• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Már felvetett Szomszéd látogatás gyorsítása és bosszúságmentesítése

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser1411

Vendég
Az ötletem eleve értelmetlen, ha a játék tervezői fejében a "pacsizásnál" cél a folyamat lassúvá tétele és így a belőle származó bevételek csökkentése, illetve ha koncepcionálisan a játék részének tekintik a minden napi bosszúságot, mikor nem azt támogatja valaki, mint amit kértek tőle.

Amennyiben a fentiek nem igazak, az alábbi a javaslatom:
1. Mindenki beállíthasson (opcionálisan) egy sorrendet az Építő, Kultúra, Főépület tételek között.
2. Egy új ikon/menüpont a látogatáskor (testvériség taglistában, üzenetlistában és a térképen): "alapértelmezett támogatása". Ezzel a játékos városának betöltése nélkül, a beállított sorrend szerint kísérelné meg támogatni az első lehetséges épületet (építő esetén egyértelmű, kultúra esetén az éppen támogatható, legtöbb kultúrát adó épületet).

Természetesen az ikon nem elérhető, ha a játékos nem állított be sorrendet (letiltja a funkciót), illetve a bónusz ládák megszerzéséhez továbbra is be kellene lépni a másik játékoshoz és manuálisan támogatni.

A megoldás előnye,
  • gyorsabb látogatás, mivel nem kell belépni mindenkihez, nem kell betölteni a városát, ami még közepesen gyors gépen és netkapcsolattal is őrjítően lassú (ezzel együtt valószínűleg a szerver terhelés is relevánsan csökkenne, bár nem tudom, hogy ez számít-e)
  • a városnevek arra lennének használva, amire való ;-)
  • kevesebb bosszúság: azt kapod, amit kértél
Ezzel együtt, mivel a szomszédlátogatás innentől sokkal gyorsabb és egyszerűbb, s mivel sokkal többen fogják megtenni, akár a pacsizásért járó jutalom csökkentése is elfogadható, persze ezzel az eddigi időmilliomos, türelmes, szorgalmas játékosokat büntetné, de a játékegyensúly nem borulna fel.
 

DeletedUser902

Vendég
Ezzel kapcsolatban.... sőt talán egy hasonló felvetéssel már találkoztam korábban itt, de már nem találom (ehhez sokszor béna vagyok! ). :)
Ha valaki tudja hol van, belinkelhetné esetleg. :D
Ez olyan kényelmi funkció lenne, amit nem hiszem, hogy hamarosan bevezetnének feltéve, ha egyáltalán megfontolják. :)

Mindenesetre 100%-ig támogatom! :) ;) :cool:
 

DeletedUser1322

Vendég
És mi lett vele?
A Már felvetett jelzést kapta.Ez azt jelenti hogy ezt az ötletet vagy egy hasonlót a fejlesztőcsapat már felvetette az ötlet beküldése előtt, ezért továbbításra ezek nem kerülnek.
 

DeletedUser3

Vendég
Az ötletem eleve értelmetlen, ha a játék tervezői fejében a "pacsizásnál" cél a folyamat lassúvá tétele és így a belőle származó bevételek csökkentése, illetve ha koncepcionálisan a játék részének tekintik a minden napi bosszúságot, mikor nem azt támogatja valaki, mint amit kértek tőle.
Ezt azért nagyon remélem te sem komolyan gondoltad.

Egyébként hasonló dolgon már dolgozik a fejlesztőcsapat, ugyanis épp aktuális a moblialkalmazásban ennek megoldása, ugyanis ott még nem lehetséges a látogatás. Olyan megoldáson dolgozik a csapat, ami a böngészős és mobilverzióban is jól fog működni.

Ezzel együtt, mivel a szomszédlátogatás innentől sokkal gyorsabb és egyszerűbb, s mivel sokkal többen fogják megtenni, akár a pacsizásért járó jutalom csökkentése is elfogadható, persze ezzel az eddigi időmilliomos, türelmes, szorgalmas játékosokat büntetné, de a játékegyensúly nem borulna fel.
Ennek nincs köze a játékegyensúlyhoz, egész egyszerűen eddig jobb megoldás még nem született.
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent