• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Már felvetett Igazságos harcrendszer

DeletedUser902

Vendég
... és az igazságos, ha sose akarsz harcolni - akkor is ki kell kutatnod az összes létező katonai kutatást?
részemről még 1* se harcoltam (autoharcba se) és mindent ki kellett kutassak - az új rendszerek, frissítések alkalmával még visszamenőleg is , az összes osztagméretbővítést , ami amúgy addig mellékákba volt és elhagyható.
Na ez hol igazságos?

Fegyvertárra előbb vagy utóbb szükséged lesz, mert ha eléred a tartományoknál a 10-es körön kívülieket, tárgyalni sem tudsz majd a tartományokban, hiába van árud a "termelt" orkjaid nélkül..... ezek pedig a kaszárnyában teremnek, ami átváltozik párzóhellyé.... vagy mindig csak addig csinálod a játékot? Egyébként az álláspontod értem és díjazom is magamban. :) Igaz én a harcos tábort erősítem inkább! :) :D :p
Hányadik köröd ez Aranybaba katonáskodás nélkül? :)
 

pbanna

Újonc
Nem mondom, hogy rossz az ötlet, de csak akkor működne, ha az ellenfélnek is hasonló méretű serege lenne esetleg más összetétellel és addig kellene harcolni amíg valamelyik sereg teljesen el nem fogy ( így lenne ez igazságos). Ez viszont senkinek nem lenne jó.
 

DeletedUser683

Vendég
Akkor lenne egy kérdésem, esetleg az ötletemen milyen változtatást javasolnál, amivel támogatnád? :) Észérvekkel meg lehet győzni, eszes vagyok és főleg szerény. :D :D
Én komolyan bírlak téged, mert látszik, hogy belendültél, élvezed a játékot, és haladni akarsz, vagy másképp mondva: érdekel a játék, és ez jó! :) Pár hónap múlva csak mosolyogni fogsz ezen már! Megírták számtalanszor, hogy túlhaladtunk, ezért ez a korlátozás, amin több hónapig dolgoztak, és most nem fogják a kukába vágni! A tapasztalatok alapján már finomítottak rajta, és még elképzelhető, hogy lesz ilyen. Lesznek új egységek is, illetve a meglévők is fejlődni fognak, de egy dolgot jegyezz meg kérlek: ha túlságosan előreszaladtál, nem fogsz tudni harcolni! Két választásod van (természetesen mindannyiunknak), eldönteni, hogy leállsz egy időre a területszerzéssel, és megelégszel a techfán elérhető bővítésekkel, vagy kivásárolod a tartományokat, ami azért elárulom neked, hogy cseppet sem olcsó,. jóval többet visz, mint a sereggyártás, még így is! :)
Megkérdeztél, válaszolok, és ezt a legnagyobb tisztelettel teszem feléd, a fentiek miatt is: Ne agyalj ezen tovább! :)
 

bere007

Veterán
Én komolyan bírlak téged, mert látszik, hogy belendültél, élvezed a játékot, és haladni akarsz, vagy másképp mondva: érdekel a játék, és ez jó! :) Pár hónap múlva csak mosolyogni fogsz ezen már! Megírták számtalanszor, hogy túlhaladtunk, ezért ez a korlátozás, amin több hónapig dolgoztak, és most nem fogják a kukába vágni! A tapasztalatok alapján már finomítottak rajta, és még elképzelhető, hogy lesz ilyen. Lesznek új egységek is, illetve a meglévők is fejlődni fognak, de egy dolgot jegyezz meg kérlek: ha túlságosan előreszaladtál, nem fogsz tudni harcolni! Két választásod van (természetesen mindannyiunknak), eldönteni, hogy leállsz egy időre a területszerzéssel, és megelégszel a techfán elérhető bővítésekkel, vagy kivásárolod a tartományokat, ami azért elárulom neked, hogy cseppet sem olcsó,. jóval többet visz, mint a sereggyártás, még így is! :)
Megkérdeztél, válaszolok, és ezt a legnagyobb tisztelettel teszem feléd, a fentiek miatt is: Ne agyalj ezen tovább! :)


Köszönöm a válaszodat.

