• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Város áthelyezés

bere007

Veterán
az Innonak is van igazsága, vagy eleve informatikailag nehezen kezelhető kérdéskör.

Az innonak nem érdeke, hogy kiderüljön, ténylegesen mennyien játszanak. Pl azt akit véglegesen kitiltanak a játékból és zárolják a fiókját, a városa valamiért mégis itt van még. Pedig többet nem jöhet vissza. Őket simán lehetne törölni, vagy ha nem akarják, akkor paterolják ki a peremvidékre. Mivel tiltva lett, úgyse fog reklamálni, hogy kirakták külső Mongóliába a birkák mellé. Ezt az évek alatt bármikor, bárkinek felvetettem, valamiért soha nem érkezett rá válasz és megoldás.

annál elvileg ez az áthelyező program azt is figyeli, hogy a felderített területen lévő aktivitás jobb legyen az új helyen

Ennek a bevezetésekor azt írták, hogy a világ közepe felé pakol a rendszer. Arról nem volt szó, hogy azt is figyeli, hogy ott aktívak-e, vagy pedig bentragadt inaktív városok vannak a környékén. Ha úgy van ahogy a legelején volt, akkor viszont sokszor előfordulhat, hogy egy viszonylag aktívabb külső helyről bekerül valaki egy teljesen inaktív belső részre.
 
Utoljára szerkesztve:

Simple

Community Manager
Elvenar Csapat
Community Manager
Az innonak nem érdeke, hogy kiderüljön, ténylegesen mennyien játszanak. Pl azt akit véglegesen kitiltanak a játékból és zárolják a fiókját, a városa valamiért mégis itt van még. Pedig többet nem jöhet vissza. Őket simán lehetne törölni, vagy ha nem akarják, akkor paterolják ki a peremvidékre. Mivel tiltva lett, úgyse fog reklamálni, hogy kirakták külső Mongóliába a birkák mellé. Ezt az évek alatt bármikor, bárkinek felvetettem, valamiért soha nem érkezett rá válasz és megoldás.

Minden InnoGames játéknál ez így van, hogy nem törlődik a kizárt játékos fiókja, persze vannak kivételek, de ott szigorúbb is az alapvető inaktív törlés. Pl. van, ahol a 30. nap deaktiválódik, majd 90. nap után törlésre kerül a fiók.
Ez olyan szempontból jó is, hogy aki pár éve ki lett zárva, ha vissza szeretne térni, akkor az ügy újra vizsgálását kérheti. A legtöbbször módosultak a szabályok, így elképzelhető, hogy visszaengedésre kerülhet az egyik fiókja, ez természetesen nem 1-2 hónap letelte után van... (Pl. ha pushing miatt ki lett zárva 3-4 éve)
Azt, hogy őket mozgatná a rendszer nem tudom, ha erről van valami információd vagy megfigyelésed, azt mindenképpen írd le. :)

Remélem így megválaszoltam a kérdésedet. :)

Ennek a bevezetésekor azt írták, hogy a világ közepe felé pakol a rendszer. Arról nem volt szó, hogy azt is figyeli, hogy ott aktívak-e, vagy pedig bentragadt inaktív városok vannak a környékén. Ha úgy van ahogy a legelején volt, akkor viszont sokszor előfordulhat, hogy egy viszonylag aktívabb külső helyről bekerül valaki egy teljesen inaktív belső részre.

A város áthelyezés továbbra is egy olyan téma, amelyről nem tudunk pontos tájékoztatást adni, mivel mi sem kaptunk az elmúlt időben. Minden hivatalos, a költözésről elérhető információt Syntex/Hoshi leírta és közzétette, mikor ez nekik feladatuk volt, jelenleg ezt nem tudom/tudjuk kiegészíteni, a fentiek miatt.
 

