• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Téli Varázs

DeletedUser2853

Vendég
Ha nem kaptál emailt, annak két lehetséges oka van: nem valós email címet adtál meg regisztrációkor, vagy a beállítások -> adatvédelmi beállítások részen belül nincs engedélyezve a hírlevelek hírlevelek fogadása.
Az e-mail cím valós, korábban folyamatosan kaptam rá a hírleveleket,
az őszi nagy event jutalmait rendben meg is kaptam azon a címen.
Nem állítottam a beállításokon azóta.

Nem töröltem magam a levelező listáról és nem tudom,
hogyan kerülhetek vissza, hogy újra kaphassam a hírleveleket.

Szerintem valahogy mégis "törlődtem" a hírlevél listájáról:
szeretnék a listára visszakerülni és szeretnék én is ajándékot kapni,
 

Dizel1

Veterán
Kedves Hoshi!

Az előző, ilyen felépítésű küldetésnél jeleztem egy logikai problémát, ami senkinek nem tűnt fel, és senkit nem zavar sőt, még én lettem helyre rakva. Tudom, hogy nem szereted a hozzászólásaimat, és ezért el is koptam innen. Talán ezért nem érintett meg az akkori észrevételem sem. De az igazságérzetemet eléggé zavarja a dolog, és sajnos nem lett javítva/megváltoztatva. Ezért teszek még egy utolsó(?) kísérletet a fórumozásra.
A probléma: Két példát hozok. Nem tudom, van-e még, mert egyelőre ennyit láttam a kevés feltöltésem miatt. De szerintem van.
A 95 hópelyhes feltöltés alatt 30% esélyem van az 1 x Ösi Tudás 5 - re de szintén 30% az 1 x Ösi Tudás 15 -re is.
A 60 hópelyhes feltöltés alatt 30% esélyem van az 1 x Pénzeső 10% - ra de szintén 30% az 1 x Pénzeső 20% -ra is.

Nem akarok életszerű példákat hozni, mert múltkor is mindenki megmagyarázta, hogy miért jó a rossz. Egyetlen kérdésre várok csak választ.
Ez hol/hogy korrekt, vagy reális? (Vagy hívjuk, aminek tetszik!)
 

DeletedUser3

Vendég
Nincs bajom a hozzászólásaiddal, sem veled, vagy bárkivel, amíg a játékostársakat, készítőket, supportot, (értsd: másokat) tiszteletben tudjátok tartani. Lehet kérdés, ellenvetés, bármi, kulturált formában.

Te nem érted, hogy egy adott ládában miért pont olyan ajándékok vannak, amik.

Most erre egy nagyon egyszerű válaszom lesz, és nem rosszindulatból írom: mert csak.

Mi kellene, hogy ott legyen? Mit tartanál reálisnak? Mert ha gond van azzal, hogy 30% esély van egy gyengébb nyereményre, 30% egy erősebbre, akkor azzal miért nincs problémád, hogy ugyanabból a ládikóból 25% (vagy akármennyi) eséllyel szerezhetsz exkluzív épületet, ami ugye elvileg a legértékesebb?

Konkrétan nem értem miért probléma neked, hogy az erősebb és gyengébb áldások ugyanakkora százalékkal szerepelnek?


Nagyon elvetemült és leegyszerűsített példa, amikor veszel egy lottót, ugyanannyi esélyed van a kettes és az ötös találatra is. Vagy az újévi tombolán, ahol ugyanannyi esélyed van az egy hónapra szóló szolibérletet, az éves mennyiségű kolbászcsomag meg a Mountain Bike-ot megnyerni, ami a fődíj.


Lehet, hogy tényleg probléma ez, és csak én nem értem, de akkor magyarázd meg miért nem jó ez így, hogy lenne ez jobb, miért lenne úgy jobb, ahogy te írod? Miért nem korrekt/reális ez így?

Mert most ez így ne is haragudj, de megint egy olyan hozzászólás, hogy: "hát ez így s***." Oké, de akkor mondd meg, milyen legyen.
 

Dizel1

Veterán
Kedves Hoshi!

"Mert most ez így ne is haragudj, de megint egy olyan hozzászólás, hogy: "hát ez így s***." Oké, de akkor mondd meg, milyen legyen." - írtad. Háááááát nem. Mindig is az volt a baj az írásaimmal, hogy túlfejtettem a gondolataimat, ami néhányszor még félreértéshez is vezetett, amit utána nem győztem rendberakni. Fehéren feketén leírtam, hogy milyen aránytalanságot érzek/vélek felfedezni. Nem értem, hogy mit nem értesz a felvetésemen. Az indoklásodat nem tudom elfogadni, mert számtalan életszerű példával tudnám igazolni én is a saját állításomat.

De leírom másképp, sőt egy példát is hozok a játékból ugyaninnen, nem pedig egy életszerű hasonlatot.

A 105 hópelyhes feltöltés alatt 30% esélyem van a 3 x Rúnaszilánkok - ra és 50% a 2 x Rúnaszilánkok -ra.

Az én értékrendem szerint az a helyes, ha minél nagyobb értékű a nyeremény, annál kisebb eséllyel lehet hozzájutni. Mint az itt bemutatott példában is. És ebbe ne keverjük bele a nyereményépületet! Arra ki van mondva egy bizonyos százalék, amit elfogadunk annyinak. Ez axioma.

De a fennmaradó szerinted miért nem osztható el "igazságosan"? Ezt most Te indokold meg!
 

DeletedUser1519

Vendég
Ha nem kaptál emailt, annak két lehetséges oka van: nem valós email címet adtál meg regisztrációkor, vagy a beállítások -> adatvédelmi beállítások részen belül nincs engedélyezve a hírlevelek hírlevelek fogadása.

Mondjuk én sem kaptam, pedig az e-mail címem valós a hírleveleknél pedig bent van a pipa. A spamek között sem volt. :)
 

DeletedUser3

Vendég
És ebbe ne keverjük bele a nyereményépületet! Arra ki van mondva egy bizonyos százalék, amit elfogadunk annyinak. Ez axioma.

De a fennmaradó szerinted miért nem osztható el "igazságosan"? Ezt most Te indokold meg!
De, bele kell "keverni" a nyereményépületet, hiszen az is része az egésznek.

Az miért igazságtalan, ami most van? Komolyan azt szeretnéd, hogy a vonzóbb jutalmak esélyeit csökkentsük?
Olyan helyen keresel logikát, ahol nem kell feltétlenül annak lennie. Meg lehetett volna ezt oldani a te szemléleteddel, hogy még berakunk 5 db egyenként kis %-al rendelkező jutalmat, de nem lenne értelme, bonyolítaná az egészet. Vagy, ha csak egy láda lenne, akkor meg telejesen unalmas az egész.

Más ezen még nem problémázott, és valószínűleg nem is fog, hiszen az erősebb jutalmak nagyobb százalékos esélye kivétel nélkül a játékosnak kedvez. Ezt ne akard már elvenni a többiektől. Ha ez téged zavar, akkor csak azt tudjuk javasolni, hogy olyan ládát nyiss, amiben igazságosnak ítéled a százalékokat. Ja, és persze csakis akkor, amikor nincs duplázó nap, hiszen ott az igen értékes bónusz finomságokhoz 100%-os eséllyel lehet hozzájutni. ;)

Mondjuk én sem kaptam, pedig az e-mail címem valós a hírleveleknél pedig bent van a pipa. A spamek között sem volt. :)
Ezzel kapcsolatban csak a supporton tudunk segíteni. Legtöbb esetben nem jó címet ellenőrzött a játékos, de ezt csak akkor tudjuk igazolni, ha ott összehasonlítjuk, milyen címet ellenőríztél, és mivel vagy regisztrálva.
 

Dizel1

Veterán
De, bele kell "keverni" a nyereményépületet, hiszen az is része az egésznek.

Az miért igazságtalan, ami most van? Komolyan azt szeretnéd, hogy a vonzóbb jutalmak esélyeit csökkentsük?
Olyan helyen keresel logikát, ahol nem kell feltétlenül annak lennie. Meg lehetett volna ezt oldani a te szemléleteddel, hogy még berakunk 5 db egyenként kis %-al rendelkező jutalmat, de nem lenne értelme, bonyolítaná az egészet. Vagy, ha csak egy láda lenne, akkor meg telejesen unalmas az egész.

Más ezen még nem problémázott, és valószínűleg nem is fog, hiszen az erősebb jutalmak nagyobb százalékos esélye kivétel nélkül a játékosnak kedvez. Ezt ne akard már elvenni a többiektől. Ha ez téged zavar, akkor csak azt tudjuk javasolni, hogy olyan ládát nyiss, amiben igazságosnak ítéled a százalékokat. Ja, és persze csakis akkor, amikor nincs duplázó nap, hiszen ott az igen értékes bónusz finomságokhoz 100%-os eséllyel lehet hozzájutni. ;)
.

Nem kell belemagyarázni az érveimbe negatív értelmet. Az egész Elvenar a logikára, az esélyegyenlőségre, a kiegyensúlyozottságra épül. Mi sem bizonyítja ezt jobban, mint maga a játék, és azon belül egy-egy fejlesztéssel megváltoztatott "szabály", vagy inkább lehetőség is. (Gondolok itt pl. a kultúrális-, vagy a termelő nyereményépületek paramétereinek az utólagos megváltoztatására.) És gondolok a fentebb idézett Rúnaszilánkos feltöltésre. Vagy talán az is miattam van úgy?

1. Továbbra is úgy gondolom, hogy a nyereményépület százalékos megnyerhetősége axioma. Mégpedig azért, mert ennek az értéke határozza meg a saját százalékát, összevetve a vele szemben álló nyereményekkel.
2. Így a fennmaradó százalékot kell/lehet elosztani az egyéb nyeremények között.
3. Az épület pl. 20% eséllyel megnyerhető, amint azt Te is bedobtad. DE! Azt figyelmen kívül hagyod, hogy az a 20% szemben áll 80%-kal. Vagyis 80% eséllyel fogok valami kisebb értékű nyereményt kapni.
4. Ezek után újra kérdezem, de már csak költőien: Miért nem érvényesül a logika, a számszakiság, az igazságosság, a kiegyensúlyozottság minden esetben a 80%-on belül is?
 
Utoljára szerkesztve:

kovigyu

Felderítő
Az adventi gyertyát - amit csak pénzért lehet kapni - mi szerint osztja a játék? Én egyik városomban sem kaptam. Lehet, hogy valaki válaszol is erre?
 

DeletedUser3

Vendég
Az adventi gyertyát - amit csak pénzért lehet kapni - mi szerint osztja a játék? Én egyik városomban sem kaptam. Lehet, hogy valaki válaszol is erre?
Úgy látszik valamiért elég random módon - jeleztem a fejlesztők felé...
Tegnap este 22:35-kor aktiválódott nálad is, Arendyllben, magától.
 

DeletedUser4332

Vendég
Nem kell belemagyarázni az érveimbe negatív értelmet.

Pedig pont azt írtad, hogy a jobb jutalmat kisebb eséllyel szerezhessük meg.
Az érvelésed célja az, hogy a jobb nyereményeket nehezebben lehessen megnyerni és, hogy televágjanak megint mindent lovakkal, meg virágágyásokkal, az esélyegyenlőség miatt? Ezt remélem nem gondoltad komolyan. Meg amúgyis az event opcionális. Ha sérti az igazságérzetedet, akkor ne kezd el. De ha jól jön a nyeremény, akkor meg felesleges reklamálni. Nekem sem tetszik, hogy már megint ez a fajta ládaugrálós ládanyitás van, de hát evvan. Vannak viszonylag jó nyeremények, amikért megéri.
 

DeletedUser

Vendég
Üdv!

A kérdésem a következő lenne: Miért nem fogadja el a bajnokságban teljesített találkozókat az event küldihez? A kövi ilyen küldinél megáll majd a tudományom, nincs a környéken olyan már amivel elbírok....
 

Dizel1

Veterán
Pedig pont azt írtad, hogy a jobb jutalmat kisebb eséllyel szerezhessük meg.
Az érvelésed célja az, hogy a jobb nyereményeket nehezebben lehessen megnyerni és, hogy televágjanak megint mindent lovakkal, meg virágágyásokkal, az esélyegyenlőség miatt? Ezt remélem nem gondoltad komolyan. Meg amúgyis az event opcionális. Ha sérti az igazságérzetedet, akkor ne kezd el. De ha jól jön a nyeremény, akkor meg felesleges reklamálni. Nekem sem tetszik, hogy már megint ez a fajta ládaugrálós ládanyitás van, de hát evvan. Vannak viszonylag jó nyeremények, amikért megéri.
Ezt azért nem akarom elhinni. Találtam a játék működésének, a logikájával szembemenő hibát, amit közzé tettem Hoshinak címezve. Világosan, és hosszan, példákkal alátámasztva levezettem, hogy hogyan működik a játék, és rámutattam az ellentmondásra. Most tényleg rám akarjátok sütni a bélyeget, hogy maga az ördög vagyok, és kínozni akarok mindenkit? Ne vicceljünk már! Mutattam a "helyes" működésre is példát. Ez sem elég? Azóta töltöttem még, és újabb, engem igazoló példára találtam. Ezzel már 2:2 az arány. A többit nem tudom.

A 105 hópelyhes feltöltés alatt 30% esélyem van a 3 x Rúnaszilánkok - ra és 50% a 2 x Rúnaszilánkok -ra.
A 80 hópelyhes feltöltés alatt 20% esélyem van az 1 x 14 órás gyorsító - ra és 30% az 1 x 8 órás gyorsító -ra.

Ez tényleg miattam lenne így, mert én rosszat akarok mindenkinek? Nem én csináltam a játékot. Ez van benne. Az egész Elvenarnak ez a logikája. Tényleg nem látható az ellentmodás, még egy ilyen összefoglalás után sem?

Utóirat:

Van egy mondás: Mi jól, gyorsan, és olcsón dolgozunk. Ebből kettő szabadon választott.
Itt ugyanez, de inkább valami hasonló a helyzet. Ugyanannyi akármi ugyanannyit ér. Ha nem ugyanannyi a két akármi csomag, akkor nem ér ugyanannyit, ergo az értékesebb akármi többe kellene, hogy kerüljön. Itt a többe kerülést a nehezebben való hozzájutás jelenti. Ennyi. Bármit bele lehet magyarázni, de akkor is ez az igazság. És ha nem tudnék az állításaimra példát hozni, akkor még el is fogadnám a "csak"-ot válaszként. De ott a játékban az igazság. Vaaaagy.... Nem kellene 1 ládába azonos típusú nyereményeket tenni. És akkor tényleg korrekt lenne. Kész.
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser3

Vendég
Tényleg nem látható az ellentmodás, még egy ilyen összefoglalás után sem?
Nem ezt mondtuk, sőt, nem is tagadtuk, hogy ne lenne igazad abban, hogy kissé ellentmondásos.
Csak mindössze azt, hogy ez miért probléma? Ebből az aránytalanságból kivétel nélkül a játékos jön ki jól, így a kérdésem még mindig él: Ez miért baj? Miért akarod megváltoztatni?

Továbbá: A ládáknak egy része a "mellékjutalmak" aránya. Másik dimenziója a napi exkluzív. Harmadik dimenziója a kapott finomságok mennyisége (vagy hívjuk bárminek, minden eventnél van). Te megfogtál a több dimenzióból egyet és erről vitázol ahelyett, hogy kihasználnád, hogy jobban jársz belőle. Már-már kezd az az érzésem lenni, hogy csak azért nem fogadod ezt el, mert addig is tudsz vitázni. Nos ne is haragudj, de szerintem erre senki nem kíváncsi. Én elmondtam a véleményem és ezzel részemről lezártam.

A kérdésem a következő lenne: Miért nem fogadja el a bajnokságban teljesített találkozókat az event küldihez?
Azért, mert a bajnoksági tartományok nem sima tartományok. Ha a bajnoksági tartományt is beszámolja egy küldetés, azt külön írja.
 

Dizel1

Veterán
Nem ezt mondtuk, sőt, nem is tagadtuk, hogy ne lenne igazad abban, hogy kissé ellentmondásos.
Nem. Egyetlen egyszer sem közelített az álláspontotok az enyémhez.
Csak mindössze azt, hogy ez miért probléma? Ebből az aránytalanságból kivétel nélkül a játékos jön ki jól, így a kérdésem még mindig él: Ez miért baj? Miért akarod megváltoztatni?
Erre ne vegyünk mérget, hogy ebből mindenki jól jön ki! Az ilyen töltéseknél - beleértve az előző küldetéseket is - kivétel nélkül a kisebb nyereményt kaptam, pedig ugyanannyi esélyem volt a nagyobbra is. És nem hiszem, hogy ezzel egyedül lennék. Ha a nagyobbra kisebb lenne az esélyem, akkor érteném.

Nem biztos, hogy az írásomból azt a konzekvenciát kell levonni, hogy meg akarom változtatni minden áron. Mondjuk inkább azt, hogy felhívtam a játékban talán az egyetlen aránytalanságra a figyelmet, és mivel csíráját sem láttam a felvetésem akceptálásának, így próbálkoztam elmagyarázni, mire is gondolok.

Már-már kezd az az érzésem lenni, hogy csak azért nem fogadod ezt el, mert addig is tudsz vitázni. Nos ne is haragudj, de szerintem erre senki nem kíváncsi. Én elmondtam a véleményem és ezzel részemről lezártam.
Ezt az arcátlan megjegyzést pedig kikérem magamnak!

Akár le is lehet tiltani a fórumozásomat, mert nem áll szándékomban visszanézni sem. De ahogy látom rajtam kívül is elkopott egy pár tag már innen.
 

zsivany

Erős harcos
Azt szeretném kérdezni, hogy az ajándék 100 gyémánt mindenkinek jár, vagy véletlenszerű?
 

GreenKnight

Veterán
A 105 hópelyhes feltöltés alatt 30% esélyem van a 3 x Rúnaszilánkok - ra és 50% a 2 x Rúnaszilánkok -ra.
A 80 hópelyhes feltöltés alatt 20% esélyem van az 1 x 14 órás gyorsító - ra és 30% az 1 x 8 órás gyorsító -ra.
Ne haragudj, de én se értem. Nekem teljesen logikusnak látszik a dolog. Pont ugyanúgy, ahogy a lottón nagyobb esélyed van a 2 találatosra, mint a 4-esre vagy az 5-ösre. De ha mondjuk 2 rúnaszilánk helyett 2 TP lenne, akkor semmi gondod nem lenne? Az hogyan hasonlítható össze a 3 rúnaszilánkkal? Kb. mint az alma a körtével.
Másrészt azért se értem a problémádat, mert ott vannak az ELVI esélyek, a hozzá tartozó nyereményekkel. Innentől kezdve minden a Te döntésed. Nyitsz vagy nem nyitsz, ha nyitsz, akkor melyiket. Duplára mész vagy a napi nyereményre. Ez ettől játék.
 
Fent