Az előrehaladásomról annyit, előrébb leírtam, hogy én aljas módon milyen szemtelenül előrehaladtam, nagyon röstellem is magam. Pár nap múlva remélhetőleg kinyitom a törpös ládikót, amihez 100 tartomány kell. De én mohó módon túl haldtam, mert 105 tartományom van. Szánom bánom. :(
 

bere007

Veterán
Nem mondom, hogy rossz az ötlet, de csak akkor működne, ha az ellenfélnek is hasonló méretű serege lenne esetleg más összetétellel és addig kellene harcolni amíg valamelyik sereg teljesen el nem fogy ( így lenne ez igazságos). Ez viszont senkinek nem lenne jó.

Pont az, hogy soha nem lesz egyforma, de ha elsőre nem is tudok nyerni, gyengítem őket és másodikra, vagy harmadikra sikerülni fog. Pont ez a célja, hogy ne keljen visszacsinálni semmit, hanem tovább fejleszteni.
 

bere007

Veterán
amin több hónapig dolgoztak, és most nem fogják a kukába vágni!

Várjunk. Én nem kértem most olyat, hogy amin dolgozott x ember y ideig azt dobják ki és legyen minden a régi. Én pusztán ennek a továbbfejlesztésére tettem javaslatot. Tehát ezeket én úgy értettem, hogy a jelenlegi beállításokkal, ellenséges túlerőkkel változatlanul. Akkor lehet, hogy félreértetted amit írtam.
 

DeletedUser683

Vendég
Az előrehaladásomról annyit, előrébb leírtam, hogy én aljas módon milyen szemtelenül előrehaladtam, nagyon röstellem is magam. Pár nap múlva remélhetőleg kinyitom a törpös ládikót, amihez 100 tartomány kell. De én mohó módon túl haldtam, mert 105 tartományom van. Szánom bánom. :(
Akkor viszont kellene nyerned is! Gyúrjál rá jobban, tapasztald ki, mert ha nagyobb veszteséggel is, de kellene nyerned! Én a minap olyan tartományban is nyertem, igaz ott csak 2 találkozót, amiben elvileg lehetetlen lenne nyerni, de én több, mint másfélszeresével több tartományt végeztem ki eddig, mint amit a techfa kér a fejezetemhez. :)
 

bere007

Veterán
Akkor viszont kellene nyerned is! Gyúrjál rá jobban, tapasztald ki, mert ha nagyobb veszteséggel is, de kellene nyerned! Én a minap olyan tartományban is nyertem, igaz ott csak 2 találkozót, amiben elvileg lehetetlen lenne nyerni, de én több, mint másfélszeresével több tartományt végeztem ki eddig, mint amit a techfa kér a fejezetemhez. :)

321 az osztagméretem, az ellenségnek 500-800 között vannak. Kikutattam minden eddigi növelést, kivéve azt, aminek tegnap állhattam volna neki. Azt hagyom még egy ideig, addig fejlesztek mást. Körkörösen haladtam, tehát egyformán nehéz az összes. 1-2 olyan tartomány van, ahol csak egy picivel vannak többen, de azt meg hagyom, mert 6 kellene a következő bővítésig...

Még mindig úgy gondolod, hogy nyernem kellene kétszeres túlerő ellen? Úgy számold, hogy a katonáim még csak kettes szinten vannak... Harcoltam már eleget, nem csak itt sok más játékban is, de van egy bizonyos túlerő, amivel nem lehet mit kezdeni...
 

