• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Tárgyalási információ

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

bere007

Veterán
Üdv.

A Tudtad-e rész kibővítésére vonatkozva lenne egy ötletem.
A múltkorokba volt egy reklamáció itt a fórumon, hogy nem tudták, hogy x kör után szükséges ork a tartományok tárgyalásához.
Lehetne bővíteni a következő mondatokkal:

Tudtad-e?
Szükséged lesz a tartományok tárgyalásánál orkokra az x. körben.

Tudtad-e?
Orkokat a párzóhelyen állíthatsz elő, ami a fegyvertár x. szintje lesz.

Tudtad-e?
A találkozó teljesítésért annyi ranglista pontot kapsz, amilyen távolságra vagy az otthonodtól.

Így elkerülhető a reklamáció amiatt, mert nem tudta a játékos. Aki nem fórumozik és nincsen nagyobb csapattársa neki fogalma sincs róla, hogy kelleni fog. Ezzel a reklamáció is megelőzhető, de főként a játékosok egy nagyon fontos információt kapnának a játékkal kapcsolatba. Ugyan úgy, mint ahogy az sem volt világos senki számára, hogy a fejlett felderítő csökkenti a védő seregeket és a tárgyalási költségeket és hogy egyenesen arányos a felfedezi költség ezekkel. A fórumos kérdések, "értetlenkedések" kellettek ahhoz, hogy bekerüljön ez is az információk közé, hiszen a "régi motorosok" sem tudták ezt, legalábbis a reakciók miatt merem ezt állítani. Ezzel talán az "előrerohanás" is csökkenne, mert minek fedezzem fel a törp/tündér korba drágán, ha csak 3-4 hónap múlva fogom tudni teljesíteni. Ha addig meg lesz event, ami felderítést kér, akkor ott esélyem sem lesz.

Várom a véleményeteket.

Mivel nem lehet szavazást létrehozni, ezért így kérdezem meg. Adjunk információt a játékosoknak arról, hogy egy bizonyos szint elérése után mire számíthatnak? :D
 
Utoljára szerkesztve:

Tekla

Tapasztalt építő
Sziasztok!

A techfán, a Fegyvertár (Párzóhely) ikonra húzva az egeret, egyértelmű a leírás:
„Ez a technológia feloldja a fegyvertár 20, 21, 22 és 23. szintjét. Ezek a fegyvertárak már Orkokat is tudnak termelni.”
A 20. szint elkészülte után, a Fegyvertárra kattintva egyértelműen látható, hogy mit és mennyiért lehet termelni, tehát egyáltalán nem lesz a játékos számára meglepő, ha egy tartományban orkokkal találkozik. Nem gondolom, hogy ez annyira nagy újdonság lenne, hogy a Tudtad-e? részben szerepeltetni kellene. Ilyen megfontolásból az Elf kor mannatermelésére is figyelmeztethetne egy mondat. De kérdem én: egy újdonsült játékos mit ért ebből az egészből? Kezdőként még azt sem értettem, hogy mi az, hogy tartomány, meg felderítő, áru meg alapanyag, csak kapkodtam a fejem. Kellett egy kis idő, mire kitisztult, hogy mivel mit termelhetek. Szerintem nincs szükség olyan figyelmeztetésre, ami majd egy hónapokkal későbbi feladatra utal.
 

bere007

Veterán
„Ez a technológia feloldja a fegyvertár 20, 21, 22 és 23. szintjét. Ezek a fegyvertárak már Orkokat is tudnak termelni.”

Ez a mondat tartalmazza azt, hogy ez bizonyos szint után az azt megelőző 220 tartománytól eltérően nem csak árura lesz szükséged a tárgyalásra, hanem majd az itt megtermelt orkra is? Főleg aki reklamált ha jól emlékszek a törpök végén, vagy a tündérek elején tartott. Ez azért egy olyan nagy érvágás a tárgyalásoknál, hogy erre igen is fel kell hívni a figyelmet. Konkréten megszűnik a számára a tárgyalás egy jó ideig mindenfajta informálás nélkül. Itt a fő hangsúly az elsőn meg a harmadikon van, hogy a játékos tudja, hogy egyáltalán hányadik körnél tart és még mennyit csinálhat meg orkok nélkül.
 

Tekla

Tapasztalt építő
A hangsúly nem az egyszerű megvalósíthatóságon van.

Ez azért egy olyan nagy érvágás a tárgyalásoknál, hogy erre igen is fel kell hívni a figyelmet. Konkréten megszűnik a számára a tárgyalás egy jó ideig mindenfajta informálás nélkül.

Az orkok nem egyszerre tűnnek fel az összes tartományban, hanem folyamatosan, tehát marad lehetőség a tárgyalásra, még ha korlátozottan is. Az orkok feltűnése is azt a célt szolgálja, hogy lassítsa a játékost, hogy ne tudjon olyan tartományt teljesíteni, ami, hogy úgy mondjam nem megfelelő a szintjének.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

bere007

Veterán
Az orkok feltűnése is azt a célt szolgálja, hogy lassítsa a játékost.

