• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Nincs tervben Piac - inkorrekt ajánlatok visszaszorítása + kiskapu

Mihaszna

Veterán
Sziasztok.

A piacon mindenki találkozott már inkorrekt ajánlattal/ajánlatokkal. Előfordul/Előfordulhat, hogy véletlenül rányom valaki, a másik fél pedig ennek örül. Én viszont nem örülnék neki, ha véletlenül rányomnék. Sőt, magának a lehetőségnek sem örülök, hogy létezik. Én ezt csak úgy hívom: Legális csalás. A való éltben szankcionálják az ilyen jellegű tevékenységeket, ezért úgy gondolom, a játékban is elférne egy ilyen "Fogyasztó és/vagy Gazdaságvédelmi intézkedés", ezért arra gondoltam, hogy:

A játékos fizessen adót az inkorrekt ajánlatokért!:

- Minden 0 (Nulla) csillagos ajánlat 50 Gyémánt/tétel
- Minden 1 csillagos ajánlat 25 Gyémánt/tétel
- Továbbá, az ilyen típusú ajánlatok maximum 24 órán át legyenek elérhetőek.

Kiskapu: Segítség - Gyémánt levonás nélkül - a Testvériségeknek a szent cél érdekében: (fejlesztést igényel!): Kép + magyarázat

Elvenar 1.jpg

Bal oldali kép:
A Testvériségi taglistánál - minden tag nevénél - a Segítségnyújtási funkció mellett megjelenne egy új ikon. Ha rákattintunk, átirányít minket a Kereskedőhöz, ahol ajánlatot tudunk tenni. Létrehozunk például egy Nulla csillagos ajánlatot és kihelyezzük a piacra INGYEN, Gyémánt levonás nélkül! Ugyanis!! (lsd lentebb)

Jobb oldali kép:
Ezt az ajánlatot csak az adott személy látná - a testvériség többi tagja nem(!) - jól látható, hogy a szűrő be van kapcsolva! - Első helyen jelenne meg neki a listában egy piros felkiáltó jellel - a többi ajánlatot megelőzve -, ezzel jelezvén, hogy speciális, névre szóló ajánlatról van szó! Minden információ ugyanúgy adott lenne - hogy kitől származik -, mint a hagyományos esetekben, annyi különbséggel, hogy csak ő látná, senki más! (A Piros X helyett pedig egy Zöld pipa lenne, csak azt már nem tudtam megszerkeszteni)

Fontos!! Ez a funkció lehetőség - hogy adómentesen inkorrekt csere-bere -, csak Testvériségen belül működne!!


Ezzel azt mondom, hogy mindenki jól járna és azt kapná, amit megérdemel.
- Aki szeret nyerészkedni, tegye, DE(!) fizessen is érte! Így ha valaki véletlenül rákattintana egy inkorrekt ajánlatra, legalább tudná, hogy aki kitette, az fizetett is érte becsületesen. : )))
- A Testvériségek maguk közt pedig ingyen tudnák megoldani ezt a dolgot, hisz az önzetlen segítség - a játékos társ segítsége a fejlődésben - sose kerül(t) semmibe.
 

Calyr

Veterán
Hát ez kétségkívül kényes téma, és emiatt az ötletelésnek is bőven van értelme benne - még akkor is, ha nagyon másképp látunk dolgokat.

Első körben azért mondanék erre kategorikus nemet, mert ha pozitív akarok maradni, sokszor láttam már olyat (és tettem ilyesmit én is), hogy egy játékos megszorult, és egy másik, akinek belefért, mindenféle nyerészkedés/ellenszolgáltatás nélkül extra segítséget adott neki (értsd: pl. 1:8-as piaci ajánlattal).. És ezt szerintem nem lenne jó büntetni.

A másik oldalról nézve meg értem én, hogy aki nem ilyen szándékkal ad-vesz saját városai között, vagy a piacon akar nyerészkedni mások kárára, azt nem lenne egyszerű a pozitív szó bármilyen vonatkozásával egy mondatban említeni.
Viszont átgondolva arra jutottam, nincs ötletem arra, hogy lehetne a negatívszekciót korlátozni úgy, hogy a pozitív felhasználási esély ne sérüljön.
Ezért az ötleteidből csak azt tudnám támogatni, hogy felhasználói szinten állítható legyen, hogy ha két csillagosnál rosszabb ajánlatot akarunk elvinni (a megerősítés kérés kizárás a véletlen lekattintás lehetőségeit - a felhasználónként állíthatóság pedig a játékos kezébe adná a döntést, hogy szeretne piacozni).
 

Deathfolk

Veterán
A játékos fizessen adót az inkorrekt ajánlatokért!:

- Minden 0 (Nulla) csillagos ajánlat 50 Gyémánt/tétel
- Minden 1 csillagos ajánlat 25 Gyémánt/tétel
- Továbbá, az ilyen típusú ajánlatok maximum 24 órán át legyenek elérhetőek.