DeletedUser683

Vendég
Nézd, én nem akarlak kioktatni téged, ezért igyekszem a tapasztalataimra szorítkozni, és nem akarok ezzel a kérdéssel túl sokat foglalkozni sem, ezért csak annyit mondanék, hogy ha neked csak 5 tartománnyal több van, mint amennyinek lennie kellene, és kikutatod (nem is értem, hogy miért nem az az első, ha harcolni akarsz) azt az egy elmaradt osztagméret növelést, akkor az esetek többségében nyerned kellene! A régi harcrendszerben a háromszoros túlerőt is legyőztük, gyakran vígan, de itt az ajánlat, és a számítások (no meg a mellékelt néhány példa a játékosoktól) azt mutatja. hogy ha nem kétszeres a túlerő (1,8-szorosig), van esély a nyerésre! azt is gyanítom, sőt mérget vennék rá, hogy amikor veled szemben 800-as osztag áll, akkor abból van két, esetleg három osztag, te pedig 5 osztaggal indulsz, mert egyrészt tapasztaltam, másrészt nem létezik, hogy nem haladtál nagyon előre, és mégis majdnem háromszoros a túlerő! Azt meg fogadd el tőlem, hogy nem lesz olyan játék, és javíts ki, ha tévednék, de nincs is jelenleg, ahol úgy harcolhatsz, hogy az ellenséget valamennyire leamortizálod, majd újra nekimész egy friss, erőtől duzzadó teljes sereggel, hogy legyőzhesd! Ha mégis lenne ilyen, írd meg kérlek, hogy tudjam, mert azzal nem akarok játszani, mert az számomra nonszensz lenne! Továbbra is maradok a tisztelőd, én többet erről a témáról nem tudok neked mondani! :)
Javaslom, hogy várd meg a Katonai monostor megszerzését, megépítését, az erősíti a harci erőidet, és fejleszd!
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser1114

Vendég
... de nincs is jelenleg, ahol úgy harcolhatsz, hogy az ellenséget valamennyire leamortizálod, majd újra nekimész egy friss, erőtől duzzadó teljes sereggel, hogy legyőzhesd! Ha mégis lenne ilyen, írd meg kérlek, hogy tudjam, mert azzal nem akarok játszani, mert az számomra nonszensz lenne!
A Spellforce a világ egyik legjobb játéka - régi játék. Na itt pont neki mehetsz friss sereggel a félig leszedettnek.
 

bere007

Veterán
az egy elmaradt osztagméret növelést

Igen a régi rendszerben ment még a dolog. Azért nem fejlesztettem ki, mert a héten lett elérhető a számomra és mivel most úgysem tudok harcolni, ezért mást fontosabbnak találtam. Ha nem lesz semmi változás, akkor csak annyit tehetek, hogy várok... csak nem mindegy, hogy mennyit, meg hogy megéri-e...

A Spellforce a világ egyik legjobb játéka - régi játék. Na itt pont neki mehetsz friss sereggel a félig leszedettnek.

Ezt nem ismertem, de köszönöm, hogy beírtad így legalább nem az van, hogy nincsen ilyen játék... :)
 

DeletedUser683

Vendég
A Spellforce a világ egyik legjobb játéka - régi játék. Na itt pont neki mehetsz friss sereggel a félig leszedettnek.
Köszönöm, akkor azzal nem játszom, bár úgy rémlik, hogy próbáltam régebben, és nem is tetszett! Sokfélék vagyunk! :)
Igen a régi rendszerben ment még a dolog. Azért nem fejlesztettem ki, mert a héten lett elérhető a számomra és mivel most úgysem tudok harcolni, ezért mást fontosabbnak találtam. Ha nem lesz semmi változás, akkor csak annyit tehetek, hogy várok... csak nem mindegy, hogy mennyit, meg hogy megéri-e...
A katonai monostor (elfeknél, az embereknél a Szentély) hozhat neked még reményt! Csinálhatnád a bajnokságot, hátha szerzel hozzá rúnaszilánkot, és amint tudod, építsd meg, és fejleszd, szerintem (gumicsirke, ha emlékszik még valaki ) :)
Egyébként jelzem, hogy megépítettem a Jólét tornya csodát! :) Te és Királynő meggyőztetek az előnyéről! Köszönöm szépen a tippet! :)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

