• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!
  • Kedves Vendég,

    Amennyiben hibát szeretnél bejelenteni, kérjük olvasd el előbb az erre vonatkozó leírásunkat, annak érdekében hogy meggyorsítsd a javítás folyamatát!

    Ha belépési problémákba ütköztél, vagy a szerver nem elérhető, kérjük, lépj kapcsolatba velünk!

    Köszöni együttműködésed az Elvenar Csapata!

Nem hiba Hardveres gyorsítás nem működik!

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser3

Vendég
Kedves Elfek és Emberek!

Többen jeleztétek, hogy régebbi számítógépen nem működik a hardveres gyorsítás, használhatatlan lesz tőle a játék. Fejlesztőcsapatunk ennek megoldásán dolgozik, de ehhez szükségünk lesz némi információra. Kérünk titeket, hogy a lentebb található sablon alapján írjatok egy hozzászólást ebbe a témába, amit továbbítani fogunk az illetékesek felé.

Sablon:


[b]Játékverzió[/b]: (jobb egérgombbal a játékban kattintva megtalálható)
[b]Szerver[/b]: hu1
[b]Játékos név[/b]:
[b]Böngésző, és annak verziója[/b]:
[b]Operációs rendszer[/b]:
[b]CPU[/b]:
[b]Viedokártya[/b]:


Példajelentés:

Játékverzió: 0.22.258-92eb3d1-(master) (2015-08-11 9:20)
Szerver: hu1
Játékos név: Hoshi
Böngésző, és annak verziója: Google Chrome 44.0.2403.130 m
Operációs rendszer: Microsoft Windows 8 Pro HU 64 bit
CPU: Intel Pentium 2020M @ 2.40 GHz 2.40 GHz
Viedokártya: Intel HD Graphics és NVIDIA GeForce GT 720M
 

Vanek

Veterán
Játékverzió: 0.22.258-92eb3d1-(master) (2015-08-11 9:20) --- illetve az ez előttiben is ilyen volt, ami ugyanígy 0.22-es volt, csak még korábbi dátumos (és alverziós) kiadású
Szerver: beta1
Játékos név: Vanek
Böngésző, és annak verziója: Chrome 44.0.2403.155 m
Operációs rendszer: Windows XP Pro HU 32bit
CPU: AMD Athlon 64 X2 3800+
Viedokártya: GeForce 7950 GT illetve GeForce 7300 GT (hol egyiket, hol másikat használom; de mindkettőnél ez van)

Illetve megjegyzésként még annyit, hogy kipróbáltam Firefox (39.0.3) alatt is, és ott viszont normálisan ment. Még az animációkat is bekapcsoltam, és semmi lassulás, semmi scroll-hiba, semmi gond - ment, mint aminek mennie kell. Vagyis vélhetően a Chrome részén belül lehet a hiba forrása, amit a Firefox használata után újra-próbálva továbbra is éltek a bétás témában említett hibák.
 

DeletedUser247

Vendég
Játékverzió- 0.22.258-92eb3d1-Master)
Szerver-ez nem tudom mi
Játékos név: cukorfalat
Böngésző: Chrome és Firefox
Op.rendszer-Windows XP
Nekem mind a kettővel problémám van- borzasztó lassú,állandóan lefagyok, kidob a játékból, főleg mikor a testvéreket és a tartományi szomszédokat látogatom. Nagyon bosszantó és ráadásul sok időt is elvesz!...és nagyon soknak ez a problémája!
 

otherworld

Felderítő
Játékverzió: 0.27.1721-13c198f-(master) (2015-10-20 13:06)
Szerver: hu1
Játékos név: otherworld
Böngésző, és annak verziója: Google Chrome 46.0.2490.80 m
Operációs rendszer: Microsoft Windows 7 32 bit 2 GB memória
CPU: Intel Pentium M processor 1.86 GHz 1.87 GHz
Viedokártya: nincs

Nekem is a szomszédi segítségeknél fagy le rendszeresen.
 

DeletedUser25

Vendég
Mióta lekapcsoltam a hardveres gyorsítást és animációt, semmi gondom a "rencerrel", sokkal gyorsabban betölti a szomszédokat, térképet és átlag 80-90 látogatás után kell frissiteni
 

otherworld

Felderítő
Köszönöm, holnap kiderül, hogy az én kis lapimnál is bevált-e.:)

Tökéletesen bevált a javaslatod. 1x sem állt le a játékom. Köszönöm szépen!;)
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser256

Vendég
Játékverzió: 0.30.2463-v0.30-rc8-(master) (2015-12-01 11:35)
Szerver: hu1 Arendyll
Játékos név: varga2002
Böngésző, és annak verziója: Google Chrome
Operációs rendszer: Microsoft Windows 7
Nép: elf
CPU: ?
Viedokártya: ?
Nekem a grafikával van nagyon sok bajom. Lásd: https://hu.forum.elvenar.com/index.php?threads/Új-verzió-0-29.472/#post-8450
Szerk: Ezek a hibák csak "kizoomolásnál" jönnek elő, de a chrome 100%-on van, a játék keretein belül zoomolok. Amikor a közeli van, minden OK.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser256

Vendég
Sziasztok! Nekiállok hát, és leírom a hardveres gyorsítás, játék keretein belüli "kizoomolásnál" jelentkező grafikai hibákat.
Játékverzió: 0.31.2735-v0.31.1-(master) (2015-12-17 10:42)
Szerver: hu1 Arendyll
Játékos név: varga2002
Böngésző, és annak verziója: Google Chrome
Operációs rendszer: Microsoft Windows 10
Nép: elf
CPU: ?
Viedokártya: ?
About Adobe Flash Player: 20.0.0.267

Mindenhol néha álló, néha "ugráló" csíkok, (sz)akadozó animációk,

Képernyőkép: Sajnos nem tudtam készíteni, mert a képen nem látszanak a hibák, csak "élőben". Mintha az egér lenne... (mert ugye az se szerepel sose a képen)
 

DeletedUser17

Vendég
Sziasztok! Nekiállok hát, és leírom a hardveres gyorsítás, játék keretein belüli "kizoomolásnál" jelentkező grafikai hibákat.
Játékverzió: 0.31.2735-v0.31.1-(master) (2015-12-17 10:42)
Szerver: hu1 Arendyll
Játékos név: varga2002
Böngésző, és annak verziója: Google Chrome
Operációs rendszer: Microsoft Windows 10
Nép: elf
CPU: ?
Viedokártya: ?
About Adobe Flash Player: 20.0.0.267

Mindenhol néha álló, néha "ugráló" csíkok, (sz)akadozó animációk,

Képernyőkép: Sajnos nem tudtam készíteni, mert a képen nem látszanak a hibák, csak "élőben". Mintha az egér lenne... (mert ugye az se szerepel sose a képen)
Amit most leírok az a saját tapasztalat és nem képvisel semmilyen hivatalos álláspontot.
Nem állíthatom, hogy nincs gond, az általad leírt dolgokkal kapcsolatban. Viszont az általam használt Windows10 gyári böngészőjével (Edge) megnyitott Elvenarban semmilyen Flash Playeres hibával nem találkoztam. Akár be van kapcsolva a gyorsítás, akár nincs.
Hogy ennek mi lehet az oka, arról foglalmam nincs. De tény, hogy nincs vele problémám.

Áthidaló megoldásnak talán érdemes lenne kipróbálnod.
 

DeletedUser256

Vendég
Sziasztok! Nekiállok hát, és leírom a hardveres gyorsítás, játék keretein belüli "kizoomolásnál" jelentkező grafikai hibákat.
Játékverzió: 0.31.2735-v0.31.1-(master) (2015-12-17 10:42)
Szerver: hu1 Arendyll
Játékos név: varga2002
Böngésző, és annak verziója: Google Chrome
Operációs rendszer: Microsoft Windows 10
Nép: elf
CPU: ?
Viedokártya: ?
About Adobe Flash Player: 20.0.0.267

Mindenhol néha álló, néha "ugráló" csíkok, (sz)akadozó animációk,

Képernyőkép: Sajnos nem tudtam készíteni, mert a képen nem látszanak a hibák, csak "élőben". Mintha az egér lenne... (mert ugye az se szerepel sose a képen)
Amit most leírok az a saját tapasztalat és nem képvisel semmilyen hivatalos álláspontot.
Nem állíthatom, hogy nincs gond, az általad leírt dolgokkal kapcsolatban. Viszont az általam használt Windows10 gyári böngészőjével (Edge) megnyitott Elvenarban semmilyen Flash Playeres hibával nem találkoztam. Akár be van kapcsolva a gyorsítás, akár nincs.
Hogy ennek mi lehet az oka, arról foglalmam nincs. De tény, hogy nincs vele problémám.

Áthidaló megoldásnak talán érdemes lenne kipróbálnod.
Megpróbálhatom, de egyszerűbb megoldás a gyorsítás kikapcsolása :)
 

Tessaiga

Erős harcos
Megjegyzem újabb hardvereken általában nem problémás, már 4-5 éves gépeken viszont igen. Valamelyiken firefox alatt hajlandó csak futni, avagy chrome alatt. Általános tapasztalat, hogy csak újabb gépeken "hibamentes". A csíkozódást meg hagyjuk, az mindenhol ott van. :D Az említett régi gépek nem az enyémek, ezért nincsenek paraméterek. :)
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent