• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Nincs tervben Piac - inkorrekt ajánlatok visszaszorítása + kiskapu

Laci0212

Erős harcos
végre... végre... ez a jó megközelítés... mert tényleg a legtöbben arra utaznak hogy véletlenül lecsapod, és miért kell nekünk ezeket nézegetni??? miért nem lehet őket kiszűrni - véleményem szerint had tegyék ki ezeket, csak én el tudjam tüntetni a listából - azt hittem ez csak Mobilon probléma, de ha jól tudom te csak PC-n játszol, és ha igen, akkor ezek szerint ott is gond ez
Nem fogom Mihaszna érveléseit bejegyezni,olvasson,értsen, mindenki.
A mondandód legalább 90%-ával egy követ fújok,de Calyrnak,Deathfolknak,Kira-nak jók az érveléseik, Alma pedig szerintem rakott egy pontot...
Mégis veled értek egyet Mihaszna,mert szerintem is durva , idegesítő az egész.(A legtöbb szerintem TP város)
 

Belinka

Újonc
Sziasztok!

Mielőtt bármi érintettségem felmerülne... nem, nem szoktam ilyen ajánlatokat piacra tenni!
Calyr felvetésével értek egyet, legyen megerősítés az ilyen rossz cserékhez. Esetleg vonjanak le "haszonszerzésre" bizonyos %-ot az eladótól, de ne gyémántot.
Annak nem látom értelmét, hogy a tesóságon belül saját piac alakuljon ki az előnytelenebb cserék miatt, szerintem ez veszélyeztetné a normál piacot. Arról nem beszélve, hogy az említett "TP városok" (de írhattál volna "kaland-, bajnoki-, vagy toronyvárost" ) nagy eséllyel ugyanabban a tesóságban vannak - nem tartom valószínűnek, hogy létezik olyan véletlen, ami ezeket azonos piacra sodorta volna -, ezért így a felvetett probléma egy részét nem oldódná meg, csak nem lenne szem előtt... bár ezzel a "kijelölhető tesóval" ? tehát még tesóságon belül se legyen minden szem előtt? Hm...
Nem tudom, mekkora a piac hatósugara a felderítetlen részen, de van a "díjmentes" lehetőség, akkor ezek elő se jönnek, vagy a másik lehetőség a Virágzó..., ami csökkenti a kereskedői díjat.
 

MesterAlma13

Erős harcos
Amúgy az elmúlt 3 évbe szerintem már vagy 100 olyan ötlet volt ami az 1-0 csillagos piaci kereskedésre vonatkozott, pláne még mielőtt a korigálás történt, de mindig mindegyikre egyértelműen válaszoltak hogy ez így normális és a fejlesztők nem fognak rajta változtatni, de mindig jön valaki aki újra és újra előjön ezzel mert nem érti hogy a piac így működik. De ezen soha nem fognak változtatni, totál felesleges ilyen ötleteket írogatni!
ha én is nézem a való életet ott több piac van, itt viszont egy, és azért küzdünk hogy ezen az egyetlen piacon bevezessenek pár új funkciót amivel kezelhetőbb a hosszú lista, és jobban lehet szűrni - az hogy van pár hajmeresztő ötlet? nem gond, legalább folyamatosan életben tartja ezt a témát, mert én kizártnak tartom, hogy ezen nem lesz egyszer változtatva, és nem mindegy hogy milyen ötletekből kell gazdálkodniuk majd a fejlesztőknek, és itt ehhez járulunk mi hozzá
 

polgarmaercell

Erős harcos
Sziasztok.

A piacon mindenki találkozott már inkorrekt ajánlattal/ajánlatokkal. Előfordul/Előfordulhat, hogy véletlenül rányom valaki, a másik fél pedig ennek örül. Én viszont nem örülnék neki, ha véletlenül rányomnék. Sőt, magának a lehetőségnek sem örülök, hogy létezik. Én ezt csak úgy hívom: Legális csalás. A való éltben szankcionálják az ilyen jellegű tevékenységeket, ezért úgy gondolom, a játékban is elférne egy ilyen "Fogyasztó és/vagy Gazdaságvédelmi intézkedés", ezért arra gondoltam, hogy:

A játékos fizessen adót az inkorrekt ajánlatokért!:

- Minden 0 (Nulla) csillagos ajánlat 50 Gyémánt/tétel
- Minden 1 csillagos ajánlat 25 Gyémánt/tétel
- Továbbá, az ilyen típusú ajánlatok maximum 24 órán át legyenek elérhetőek.

Kiskapu: Segítség - Gyémánt levonás nélkül - a Testvériségeknek a szent cél érdekében: (fejlesztést igényel!): Kép + magyarázat

3527 bővítmény megtekintése

Bal oldali kép:
A Testvériségi taglistánál - minden tag nevénél - a Segítségnyújtási funkció mellett megjelenne egy új ikon. Ha rákattintunk, átirányít minket a Kereskedőhöz, ahol ajánlatot tudunk tenni. Létrehozunk például egy Nulla csillagos ajánlatot és kihelyezzük a piacra INGYEN, Gyémánt levonás nélkül! Ugyanis!! (lsd lentebb)

Jobb oldali kép:
Ezt az ajánlatot csak az adott személy látná - a testvériség többi tagja nem(!) - jól látható, hogy a szűrő be van kapcsolva! - Első helyen jelenne meg neki a listában egy piros felkiáltó jellel - a többi ajánlatot megelőzve -, ezzel jelezvén, hogy speciális, névre szóló ajánlatról van szó! Minden információ ugyanúgy adott lenne - hogy kitől származik -, mint a hagyományos esetekben, annyi különbséggel, hogy csak ő látná, senki más! (A Piros X helyett pedig egy Zöld pipa lenne, csak azt már nem tudtam megszerkeszteni)

Fontos!! Ez a funkció lehetőség - hogy adómentesen inkorrekt csere-bere -, csak Testvériségen belül működne!!


Ezzel azt mondom, hogy mindenki jól járna és azt kapná, amit megérdemel.
- Aki szeret nyerészkedni, tegye, DE(!) fizessen is érte! Így ha valaki véletlenül rákattintana egy inkorrekt ajánlatra, legalább tudná, hogy aki kitette, az fizetett is érte becsületesen. : )))
- A Testvériségek maguk közt pedig ingyen tudnák megoldani ezt a dolgot, hisz az önzetlen segítség - a játékos társ segítsége a fejlődésben - sose kerül(t) semmibe.
Nem támogatom az ötletet, mert Arendyll-ben ily módon segítem a testvériségem tagjait. Amúgy sincs semmi értelme
 
Utoljára szerkesztve:

B i l l K a p u

Erős harcos
Kedves Mihaszna !
Azok akik most az 1* kereskedésekből profitálnak, amennyiben be jön a javaslatod abba fogják hagyni....abban az esetben nem lesz más lehetőséged csak a kufár. A javaslatodtól nem lesz több árú 1:1-be feltéve.

Sziasztok!
Szerintem meg de. Mert ha nem tud 0 vagy 1 csillagost tenni, akkor kénytelen lesz korrektet pakolni. És ez jót tenne a piacnak.

Deathfolk véleményét osztom , hasonló a piaci taktikám, csak persze gyakrabban látogatom, mert pici vagyok, és igyekszem a tesókat segíteni.

A figyelmeztetés mindenképpen jó ötlet, szerintem. A szankció, hát nem is tudom. Gyémánttal semmiképpen, az túlzás. Ha lenne szűrője, amivel egyéni ajánlatként ingyenes maradna, akkor esetleg jó lehetne, ha a bünti nem lenne nagy érvágás, de azért lenne valami.
 

Mihaszna

Veterán
Ha lenne szűrője, amivel egyéni ajánlatként ingyenes maradna, akkor esetleg jó lehetne, ha a bünti nem lenne nagy érvágás, de azért lenne valami.

Érvágás?

Elvették, vagyis helyesen fogalmazva kivették a Holdkőtárat a Toronyból. Biztos vagyok benne, hogy nem én vagyok az egyetlen, akinek 1 vagy 2 db hiányzott/hiányzik belőle.

