• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Visszautasítva Tp vásárlás

1. Benyújtó játéktapasztalata
Félszerzet korban vagyok

2. Az ötlet röviden
Orkért, manáért isteni magvakért lehessen tp-t venni az árú és arany opcióhoz hasonlóan.

3. Az ötlet háttere
Nem befolyásol.

4. Előnyök
Furcsálom, hogy nem lehet. Ha valahol lehet unlockolni akkor bocsánat.

5. Hátrányok
Nem hiszem, hogy van.
 

Erica

Veterán
1. Benyújtó játéktapasztalata
Félszerzet korban vagyok

2. Az ötlet röviden
Orkért, manáért isteni magvakért lehessen tp-t venni az árú és arany opcióhoz hasonlóan.

3. Az ötlet háttere
Nem befolyásol.

4. Előnyök
Furcsálom, hogy nem lehet. Ha valahol lehet unlockolni akkor bocsánat.

5. Hátrányok
Nem hiszem, hogy van.
Szia!
Hogymostmiafenevan???? Juj de el vagy varázsolva.....de végtére is ez Elvenar...
 
1. Benyújtó játéktapasztalata
Félszerzet korban vagyok

2. Az ötlet röviden
Orkért, manáért isteni magvakért lehessen tp-t venni az árú és arany opcióhoz hasonlóan.

3. Az ötlet háttere
Nem befolyásol.

4. Előnyök
Furcsálom, hogy nem lehet. Ha valahol lehet unlockolni akkor bocsánat.

5. Hátrányok
Nem hiszem, hogy van.
Később nagyon meg fogod becsülni a manát, magvat, meg úgy mindent, hidd el :)
 

Rikari

Veterán
Amiért meg kell dolgozni (rendszerességgel, szorgalommal, bajnoksággal stb.) az pont a TP, mana, mag és Mihaszna "lúdjai". Az ötleted amellett, hogy meggondolatlan pazarlás és haszontalanság, elcsökevényesíti a játék lényegét. Fajsúlyában hatalmas különbség van az arany és a TP között. Gondolj csak bele, amíg az egyiket minden különösebb erőfeszítés nélkül lekapod a városban, a másikért oda is kell tenned magad, azaz játszanod kell érte, pl. bajnokság. Mi marad Elvenarból, ha plázát csinálunk belőle? Van amit könnyedén meg tudunk venni/szerezni és van amiért brusztolni kell, és ez így van jól.
 
Amiért meg kell dolgozni (rendszerességgel, szorgalommal, bajnoksággal stb.) az pont a TP, mana, mag és Mihaszna "lúdjai". Az ötleted amellett, hogy meggondolatlan pazarlás és haszontalanság, elcsökevényesíti a játék lényegét. Fajsúlyában hatalmas különbség van az arany és a TP között. Gondolj csak bele, amíg az egyiket minden különösebb erőfeszítés nélkül lekapod a városban, a másikért oda is kell tenned magad, azaz játszanod kell érte, pl. bajnokság. Mi marad Elvenarból, ha plázát csinálunk belőle? Van amit könnyedén meg tudunk venni/szerezni és van amiért brusztolni kell, és ez így van jól.
Nálam fordítva van. Az arany és alapanyag jön be nehezen és tp-m van elég a haladáshoz. Ha nem lenne alapanyag bűbáj akkor nem is tudnék haladni a játékkal. Aranyat szerencsére csak 1-2 helyen kell használni. Az árú az inkább stagnál . Amennyi bejön azt el is költöm. Ork az olyan amilyen. A mana az kézifékként funkcionál, egyszerűen sosincs. . Isteni magvak még nem befolyásoltak mivel csak most léptem be a korba. Gondolom valamit rosszul csinálok.

Tp vásárlós questek miatt néztem, hogy nem lehet-e máshogy tp-t vásárolni. A fából 10k+-t kér ami 100-150.000 fa 1 eventes questért . Selyem varázspor hasonló helyzet az arany még rosszabb. Tündéreknél vásároltam utoljára nagyobb tételben tp-t (15-20) haladás céljából.
 

Mihaszna

Veterán
Nem igazán értelek. Az ötleted a TP vásár bővítését emeli ki olyan anyag/árucikkekért cserébe, ami a magasabb korban elengedhetetlenek az előre haladáshoz.

Nálam fordítva van. Az arany és alapanyag jön be nehezen és tp-m van elég a haladáshoz.

Az Arany és az Alapanyag kérdés a legkönnyebben korrigálgató dolog: Lakóépület és Műhely.. meg persze szabad terület, hogy ezeket mind el is tudd helyezni. A varázslatos lakóépületek több aranyat termelnek, mint a hagyományosak, ráadásul a toronyban az 1. szint tetején nyerni is lehet, tehát, megvenni se szükséges. A műhellyel ugyan ez a helyzet, csak a 2. szint tetején van. Igen, kell hozzá szerencse, kitartás, idő meg miegymás, de a lehetőség minden héten adott. :)

Ork: Nem emlékszem már melyik fejezetben, de a gatyám is majdnem ráment, mire kitudtam termelni a megfelelő mennyiséget. 700.000 orknál hagytam abba a számolást, de akkor és ott, mindenhez is Orkot kért.

