• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Már felvetett Igazságos harcrendszer

bere007

Veterán
Az elejétől kezdve nem értettem, hogy miért van az, hogy ha harcolok és kikapok (vagy visszavonulok), akkor a védők száma miért nem csökkent le az előbb megöltekkel. Hiszen ennyi erővel, ha nyerek, akkor nekem kellene visszaadni a teljes seregemet, így lenne igazságos. A javaslatom az lenne, hogy a már megölt embereket a védők ne kapják vissza (játszanak azokkal a szabályokkal, amikkel mi is), így ha első körbe nem tudok nyerni (ez lehet azért, mert túlerőben voltak, amatőrként harcoltam, vagy a végén félre kattintottam és ezért megölték az utolsó osztagomat), akkor ott lesz a következő esélyem rá. Ezt így tartanám igazságosnak.

Pozitív hatás játékos szemszögből:

Lenne értelme harcolni, mert ha elsőre nem is de másodikra, vagy harmadikra sikerülnie kell. Így nem veszítjük el a harcolást mint opciót, (persze vannak akiknek így is megy, de szerintem ők vannak kevesebben) igaz lassabban megy majd, mint a változtatások előtt, de a fő az, hogy menni fog. Egy picit akciódúsabb lesz a játék, visszanyeri a harc az értelmét.

Módosítás kijátszása:

Sokan mondhatjátok, hogy persze, megölsz párat amíg a védő nem lép és gyorsan visszavonulsz. De a visszavonulás sem maradna olyan, mint eddig. Aki visszavonul a teljes kiválasztott seregének elveszíti egy részét pl 20%-át. Így nem éri meg visszavonulgatni, mert elbuksz nem is oly kevés embert.

Tervezők nemtetszése:

Mondhatják, hogy így megint felgyorsul a játék, mert mindenki nyerni fog. No de kérem, amíg annyi embert legyárt valaki, az nem 5 perc. Számoljunk csak, kinek meddig tart 1 osztag legyártása. Nekem személy szerint 1 osztag kb 4 óra. Ha ott elbukok 5 osztagot, akkor 20 óra kiképzése ment hiába, utána lehet, hogy már csak 1 osztag hal meg és nyerek. Tehát 1 találkozó legyen 6*4=24 óra kemény kiképzés. 8 találkozó van egy tartományban az már 8*24 óra, ez kemény 8 nap. 8 nap/ tartomány, ez szerintem már elég lassú. Persze, aki többet tud gyártani, jobban tud harcolni (nagyobb osztagméret miatt, nagyobb rutin miatt) annak gyorsabban megy majd, de ilyen mindig is volt, meg lesz is. Ezt a problémát nem ezzel kellene megoldani, hanem felderítési korlátozásokkal, ahogy azt régebben írtam.

Terület megnézése:

Eddig én úgy szoktam megnézni, hogy milyen a terület, hogy kiválasztottam a leghamarabb lépő embert, elindítottam a harcot és visszavonultam, hogy lássam a pályát. De mivel a visszavonulás módosulna, nem lenne jó elvenni ezt a harcolni vágyóktól. Ezt 3fajta képen lehet orvosolni. Megoldani valahogy, hogy a harc előtt megtudjuk nézni a pályát (ez lenne a játékosok számára a legegyszerűbb) A másik az, hogy ne kelljen teljes osztagmérettel harcolni, hanem kiválasztok 1 íjászt megnézem a pályát visszavonulok, aztán az se nagy baj, ha azt elbukom. Vagy pedig az olyan visszavonulás, amin nem került sor lépésre ne járjon a levonási szankciókkal (ez szerintem nehéz programozás lenne, bár nem értek hozzá)



Összegezve:

- Harc során a védők megölt emberei ne támadjanak fel, ha nem nyersz a találkozón.

- A harc során való visszavonulás a kiválasztott katonák 20%os elvesztésével járna.

-A pályát láthassuk előre, vagy lehessen tetszőleges számú embert kiválasztani, ne kelljen teljes osztagmérettel pályára lépni, vagy a lépés nélküli visszavonulás ne járjon levonással.
 
Utoljára szerkesztve:

liliputy

Veterán
Az elejétől kezdve nem értettem, hogy miért van az, hogy ha harcolok és kikapok (vagy visszavonulok), akkor a védők száma miért nem csökkent le az előbb megöltekkel. Hiszen ennyi erővel, ha nyerek, akkor nekem kellene visszaadni a teljes seregemet, így lenne igazságos. A javaslatom az lenne, hogy a már megölt embereket a védők ne kapják vissza (játszanak azokkal a szabályokkal, amikkel mi is), így ha első körbe nem tudok nyerni (ez lehet azért, mert túlerőben voltak, amatőrként harcoltam, vagy a végén félre kattintottam és ezért megölték az utolsó osztagomat), akkor ott lesz a következő esélyem rá. Ezt így tartanám igazságosnak.

Pozitív hatás játékos szemszögből:

Lenne értelme harcolni, mert ha elsőre nem is de másodikra, vagy harmadikra sikerülnie kell. Így nem veszítjük el a harcolást mint opciót, (persze vannak akiknek így is megy, de szerintem ők vannak kevesebben) igaz lassabban megy majd, mint a változtatások előtt, de a fő az, hogy menni fog. Egy picit akciódúsabb lesz a játék, visszanyeri a harc az értelmét.

Nagyon jó ötletnek tartom, :) ugyanis én pl. ha az első fordulót elvesztem, akkor már nem szoktam másodszorra próbálkozni, pontosan abból kifolyólag, hogy az én katonáim száma lecsökkent, az ellenfélé viszont semmit nem változott, ugyan olyan durral söpörnének el, mint először :D:D (1x2x kipróbáltam :()
 

liliputy

Veterán
Nagyon jó ötletnek tartom, :) ugyanis én pl. ha az első fordulót elvesztem, akkor már nem szoktam másodszorra próbálkozni, pontosan abból kifolyólag, hogy az én katonáim száma lecsökkent, az ellenfélé viszont semmit nem változott, ugyan olyan durral söpörnének el, mint először :D:D(1x2x kipróbáltam :()
 

DeletedUser

Vendég
Harc során a védők megölt emberei ne támadjanak fel, ha nem nyersz a találkozón.
Kérdezhetek? Az igazságos, hogy te kijössz és visszamész egy új teljes sereggel, ő meg marad annyival, amennyivel volt? Az, hogy az ő végtelen seregéből vesztett valamennyit vagy sem, az meg mindegy, nem? Nem látom az igazságtalanságot.... A nehézséget igen, a veszteséget is...

A pálya előre látásával egyetértek, nem a magam, de mások tapasztalata és igénye alapján. Én ugyanis még csak 2x harcoltam életemben. :) Az auto-harcot használom többet, ott is ha vesztek, megyek vissza más felállásban, vagy sem.....
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

bere007

Veterán
Kérdezhetek? Az igazságos, hogy te kijössz és visszamész egy új teljes sereggel, ő meg marad annyival, amennyivel volt? Az, hogy az ő végtelen seregéből vesztett valamennyit vagy sem, az meg mindegy, nem? Nem látom az igazságtalanságot.... A nehézséget igen, a veszteséget is...

A pálya előre látásával egyetértek, nem a magam, de mások tapasztalata és igénye alapján. Én ugyanis még csak 2x harcoltam életemben. :)


ÉS TUDTAM!! :D

Ahhoz, hogy nekem legyen emberem, nem kevés dolgot kell csinálnom. Kaszárnya, fegyvertárak, kiképzőpálya, rengeteg kutatás, rengeteg alapanyagtermelés, ezekhez mind kell biztosítanom lakosságot és kultúrát... folytassam még? A gép védői meg csak úgy lettek és csak úgy vannak. Ha növekedni akarnak akkor tessék ezeket a dolgokat megcsinálni nekik is. :D

A pálya előre látását meg ki lehet kerülni a fent leírtam szerint, igaz egyszerűbb lenne, ha alapból látnánk, de jelen helyzetben az a része pont megoldott, amit támogatsz. Hát köszi. :D :D
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser1114

Vendég
... és az igazságos, ha sose akarsz harcolni - akkor is ki kell kutatnod az összes létező katonai kutatást?
részemről még 1* se harcoltam (autoharcba se) és mindent ki kellett kutassak - az új rendszerek, frissítések alkalmával még visszamenőleg is , az összes osztagméretbővítést , ami amúgy addig mellékákba volt és elhagyható.
Na ez hol igazságos?
 

bere007

Veterán
... és az igazságos, ha sose akarsz harcolni - akkor is ki kell kutatnod az összes létező katonai kutatást?
részemről még 1* se harcoltam (autoharcba se) és mindent ki kellett kutassak - az új rendszerek, frissítések alkalmával még visszamenőleg is , az összes osztagméretbővítést , ami amúgy addig mellékákba volt és elhagyható.
Na ez hol igazságos?

Ez oké, de nem látom, hogy ennek a harcrendszerhez mi köze is lenne? Akkor ha így nézzük az sem az, hogy a nem termelés pluszos manufaktúrákat miért kell fejlesztenem, ha egyszer én olyanokat nem használok... ezek mind fikciók és semmi köze a javaslatomhoz... :rolleyes: Ha a kutatásokkal van probléma, akkor van a support, vannak moderátorok, azt velük kell megbeszélni.

Ha kérhetem, maradjunk témánál. :D

Mi lenne a vélemény, ha nem a harcokat piszkálják, hanem a találkozók egyezkedési árát emelték volna fel 4-5szörös értékére?? o_O Az meg engem nem zavarna, mert alig párszor alkudoztam, jóformán csak az elején, meg mos a végén. De ha valakinek ez problémát jelentene, nem hurrognám le az ötletét. Ha van egy változtatás ami sok embert zavar, lenne rá egy kis könnyítés ami visszaadná a játékkedvet akkor had írhassam már le a véleményemet és nehogy valaki azért van ellene, mert hogy ő ezt nem használja.

Ennyire ne legyünk már magyarok.
VELEM nem csesztek ki (mert nem is érint engem ez a dolog...) csak a másikkal, akkor maradjon minden így, kössünk bele minden változtatási javaslatra (de ha egyszer nem érint?!?!?!), mert ez NEKEM jó (és a többiek?!?!) ... o_O

Már elnézést attól, akit esetleg ezzel megbántottam...
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser683

Vendég
Kérdezhetek? Az igazságos, hogy te kijössz és visszamész egy új teljes sereggel, ő meg marad annyival, amennyivel volt? Az, hogy az ő végtelen seregéből vesztett valamennyit vagy sem, az meg mindegy, nem? Nem látom az igazságtalanságot.... A nehézséget igen, a veszteséget is...

A pálya előre látásával egyetértek, nem a magam, de mások tapasztalata és igénye alapján. Én ugyanis még csak 2x harcoltam életemben. :) Az auto-harcot használom többet, ott is ha vesztek, megyek vissza más felállásban, vagy sem.....
Ezzel egyetértek! :)
Ahhoz, hogy nekem legyen emberem, nem kevés dolgot kell csinálnom. Kaszárnya, fegyvertárak, kiképzőpálya, rengeteg kutatás, rengeteg alapanyagtermelés, ezekhez mind kell biztosítanom lakosságot és kultúrát... folytassam még? A gép védői meg csak úgy lettek és csak úgy vannak. Ha növekedni akarnak akkor tessék ezeket a dolgokat megcsinálni nekik is. :D
Ezt te sem gondolhatod komolyan! :D
Mi lenne a vélemény, ha nem a harcokat piszkálják, hanem a találkozók egyezkedési árát emelték volna fel 4-5szörös értékére?? o_O Az meg engem nem zavarna, mert alig párszor alkudoztam, jóformán csak az elején, meg mos a végén. De ha valakinek ez problémát jelentene, nem hurrognám le az ötletét. Ha van egy változtatás ami sok embert zavar, lenne rá egy kis könnyítés ami visszaadná a játékkedvet akkor had írhassam már le a véleményemet és nehogy valaki azért van ellene, mert hogy ő ezt nem használja.

