• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Játékkal kapcsolatos kérdések

ferrari13

Felderítő
A kérdés inkább ide illik, ezért áthelyeztem ide!
S hogy válaszoljak is a kérdésedre:
Néha előfordult nálam is, de úgy vettem észre, hogy ez időfüggő! Azaz ha rögtön lépek a világtérképre, akkor előfordul, hogy az előző játékos városát látom.
Az oldal alján van az alábbi képen látható bekeretezett jel:
1VmevJc.jpg
, amivel a saját városodra tudsz "ugrani", bárhol is legyél a világtérképen.

Egyébként azt hiszem ezt pont azért rakták bele a fejlesztők a játékba, hogy ha támogatsz valakit (mondjuk 10-15 távolságra lévő szomszédot) és folytatnád a támogatást a mellette lévő várossal, akkor ne kelljen mindig a Te városodtól újra és újra megkeresni, hogy hol is tartottál. Ebből a szempontból nem is tesz különbséget a saját testvériségi tagod és a szomszédod között, mert ugye lehet átfedés.

Egy megjegyzés:
nem a fenti ok miatt vezették be, már ez előtt is úgy volt. A lényeg az volt, hogy szét lehessen nézni a környékén, esetleg megkeresni az adott játékost, hogy merre található hozzánk képest.

  • The 'Go back to World Map' button now focusses the World Map on the player you just visited at all times, even when the other player was visited via the rankings

És ez volt az ötlet (Február 7-én írták, április 8-án továbbították, és jólius 7-én vezették be :) ):
sometimes would like to know where on the map a player is located. For example, I see a player always offer trades that interest me, I might want to go see where they are located so I know if I can discover them... Or it's because I know someone.
[...]
The easy solution would be, when you leave a town you are visiting, and go back to the world map, the map will remain focussed on the town you visited, in stead of going back to your own town. After all we have a button to refocus on our own town, so you can always find your way back. And with this solution, you can actually try to figure out where that player is.

És a 0.20-as verzióban valósították meg. :)
 

DeletedUser

Vendég
Van egy apró(?) bug a játékban. Van X kultúrám pluszban, fejlesztek valamit, az infóba kiírja Y kultúrába kerül. Viszont amikor megépítem nem annyiba kerül, hanem többe. Ez így kevésbé érthető, de egy példa:
Van 1493 kultúrám, fejlesztem a főépületet 79 -ért. Előtte a minimum 1400 volt az adott szintre, de ezután nem 1479 lesz ahogy a program jelzi, hanem 1500. Azért az 21 kultúra, vagy másképp 25% plusz és már ki is csúsztam a 150% -ból, főleg ha nincs építőm egy szoborra sem. Én már beleszámolom, de azért ez így nem kerek. Ja, a plusz kultúrát azt jól jelzi 1414, de 100 -al nőtt a minimum, tehát még rosszabb a helyzet.
 

ferrari13

Felderítő
Van egy apró(?) bug a játékban. Van X kultúrám pluszban, fejlesztek valamit, az infóba kiírja Y kultúrába kerül. Viszont amikor megépítem nem annyiba kerül, hanem többe. Ez így kevésbé érthető, de egy példa:
Van 1493 kultúrám, fejlesztem a főépületet 79 -ért. Előtte a minimum 1400 volt az adott szintre, de ezután nem 1479 lesz ahogy a program jelzi, hanem 1500. Azért az 21 kultúra, vagy másképp 25% plusz és már ki is csúsztam a 150% -ból, főleg ha nincs építőm egy szoborra sem. Én már beleszámolom, de azért ez így nem kerek. Ja, a plusz kultúrát azt jól jelzi 1414, de 100 -al nőtt a minimum, tehát még rosszabb a helyzet.

Ez nem hiba, direkt így van. A 79 az arra vonatkozik, hogy annyival csökken a kultúrád. Ha magasabb szinten szeretnéd tartani a kultúrát, akkor nem csak erre kell figyelni. Az az érték, hogy mennyi kell egy adott szinthez, mindig változik, de minden esetben 100-zal osztható szám lesz.
 

molly72

Újonc
Sziasztok!
Segítséget kérnék ,hogy tudok 3 díszes oszlopot készíteni ? Mert eddig figyeltem de nem találtam semmit sem.
Köszi előre is a választ.
 

DeletedUser7

Vendég
Díszes oszlopot a márvány manufaktúrában tudsz gyártani, 9 órás termeléssel. Célszerű az esti órákra beizzítani ezeket, hgoy a legkevesebb időt veszítsd :)
 

Erica

Veterán
Sziasztok.
Egy kérdés!A Kufárnál csak nálam nem lehet Deszkát venni,vagy másnál sem?Viszont van Márvány és Acél .Deszka miért nincs??Mitöl függ,hogy mit lehet venni?
 