A hiányosságot Fejleszthető Ereklyékkel pótolták. Az új játékosoknak előny (lehet), mert lehetőséget kapnak az elmúlt év Eseményeiből pótolni azt, ami nekünk már megvan. Viszont aki egyszer már részt vett az eseményen, az nem kap (másik) alapot, pedig érdekes, ő is ugyan azt a randomitást élvezi, mint mindenki más. És amikor felbukkan a toronyból a Holdmedve ereklye harmadszorra is - s még csak a 2. hétnél tartunk a 6-ból -, hidd el, az nem az én akaratom szerint van/történik.

A Harc és a Diplomácia közötti különbséget nem is merem felhozni. Akik a harc útját választják, fényévnyi előnyt élveznek azokkal szemben, akik diplomáciai úton szeretnének megoldani tárgyalásokat.

Törp páncélkészítő
Életerő hullám
Egységáldás
Pompás mágikus szorzó
Felszabadult egység akármi (2X2)
Barna medve és Tűz főnix (+) bónusz, meg mittudom' én, hogy mik vannak még.

Ellenben nekünk

Az van, ami a raktárunkban található. Ezzel csak az a baj, hogy az egységeket a Tornyon, a Bajnokságokon és a Világtérképen kívül nem lehet máshova felhasználni. Míg a nyersanyagok elég széles körben kellenek. És csak azért, mert valakinek sok van belőle, még nem jogosítja fel arra, hogy bátran szórja, mert külső ráható segítség meg nincs semmi. A toronyba esetleg a Spektrális kő. Hehe, köszi, már ha volna lehetőség a beszerzésére. De azt is csak az Eventeken lehet szerezni, ráadásul nagyon korlátozott számban! A fent említett harci segítségek ha csak korlátozottan is érhetőek el, minden új nap egy alkalom/lehetőség, hogy ott lesz, vagy ott van. Ellenben a szerencsétlen kővel, ami csak az Eventekből nyerhető.

Mielőtt bárki is leírná, hogy nekem is volt lehetőségem a medvére, meg, hogy nekem is rendelkezésre állnak a fenti lehetőségek - és van lehetőségem változtatni bármikor az irányon -, nem(!), köszönöm nem kérek ebből a tanácsból. Most vagy az van, hogy az egész játék elmegy a harc irányában és akkor mindenki úgy áll hozzá az elejétől kezdve, vagy tényleg van lehetőség úgy játszani, ahogy mi szeretnénk, de akkor a segítség is legyen egységes, egyenlő.

Szóval nekem senki ne mondja azt, hogy érvágás lenne az adó bevezetése - az inkorrekt árukat kínáló játékosokkal szemben -, csak azét, mert (mondjuk) őt nem érinti ez a probléma, ergo: számára semleges, hogy ki, hogyan szerez + haszont másokon.
 

Kira7

Veterán
A Harc és a Diplomácia közötti különbséget nem is merem felhozni. Akik a harc útját választják, fényévnyi előnyt élveznek azokkal szemben, akik diplomáciai úton szeretnének megoldani tárgyalásokat.

Törp páncélkészítő
Életerő hullám
Egységáldás
Pompás mágikus szorzó
Felszabadult egység akármi (2X2)
Barna medve és Tűz főnix (+) bónusz, meg mittudom' én, hogy mik vannak még.

Ellenben nekünk

Szia!
Bizonyos részben van igazad, de szerintem megint túlzásokba estél. A tűzfőnix helyett ott az összes többi főnix ami az árú termelést segíti, arany, vihar, az újabb főnixek is árukat termelnek hidegtüzes, hamvas... katonai ráhatás egyedül a tűzfőnixnek van. A medvéknél ugyan ez a helyzet a barna macin kívül az összes többinél.
Amiket felsoroltál törp, életerő, egység áldás, szorzó, stb. az helyett meg ott van a fenséges fabrikálás ami a normál-érző-felemelkedett árúra is jó.......
ősi csodákból is ugyan annyi van termelésre minta katonaira....oda csak 1 kis adalék, míg az életerőt max. ősi csodával 130%-ra a sebzést 140%-ra tudod felvinni, addig a termelésnél normál árunál 268%-ra , érzőnél 284%-ra tudod felvinni ősi csodával.....

Még van 1 ami lényeges és ezt nem sértésnek írom senkinek se.
Míg tárgyalásnál a tornyokon kívül nem kell semmit se gondolkodni rá mész a tárgylásra elfogadod és meg van....addig a csatáknál meg kell tanulnod harcolni is ott gondolkodnod is kell mit küldjél ellenük mert anélkül csak buktad a harcokat. A toronynál is nem csak a tárgyalás , a csaták is ugyan úgy nehezebbek.
Abban teljesen igazat adok hogy kezd kissé a katonai irány felé elmenni a játék, lásd. pl. egyes fejezeteknél kötelező feladatok. , de te amit itt az előzőekben fel soroltál abban azért nagyon sok csúsztatás és túlzás van :)
 

B i l l K a p u

Erős harcos
Kicsit elkanyarodtunk az eredeti témától. Harc kontra egyezkedés? Igaz a harcot sok dolog segíti. De ezeket le is kell tenni, meg fejleszteni. Én nem akarok az egyezkedés mellet kampányolni, én is harcolok. De ha nem teszel le harci ősicsodákat, nem fejleszted fel a kaszárnyát stb stb, akkor sokkal több hely marad manukra, és az árutermelést segítő épületekre. Szóval elvileg ez sem járhatatlan út. Ha nem is az én utam.
 

Mihaszna

Veterán
A tűzfőnix helyett ott az összes többi főnix ami az árú termelést segíti, arany, vihar, az újabb főnixek is árukat termelnek hidegtüzes, hamvas... katonai ráhatás egyedül a tűzfőnixnek van. A medvéknél ugyan ez a helyzet a barna macin kívül az összes többinél.

A főnixből lent van az Arany, a medvénél pedig a Panda - ennyire futotta anno. (igen, tudom, Barkácsolhatok magamnak ereklyéket - azóta is arra várok, hogy jöjjenek).

Amiket felsoroltál törp, életerő, egység áldás, szorzó, stb. az helyett meg ott van a fenséges fabrikálás ami a normál-érző-felemelkedett árúra is jó.......

3 Manum van lent összesen. Ha úgy vesszük, bizonyos értelemben majdnem mindegyik típusból van lent, csak nem manu, hanem Esemény épület formájában. Arra meg nem jó az FF. A kisállat eledellel meg ugyanúgy vagyok, mint más. Ha van, kihasználom.

ősi csodákból is ugyan annyi van termelésre minta katonaira....oda csak 1 kis adalék, míg az életerőt max. ősi csodával 130%-ra a sebzést 140%-ra tudod felvinni, addig a termelésnél normál árunál 268%-ra , érzőnél 284%-ra tudod felvinni ősi csodával.....

Az ősi csodákat azért nem kevertem bele, mert az egy közös halmaz mind a két esetben (harc és diplomácia). Azok adottak, és nem a szerencsén múlnak, hogy jut e belőle vagy sem. A többi felsorolt viszont igen.

Míg tárgyalásnál a tornyokon kívül nem kell semmit se gondolkodni rá mész a tárgylásra elfogadod és meg van....addig a csatáknál meg kell tanulnod harcolni is ott gondolkodnod is kell mit küldjél ellenük mert anélkül csak buktad a harcokat. A toronynál is nem csak a tárgyalás , a csaták is ugyan úgy nehezebbek.

A kettő között a különbség, hogy 2 csata közt lehetőséged van plusz életerőt adni az egységeidnek, hogy kevesebb legyen a veszteség, a nemrégiben behozott Életerő áldással. De én mivel nyerjem vissza menet közben az elbukott anyagaim egy részét? Tudom, hogy számotokra is csak akkor van rá mód, ha rendelkeztek vele, de a lehetőség biztosítva van még akkor is, ha az a szerencsén múlik. Nekünk a toronyban a Spektrális kő lenne a megoldás - bár az semmit nem ad vissza, de helyettesít. Csakhogy jelenleg ott tarunk, hogy ilyen nincs, csak Eventeken.

A nehézségi szinteket elismerem, hogy ti is ugyanúgy küzdötök vele, mint mi.
 
