• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Már felvetett Gyorsabb szomszédi látogatások!

Szerintetek??


  • Összes szavazó
    29

DeletedUser1322

Vendég
Sziasztok!

Már sokszor szó esett arról hogy milyen módon lehetne lerövidíteni a szomszédok látogatására eltöltött időt.Itt pl arra gondolok hogy ha 100-200 vagy több szomszédja van valakinek annak bizony nagyon sok időbe telik mire mindenkihez belép,megvárja míg betölti a várost(tapasztalataim szerint a nagyobb városokat elég nehezen tölti be a rendszer,bár ez lehet gépfüggő) megnézni hogy mit kér motiválásra,megkeresni az épületet(az építők kunyhója nagyon el tud bújni)stb.Ezért sok játékos monotonnak és unalmasnak tartja ezt az egészet vagy esetleg nem tudnak eltölteni ezzel 1 órát.
A bétás fórum böngészése közben rábukkantam egy nagyon jó ötletre ami pont ehhez a témához kapcsolódik.Ezt szeretném megosztani azokkal akik még nem olvasták ezt a bétán.Bár kicsit én változtatok rajta de a lényeg ugyan az.Kíváncsi vagyok az itteni játékosok véleményére.

Először is a térképen mindenki neve mellett megjelenne egy kis kezecske.
terkep.jpg
A beállítások menüben mindenki beállíthatná magának hogy mire kér motiválást.
beallitas.jpg
beallitas2.jpg
Ez nem lenne kötelező.Aki nem állít be semmit annak a rendszer automatikusan kiválasztana valamit.
Egy külön négyzetben be lehetne állítani a motiválások sorrendjét.
beallitas3.jpg
Aki azt akarja hogy csak a kultúra legyen motiválva az csak kipipálja a kultúrát,a fölötte lévő négyzetbe rak egy 1-est és kész.
Aki azt szeretné hogy mindhárom lehetőség megmaradjon az beállíthatja a fontossági sorrendet és
kipipál mindent.Esetleg lehetne hogy a rendszer a legnagyobb értékű kultúrépülettől kezdené a motiválást
és így menne lefelé.
PL:1 Építők 2 Kultúra 3 Főépület
Tehát ha két építője van valakinek és már kétszer támogatták akkor a következő támogatás automatikusan a kultúrára fog menni.
Ha nincs már motiválni való kultúrépület akkor jön a főépület.A lényeg hogy a térképen a nevek mellett lévő kis kezecskére
kattintva meg lenne oldva minden ami eddig nagyon sok unalmasan eltöltött időbe került.
Röviden ennyi ha még eszembe jut valami akkor jelzem.
Ennek a megvalósítása nem tudom mennyi időt és energiát jelent biztos sokat ezt nem vitatom
de egy hasonló automata motiválás a forge of empires játékban nagyon is jól működik tehát nem lehetetlen ennek
megvalósítása már csak azért sem mert már ez a csapat csinált egy automata motiválós rendszert ott akkor miért ne csinálhatna
itt is.:D:D
Köszi hogy elolvastátok!!
Szavazhattok is.
 

DeletedUser

Vendég
Hogy a térképen is legyenek olyan kezecskék, mint a tesóságban, azt mindenképpen támogatom, régóta hiányzik. Ha mindenkit nem is, de legalább aki nálam járt, azokat szeretem viszontlátogatni.
A többi is elvileg tök jó, a gyorsítás is, így én is végigmennék mindenkin naponta és gondolom, még sokan és ezért nagyon hatékony lenne. De azért nekem van egy kis ellenérzésem, mert ez olyan túlgépesítés-szerű és ezt én nem szeretem. (Az ismerőseim be sem jönnek a városomba, látogatás nincs is, csak nyomogatás, hát ez olyan izé. :p ) De tök értem a hasznát és nem is ellenzem egyértelműen, nem is szavazok rögtön ellene. :)
 

DeletedUser1322

Vendég
ez olyan túlgépesítés-szerű és ezt én nem szeretem
(Az ismerőseim be sem jönnek a városomba, látogatás nincs is, csak nyomogatás, hát ez olyan izé.
Aki most azért látogat meg hogy támogatás után kicsit szétnézzen a városodban hogy mi a helyzet az ezután is ezt fogja tenni.
Nem lenne túlgépesítve az egész,ezután is be tudna lépni mindenki mindenkihez ha akar.:D
 

DeletedUser

Vendég
Nem győztél meg, de sztem hiába is próbálkozol. :p Ettől még jó az ötlet, tényleg és nem én fogom eldönteni, hogy bevezessék-e. :D

Szerk.
Esetleg lehetne hogy a rendszer a legnagyobb értékű kultúrépülettől kezdené a motiválást
és így menne lefelé.
És a bűbájoltakat is figyelembe vehetné akkor már.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser1322

Vendég
És a bűbájoltakat is figyelembe vehetné akkor már
Igaz erre nem is gondoltam.:oops:
Első gondolatom ezzel kapcsolatban az lenne hogy mivel a rendszer a nagyobb épületeket részesítené előnyben ezért a játékosoknak is ezeket az épületeket kéne elsősorban bűbájólni.Így az ésszerű mivel a többség ezeket az épületeket támogatja most is.Ha az ötlet bevezetésre kerülne vélhetően sokkal több motiválás is lenne ezért elképzelhető hogy az összes épület amit támogatni lehet az mind támogatva is lesz.+ ebbe még besegít a tesóság is.
De nem szeretnélek győzködni tovább:p:D
 

bere007

Veterán
Ja, valszeg ez amúgy is így van most is (legtöbbször). :)

Még nem találkoztam olyannal, aki a kicsire tette volna ki a bűbájt, ha egyszer ott van a nagy is. A játékosok zöme azért megnézi, hogy mire kattintgat, igaz az elfes épületeket nem ismerem, de próbálom a legnagyobbra. Kivéve most, hogy van nagyapafa. :D De ha ez megvalósul, akkor a legkevesebb már az, hogy jó épületre rakjuk a bűbájt. :)
 
Fent