készíts 5 Egyszerű szerszámot
7. Látogass meg 3 szomszédot
8. Teljesíts 3 találkozót,/ 15 bajnoki találkozót
9. Szerezz 7 ereklyét
10. Szerezz aranyat és vásárolj 7 Tudáspontot
11. Készíts 7 kenyeret
12. Szerezz 3 bűbájt
13. Használj 2 Katalizátor bűbájt
14. Készíts 9 Fejlett szerszámot
15. Szerezz alapanyagot
16. Szerezz márványt, acélt és deszkát
17. Készíts 9 Kosár élelmiszert
18. Teljesíts 6 találkozót,/ 30 bajnoki találkozót
19. Szerezz 12 ereklyét
20. Képezz sereget,/ kutass ki egy technológiát
21. Készíts 300 Bűbájtöredéket (akadémiás eladás)
22. Készíts 9 Szerszámos dobozt
23. Szerezz 3 Bűbájt vagy használj fel 3 Bűbájt
24. Készíts 900 Bűbájtöredéket (akadémiás eladás)
25. Teljesíts 9 találkozót/ 45 bajnoki találkozó
26. 8x3 órás T1 termelés
27. 1x3 órás manutrió
28. 8x9 órás T1 termelés
29. Teljesíts 12 találkozót/ 60 bajnoki találkozót
30. Fedezz fel egy tartományt/ fejlessz épületet 16-os szintre
31.8x1 napos T1 termelés
32.2x9 órás manutrió
33. technológia feloldás/ fejlessz épületet 16-os szintre
34. Egyél 1 sütit! 
tudtommal ez lesz a feladat sor

Az utolsó feladatban mit kell csinálni?
 

Deleted User - 242797

Vendég
Sziasztok
Nem rég fejeztem be a feladatsort,és kicsit csalódott vagyok.Korántsem ér annyit az épületem mint másoknak,jóval kevesebb lakost és kultúrád ad mint az előttem végző testvéreimnek akik kicsit magasabb szinten vannak.Ezt nem tartom fer dolognak mivel a feladatok semmivel sem voltak könnyebbek.Ez van ezt kell szeretni,ha tudom lehet bele sem kezdek. :(:(:(
 

DeletedUser683

Vendég
Sziasztok
Nem rég fejeztem be a feladatsort,és kicsit csalódott vagyok.Korántsem ér annyit az épületem mint másoknak,jóval kevesebb lakost és kultúrád ad mint az előttem végző testvéreimnek akik kicsit magasabb szinten vannak.Ezt nem tartom fer dolognak mivel a feladatok semmivel sem voltak könnyebbek.Ez van ezt kell szeretni,ha tudom lehet bele sem kezdek. :(:(:(
Szia! :) Nem jó hozzáállás, hiszen minden event az előrehaladásodnak megfelelően adja az épületek értékeit. :) Csak gondolj bele kérlek: te ahogy látom negyedik fejezetes vagy, és mondjuk, hogy van egy csoporttársad, aki meg Amuni fejezetes, aki kap 3000 lakost és 4100 kultúrát. Ha te kapnál annyi, talán hónapokig nem kéne semmit tenned, hogy a lakosod és kultúrád elegendő legyen. De fordítva: ha ő kapna annyit, mint te (330 lakost és 440 kultúrát), akkor neki szinte semmit nem érne az épület, nem is lenne érdemes a helyet foglalnia vele, mert nála sokkal nagyobbak a lakos és kultúraigények. Ezt meg kell szokni, hogy mindig a szintednek megfelelő épületértéket kapod. ;) Ne szomorkodj! :)
 

DeletedUser4433

Vendég
Sziasztok
Nem rég fejeztem be a feladatsort,és kicsit csalódott vagyok.Korántsem ér annyit az épületem mint másoknak,jóval kevesebb lakost és kultúrád ad mint az előttem végző testvéreimnek akik kicsit magasabb szinten vannak.Ezt nem tartom fer dolognak mivel a feladatok semmivel sem voltak könnyebbek.Ez van ezt kell szeretni,ha tudom lehet bele sem kezdek. :(:(:(
Djyahel már leírta lényegében azt,amit én is szerettem volna. Csak egy kiegészítést tennék....én például nem is az épületért kezdtem bele elsősorban,hanem a közte lévő ajándékokért,azért azok sem rosszak : ;)
 

Deleted User - 242797

Vendég
Djyahel,teljesen rendben van amit írtál,értem.Viszont ha megfordítjuk a dolgot akkor az amuni fejezetes ugyan annyi ráfordított energiával,alapanyaggal,arannyal,acéllal,fával márvánnyal...stb. tízszer annyit kap mint mondjuk én.Akkor nem úgy lenne igazságos ha arányaiban a feladatok is változnának..?
 

DeletedUser4433

Vendég
Djyahel,teljesen rendben van amit írtál,értem.Viszont ha megfordítjuk a dolgot akkor az amuni fejezetes ugyan annyi ráfordított energiával,alapanyaggal,arannyal,acéllal,fával márvánnyal...stb. tízszer annyit kap mint mondjuk én.Akkor nem úgy lenne igazságos ha arányaiban a feladatok is változnának..?
Részben igazad van, bár a feladatok nagy része olyan,ahol nem mennyiségben kell teljesíteni, hanem időben. Az 1 napos termelés mindenkinek 1 napjába kerül, tartson akárhol is.
 

Deleted User - 204368

Vendég
Djyahel,teljesen rendben van amit írtál,értem.Viszont ha megfordítjuk a dolgot akkor az amuni fejezetes ugyan annyi ráfordított energiával,alapanyaggal,arannyal,acéllal,fával márvánnyal...stb. tízszer annyit kap mint mondjuk én.Akkor nem úgy lenne igazságos ha arányaiban a feladatok is változnának..?
nem értem a problémád. 3500 márványt-fát-acél kelett összekaparnod. aki klánba annak semmibe nem kerül mert lebeszélik és oda-visszacserélik. viszont nekik abajnokik/tartományos cuccok arányosan drágábbak. aki nagy szinten van annak a "szerezz ereklyét" csinálj meg 15 találkozót különösen nehéz neked meg elhanyagolható mert pár óra és csinálsz tartományt :) szóval ugyancsak igazságos
 

DeletedUser

Vendég
....Viszont ha megfordítjuk a dolgot akkor az amuni fejezetes ugyan annyi ráfordított energiával,alapanyaggal,arannyal,acéllal,fával márvánnyal...stb. tízszer annyit kap mint mondjuk én.
Valóban, azonban éppen 10x annyi is kell neki egy épületének szint fejlesztéséhez, mint neked.
Tehát ha elosztjuk az igényt a megnyert mennyiséggel, arányaiban kb. ugyanaz lesz neki, mint neked. Akkor miért kellene ugyanazért többet dolgoznia, mint neked?

ui.: egyébként vigyázz mit kívánsz, egyszer még elérheted az amunikat :D
 

Deleted User - 242797

Vendég
nem értem a problémád. 3500 márványt-fát-acél kelett összekaparnod. aki klánba annak semmibe nem kerül mert lebeszélik és oda-visszacserélik. viszont nekik abajnokik/tartományos cuccok arányosan drágábbak. aki nagy szinten van annak a "szerezz ereklyét" csinálj meg 15 találkozót különösen nehéz neked meg elhanyagolható mert pár óra és csinálsz tartományt :) szóval ugyancsak igazságos


Ezek szerint még én jártam a legjobban,ennek örülök. :D
És egyáltalán nem a problémám,csak kicsit csalódott voltam. :)
 

DeletedUser683

Vendég
Djyahel,teljesen rendben van amit írtál,értem.Viszont ha megfordítjuk a dolgot akkor az amuni fejezetes ugyan annyi ráfordított energiával,alapanyaggal,arannyal,acéllal,fával márvánnyal...stb. tízszer annyit kap mint mondjuk én.Akkor nem úgy lenne igazságos ha arányaiban a feladatok is változnának..?
Tévedés! Az árukérések a fejezetekhez mértén történnek, vagyis amit tőled kér, annak többszörösét kéri az Amuni fejezetestől. A többit leírták az előttem szólók. Másrészt azért belegondolhatnál, hogy ha úgy lenne, ahogyan szeretnéd, és lenne is szerencséd egyes eventekben valamiből jó sok épületet szerezni ugyanolyan értékekkel, akkor neked akár sok-sok hónapig semmit se kéne tenned, hogy a lakosaid száma és kultúrád megfelelő szinten legyen a városodban, míg akinek nem lenne szerencséje, az meg gürizhetne tovább. Ez jelentős előnyhöz juttatna téged a többivel szemben. Ez így megy már több, mint 3 éve a játékban, és minden bizonnyal nem is fog változni, ezért érdemesebb ezzel megbékélned.;)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Deleted User - 242797

Vendég
Az árukérések a fejezetekhez mértén történnek, vagyis amit tőled kér, annak többszörösét kéri az Amuni fejezetestől

Bocsi,de a 3-9 és1-napos árutermelés az mindenkinek 3-9 és 1-nap.Vagy arra gondolsz hogy amíg tőlem nyolcat kér addig maradjunk az Amuni fejezetesnél,tőle nyolcvanat?
 

DeletedUser3

Vendég
Bocsi,de a 3-9 és1-napos árutermelés az mindenkinek 3-9 és 1-nap.Vagy arra gondolsz hogy amíg tőlem nyolcat kér addig maradjunk az Amuni fejezetesnél,tőle nyolcvanat?
A másodikra gondolt. Ahol azt kéri a feladat, hogy fizess be X valamit, vagy gyűjts be X valamit, az a fejezethez kötődik.
Az olyan küldetés, ami azt kéri "készíts 9 órás termelést", a mindenkinél ugyanaz.
 

Deleted User - 242797

Vendég
A másodikra gondolt. Ahol azt kéri a feladat, hogy fizess be X valamit, vagy gyűjts be X valamit, az a fejezethez kötődik.
Az olyan küldetés, ami azt kéri "készíts 9 órás termelést", a mindenkinél ugyanaz.

Értem mire gondoltok.Az akkor is csak 5-6 feladat a 33-ból. Persze ha jól számoltam.
Egyébként meg nem vitatkozni akartam,csak kifejeztem csalódottságomat,kicsit többet vártam.
 

DeletedUser4345

Vendég
Értem mire gondoltok.Az akkor is csak 5-6 feladat a 33-ból. Persze ha jól számoltam.
Egyébként meg nem vitatkozni akartam,csak kifejeztem csalódottságomat,kicsit többet vártam.

[Itt] minden event előtt megnézheted, hogy mi lesz a nyeremény, így többet nem kell csalódnod.
Vagy csak ráviszed az egeret a játékban a jutalomra és máris látod, hogy mit kapsz, ha végig csinálod:

0f68bcfcc8723c4f9b6faac060de0a4f.png
 

DeletedUser683

Vendég
Bocsi,de a 3-9 és1-napos árutermelés az mindenkinek 3-9 és 1-nap.Vagy arra gondolsz hogy amíg tőlem nyolcat kér addig maradjunk az Amuni fejezetesnél,tőle nyolcvanat?
Nem, nem erre gondoltam. A hozzászólásodban (amit idéztem is) lévő kérdésed egy részére, de akkor megint beídézem, kiemelve, amire válaszoltam:
Djyahel,teljesen rendben van amit írtál,értem.Viszont ha megfordítjuk a dolgot akkor az amuni fejezetes ugyan annyi ráfordított energiával,alapanyaggal,arannyal,acéllal,fával márvánnyal...stb. tízszer annyit kap mint mondjuk én.Akkor nem úgy lenne igazságos ha arányaiban a feladatok is változnának..?
A ráfordított energia mindenkinek ugyanannyi, miért is lenne több?
Az akkor is csak 5-6 feladat a 33-ból. Persze ha jól számoltam.
Nem, sokkal több feladat fejezetfüggő. Akár aranyat, akár alapanyagot kell gyűjteni, akár árut, ezek mind fejezetfüggők, de a "teljesíts x találkozót, szerezz x ereklyét, oldj fel egy technológiát, fedezz fel egy tartományt, de sok esetben még a fejlesztős feladatok is jóval többe kerülnek, ha nem 16-os szintre tud már fejleszteni, hanem csak fejlettebb épületet. Ilyen a játék struktúrája, hogy ahogyan haladsz előre a fejezetekkel, minden egyre drágább, de a rendelkezésre álló hely meg kötött, azzal kell gazdálkodni.
Ha nem értetted meg eddig, hogy miért írtam, hogy mi igazságos, és mi nem, akkor ezután sem fogod, illetve talán jó sokára, ha már sok fejezetet végigvittél. ;)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:
Fent