• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Mennyi Mágikus Műveltség bűbáj használatára elegendő az adott kultúra?

MesterAlma13

Erős harcos
Sziasztok

Tudna valaki segíteni hogy ebben az állapotomban mennyi Mágikus Műveltség bűbáj használatára elegendő kultúrám van?

Tételezzük fel hogy az adott kultúra mennyiséget a jelenlegi 50 kulti épületemre a Szomszédi Segítséggel értem el.
Ezzel számolva, és azzal a tétellel, hogy a minden egyes Mágikus Műveltség használata kitolja a 170%-os kultúra bónuszt +5%-okkal, a kérdésem az lenne, hogy azt itt látott kultúra mennyiség hány darab Mágikus Műveltség használatához lenen elegendő. Tudja valaki mit és hogyan kell számolni, mert nekem a Kultúra témakört sajna még nem igazán sikerült a magamévá tennem.
Mobilos és PC-s képet is bedobom, látszik hogy a Mobilos bővebb.

1644596071233.png

A következőket áttanulmányoztam, de sajna nem jutottam dűlőre, kipróbálni meg még nem akarom, a számítás érdekelne.

Kultúra
https://hu.wiki.elvenar.com/index.php?title=Kultúra
Bűbájok
https://hu.wiki.elvenar.com/index.php?title=Bűbájok
Szomszédi segítség
https://hu.wiki.elvenar.com/index.php?title=Szomszédi_Segítség
Egyes kulturális épületeket miért nem lehet Mágikus Műveltséggel elbájolni, illetve egyeseket miért nem ajánl fel Szomszédi Segítségre
https://hu.forum.elvenar.com/index....iért-nem-ajánl-fel-szomszédi-segítségre.4539/

A Mágikus Műveltségre a Jószomszédság Világítótornya, a Szomszédi Segítségre pedig Elfeledett Őrtorony és a Kristály Világítótorony van hatással, de ezekre, és hogy mely Csodák adnak még jó sok kultúrát, most nem térnék ki.

Köszönöm,
Alma
 

Putyika

Veterán
Szia!

Tudna valaki segíteni hogy ebben az állapotomban mennyi Mágikus Műveltség bűbáj használatára elegendő kultúrám van?
Nem igazán értem ezt a kérdést. Vagy fogalmazhatnék úgyis, hogy ennek a kérdésnek szerintem nincs értelme.
Nem tudok róla, hogy a felhasználható MM bűbájok száma bármilyen összefüggésben lenne a kultúrával.
Mobilos és PC-s képet is bedobom, látszik hogy a Mobilos bővebb.
Nem bővebb a mobilos, csak gépen nem egy helyen vannak az infók. Ha az egeret nem a napocskára húzod, hanem a számra (ami a rendelkezésre álló kultúrát mutatja) akkor ott mindent láthatsz.
 

Calyr

Veterán
Tudna valaki segíteni hogy ebben az állapotomban mennyi Mágikus Műveltség bűbáj használatára elegendő kultúrám van?

Tételezzük fel hogy az adott kultúra mennyiséget a jelenlegi 50 kulti épületemre a Szomszédi Segítséggel értem el.
Ezzel számolva, és azzal a tétellel, hogy a minden egyes Mágikus Műveltség használata kitolja a 170%-os kultúra bónuszt +5%-okkal, a kérdésem az lenne, hogy azt itt látott kultúra mennyiség hány darab Mágikus Műveltség használatához lenen elegendő. Tudja valaki mit és hogyan kell számolni, mert nekem a Kultúra témakört sajna még nem igazán sikerült a magamévá tennem.
Lehet tévedek, de ha jól tippelek, hogy a kultúra bónusz % kalkulációt szeretnéd így belőni, szerintem rosszul tetted fel a kérdést/rossz irányból akarod ezt megtervezni..
MM bűbájt minden kult, épületre tehetsz. Amely így megnöveli a kult. értékét a bűbáj +csodák bónuszával függvényében (de ezeket biztos tudod).
Ezzel lesz egy növelt kultúra értéked épületenként, amellyel lesz egy megnövelt össz. kultúra értéked, amely kiadja, hogy az hány százaléknyi plusz kultúrát jelent a 170 %-os alap maximumhoz képest. Ezt épület irányból nehéz kalkulálni, mert képlet van mögötte. Tedd rá egyesével az épületeidre az MM bűbájt úgy, hogy a legnagyobb kult. értékesekkel kezded, jegyzeteld le a számokat, és ha nem is pontosan, de kb. nagyságrendileg tudni fogod, mikor lépkedsz 5 %-okat (jószomszédsági csodával más a léptéke).

Ha a szumma 250 % fölé megy, jó vagy. Ha elérted a 300 %-ot is, húzd ki magad, az már extra jó. :)
 
Utoljára szerkesztve:

Putyika

Veterán
Ezzel lesz egy növelt kultúra értéked épületenként, amellyel lesz egy megnövelt össz. kultúra értéked, amely kiadja, hogy az hány százaléknyi plusz kultúrát jelent a 170 %-os alap maximumhoz képest. Ezt épület irányból nehéz kalkulálni, mert képlet van mögötte. Tedd rá egyesével az épületeidre az MM bűbájt úgy, hogy a legnagyobb kult. értékesekkel kezded, jegyzeteld le a számokat, és ha nem is pontosan, de kb. nagyságrendileg tudni fogod, mikor lépkedsz 5 %-okat
Na, én ezt sem értem. Eddig úgy tudtam, hogy minden épület amit bájolsz és pacsit is kap, az +5%-ot jelent.
 

Putyika

Veterán
Akarta mondani Lila Lángokat...
Mondhat akár Kék lángokat is, de se azzal, se a 100 Virágketreccel nem működne, mivel annyira kevés kultit adnak, hogy nem lenne 100% fölött az érték és akkor felesleges a bűbáj.
Mondjuk engem nem érdekel a kultúra bónusz, csak a mana miatt bájolok, de most megnéztem. 10 bájolt épületemen van pacsi és a max napocskám 220% lehetne, vagyis 170+10x5=220. De elég csak a bűbáj leírását megnézni.
 

Calyr

Veterán
Mondhat akár Kék lángokat is, de se azzal, se a 100 Virágketreccel nem működne, mivel annyira kevés kultit adnak, hogy nem lenne 100% fölött az érték és akkor felesleges a bűbáj.
Mondjuk engem nem érdekel a kultúra bónusz, csak a mana miatt bájolok, de most megnéztem. 10 bájolt épületemen van pacsi és a max napocskám 220% lehetne, vagyis 170+10x5=220. De elég csak a bűbáj leírását megnézni.
Igazad van, így pontos. Köszi!
 

MesterAlma13

Erős harcos
Sziasztok, a kérdés része annak, hogy mit is szeretnék kipróbálni extrém szinten a játékban tapasztalatszerzés gyanánt.

Annó készítettem egy körlevelet, és ameddig fix helyen lehettem a térképen, addig körbeküldtem, most hogy pakolgatnak hetente, nem foglalkoztam a kérdéssel, de itt egy részlet:
"Ha kézfogás van valamelyik épülete(i)den, akkor azokra érdemes Mágikus Műveltséget tenni, így egy időre megnő a Kultúra limited és arányosan a hasznos kultúrád (HA ÚGY JÖN KI A LÉPÉS, akkor a bűbájok használata után, a már megnőtt kultúrával érdemes begyűjteni az aranyat és alapanyagot)."

Tehát attól hogy ráteszed a mágikus műveltséget, nem lesz 5%-al több a kultúra limited, csak ha találkozik a szomszédi segítséggel.
Viszont ha nincs elég kultúra többleted, akkor tolhatod felfelé a limitet, nem lesz sokkal magasabb a százalékod.
De ahogy írtam, tételezzük fel, hogy minden kulti épületemen ott a Szomszédi segítség. Most engem az érdekelne, hogy a fenti kultúra mennyiségem mellett hány épületet kellene elbájolnom hogy garantáltan a max szinten legyen a kultúrám.
Mivel nekem még nem állt össze a kép a kulti résszel kapcsolatban, így komolyan érdekel a dolog, akár mekkora baromságnak is néz ki, amit kérdeztem (egyébként nem az, egy ügyes játékostól a tipp, csak a számtan részét ő sem ismeri, engem meg személy szerint érdekel a pontos számítás).

@Putyika köszi a tippet:
1644612855312.png
Itt is látszik - igaz már más az érték - hogy van rengeteg többlet kultúrám, és ezt szeretném hasznosítani, de úgy, hogy a jövőben erre tudatosan (tehát számokkal kalkulálva) építhetek.

