• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Már felvetett Igazságos harcrendszer

Sziasztok!
Ritkán jövök a Fórumra, de most elegem van a harcokból.
Mindig automatán harcolok, mert sokszor próbáltam másképpen - nem ment.
Normál esetben lehetetlen győzni, de eddig a bajnokságban 90 %-ban sikerült - ez most megszűnt. :(
Ma még egyszer megpróbáltam, mert csábított a 6 TP - 8-ból hatszor kikaptam, ezzel ezt be is fejezem.
Nem ide tartozik, de vegye már le valaki a piros felkiáltójelet mikor semmi elmaradásom nincs már!
Gondolom ez másoknál is megjelenik.
Aki harcol hajrá!!!
Csodás napot! :D
 

DeletedUser1637

Vendég
- 8-ból hatszor kikaptam, ezzel ezt be is fejezem.
Kedves @Csillagbaba !
Ha automatán harcolsz, és elsőre kikapsz, érdemes bekukkantani 1 egységgel legalább a találkozóba, mert lehet, hogy az akadályok elhelyezkedése miatt másképp kellene felállítanod a csapatodat, illetve nagyon fontos a jó kiválasztása is az ellenségre küldött seregnek! ;)
vegye már le valaki a piros felkiáltójelet mikor semmi elmaradásom nincs már!
Nem lehet levenni, ez egy új ismert hiba, már továbbítottuk a fejlesztők felé, és már dolgoznak a javításán. :)
 

Shapira

Tapasztalt építő
Sziasztok!
Ritkán jövök a Fórumra, de most elegem van a harcokból.
Mindig automatán harcolok, mert sokszor próbáltam másképpen - nem ment.
Normál esetben lehetetlen győzni, de eddig a bajnokságban 90 %-ban sikerült - ez most megszűnt. :(
Ma még egyszer megpróbáltam, mert csábított a 6 TP - 8-ból hatszor kikaptam, ezzel ezt be is fejezem.
Nem ide tartozik, de vegye már le valaki a piros felkiáltójelet mikor semmi elmaradásom nincs már!
Gondolom ez másoknál is megjelenik.
Aki harcol hajrá!!!
Csodás napot! :D
Nekem 10-ből 10 vereség és nem automatán harcoltam.Ma is meg próbáltam de minek.Miota ez az új van még egyszer sem sikerült nyernem.:(:(:confused::confused:
 
Kedves @Csillagbaba !
Ha automatán harcolsz, és elsőre kikapsz, érdemes bekukkantani 1 egységgel legalább a találkozóba, mert lehet, hogy az akadályok elhelyezkedése miatt másképp kellene felállítanod a csapatodat, illetve nagyon fontos a jó kiválasztása is az ellenségre küldött seregnek! ;)

Nem lehet levenni, ez egy új ismert hiba, már továbbítottuk a fejlesztők felé, és már dolgoznak a javításán. :)

Kedves Berea,
Köszönöm a gyors választ, ha elsőre kikapok akkor megnézem, hogy mi jó ellenük - de az se jó :(
Csodás napot! :cool:
 

bere007

Veterán
Nekem 10-ből 10 vereség és nem automatán harcoltam.Ma is meg próbáltam de minek.Miota ez az új van még egyszer sem sikerült nyernem.:(:(:confused::confused:

Főleg azért, mert ha több mint 5 egysége van a védőknek, akkor többen vannak a megengedett maximális létszámnál, összességében nem is kevéssel. Már tavaly jelentettem hibaként, de azóta is ott áll új hiba címszóval...

Köszönöm a gyors választ, ha elsőre kikapok akkor megnézem, hogy mi jó ellenük - de az se jó :(

Az auto harcra sokan panaszkodnak, hogy sokkal rosszabb aránnyal nyersz, ha nyersz egyáltalán, mint régebben. Próbáld meg manuálisan a harcot, talán ott nagyobb sikerrel jársz.
 

DeletedUser1637

Vendég
Kedves Berea,
Köszönöm a gyors választ, ha elsőre kikapok akkor megnézem, hogy mi jó ellenük - de az se jó :(
Csodás napot! :cool:

érdemes bekukkantani 1 egységgel legalább a találkozóba, mert lehet, hogy az akadályok elhelyezkedése miatt másképp kellene felállítanod a csapatodat,
Saját magamat idéztem, vagyis ilyen esetben hagyd az auto harcot, és nézz be, hogy a különféle akadályok nem a te hátrányodra vannak-e a harctéren, és fordítsd a saját előnyödre úgy, hogy más sorrendben állítod fel a csapatodat, és az akadályokat használod fedezéknek :)
Olyan nincs, hogy valaki egyetlen bajnoksági harcot sem tud megcsinálni! ;)
 

DeletedUser240

Vendég
Az auto harcra sokan panaszkodnak, hogy sokkal rosszabb aránnyal nyersz, ha nyersz egyáltalán, mint régebben. Próbáld meg manuálisan a harcot, talán ott nagyobb sikerrel jársz.
Még úgy is jobbak az esélyek az automata harccal ellentétben, ha a harc indítása, betöltése után lépsz át automatikus végigjátszásra.
 

Shapira

Tapasztalt építő
Biztos én vagyok a béna de még egy sem az új szerint a régivel igen.Már kedvem sincs hozzá,néha még azét próbálkozom hátha ,de reménytelen.:(:(
 
Főleg azért, mert ha több mint 5 egysége van a védőknek, akkor többen vannak a megengedett maximális létszámnál, összességében nem is kevéssel. Már tavaly jelentettem hibaként, de azóta is ott áll új hiba címszóval...



Az auto harcra sokan panaszkodnak, hogy sokkal rosszabb aránnyal nyersz, ha nyersz egyáltalán, mint régebben. Próbáld meg manuálisan a harcot, talán ott nagyobb sikerrel jársz.

Köszi, semmi érzékem hozzá. Nem fogadnak szót, néha olyan, mintha egymást vernék fejbe az ellenség helyett :D
 

DeletedUser437

Vendég
Az elejétől kezdve nem értettem, hogy miért van az, hogy ha harcolok és kikapok (vagy visszavonulok), akkor a védők száma miért nem csökkent le az előbb megöltekkel. Hiszen ennyi erővel, ha nyerek, akkor nekem kellene visszaadni a teljes seregemet, így lenne igazságos. A javaslatom az lenne, hogy a már megölt embereket a védők ne kapják vissza (játszanak azokkal a szabályokkal, amikkel mi is), így ha első körbe nem tudok nyerni (ez lehet azért, mert túlerőben voltak, amatőrként harcoltam, vagy a végén félre kattintottam és ezért megölték az utolsó osztagomat), akkor ott lesz a következő esélyem rá. Ezt így tartanám igazságosnak.

Kedves @bere! Érdeklődéssel olvastam az ötletedet/ötleteidet. Van, amivel egyetértek, és van, amivel nem. Nem azért, mert nem lehetne a Te általad elképzelt szabályok szerint játszani (azt hiszem, @Aranybaba meg is nevezett egy ilyen játékot), hanem azért, mert az nem az elvenari szabályok szerinti harc lenne. Mondhatod, hogy túlságosan szabálytisztelő vagyok, de én inkább úgy mondanám, hogy szabály-elfogadó. Amikor elkezdek egy játékot, azt is tudomásul veszem, hogy ott milyen szabályok, feltételek szerint játszanak. Ha tetszik maradok, ha nem, abbahagyom. (Mint ahogy abbahagytam már olyan játékot is, ami tetszett ugyan, de a feltételek azok nagyon nem!) Lehetnek olyan szabályok, amelyek kifejezetten előnyösek egy játékos számára, és olyanok is, amelyek viszont nehezítik az "életét." Én sem örültem annak, hogy erősen megváltoztatták a harcrendszert, de végül is megértettem és elfogadtam a fejlesztők indokait. (Mást úgyse tehettem. Inkább megszoktam, mint hogy megszökjek.:))

Ahogy már többen is írták, ha már ennyi munkát fektettek bele az átalakításba, akkor nem fognak még egyszer gyökeresen belenyúlni. Mert amit javasolsz, az az egész harci koncepció átalakítása lenne. Én nem találtam sose furcsának, hogy minden csatát tiszta lappal kell indítani. Itt nem az igazságosságról van szó! Ez egy játék, amiben az a szabály, hogy minden csatát (ami egyébként nem más, mint egy logikai feladvány, legalábbis én így fogom fel) elölről lehet kezdeni és akkor nyer valaki (Te vagy a Gép), amikor valamelyiknek elfogynak a katonái. Nekem mint játékosnak az a dolgom, hogy rendelkezzek elegendő katonával, megfelelően állítsam fel ezeket és jól kombinálva, kihasználva a terepviszonyokat az Én katonáim maradjanak talpon a játszma végén. Ha változtatnának a szabályokon, akkor majd aszerint fogok harcolni, de egyelőre nem látom ezt a szándékot, és nekem így is érthető és elfogadható ez a szabály. Én tehát nem támogatom ezt a javaslatodat.

A tartományok persze meghódíthatók tárgyalással is, harc nélkül. Van, aki egyáltalán nem harcol (nem is akar, vagy nem tud, vagy már nem képes), ilyenkor jöhet a tárgyalás. Lehet igazságtalannak tartani, hogy miért kell kikutatni nem-bónuszos manufaktúrákat, nem használt harci egységeket (én pl. egyetlen új egységet nem képeztem ki, pedig megvan a lehetőségem rá), épületeket, de felesleges, mert ez megint nem az igazságosságról szól, hanem a játék szerkezetéről, az előrehaladás irányításáról, a játék felépítéséről! A tervezők így képzelték el, és az összes többi IG játék ezt a "játékmechanikát" alkalmazza (kisebb, nagyobb eltérések lehetnek, de az alapkoncepció ez a technológiai fa) Más játékok másképpen szerveződnek, de az Elvenart ilyennek találták ki. (Persze még tág tere van a fejlődésnek, és remélem, lesz is.:))

Amit viszont támogatnék (bár ezt szerintem mások is már többször, a másik harcrendszeri topicban is felvetették), az a harctér megtekintése csata előtt. Különösen azért, mert az eddig alkalmazott módszer (1 íjász osztaggal beköszönök és körülnézek) a terepviszonyok és az ellenséges osztagok elhelyezkedésének felderítésére már nem mindig "költségmentes". Megjelentek ugyanis a ködjárók (gondolom a nagy esélykiegyenlítés jegyében:(), amelyek nem elég, hogy 4+4-es mozgási+támadási képességűek (így az ágyúsok és a harcikutyák után a legnagyobb támadási távolsággal rendelkeznek), hanem még a leggyorsabbak is (21-es kezdeményezés) és azonnal támadnak. Nyílt, vagy nem szerencsés terepviszony esetén azonnal leamortizálják a kukucskáló íjászaim egy részét. Márpedig, ha apát(ok) van(nak) az ellenfelek között, akkor meg kell néznem, hogy hova tudom felállítani azt az íjász csapatot, amelyikkel azonnal, vagy nagyon gyorsan ki tudom iktatni ezeket a "szenteskedő" fickókat.

A tekercs tartományban (legalábbis a 10-es vagy magasabb szinteken) a vad íjászokat lecserélték ködjárókra (Sétáló Jancsinak persze jobban örültem volna:)), a steinlingeket meg szökött orkokra (mindkettő most már vissza is tud ütni!), ami lényegében egyszerűbbé tette a harcot. Ha nincs apát az ellenfelek között, csak bandita, ködjáró, szökött ork, akkor helyből 5 gólem, aztán jöhet a bunyó. Győz a jobbik, meg az erősebb::) Vagy marad a tárgyalás, ami már nálam is opció, még egyelőre gazdaságossági okok miatt, mert a győzelem eddig minden esetben elérhető volt, vagy lett volna, legfeljebb nem érte meg, mert sokkal olcsóbb volt tárgyalni.

Kíváncsian várom, hogy az ötleteidre, mi lesz a fejlesztők válasza.
 

bere007

Veterán
Amikor elkezdek egy játékot, azt is tudomásul veszem, hogy ott milyen szabályok, feltételek szerint játszanak.

Ez a reakció arra, hogy nagy mértékbe nőttek a védők. Amikor kezdtem, pedig az nem volt rég, kevesebb védő volt. Azért került ez az ötlet az "ötletládába" mivel a tervezők megváltoztatták az eddigi játékszabályt, amikor kezdtem, nem ez volt. ;)

Amúgy meg az eventtel belekergettek abba, hogy "előrehaladott" legyek és megtetszett, hogy van helyem, tehát iparosítok, a felderítőm mindig talpon és tárgyalok gőzerővel, tehát alkalmazkodtam ehhez a felálláshoz. Ez nem azt jelenti, hogy nem szeretnék harcolni, mint régebben, dehogyisnem. Csak nem minden áron...
 

DeletedUser1637

Vendég
hogy nagy mértékbe nőttek a védők. Amikor kezdtem, pedig az nem volt rég, kevesebb védő volt.
Sosem volt kevesebb védő, csak kezdőként kevesebbel találkozik mindenki, és ahogy fejlődik, halad előre, úgy változik az ellenség felállása is, de eddig is megvoltak a 8 egységgel ellenünk felálló találkozók. ;) (Már, ha erre gondoltál! Ezt a korábbi nyilatkozataidból szűrtem le. :D )
 

bere007

Veterán
Sosem volt kevesebb védő, csak kezdőként kevesebbel találkozik mindenki, és ahogy fejlődik, halad előre, úgy változik az ellenség felállása is, de eddig is megvoltak a 8 egységgel ellenünk felálló találkozók. ;) (Már, ha erre gondoltál! Ezt a korábbi nyilatkozataidból szűrtem le. :D )

Én most a létszámukra gondoltam, amikor egyik pillanatról a másikra majdnem megduplázódtak. :) Az hogy 8an vannak ellenem, az már nem meglepő, meg ha többen vannak (több mint 5 egység), akkor a mennyiségük (összlétszám) is több a megengedett maximumnál (ld. bajnokság) ilyen apróságokon már nem akadok fönn. :D
 

DeletedUser437

Vendég
Én most a létszámukra gondoltam, amikor egyik pillanatról a másikra majdnem megduplázódtak. :) Az hogy 8an vannak ellenem, az már nem meglepő, meg ha többen vannak (több mint 5 egység), akkor a mennyiségük (összlétszám) is több a megengedett maximumnál (ld. bajnokság) ilyen apróságokon már nem akadok fönn. :D

Szia! Amikor átálltak az új harcrendszerre, akkor az én osztagméretem 300 volt (1-es méretű egységekre), az ellenfeleké (én azért nem nevezem védőnek őket, mert az esetek 99%-ban, különösen a kiegyensúlyozás után, én vagyok a védő, mert kivárom a támadásukat. Ezt hívják "csalogatásnak") pedig 385 volt 5 osztag esetén. Ez azt jelentette, hogy ha 2 osztag állt velem szemben (akkor még ilyen is volt:)), az ellenséges osztag mérete 852 volt (1-es méretű harcosokból), vagyis 2,5x nagyobbak voltak. Persze az én 5 osztagom simán leverte őket, ha jól választottam ki a katonáimat. (Ezért is nyúltak bele a harcrendszerbe.) Az átállás után az én osztagméretem 906-ra nőtt, szemben az ellenfelek 560-as méretével. Tehát én nem panaszkodhatok. Most 1059-es az 1-es szintű osztagom és az ellenfeleké még mindig csak 728, pedig már (vagy még, nézőpont kérdése) az ork fejezet vége felé járok. A harcokban a több osztag mindig kisebb osztagméretet jelent, és gyakran ez a döntő, mert nincs úgy, hogy az ellenfél 8 osztaga egyszerre támadja meg a Te 5 osztagodat (legalábbis én még nem találkoztam ilyennel) Az élenjáró osztagokat kell elsőnek leverni/meggyengíteni, ehhez a mi 5 osztagunk általában elég. Ezt Te biztosan ugyanígy tapasztaltad.

Nem tudom értelmezni, hogy "túllépték a megengedett maximumot." Az osztag-kiválasztó táblán megjelenik, hogy mekkora a Te osztagméreted és mekkora az ellenfélé. Ha 4 osztag van az ellenfélnél, a méretük nagyobb, ha 8, a méretük kisebb. Ahogy haladsz előre a tartományokban, az ellenséges osztagok egyre erősebbek. Ez így van megtervezve. A méretarány, ha jól emlékszem, 80%-tól körönként fokozatosan nő 180%-ig (Erre mondják, hogy már szinte nem lehet megnyerni harccal, bár többen írtak rá példát, hogy nekik még így is sikerült.) Bug akkor lenne, ha a harctéren a kiírt osztagméretnél nagyobbal találkozol, egyébként "csak" a harc nehezítéséről van szó. Az osztagméretet pedig mindig az 1-es méretű harcosok (pl. íjász, kardtáncos stb.) számában adják meg (gondolom, ezt is tudod), akkor is, ha csupa 6-os méretű harcosból állnak az ellenséges osztagok. Ekkor viszont az osztagméretnek kisebbnek kell lennie, mint a kiírt méret.
 

DeletedUser437

Vendég
Akkor lehet, hogy én előrehaladottnak számítottam mindig is, bár ezt nagyon kétlem, na mindegy. Akkor mindig a láda kinyitása előtt fedezed fel az utolsó tartományt, ami kell a kinyitásához? Máshogy nem tudom elképzelni, hogy ilyen túlerőbe tudnál lenni.

A hibát erre értettem:

https://hu.forum.elvenar.com/index.php?threads/bajnoksági-védők.1343/

A túlerőn én is meglepődtem, mert a többiek leírása alapján hasonlóan rossz arányra számítottam, de nem volt tévedés és tartósnak bizonyult. (Akkor 5 tartománnyal volt kevesebbem az orkokhoz való belépéshez szükségesnél.) Jelenleg a 186. tartományban verekszem, de 215 tartományt már felfedeztem. Az utolsóban már 1121-es az ellenség osztagmérete (5 osztag esetén), de mire odaérek, addigra az én osztagaim is nagyobbak lesznek. Jelenleg leálltam a felfedezésekkel, mert arra várok, hogy kikutassam az erdei elfek felfedezőit. Utána a felfedezés költsége megint csökkenni fog és az ellenséges osztagok mérete, valamint a tárgyalási költségek szintén csökkennek majd. Ez sajnos, csak mostanában lett világos a számomra (Hoshi, az angol fórum és az EPLC oldal leírásából), így a távolabbi tartományok egy ideig megint könnyebbek lesznek, mint a már felfedezettek.)

Ami a "hibát" illeti, az nem hiba. Pont erről beszéltem: az 5-ös osztagszám esetén azonos az osztagaid mérete az ellenségével és így a katonák darabszáma is. Ha nő az ellenséges osztagok száma, csökken a méretük, így az erejük is, DE nem csökken, sőt nő a katonáik összdarabszáma. Nem a darabszám a lényeges mérőszám, hanem az osztagméret. Én mindig az 5-ös osztagméreteket hasonlítom össze a sajátjaimmal. Az már valóban húzós, ha a 8-as osztagok mérete is akkora, vagy nagyobb, mint a te osztagaid mérete. Ezt a megközelítést alkalmazzák a tartományi és a bajnoksági harcokban egyaránt.
 
Fent