DeletedUser17

Vendég
Sziasztok.
Egy kérdés!A Kufárnál csak nálam nem lehet Deszkát venni,vagy másnál sem?Viszont van Márvány és Acél .Deszka miért nincs??Mitöl függ,hogy mit lehet venni?
Azokat az árúkat, amire bónuszod van, nem kapod meg a kufárnál. Ha jobban megnézed, akkor aranyért, nyersanyagért és deszkáért kapod a márványt és az acélt.
 

DeletedUser183

Vendég
Sziasztok!

Egy olyan kérdésem - problémám lenne, hogy a piacon nagyon kevés árut látok. A piacon van valami korlátozás, hogy mekkora területről látom a felkínált árut, vagy valami más alapján megy a szűrés?

Köszönöm
 

ferrari13

Felderítő
Sziasztok!

Egy olyan kérdésem - problémám lenne, hogy a piacon nagyon kevés árut látok. A piacon van valami korlátozás, hogy mekkora területről látom a felkínált árut, vagy valami más alapján megy a szűrés?

Köszönöm

A legközelebbi x játékos ajánlatát látod (ha jól tudom ez 200). Ha aktívabbak, akkor szerencséd van, viszont az is előfordulhat, hogy 195 közülük már nem is játszik, ekkor egy bizonyos idő után törlődni fognak, így remélhetőleg lesznek új ajánlatok.
 

DeletedUser183

Vendég
A legközelebbi x játékos ajánlatát látod (ha jól tudom ez 200). Ha aktívabbak, akkor szerencséd van, viszont az is előfordulhat, hogy 195 közülük már nem is játszik, ekkor egy bizonyos idő után törlődni fognak, így remélhetőleg lesznek új ajánlatok.
Köszi, hát akkor kakiban vagyok... nem tudok fejleszteni kutatást, mert senki nem árul olyan terméket ami kéne nekem. Mire magamtól "megtermelem", megint kiesek az első 200-ból...
Minden esetre a gyors választ köszönöm!
 

DeletedUser17

Vendég
Köszi, hát akkor kakiban vagyok... nem tudok fejleszteni kutatást, mert senki nem árul olyan terméket ami kéne nekem. Mire magamtól "megtermelem", megint kiesek az első 200-ból...
Minden esetre a gyors választ köszönöm!
Két megoldás jutott eszembe a szükséges anyagok megtermelésén kívül:
- használd a kufárt. Némi (!!!) veszteséggel tudsz árút szerezni, de a bónuszos árúdból úgyis sok lesz majd idővel.
- Tegyél ki Te árút a piacra, amit ha mások látnak (és szükségük van a Te árúdra) akkor elfogadják

S talán még az is előfordulhat, hogy a Testvériségben van olyan játékos, akinek van olyan terméke, amire neked van szükséged! Kérdezz rá! :)
 

DeletedUser

Vendég
Köszi, hát akkor kakiban vagyok... nem tudok fejleszteni kutatást, mert senki nem árul olyan terméket ami kéne nekem. Mire magamtól "megtermelem", megint kiesek az első 200-ból...
Minden esetre a gyors választ köszönöm!
Keress egy testvériséget, azok ajánlatait mindenféleképp látod, de te is létrehozhatsz ajánlatot. Én úgy tapasztaltam (FoE -ban is) hogy lusták az emberek ajánlatot létrehozni, de elfogadni elfogadják. Amikor csak 1 oldalnyi ajánlat volt az elején (+ 50% felár) szó nélkül elfogadták az 1-1 ajánlataim legfeljebb pár órán belül. Ha már a 3. szintű anyagok kellenek (kétlem) ott még nincs cserepartner, neked kell megtermelni.

Sajnos továbbra sem érzem miért kellene ezzel a játékkal játszanom. 3 hét alatt eljutottam oda, hogy nem nagyon van új dolog, ez így nem jó. Ezt nem magam miatt írom, mert ma már a testvériségből is kiléptem és abbafejezem, hanem az esetleges új játékosok miatt. Sokkal jobb volna egy-egy új épület, mint hogy fejlesszem 15. szintre az elsőt. Harcot már meg sem nézem, esélytelen vagyok.
 

DeletedUser17

Vendég
... Sajnos továbbra sem érzem miért kellene ezzel a játékkal játszanom. 3 hét alatt eljutottam oda, hogy nem nagyon van új dolog, ez így nem jó. Ezt nem magam miatt írom, mert ma már a testvériségből is kiléptem és abbafejezem, hanem az esetleges új játékosok miatt. Sokkal jobb volna egy-egy új épület, mint hogy fejlesszem 15. szintre az elsőt. Harcot már meg sem nézem, esélytelen vagyok.