Dimapollo

Újonc
Nem fognak tudni segíteni, mert ezt egy program kezeli, nem ők. Én a térkép legszélén vagyok a kezdetek óta, és az elején kb. fél évig leveleztem, mert alig volt aktív szomszédom - nekem meg az volt a bajom, hogy az auto rendszer az istennek nem akart áthelyezni. Ez nem szemét csavar, ez van sajnos, a játék lett így megírva, amit az ember vagy elfogad, vagy nem.
Az automatikus áthelyezéssel elvileg jobb helyzetbe kellett kerüljél, több aktív szomszéddal. A kifogásolt városnevet is lehet jelenteni a supporton, és átnevezik/eljárnak az ügyben.
A "kifogásolt városnevet" jelentettem és nem csináltak semmit,persze "nagyon sajnálják"...Ma beléptem,kaptam egy újabb support üzenetet amiben üzenik,hogy a városom át lett helyezve,ennek ellenére ott van ahol tegnap is.....
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Siorna

Veterán
Akkor egy másik "ötlet": a bejelentkező ablak üdvözlő/tájékoztató szövegei közé kerüljön be egy, ami az áthelyezésről szól, például az igen kevéssé informatív "Jó újra látni" helyett. Mondjuk egy ilyen: "Ha nem szeretnéd, hogy városodat időnként áthelyezzük, a beállítások menüben tudsz ez ellen tenni." - vagy valami hasonló. Ez legalább annak segítség, aki megnézi ezeket a tippeket. Én pl. a játék kezdetekor szorgosan olvasgattam, és elég sok dologra ezekből jöttem rá.
 

Calyr

Veterán
Az innonak nem érdeke, hogy kiderüljön, ténylegesen mennyien játszanak. Pl azt akit véglegesen kitiltanak a játékból és zárolják a fiókját, a városa valamiért mégis itt van még. Pedig többet nem jöhet vissza. Őket simán lehetne törölni, vagy ha nem akarják, akkor paterolják ki a peremvidékre. Mivel tiltva lett, úgyse fog reklamálni, hogy kirakták külső Mongóliába a birkák mellé. Ezt az évek alatt bármikor, bárkinek felvetettem, valamiért soha nem érkezett rá válasz és megoldás.
Aki követi a dolgokat, ezt évek óta tudja, szóval semmi újat nem mondtál.
Bevallom, elsőre én is a legrosszabbra asszociáltam ebből, még ezt is hangoztattam másoknak. Aztán pl. a béta fórumon már szembejött a valóság, olvastam jogosnak tűnő érveket, amelyek alapján beláttam, hogy nem olyan egyszerű ennek a megoldása. Simple válaszában is tök jogos érvek jöttek fel.

Ennek a bevezetésekor azt írták, hogy a világ közepe felé pakol a rendszer. Arról nem volt szó, hogy azt is figyeli, hogy ott aktívak-e, vagy pedig bentragadt inaktív városok vannak a környékén. Ha úgy van ahogy a legelején volt, akkor viszont sokszor előfordulhat, hogy egy viszonylag aktívabb külső helyről bekerül valaki egy teljesen inaktív belső részre.
Ezek jól hangzó elvi dolgok - de tudsz rá konkrét példát is? Ismersz olyan játékost, aki az áthelyezéssel rosszabbul járt? (én nem)
Nézzük logikailag: ha a rendszer nem nézne aktivitást is, akkor mégis mi lenne olyan bonyolult az áthelyezésben?
Egy ilyen alap sémát még én is meg tudnék írni a harminöt évvel ezelőtt tanultak alapján Videoton számítógépen, basic nyelven. :D
Kb. ennyi:
10 cls
20 dir free pozition id
30 if player relic id == pozition relic id go player id pozition id
40 goto 10

Valamiért úgy érzem és arra tippelnék, hogy ez ennél bonyolultabb lehet. ;)
 

Calyr

Veterán
A "kifogásolt városnevet" jelentettem és nem csináltak semmit,persze "nagyon sajnálják"...Ma beléptem,kaptam egy újabb support üzenetet amiben üzenik,hogy a városom át lett helyezve,ennek ellenére ott van ahol tegnap is.....
Bocs, de erről a válaszról Dulifulitörp jut eszembe.
"Hé, cimbora, kell segítség?
Ki nem állhatom, ha segíteni akarnak."
 

bere007

Veterán
Azt, hogy őket mozgatná a rendszer nem tudom, ha erről van valami információd vagy megfigyelésed, azt mindenképpen írd le. :)

Sima mezei játékosként erről nincsen információm, a megfigyelés meg addig terjedt ki, hogy látom, hogy az acc még megvan. Azért is kérdeztem rá és adtam ötletet arra, hogy mit lehetne szerintem változtatni. De a bejelentés alapján kifelé senkit sem pakolnak, hanem csak befelé és ezért is írtam azt, amit.

Aki követi a dolgokat, ezt évek óta tudja, szóval semmi újat nem mondtál.

Nem is azoknak írtam ezt, akik évek óta itt vannak és tudják ezt, (mondjuk ahogy látom egyre kevesebb ez a réteg...) hanem azoknak, akik nem tudják.

Ezek jól hangzó elvi dolgok - de tudsz rá konkrét példát is? Ismersz olyan játékost, aki az áthelyezéssel rosszabbul járt? (én nem)

Egy oldalt lapozz vissza és láthatsz. ;)

Nézzük logikailag: ha a rendszer nem nézne aktivitást is, akkor mégis mi lenne olyan bonyolult az áthelyezésben?

Azért ilyen, mert ugyan olyan terepviszonynak kell lennie és persze szabad helynek és persze a "világ közepe" felé kell raknia. Értem a logikádat, de az a baj, hogy ezt kilogikáztad, hogy így lenne jó. De hol van leírva, hogy ez így is működik? És pont ezért lehet az, hogy ha a térképen befelé van olyan hely, aminek megfelelsz, akkor áttesz, de tele lehet szép nagy inaktív városokkal. És akkor már az aranybányák is jobbak, mint azok.

Amiket írok, azokat a bejelentés alapján írtam le, mivel ezután új infó nincs, így gondolom ezek vannak érvénybe. Itt nincsen leírva olyan dolog, amiket te írtál volna. ;) Szépen hangzik amiket írsz, de attól még nem lesz igaz.
 

Erica

Veterán
A "kifogásolt városnevet" jelentettem
Szia!

Biztos, hogy kérted a városod áthelyezését? Vagy csak Te is elfelejtetted azt a Ződ pipát kivenni.....Mennyi őrült nagy gond így a világban, a Corona már el törpösödik mellette...szinte.
 
Utoljára szerkesztve:

Calyr

Veterán
Egy oldalt lapozz vissza és láthatsz. ;)
Idézd be légyszi azt a szövegrészt, ami arról szólt, hogy valaki ténylegesen rosszabbul járt, mert én nem találom.

Azért ilyen, mert ugyan olyan terepviszonynak kell lennie és persze szabad helynek és persze a "világ közepe" felé kell raknia. Értem a logikádat, de az a baj, hogy ezt kilogikáztad, hogy így lenne jó. De hol van leírva, hogy ez így is működik?
...
Amiket írok, azokat a bejelentés alapján írtam le, mivel ezután új infó nincs, így gondolom ezek vannak érvénybe. Itt nincsen leírva olyan dolog, amiket te írtál volna. ;) Szépen hangzik amiket írsz, de attól még nem lesz igaz.
Bétán és más, külföldi fórumokon beszélgettek erről top playerek.
Persze ettől még lehet, hogy nem igaz.
 

Calyr

Veterán
Figyu, ne nézzél már ennyire hülének légyszi. :) Itt a szubjektív sirám látszik, hogy neki nem tetszett az áthelyezés - objektíve, hogy ténylegesen rosszabbul járt volna, egyetlen árva betű sincs. De ha van, AZT idézd már be, mert az lehet vitaalap, rendben? ;)
 
Fent