• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Mennyi Mágikus Műveltség bűbáj használatára elegendő az adott kultúra?

MesterAlma13

Erős harcos
Majdnem...azért persze méret függő is.


Nem értem, hogy miért is lenne üres a sáv vége? Hová tűnik a kultid, ha bájolsz egy épületet?
Szia, ha 23 épületre ráteszem az MM bűbájt, akkor lesz 285% a limit (javítottam a 215%-ot, mert 170%-ról indul a sáv), amit 243827 kultúrával fel is töltenék és még fölösben marad 2650.
Ha 24 épületre tenném rá a bűbájt, akkor a 290%-os limitet már nem töltené fel teljesen a kultúra mennyiségem, mert hiányozna 3019 kultúra, tehát nem 290 %-on pörögne a termelésem, hanem mindjárt egy jóval kisebb limiten, ami talán 275% lenne vagy még kisebb, ezt majd akkor meglátom hogy eljutok oda.

Üdv, Alma
 

Deathfolk

Veterán
Szia, ha 23 épületre ráteszem az MM bűbájt, akkor lesz 285% a limit (javítottam a 215%-ot, mert 170%-ról indul a sáv), amit 243827 kultúrával fel is töltenék és még fölösben marad 2650.
Ha 24 épületre tenném rá a bűbájt, akkor a 290%-os limitet már nem töltené fel teljesen a kultúra mennyiségem, mert hiányozna 3019 kultúra, tehát nem 290 %-on pörögne a termelésem, hanem mindjárt egy jóval kisebb limiten, ami talán 275% lenne vagy még kisebb, ezt majd akkor meglátom hogy eljutok oda.

Üdv, Alma
Olvasgatom napok óta ezt a topikot de nem akartam hozzá szólni, de már nem bírom megállni :) Sokan leírták hogy nemérted, és még mindig nemérted, teljesen rosszul számolgatsz, vagyis itt eleve nem is lenne mit számolni mert nem így működik, vagy én nem értem mit akarsz kiszámolni, azt se értem mikről beszélsz, limit, meg feltöltés meg stb, ilyen dolgok nincsenek... És ne vedd sértésnek, csak segíteni akarok hogy átlásd az MM-működését.

Szóval Az MM ahogy már sokan írták alapvetőleg 5% bonuszt ad abban az esetben ha az épület amire rávan téve kap szomszédi segítséget, de nem az épület kultúra termelése kap 5%-ot hanem, a sáv értéke kap +5%-ot és ez mindentől független! Nem kell nézni hogy ép mennyi az aktuális kultúrád, meg mennyi az elérhető és mennyi kell a következő szinthez , ezek mind teljesen lényegtelen dolgok ha MM-ről van szó.

Tegyük fel hogy 100 épületre raksz MM-et, oké ennyi kultúra épület valószínűleg senkinek nincs kint, de most direkt nagy számot írok hogy egyértelmű legyen a működés, szóval van 100 élületen MM- ebből 2db-ra kapnál csak szomszédi segítséget akkor az +10% bonuszt jelentene, de ha mind a 100ra kapnál szomszédi segítséget akkor az + 500% bonuszt jelentene, ennyit mutatna a sáv, független attól hogy amúgy a kultúra épületeid mit adnak. Nemkel kitölteni feltölteni semmit, nem is értem mit értesz feltöltés alatt...

De hogy 1 picit azért legyen bonyolítva ez a 5% se kőbevésett mert ez a alap, amit csodával lehet növelni. A jószomszédság világítótornya 35ös szinten már 12%-ot ad 1db MM után. A kristály világítótoronnyal pedig ki lehet tolni a szomszédi segítség időtatalmát 30as szinten már 1napra, így valószínűleg a város minden pacsizható épületére fog kerülni segítség mert nem járnak le fél nap alatt és így felajánl 1 újabb épületet pacsizásra a játék, persze ha van elég szomszéd aki látogat.

Az előző 100 kultúra épületnél és 100 MM példánál maradva , 35ös jószomszédság torony esetén már + 1200%-os kultúra bonusz lenne :)
 

Deathfolk

Veterán
Na de gyors csináltam 1 képet a picike 5. fejezetben lévő városomba, alapvetőleg szomszédi segítséggel is csak 125% kultúrám van, 21 épületemen van segítség így kapok 125%-ot! A felhős napos ikonon látni is mert ez a kép jelenik meg a 125%-nál, meg hát ki is írta de ez már nem látszik. MM-ek után lett 230% mert 125+ (21x5=105) vagyis jelenleg 230% os bonuszom van, így kapok aranyat és kalapácsot 230%-os bonusszal! De közben a saját épületeim + sima szomszédi segítséggel együtt is csak 125%-lenne, a többit a MM adja, ezért is van felhős ikon és nem pedig ragyogó napsütés jelem :) és ilyenkor amit ír hogy az aktuális szinthez kell és a következőhöz kéne az nem a 230-235% ra vonatkozik hanem az eredeti 125-re! Így ez 1 kicsit megtévesztő, de ezeket nem kell nézni az MM külön van számolva , írja is hogy + bűbáj hatás 105%, ebben az esetben az alap 125-öt már nem látom sehol csak a felhős ikonból tudom hogy annyi lenne ha nem lenne MM. Szóval nincs semmiféle határ, meg feltöltés stb, 1db MM ha pacsizott épületen van az +5% ot jelent pluszban az aktuális bonuszon felül.
 

Csatolmányok

  • kultúra.jpg
    kultúra.jpg
    104,6 KB · Megtekintések: 8

MesterAlma13

Erős harcos
Na de gyors csináltam 1 képet a picike 5. fejezetben lévő városomba, alapvetőleg szomszédi segítséggel is csak 125% kultúrám van, 21 épületemen van segítség így kapok 125%-ot! A felhős napos ikonon látni is mert ez a kép jelenik meg a 125%-nál, meg hát ki is írta de ez már nem látszik. MM-ek után lett 230% mert 125+ (21x5=105) vagyis jelenleg 230% os bonuszom van, így kapok aranyat és kalapácsot 230%-os bonusszal! De közben a saját épületeim + sima szomszédi segítséggel együtt is csak 125%-lenne, a többit a MM adja, ezért is van felhős ikon és nem pedig ragyogó napsütés jelem :) és ilyenkor amit ír hogy az aktuális szinthez kell és a következőhöz kéne az nem a 230-235% ra vonatkozik hanem az eredeti 125-re! Így ez 1 kicsit megtévesztő, de ezeket nem kell nézni az MM külön van számolva , írja is hogy + bűbáj hatás 105%, ebben az esetben az alap 125-öt már nem látom sehol csak a felhős ikonból tudom hogy annyi lenne ha nem lenne MM. Szóval nincs semmiféle határ, meg feltöltés stb, 1db MM ha pacsizott épületen van az +5% ot jelent pluszban az aktuális bonuszon felül.
a mindent neki már... tényleg nem tudom elmagyarázni rendesen mit is akarok... :) és mit is tudok
A kép, amit küldtél frankó, tehát lett fölöslegesen is MM elhasználva, hisz a sáv ki lett tolva 275%-ig, de csak 230%-on van a kultid.

Ami lényeges, és amiért nekem ez kritikus. Én termelés alapú várost építettem. Felnyomtam 30-as szintre a Virágzó Kereskedőcéhet, hogy a kufárnál minél olcsóbban tudjak minél több normál árut venni. Viszont alapanyagért nem nagyon van esélyem venni, csak aranyért, de ott mindegyik fajtából tudok venni egyet-egyet naponta.
Igaz baromi lassan, de kutatok is, és lesz egy pont, amikor a főépület szintje miatt már baromi sok normál árut kapok az aranyért...de még nem eleget, és azt terveztem, hogy felnyomom a kultit jó magasra, így igaz másodszorra már drágábban, de két kört is tudok majd venni a kufártól aranyért (mert elvileg bele fog férni), illetve alapanyagért is tudok majd venni normál árut remélhetőleg mindből egyet-egyet naponta.

Tehát az MM értéke nálam igen magas lesz, így minimális majd amit megengedek magamnak hogy elpazaroljak, ezrét fontosak nekem a számok.
Továbbá szeretnék jóval kevesebb normál árus manut hogy legyen másra hely, és ez nálam így egy járható útnak látszódik... innen... onnan meg majd meglátjuk-

Köszönök minden hozzászólást egyébként :)

Üdv, Alma
 

Putyika

Veterán
Először is köszi @Deathfolk, hogy beszálltál! :)

ha 23 épületre ráteszem az MM bűbájt, akkor lesz 285% a limit (javítottam a 215%-ot, mert 170%-ról indul a sáv), amit 243827 kultúrával fel is töltenék és még fölösben marad 2650.
Ha 24 épületre tenném rá a bűbájt, akkor a 290%-os limitet már nem töltené fel teljesen a kultúra mennyiségem, mert hiányozna 3019 kultúra, tehát nem 290 %-on pörögne a termelésem, hanem mindjárt egy jóval kisebb limiten, ami talán 275% lenne vagy még kisebb,
Csak mondod a magadét, de mintha egyáltalán nem is érdekelne amit írunk neked.
Már feltettem a kérdést, sőt többet is amikre nem kaptam választ, de akkor ezt újra: Szerinted hová tűnik a kultúrád, ha használod az MM bűbájt? Nem értem, hogy miről beszélsz! Ha 170%-on van a kultúra bónuszod, akkor ha 500 épületet bájolsz, akkor is azon szinten marad, csak magasabb lesz a %-os értéke.

Ha valaki erre jár akkor szívesen veszek minden segítséget...ha bárki érti, hogy mit magyaráz MesterAlma13 akkor abban segítsen, hogy én megértsem, ha nem akkor abban, hogy ő megértse amit próbálunk vele megértetni. :D
 

Putyika

Veterán
A szerkesztés "gombbal" tudod módosítani a bejegyzésed, nem szükséges minden mondatot külön hozzászólásban elküldeni.
Mert egyébként nem lenne értelme épületre rakni.
De lenne, sőt van is...kivéve ha 100 %-on van a kultúra bónuszod.
Szinte az egész poszt arról szól, hogy próbáljuk elmagyarázni az MM bűbáj működését. De akkor ezek szerint nem fogalmaztunk érthetően.
Teszek még egy próbát és bemásolom ide a bűbáj leírását. Tehát: Kulturális épületekre használható. Amíg el van varázsolva, és szomszédi segítséget kap, a kultúra bónuszod növekszik.
 

polgarmaercell

Erős harcos
A szerkesztés "gombbal" tudod módosítani a bejegyzésed, nem szükséges minden mondatot külön hozzászólásban elküldeni.

De lenne, sőt van is...kivéve ha 100 %-on van a kultúra bónuszod.
Szinte az egész poszt arról szól, hogy próbáljuk elmagyarázni az MM bűbáj működését. De akkor ezek szerint nem fogalmaztunk érthetően.
Teszek még egy próbát és bemásolom ide a bűbáj leírását. Tehát: Kulturális épületekre használható. Amíg el van varázsolva, és szomszédi segítséget kap, a kultúra bónuszod növekszik.
Tudom.
 

MesterAlma13

Erős harcos
szerintem páran most meglincselnének, ha élőben találkoznánk :)
ez érdekelt:
Tudna valaki segíteni hogy ebben az állapotomban mennyi Mágikus Műveltség bűbáj használatára elegendő kultúrám van?
és meg is kaptam a választ

Szerinted hová tűnik a kultúrád, ha használod az MM bűbájt? Nem értem, hogy miről beszélsz! Ha 170%-on van a kultúra bónuszod, akkor ha 500 épületet bájolsz, akkor is azon szinten marad, csak magasabb lesz a %-os értéke.
joggal mondjátok hogy használtam olyan megfogalmazásokat, amiket ti nem, így próbálom tartani magam a "kultúra bónuszhoz", és nem limitekről, stb. beszélni
"170%-on van a kultúra bónuszod", tehát a műhelyek és lakóépületek ennyivel többet adnak
1644832168548.png
100% a szükséges kultúra, de nekem van még elérhető kultúrám itt több mint a duplája, tehát nem csak 170%-on tudnék termelni, hanem jóval többen
Ha ráteszem az MM bűbájt 23 Szomszédi segítséggel ellátott épületre, akkor a "kultúra bónusz" kitolódik 285%-ra, és ahhoz van elegendő kultúrám hogy azt fel is legyen töltve.
Ha csak 5 "Szomszédi segítséggel ellátott épületre" tenném rá az MM bűbájt, akkor 195% lenne "kultúra bónusz", és megint maradna sok elérhető, tehát kihasználatlan kultúra
Ha 100 "Szomszédi segítséggel ellátott épületre" tenném rá az MM bűbájt, akkor 570% lenne "kultúra bónusz", amiből most had ne számoljam ki hány százalékig érne fel a feltöltés, ami mellett még el is pazarolnék rengeteg értékes MM bűbájt

be kell valljam, a való életben is gondot okoz nekem hogy eléggé egyedien tudok gondolkodni bizonyos témákban, ez itt is kijön, ezért ne vessetek rám követ, inkább nevessetek...

De amit én most már tudok, hogy kb. miként fogom tudni a lehető legoptimálisabban kihasználni az elérhető kultúrámat úgy, hogy a lehető legkevesebb mértékben használok el fölöslegesen MM bűbájt - a cél továbbra is a kevesebb normál árut termelő épület, a kiesést pedig a kufáron keresztül tervezem pótolni aranyért, illetve kellő fölösleg mellett alapanyagért (maxolt Virágzó Kereskedő céhhel)

Üdv, Alma
 

Putyika

Veterán
Jó, én ezt most elengedem, mert te nem beszélgetsz, csak beszélsz. :mad: Még mindig nem válaszoltál, hogy szerinted mi lesz az elérhető kultúráddal, amikor bájolsz egy épületet...hová tűnik? :eek:
Ráadásul értelmetlen dolgot számolgatsz, ez egyáltalán nem így működik, de úgy látszik, hogy nem akarod megérteni.
100% a szükséges kultúra, de nekem van még elérhető kultúrám itt több mint a duplája, tehát nem csak 170%-on tudnék termelni, hanem jóval többen
Ha ráteszem az MM bűbájt 23 Szomszédi segítséggel ellátott épületre, akkor a "kultúra bónusz" kitolódik 285%-ra, és ahhoz van elegendő kultúrám hogy azt fel is legyen töltve.
Az MM bűbáj használatával nem fogy az elérhető kultúrád! Az csak fejlesztésektől és kult épületek bontásától csökken!
 

Kira7

Veterán
De amit én most már tudok, hogy kb. miként fogom tudni a lehető legoptimálisabban kihasználni az elérhető kultúrámat úgy, hogy a lehető legkevesebb mértékben használok el fölöslegesen MM bűbájt - a cél továbbra is a kevesebb normál árut termelő épület, a kiesést pedig a kufáron keresztül tervezem pótolni aranyért, illetve kellő fölösleg mellett alapanyagért (maxolt Virágzó Kereskedő céhhel)
Üdv, Alma
1644834221744.png

1644834329893.png
1644835130141.png
1644835160270.png

Szia!
Az elsőnél 1 MM-van használva a második képnél + még 1 = 2 van használva, ha megnézed a 130%-ról >135 % lett, a bűbáj hatása 5%-ról >10% lett más semmi nem változott.
3. és 4. képnek meg betettem amit te is ott szintén látszik hogy semmi nem változott meg azokból az adatokból se

Talán így már megérted ........
 
Utoljára szerkesztve:

MesterAlma13

Erős harcos
3462 bővítmény megtekintése
bocsi ha közvetlenül nem válaszoltam, próbáltam közvetett módon azzal, hogy leírom mit és hogyan látok

Az MM bűbáj használatával nem fogy az elérhető kultúrád! Az csak fejlesztésektől és kult épületek bontásától csökken!
nem fogyásról beszéltem, hanem arról, hogy az MM-el a szükségesnél tovább kitolt "kultúra bónusz" sáv nem lenne kihasználva

@Kira7 neked is köszi a képeket
Tényleg bocsi, nem tudtam elmagyarázni mit is akarok. Ha majd oda jutok, bevágok hasonló képeket, mert én majd tervezem kitolni a "kultúra bónusz"-t jó messzire, de nem tovább mint amennyi az elérhető kultúra által fel fog telni - tehát ha kitolom 285%-ig, akkor azt akarom hogy az ki legyen használva (nálad ugye csak annyi kultid van, hogy MM-ekkel tudod tolni első körben 130%-ig, majd a kövivel 135%-ig, stb. stb. ha tennéd tovább - de majd teszem én és publikálom, viszont addig gyűjtöm az MM-eket amíg a kultis csodám el nem érik a tervezett szinteket).

de nem kell folytatni, max megkérdezem majd privátban az ötletet adó játékost hogy ő mire gondolt, illetve hogy érti e én mit akarok kihozni ebből az egészből, és az úgy van e

még egyszer köszönök minden hozzászólást
Üdv, Alma
 

Deathfolk

Veterán
Ha 100 "Szomszédi segítséggel ellátott épületre" tenném rá az MM bűbájt, akkor 570% lenne "kultúra bónusz", amiből most had ne számoljam ki hány százalékig érne fel a feltöltés, ami mellett még el is pazarolnék rengeteg értékes MM bűbájt

De látod megint feltöltésről beszélsz meg pazarlásról mikor ilyenek nem léteznek, semmit nem kell feltölteni, Ha van alapból 170% bonuszod és még 100 "Szomszédi segítséggel ellátott épületre" tennél MM-et akkor 170 + 500 vagyis 670% lenne a bonuszod és ennyi, semmit nem kell feltölteni és semmi pazarlás nem történne! Az MM-et nem lehet pazarolni ha olyan épületre rakod amin van segítség akkor megkapod érte a +5%-ot!

Téged ami megzavar az a sima kultúra bonusz és annak az adatai, de annak semmi köze nincs az MM-hez! Az MM nem ad kultúrát. Ha van 1 épületed ami mondjuk ad 1000 kultúrát és erre érkezik szomszédi segítség akkor az a dupláját fogja adni, de ha erre még raksz MM-et akkor semmivel nem fog többet adni, az MM nem ad kultúrát, bonuszt ad, de nem kultúra bonuszt az épületre, hanem az összesített kultúra bonusz számához ad hozzá + 5%-ot, csak a számot növeli meg, de valódi kultúrát nem ad, megkapod a magasabb értékkel járó előnyöket, több aranyat és kalapácsot fogsz kapni de ettől még a felesleges kultúrád pontosan ugyanannyi marad mintha egyetlen 1 MM-et se raktál volna le, mert az MM és a kultúra semmilyen kapcsolatba nincs, ugyanannyi elérhető és felesleges kultúrád lesz akkor is ha 1MM-et raksz le és akkor is ha 100at, de a bonuszt mindig megkapod!
 

MesterAlma13

Erős harcos
De látod megint feltöltésről beszélsz meg pazarlásról mikor ilyenek nem léteznek, semmit nem kell feltölteni, Ha van alapból 170% bonuszod és még 100 "Szomszédi segítséggel ellátott épületre" tennél MM-et akkor 170 + 500 vagyis 670% lenne a bonuszod és ennyi, semmit nem kell feltölteni és semmi pazarlás nem történne! Az MM-et nem lehet pazarolni ha olyan épületre rakod amin van segítség akkor megkapod érte a +5%-ot!

Téged ami megzavar az a sima kultúra bonusz és annak az adatai, de annak semmi köze nincs az MM-hez! Az MM nem ad kultúrát. Ha van 1 épületed ami mondjuk ad 1000 kultúrát és erre érkezik szomszédi segítség akkor az a dupláját fogja adni, de ha erre még raksz MM-et akkor semmivel nem fog többet adni, az MM nem ad kultúrát, bonuszt ad, de nem kultúra bonuszt az épületre, hanem az összesített kultúra bonusz számához ad hozzá + 5%-ot, csak a számot növeli meg, de valódi kultúrát nem ad, megkapod a magasabb értékkel járó előnyöket, több aranyat és kalapácsot fogsz kapni de ettől még a felesleges kultúrád pontosan ugyanannyi marad mintha egyetlen 1 MM-et se raktál volna le, mert az MM és a kultúra semmilyen kapcsolatba nincs, ugyanannyi elérhető és felesleges kultúrád lesz akkor is ha 1MM-et raksz le és akkor is ha 100at, de a bonuszt mindig megkapod!
" 170 + 500 vagyis 670% " - jogos, figyelmetlen voltam
és köszönöm az írásodat
 

Deathfolk

Veterán
MesterAlma13 most megnéztem az eredeti első kérdésedet

"Tudna valaki segíteni hogy ebben az állapotomban mennyi Mágikus Műveltség bűbáj használatára elegendő kultúrám van?"

Már mag a kérdés értelmetlen, és ebből látni hogy az egésszel kapcsolatban rosszul gondolkozol, mert az MM-hez nem kell kultúra! Az MM nem valami lehetséges sávot nővel amit aztán a felesleges kultúrád kitölt, mert ha jól gondolom te ezt így képzeled el, ezért beszélsz mindig feltöltésről... de ilyen nem létezik, a felesleges kultúrád egész addig megfog maradni még a sima kultúra épületeid nem adnak össze annyi kultúrát hogy az elérjen 1 következő szintet, de ezt az MM nem befolyásolja! Nem tölt fel semmit. Az MM csak 1 szám "5" amit hozzá adnak ahhoz ami nélküle lenne, semmi egyéb nem változik. Ezt az egyszerű dolgot kéne megérteni, hogy nem kell semmiféle kultúra ahhoz hogy megkapd a bonuszt, és nem is lehet elpazarolni.

A sáv az megtévesztő mert MM esetén nem a végére rakja hogy ép hol tartunk rajta, semmit se mozdul csak a számok lesznek rajta nagyobbak, de mindig azon a helyen fog állni a jelző ahol MM nélkül állnánk, csak az értéke lesz nagyobb, ezt akár játék hibának is fel lehet fogni, de szerintem senki se foglalkozik vele mert lényegtelen apróság és nem befolyásol semmit.
 
Fent