• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Visszautasítva Többletek, hiányok kezelése és a raktár „rendezése” egy Event-el

Putyika

Veterán
Kizárt hogy ez legyen bárminek is az alapja, hisz tévedni emberi dolog, hogy kezeled le a többi tévedés? Nálad alapból elakadást okoz a másik tévedése? Főleg egy ilyen jellegű?
Hidd el nem kizárt, hogy ez legyen valaminek az alapja...nálam semmit sem szabad kizárni. :D
Ez az én szememben nem tévedésnek számít, főleg nem egy másfél éves játékostól.
Annyira elterjedt lett már itt a fórumon térképnek nevezni a tervrajzot, hogy néha már szinte elhiszem, hogy tényleg így hívják. Általában igyekszem magam távoltartani az olyan bejegyzésektől amikben ilyen alapvető dolgok rosszul vannak írva....kivéve, ha kezdő játékosról van szó.
És még egy dolog nektek kedves @régi játékosok. Gondoljatok bele ha pl. én a „mindössze(???)” másfél éves játéktapasztalatommal, vagy más még kevesebbel azt javasolta volna korábban, hogy lehessen a Bűbájtöredékekből Kombináló Katalizátorért készíteni az Akadémián, és ezért még plusz Vízióport is kapni…. – mit zúdítottatok volna rá?
Nem hiszem, hogy ezt bármelyik régi játékos ellenezte volna...sőt talán még támogattuk is volna, mert szabadulnánk a rengeteg a töredéktől. Ennek semmi köze az itt töltött időhöz, katalizátort most is tud szinte bárki gyártani és szerezni a toronyból.
Vagy ne amit adj Isten azt javasolta volna korábban valaki (újabb), hogy legyen minden régi Eventes épület elérhető az Akadémián és a hozzájuk való ereklyéket időről időre lehessen megszerezni a Toronyban…
Na, ez már komolyabb ellenérzéseket vált ki. Leginkább a toronyban megszerezhető ereklye, mivel sokunknak csak újabb felesleges kacat.
gondoljatok bele, ezért ti megdolgoztatok, aki meg később kezdett, az??? ... szerencsére az Innó másként gondolja.
Pont ez a lényeg! Mi megdolgoztunk érte, aki később kezdte, az gyakorlatilag ajándékba kapja. De igazából én nem sajnálnám senkitől, csak jó lett volna olyan módon csinálni, ami nem jelent hátrányt a régieknek. Egyébként amikor valaki azt mondja, hogy neki is kell az ami a régieknek van, olyankor kicsit olyan érzésem van, mintha a munkahelyen az új kolléga mindent szeretne megkapni, amit addig kiosztottak amíg ő még nem dolgozott a cégnél.
Igen, az INNO sajnos másképp gondolja, igyekszik a régi játékosokat elüldözni, mert velünk csak a baj van, és elég ügyesen csinálják. Sok régi, jó játékos törölte már magát azért, mert megunták a sohavégetnemérő felzárkóztatási programot.
 

MesterAlma13

Erős harcos
Sziasztok,

Persze fejlettebb lehet kisebb játékos is, többet játszik, jobb testvériségbe, több a támogatása, de ne akarjatok már rögtön az első oldalra felszaladni. Hidd el, ha lesz lehetősége az Innonak , meg fogják alkotni. Már így is sokat támogatják a kezdő játékosokat, erre volna jó pár példám. Mindenhol van egy fejlettségi szint, mind a játékokban, mind a való világban. Tudod úgy lehet elérni, hogy az ember öregszik a játékkal egyetemben. Megkérnélek arra, hogy az elégedetlenséged ne a régi játékosokra vetítsd rá, hiszen tapasztalat szempontjából mi vagyunk előnyben.
Még az ötletről:- te is beláttad feljebb, hogy az adok-kapok teória nem biztos, hogy megállná a helyét és kivitelezhető lenne. Valószínű, hogy ezt az Inno is érzékeli. Ha lesz is ehhez hasonló cserebere akármi, akkor annak biztosan borsos ára lesz majd, és úgy cserél majd lomot a raktárból, mint akinek a fogát húzzák.(de ne legyen igazam)
Ez Elvenar, és kérlek ne akarj másik játékot kreálni belőle.
Köszönöm, hogy elolvastad.
Ismét arról kell írjak, amiről az előbb. Szó sincs arról, hogy valaki rohanni akar előre (ez az, amikor sokat lehet képzelni a leírtak mellé), ennél messze többet és mást rejt magában egy ilyen jellegű ötlet, hisz itt lehet akár a saját szintjén is rendezni a többleteket (amit akár egy egyszeri kicsit jobban megnyomott bajnoki vagy torony előremenetel el is vihet), a hiányokat meg szépen lassan és óvatosan kezelni - és már nem is szól az egész mindenféle rohanásról.
Továbbá nem egy Event kezelne mindent hiányt és többletet, csak adna pár lehetőséget amivel vagy élsz vagy nem (borsos áron? jól írtad hogy ne legyen igazad, mert vagy igen, vagy nem, illetve igen is és nem is, mert ha lesz hasonló megvalósított ötlet, akkor azt az Inno majd a játékhoz és a saját igényeihez igazítja).
Vagy hogy más játékot kreálni az Elvenar-ból? Miért is lenne más ettől? Nem tudom mikor kezdődtek el az első Eventek, Testvériségi kalandok, újfajta áruk, ettől más lett? Egy ilyen jellegű Eventet simán hozzá lehet igazítani a játékhoz.

Továbbá nem kell minden ötlethez rengeteg év és rengeteg tapasztalat, sőt, ötletelés/újítás szempontból ez lehet hátrány is, mert valaki bele tud ragadni a megszokásokba és nem tud a saját előrehaladásából szerzett tapasztalatokon és a jelenlegi kereteken kívül másban gondolkodni. Annyit tud tenni, hogy szépen lassan felveszi a játék adta változásokat (ha tetszik neki ha nem - kénytelen), viszont egy ötletet már nehezebben tud elképzelni és átgondolni, és a sok lehetőség közül megragad egy szempontnál, amit igen, magában rejt az ölet, de az Inno meg nem lenne olyan hülye, hogy ilyen módon valósítaná meg azt. Én viszont törekedtem arra, hogy a listával megmutassam, hogy ha nagyon ritkán is, de milyen extra és kellemes lehetőséget is tudna rejteni magában az Event - és az Innonak is milyen előnyökkel járhat egy ilyen jellegű gyémánt költési és esetleges gyémántvásárlási lehetőség.
Pl. egy évben lenne 3 ilyen Event, és én mindössze egyszer juthatnék hozzá egyetlen egy darab Hidegtüzes Főnix ereklyéhez, amit akkor épp az Inno jó keményen beárazna - én meg ha akarnám, leütném, de ettől én nem rohannék előre. Közben meg a rakat fölösleges dolgomból lenne pl. valamilyen áru, vagy pár állat eledel, bármi, amit hasznomra lehet - már amennyiben generálódna olyan lehetőség, ami nekem tetszik.

A "fagolyó"egy szállóige, mely ezen a fórumon született
erre ezért szerintem mindenki rájött... az meg hogy hogy itt született, megkérdőjelezném
továbbá nem az értelmezésről írtam, hanem hogy ez az ötlet nem abba az irányba mutat

@Wiccara, Ha meg akarok adni a minimális tiszteletet, nagybetűvel írd kérlek a nevemet ("Mesterezni" sem kell, mert minek hisz nem is valós, csak odakerült az elején miután foglalt volt a név, így elég az Alma), viszont ha nem, akkor jó ahogy írtad.

Üdvözlettel
Alma
 

MesterAlma13

Erős harcos
Pont ez a lényeg! Mi megdolgoztunk érte, aki később kezdte, az gyakorlatilag ajándékba kapja. De igazából én nem sajnálnám senkitől, csak jó lett volna olyan módon csinálni, ami nem jelent hátrányt a régieknek. Egyébként amikor valaki azt mondja, hogy neki is kell az ami a régieknek van, olyankor kicsit olyan érzésem van, mintha a munkahelyen az új kolléga mindent szeretne megkapni, amit addig kiosztottak amíg ő még nem dolgozott a cégnél.
Igen, az INNO sajnos másképp gondolja, igyekszik a régi játékosokat elüldözni, mert velünk csak a baj van, és elég ügyesen csinálják. Sok régi, jó játékos törölte már magát azért, mert megunták a sohavégetnemérő felzárkóztatási programot.
Szia, tök jók, amiket írtál, köszi.
Valójában meg is erősített abban, hogy egy ilyen jellegű Eventnek sokkal nagyobb helye van, mint annak, hogy adják adják adják az épületeket és ereklyéket (és sok mindent mást) mindenkinek... mert pl. nekem fel lenne kínálva egy évben egy Hidegtüzes Főnix ereklye, egykét plusz állateledelt, mondjuk 1 darab Tervrajz, vagy bármi, ami nagyon hasznos, de mindezeket elosztva, közben meg a sok kacat helyett tudnék egyszerű dolgokat beszerezni, pl. árukat, amiket aztán hamar el is költök, vagy más jellegű épületeket, amit majd lehet újra elcserélek (bűbájtöredékre vagy csere-bere Eventen valami másra), illetve egykét további kacatot (bármit)- ha ezeket megnézed, akkor nem az van, mint most, hogy a Toronyba meg az Akadéminán tolnak mindent mindenkinek (most újonnan a kombináló katalizátort), mert én csak ahhoz jutnék hozzá, amiért tettem is, a maradékot pedig akár borsos áron (gyémánttal összekapcsolva), de meg tudnám szerezni - szerintem ez igazságosabb.
A régi játékos (nem tudom, de most ezen az oldalon indulnék el) akinek megvan minden és mindenből jó sok, az pedig szépen átrendeződhetne. Lehet lennének olyan csere ötletek, ami miatt érdemes lenne még várost is rendezni.
Én keretet és pár lehetőséget mutattam be, de egy "nagybani piac" Eventnek lehet tényleg lenne helye, mert nemcsak hiányokat és többleteket lehetne kezelni (ésszel), hanem át is rendezne erőviszonyokat, városokat, illetve rengeteg mindent ki tudnának próbálni, mert ebben a keretben igen sok a lehetőség, amit ha egyszer nem jön be, nem kell utána erőltetni, de be lehet vezetni mást, stb. hisz hirtelen mindent mindennel össze tudna kötni az Inno anélkül hogy felborítani a jelenlegi összefüggéseket - és hogy mit mivel tenne meg (és mennyiért), az rajta állna.

Üdvözlettel
Alma
 

MesterAlma13

Erős harcos
Sziasztok,

Had vessek pár dolgot függetlenül attól hogy akár a terjedelem akár a saját példáim miatt nem tudtam jól bemutatni mire is gondoltam ebben az ötletben.

A Végtelenség Tornya egyik 6 hetes periódusában lehetett Hidegtüzes Főnix épület-ereklyét kapni. Nekem hiányzott 3, amit egy hét alatt meg is kaptam – mivel maxolom a tornyot minden héten, ezt én ajándékba kaptam. Az elképzelt időszakos Elvenari VándorVásáron erre a 3 épületereklyére hónapokat kellett volna várni, ráadásul nem egy, hanem több "vásáros alkalom" kellett volna hozzá, hogy megszerezzem mindet – és ott „nem ajándékba” kaptam volna őket, hanem valamiért cserébe. Ha lenne ilyen vásár, és csak egy ereklyét tudnék szerezni alkalmanként, akkor is nagyon boldog lennék, és izgatottan vártam volna a következő alkalmat.

Varázsakadémián Tervrajzért+ egyebekért illetve Gyémántért beszerezhető minden régi Eventes épület és a hozzájuk tartozó összes épület-ereklye (továbbá ahogy írtam fentebb, a torony is adja az épület-ereklyéket). A VándorVásáron ezt jobban lehetne szabályozni, mert pl. választasz/vásárolsz egy (vagy max. kettő), Eventes épületet vagy egy épület együttest és utána arra menne rá a kínálat és kínálná szépen lassan a darabokat, hogy meglegyen amit választottál. Tehát te választanál, a játék pedig – csúnya szólal élve – húzná a mézes madzagot eseményről eseményre. Adogatna.. adogatna, viszont sokkal célirányosabban. És mivel célirányos lenne, hasznosabb is, mert idővel (hónapok… évek…) szépen lassan meglennénk egyesével az Eventes épületek és azok ereklyéi hosszú idő és nyersanyag befektetés lévén (most ugye mindenféle ereklyéből van valamennyi, de duplán nem is lehet kotyvasztani másik Eventes épületet hogyha esetleg összejön még 9 abból, ami már lent van, tehát ebből a szempontból nem célirányos, nem tudatos a dolog).

Varázsakadémián lehet időközönként 5000 Bűbájtöredékért Kombináló Katalizátort + Vízióport készíteni. Ezt a VándorVásáron is lehetett volna kapni, hol ilyen dologért cserében, hol amolyanért (csak érdekesség képen írom le, hogy a lehetőség fennállása óta nekem lett rengeteg a KombKatom – céllal, de ezt nem ide tartozik).

Bejöttek a Ligák az Eventeknél amik ontják a plusz dolgokat – ezek tök jók, mert ösztönzőek, sok esetben viszont ingyen cuccok, mert aki tolja alapból is az Eventeket, annak ez csak ajándék – mint pl. nekem.
Az elképzelt VándorVásáronokon ez mint elérhető lett volna, de csak valamiért cserébe.

Királyi Díjak jöttek be az Eventekhez, ahol gyémántért sok jó dolgot lehet beszerezni. Ez a VándorVásáron is így lett volna, gyémántért extra dolgokat kapni, ezeket is, és másokat is – tehát nem is annyira elvetemült ölet ez – persze okosan és szabályozottan.

Lesz majd, hogy a Rúnákat TP-re lehet beváltani, igaz eléggé szabályozottan, de nem kevés TP-t adnának per pill. egy rúnáért
a induló leírás:
és a módosítása ennek:
Köszi @Rikari ismét :)
Ismét egy tétel, amit majd állandóra terveznek, viszont a VándorVásáron ezt időszakosan lenne (mint minden), ezzel is érdekesebbé téve az eseményt, hisz az egyiken egy bizonyos dolgok lennének előtérben, míg a másikon mások. Egyik eseményen több lenne a „csalódás” míg a másikon meg az „siker és az öröm” – de így válna élménnyé, mert nem állandó lenne, így az ember várná a következő VándorVásárt.

+ még ki tudja mi jön még ilyen típusú változtatás (könnyítés, nehezítés) jön még az Innó részéről, de most sok mindenen változtattak.

Az én elképzelésemnél Vásáronként az Inno meg tudná határozni, hogy most épp mit ad, és mennyiért, aztán máskor más lenne az arány vagy egyszerűen mást adna érte, vagy más elenne előtérbe véve (lehetne limitálni is, mint teszik majd a Rúnák eseténben).

Sajnos nem igazán tudtam megvédeni, vagy akárcsak bemutatni hogy is nézne ki egy ilyen időszakos, szabályozott piacolás, amiből aztán mindenki nyerhetne, még az Inno is további tapasztalatokat, hogy mik is azok a tételek/cserék az eddig ismeretken felül további bevételt tud generálni nekik…
…mindezt úgy, hogy maradhatna minden ahogy van, csak ezzel ki lenne egészítve a jelenlegi palettát, továbbá részben ki lehetne takarítani a raktárat, millió fölösleges cuccot lecserélni értelmesre (nekem még a normál áru is az, nincsenek már extra igényeim, örülök pár olyan hasznos dolognak is, ami nem is jelent sokat, de jobb, mint a sok haszontalan valami), de persze csak akkor lenne értelme, ha sok mindent lehetne sok mindenre becserélni, de mindig variálná a Inno.

És még két dolog:
1. Az összes most bevezetett cserét kipróbálhatták volna, minden szempontból a nagyközönség előtt szabályozottan, limitáltan, ellenőrzötten, stb.
2. egyszerű lenne az egész piac, hisz kínálatokból állna amit vagy elfogadsz, vagy nem, mindenkinek átlátható, jól szabályozható, és még az is benne lenne a kezdő játékosoknak, hogyha valamit elcserélt rosszul, akkor az adott eseményen, vagy a következő alkalommal vissza tudná azt cserélni közel hasonló arányokkal – ezzel tartva és nem elvéve a kezdők kedvét.

Üdvözlettel
Alma
 

Spectral

Újonc
Már eleve az, hogy felvetsz ilyesmit és ilyen részletesen kidolgozod szerintem megér egy gratulációt. Az meg már külön dícséretes, hogy valódi problémákra próbálsz ötletes megoldást találni.
Gyorsan el lett utasítva egy "bocsi, nem ebbe az irányba halad a játék" üzenettel, rengeteg inkább bántó, mint építő kritika között. De ennek ellenére tovább ötletelsz és jogos, amit írsz. Újabb like. :)
 

MesterAlma13

Erős harcos
Már eleve az, hogy felvetsz ilyesmit és ilyen részletesen kidolgozod szerintem megér egy gratulációt. Az meg már külön dícséretes, hogy valódi problémákra próbálsz ötletes megoldást találni.
Gyorsan el lett utasítva egy "bocsi, nem ebbe az irányba halad a játék" üzenettel, rengeteg inkább bántó, mint építő kritika között. De ennek ellenére tovább ötletelsz és jogos, amit írsz. Újabb like. :)
Köszönöm szépen a biztató szavakat :)
 

Calyr

Veterán
Alma: bocs az offért!

