• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Játékkal kapcsolatos kérdések

DeletedUser183

Vendég
Egy kérdés. Tudom, most átszervezés alatt van a kutatás fa, de az normális, hogy mobilon és pc-n nem ugyanaz?
tech_small.png screenshot_small.png
 

mircipirci

Tapasztalt építő
Sziasztok!
Ha profilképem alatt a helyezésemre viszem az egerem, akkor a felugró ablakban részletesen látható hogy miből tevődik össze a ranglista pontszámom. Sorrendben fentről lefele: Dolgozó lakosság----Szükséges kultúra---Világtérkép----Ősi csodák---Bajnokságok

A kérdésem az, hogy a bajnokságokért hogyan vagy miként kapok ranglista pontokat? Olvasgattam a VIKI-t de sehol nem találtam a választ.
Előre is köszi a segítséget!

Sziasztok!
Éppen ezzel kapcsolatban szeretném kérdezni, hogy a ---Világtérkép szám mit jelöl??? 31616?? ezt hogyan számolja ki??
Köszönöm: Mircipirci
 

DeletedUser

Vendég
Sziasztok!
Éppen ezzel kapcsolatban szeretném kérdezni, hogy a ---Világtérkép szám mit jelöl??? 31616?? ezt hogyan számolja ki??
Köszönöm: Mircipirci
Szia! A teljesített találkozókért kapott ranglistapontok összege. (Ugyebár amilyen messze van a tartomány a városodtól, annyi pontot kapsz egy találkozóért, és ezek mindösszesen.)
 

DeletedUser3700

Vendég
Szia Hoshi!
Köszönöm a válaszod. Segített!
Lenne még kérdésem. Támadok Pap I.-el, majd következőnek íjásszal ugyanarra az egységre (most próbáltam egy bajnoki 1-es tartományban Ork Harcos-on) . Az íjász a szokásosnál nagyobbat sebez (normál sebzése: 102-138; az okozott sebzés: 296 (+124%)). A számszeríjász II nehéz közelharcira +60%-al többet üt. A wikiben a Pap I. átka Védelmi bónuszként szerepel: +40% ("Legyengíti az ellenfél támadását néhány kör erejéig."). 1.6*1.4=2.24, tehát ha támadó bónuszként szerepelne, akkor a +124% igaz lenne. Bár a támadó bónusz megfogalmazása is érdekes: "Gyengíti az ellenfél védelmét néhány kör erejéig." A tapasztalat ezzel szemben: az okozott sebzés mellé kiírja, hogy +124%, mintha ennyivel többet sebezne. Ugyanezen csatában, csak egy másik próbában az íjászomat megtámadta egy virágmágus. A csatában ...tüskék átkot adott (csökkentett támadási érték), a wikiben Virágzó Szelek védelmi bónusz szerepel.

Lehet, hogy a wiki nincs megfelelően frissítve ?
https://hu.wiki.elvenar.com/index.php?title=Egységek

Vagy van valahol egy frissített leírás is, csak még nem találtam meg?
 

nlstemplar

Veterán
Ugyanezen csatában, csak egy másik próbában az íjászomat megtámadta egy virágmágus. A csatában ...tüskék átkot adott (csökkentett támadási érték), a wikiben Virágzó Szelek védelmi bónusz szerepel.
Szerintem ami téged támadott az Tövismágus volt, és nem Virágmágus.

A wikiben a Pap I. átka Védelmi bónuszként szerepel: +40% ("Legyengíti az ellenfél támadását néhány kör erejéig.").
A Pap I. átka, az Isteni átok, az ellenfél védekezését csökkenti 40%-al, vagyis annyival nagyobb sebzést okozol neki.
Érdemes ezeket a játékban megnézni, a Kaszárnyában a Pap képén van egy i betű kék kockában, arra klikkelve megjelenik az egység információs ablaka, ott a képességekre viszed az egeret, egy buborék súgóban megjelenik a leírásuk.
 
Utoljára szerkesztve:
Sziasztok! Tudja valaki, hogy a játék hogy értelmezi a feladatot?
"Szállíts le 1000 .... esszenciát"
Ma a Techfába betettem ennyit és nem veszi figyelembe, de nem is ír le belőle mikor beszedem ami három Tűzről ma kétszer megtörtént.
Várom valami választ, előre is köszi.
Üdv.: Csillagbaba
 

DeletedUser3824

Vendég
Sziasztok!

Már egy ideje kutakodok itt, de nem találtam választ, bár lehet csak átsiklottam felette. Szóval annyi lenne a kérdésem, hogy az ambróziát hogyan tudom beszedni? A termelés megtörténik, és nem aktív, azt írja, hogy nem kapcsolódik. De mi, és mihez? A többi termelés a napfarmon működik, és be tudom őket szedni, csak az ambróziát nem... :(

Köszönöm előre is a segítséget.

üdv,
X.
 

DeletedUser362

Vendég
Újra itt vagyok :) Ismét lenne egy kérdésem...
Szeretném tudni, hogy az úgynevezett "Normál áru"-nál és az "Érzékeny áru-nál" miért eltérő a maximális szint. Az előbbinél 748 %, míg a másiknál csak 700 %.
Köszönöm a választ, amennyiben tudja valaki.
 

DeletedUser3108

Vendég
Újra itt vagyok :) Ismét lenne egy kérdésem...
Szeretném tudni, hogy az úgynevezett "Normál áru"-nál és az "Érzékeny áru-nál" miért eltérő a maximális szint. Az előbbinél 748 %, míg a másiknál csak 700 %.
Köszönöm a választ, amennyiben tudja valaki.
Az alapvető manufaktúrák termelését a hegyi csarnok megnöveli, azért vannak 748%-on. Ha nincs csarnok, a maximum ott is 700%.:)
 
Fent