Azóta hogy olvasom a fórumot kb 3,5 éve, ez a legrosszabb ötlet amit eddig láttam :D
ja és mi lenne azzal aki 3 csillagost tesz ki, kapna 50 gyémántot? :)

A gyémánt ennél 1000x értékesebb, pl barkácsolásnál 1 új kör kérése 50 gyémánt ha ép nincs tisztaság üvegcse, a toronyba egyezkedésnél 25 gyémánt 1 új kör, és akkor ennyi lenne az 1 csillagos ajánlat ára, mégis mire fel? Még a 2 gyémánt a 0 csillagért és 1 gyémánt a 1 csillagért is drága lenne. Meg eleve miért is kéne büntetni azt aki így akar kereskedni, ez is 1 stratégia, és teljesen legális, erről szól a szabad piac, a válóságba is így működik, bemész 10 boltba mindenhol más árak vannak, pár éve még ennél is nagyobb (különbségek) voltak kb 2 éve lett korrigálva. A felére csökkentették a lehetőségeket, ha jól emlékszek anno még 1:16 arányba lehetett kitenni, az volt a 0 csillag, most ez 1:8, de szerintem nincs olyan ember aki ezeket elviszi, max véletlen... így engem cseppet se érdekel hogy miket raknak ki, nem viszem el azt kész, nem értem miért kell ezzel foglalkozni. Hozzáteszem én kb 3,5 éve játszok és SOHA nem tettem ki 0 csillagos ajánlatokat, és 1 csillagosokat is csak 1 hétig próba képen és csak érzőt és csak a napi bomlást tettem hozzá ami nekem csoda miatt akkor 5% volt, így +5%ot raktam hozzá, az ilyen ajánlatokat fordított esetben is elviszem ha ép kell, mert igaz 1csillagal vannak jelezve de szerintem ezek lényegében 2 csillagos ajánlatok, de aztán ezeknél is vissza tértem a 2-3 csillagosra, szóval én csak is 2-3 csillagost rakok ki, de ennek ellenére mondom hogy a 0-1 csillaggal sincs gond, azok is a piac része, aki akar rakjon ki ilyet aztán nézegesse napokig, vagy hetekig még valaki véletlen elviszi... Mondjuk pont 2-3 napja jártam így, volt 2 oldal 2 csillagos olyan ajánlat ami érdekelt, gyorsan végig nyomogattam és persze a végén volt 1db 1csilalgos és sikerült azt is elvinni, nem is tudom mekkora tétel volt mert olyan gyorsan sikerült rákattintani, csak azt láttam fél szemmel hogy az már másik ember és 1 csillag de elvittem :D De ez van, ez a én figyelmetlenségem volt, heti kb 1x belefér 1 ilyen, ettől még nem kell a másik felet büntetni, totálisan igazságtalan lenne.

Amúgy az elmúlt 3 évbe szerintem már vagy 100 olyan ötlet volt ami az 1-0 csillagos piaci kereskedésre vonatkozott, pláne még mielőtt a korigálás történt, de mindig mindegyikre egyértelműen válaszoltak hogy ez így normális és a fejlesztők nem fognak rajta változtatni, de mindig jön valaki aki újra és újra előjön ezzel mert nem érti hogy a piac így működik. De ezen soha nem fognak változtatni, totál felesleges ilyen ötleteket írogatni!

A piac kb tökéletesen működik, főként a felemelkedett áruknál van némi hiányosság de nagy gond nincs, mégis azt látom hogy a piaccal kapcsolatba van a legtöbb kérés, aminek a fele akkora hülyeség hogy a fejem fogom, a másik fele meg egyszerűen felesleges, de inkább nem is szoktam ezekhez írni mert nem akarok sértődést, de most ide egyszerűen már muszáj volt írnom, komolyan 25-50 gyémánt piaci büntetés, hát azt se értem egyáltalán hogy lehetet ilyet kitalálni... :D

A piacnak is megvan a maga működése mint a játék egyéb részeinek, amit megkéne tanulni, a játékosok többsége szerintem jól használja, de vannak akik saját rossz ötletek vezérelte módon, vagy feleslegesen bonyolult és értelmetlen módon akarják használni, aztán csodálkoznak hogy nem működik, és ahelyett hogy úgy használnák ahogy azt a fejlesztők kitalálták és ahogy a nagy többség gond nélkül használja, ők inkább panaszkodnak legyen ez, legyen az, néha néha azért van 1-1 jó ötlet, de a piacos ötletek 99%-a felesleges.

Nekem normális esetben kb heti 2 perc a piac és ennyi, soha nem volt a piaccal komoly problémán se akkor mikor kicsi voltam se most hogy a nagy városom az utolsó fejezet végén van, de itt annyi módosult hogy a felemelkedett áruk miatt azért minden este raktam ki a piacra árut ameddig kellett a fejlesztéshez. Van 1 pici városom is az 5. fejezetben, ott sincs gondom, a kicsi varossal már fél éve árúval maxolom a tornyot és csinálom a bajnokit 3-4000 pont, heti 1x piacolok ott is, de volt már hogy 2 hétig be se néztem a piacra, csak az tűnt fel hogy a bonuszos áruimból már 2x annyi van mint a többiből :) Én belépek a piacra megnézem mit adnak a 3 bonuszos termékeimért a saját szintjükön, ezekre van szűrő, ha van valami elviszem ha nincs akkor nincs, nem kezdem el nézegetni a többi ajánlatot, nem lapozgatom a 0-1 csillagosokat, hanem kirakok én ajánlatot 2-3 csillaggal és ennyi, majd valamikor elviszik, nem értem miért kell ezt túlbonyolítani.

Nekem lenne ehhez az ötlethez 1 hasonlóan jó ötletem, aki a piaccal kapcsolatban olyan ötletet ír amit még szavazásra se fognak ítélni, hanem elutasításra kerül, attól a játékba vegynek el 100 gyémántot! :D
 
Utoljára szerkesztve:

Mihaszna

Veterán
Első körben azért mondanék erre kategorikus nemet, mert ha pozitív akarok maradni, sokszor láttam már olyat (és tettem ilyesmit én is), hogy egy játékos megszorult, és egy másik, akinek belefért, mindenféle nyerészkedés/ellenszolgáltatás nélkül extra segítséget adott neki (értsd: pl. 1:8-as piaci ajánlattal).. És ezt szerintem nem lenne jó büntetni.

Az ilyen jellegű segítségek az esetek döntő többségében testvériségeken belül fordulnak elő. Külsős személytől - csak mert a jó szándék vezérel - nem szoktak elvinni.. ha abból indulok ki, hogy minden testvériség a 2 és 3 csillagos szabályzat elvét követeli és követi. Vagy esetleg még úgy, ahogy mostanában láttam Erikától, hogy felajánlotta neki a segítséget: "ugorj be hozzám akár csak 1 napra is, és annyi Xy-t adok, amennyit szeretnél". (de ez is testvériségen belül van, ez pedig ingyenes lenne)
 

Mihaszna

Veterán
Kedves Deathfolk

Elbagatelizálod az egészet, s ennek két oka lehet, amiért te így látod és így vélekedsz a dolgokról:
- Te magad is ezen társadalmi réteget erősíted, csak nem ezzel a profiloddal, hanem egy másikkal. (különben mire fel állnál ki mellettük? így érthető, hogy miért érzed úgy, hogy sérülnek az elveid)
- Annyira, de annyira (s csak az irodalmi szóhasználat miatt) "nagyon messze" vagy az ilyen játékosoktól, hogy téged nem érint ez az egész dolog.
(ha tippelnem kellene, akkor az 1. lenne)

Ha már a valóságra alapoztál.. Ha 1 kg. alma 300 forint - ami egy reális ár érték-arány -, viszont ugyan ez a mennyiség és minőség a 10. boltban 8-szor annyiba kerül (2400 forint) - ami szerinted normális dolog -, akkor vedd meg nyugodtan azt az almácskát, s annyiszor hagyj ott a 10. boltban 2400 forintot, amennyiszer én azt gondolom.

De ezen soha nem fognak változtatni, totál felesleges ilyen ötleteket írogatni!

Ebbe azért ne legyél ennyire biztos. Lásd: Tekercs dömping a piacon probléma; Ereklye hiány - mert alap van, ereklye nincs; + a mostani világtérképes szomszédos látogatás.. ha valamire van igény, és ez az igény kellő mennyiségű, akkor akár már tegnap is bevezethetik a fejlesztést..
 

Calyr

Veterán
Az ilyen jellegű segítségek az esetek döntő többségében testvériségeken belül fordulnak elő. Külsős személytől - csak mert a jó szándék vezérel - nem szoktak elvinni.. ha abból indulok ki, hogy minden testvériség a 2 és 3 csillagos szabályzat elvét követeli és követi. Vagy esetleg még úgy, ahogy mostanában láttam Erikától, hogy felajánlotta neki a segítséget: "ugorj be hozzám akár csak 1 napra is, és annyi Xy-t adok, amennyit szeretnél". (de ez is testvériségen belül van, ez pedig ingyenes lenne)
Ezzel sikerült teljesen mellébeszélni azt, hogy akkor hogy oldanád meg ezt a kivételt. Az ötleted ugyanis ezeket az eseteket is megbüntetné.
 

Calyr

Veterán
Kedves Deathfolk

Elbagatelizálod az egészet, s ennek két oka lehet, amiért te így látod és így vélekedsz a dolgokról:
- Te magad is ezen társadalmi réteget erősíted, csak nem ezzel a profiloddal, hanem egy másikkal. (különben mire fel állnál ki mellettük? így érthető, hogy miért érzed úgy, hogy sérülnek az elveid)
- Annyira, de annyira (s csak az irodalmi szóhasználat miatt) "nagyon messze" vagy az ilyen játékosoktól, hogy téged nem érint ez az egész dolog.
(ha tippelnem kellene, akkor az 1. lenne)
Szerintem nem kellene így visszaszúrni, tuti nem az 1. eset - sőt, nagyon is helytálló dolgokat fogalmazott meg. Plusz legalább viccesen, ami mindig előny, ha hosszú szöveg van. ;)
 

Kira7

Veterán
Sziasztok.

A piacon mindenki találkozott már inkorrekt ajánlattal/ajánlatokkal. Előfordul/Előfordulhat, hogy véletlenül rányom valaki, a másik fél pedig ennek örül. Én viszont nem örülnék neki, ha véletlenül rányomnék. Sőt, magának a lehetőségnek sem örülök, hogy létezik. Én ezt csak úgy hívom: Legális csalás. A való éltben szankcionálják az ilyen jellegű tevékenységeket, ezért úgy gondolom, a játékban is elférne egy ilyen "Fogyasztó és/vagy Gazdaságvédelmi intézkedés", ezért arra gondoltam, hogy:

A játékos fizessen adót az inkorrekt ajánlatokért!:

- Minden 0 (Nulla) csillagos ajánlat 50 Gyémánt/tétel
- Minden 1 csillagos ajánlat 25 Gyémánt/tétel
- Továbbá, az ilyen típusú ajánlatok maximum 24 órán át legyenek elérhetőek.

Szia!
Én is 1 nagyon rossz ötletnek tartom és nem támogatom. Calyr féle felvetést hogy kérjen megerősítést azt még támogatom ,annak volna értelme , a többi teljesen rossz.
Érveim hogy érthető legyen:
A kufár alapvető csere aránya 1:5-höz ezt tudod ősi csoda bónuszokkal javítani hogy valamivel jobb legyen. Bárki 1:8 tud max. ajánlatot feltenni, gondolom senki nincsen olyan ostoba hogy a kufárnál elérhető ajánlattól rosszabb piaci ajánlatot elfogad.
Viszont van hogy 1 kevés hiányzik az adott fejlesztéshez, kutatáshoz stb. és akkor úgy vagy vele hogy elfogadod az 1 * ajánlatot is hogy ne kelljen várnod.
Érző árunál ez még jobban jelentkezik, ott van 1 bomlás is. Mikor több 100 ezres érző áru kell 1 fejlesztéshez kutatáshoz stb. és várok hogy 1:1-be tudjak cserélni, de adott esetben nagyobb lesz a veszteségem a bomlás miatt mint ha meg veszek egy 1* ajánlatot.
pl. 320000 kell van 300000-m még 1% bomlással is vesztek 3000-t de van olyan ajánlat ahol 20000-t tudok venni 22000 akkor inkább megveszem.
Amennyiben az általad felvetet javaslatot behozzák és csak a kufár marad akkor összességében sokkal rosszabbul járok és nem jobban.
 

Mihaszna

Veterán
Az ötleted ugyanis ezeket az eseteket is megbüntetné.

Egy definíciót kérhetnék ezzel kapcsolatban?

Szerintem nem kellene így visszaszúrni, tuti nem az 1. eset - sőt, nagyon is helytálló dolgokat fogalmazott meg.

Ez egy kétélű penge. Ha valaki valamit ellenez - ami neki mondjuk jó (vagy más néven haszon) , akkor azt azért teszi, mert ő is részese a dolognak, vagyis valamilyen módon profitál belőle, ergo: gyakorolja. Továbbá.. ha mindannyian tudjuk, hogy a 2 és 3 csillagos ajánlatok felvásárlási aránya messze meghaladja a null vagy 1 csillagosokét, akkor mi a helytálló abban, amit írt? Ha azt állítjuk, hogy a játékosok ezen rétegéből nem sok van, akkor ez büntetési tétel (a 25 és az 50 Gyémánt) elenyésző ahhoz képest, hogy mennyire volna hatásos. Ezek a játékosok nem azért pakolják ki az inkorrekt áruikat, mert megvannak szorulva, hanem azért, mert nincs utána adó, csak nyereség. Ha az én Tekercses problémámra (szerintetek) az a gyógyír, hogy tegyek le manut és termeljek, akkor nekik is ugyan ezt kéne tenni.

Drága Kira. Én nem írtam sehol se a Kufárt. A Kufárnál akkor vásárolok, ha tele a Főépületem raktára. Akkor meg olyat veszek, ami nem bomlik, és nincs veszteségem. Az 1 csillagos ajánlatot se azért veszed, mert szeretsz jótékonykodni - pláne idegennel szemben -, hanem mert rá vagy kényszerülve. Tegye mindenki a szívére a kezét, hogy ódzkodik, amikor 3 csillagos ajánlatokat lát és nehéz szívvel fogadja el, mert mindenkit (csak) a jó szándék vezérel.

1 perc off téma: Ha "véletlenül" elzárnák a gázt a háború miatt, mi történne? Jönne egy elszeparált élőlény és feltalálná újra.
- Csináljunk egy új csövet. Legyen a neve cső. Egyen mindenki babot, káposztát. Töltsük meg, töltsük meg! A gáz bennünk van!
Hülyeséget én is tudok írni, nem kell felmennem a vicc.hu-ra.

Megint elmegyünk egy másik irányba - mint a Holdkőtár esetében (azért nem írtam már oda semmit) -.

Ettől függetlenül, aki nem támogatja, az nem támogatja, elfogadom, részemről nincs se harag.
 