De ebből következik, hogy ha tud róla, hogy orkok kellenek majd, akkor eleve nem fog olyan gyorsan haladni addig, mert utána meg lesz lőve teljesen. De akkor nem úgy van, hogy a 11. körtől már az összesbe van ork? Ezalatt azt értem, hogy 1 tartománynak legalább az egyik találkozójába?
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser

Vendég
Ezalatt azt értem, hogy 1 tartománynak legalább az egyik találkozójába?
A 11. körben már minden tartomány minden találkozójához kell ork. És onnantól kifelé így lesz, gondolom. Vagy majd később talán más is? Nem tudom. :)
Ha valaki precízen halad körbe-körbe, akkor hirtelen lesz meglőve, de gondolom, ilyen nem nagyon van. :) Én is a törp kor végén találkoztam először, de volt akkor kb 40 tartományom még, amit csinálhattam, de ez az előző haladási sebességemet nagyon lecsökkentette. Bere azt szeretné ezzel a tájékoztatással, hogy előre lehessen tervezni, tudni és esetleg egyenletesebben haladni, hogy ne legyen nagy fék. :)
 

bere007

Veterán
Az orkok nem egyszerre tűnnek fel az összes tartományban, hanem folyamatosan

Azt hiszem, hogy az ötlet elleni vélemény ezzel az információval megdőlni látszik. :)

Ha valaki precízen halad körbe-körbe, akkor hirtelen lesz meglőve, de gondolom, ilyen nem nagyon van.

Akkor én kivételt képzek ebbe, mivel körkörösen haladok. Most tértem el ettől csak 1 tartománnyal, mert nem tudtam, hogy a 10. körhöz kell-e majd, mert ugye nem írnak erről sehol. De örömmel nyugtáztam, hogy oda még nem kell. :)

Bere azt szeretné ezzel a tájékoztatással, hogy előre lehessen tervezni, tudni és esetleg egyenletesebben haladni, hogy ne legyen nagy fék. :)

Ez igazából aki körkörösen halad annak nem fék, hanem egy áthatolhatatlan fal. :)
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser

Vendég
Az üdvözöllek újra itt, jó újra látni itt infónál sokkal hasznosabb! :)
Támogatom.
Sok hasznos mondatot be lehetne ennek mottójára tenni a kezdőoldalra az üdvözlés mellé. Pl. ami még nagyon hasznos lehetne egy kezdő játékosnak: a wiki elérhetőségére, fórum elérhetősége, hasznosságának miértjére a figyelmet felhívni. Anno kezdő játékosként nem is tudtam a wiki létezéséről sem... sok idő elteltével mondta valaki, milyen fontos oldal. Onnan kezdve naponta használtam. Egy kezdőnek rengeteg segítséget ad.
 

DeletedUser

Vendég
Á, én pedig ezt a haszontalan és értelmetlen szöveget úgy szeretem! :rolleyes:
 

Tekla

Tapasztalt építő
De ebből következik, hogy ha tud róla, hogy orkok kellenek majd, akkor eleve nem fog olyan gyorsan haladni addig, mert utána meg lesz lőve teljesen.

Ezzel nem értek egyet, olyan gyorsan kell haladni, ahogy csak lehet, ha az orkok megakasztják a tartomány teljesítését, attól még a felderítőnek mennie kell, mert lesz majd idő, amikor már tud a játékos orkot gyártani, és eljön majd az az idő is, hogy meg kell gondolni minden fejlesztést, mert nem fog tudni egyszerre pl. egy kikutatás után járó bővítést letenni és felderítést indítani és még 1-2 építővel fejleszteni is. Akkor majd jól fog jönni a lehetőség, hogy sok-sok felderített tartománya van.
 

DeletedUser

Vendég
Akkor majd jól fog jönni a lehetőség, hogy sok-sok felderített tartománya van.
Azt tudni kell, hogy egy felderített tartomány adott fejezetben adott áron van.
Nekem olyan infóm van, ha köv. fejezetben teljesíti az ember, úgy már drágább lesz. De lehet én tévedek... mintha így olvastam volna, hogy minden felderített tartományt hasznos adott fejezeten belül megváltani, mert utána többe kerül.
 

DeletedUser

Vendég
Nem lesz drágább, hanem ha a kövben fedezed fel, akkor lesz olcsóbb és az ellenfelek is könnyebbek.
Akkor csak drágább lesz, hiszen több egységet, árut kell beletolni ahhoz, hogy teljesíthesse valaki, nem? Ha ma csak 100 egységem esik el, de a köv. fejezetben 120, ugyan ahhoz a fejezethez, akkor csak drágábba került, vagy nem?
 

DeletedUser

Vendég
Nem. Ha az egyikben felfedezed, lépsz egy fejezetet, marad minden ugyanúgy abban a fejezetben.
Viszont ha ugyanazt a köv fejezetben fedezed fel, ott kevesebb cucc kell hozzá.
 

DeletedUser

Vendég
Nem. Ha az egyikben felfedezed, lépsz egy fejezetet, marad minden ugyanúgy abban a fejezetben.
Viszont ha ugyanazt a köv fejezetben fedezed fel, ott kevesebb cucc kell hozzá.
Ezt értem, éppen ezért mondom. Akkor csak többe kerül, ha most felderítem, s nem csatázom le, csak a következőben, mintha eleve a következőben fedeztem volna csak fel.... :)
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent