• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Továbbítva Rúna szilánk készítés

  • Témaindító Deleted User - 204368
  • Kezdés ideje
Státusz
Nem lehet hozzászólni.

MesterAlma13

Erős harcos
@MesterAlma13 szerintem kimondtál egy kulcs szót: teleport. Most képzeld el azokat az időket, amikor éveken át még ilyen sem volt, akkor mennyire lehetett ez "kényelmes". Hát nagyon nem volt az.
Én ezért mondom, hogy ha az akkori játékosi nyomásra nem történt változás, akkor ennek most, egy azóta jelentősen könnyített helyzetben még kisebb esélye van.

> véleményem szerint a tapasztalat játékos így tudnák segíteni a mi szintünkön lévő játékosokat is, illetve a játék további fejlődését - egyszerűen lesöpörni sok ötletet mert ezt meg azt nem tudunk még, szerintem nem jó út

Értem, hogy miért írod ezt - és szerintem jó, hogy leírtad, mert akkor az esetleges félreértéseket ebben is helyre tudjuk tenni.
Értem, miért gondolod lesöprésnek azt, amikor érvekkel alátámasztott, kb. kategorikus jellegű "nem" reakció jön. De abba gondolj bele légyszíves, hogy ha valamire logikusan, tételesen le lehet vezetni, hogy mit miért nem vesz figyelembe, és így miért nem jó, akkor azt elég nehéz úgy tálalni, hogy ne "lesöprés" érzete legyen. Szerintem konkrétan lehetetlenség is lenne, én ezért nem is szánok arra energiát, hogy szivárványos unikornisokba csomagoljam. Amiről azt gondolom, hogy jó, arra azt írom, hogy jó. Amiről azt gondolom, hogy rossz, arról meg leírom, hogy rossz, és szerintem miért.
De ebben nincs semmi személyes, ezért légyszi ezt ne is vedd magadra. Ilyenkor szimplán csak érvek feszülnek egymásnak - és ha erősíteni akarod az ötleted, akkor írj jobb érvet annál, hogy"neked úgy lenne kényelmesebb". Mert abból mindenki véleménye darabra ugyanannyit ér. Egy ötlet univerzálissága pedig akkor nő, ha figyelembe veszi az egyénen túlmutató szempontokat is, mások érdekét, és egyáltalán nem utolsósorban a fejlesztők érdekeit is.
teljesen jogos és jó amiket írtál, köszönöm, azon vagyok hogy ebben fejlődjek, érveljek ne pedig személyeskedésnek vegyem a dolgokat
Másik szempont - ha már te is felkaptad - a teleport: ha nem lenne teleport, és még nem dobták volna be ötletnek, de valaki most bedobná, hogy tudna mellette érvelni hogy ne söpörjék le, mert a játékot anélkül is lehet játszani? Hogy lehetne igazán mellett érvelni, illetve mik hangzanának el vele szemben? ......... DE ez csak elmélkedés, térjünk vissza az eredeti kérdésre, és próbáljunk úgy állni hozzá, hogy azt segítsük.

Mi lenne, ha naponta pl. egyszer vagy bizonyos alkalmanként lehetne pl. 3 rúnaszilánkot becserélni egy másikra a kufárnál - KEZDETBEN - aztán meglátnák a fejlesztők hogy érdemes e ezt tovább fokozni, érdemes e változtatni az arányokon, érdemes e bevonni az ereklyéket - ezzel lehetne limitálni a dolgokat, de elindítani mégis valamit nagyobb erőfeszítés nélkül - elindítani és mérni, figyelni, igazgatni hogy jobb legyen, de persze óvatosan, mivel a gyengébb játékosok könnyen elpazarolnának olyan dolgokat, amelyek miatt később sírnának és elmenne a játék kedvük, tehát ez mögött is lehetne egy biztonsági logika, hogy mit lehet mire (pl. figyelembe véve a későbbi csodákat, és csak akkor lenne ajánlat, ha van felesleg, és csak azt lehetne becserélni - EGYÉB ESETBEN, pl. ereklyék esetében figyelembe venni az érző árukat, meg hogy majd - ha jól tudom - változni fog valamelyik bónuszos manufaktúra)
+ ide írnék egy dolgot mástól: ha nem tetszik az ajánlat, forgathatnál egyet maximum egy szerencsekeréken, ha jobb, jobban jártál, ha nem nem, de meg kell kösd az üzletet ha elkezdted
 
Utoljára szerkesztve:

Deleted User - 204368

Vendég
@Calyr de akkor ezt a féket a kicsi játékosoknak tartsák fenn? ugye a nagyobb játékosoknak egy másodpercig nem okoz ez gondot
 

MesterAlma13

Erős harcos
@Calyr de akkor ezt a féket a kicsi játékosoknak tartsák fenn? ugye a nagyobb játékosoknak egy másodpercig nem okoz ez gondot
képet kérdése pl.: szilánkok esetében ha 16+ szilánkod van, akkor ajánljon fel a kufár ezen a többleten felül X százalékáért egy másikat, tehát a kicsiknek 3-ért egyet, középhaladóknak kb 8-ért 1-et, a nagyoknak pedig pl. 15-ért egyet

de ez képlet függő, viszont elindulna egy csere folyamat (ugyan ez lehetne az ereklyére is, illetve mindenre, ami csak gyűlik), és a Kereskedő alá mehetne ez, nem kell új épületet vagy oldalt kifejleszteni, csak a jenlegit kiegészíteni, pl. egy ilyen extra lehetőséggel, ahol néha néha, egyre sűrűbben, újragondolva a háttérben levő képletet lehetne ilyen olyan dolgokat eladni, venni cserélni, de kiterjesztve MINDENRE.
1598513066727.png

ha van épp vándor kereskedő, aktív lenne a fül, ha nem, akkor inaktív, lehetne hozzá értesítés, hogy megjelent egy vándor kereskedő a városodban, innentől fogva ők döntenék el mikor, mit és hogyan variálnak
 

Calyr

Veterán
@Calyr de akkor ezt a féket a kicsi játékosoknak tartsák fenn? ugye a nagyobb játékosoknak egy másodpercig nem okoz ez gondot
Szerintem új csodáknál azért a nagyoknak is figyelniük kell - csak mondjuk esetükben ez a fék hatás a lehetőségeik miatt kisebb mértékű, pl. pár hét gyűjtögetés lesz. Amikor egy nagyobb játékos csodát épít, jellemzően a rúnakörzárásokig gondolkodik, azaz nem csak a csoda első felépítéséhez kell rúna, de a 6-11-16-21... stb. szintekhez is (attól függően, meddig akarja felhúzni). Ez így akkor már kicsit nagyobb megszerzendő rúna mennyiség is lehet, és ezen sokat egyszerűsít, ha vannak adott csoda rúna is, nem csak törött szilánkokból kell vacakolni.
 

Niraya

Fórum moderátor
Elvenar Csapat
Fórum moderátor
Köszönjük szépen a játékunk fejlesztésével kapcsolatos javaslatot.

Az általad beküldött ötlet már többször felvetésre került.
Többféle ötlet csoportosult a rúnák-és töredékek témakörében, ezek az ötletek hasznosak és továbbításra kerültek; így fejlesztő csapatunk már értesült róla; továbbítottuk a mostani gondolatokat is.
 
Utoljára szerkesztve:
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent