• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Játékkal kapcsolatos kérdések

Mihaszna

Veterán
Van a játékon belül egy olyan rész, ahol meg tudom nézni, h a befejezett tartományok közül hány db pl.: deszka, vagy kristályos tartomány van? Nem találtam ilyet sehol, és az elvenstatban sem láttam semmi ilyet. Köszi a választ!

A világtérképen a játékos nevek között kell keresgélni. Ha az egeret ráviszed, akkor mutatja, hogy milyen tartomány volt ott. Piros karikákkal jelöltem, hogy kb mit kell keresgélned a térképen. (számolni sajnos magadnak kel) :)

11.jpg
 

Wiccara

Veterán
Kedves Mihaszna, szerintem David arra gondolt, hogy a térkép végignyálazása nélkül honnan tudhatja meg, hogy van mondjuk 50 deszka tartománya.
Szerintem ez megérne egy ötletet, betenném a tartományok fülbe, egy 3. oldalra, mint összesítő.
 

Mihaszna

Veterán
Szerintem ez megérne egy ötletet, betenném a tartományok fülbe, egy 3. oldalra, mint összesítő.

Ez a hozzászólás inkább DavidofBerg-nak szól. Van még egy megoldás (most jutott eszembe), de ahhoz dolgozni kell. Mind a 9 (Acél, Deszka, Kristály stb..) Bajnokságon részt kell venni, és az összes lehetséges találkozót meg kell oldani. Ahány találkozót enged, annyi tartomány lett felfedezve és megoldva.
 

Agimucuru

Felderítő
Sziasztok! Piacolással kapcsolatban tennék fel egy kérdést! Napi szinten szembesülök azzal, hogy hiába teszek ki fer ajánlatokat érző árúkból senki nem veszi meg! Ezzel szemben többnél-több irreális ajánlatokkal találkozom nap, mint nap,amibe belekényszerülök, hogy elfogadjam, ha haladni szeretnék valahova! Nem lehetne ez ellen tenni valamit? Ez már olyan bosszantó! :confused:
 

Mihaszna

Veterán
Nem lenne életképes, hisz pont a bajnokira tervezne a tartományi darabszámmal.. mire újra ahhoz ér, akkor a 2hónapon keresztül írnia kéne, miket fedezett fel azóta.

Őszintén megvallva nem tudom, hogy mi jelentősége annak, hogy mennyi tartományt fedezett fel valaki X idő alatt. Értem én, hogy Bajnokira tervezés, de úgyis addig nyújtózkodom, amíg a takaróm ér. Többet úgyse tudok teljesíteni, mint amit eddig felfedeztem és megoldottam.
 

Lupuj

Erős harcos
Sziasztok! Piacolással kapcsolatban tennék fel egy kérdést! Napi szinten szembesülök azzal, hogy hiába teszek ki fer ajánlatokat érző árúkból senki nem veszi meg! Ezzel szemben többnél-több irreális ajánlatokkal találkozom nap, mint nap,amibe belekényszerülök, hogy elfogadjam, ha haladni szeretnék valahova! Nem lehetne ez ellen tenni valamit? Ez már olyan bosszantó! :confused:

Szia!
Ez valószínűleg azért van, mert a te ajánlatodhoz hasonlóból van még bőven, ezért nem fogy.
Pl. Holdkövet adsz és Platinát kérsz 1:1 arányban.

A fordítottját viszont azok rakják ki, akiknek szerencséjük volt és hiánycikket termelhetnek, ezért ők határozzák meg az árat.
Pl. Platinát adnak Holdkőért 1:1,1 vagy 1:1,2 sőt 1:1,5 arányban.

Nem viszik el a tiedet, mert a fordítottját kirakva többet nyernek rajta, hiszen te is meg fogod venni, mert kell.
Ez van. Ilyen a piac. Az árat az eladó határozza meg, a vevő pedig vagy fizet, vagy nem kap.

Üdv.: Lupuj
 

Lupuj

Erős harcos
Ez a hozzászólás inkább DavidofBerg-nak szól. Van még egy megoldás (most jutott eszembe), de ahhoz dolgozni kell. Mind a 9 (Acél, Deszka, Kristály stb..) Bajnokságon részt kell venni, és az összes lehetséges találkozót meg kell oldani. Ahány találkozót enged, annyi tartomány lett felfedezve és megoldva.

Szia!
Ezt te sem gondoltad komolyan! :eek: :D

És ... nem mindenkinek van sok-sok-sok tartománya, hogy böven elég legyen egy bajnokságra. Ez az ötlet(!) főleg azoknak lenne segítség, akiknek csak néhányszor tíz tartományuk van, így azonnal átlátnák, meddig tudnak eljutni az adott nyersanyagú bajnokiban.
Ekkor nem lepődnének meg, ha 8-10 tartomány után tapasztalnák, hogy nincs tovább.

Ahogy Wiccara is írta, még új ötletnek is beválhatna. Én támogatnám. ;)

Üdv. : Lupuj
 

ElfAndie

Elf kid
Sziasztok!