A mana az kézifékként funkcionál, egyszerűen sosincs.

Nincs Mannád, de TP-t szeretnél venni érte? :D Pedig jobb ha betárazol, mert van olyan fejezet, ahol milliós nagyságrendben kéri a kutatás IS. (erről a tapasztaltabb játékosok tudnak mesélni) :)

Isteni magvak még nem befolyásoltak mivel csak most léptem be a korba.

Majd fognak. :) :D

Már csak 1 kérdés merült fel bennem:

Orkért, manáért isteni magvakért lehessen tp-t venni
tp-m van elég a haladáshoz

Ugye érted a kérdést? (WTF?) :rolleyes:
 

Herannin

Erős harcos
1. Benyújtó játéktapasztalata
Félszerzet korban vagyok

2. Az ötlet röviden
Orkért, manáért isteni magvakért lehessen tp-t venni az árú és arany opcióhoz hasonlóan.

3. Az ötlet háttere
Nem befolyásol.

4. Előnyök
Furcsálom, hogy nem lehet. Ha valahol lehet unlockolni akkor bocsánat.

5. Hátrányok
Nem hiszem, hogy van.
Ezt egy kicsit jobban ki kellene dolgozni szerintem. Mennyi ork, vagy mana, vagy mag kellene 1 TP-hez?
Nekem igazából fordított eset jutna az eszembe, hogy ha sok a felesleges TP, akkor abból vehessek manát, vagy magot.
Igazából nem ellenzem az ötletet, de nem is támogatom, mert nem sokan használnák, sőt sok játékost lehet hogy visszavetne a játékban, ha hibásan TP-t venne manáért vagy magért.
 

Sigrid

Tag
Nálam fordítva van. Az arany és alapanyag jön be nehezen és tp-m van elég a haladáshoz. Ha nem lenne alapanyag bűbáj akkor nem is tudnék haladni a játékkal. Aranyat szerencsére csak 1-2 helyen kell használni. Az árú az inkább stagnál . Amennyi bejön azt el is költöm. Ork az olyan amilyen. A mana az kézifékként funkcionál, egyszerűen sosincs. . Isteni magvak még nem befolyásoltak mivel csak most léptem be a korba. Gondolom valamit rosszul csinálok.

Tp vásárlós questek miatt néztem, hogy nem lehet-e máshogy tp-t vásárolni. A fából 10k+-t kér ami 100-150.000 fa 1 eventes questért . Selyem varázspor hasonló helyzet az arany még rosszabb. Tündéreknél vásároltam utoljára nagyobb tételben tp-t (15-20) haladás céljából.
Szia, végig szoktad pacsizni a térképet? Ott is sok alapanyagot és aranyat kaphatsz :)
 
Ha kevés az arany, alapanyag ahhoz, hogy haladni tudj, akkor lehet, hogy alapból a városod termelési egyensúlyát kellene megnézni és alakítani rajta a játékstílusodnak megfelelően.
 
Utoljára szerkesztve:

Mihaszna

Veterán
Remek ötlet szavazzunk meg .

Nem én döntöm el, de a hozzászólások 98%-a is azt bizonyítja, hogy nem sok értelme van. Továbbá az is kiderült, hogy az ötlet köszönő viszonyba sincs azzal, amit az ötletgazda lentebb írt/megfogalmazott. (Wiccara hozzászólása alatt közvetlenül) :)

Minden esetre részemről -1
 

Deleted User - 373998

Vendég
Kedves @Destion!

Köszönjük szépen az ötletet, de:-az ötleted nincs kidolgozva rendesen, és sajnos Te olyat nem szeretnél ami másnak nagy kincs.
Ha bármikor új ötleted lenne, szívesen olvasnánk azt.
Köszönöm a megértésed.
 
Kedves @Destion!

Köszönjük szépen az ötletet, de:-az ötleted nincs kidolgozva rendesen, és sajnos Te olyat nem szeretnél ami másnak nagy kincs.
Ha bármikor új ötleted lenne, szívesen olvasnánk azt.
Köszönöm a megértésed.
Mana 500-1000-1500.... mint az aranynál, mivel milliós értékben lesz 1 bizonyos pont után nem látom ebben az értékben a problémát.
Ork 40-80-120 mint a fa-márvány-acélnál. 25. tp vásárlásnál már 1000-ért veszed.
Isteni magvak, 20 vagy 10-ért. Én 10-et mondanék mert az annyira nem szál el mint a mana.
Több termelhető termékre még nincs rálátásom.

Ha ez hiányzott, akkor bocs. Gondoltam a játékfejlesztők jobban rálátnak a témára mint én valaha fogok ezért feleslegesnek tartottam. Én személy szerint ezt az opciót a "Vásárolj X mennyiségű tp-t" eventes questeknél használnám, mivel aranyért és az árúkért drágán tudok tp-t venni. Ezt szívesen kifejtem bővebben ha van rá igény de gondolom nincsen.
 