Biztos vagyok benne, hogy 3 hét alatt nem tapasztalhattál ki mindent! A türelmetlenséged nem a játék hibája! :) De persze ezt neked kell eldöntened, hogy mivel töltöd a szabadidődet!

A harc pedig nem túl bonyolult, csak rá kell jönni a mit/hogyan-ra. Mindössze ki kell tapasztalni és meg kell érteni a csata menetét. Ez persze csak gyakorlással érhető el. Sok gyakorlással. Egy idő után pedig kis veszteséggel lehet már fejlettebb csapatok ellen is győzni. Erre nem lesz elég 3 hét biztosan. Sőt! Még 6 hét sem...
 

DeletedUser

Vendég
Biztos vagyok benne, hogy 3 hét alatt nem tapasztalhattál ki mindent! A türelmetlenséged nem a játék hibája! :) De persze ezt neked kell eldöntened, hogy mivel töltöd a szabadidődet!

A harc pedig nem túl bonyolult, csak rá kell jönni a mit/hogyan-ra. Mindössze ki kell tapasztalni és meg kell érteni a csata menetét. Ez persze csak gyakorlással érhető el. Sok gyakorlással. Egy idő után pedig kis veszteséggel lehet már fejlettebb csapatok ellen is győzni. Erre nem lesz elég 3 hét biztosan. Sőt! Még 6 hét sem...
Tudnál mondani egy taktikát erre a csapatra: 25 Steinling (61 HP, ranged 3+3), 100-100 Ork (14 HP). Ez talán a leggyengébb aktuális ellenfél, lehet esetleg van picit gyengébb, de ha van is nem sokkal. Én erre 3 fejszés2 és 2 nyilas egységgel mennék (72 egy csapat). Első körben kimennék 6 távolságtól messzebb, hogy jöjjön a buta AI közelebb. Második körben a terepviszonyoktól függően 2 fejszéssel a steinlingeket, 1 fejszés + 2 nyilas az orkok. Visszatámadásnál 1 fejszésnek annyi + valamennyit sebződött még 2 egység. 3. körben megölöm a maradékot. Ez alaphangon 100 fejszés veszteség 1 harc alatt, ideális terepviszonyok között. 100 fejszés kiképzése 26 percenként 16 -osával 3 óra. És ez egy LEGKÖNNYEBB terület a nyolcból. Ha kicsit rosszabb a terep, akkor lehet több.
A játékkal kapcsolatban akár igazad is lehet, de mind írtam az sem hoz lázba hogy egy azonos épület level 6 vagy level 7.
 

DeletedUser17

Vendég
Pontos adatokat nem tudok írni, mert ilyen ellenségem jelenleg nincs. De ahogy Te is említetted terepviszonyoktól nagyon sok minden függ.
Most egy 2*21 sterlinget és 119 orkot győztem le az alábbi eredménnyel:
NrlDzfq.png

Azt hiszem ez magáért beszél! Nem számoltam ki, hogy mennyi idő alatt tudom újraképezni az íjászokat, de lényegesen kevesebb idő, mint az általad említett Fejszéseket.

Úgy csináltam, hogy amíg csak tudtam távol tartottam magam az ellenségtől. Minden körben megpróbáltam a legtöbb íjásszal ütni az orkokat. 72db íjásszal kb. 30-32 orkot tudtam kiütni. Mivel gyorsan közeledett így az utolsó körében tudott veszteséget okozni. Az egyik sterling csapatot veszteség nélkül kinyírtam. 3-5 db esett el 72 íjásztól. Tehát összesen 8 támadás volt egy csapat (mert ugye volt nem teljes íjász csapatom is. A területnek köszönhetően sikerült úgy alakítani, hogy a támadott sterling elállta a másik útját, ezért kerülnie kellett! Addig le tudtam gyűrni azt amelyik vissza is támadott. Aztán pedig jött a másik.

Orkok ellen azért szeretek íjásszal menni, mert annak ellenére, hogy kevesebbet üt, mint a fejszés, de mivel nem tud rá az ork visszaütni a veszteség is kevesebb lehet a csata végén.
 

Vanek

Veterán
Még egy tipp: a sterling egy távolsági egység. Az ellen pedig a cerberust küldeném harcba. (Egy kör felkészülés, hadd jöjjenek közelebb az ellenfelek, aztán a cerberus rámegy a sterlingekre, az íjászok meg lövik az orkokat (2 csapat 1 orkot - vagy 1 fejszés csapat előremegy támadni, majd mögüle befejezik a támadást, vagy a másik ork csapaton folytatják az íjászok).
 
Fent