bere007

Veterán
A katonai monostor (elfeknél, az embereknél a Szentély) hozhat neked még reményt! Csinálhatnád a bajnokságot, hátha szerzel hozzá rúnaszilánkot, és amint tudod, építsd meg, és fejleszd, szerintem (gumicsirke, ha emlékszik még valaki ) :)
Egyébként jelzem, hogy megépítettem a Jólét tornya csodát! :) Te és Királynő meggyőztetek az előnyéről! Köszönöm szépen a tippet! :)

Örülök, hogy valamiről megtudtam győzni egy rutinos játékost. :) Annak nem örülök, hogy nem arról, amit akartam, de hát ez van...
 

Kobra

Felderítő
Bennem is többször felmerült, hogy jobb lenne a játék harccal kapcsolatos része, ha az elszenvedett vereségeknek nem csak a játékosra nézve lenne negatív hatása. Természetesen intenzívebben akkor kezdett el foglalkoztatni a kérdés, amikor a szigorításokat követően nulla eséllyel harcolhattam.

Nem igazán régen játszom és minden bizonnyal azok közé tartozom, akiknek az "előre rohanása" a lassítási programot beindította, miután az Erdei Elfek 190-es ládanyitási tartományával szemben 300 fölött volt a teljesített tartományaim száma - sok-sok harcolással. A "rohanás" most sem lett lassúbb, mert mint korábban, úgy most is pusztán a felfedezés az egyetlen korlát. A különbség csupán annyi, hogy nem csatával, hanem áruval teljesítek.

És itt jön a lényeg: elvesztettem a játékból egy szórakoztató elemet.
Én nem az igazságosság oldaláról közelítem meg ezt a kérdést. (Pont itt keressek igazságot? Ugyan már!...)
Csupán a játék szórakoztató, és mint olyan, az egésznek az értelmét adó voltát szeretném jobbnak látni azzal, hogy a vesztes csaták esetében a védők ereje amortizálódjék az elszenvedett veszteségeikkel.

A magam részéről támogatom ezt a megoldást - még akkor is, ha már korábban volt erről szó, meg elvetésre is került.
Aki szeret, tud, akar harcolni, annak színesebb lenne ezzel a játék, aki nem csatázik, annak meg tökmindegy.
 

DeletedUser1664

Vendég
A jelenlegi harcrendszerrel tökön szúrta magát minden fejlesztő, aki az amúgy békés játékban valamilyen szinten egyetértett a harccal...
hogy mennyire fáj ez, át tudnám érezni, ha a motivációt érteném (én is fejlesztek... tapasztalatból tudom, ilyen elrontott lépés miatt csak az fog fizetni aki amúgy is fizetne...)

a már leölt ellenfelek megjegyzése a játékban ösztönözne a harcra, a harc mindig újrakezdése kedvét szegi a játékosok nagy részének...
 

Shapira

Tapasztalt építő
Köszönöm a válaszodat.

Az előrehaladásomról annyit, előrébb leírtam, hogy én aljas módon milyen szemtelenül előrehaladtam, nagyon röstellem is magam. Pár nap múlva remélhetőleg kinyitom a törpös ládikót, amihez 100 tartomány kell. De én mohó módon túl haldtam, mert 105 tartományom van. Szánom bánom. :(
Még csak a tündéreknél tartok,de már az Erdei Elfeket is nyitni tudnám,190 kellene ,nekem 220 befejezett tartományom van,és nem harcoltam alkudtam rengeteg anyagom ment rá de nem volt választásom,próbálok harcolni de mindig vesztek így már kedvem sincs.//Ebbe most a 30,40,50 ereklye szerzés sokat emelt//A terület meg kell,mert nem tudnák elhelyezni épületeket.A lényeg én is többet harcolnék,ha látnám értelmét.Ezért támogatom a javaslatodat.
 
Fent