Calyr

Veterán
Egy definíciót kérhetnék ezzel kapcsolatban?
Mit nem lehet ezen érteni?
Az ötletedben csak a testvériségi tagokat emelted ki kivételnek.
Azaz ha pl. bárki bármilyen ismerősének szeretne segíteni 0 csillagos ajánlattal (néha én is szoktam ilyet tenni, belefér), akkor azért te büntetést adnál.
Akkor megfogalmazom egyértelműbben: szerintem ez egy borzalmas ötlet.

Ez egy kétélű penge. Ha valaki valamit ellenez - ami neki mondjuk jó (vagy más néven haszon) , akkor azt azért teszi, mert ő is részese a dolognak, vagyis valamilyen módon profitál belőle, ergo: gyakorolja.
Ilyen alapon akkor én meg azt mondanám, hogy amikor valaki másokról feltételez dolgokat, akkor általában magából indul ki. Ha már kétélűség, ugye. ;)
 

Csillagos

Tapasztalt építő
A megerősítést vásárláskor 2* alatt támogatom, a nyerészkedés sajna - csakúgy mint IRL - a játék része, nem hiszem, hogy a fejlesztők akarnák ezt korlátozni
 

Mihaszna

Veterán
Én minden esetben magamból indulok ki.

Az ötletedben csak a testvériségi tagokat emelted ki kivételnek.
Azaz ha pl. bárki bármilyen ismerősének szeretne segíteni 0 csillagos ajánlattal (néha én is szoktam ilyet tenni, belefér), akkor azért te büntetést adnál.

A varázslat visszafele is működne. ami totál ingyenes és nem Testvériség függő: Tegyél ki például 10.000 márványt 1250 Deszkáért cserébe. Az ajánlat 3 csillagos lesz, nem kerülne semmibe, és az jár jól, akinek segíteni szeretnél.
 

Kira7

Veterán
Drága Kira. Én nem írtam sehol se a Kufárt. A Kufárnál akkor vásárolok, ha tele a Főépületem raktára. Akkor meg olyat veszek, ami nem bomlik, és nincs veszteségem. Az 1 csillagos ajánlatot se azért veszed, mert szeretsz jótékonykodni - pláne idegennel szemben -, hanem mert rá vagy kényszerülve. Tegye mindenki a szívére a kezét, hogy ódzkodik, amikor 3 csillagos ajánlatokat lát és nehéz szívvel fogadja el, mert mindenkit (csak) a jó szándék vezérel.
Kedves Mihaszna !
Azok akik most az 1* kereskedésekből profitálnak, amennyiben be jön a javaslatod abba fogják hagyni....abban az esetben nem lesz más lehetőséged csak a kufár. A javaslatodtól nem lesz több árú 1:1-be feltéve.

Megint elmegyünk egy másik irányba - mint a Holdkőtár esetében (azért nem írtam már oda semmit) -.

Ott az volt a gondod hogy nem kapsz tekercset a piacon....... hol ott tekercs bónuszos vagy csak nincs lent manud.
Utána írtam hogy miért nincsen kint ajánlatod a piacon , ha venni akarsz...erre az volt a válaszod hogy akkora tételt úgy se visznek el.
Majdnem szomszédom vagy( hasonló a piaci lefedésünk) én kitettem csak hogy meg nézzem mennyire igaz hogy nem viszik el nálunk .
1M selymet ( most te ezt kapsz a holdkőtárba ) : 1M tekercsért
5 óra alatt elvitték a piacon olyan aki neked is lefedésben van biztosan.

Ezért néha úgy gondolom hogy ez a piacozás kicsit túl van dramatizálva, mindig másoktól várjuk a megoldást és sokszor az aki épen ez miatt sír nem tesz ellene semmit.
 

Calyr

Veterán
A varázslat visszafele is működne. ami totál ingyenes és nem Testvériség függő: Tegyél ki például 10.000 márványt 1250 Deszkáért cserébe. Az ajánlat 3 csillagos lesz, nem kerülne semmibe, és az jár jól, akinek segíteni szeretnél.
Te használtál már ilyet? Ha így kiteszed, bárki azonnal lecsaphat rá - és le is fog csapni. Ha az a cél, hogy te legyél a legnépszerűbb áru-szeretetszolgálat, akkor ez tuti módszer - de célszemély elérésére nem a legbiztosabb, hogy finom legyek.
Azért kell fordítva csinálni, hogy tuti ahhoz jusson az anyag, akinek szánod... így már érted? :)
 

Laci0212

Erős harcos
Sziasztok.

A piacon mindenki találkozott már inkorrekt ajánlattal/ajánlatokkal. Előfordul/Előfordulhat, hogy véletlenül rányom valaki, a másik fél pedig ennek örül. Én viszont nem örülnék neki, ha véletlenül rányomnék. Sőt, magának a lehetőségnek sem örülök, hogy létezik. Én ezt csak úgy hívom: Legális csalás. A való éltben szankcionálják az ilyen jellegű tevékenységeket, ezért úgy gondolom, a játékban is elférne egy ilyen "Fogyasztó és/vagy Gazdaságvédelmi intézkedés", ezért arra gondoltam, hogy:

A játékos fizessen adót az inkorrekt ajánlatokért!:

- Minden 0 (Nulla) csillagos ajánlat 50 Gyémánt/tétel
- Minden 1 csillagos ajánlat 25 Gyémánt/tétel
- Továbbá, az ilyen típusú ajánlatok maximum 24 órán át legyenek elérhetőek.

Kiskapu: Segítség - Gyémánt levonás nélkül - a Testvériségeknek a szent cél érdekében: (fejlesztést igényel!): Kép + magyarázat

3527 bővítmény megtekintése

Bal oldali kép:
A Testvériségi taglistánál - minden tag nevénél - a Segítségnyújtási funkció mellett megjelenne egy új ikon. Ha rákattintunk, átirányít minket a Kereskedőhöz, ahol ajánlatot tudunk tenni. Létrehozunk például egy Nulla csillagos ajánlatot és kihelyezzük a piacra INGYEN, Gyémánt levonás nélkül! Ugyanis!! (lsd lentebb)

Jobb oldali kép:
Ezt az ajánlatot csak az adott személy látná - a testvériség többi tagja nem(!) - jól látható, hogy a szűrő be van kapcsolva! - Első helyen jelenne meg neki a listában egy piros felkiáltó jellel - a többi ajánlatot megelőzve -, ezzel jelezvén, hogy speciális, névre szóló ajánlatról van szó! Minden információ ugyanúgy adott lenne - hogy kitől származik -, mint a hagyományos esetekben, annyi különbséggel, hogy csak ő látná, senki más! (A Piros X helyett pedig egy Zöld pipa lenne, csak azt már nem tudtam megszerkeszteni)

Fontos!! Ez a funkció lehetőség - hogy adómentesen inkorrekt csere-bere -, csak Testvériségen belül működne!!


Ezzel azt mondom, hogy mindenki jól járna és azt kapná, amit megérdemel.
- Aki szeret nyerészkedni, tegye, DE(!) fizessen is érte! Így ha valaki véletlenül rákattintana egy inkorrekt ajánlatra, legalább tudná, hogy aki kitette, az fizetett is érte becsületesen. : )))
- A Testvériségek maguk közt pedig ingyen tudnák megoldani ezt a dolgot, hisz az önzetlen segítség - a játékos társ segítsége a fejlődésben - sose kerül(t) semmibe.
Szia
Alapból az elképzelés szívemhez közel álló, sőt, szeretném ha mindenki így gondolná!
A kivitelezés szerintem felvet néhány problémát.
Előfordul hogy 1:8-ban adok valakinek valamit, ezért nem szeretnék gyémánttal is"adózni"tesóságon kívül sem.
Viszont ez a piac téma iszonyúan bosszant ,mikor azt látom, hogy a kezdő már 1:8-ban rakja az ajánlatait,kivéve azokat amik tényleg kellenek a haladásához, akkor eszembe jut,hová is megyünk!?
 

Mihaszna

Veterán
Te használtál már ilyet? Ha így kiteszed, bárki azonnal lecsaphat rá - és le is fog csapni.

Lett volna 3000 Gyémántom, hogy ezt fogod írni. Vagyis azt mondod, hogy ez így már nem buli. És tudod, hogy ki, vagy kik fognak lecsapni rá? Főleg ugyanazok a személyek, akik az inkorrekt árukat pakolják ki - mert nekik ez is nyereség a javából. Csak van valami ebbe a klíma változásba nem? Egyébként gondoltam erre is, amikor az ötletet írtam, hogy (esetleg) ne csak a Testvériségen belül, hanem a Játékos listában is legyen meg ez az opció, hogy bárki bárkinek tehessen ajánlatot ingyen, csak akkor meg az lenne a hátránya, hogy előbb-utóbb jönnének a kéretlen kérések a piacon, mert mivel az ötletem szerint az ilyen ajánlatok a lista elején díszelegnének, akkor a közös (vagy tömeg) piacon is ugyanúgy ott lenne a lista legelején.

Azok akik most az 1* kereskedésekből profitálnak, amennyiben be jön a javaslatod abba fogják hagyni

Ez az egyik lehetőség. Vagy, kénytelenek lesznek normálisan kereskedni. A Kufárt nem illik belekeverni, mert az ő ajánlata nem 5-6 napig érvényes.
 

Deathfolk

Veterán
Kedves Deathfolk

Elbagatelizálod az egészet, s ennek két oka lehet, amiért te így látod és így vélekedsz a dolgokról:
- Te magad is ezen társadalmi réteget erősíted, csak nem ezzel a profiloddal, hanem egy másikkal. (különben mire fel állnál ki mellettük? így érthető, hogy miért érzed úgy, hogy sérülnek az elveid)
- Annyira, de annyira (s csak az irodalmi szóhasználat miatt) "nagyon messze" vagy az ilyen játékosoktól, hogy téged nem érint ez az egész dolog.
(ha tippelnem kellene, akkor az 1. lenne)

Ha már a valóságra alapoztál.. Ha 1 kg. alma 300 forint - ami egy reális ár érték-arány -, viszont ugyan ez a mennyiség és minőség a 10. boltban 8-szor annyiba kerül (2400 forint) - ami szerinted normális dolog -, akkor vedd meg nyugodtan azt az almácskát, s annyiszor hagyj ott a 10. boltban 2400 forintot, amennyiszer én azt gondolom.
Nincs több profilom csak ez a 1 és az ehhez tartozó 2 város a két világon 1-1.
Látom én is ezeket a 0-1 csillagos ajánlatokat, sőt általában bizonyos érző árukból van hogy csak ilyen van, de mint írtam ezek nem érdekelnek, nem zavarnak, nem lapozgatom és szörnyülködők hogy csak ilyenek vannak, 1 másodperc alatt amint kidobja kereső ép mit adnak a bonuszos árúimért és ha azt látom hogy nincs 2 csillagos akkor zárom be, átlépek az árú kirakásra és kiteszem az ajánlatom 2-3 csillaggal, részemről ennyi a piac. 2 perc.

De most direkt megnéztem mit adnak a holdkövemért és a bizmutért, és csak is 1 csillagos ajánlatok vannak, kidobta a kereső rátekintetem látom hogy 1 csillagosok, bizmutért van 3 oldal is, de azonnal bezártam mert már az első ajánlat is 1 csillagos akkor minek nézzem meg a többit, így a nulla csillagosokat nem is látom :) átlépek az árú kirakásra és kiteszem 1:1be, ha azt akarom hogy gyorsabban elvigyék akkor úgy teszem ki hogy 1 kicsit több legyen pl 20 500 holdkőért kérek 20 ezer platinát vagy gyantát, így 3 csillagot fog kapni és előre kerül az ajánlatom, ha nem fontos csak a készleteim igazgatom, (nekem mindenből kb egyforma van) akkor sima 1:1 be rakom ki és ennyi. Nekem lényegtelen mi van a piacon, nem idegesítem ezzel magam mert mivel kb soha nincs ami kéne így 90%-ba én rakom ki az ajánlatot és nem pedig elfogadok, így pillanatok alatt elintézem a piacozást, aztán majd 1x úgy is elviszik amit kiraktam. Régebben minden este rendszereztem a készleteimet, arra törekszek azóta hogy játszok hogy kb egyforma legyen minden árumból, kivéve a bonuszosokból, azokból lehet több, vagyis pl deszkából 34 millióm van, acélból és márványból 21.3 - 21.7 millió, és így tovább, a bonuszos mindegyikből több de a 2 párja kb egyforma, (ezekből soha nem adok el és a piacon se nézem meg mit adnak értük) lassan 4 éve így játszok, ha valamiből elcsúszik az arány mert kellett fejlesztéshez, kutatáshoz vagy toronyhoz, akkor este a bonuszosból ki is tettem annyit hogy egyformák legyenek, most már csak heti 1x igazgatok, ugyanez van a pici városomba, csak ott nincsenek milliók, csak 2-400 ezres készletek, de azon a szinten 5. fejezetbe az is rengeteg.

Nem fogom megvenni a 2400Ft-os almát ha 300 ért is van, de pont ezt írtam hogy ezeket az ajánlatokat szerintem senki se viszi el, lehet kitenni 1:8ba de az ott fog állni hetekig a piacon, az alma meg ott rohadna meg :D

Amúgy az árukeresőn meglehet nézni mekkora különbségek vannak a boltok közt, persze nem 1:8 de azért így is pofátlan különbségek vannak, pláne a drágább termékeknél pl 200 ezres telefon vagy tv, stb és van mondjuk 50 bolt ahol árulják ott már a legolcsóbb és a legdrágább közt 40-60 ezer Ft is van :D ki fogja megvenni ugyanazt a telefont 260 ezerért amit a másik boltba 200 ért árulnak, senki, vagy max aki azt találta meg elsőnek és nem néz utána, de az meg is érdemli... XD Testvérem 1 hete vett a gépbe új processzort 45 ezer Ft volt, most nézem már felement az ára 48 ra de közben van olyan bolt ahol 65 ért árulják és a kettő közt 1 csomó lehetőség, én nem értem ki az aki nem a legolcsóbb helyről rendeli, de biztos a többi bolt is megél különben bezárnának.

De amúgy ez a boltos hasonlat nem volt tőlem jó példa, mert boltba csak venni lehet eladni nem, de ha maradunk az almánál és elméletben kombináljuk a játékbeli lehetőségekkel akkor pl ha te szeretnél 1 kg almát aminek 300ft lenne a normális ára és árulnának körtét meg barackot is 300 ért, de almából csak pár kg lenne a piacon és elfogyna mire te a piacra mész, és páran árulnák dupla áron akkor mi is történne? Akinek nagyon kell és gazdag megvenné... vagy haza lehetne menni és alma nélkül maradni, meglehet próbálni másnap de akkor is így járnál, lehet 1 hétig így járnál és nem tudnál normális áron almát venni, lehetne órákig nézelődni a piacon nézni a sok drága árust akik jó drágán árulják a kevés almát. De közben amúgy neked lenne a saját kertedből barack, amit fél nap alatt elcserélhetnél 0,9kg almára olyan emberekkel akik nem árulnak a piacon, de van felesleges almájuk, vesztenél 1 picit de aránylag gyorsan meglenne, vagy 1nap alatt 1:1 be is cserélhetnél 1kg almára... Hát akkor mi a logikus lépés? 1 hétig járkálni a piacra olcsó almát keresni és idegeskedni hogy nincs, vagy fél-1 nap alatt elcserélni a barackot almára? Szóval ez itt a gond, akik itt panaszkodnak a piacra azok valamiért nem cserélik el, belépnek mindenféle tervezés nélkül nézelődni a piacra, lapozgatnak nézik a sok 0-1 csillagos ajánlatot, felidegesítik rajta magukat, szidják a játékot meg másokat, írogatják az ötleteket hogy lehetne ezt megoldani, közbe csak annyit kéne tenniük, hogy amit termelnek kirakják maguk a piacra.... Előbb utóbb lesz akinek kell és elviszi.
Tudom hogy van ami kb értéktelen, én tekercses vagyok mind a 2 városommal, mondjuk most jól jártam, de 2 évig elvileg értéktelen volt, de én ebből se sokat vettem észre mert mindig kitettem annyi ajánlatot amennyit csak engedett a játék 6-7 oldalnyi ajánlatom volt kint mindig, és folyamatosan vittek belőle, volt hogy csak 2 naponta de vittek, így én akkor is elcseréltem a tekercset kristályra és selyemre amikor elvileg értéktelen volt, van is 21 millió kristályom és 21 millió selymem, ezeket akkor gyűjtöttem össze tekercsért cserébe mikor értéktelen volt :) De volt időszak kb 1 éve mikor a bizmut volt értéktelen, hegyekbe állt az is a piacon, 3 csillaggal lassan de azt is elcseréltem, persze lehet mondani hogy szerencsés helyen vagyok hogy elviszik, de szerintem ez nem szerencse, mert mindenkinek elviszik akikről tudom hogy így piacoznak, szóval ha nem működik valami akkor meg kell próbálni máshogy és nem pedig ragaszkodni a rossz nem működő berögzült szokásokhoz.
 
Utoljára szerkesztve:

Deathfolk

Veterán
Végig olvasva a kommenteket, a megerősítés jó ötlet, és ennyivel meg is lehetne oldani a véletlen vásárlás problémáját, a többi dologhoz nem kell nyúlni. Ha 2 csillagnál kevesebb lenne akkor felugrana 1 ablak mikor megvenné az ember, 1 figyelmeztetés hogy aranytalan árút készülsz venni, tényleg megakarod vásárolni? kb ennyi lenne az egész... ahogy pl gyémánt költésnél is megkérdezi. Ezt a részét akár valaki ki is írhatja külön ötletnek :)
 

Mihaszna

Veterán
Én gyártás technológiában dolgozom. A terméknek a piaci ára - amelyet a cégünk gyárt - 450.000 HUF. Te ugyan ezt a terméket megkaphatod más boltokban - akik ennek eladására is szakosodtak - olcsóbban is, mondjuk 100.000-el kevesebbért. A kettő közt azt a különbség, hogy ahol 450.000, ott például 5 év a garancia + a jótállás, míg a másiknál csak 3+3 év, mert a forgalmazó kevésbé bízik a termékben - pedig ugyanannyi darabból áll -. A 2 bolt ugyanazon az áron (nagyker. áron) szerzi be. Számára annak nincs jelentősége, hogy a szomszédja mennyit ad el drágábban. Amíg nincs beszerzési vesztesége és ő is profitál, addig megéri neki is. Az más kérdés, hogy kinek a pap, kinek a papné, de hidd el, nem fogja drágábban vagy sokkal drágábban eladni, mint a konkurencia, mert akkor meg rárohad. Aki pedig túlértékel egy termék árat, azt keményen megbüntetheti a GVH.

Napi szemle: Csóri játékos szeretne 80.000 Varázsport úgy, hogy ő ad érte cserébe 10.000 Drágakövet. Nem elég, hogy 1:8 arányba szeretne "kereskedni", de még az adót is nekem kéne megfizetnem - csak mert nem fedeztem fel őt a térképen? Há' elgurult a gyógyszer?? Egyáltalán ha nem fedeztem fel, akkor miért is látom én az ő ajánlatát? Én innen Miskolcról Kópházáig nem látok el, de ő onnan ellát idáig.. (de jó szeme van - essen ki.) Ez nem 1:8-as arány. 1:12-es. És akkor csodálkozik mindenki, hogy ilyen hülye jellegű ötletekkel állnak elő a játékosok?

Piac.jpg
 

MesterAlma13

Erős harcos
A való éltben szankcionálják az ilyen jellegű tevékenységeket, ezért úgy gondolom, a játékban is elférne egy ilyen "Fogyasztó és/vagy Gazdaságvédelmi intézkedés",
végre... végre... ez a jó megközelítés... mert tényleg a legtöbben arra utaznak hogy véletlenül lecsapod, és miért kell nekünk ezeket nézegetni??? miért nem lehet őket kiszűrni - véleményem szerint had tegyék ki ezeket, csak én el tudjam tüntetni a listából - azt hittem ez csak Mobilon probléma, de ha jól tudom te csak PC-n játszol, és ha igen, akkor ezek szerint ott is gond ez
 
Fent