Köszönöm.
Üdv, Alma
 

MesterAlma13

Erős harcos
Mondhat akár Kék lángokat is, de se azzal, se a 100 Virágketreccel nem működne, mivel annyira kevés kultit adnak, hogy nem lenne 100% fölött az érték és akkor felesleges a bűbáj.
Mondjuk engem nem érdekel a kultúra bónusz, csak a mana miatt bájolok, de most megnéztem. 10 bájolt épületemen van pacsi és a max napocskám 220% lehetne, vagyis 170+10x5=220. De elég csak a bűbáj leírását megnézni.
Szia, ez világos, csak kérdés hogy elég e az adott kultúra, hogy ezt a pl. 220%-os sávot feltöltse. De mivel mutattad a fenti tippet, onnan ki fogom tudni számolni, mert szerintem pont az mutatja a nekem szükséges lényeget.
Üdv, Alma
 

Kira7

Veterán
Szia, ez világos, csak kérdés hogy elég e az adott kultúra, hogy ezt a pl. 220%-os sávot feltöltse. De mivel mutattad a fenti tippet, onnan ki fogom tudni számolni, mert szerintem pont az mutatja a nekem szükséges lényeget.
Üdv, Alma
Szia MesterAlma13 !
Nem igazán értem mit akarsz számolgatni....azt itt már többen leírták hogy a bűbájjal hogy tudsz számolni pacsi+bűbáj = 5% , ahány annyiszor 5%-k . A többi meg mindig függ hogy ép mennyi a szükséges kultúrád , a kultúrát adó épületeid meg ép hányan pacsiztak nálad.
Begyűjtés előtt azokat az épületeidet bájolod el amire adtak pacsit és így tudod a maxot kiszedni, ehhez nem kell számolni.
A mágikus bűbáj használata meg nem az adott kultúrádtól függ, hanem ép mennyi ilyen bűbájod van a raktáradon és hány olyan kulti épületed van ami bájolható....
 
Utoljára szerkesztve:

Putyika

Veterán
Eldöntöttem, hogy meg fogom érteni, hogy mit szeretnél, ezért még nem adom fel! :D

Ha kézfogás van valamelyik épülete(i)den, akkor azokra érdemes Mágikus Műveltséget tenni, így egy időre megnő a Kultúra limited és arányosan a hasznos kultúrád
Mit értesz kultúra limit alatt? Nem igazán tudom értelmezni ezt a fogalmat.
Ha MM bűbájt teszel egy épületre attól nem fog nőni a kultúrád (se a hasznos, se a haszontalan). Megint egy fogalom amit nem értek: hasznos kultúra?
Nem igazán értem mit akarsz számolgatni....azt itt már többen leírták hogy a bűbájjal hogy tudsz számolni pacsi+bűbáj = 5% , ahány annyiszor 5%-k
Köszi, jó tudni, hogy nem csak én nem értem! :) A többen az én voltam egyedül aki ezt írta, de most már legalább ketten vagyunk! ;)
kérdés hogy elég e az adott kultúra, hogy ezt a pl. 220%-os sávot feltöltse. De mivel mutattad a fenti tippet, onnan ki fogom tudni számolni, mert szerintem pont az mutatja a nekem szükséges lényeget.
Valóban azok az adatok kellenek hozzá, csak annak semmi köze a bűbájhoz. Azt csak a kult épületek és a szomszédi segítség növelik, esetleg csodák, de az MM nem.
 

Kira7

Veterán
Eldöntöttem, hogy meg fogom érteni, hogy mit szeretnél, ezért még nem adom fel! :D
Mit értesz kultúra limit alatt? Nem igazán tudom értelmezni ezt a fogalmat.
Ha MM bűbájt teszel egy épületre attól nem fog nőni a kultúrád (se a hasznos, se a haszontalan). Megint egy fogalom amit nem értek: hasznos kultúra?
Nem tudom hogy te megérted-e :) én nem hiszem.
Van a szükséges kultúra
A rendelkezésre álló kultúra
A szomszéd segítség bónusz
alatta meg kiírja hogy mennyi kultúra kell a következő szinthez.....tehát ezt se kell kiszámolni, mert megadja
A bűbájolást meg már eléggé kitárgyaltuk hogy ott sincs mit számolni...
A szomszédi segítség tudja azt befolyásolni pl. 125-ből azzal átugrasz 150%-ba...ezt megint nem tudod kiszámolni hogy hány pacsit kapsz és azt ép mire.
Így én nem tudom mit szeretne számolni.......
 

MesterAlma13

Erős harcos
Sziasztok

Nah akkor... :)
Az egyik cél az lenne hogy minél kevesebb normál árut termelő manufaktúrára legyen szükségem.
Ehhez maxoltam a Kereskedő Céhet, hogy a kufárnál minél több normál árut tudjak venni aranyért illetve alapanyagért.
Hogy minél több alapanyagom és aranyam legyen (a napi teljes térkép pacsizáson felül is), a kultúrát kell növeljem, de nem ész nélkül akartam tenni, így tudom kellett, hány épületre érdemes nekem rátennem a Mágikus Műveltséget.
Majd meg kell nézzem hogy melyek a legtöbb kultúrát adó épületek, mert azokat ajánlja majd fel csökkenő sorrendben a rendszer másoknak Szomszédi segítségre.
5%-os léptékkel számolva kijött az, hogy 215%-ig tudom feltornászni ezen az értéken a kultit.
1644703385906.png


Hiába van per pill több kultúrám, a "limit" 170%, és főlé nem megy... kivéve ha Mágikus Műveltséget ráteszek olyan épületre, amin van Szomszédi Segítség, azok egenként 5-5%-okat adnak a limithez.
Mivel ez hosszú távú terv, nem akartam ellőni a MM-eket kísérletezésre, hanem számolni akartam (persze lesz MM ami majd lejár, lesz hogy kevesebb lesz a pacsi, stb. stb., de azt majd adja a játék, engem ez érdekelt, mert nem tudtam átlátni hogy mi miért van, de ez a kép teljesen letisztázta számomra a dolgot.

szükségeselérhető
1​
112884​
133207​
1 épületre MM
1.05​
118528.2​
127562.8​
2 épületre MM
1.1​
124172.4​
121918.6​
3 épületre MM
1.15​
129816.6​
116274.4​
4 épületre MM
1.2​
135460.8​
110630.2​
5 épületre MM
1.25​
141105​
104986​
6 épületre MM
1.3​
146749.2​
99341.8​
7 épületre MM
1.35​
152393.4​
93697.6​
8 épületre MM
1.4​
158037.6​
88053.4​
9 épületre MM
1.45​
163681.8​
82409.2​
10 épületre MM
1.5​
169326​
76765​
11 épületre MM
1.55​
174970.2​
71120.8​
12 épületre MM
1.6​
180614.4​
65476.6​
13 épületre MM
1.65​
186258.6​
59832.4​
14 épületre MM
1.7​
191902.8​
54188.2​
15 épületre MM
1.75​
197547​
48544​
16 épületre MM
1.8​
203191.2​
42899.8​
17 épületre MM
1.85​
208835.4​
37255.6​
18 épületre MM
1.9​
214479.6​
31611.4​
19 épületre MM
1.95​
220123.8​
25967.2​
20 épületre MM
2​
225768​
20323​
21 épületre MM
2.05​
231412.2​
14678.8​
22 épületre MM
2.1​
237056.4​
9034.6​
23 épületre MM
2.15​
242700.6​
3390.4​
24 épületre MM
2.2​
248344.8​
-2253.8​
25 épületre MM
2.25​
253989​
-7898​
26 épületre MM
2.3​
259633.2​
-13542.2​
27 épületre MM
2.35​
265277.4​
-19186.4​
28 épületre MM
2.4​
270921.6​
-24830.6​
29 épületre MM
2.45​
276565.8​
-30474.8​
30 épületre MM
2.5​
282210​
-36119​

Ennek ismeretében akarom majd később a kultimat még jobban feltornászni.
Így remélem tisztult hogy mit is akartam megtudni. Eegy eléggé egyszerű dolgot, csak az első bejegyzésembe betett képek nem voltak számomra tiszták.
Üdv, Alma
 

Putyika

Veterán
Nem tudom hogy te megérted-e :) én nem hiszem.
Azt hiszem, hogy én sem. :D De igazából ő az aki nem érti az MM működését. ;)
5%-os léptékkel számolva kijött az, hogy 215%-ig tudom feltornászni ezen az értéken a kultit.
Ismét megpróbálom! Annak, hogy hány %-ig tudod felvinni a kultúra bónuszt semmi köze ahhoz, hogy mennyi az elérhető vagy a szükséges kultúrád. A % csak és kizárólag attól függ, hogy mennyi bájolt épületen van pacsi.
Remek a táblázat csak teljesen értelmetlen. Az MM egyáltalán nincs befolyással azokra a számokra amikkel te kalkulálgatsz itt.
Ajánlom, hogy szánj rá 1 azaz egy darab bűbájt és figyeld meg, hogy mi történik. Írd fel előtte az aktuális kult értékeket és látni fogod, hogy nem mozdultak.
 

