• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Visszautasítva Tp vásárlás

Előnyök , színesebbé válna a játék .
Hátrányok : gondolj bele az arany raktár kapacitása véges , így túl nagy előnybe kerülne az akinek sok fegyvertár és manatermelő van , ezenfelül akinek sok csodája van és ráadásul magas szinten sok tartománnyal , annak az isteni mag termelés az egekben lehet , plusz ha hozzá vesszük , hogy naponta visszaállna a vásárlási összeg mint pl a kereskedőnél akkor ...
Technikailag a mana kapacitás a városban is véges a napi bomlás miatt. Elméletileg lesz 1 pont ahol annyit termelsz amennyit bomlik. Nem állna vissza a költsége, az 1 picit vad lenne. Amikor még a forge of empiressel játszottam akkor volt a tp az kincs hozzá állás mivel ott nem kaptad mindenhonnan mint az elvenarban. Legalábbis nekem. Többi játékostól vettek tp-t az árúért az emberek.
Gondoltam ez az ötlet olyan aminek az eredeti játékkészítőnek az eszébe kellet volna jutnia vagy brainstormingon vagy valahol fel kellett volna merülnie, valamiért nem történt vagy amikor felmerült akkor nem tartották szükségesnek.
 
Olyan fontos anyagokért gondoltál TP-ét vásárolni, melyek anélkül is hiánycikkek lesznek a városodban (fejlődés és fejlesztésfüggő), hogy abból bármire is költöttél volna. Ezért nem támogattuk az ötletedet, mert tévútra visz. Ha a városod kapacitása (aranytermelés és manufaktúra anyagok) már nem bírják el az Eventes küldetések TP vásárlására ösztönző feladatait, akkor te az Eventen felül is nyomogattad azt a gombot.
Az aranytermelésed és az árutermelésed a fejlődéseddel, ha azt a techfa haladásával párhuzamosan követed, folyamatosan növekedni fog. Emellett az arany és az árú is tuningolható, míg az egyik áldással, a másik bűbájjal. Tehát van arra mód, hogy teljesítsd az Eventes küldetéseket, de ha kihagyod abba sem fogsz belehalni. A játék fő elemei a fajok kikutatása, a városod fejlesztése, a bajnokságok és a végtelenség tornya. Az Eventek, Kalandok egy minden mellett futó másodszál a játékban, amire úgy kell tekintened, hogy plusszokat/könnyítéseket adhat a fővonalhoz. A súlypont nem az Eventeken van, hanem a városod fejlődésén. Ilyenkor meg kell osztanod az erőidet. Ha mindent akarsz el kell gondolkodnod, hogy mi éri meg neked, és a választásoddal mit veszthetsz azon, amit megnyersz.
A fórumon sok tapasztalt játékos van, akik már bejárták azt az utat, amit a hozzászólásaik alapján neked nem kellene. Hallgass rájuk, amikor azt mondják neked, hogy a mana-mag-ork raktári készlete teljesen mindegy hol áll, sovány lesz a jövőben. Most még nálad lehet, hogy dőzs van érzésed szerint belőlük, de hidd el nem lesz ez így mindig. Bölcsen teszed, ha nem herdálod el, hanem gyűjtöd őket, mint a télre készülő mókus, aki minden fordulónál kitömött pofával hordja be fáradhatatlanul az odújába tölgyfája termését.
...és még valami. A játékfejlesztő nem buta, de amit kitalálunk, annak minden oldaláról meg kell világítanunk az előnyeit, hátrányait és le kell vezetnünk pontosan az elképzelésünk hasznosságát. Az a jó ötlet, ami kifejezetten a széles rétegeit öleli fel az Elvenarban játszóknak. Ha van egy jó meglátásod, de az inkább egyéni jellemzőkön alapul, akkor kevésbé érinti a többséget. Az ilyen specifikációk akkor alakulnak ki valakinél, ahol valamiért felborult az egyensúly, de ez nem kifejezetten jellemző a nagytöbbségre, így a közösséget, annak játékmenetét nem igazán érinti. Amennyiben az ötlet nem átfogó és kevésbé általános, akkor a megvalósulása is kétséges.
2017-ben voltam a tündéreknél azt hiszem. Akkor kattingattam oda ahol most van az árú ár és arany ár. Nem feltételeztem ott akkor, hogy ez később probléma lesz.
Az eventektől függ nekem a haladásom azért van rá igényem. Most nyertem több fantom macit ami 6000 manát termel. A félszerzeteknél ennél 2x nagyobb kultúrális épület termel 6600 manát 6 órával kevesebb idő alatt. Szóval ugyanúgy naponta 1x szedem be.... Nagyon nagy a különbség.
Nevezeteseknél még nagyobb a különbség az eventes épületekhez képest. Van 1 boszorkánykunyhóm ami 1600 orkot termel 24 óra alatt és a Hősök kohója 800-at se termel 7-es szinten. Túl nagy a különbség.... Persze ha 20-as szintre felhúznám a nevezetesem akkor jobb lenne... de én csak casual player vagyok. Évente-2 évente játszok 3-4 hónapot ahol haladok 1-2 kort aztán szüneteltetem. Nyári főnixes eventen pl még nem voltam.
 

Mihaszna

Veterán
Technikailag a mana kapacitás a városban is véges a napi bomlás miatt. Elméletileg lesz 1 pont ahol annyit termelsz amennyit bomlik.

Nem, nincs olyan pont, mert a magasabb korokban folyamatosan használva van. Sőt! Amint eléred az Erdei Elfek kort, onnantól beépül a játékba: (fajspecifikus áruk előállítása, Torony (amennyiben nem harcolsz), küldetések, kutatások, fejlesztések (pl. Csodák setében) stb..).

Amikor még a forge of empiressel játszottam
Nem! Ez még mindig nem a Forge Of Empier!

én csak casual player vagyok. Évente-2 évente játszok 3-4 hónapot ahol haladok 1-2 kort aztán szüneteltetem. Nyári főnixes eventen pl még nem voltam.

Akkor pláne nem értem, hogy minek dobtad fel a labdát. Tudtad, hogy lefogják ütni. :)
 
Nem, nincs olyan pont, mert a magasabb korokban folyamatosan használva van. Sőt! Amint eléred az Erdei Elfek kort, onnantól beépül a játékba: (fajspecifikus áruk előállítása, Torony (amennyiben nem harcolsz), küldetések, kutatások, fejlesztések (pl. Csodák setében) stb..).


Nem! Ez még mindig nem a Forge Of Empier!



Akkor pláne nem értem, hogy minek dobtad fel a labdát. Tudtad, hogy lefogják ütni. :)
Mihaszna te 1 kellemetlen alak vagy. Mivel nincsen tiltási lehetőség a fórumon, nem tudlak tiltani. Ezért meg kell kérnem téged, hogy többet hozzám létszíves ne beszélj. Köszönöm.
 

Deleted User - 373998

Vendég
Mihaszna te 1 kellemetlen alak vagy. Mivel nincsen tiltási lehetőség a fórumon, nem tudlak tiltani. Ezért meg kell kérnem téged, hogy többet hozzám létszíves ne beszélj. Köszönöm.
Kedves @Destion!
Engedd meg kérlek, hogy véleményt nyilváníthassanak a játékosok. Ha nem veszed jó néven a kritikát, kérlek ne rakj fel a jövőben több ötletet! Ha valaki ötletel, a pozitív mellett a negatív kritikát is el kell fogadnia.
Köszönöm a megértésed!
 

Ferenc99

Erős harcos
Nem, nincs olyan pont, mert a magasabb korokban folyamatosan használva van. Sőt! Amint eléred az Erdei Elfek kort, onnantól beépül a játékba: (fajspecifikus áruk előállítása, Torony (amennyiben nem harcolsz), küldetések, kutatások, fejlesztések (pl. Csodák setében) stb..).
Destion tud számolni , tényleg ez a helyzet van 1 olyan pont , de te ezzel nem számoltál , gondold át jobban amikor kritikát fogalmazol meg mert amit írsz az nem igaz , a hazugság bizony kellemetlen .
 

Kira7

Veterán
Destion tud számolni , tényleg ez a helyzet van 1 olyan pont , de te ezzel nem számoltál , gondold át jobban amikor kritikát fogalmazol meg mert amit írsz az nem igaz , a hazugság bizony kellemetlen .
Szia!
Igazatok van abban hogy van 1 pont ahol kiegyenlíti egymást, de ez mindenkinél más és más függ az ősi csodától hogy van vagy nincsen és milyen szinten van, meg nagy mértékben függ attól is hogy mennyi a termelésed. Nem mindegy hogy napi 100.000 vagy 1.000.000-ot termelsz
Azért ha elolvasod és értelmezed Mihaszna hozzá szólását akkor rá jössz hogy szépen leírta hogy miért nincsen az a pont. Mert "folyamatosan használva van ", így nem hazugság gondold át te is jobban :)
Nem, nincs olyan pont, mert a magasabb korokban folyamatosan használva van. Sőt! Amint eléred az Erdei Elfek kort, onnantól beépül a játékba: (fajspecifikus áruk előállítása, Torony (amennyiben nem harcolsz), küldetések, kutatások, fejlesztések (pl. Csodák setében) stb..).
A 19-s fejezetbe már elég sokan leírták hogy mekkora manna igény van, de pl. a 20-ban is ha nem pp használsz vagy nincsen annyi hogy elég legyen, ütem termelésre rengeteg mannát kell elhasználod akár naponta több mint 1 milliós tételben el tudsz használni ami csak a vendég árú termeléshez kell. Van mire felhasználni hogy ne érd el azt a pontot:), de pl. 1 alacsony termeléssel és ha nem használod fel akkor könnyen elérheted azt a pontot....ami meg nem biztos hogy jó a haladásodnak, fejlődésednek.
 

Ferenc99

Erős harcos
Szia!
Igazatok van abban hogy van 1 pont ahol kiegyenlíti egymást, de ez mindenkinél más és más függ az ősi csodától hogy van vagy nincsen és milyen szinten van, meg nagy mértékben függ attól is hogy mennyi a termelésed. Nem mindegy hogy napi 100.000 vagy 1.000.000-ot termelsz
Azért ha elolvasod és értelmezed @Mihaszna hozzá szólását akkor rá jössz hogy szépen leírta hogy miért nincsen az a pont. Mert "folyamatosan használva van ", így nem hazugság gondold át te is jobban :)
Mindegy hányas szinten vannak a csodáid , 2 faj között van egy olyan pont , de igazából kár tagadni ezt , lehet 15 nap múlva változik de van egy olyan pont . Ami zavar igazából az ahogy Mihaszna tagad egy állítást ami igaz.
 
Mana 500-1000-1500.... mint az aranynál, mivel milliós értékben lesz 1 bizonyos pont után nem látom ebben az értékben a problémát.
Ork 40-80-120 mint a fa-márvány-acélnál. 25. tp vásárlásnál már 1000-ért veszed.
Isteni magvak, 20 vagy 10-ért. Én 10-et mondanék mert az annyira nem szál el mint a mana.
Több termelhető termékre még nincs rálátásom.

Ha ez hiányzott, akkor bocs. Gondoltam a játékfejlesztők jobban rálátnak a témára mint én valaha fogok ezért feleslegesnek tartottam. Én személy szerint ezt az opciót a "Vásárolj X mennyiségű tp-t" eventes questeknél használnám, mivel aranyért és az árúkért drágán tudok tp-t venni. Ezt szívesen kifejtem bővebben ha van rá igény de gondolom nincsen.
Majd amikor egy egy küldetés fog kérni pl. 800.000 manát, vagy 50.000 magot, akkor hirtelen nagyon értékessé fog válni, pótolni meg nem egyszerű.
 

Kira7

Veterán
Mindegy hányas szinten vannak a csodáid , 2 faj között van egy olyan pont , de igazából kár tagadni ezt , lehet 15 nap múlva változik de van egy olyan pont . Ami zavar igazából az ahogy Mihaszna tagad egy állítást ami igaz.
Az a termelésedtől függ ,mindegy hogy 2 faj között vagy vagy nem. Ősi csoda nélkül 100.000 termelésnél az 1.000.000 raktárkészletnél van ez a pont , az ősi csoda annyit számít hogy azzal letudod vinni a bomlást 10%-ról 2%-ra akkor ez a pont magasabb raktár készletnél van.
 

Deathfolk

Veterán
Az a termelésedtől függ ,mindegy hogy 2 faj között vagy vagy nem. Ősi csoda nélkül 100.000 termelésnél az 1.000.000 raktárkészletnél van ez a pont , az ősi csoda annyit számít hogy azzal letudod vinni a bomlást 10%-ról 2%-ra akkor ez a pont magasabb raktár készletnél van.
Pontosan, Nekem pl hetek óta stagnál a mannám 6 Millió alatt, 5,8 van most, de a 6-ot nem tudom elérni mert a napi termelésem kb annyi mint a napi bomlás, 550-600k közt termelek (pontosan nem tudom) Nekem nincs sötét anyag labirintusom mert anélkül is megszoktam oldani, viszont így a napi bomlásom az 10%, ami az én esetembe pl most a 5,8 M -ből el fog tűnni 580 ezer manna, holnap kb ennyit szedek össze, így minden nap ez ismétlődik, nekem itt a vége. De fontos hogy a jelenlegi városomba található manna termelőkkel ennyi a vége, ha leraknék még több manna termelőt akkor több lenne.
Ha pedig lenne 30as labirintusom akkor csak 2% lenne a bomlás, úgy pedig már csak 116ezer bomlana el 580 helyett a jelenlegi városommal. Ami azt jelenti hogy egészen 29 millióig gyűjtögethetném ugyanezzel a várossal, akkor lennék ott mint most, hogy este elbomlik 580 ezer, csak most ez a határ nekem 5,8 milliónál van, 30as labirintussal pedig 29 milliónál lenne :D ( Lehet a jövőbe mégis csak lerakom a labirintust :) bár már az utolsó fejezetet is befejeztem nélküle )

De nem támogatnám én se hogy ezekből Tp-t lehessen venni, vagyis nekem aztán tök mindegy lenne ha lenne rá lehetőség, max nem használnám. Ezeket a bomló anyagokat érdemes gyűjtögetni mert mikor kellenek akkor rengeteg kell, 19. fejezetbe vagy 60 millió mannát használtam el, a 20.-ba is vagy 30at, bár ott megoldható volt PP-vel is, de aki meg le szerette volna termelni az anyagokat pp nélkül, annak vagy 100 milla manna kellett :D A magról nem is beszélve, az még értékesebb, ezeket hülyeség lenne elpocsékolni Tp-re, néha-néha 2 fejezet közt esetleg aki nagyon előre szalad az tudna ezekből is költeni, de összeségébe nézve a játékosok alig pár %-ának érné ez meg, a többiek csak kárt okoznának maguknak...

Amúgy ha az ember nem vásárolgat állandóan Tp-t aranyból és a 3 árúból akkor a jelenlegi lehetőségek is bőven elegek. Én lassan 5 éve játszok és a tp vásárlás árukból még mindig csak 7500 ba kerül (tekercs , kristály) Deszka pedig 21 ezer, miközben 40 millás készleteim vannak. Egyedül az arany ami már kicsit talán sok 2,5 milla 1 Tp, bár közbe 200 milla a raktár, és van 1 tonna pénzeső is raktárba, így nézve az se sok... Szóval több 1000 TP tudnék venni... Közbe 1 event alatt max kb 50 TP-t ha venni kell. Ezzel kb mindneki így van akinek kiegyensulyozott városa van és nem veszi napi szinten feleslegesen a tp-ket!

De pl mondhatnám hogy én meg annak örülnék hogyha orkokból lehetne Tp-t venni :) vagy akármi más értelmes dologra fel lehetne őket használni, mert 10+ millió orkom van és semmire nem tudom elhasználni őket... Bár kitudja lehet következő fejezetbe meg majd kellenek valamihez :)
 
Utoljára szerkesztve:
Fent