Rikari

Veterán
Mana 500-1000-1500.... mint az aranynál, mivel milliós értékben lesz 1 bizonyos pont után nem látom ebben az értékben a problémát.
Ork 40-80-120 mint a fa-márvány-acélnál. 25. tp vásárlásnál már 1000-ért veszed.
Isteni magvak, 20 vagy 10-ért. Én 10-et mondanék mert az annyira nem szál el mint a mana.
Több termelhető termékre még nincs rálátásom.

Ha ez hiányzott, akkor bocs. Gondoltam a játékfejlesztők jobban rálátnak a témára mint én valaha fogok ezért feleslegesnek tartottam. Én személy szerint ezt az opciót a "Vásárolj X mennyiségű tp-t" eventes questeknél használnám, mivel aranyért és az árúkért drágán tudok tp-t venni. Ezt szívesen kifejtem bővebben ha van rá igény de gondolom nincsen.
Olyan fontos anyagokért gondoltál TP-ét vásárolni, melyek anélkül is hiánycikkek lesznek a városodban (fejlődés és fejlesztésfüggő), hogy abból bármire is költöttél volna. Ezért nem támogattuk az ötletedet, mert tévútra visz. Ha a városod kapacitása (aranytermelés és manufaktúra anyagok) már nem bírják el az Eventes küldetések TP vásárlására ösztönző feladatait, akkor te az Eventen felül is nyomogattad azt a gombot.
Az aranytermelésed és az árutermelésed a fejlődéseddel, ha azt a techfa haladásával párhuzamosan követed, folyamatosan növekedni fog. Emellett az arany és az árú is tuningolható, míg az egyik áldással, a másik bűbájjal. Tehát van arra mód, hogy teljesítsd az Eventes küldetéseket, de ha kihagyod abba sem fogsz belehalni. A játék fő elemei a fajok kikutatása, a városod fejlesztése, a bajnokságok és a végtelenség tornya. Az Eventek, Kalandok egy minden mellett futó másodszál a játékban, amire úgy kell tekintened, hogy plusszokat/könnyítéseket adhat a fővonalhoz. A súlypont nem az Eventeken van, hanem a városod fejlődésén. Ilyenkor meg kell osztanod az erőidet. Ha mindent akarsz el kell gondolkodnod, hogy mi éri meg neked, és a választásoddal mit veszthetsz azon, amit megnyersz.
A fórumon sok tapasztalt játékos van, akik már bejárták azt az utat, amit a hozzászólásaik alapján neked nem kellene. Hallgass rájuk, amikor azt mondják neked, hogy a mana-mag-ork raktári készlete teljesen mindegy hol áll, sovány lesz a jövőben. Most még nálad lehet, hogy dőzs van érzésed szerint belőlük, de hidd el nem lesz ez így mindig. Bölcsen teszed, ha nem herdálod el, hanem gyűjtöd őket, mint a télre készülő mókus, aki minden fordulónál kitömött pofával hordja be fáradhatatlanul az odújába tölgyfája termését.
...és még valami. A játékfejlesztő nem buta, de amit kitalálunk, annak minden oldaláról meg kell világítanunk az előnyeit, hátrányait és le kell vezetnünk pontosan az elképzelésünk hasznosságát. Az a jó ötlet, ami kifejezetten a széles rétegeit öleli fel az Elvenarban játszóknak. Ha van egy jó meglátásod, de az inkább egyéni jellemzőkön alapul, akkor kevésbé érinti a többséget. Az ilyen specifikációk akkor alakulnak ki valakinél, ahol valamiért felborult az egyensúly, de ez nem kifejezetten jellemző a nagytöbbségre, így a közösséget, annak játékmenetét nem igazán érinti. Amennyiben az ötlet nem átfogó és kevésbé általános, akkor a megvalósulása is kétséges.
 
Utoljára szerkesztve:

Ferenc99

Erős harcos
1. Benyújtó játéktapasztalata
Félszerzet korban vagyok

2. Az ötlet röviden
Orkért, manáért isteni magvakért lehessen tp-t venni az árú és arany opcióhoz hasonlóan.

3. Az ötlet háttere
Nem befolyásol.

4. Előnyök
Furcsálom, hogy nem lehet. Ha valahol lehet unlockolni akkor bocsánat.

5. Hátrányok
Nem hiszem, hogy van.
Előnyök , színesebbé válna a játék .
Hátrányok : gondolj bele az arany raktár kapacitása véges , így túl nagy előnybe kerülne az akinek sok fegyvertár és manatermelő van , ezenfelül akinek sok csodája van és ráadásul magas szinten sok tartománnyal , annak az isteni mag termelés az egekben lehet , plusz ha hozzá vesszük , hogy naponta visszaállna a vásárlási összeg mint pl a kereskedőnél akkor ...
 

Ferenc99

Erős harcos
Szóval akárhogy is nézzük ezért nem jó , ja unuriumtermelővel még durvább lehet a különbség .
 
Fent