Ennyire ne legyünk már magyarok.
VELEM nem csesztek ki (mert nem is érint engem ez a dolog...) csak a másikkal, akkor maradjon minden így, kössünk bele minden változtat javaslatra (de ha egyszer nem érint?!?!?!), mert ez NEKEM jó (és a többiek?!?!) ... o_O
Ez jogos, ezzel is egyetértek! :)
Értem én, hogy könnyítést szeretnél, de pont most nehezítettek, és ez volt a cél, viszont már finomítottak a bónuszokon, én jelen helyzetben ebben látok még megoldást, ha ezt folytatnák, de a fenti ötletedet ebben a formában nem támogatom, elnézést! :)
 

bere007

Veterán
Ezt te sem gondolhatod komolyan! :D

Ha annyira igazságpártiak akarunk lenni, akkor miért ne? :D De amúgy ezt nem mondta komolyan, hanem hirtelen felindulásból... :D Nem sokkal azelőtt keltem, ráadásul bal lábbal. :D És a fő "hol van az igazság?" kérdésem aki nem harcol, tehát nem fektetett bele sok időt, munkát, lakost, területet, kultúrát, alapanyagot a harcászatba azoknak hol van a nehezítés, a visszafogás? Ők vígan elvannak a termeléseikkel alkudozgatnak, mint eddig, náluk semmi változás... o_O Na hogy is van ez kérem??

Ez jogos, ezzel is egyetértek! :)
Értem én, hogy könnyítést szeretnél, de pont most nehezítettek, és ez volt a cél, viszont már finomítottak a bónuszokon, én jelen helyzetben ebben látok még megoldást, ha ezt folytatnák, de a fenti ötletedet ebben a formában nem támogatom, elnézést! :)

De ha reálisan belegondolunk, akkor ez megoldható lenne. Az előrehaladást, meg letudnák korlátozzák a felderítések számával. Aztán akkor attól függetlenül be lesz tartva a határ, hogy valaki harcol, vagy tárgyal. Akkor meg majd a tárgyalgatók jönnek felháborodva. :D :D

Akkor lenne egy kérdésem, esetleg az ötletemen milyen változtatást javasolnál, amivel támogatnád? :) Észérvekkel meg lehet győzni, eszes vagyok és főleg szerény. :D :D
 

DeletedUser

Vendég
Van itt egy kis tévedés. Azért korlátozták le most ennyire a harcos haladást, mert sokkal könnyebben lehetett - főleg magasabb szinten azt hiszem - haladni harccal, mint tárgyalással. A tárgyalásos haladást különben már nyáron befalazták, azzal, hogy a 11-es tartományokban megjelentek az orkok, mint fizetőeszköz. A harci egységek túl erősre sikerültek, túl gyors lett a haladás, a fejlesztők tempójához képest is és a nem harcolós játékosokhoz képest is. Nekem ez jött le a magyarázatokból az elmúlt hetekben és a tapasztalatom is ezzel esik egybe.
 

bere007

Veterán
Van itt egy kis tévedés. Azért korlátozták le most ennyire a harcos haladást, mert sokkal könnyebben lehetett - főleg magasabb szinten azt hiszem - haladni harccal, mint tárgyalással. A tárgyalásos haladást különben már nyáron befalazták, azzal, hogy a 11-es tartományokban megjelentek az orkok, mint fizetőeszköz. A harci egységek túl erősre sikerültek, túl gyors lett a haladás, a fejlesztők tempójához képest is és a nem harcolós játékosokhoz képest is. Nekem ez jött le a magyarázatokból az elmúlt hetekben és a tapasztalatom is ezzel esik egybe.

Egy kis ideig csökkentették csak (az nem fal, hanem inkább papírból készült kordon lehetett, bár még távoli hely az nekem, nem tudom, hogy ott pontosan mi, mennyi, hogyan... :D ), mert amint elkészültek a gyülekezőhelyek, rögtön folytatva lett a tárgyalás addig meg felhalmoztak sok nyersanyagot, aztán visszatértek a régi kerékvágásba.