Kira7

Veterán
Ismét megpróbálom! Annak, hogy hány %-ig tudod felvinni a kultúra bónuszt semmi köze ahhoz, hogy mennyi az elérhető vagy a szükséges kultúrád. A % csak és kizárólag attól függ, hogy mennyi bájolt épületen van pacsi.
Szia Putyika !
Kicsit pontosítanám ezt amit írtál , szerintem te is így gondoltad, de így ahogy írtad félre érthető lehet.
Az hogy a MM bűbájjal hányszor +5%-kal tudod feljebb vinni a kultúra bónuszodat "semmi köze ahhoz, hogy mennyi az elérhető vagy a szükséges kultúrád."
Az hogy alapból hány %-on áll a kultúrád ( 100, 125...150. stb ) az mindig függ a szükséges, az elérhető kultúrádtól és a szomszédi segítségtől ( erre viszont a MM-nek nincsen semmi hatása)
 

MesterAlma13

Erős harcos
A % csak és kizárólag attól függ, hogy mennyi bájolt épületen van pacsi.
és mennyi a kultúrád, mert hova tolod ki a limitet ha a vége egy üres sáv marad?...

Tehát pár közhely:
- a Szomszédi segítség először a legnagyobb kultúrával rendelkező épülete van felajánlva, majd megy lefelé a rendszer
- Mágikus műveltséget minden kulturális épületre tudunk tenni, kivéve amit etetni lehet, arra nem működik.

És akkor jöjjön a számítás abból kiindulva, ami segített megérteni ezt az egészet (ismét köszi érte).
Ez a jelenlegi helyzet.
1644783823720.png

53 kulti épületem van és mindre megvan a Szomszédi segítség (megszámoltam, ellenőriztem, igen, megvan).
Kiszámoltam a kis kalkulátorommal, hogy ha 23 épületre teszek le Mágikus műveltséget (persze törekszem rá, hogy a legmagasabb kultisoktra tegyem mindezt), akkor tudom kihasználni a többlet kultúrát úgy, hogy végig fel van töltve a kultúra sáv.
A 23 épület esetében a kulti limitem 285% lesz (javítottam a 215%-ot, mert 170%-ról indul a sáv), és teljesen tele less a sáv, tehát ezt fogom látni, csak a felosztás lesz más:
1644783998704.png

Ha még egy épületre tenném rá az MM-et, akkor a feltöltés nem érné el a végét, üres maradna, tehát fölöslegesen pazaroltam volna el egy MM bűbájt.
Azért volt nekem ez fontos, mert erre is akarom alapozni a jövőbeni játék taktikámat, ami miatt a Mágikus Műveltségnek megnő az értéke, és nem akarom elpazarolni őket fölöslegesen. Persze a bűbáj felhasználása ne lesz ennyire precíz, mert lesz ráhagyás, de nem mindegy hogy mennyi, és a kalkulátorommal tudom folyamatosan újra belőni ha kell.

Egyébként amint @Putyika felhívta a figyelmem az itt említett kultúra megjelenítésre, valójában ezt a bejegyzés érvényét vesztette, mert azonnal átláttam a helyzetet és már készítettem is a kalkulátoromat.

Ha kérdés van jöhet, mert ha valamit mégis rosszul gondoltam még most derüljön ki :)

Üdvözlettel. Alma
 
Utoljára szerkesztve:

Putyika

Veterán
Mágikus műveltséget minden kulturális épületre tudunk tenni, kivéve amit etetni lehet, arra nem működik.
Majdnem...azért persze méret függő is.
A 23 épület esetében a kulti limitem 215% lesz, és teljesen tele less a sáv,
Ha még egy épületre tenném rá az MM-et, akkor a feltöltés nem érné el a végét, üres maradna, tehát fölöslegesen pazaroltam volna el egy MM bűbájt.
Nem értem, hogy miért is lenne üres a sáv vége? Hová tűnik a kultid, ha bájolsz egy épületet?
 
Fent