Már eleve az, hogy felvetsz ilyesmit és ilyen részletesen kidolgozod szerintem megér egy gratulációt. Az meg már külön dícséretes, hogy valódi problémákra próbálsz ötletes megoldást találni.
Gyorsan el lett utasítva egy "bocsi, nem ebbe az irányba halad a játék" üzenettel, rengeteg inkább bántó, mint építő kritika között. De ennek ellenére tovább ötletelsz és jogos, amit írsz. Újabb like. :)

offtopic on

Csak szeretném megjegyezni, hogy amikor kifogásolod, hogy szerinted valami bántó, majd utána beírsz egy olyan minősítést, hogy "rengeteg inkább bántó, mint építő kritika", akkor pont azt követed el, amit ha te kapsz, akkor reklamálsz érte.
A kommunikáció alap sémája az akció-reakció. Azaz ha valaki feldob valamit (akció), és erre jön válasz (reakció), akkor szerintem nem korrekt ezt úgy látni, hogy ha egyet nem értés van, akkor támadás történt - nem, nem az, hanem reakció az akcióra. Nyilván ha ez átlép egy határt, akkor jogosan lehet szólni, hogy az úgy nem oké. De szimplán eltérő véleményeket bántó kritikának minősíteni minden fórumos kommunikáció halála. Pláne az értelmesebbé.

Az itteni ötletelések teljesebb keresztmetszete pedig az, ha a delikvensek ismerik legalább a játék béta fórumának anyagát, de még jobb esetben más országok aktívabb fórumait is. Te rendelkezel ezzel a rálátással? Vagy az csak zsigeri reakció (minősítés? építő kritika? ;) )volt, hogy "gyorsan el lett utasítva"?

offtopic off
 

MesterAlma13

Erős harcos
Alma: bocs az offért!



offtopic on

Csak szeretném megjegyezni, hogy amikor kifogásolod, hogy szerinted valami bántó, majd utána beírsz egy olyan minősítést, hogy "rengeteg inkább bántó, mint építő kritika", akkor pont azt követed el, amit ha te kapsz, akkor reklamálsz érte.
A kommunikáció alap sémája az akció-reakció. Azaz ha valaki feldob valamit (akció), és erre jön válasz (reakció), akkor szerintem nem korrekt ezt úgy látni, hogy ha egyet nem értés van, akkor támadás történt - nem, nem az, hanem reakció az akcióra. Nyilván ha ez átlép egy határt, akkor jogosan lehet szólni, hogy az úgy nem oké. De szimplán eltérő véleményeket bántó kritikának minősíteni minden fórumos kommunikáció halála. Pláne az értelmesebbé.

Az itteni ötletelések teljesebb keresztmetszete pedig az, ha a delikvensek ismerik legalább a játék béta fórumának anyagát, de még jobb esetben más országok aktívabb fórumait is. Te rendelkezel ezzel a rálátással? Vagy az csak zsigeri reakció (minősítés? építő kritika? ;) )volt, hogy "gyorsan el lett utasítva"?

offtopic off
Szia @Calyr
Én főként ezt a fórumot nézem, a bétást csak néha-néha.
Ha esetleg átestem abba, amit én is kritizálnék, akkor bocsánat, azt viszont komolyan gondolom, hogy egy teljesen új nézőpontnak, ami ennyi mindent tartalmaz, több időt és lehetőséget adhattak volna (gondolom én persze), és nem csak azért, mert törekedtem arra, hogy egy keretet is kidolgozzak, illetve mert rengeteg munkát beleöltem (mert ez kb. senkit sem kell érdekeljen), hanem egyszerűen csak azért, hogy ebből a rengetegből ki lehet e nyerni bármit is annak érdekében, hogy a folyamatos kérdéseket, ötleteket generáló elsősorban többletekkel és fölösleges cuccokkal mit is lehetne kezdeni... mert lehetne belőlük valamilyen hasznos dolgot is csinálni (ez lenne a célja felvetésnek), ami nem repít előre, és ha közben mégis bejön valami, ami hiánycikk és jobban segíti a fejlődést (restauráció, térkép, épület ereklye, állateledel, stb. stb.) akkor azt lenne a hab a tortán - de a cél nem az, hogy meglódítson, hanem hogy próbálja rendezni a játékot időről időre, és generáljon egy élményekben gazdag (szabályozott és időszakos) Vásárt a jelenlegi kereskedési lehetőségek mellett.
Csak egy egyszerű példa, hogy pl. én olyan ajánlatokat kapnék, amiből csak azt tartom érdemesnek elfogadni amiktől végül többlet árum lesz a haszontalan dolgot helyett, akkor is boldog lennék, mert az ott jobban mutat, mint p. a raktárban, vagy az ereklye listámban - és az árut fel tudom használni majd ha szükségem lesz rá (per pill nincs, és jó ideig szerintem nem is lesz... de ha egy bajnokit jobban megnyomok és elhasználom ezt ott, akkor ennyi volt, nem repültem előre, de mégis hasznosabb volt - de ez csak egy leegyszerűsített példa).

Hogy mi zajlik más fórumokon, és én mit látok??? Mivel ez egy új vonal, nem befolyásolják mit tapasztalnak a béta rendszeren, nem befolyásolják hogy mi megy a teszt rendszeren (amire pl. a bétások sem látnak rá), és nem befolyásolják azt, hogy mik vannak még csak a tervezőasztalon, mert arra még kevesebben látnak rá innen, viszont azt igen, hogy mi kerül majd egyszer oda, mert ez oda próbálna ötleteteket adni - akkor is, ha az egész egy gagyi valami.
Törekedtem arra, hogy a keret beleférjen a jelenlegi általam ismert játékmenetbe akkor is, ha egy esetleges részbeni megvalósulás esetén azt teljesen át kell dolgozni az utána jövő fejezetek lehetőségei miatt.