Utoljára szerkesztve:

Deathfolk

Veterán
Törp páncélkészítő
Életerő hullám
Egységáldás
Pompás mágikus szorzó
Felszabadult egység akármi (2X2)
Barna medve és Tűz főnix (+) bónusz, meg mittudom' én, hogy mik vannak még.

Eléggé elkanyarodtunk a piactól, de erre nekem is kell írnom :) Bár Kira7 már egész jól leírta hogy azért nem olyan egyszerű a harci oldal se...

A spektrális követ nem csak eventen lehet szerezni hanem barkácsolásnál ha össze gyűlik a 100 pont, akkor a misztikus ládából is lehet szerezni egyszerre 2db-ot is, kb úgy 4 ládánként van ott a lehetséges nyeremények közt, én már 2x is nyertem, vagyis 4db-ot. De összességében tényleg ritka vagyis nem túl nagy segítség.

Törp páncélkészítő, Nagyon jó dolog ha van, érezhető a segítsége pláne kombinálva egyéb dolgokkal. De volt hogy fél évig nem nyertem 1db-ot se, pedig mindig maxolom a tornyot, de a csapatba is mindig beírja ha valaki kap törp páncélt, mert egyre nagyobb csoda ha valaki ilyet nyer... Szóval ez tényleg jó, de erre nem lehet építkezni mert lehet hónapokig nem kap az ember, aztán pedig ha van akkor le is kell tenni, ami helyet foglal a városba, nekem előfordult már hogy annyi helyem se volt hogy letudjam tenni, mert max 2x2 helyem volt, így nem tudtam használni.
Életerő hullám, Szerintem az eddigi legnagyobb átverés a játékba :D az értelme kb nulla! Én már le se barkácsolom ezeket, eleve sok töredék és katalizátor kell hozzá, vagyis elég drágák, ha jól rémlik pl az 50%-oshoz valami 1300 töredék és 6 katalizátor kell, és akkor mit ad? 1 csatában, egyetlen 1 kiválasztott egység vesztességének adja vissza az 50 %-át, ami kb semmi! Konkrétan vicc kategória. leharcolok 30 tartományt a bajnokin, az 30x5 egység, ha csak mindegyik csatánál 2-3 egységem sérül vagy elvesztek egész egységeket, akkor már kéne minimum 90db életerő hullám hogy a veszteségeim felét vissza hozzam, 50% os áldás esetén, de vannak 25% meg mindenféle verziók is, de még az 50% os is vicc, drága barkácsolni, ritkán is lehet, 2 bajnoki vagy torony közt csak pár darabot lehet csinálni, közbe kéne vagy 150db hogy érjen is valamit... :D Ennek az áldásnak úgy lenne értelme ha nem 1 kiválasztott egységre hatna, hanem 1 adott csata elvesztett összes egységére. Most ha barkácsolok is mondjuk 10db-ot, akkor az a heti torony vagy bajnoki alatt lévő veszteségeim 1%-át se adják vissza. Totál használhatatlan semmire se jó funkció ez!
Egységáldás, Ez csak eventeken és misztikus ládákból szerezhető barkácsolásnál. Szóval ez ritka, kb lényegtelen segítség, ha 1 eventen nyerek is párat akkor is 1 bajnokin pár nap alatt el is hullanak azok az egységek amik ebből jönnek. Pár nap segítség, ez ilyen disznek jó dolog :)
Pompás mágikus szorzó és egyéb 2x2 segítő épületek, Ezek jók, de ezeket le kell barkácsolni, végtelen ebből sincs, de azért megoldható hogy legyen minden bajnokira 1db, vagy több, ki hogy gazdálkodik ezekkel. De ezeket is le kell tenni helyet foglalnak.
Barna medve és Tűz főnix, Na ezek tényleg jók, érezhető segítséget adnak, de itt jön az amit Kira is írt, hogy ezeknek megvan a párjuk, sőt sokkal több olyan eventes nyeremény van ami árút ad mint ami a harcot segíti, konkrétan van ez a 2 ami a harcot erősiti, és az összes többi meg árút ad... Nekem 24db eventes épületem van letéve, ebből 3db segíti a harcot, 1 tűzfőnix és 2db barna medve :) A maradék 21db árút ad... és van még a raktárba 1-2db eventes amikből 2db-om van, de nincs helyem kitenni mind a 2öt, + 3db szett is amik szintén nincsenek kint, ezek is mind mind árút adnának. Szóval aki árú irányba akar elmenni és egyezkedni az megteheti. A főnix és barna medve szerintem bőven ellensúlyozva van a másik oldalon...

Aztán ott vannak még az olyan sima épületek amiket eventeken lehet nyerni napi díjként, 1 event alatt többször is, amik árut adnak, ezeket csak 1x kell megszerezni és örökké adják az árút, még pl a sokkal nehezebben megszerezhető pl törp páncél csak 5 napig használható, szóval még az ilyen kirakható harcot segítő épületeknek is megvan a párja és még jóbban is működik...

Nekem 2 városom van, a nagy az utolsó fejezet végén a kicsi az 5. fejezet végén. A nagyba 90%-ba harcolok és 10% pedig árú, ez azt jelent hogy a bajnokiba ha úgy látom túl nagy veszteségem lenne akkor inkább megveszem, ez kb a tartományok 10%-a. A toronyba ugyanez 90% harc.
A kicsi városba viszont totál fordítva, ott kb 90% árú, a bajnoki és a torony is, amit fél éve maxolok áruval, bajnoki pedig 4-5000 pont, előző bajnoki pl 5130 pont volt és elég az árum ennyi bajnoki pontra és max toronyra heti 1 piacolással :) Persze lehetne mondani hogy 5. fejezet ott még kicsik az igények, igen de a termelés is kicsi... később mikor már többet kérne a bajnoki és a torony akkor már a manuk is nagyságrendekkel többet adnak, + addig már vannak olyan csodák amik növelik a termelést, több a hely stb stb, szóval ezt a későbbiekbe is meglehet csinálni, de szerintem a legjobb megoldás talán a 2 taktika keverése, harc+árú, de külön külön is járható út mind a 2 megoldás.

Megnéztem a városodat és hát számomra érthetetlen, bár ahogy látom most ép új fejezet elején vagy, átalakítás közben, így annyira nem mérvadó a jelenlegi állapota. De komolyan 3x ráfrissítettem az elvenstatra mert azt írta hogy te acél, tekercs, elixír bonuszos vagy, mondom az nem lehet mert több helyen is a tekercsre panaszkodtál, de ezek szerint az a bonuszod, így totál nem értem hogy lehet abból kevés, és eleve miért a piacon akarsz venni? :) csak simán le kéne raknod 3-5 manút mindegyik bonuszból, aztán rátenni fenséges fabrikálást + ott az arany főnixed azt is megeteted és végtelen tekercsed lenne... Diplomáciai vonalon akarsz haladni árúval kiváltani a harcokat, de közben nincsenek manufaktúraid, hát ilyet 4 év alatt nem láttam... Most vagy harcolsz és leraksz 1 tonna fegyvertárat, harci csodát, harcot segítő barkácsos épületeket stb, vagy leraksz annyi manut amennyi csak elfér és termelést nővelő csodákat, maradék helyre eventes épületeket, ehelyett neked van 3db manud, csak is érző árút termelsz 1-1db mindegyikből, nem értem ezzel mi volt az elképzelésed? Én harci beállítottságú vagyok de még nekem is végig minden fejezetbe minimum 2-3 manum volt mindegyik bonuszos termékemből. Most jelenleg 17 db manu van letéve, úgy hogy közben én harcos vagyok :) De ennyi a normális haladáshoz és készlet fenntartáshoz is kell, szóval nemértem a városodat, így ránézésre az 1ik játék stílushoz se alkalmas... Persze adnak még árút az eventes dolgaid is, de azok nem olyan hatékonyak mint a manufaktúrák, azok fabrikálással azért többször annyit adnak mint az eventes épületek, amik kiegészítésnek nagyon jók, de azokra támaszkodni hülyeség... Ja és alapvető kb kötelező csodáid nincsenek, ezt se értem, ott vagy a 17. fejezetbe és nincs aranyszakadékod, nincs hegyi csarnokod stb... pedig ezek hatalmas segítség, rengeteg lakost adnak, a csarnok +termelést is. Én a kicsi városomat árúra optimalizáltam, és van 12db manum, a legmagasabb szinten ami az adott fejezetbe elérhető + eventes épületek, nincs is árú gondom. Szóval átkéne tervezned az egész várost és máris nem zavarnának az ilyen nyerészkedő ajánlatok...
 

Laci0212

Erős harcos
Érvágás?

Elvették, vagyis helyesen fogalmazva kivették a Holdkőtárat a Toronyból. Biztos vagyok benne, hogy nem én vagyok az egyetlen, akinek 1 vagy 2 db hiányzott/hiányzik belőle.

A hiányosságot Fejleszthető Ereklyékkel pótolták. Az új játékosoknak előny (lehet), mert lehetőséget kapnak az elmúlt év Eseményeiből pótolni azt, ami nekünk már megvan. Viszont aki egyszer már részt vett az eseményen, az nem kap (másik) alapot, pedig érdekes, ő is ugyan azt a randomitást élvezi, mint mindenki más. És amikor felbukkan a toronyból a Holdmedve ereklye harmadszorra is - s még csak a 2. hétnél tartunk a 6-ból -, hidd el, az nem az én akaratom szerint van/történik.

A Harc és a Diplomácia közötti különbséget nem is merem felhozni. Akik a harc útját választják, fényévnyi előnyt élveznek azokkal szemben, akik diplomáciai úton szeretnének megoldani tárgyalásokat.

Törp páncélkészítő
Életerő hullám
Egységáldás
Pompás mágikus szorzó
Felszabadult egység akármi (2X2)
Barna medve és Tűz főnix (+) bónusz, meg mittudom' én, hogy mik vannak még.

Ellenben nekünk

Az van, ami a raktárunkban található. Ezzel csak az a baj, hogy az egységeket a Tornyon, a Bajnokságokon és a Világtérképen kívül nem lehet máshova felhasználni. Míg a nyersanyagok elég széles körben kellenek. És csak azért, mert valakinek sok van belőle, még nem jogosítja fel arra, hogy bátran szórja, mert külső ráható segítség meg nincs semmi. A toronyba esetleg a Spektrális kő. Hehe, köszi, már ha volna lehetőség a beszerzésére. De azt is csak az Eventeken lehet szerezni, ráadásul nagyon korlátozott számban! A fent említett harci segítségek ha csak korlátozottan is érhetőek el, minden új nap egy alkalom/lehetőség, hogy ott lesz, vagy ott van. Ellenben a szerencsétlen kővel, ami csak az Eventekből nyerhető.

Mielőtt bárki is leírná, hogy nekem is volt lehetőségem a medvére, meg, hogy nekem is rendelkezésre állnak a fenti lehetőségek - és van lehetőségem változtatni bármikor az irányon -, nem(!), köszönöm nem kérek ebből a tanácsból. Most vagy az van, hogy az egész játék elmegy a harc irányában és akkor mindenki úgy áll hozzá az elejétől kezdve, vagy tényleg van lehetőség úgy játszani, ahogy mi szeretnénk, de akkor a segítség is legyen egységes, egyenlő.

Szóval nekem senki ne mondja azt, hogy érvágás lenne az adó bevezetése - az inkorrekt árukat kínáló játékosokkal szemben -, csak azét, mert (mondjuk) őt nem érinti ez a probléma, ergo: számára semleges, hogy ki, hogyan szerez + haszont másokon.
Szia!
Az inkorrekt piac engem is bosszant,már a kezdetektől.Szerintem az emberek "fejében" van a probléma.
Általában megjegyzem az inkorrekt ajánlatot tevőket, és még akkor sem fogadom el az ajánlatukat,ha korrekt, és szükségem lenne rá.
A harc pedig szerintem régóta elkerülhetetlen.Kell a 10 láda, amennyiben fejleszteni szeretnéd az épületeid.
5. fejezet óta maxolom a tornyot, sejtem mire gondolsz, nem egyszer előfordult hogy 75-100 gyémántba került egy láda.Ezért Kell a harcra is hangsúlyt helyezni.Próbálj egyensúlyt találni a két lehetőség között, én egész jól boldogulok vele.Bajnoki 7-8000, és nemigen kell árugonddal küzdenem.
(Egyébként szerintem az életerő hullámot barkácsolni, a legnagyobb veszteség amit elkövethet valaki.)
 

Wiccara

Veterán
Az, hogy megerősítést kérjen, jó ötlet; támogatom.
Minden más "büntetést" azonban kimondottan ellenzek! Réges régen még 1:16ba válthattunk árut, ami mostanra 1:4-re lett lekorlátozva.
Ez a piacon elég jól behatárolja a kérhető/kapható arányt, hogy eddig és ne tovább. Ennyi mozgástere legyen már az eladónak, és ne azon agyaljunk, hogy kivétel tesóság... mert a szomszédomnak is segítek, ha kell! Jobb így, és átnézek a csillagtalan ajánlatokon.
Sőt, van, hogy türelmetlenségem okán még szándékosan veszek is ilyet, ha épp nincs más és kell. A piac a játék szerves része, miért kellene büntetni bárkit is???

W.
 

Niraya

Fórum moderátor
Elvenar Csapat
Fórum moderátor
Köszönjük szépen a játékunk fejlesztésével kapcsolatos javaslatot. Sajnos a jelenlegi játékfunkció bevezetése jelenleg nincs tervben.

Sajnáljuk, hogy a jelenlegi ötletet nem tudjuk bevezetni játékunkba, de kérjük ha bármilyen más javaslatotok lenne, osszátok meg velünk, örömmel olvasnánk őket.

Az ötlet azon részét, ami egy megerősítő ablakra vonatkozik, észrevételként - a többi megerősítést kérő gombhoz - csatoljuk.

Üdv.,
Niraya
 

Zaron

Felderítő
Az, hogy megerősítést kérjen, jó ötlet; támogatom.
Minden más "büntetést" azonban kimondottan ellenzek! Réges régen még 1:16ba válthattunk árut, ami mostanra 1:4-re lett lekorlátozva.
Megint nincs korlátozás?
Oké, hogy nem kattintok rá, de azért furcsa.
 

Csatolmányok

  • cserebere.jpg
    cserebere.jpg
    9,7 KB · Megtekintések: 18

Deathfolk

Veterán
Lehet, csak én nem értem, a 300:5400 nem 1:18? Ha 1:8 lenne is, a korlátozás 1:4, nem?
Az árú csoportok T1, T2, T3 közt 1,5x szorzó van, Vagyis pl 100 varázsporért eleve 2 csillaggal is 150 tekercs jár, ez a 1:1 es arány ha T3 at vált valaki T2-re. Ugyanez T2-ről T1-re, szóval pl 100 tekercsért 150 acél az alap. De ami a képen van az T3-ról T1-re, az 2 váltás, vagyis 300 varázspor x1,5 x 1,5 az = 675 acél, ez az alap amit a piac beállít 2 csillagosra, ez a 1:1 es arány! És itt jön képbe a lehetséges 1:8-as arány (nem 1:4, hanem 1:8 a max, régebben ez 1:16 volt, ezt korlátozták le 1:8 ra) szóval 675x8=5400, ez van a képen!
Az ilyen ajánlatokat szerintem tuti csak csapaton belüli segítségnek rakják ki valakinek és ezt láttad te ép meg, mert ép eszű ember nincs aki ilyet kitesz hogy majd valakinek ez kell, arra szerintem várhatna örökre :D Vagy az is lehet hogy valakinek több városa van 1 szerveren (ami elvileg tiltott, mégis rengetegen csinálják) és így átadogatja magának az alapanyagot...

Amúgy mint korábban írtam nekem pl semmi gondom nincs az ilyen pofátlan ajánlatokkal se, egyszerűen nem viszem el és ennyi, az meg hogy a piacon van lényegtelen, felőlem lehet kint 1000 ilyen ajánlat az se zavarna, ezeket vagy senki nem viszi el, vagy ezek előre megbeszél cserék segítségek, vagy dupla város jelei...
 
Fent