Meg szeretném kérdezni, hogy az ősi tudás áldások pontosan mire valók? Eddig azt hittem, hogy olyan tudáspont csomagok, amiket csak csodákhoz lehet felhasználni, de megpróbáltam használni őket és gőzöm nincs, hogyan kell, talán nem is lehet. Kikutattam már az ősi csodákat, raktam is már más csodájába tudáspontot, de a sajátomból, nem ezekkel az áldásokkal, tehát maga a funkció működik, csak ezek az áldások nem.
Ezek valami másra valók? Vagy ha mégis erre, akkor hogyan lehet őket használni?
 

Wiccara

Veterán
hogyan lehet őket használni
Szia,

ha belépsz az ősi csodába, ahol a tp-ket szoktad rakni, a "+" jel előtt van egy aranyszínű könyvecske. Ha rákattintasz, megjelennek a te raktáradban lévő tp áldások, ahol, ha rányomsz a kiválasztottra, bekerül az illető csodájába.
 
Utoljára szerkesztve:

ElfAndie

Elf kid
Szia,

ha belépsz az ősi csodába, ahol a tp-ket szoktad rakni, a "+" jel előtt van egy aranyszínű könyvecske. Ha rákattintasz, meglennek a te raktáradban lévő tp áldások, ahol, ha rányomsz a kiválasztottra, bekerül az illető csodájába.

Köszönöm szépen! Ezt a gombot nem mertem megnyomni, mert nem írja ki a játék, hogy mire való, és féltem, hogy leemeli az összes saját tudáspontomat. De akkor ez a megoldás. :)
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser

Vendég
Sziasztok ! :)

Ez nem ötlet, csupán egy kérdés. A megújjított kaland gyorsabb és gördülékenyebb lett. A jutalmak meg egyenlőre maradtak.
A konkrét kérdésem az Arkán jelvényre vonatkozna. Saját megfogalmazásomban, a rengeteg gyártás miatt, biztosan veszik víziópor "kárba". Az akadémia nem olyan kegyes hogy igazodjon a jelvényhez. Esetleg el tudnátok képzelni azt, hogy a maradék vízióport a rendszer "továbbgörgetné" a következő jelvényhez ? Kihatással lehet ez a játékmenetre ? Vagyis a féltett egyensúlyra ? Mert olyan mintha raktározva lenne.
Előre is köszönöm ! :)
 

DavidofBerg

Felderítő
A világtérképen a játékos nevek között kell keresgélni. Ha az egeret ráviszed, akkor mutatja, hogy milyen tartomány volt ott. Piros karikákkal jelöltem, hogy kb mit kell keresgélned a térképen. (számolni sajnos magadnak kel) :)

2787 bővítmény megtekintése
Köszi a választ! Ezt tudom, de közben @Wiccara leírta, h mit szeretnék és mire. Persze könnyebb volt neki, m a testvériségben már megkérdeztem ezt, az okot meg kitalálta. Valóban amiatt szerettem volna tudni, h a bajnokira fel tudja készülni. Azért, m idáig egyáltalán nem sikerült az összes tartományt kinyitnom, most viszont mindegyik megy, de jobb lenne ha előre tudnám, h mennyi tartományt fogok kinyitni
 

DavidofBerg

Felderítő
Kedves Mihaszna, szerintem David arra gondolt, hogy a térkép végignyálazása nélkül honnan tudhatja meg, hogy van mondjuk 50 deszka tartománya.
Szerintem ez megérne egy ötletet, betenném a tartományok fülbe, egy 3. oldalra, mint összesítő.
Akkor vessem fel, hátha másnak is érdekes lenne?
 

DavidofBerg

Felderítő
Igen, persze; köszi a javítást :)

Nem lenne életképes, hisz pont a bajnokira tervezne a tartományi darabszámmal.. mire újra ahhoz ér, akkor a 2hónapon keresztül írnia kéne, miket fedezett fel azóta.
Hogy kitaláltad! Igen a bajnokira készülnék vele, de nem kell az összes, csak azok, amik nagyon fogynak nálam pl.: vas, deszka, kristály, de pl márvány, vagy selyem az -mit tudod is- nem nyomom, hiszen nem kell annyira.
 

DavidofBerg

Felderítő
Őszintén megvallva nem tudom, hogy mi jelentősége annak, hogy mennyi tartományt fedezett fel valaki X idő alatt. Értem én, hogy Bajnokira tervezés, de úgyis addig nyújtózkodom, amíg a takaróm ér. Többet úgyse tudok teljesíteni, mint amit eddig felfedeztem és megoldottam.
Konkrétan nekem mire is kell: pl.: most vas bajnokságkor letettem 2 törp pácélkészítőt és 2db szabadon engedett ...-t, Így a tartományok nagy részét harccal oldottam meg, de ez ette a sereget + vmiket tárgyalással oldottam meg. Azt most már tudom, h ha 30db vas tartományt tudok megnyitni, ahhoz 100 egység mindenből elég lesz erre, így nyugodt szívvel leteszem a törp páncélkészítőt és a szabadon engedettet. De ha több van, akkor ez már kevés, így egyáltalán nem tenném le, hiszen eleve kudarcra van ítélve, és így csak pazarlok. Ha meg kevesebb tartomány van, akkor meg nem kell ennyit letennem, vagy egyáltalán nem teszek le.
 
Sziasztok!
Azt honnan lehet megtudni, hogy pontosan mikor regisztráltam a játékba? Több éve már, de szeretném tudni a pontos dátumot :)
 
Fent