Üdv, Alma
 

Spectral

Újonc
Alma: bocs az offért!



offtopic on

Csak szeretném megjegyezni, hogy amikor kifogásolod, hogy szerinted valami bántó, majd utána beírsz egy olyan minősítést, hogy "rengeteg inkább bántó, mint építő kritika", akkor pont azt követed el, amit ha te kapsz, akkor reklamálsz érte.
A kommunikáció alap sémája az akció-reakció. Azaz ha valaki feldob valamit (akció), és erre jön válasz (reakció), akkor szerintem nem korrekt ezt úgy látni, hogy ha egyet nem értés van, akkor támadás történt - nem, nem az, hanem reakció az akcióra. Nyilván ha ez átlép egy határt, akkor jogosan lehet szólni, hogy az úgy nem oké. De szimplán eltérő véleményeket bántó kritikának minősíteni minden fórumos kommunikáció halála. Pláne az értelmesebbé.

Az itteni ötletelések teljesebb keresztmetszete pedig az, ha a delikvensek ismerik legalább a játék béta fórumának anyagát, de még jobb esetben más országok aktívabb fórumait is. Te rendelkezel ezzel a rálátással? Vagy az csak zsigeri reakció (minősítés? építő kritika? ;) )volt, hogy "gyorsan el lett utasítva"?

offtopic off

Bocsánat, biztos velem van a baj, de nem értem, hogy ennek a hozzászólásnak mi a lényege. És ezzel nem megsérteni szeretnélek, hanem tényleg nem értem.
Szóval én kifogásoltam, hogy valami bántó, majd utána írtam egy minősítést? Nem látom a hozzászólásomban a kifogásolást, majd a minősítést. Amit látok az az, hogy megdícsértem az ötletet, majd idéztem Niraya hozzászólásából, ami konkrétan így hangzik: "a játék jelenleg nem ebbe az irányba halad". Majd hozzátettem, hogy egyébként voltak bántó kritikák. Tehát bántó felhívni a figyelmet valamire, hogy az bántó? Én már kaptam ilyet és ezért reklamáltam? Tényleg nem értem. Mit értek félre?
A kommunikációban bizony van reakció. De nem mindegy, hogy milyen az a reakció. Egyet nem érteni lehet úgy is, hogy közben nem sértem meg a másikat és lehet úgy is, hogy valójában semmi építő jellegűt nem teszek hozzá, szimplán csak bántom a másikat. Például Alma vette a fáradtságot, hogy ötleteljen és energiát, időt nem kímélve, összeszedetten közzétegye az ötletét. Majd jön Putyika azzal büszkén, hogy ő el sem olvasta, mert a tervrajzot térképnek nevezte, mégis bosszantja. Aztán azon viccelődnek Erica-val, hogy mekkora áldozat volt ezt az egészet elolvasni és hogy mennyi időt vett el az életükből. Ezután feltűnik Rikari és ahelyett, hogy hozzátenne bármi hasznosat, berak egy "Nem veszünk semmit, nem adunk el semmit, nem térünk át semmilyen hitre és ezt a kutyánk is tudja" képet. Majd egy "értem a viccet, de nem szeretem" komment.
Most nem Alma nevében nyilatkozom, de mi ez, ha nem bántó? A reakcióval semmi gond. A reakció formájával és tartalmával már inkább.
Illetve, ha szerinted a fentebb leírtak egyike sem bántó, akkor az miért bántó, hogy én annak nevezem őket? A logikád alapján én épp ugyanazt követem el, amit ők. Akkor most melyik a bántó és melyik nem? Ha az egyik az, akkor a másiknak is annak kell lennie. De ha az egyik nem az, akkor a másik sem lehet az. Szépen összezavarsz. :)

Tehát, ha jól értem, addig itt senki nem írhat kommentet itteni ötletre, amíg aktívan nem használja a béta és más országok fórumait? Ha ez a "rálátás" nincs meg, akkor téves az állítás, miszerint ez az ötlet 4 nap után gyorsan el lett utasítva? Ha ez így van, akkor elnézést, én csak az itteni fórumon közzétett ötleteket vettem alapul ennél az esetnél. Amik még 2 hét után is nyitva vannak, hacsak addig nem lettek továbbítva. Ezesetben lehet, hogy nem ártana szólni az itteni moderátoroknak, hogy egy kicsit legyenek aktívabbak a többi fórumon is. Ha ez máshol nem így van, úgy tűnik, valamit rosszul csinálnak.
Egyébként, aki rendszeresen olvassa a beta és a US szerver fórumait, az szerintem meg tud erősíteni abban, hogy ott általában nem ilyen jellegű reakciókkal fogadják az ötleteket. :)
 

Calyr

Veterán
Bocsánat, biztos velem van a baj, de nem értem, hogy ennek a hozzászólásnak mi a lényege. És ezzel nem megsérteni szeretnélek, hanem tényleg nem értem.
Szóval én kifogásoltam, hogy valami bántó, majd utána írtam egy minősítést? Nem látom a hozzászólásomban a kifogásolást, majd a minősítést. Amit látok az az, hogy megdícsértem az ötletet, majd idéztem Niraya hozzászólásából, ami konkrétan így hangzik: "a játék jelenleg nem ebbe az irányba halad". Majd hozzátettem, hogy egyébként voltak bántó kritikák. Tehát bántó felhívni a figyelmet valamire, hogy az bántó? Én már kaptam ilyet és ezért reklamáltam? Tényleg nem értem. Mit értek félre?
A kommunikációban bizony van reakció. De nem mindegy, hogy milyen az a reakció. Egyet nem érteni lehet úgy is, hogy közben nem sértem meg a másikat és lehet úgy is, hogy valójában semmi építő jellegűt nem teszek hozzá, szimplán csak bántom a másikat. Például Alma vette a fáradtságot, hogy ötleteljen és energiát, időt nem kímélve, összeszedetten közzétegye az ötletét. Majd jön Putyika azzal büszkén, hogy ő el sem olvasta, mert a tervrajzot térképnek nevezte, mégis bosszantja. Aztán azon viccelődnek Erica-val, hogy mekkora áldozat volt ezt az egészet elolvasni és hogy mennyi időt vett el az életükből. Ezután feltűnik Rikari és ahelyett, hogy hozzátenne bármi hasznosat, berak egy "Nem veszünk semmit, nem adunk el semmit, nem térünk át semmilyen hitre és ezt a kutyánk is tudja" képet. Majd egy "értem a viccet, de nem szeretem" komment.
Most nem Alma nevében nyilatkozom, de mi ez, ha nem bántó? A reakcióval semmi gond. A reakció formájával és tartalmával már inkább.
Illetve, ha szerinted a fentebb leírtak egyike sem bántó, akkor az miért bántó, hogy én annak nevezem őket? A logikád alapján én épp ugyanazt követem el, amit ők. Akkor most melyik a bántó és melyik nem? Ha az egyik az, akkor a másiknak is annak kell lennie. De ha az egyik nem az, akkor a másik sem lehet az. Szépen összezavarsz. :)

