• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Játékkal kapcsolatos kérdések

DeletedUser4520

Vendég
Vaksi vagyok: hol van a "keresés a fórumon" lehetőség? Illetve akkor már meg is kérdezem: mennyi is a maximálisan felfedezhető területek száma? Wikin sem találtam, úgyhogy duplán vaksi vagyok. És még feledékeny is...
A felfedezhető területek száma korlátlan - elvileg :)
Ha a városbővítésre gondoltál, akkor a lehetőségeket itt találod meg:
https://hu.wiki.elvenar.com/index.php?title=Bővítések
Ja és majd elfelejtettem: a fórum oldalának megnyitásakor jobbra fent található a Regisztráció és alatta a Bejelentkezés gombok. Ezektől még jobbra fentebb található egy "Keresés..." mező. Ez a "keresés a fórumon" lehetőség. Ha beírsz egy betűt, akkor megjelenik egy "Több..." gomb is. Erre klikkelve részletesebben megadhatod a keresést.
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser3

Vendég
Sziasztok!Valaki tudd abba segíteni hogy vissza kapjam a régi városom mert ma frissitést kért törölt mindent újbol kell kezdenem mindent.1 éve kezdtem nem lennék boldog ha nem tudom vissza állotani.Előre is köszi segitségetekek
A régi felhasználóneveddel és jelszóval kell belépned, és minden úgy lesz, ahogy ezelőtt volt.
 

Siorna

Veterán

DeletedUser5081

Vendég
Igen, megnéztem az azonosítód.
Több mint egy éve nem léptél be, inaktivitás miatt törlésre kerültél. Ezért kezdi elölről.
Köszönöm hogy utána néztél, de sajnos itt ez nem lehet probléma mert Mindennap beléptem aktìvan résztvettem azt gondolom itt más probléma állhat fent sajnos még nem tudtam kiderìteni
 

DeletedUser5081

Vendég
Köszönöm hogy utána néztél, de sajnos itt ez nem lehet probléma mert Mindennap beléptem aktìvan résztvettem azt gondolom itt más probléma állhat fent sajnos még nem tudtam kiderìteni
  • Néha az alkalmazás törlése és újratelepítése is megoldást jelenthet. Ha ezt teszed, előbb bizonyosodj meg róla, hogy az azonosítód regisztrálva lett, különben a játékod elvész!
 

DeletedUser5081

Vendég
  • Néha az alkalmazás törlése és újratelepítése is megoldást jelenthet. Ha ezt teszed, előbb bizonyosodj meg róla, hogy az azonosítód regisztrálva lett, különben a játékod elvész!
azt gondolom ez történhetett sajnos
 

Deleted User - 242797

Vendég
Sziasztok
A segítségeteket szeretném kérni abban,hogyan tudnék beszélni valakivel aki másik testvériségben van és telefonról játszik.
 

DeletedUser683

Vendég
Sziasztok
A segítségeteket szeretném kérni abban,hogyan tudnék beszélni valakivel aki másik testvériségben van és telefonról játszik.
Szia! Itt a fórumon beszélgetést kezdeményezel vele (ha ide is regisztrált), az privát, és ott meg tudtok beszélni más utat is a beszélgetésre (pl. Facebook, Skype stb.). Más utat nem látok a kapcsolatfelvételre jelenleg.
 

Deleted User - 242797

Vendég
Szia! Itt a fórumon beszélgetést kezdeményezel vele (ha ide is regisztrált), az privát, és ott meg tudtok beszélni más utat is a beszélgetésre (pl. Facebook, Skype stb.). Más utat nem látok a kapcsolatfelvételre jelenleg.

Elsősorban itt a játékban gondoltam.Azért köszönöm szépen hogy válaszoltál.
 

Rikari

Veterán
Sziasztok
A segítségeteket szeretném kérni abban,hogyan tudnék beszélni valakivel aki másik testvériségben van és telefonról játszik.
Még azt is el tudom képzelni, ha testvériségben játszik az illető, akkor írj a főmágusának (azoknak azért illik belső levelezést is olvasni). Kérd meg, hogy segítsen a kapcsolatfelvételben. Szerintem megteszi...én megtenném.:)
 

DeletedUser683

Vendég
Még azt is el tudom képzelni, ha testvériségben játszik az illető, akkor írj a főmágusának (azoknak azért illik belső levelezést is olvasni). Kérd meg, hogy segítsen a kapcsolatfelvételben. Szerintem megteszi...én megtenném.:)
Igen, erre én is gondoltam, de nem írtam. Arra az esetre jó, ha nincs regisztrálva a fórumra sem az illető. :)
Elsősorban itt a játékban gondoltam.Azért köszönöm szépen hogy válaszoltál.
Sajnos a játékban nem tudsz, ezért is írtam külső alternatívákat, vagy itt a fórumon privát beszélgetésben tudtok kommunikálni. :)
 

Moana28

Felderítő
Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy pontosan hogy tevődik össze a kultúrabónusz. Jelenleg a városomban a Szükséges Kultúra kereken 7500. 7500x 1,70 az 12750, mégis 14000 kultúrát kér a 170% eléréséhez. 10000 kultúra elérése után 1000-rel ugrik mindig a kultúrabónusz-szükséglet. de ha ezt veszem alapul és a játék felfele kerekít, az akkor is: 12750 ~~ 13000.

Köszönöm előre is a segítséget!
Moana28
 

DeletedUser3

Vendég
Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy pontosan hogy tevődik össze a kultúrabónusz. Jelenleg a városomban a Szükséges Kultúra kereken 7500. 7500x 1,70 az 12750, mégis 14000 kultúrát kér a 170% eléréséhez. 10000 kultúra elérése után 1000-rel ugrik mindig a kultúrabónusz-szükséglet. de ha ezt veszem alapul és a játék felfele kerekít, az akkor is: 12750 ~~ 13000.

Köszönöm előre is a segítséget!
Moana28
A szükséges kultúrának nem 170%-a kell a 170%-os kultúra bónusz eléréséhez. Már csak azért sem, mert a 7500 a jelenlegi, tehát 160%-os bónuszhoz szükséges kultúra mennyisége.
A szükséges kultúrát máshogy számolja a játék.
 

DeletedUser5008

Vendég
Sziasztok! Kérdezni szeretném, ha gépen lépek be, amíg betölt a játék olvasható a SZOMSZÉDI SEGÍTSÉGről emlékeztető és másról is olvasható néhány hasznos infő. Esetleg ezt nem lehetne vhogyan megcsinálni a mobilra is? Mert az odáig oké, hogy 48 felfedezett városból több, mint a fele halott körülöttem, de azok, akik akrívak és mobilról játszanak, lehet nem is tudják ezt a lehetőséget, így én hiába pacsizok, viszonzást nem kapok, sem alapanyagot, sem egyéb dolgot (ereklye, bűbáj). Köszönöm szépen!
 

Moana28

Felderítő
A szükséges kultúrának nem 170%-a kell a 170%-os kultúra bónusz eléréséhez. Már csak azért sem, mert a 7500 a jelenlegi, tehát 160%-os bónuszhoz szükséges kultúra mennyisége.
A szükséges kultúrát máshogy számolja a játék.
A jelenlegi kultúrám Összesen 21 751, a Szükséges kultúrám 7500, az Elérhető kultúrám 14 251. Jelenleg 170%-on vagyok, amihez megvan a 14 000 kultúrám(ez szükséges a jelenlegi szinthez, a 170%-hoz), ezt önmagamnak biztosítom, szomszédi segítség nélkül úgy, hogy 251 kultúrám van(mivel a rendelkezésre álló kultúrám 14 251), amit fel tudok használni még. Ismétlem, nem a szomszédoktól, önmagamtól vagyok ezen a szinten, úgyhogy a szomszédi segítség nem befolyásoló tényező nálam. Nagyon szeretném megtudni, hogy hogy tevődik össze a 170%-os kultúrabónusz. A Wiki nem nyújt megfelelő tájékoztatást erről. Milyen értéket vesz alapul a játék a 170%-hoz, ha nem a Szükséges kultúrát(épületeim által igényelt kultúra)?
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser3

Vendég
A jelenlegi kultúrám Összesen 21 751, a Szükséges kultúrám 7500, az Elérhető kultúrám 14 251. Jelenleg 170%-on vagyok, amihez megvan a 14 000 kultúrám(ez szükséges a jelenlegi szinthez, a 170%-hoz), ezt önmagamnak biztosítom, szomszédi segítség nélkül úgy, hogy 251 kultúrám van(mivel a rendelkezésre álló kultúrám 14 251), amit fel tudok használni még. Ismétlem, nem a szomszédoktól, önmagamtól vagyok ezen a szinten, úgyhogy a szomszédi segítség nem befolyásoló tényező nálam. Nagyon szeretném megtudni, hogy hogy tevődik össze a 170%-os kultúrabónusz. A Wiki nem nyújt megfelelő tájékoztatást erről. Milyen értéket vesz alapul a játék a 170%-hoz, ha nem a Szükséges kultúrát(épületeim által igényelt kultúra)?

A kulturális épületekből kapsz kultúrát, ezt a felső menü ki is írja neked, ha az egeret ráviszed a kultúra melletti számra, láthatod, hogy az összes kulturális épületed termelése ÉS a szomszédi segítségből jelenleg 21.751-et kapsz.
Ebből a manufaktúrák, lakóépületek, egyéb épületek 7.500-at használnak el (Szükséges: 7500), így összesen maradt neked 14.251-ed, ami tulajdonképpen egy túltermelés.

Ezen kívül van a kultúra bónusz, ami ezt a túltermelést veszi alapul. A rendszer kiszámolja, hogy melyik bónusz százalékhoz mennyi túltermelés kell (170%-hoz nem 170%-nyi), és amelyik sávba esik a kultúra túltermelésed, azt a bónuszt kapod meg. A kultúra bónusz hatással van az arany és alapanyag termelésedre, ha 170%-on van, akkor az arany és alapanyagtermelésed 170%-on fog futni.

Amit érdemes megfontolni: Nem szabad túl sok kulturális épületet letenni, inkább legyen kevesebb magadtól a bónuszod és növeld szomszédi segítséggel, így helyet spórolhatsz, plusz bűbájjal a kapott szomszédi segítséget növelheted, így akár 170% fölé is mehet a bónuszod, szomszédi segítség és bűbáj nélkül ez nem lehetséges.
 

Moana28

Felderítő
A kulturális épületekből kapsz kultúrát, ezt a felső menü ki is írja neked, ha az egeret ráviszed a kultúra melletti számra, láthatod, hogy az összes kulturális épületed termelése ÉS a szomszédi segítségből jelenleg 21.751-et kapsz.
Ebből a manufaktúrák, lakóépületek, egyéb épületek 7.500-at használnak el (Szükséges: 7500), így összesen maradt neked 14.251-ed, ami tulajdonképpen egy túltermelés.

Ezen kívül van a kultúra bónusz, ami ezt a túltermelést veszi alapul. A rendszer kiszámolja, hogy melyik bónusz százalékhoz mennyi túltermelés kell (170%-hoz nem 170%-nyi), és amelyik sávba esik a kultúra túltermelésed, azt a bónuszt kapod meg. A kultúra bónusz hatással van az arany és alapanyag termelésedre, ha 170%-on van, akkor az arany és alapanyagtermelésed 170%-on fog futni.

Amit érdemes megfontolni: Nem szabad túl sok kulturális épületet letenni, inkább legyen kevesebb magadtól a bónuszod és növeld szomszédi segítséggel, így helyet spórolhatsz, plusz bűbájjal a kapott szomszédi segítséget növelheted, így akár 170% fölé is mehet a bónuszod, szomszédi segítség és bűbáj nélkül ez nem lehetséges.
Köszönöm szépen a választ, a 21 751 kultúra szomszédi segítség nélküli, a kultúra ikonja (hárfa) mellett nálam a következő jelenik meg: Összes kultúra: 21 751, Szükséges: 7500, Elérhető: 14251. Mellette a bónuszt jelző nap ikonnál az jelenik meg: 170% zölddel jelölve, Szükséges a jelenlegi szinthez: 14 000, Rendelkezésre álló kultúra: 14251, Szomszédi segítség: 5469 (ez nálam 3000 és 10 000 között szokott mozogni). Köszönöm a tanácsot, valóban nagyon- nagyon sok kulturális épületem van, de "sajnos" olyan gyönyörűre csináltátok ezeket az épületeket és olyan sokféle van belőlük, hogy nem tudok betelni velük.:) Ezek az épületek fogtak meg a játékban, a mostani Sellő eventben szintén sok olyan van, ami nagyon tetszik:) Hát nem tudom, hogy így mennyire tudnám visszafogni magam:)
 

DeletedUser4520

Vendég
A kulturális épületekből kapsz kultúrát, ...
Amit érdemes megfontolni: ...
Lehet, hogy tévedek, de Moana28 még mindig nem kapott választ a kérdésére, miszerint az ő esetében hogy jön ki a 170%-os kultúra bónusz értékhatárra a 14000? Azaz mitől függenek a kultúra bónusz értékhatárok? Hogyan számítódnak?
 
Fent