Az tény, hogy picit gyorsabb lenne ezzel a tempó, de közel sem annyira, mint a változtatás előtt és élvezetesebb lenne, mint most. Nem tudom, hogy a tervezőknek mi számít gyorsnak, de azt tudom, hogy nekem mi számít mottyogásnak. :) A változás óta 7-8 tartomány, az is tárgyalással. Árum annyi van, mint a fene, de már csak dacból sem állok neki tárgyalgatni, mert ha csak azt lehet, akkor lerombolom a fegyvertáraimat, építek oda manufaktúrát, aztán kialkudozom belőlük még a s.a.t is. :D :D
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser25

Vendég
Szeretem, amikor a régi, lerágott csontok újra meg újra felvetésre kerülnek :)
Ha úgymond igazságot keresel, akkor vedd úgy, te is feltöltöd a sereged, az ellenfél is... na nehogy már ez az - valljuk be őszintén - egysíkúan, könnyen kiismerhetően játszó MI-t (ami ellen most már szájbarágósan is van útmutató) ne lehessen lenyomni.... Persze, ha túl erős, kár harcba indulni, de ezt egy idő után úgyis kitapasztalja az ember. Ha meg elcarta, hát akkor magára vessen :)
Nem támogatom!
 

bere007

Veterán
Szeretem, amikor a régi, lerágott csontok újra meg újra felvetésre kerülnek :)
Ha úgymond igazságot keresel, akkor vedd úgy, te is feltöltöd a sereged, az ellenfél is... na nehogy már ez az - valljuk be őszintén - egysíkúan, könnyen kiismerhetően játszó MI-t (ami ellen most már szájbarágósan is van útmutató) ne lehessen lenyomni.... Persze, ha túl erős, kár harcba indulni, de ezt egy idő után úgyis kitapasztalja az ember. Ha meg elcarta, hát akkor magára vessen :)
Nem támogatom!

Pont az a baj, hogy túl erősek és szinte mindenki számára...
Szerintem én nem vagyok előrehaladott. A törpkorba érek lassan és 105 teljesített tartományom van és ehhez 100nak kell lennie... Az a +5 az olyan nagy gond volna???

Norki is bemásolt egy érdekes képet, neki 1100 embere, a védőnek 8600... jó mondjuk azt nem tudom, hogy neki milyen arányba vannak a tartományok
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser25

Vendég
El kell fogadni, ez is egy lépés a játékosok fejlődésének visszafogására, mint előzőleg megannyi. És ennek még két év után sincs tutira vége, hisz ha nem harccal, de tárgyalással lehet foglalni, bár sokkal lassabban.
Norkinak meg vélhetően 300+ területe van :)
 

bere007

Veterán
El kell fogadni, ez is egy lépés a játékosok fejlődésének visszafogására, mint előzőleg megannyi. És ennek még két év után sincs tutira vége, hisz ha nem harccal, de tárgyalással lehet foglalni, bár sokkal lassabban.
Norkinak meg vélhetően 300+ területe van :)

És ugyan mit csináljak, 321es osztagmérettel az 500-800asok ellen? 105/100 az sok? Előrehaladottnak minősülök akkor? Norki esetében ahogy a képet néztem, talán 5. alkalomra megtudná őket ölni. Az pár napnyi kiképzés és ez csak 1 találkozó... ezt is belefoglaltam a kifejtéseknél, ez a tartomány neki talán 1-2 hetes katonagyártással érne fel.

Most komolyan, tényleg csak én gondolom úgy, hogy ez javítana rajta? Mert aki azt írta, hogy nem támogatja, igazából nem tud/akar korrekt választ adni arra, hogy miért nem jó. Az oké, hogy Hoshi szava dönt, hogy továbbítja-e az ötletet, de nem értem a többieket...
 

DeletedUser25

Vendég
Ez az ötlet már felmerült kb másfél éve a bétán és jó egy éve itt nálunk is. És az akkor még nem az új harcrendszer volt. Nem nagyon volt sehol támogatója.
 

bere007

Veterán
Ez az ötlet már felmerült kb másfél éve a bétán és jó egy éve itt nálunk is. És az akkor még nem az új harcrendszer volt. Nem nagyon volt sehol támogatója.

Az igaz, a régi harcrendszerrel még tudtam játszani, nyerni, meg veszíteni. :D Ott fel sem merült bennem ez az egész ott nem is szóltam egy rossz szót sem. De mióta változtattak más a helyzet, most lehet, hogy újra elő kellene venni ezt a témát...
 

DeletedUser1593

Vendég
Egyetértek !
Lehetetlenné tették szinte a harcolást!:mad:
(A tárgyalások is borzasztóak-legalábbis nekem egy nap csak egyet tudok teljesíteni)
 
Fent