Tehát, ha jól értem, addig itt senki nem írhat kommentet itteni ötletre, amíg aktívan nem használja a béta és más országok fórumait? Ha ez a "rálátás" nincs meg, akkor téves az állítás, miszerint ez az ötlet 4 nap után gyorsan el lett utasítva? Ha ez így van, akkor elnézést, én csak az itteni fórumon közzétett ötleteket vettem alapul ennél az esetnél. Amik még 2 hét után is nyitva vannak, hacsak addig nem lettek továbbítva. Ezesetben lehet, hogy nem ártana szólni az itteni moderátoroknak, hogy egy kicsit legyenek aktívabbak a többi fórumon is. Ha ez máshol nem így van, úgy tűnik, valamit rosszul csinálnak.
Egyébként, aki rendszeresen olvassa a beta és a US szerver fórumait, az szerintem meg tud erősíteni abban, hogy ott általában nem ilyen jellegű reakciókkal fogadják az ötleteket. :)
Dehogynem érted - azért írtad rá ezt és így.
De köszi, ebből is átjött a válasz.
 

Simple

Community Manager
Elvenar Csapat
Community Manager
Szia!

Tehát, ha jól értem, addig itt senki nem írhat kommentet itteni ötletre, amíg aktívan nem használja a béta és más országok fórumait?
Ez nem írta senki, hogy ne írjon ide senki, aki nincs tisztában a többi fórummal. Azt írta Calyr, hogy a csapattagok tisztában vannak ezekkel, így jobban meg tudják ítélni, hogy egy ötlet fel volt-e már vetve vagy sem, illetve, hogy az ott tanultak alapján egy ilyen ötlet mennyire lenne ötlet képes.
A háttérben jelenleg is dolgozunk azon, hogy az ötleteket jobban egyesíteni tudjunk, így talán jobban látható lesznek az ötletek közötti kidolgozottság, illetve, hogy milyen előnye-hátránya lenne ezeknek. Erről többet akkor tudunk majd beszélni, ha ezt sikerült megvalósítani.


Ha ez a "rálátás" nincs meg, akkor téves az állítás, miszerint ez az ötlet 4 nap után gyorsan el lett utasítva?
Az ötlet beküldése után ez az első lépés:

  1. Öltet beküldése
    Az új ötletet beküldi a játékos. Amennyiben az Elvenar Csapat alkalmasnak látja, hogy szavazás jöjjön erről létre, úgy a beküldéstől számított legfeljebb 14 napon belül szavazásra bocsájtja az ötletet.
Szerintem lényegtelen, hogy milyen feldolgozási idő van, sőt szerintem a gyorsabb a jobb, ebben pedig ahogy te is írod merem kijelenteni, hogy elég jók vagyunk nemzetközi szinten is. ;)

Itt pontos számokat nem tudok neked mondani, de ha a Support oldalt nézem akkor a magyar csapatban nemzetközi szinten benne van a 3 leggyorsabb market/országában, amelyek közül az egyik maga a Beta szerver.


Amik még 2 hét után is nyitva vannak, hacsak addig nem lettek továbbítva. Ezesetben lehet, hogy nem ártana szólni az itteni moderátoroknak, hogy egy kicsit legyenek aktívabbak a többi fórumon is. Ha ez máshol nem így van, úgy tűnik, valamit rosszul csinálnak.
Egyébként, aki rendszeresen olvassa a beta és a US szerver fórumait, az szerintem meg tud erősíteni abban, hogy ott általában nem ilyen jellegű reakciókkal fogadják az ötleteket. :)
Minden ország más és más, nálunk is el tudod olvasni jelenleg milyen szabályzat működik, később pedig, hogy mire szeretnénk átállni.
Azért állhat egy ötlet több mint 2 hetet mert vagy szavazás alatt áll vagy aktív beszélgetés zajlik alatta, ami még formálja az ötletet és lehet hogy valami jobbat fog belőle kihozni, mint az eredeti ötlet. Erre van példa a múltból, sőt van olyan is ami meg lett később valósítva.
Beta és US szerver összehasonlítása a magyar szerverével kicsit olyan mint az országok postáját összehasonlítani. Valóban összehasonlíthatóak? Össze tudod hasonlítani két ország infrastruktúráját pl. lakosát, ott dolgozók száma és levél alapján, főleg akkor amikor ezeket az ismeretleneket nem is tudjuk? Szerintem elég nehéz, így nem is tudok erre érdemben reflektálni, azonban azt légyszi mindenképpen írd meg, hogy itt vagy ott milyen hiányosságot látsz vagy hibát, amit ki tudunk javítani. :)
 

MesterAlma13

Erős harcos
Bocsánat, biztos velem van a baj, de nem értem, hogy ennek a hozzászólásnak mi a lényege. És ezzel nem megsérteni szeretnélek, hanem tényleg nem értem.
Szóval én kifogásoltam, hogy valami bántó, majd utána írtam egy minősítést? Nem látom a hozzászólásomban a kifogásolást, majd a minősítést. Amit látok az az, hogy megdícsértem az ötletet, majd idéztem Niraya hozzászólásából, ami konkrétan így hangzik: "a játék jelenleg nem ebbe az irányba halad". Majd hozzátettem, hogy egyébként voltak bántó kritikák. Tehát bántó felhívni a figyelmet valamire, hogy az bántó? Én már kaptam ilyet és ezért reklamáltam? Tényleg nem értem. Mit értek félre?
A kommunikációban bizony van reakció. De nem mindegy, hogy milyen az a reakció. Egyet nem érteni lehet úgy is, hogy közben nem sértem meg a másikat és lehet úgy is, hogy valójában semmi építő jellegűt nem teszek hozzá, szimplán csak bántom a másikat. Például Alma vette a fáradtságot, hogy ötleteljen és energiát, időt nem kímélve, összeszedetten közzétegye az ötletét. Majd jön Putyika azzal büszkén, hogy ő el sem olvasta, mert a tervrajzot térképnek nevezte, mégis bosszantja. Aztán azon viccelődnek Erica-val, hogy mekkora áldozat volt ezt az egészet elolvasni és hogy mennyi időt vett el az életükből. Ezután feltűnik Rikari és ahelyett, hogy hozzátenne bármi hasznosat, berak egy "Nem veszünk semmit, nem adunk el semmit, nem térünk át semmilyen hitre és ezt a kutyánk is tudja" képet. Majd egy "értem a viccet, de nem szeretem" komment.
Most nem Alma nevében nyilatkozom, de mi ez, ha nem bántó? A reakcióval semmi gond. A reakció formájával és tartalmával már inkább.
Illetve, ha szerinted a fentebb leírtak egyike sem bántó, akkor az miért bántó, hogy én annak nevezem őket? A logikád alapján én épp ugyanazt követem el, amit ők. Akkor most melyik a bántó és melyik nem? Ha az egyik az, akkor a másiknak is annak kell lennie. De ha az egyik nem az, akkor a másik sem lehet az. Szépen összezavarsz. :)

Tehát, ha jól értem, addig itt senki nem írhat kommentet itteni ötletre, amíg aktívan nem használja a béta és más országok fórumait? Ha ez a "rálátás" nincs meg, akkor téves az állítás, miszerint ez az ötlet 4 nap után gyorsan el lett utasítva? Ha ez így van, akkor elnézést, én csak az itteni fórumon közzétett ötleteket vettem alapul ennél az esetnél. Amik még 2 hét után is nyitva vannak, hacsak addig nem lettek továbbítva. Ezesetben lehet, hogy nem ártana szólni az itteni moderátoroknak, hogy egy kicsit legyenek aktívabbak a többi fórumon is. Ha ez máshol nem így van, úgy tűnik, valamit rosszul csinálnak.
Egyébként, aki rendszeresen olvassa a beta és a US szerver fórumait, az szerintem meg tud erősíteni abban, hogy ott általában nem ilyen jellegű reakciókkal fogadják az ötleteket. :)
Szia @Spectral , én a részemről próbáltam lezárni a személyes részt, amennyire gyorsan csak tudtam, így a hozzászólásodért csak köszönet, mert pár dolgot helyettem is megválaszoltál, akár az összehasonlítást más felvetésekkel, vagy pár mást dolgot nézünk (nem térnék ki minden részletre).
Egyébként amíg nem lesz lezárva a topic (mert le lehet zárni), addig még tervezek ide hozzászólást, csak nem akartam mindent egybe megint beleírni, így is hosszú lett.
Üdv, Alma
 

Spectral

Újonc
Szia @Simple ,

Köszönöm, hogy megválaszoltad Calyr helyett a neki szánt kérdéseimet, de úgy tűnik, hogy félreérthető voltam. Ezek nem állítások voltak a részemről, hanem olyan kérdések, amelyek célja az volt, hogy Calyr tisztázza, hogy ő konkrétan pontosan mire gondolt, amikor azokat a sorokat írta.

Most viszont felmerült bennem egy észrevétel a te hozzászólásoddal kapcsolatban is. Ha megengeded, kifejteném.
Calyr ezt írta:

Az itteni ötletelések teljesebb keresztmetszete pedig az, ha a delikvensek ismerik legalább a játék béta fórumának anyagát, de még jobb esetben más országok aktívabb fórumait is. Te rendelkezel ezzel a rálátással? Vagy az csak zsigeri reakció (minősítés? építő kritika? ;) )volt, hogy "gyorsan el lett utasítva"?

A te értelmezésed:

Azt írta Calyr, hogy a csapattagok tisztában vannak ezekkel, így jobban meg tudják ítélni, hogy egy ötlet fel volt-e már vetve vagy sem, illetve, hogy az ott tanultak alapján egy ilyen ötlet mennyire lenne ötlet képes.

Azzal kezdte, hogy leírta, hogy ismerni kell legalább a béta, de jobb esetben más fórumokat is. Majd megkérdezte, hogy én rendelkezem-e ezzel a rálátással. Ebből arra következtettem (valószínűleg helytelenül), hogy ha nem ismerem azokat a fórumokat, akkor ezen a fórumon helytelen bármilyen kijelentést tennem az itteni ötletekkel kapcsolatban. De ebben nem vagyok biztos, ezért is tettem fel neki a kérdést, hogy helyes-e az értelmezésem. Jobb lett volna, ha ő is megválaszolja, hisz csak ő tudja, hogy pontosan mire gondolt ezalatt. De valóban, most hogy elolvastam a te értelmezésedet, így már látom, hogy valószínűleg nem a kommenteléssel kapcsolatos jogosultságra vonatkozott a kijelentése, hanem csak az eldöntés időtartamának minősítésére. Ha ez az állítás, akkor ezt sem érzem teljesen jogosnak.
Ha az eldöntés idejét szeretnénk értékelni egy magyar fórumon felvetett ötlet kapcsán, akkor szerintem reális a többi magyar fórumon felvetett ötlettel kapcsolatos döntési idővel összehasonlítani azt. Ebben valamennyire meg is erősít a te hozzászólásod.
Abban viszont nem vagyok teljesen biztos, hogy az ötlet felvetésétől az elbírálás időpontjáig eltelt idő mennyisége nem lényeges szempont. A leggyorsabb nem feltétlen a legjobb. Viszont abban biztos vagyok, hogy erről vitát nyitni valóban lényegtelen lenne. :)

Elolvastam a szabályzatot, és emlékeztetőül ajánlom mindenki figyelmébe a következő részt. Tulajdonképpen ez az, amiről az ideírt hozzászólásaim szólnak:

"Az ötletek megbeszélésekor nem szabad mások ötleteit megszólnunk. Ha nem értesz egyet egy elképzeléssel, vagy ha úgy gondolod, hogy nem lenne nagyszerű, ha az Elvenarba a javasolt funkció bekerülne, ez természetesen nem jelent problémát, de kérjük válaszodat konstruktív módon fogalmazd meg. Kérjük bánj mások ötleteivel úgy, ahogy szeretnéd, hogy a tiedet is kezeljék. Mindig amikor egy ötletet vitatunk ki, fontos szem előtt tartani a "Miért?" kérdést. Kérjük amikor posztolsz, mindig próbálj erre a kérdésre választ megfogalmazni."

Esetleg néha lehetne egy picit sűrűbben emlékeztetni egyeseket a fent idézett szabályrészletre. Egyébként hiányosságot vagy hibát nem látok a support részéről.
A jövőre vonatkozó tervek mikor lesznek láthatóak?
 

Calyr

Veterán
Ezek nem állítások voltak a részemről, hanem olyan kérdések, amelyek célja az volt, hogy Calyr tisztázza, hogy ő konkrétan pontosan mire gondolt, amikor azokat a sorokat írta.
Spectral: készséggel elismerem, hogy én is el tudok sietni hozzászólásokat, és a nem elég pontos megfogalmazásból lehetnek félreértések.
Ott hibáztam, hogy amikor írtam neked, nem egyértelműsítettem, hogy nem csak az ide írt hozzászólásodra reagáltam, hanem az elmúlt párra, amelyeket a napokban olvastam. Csak itt és most mutattam rá egy szerintem nem jó irányba tartó folyamatra.

Én nem jogosultságra, vagy követelményekre gondoltam, csakis a dolgok gyakorlati működésére. Miért várnám el, hogy egy sima ötlethez mindenkinek ismernie kelljen külföldi akármiket is? Ez még felvágásnak is elég béna volna. :) (amúgy én magamra sem mondanám, hogy ismernék mindent, de amelyik téma érdekel, annak alaposan utána szoktam nézni)
Az viszont szerintem igenis elvárható, hogy ha egy ötlet létjogosultságára valaki azt mondja, hogy a "játék nem erre tart", akkor arra ne sértődés, minősítés, vagy akármilyen riposzt menjen, hanem aki nem tudja, mi van emögött, az vagy kérdezze meg (azt bárkinek szabad!), vagy nézzen maga utána.
Szerinted nem így lenne korrekt? Avagy: szerinted ez miért nem így lenne korrekt?

Ahogy kb. minden fórumon, itt is megvan a dolgok megszokott menete. Nem tudom, mióta követed ezt a fórumot, de nem lehet, hogy csak arról van szó, hogy még nem teljesen rázódtál bele ezekbe, nem ismersz mindent, és így esetleg első lendületből te is félreérthetsz dolgokat?
Én azért "védem" (lehet néha túlzóan is) az itteni közeget, mert jól emlékszem, mi ment itt pár éve, és ahhoz képest kb. elmondhatatlanul szuper előrelépés van. Összehasonlítani sem lehet a két helyzetet - és aki annak idején nem volt itt, annak szívből kívánom, hogy ne is legyen olyasféle összehasonlítási alapja. Bármi karcosságot látsz vagy érzékelsz tőlem, csakis ez van mögötte: hogy ami itt van, az igenis jó, tartsuk meg, vigyázzunk rá. Vagy ahogy a leírtak alapján ezt te is fontosnak tarthatod: tegyük még jobbá.

Egyébként érdekes, amit írsz, hogy szerinted pár kinti fórumon máshogy ötletelnek. Ezzel én is egyetértek, de hozzátenném, hogy arrafelé sokszor nem is alakul ki tényleges reakció, hanem a nagy udvariaskodásban simán annyiban maradnak a dolgok. Akkor mi a jobb? Az aktív kommunikáció, az érdemi odafigyelés és válasz, amiben ugyan benne van a félreértés/vita esélye is, de mindenki a legjobb szándékkal teszi, amit tesz, vagy a békésebb csevej, amiben látszólag többen jobban érezhetik magukat, de ez sokszor függőben hagyott dolgok sorával is járhat?
Én abszolút bevallottan szubjektíve, ízlés alapon az elsőre tenném le a voksom. Ha te is (a beírásaid alapján ennek látom nagyobb esélyét), akkor ez végül is már lehetne közös nevező. :)

Simple:
Köszi, és az off részért elnézést.

Alma:
Én főként ezt a fórumot nézem, a bétást csak néha-néha.
Ha esetleg átestem abba, amit én is kritizálnék, akkor bocsánat,
Nem volt itt ebből gond, elnézést, hogy nem egyértelműsítettem ezt hamarabb.
Tudod, hogy én is szeretek fél kilométeres hozzászólásokat írni :) , de erre nem mindig van idő, és ha az ember siet, akkor pláne könnyebben félremehet ez-az. Remélem a fentiekkel már látszik, hogy nem szurkapiszka vezérelt.
 
Fent