• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Harcrendszer újradolgozás

DeletedUser1100

Vendég
Az itteni elmondottak alapján már egész jól látom, hogy mi ellen mi működik. Nem mondom, hogy azonnal, de vereség nélkül megcsináltam a tekercs tartományomat. Így már csak 19 tartomány hiányzik a törpökig. Mikor bevezették az új harcrendszert, még 22 volt, így már azért látom, hogy haladok. :D Köszönöm mindenkinek, hogy leírta a tapasztalatait! Nekem nagyon sokat segítettek.
Egyedül a drágaköves tartománynál döntöttem úgy, hogy azt megcsinálom áruval, mert megláttam a sok 2. szintű ágyúst. :D
 

DeletedUser683

Vendég
Ha olyan az ellenség összetétele, hogy engedi, be lehet tenni 2 kardakrobatát (ha még nem vagy túl a törpökön, akkor ez még nincsen neked) és 1 vagy 2 varázslónőt, és szinte biztos, hogy az ágyúsok a varázslónőkre mennek (főleg, ha már kaptak is egy varázslatot), és a kardakrobatákkal gyorsan megközelíted az ágyúsokat, és azzal aprítod őket! A varázslónők közül így az egyik biztosan csali lesz, és ha szerencséd van, még adhatsz is egy-két varázslatot vele! :)
(Kardtáncos 2-vel nem tudom megpróbálni, de talán kipróbálhatnád! :) )
 

DeletedUser1100

Vendég
Ha olyan az ellenség összetétele, hogy engedi, be lehet tenni 2 kardakrobatát (ha még nem vagy túl a törpökön, akkor ez még nincsen neked) és 1 vagy 2 varázslónőt, és szinte biztos, hogy az ágyúsok a varázslónőkre mennek (főleg, ha már kaptak is egy varázslatot), és a kardakrobatákkal gyorsan megközelíted az ágyúsokat, és azzal aprítod őket! A varázslónők közül így az egyik biztosan csali lesz, és ha szerencséd van, még adhatsz is egy-két varázslatot vele! :)
(Kardtáncos 2-vel nem tudom megpróbálni, de talán kipróbálhatnád! :) )

Köszönöm! Valóban még nincs kardakrobatám, a törpöket még sokára érem el. De így is kipróbálom, hátha. Ha nem sikerül, akkor addig áruval kiváltom a drágaköveset, míg meg nem lesz a kardakrobatám. :)
 

DeletedUser997

Vendég
A pentagrammához: Bár már korábban említette valaki, de tényleg elég röhejes azt látni, hogy egy gyenge, törékeny kis íjász egységgel lehet a legjobban védekezni a nehéz közelharci (tank) egységek ellen (mintha a nehéz közelharciak nem hinnék el, hogy a könnyű távolsági egységekkel mennek ellenük, és annyira röhögnek ezen, hogy ezért nem találják el őket :D :D :D).
Komolyan: gondolkodott is valaki az ilyen helyzetek fonákján, vagy csak 'ez most így kijön a pentagrammán - tehát jó lesz' hozzáállással megoldottnak tekintik a problémát?


ugye? nekem az szúrja a szemem azóta, hogy elkezdtem harcolni, hogy egy nyüzüge kislány piros naciban, egy szál karddal olyan mészárlást visz végbe a 3. szintű szikláim között, mintha legalábbis nem gólemek lennének, hanem egy tálca aprósütemény! ez már önmagában is röhej, de akkor a horrorpiroskák még fordulnak egyet, és a maradék lenyomja a szintén iszonyat erős treantet is! szóval ez - fantasy, vagy nem - olyan mértékben nevetséges, hogy már majdnem nem is vicc... valami realitás azért kéne bele. egy hatalmas gólem, az ő rettenet erejével - meg hát kőből van wazze!!! - ne legyen már ennyire sebezhető! főleg karddal és csini kis nyílvesszőkkel! az egy szikla. minimum valami csúnya nagy csákány, vagy ilyesmi lenne logikus. oké, fát lehet karddal is aprítani, ha nagyon ráér az ember, de követ?...
 

Nazaroff

Tapasztalt építő
Szerintem sem nem olcsóbb sem nem lett jobb a harcolok számára
Már írtam korábban de csak megerősíteni tudom, hogy nem jobb, változatosabb lett a harc, hanem még egysíkúbb.
A régi harcmóddal is 2 pappadin, 3 pap felállásban le lehetett nyomni bármit. (Kedvező terep és odafigyelés mellet.)
Most csak a pap használható (meg a cerberus, de csak néha kell).
Ezek is csak a küldetésekben hatékonyak, a területfoglalásban egyszerűen SEMMI nem használható eredményesen.
Persze ehhez hozzá tartozik, hogy én "sietős" játékos vagyok 286 elfoglalt tartománnyal.
Engem ez a változtatás nem lelassított, hanem teljesen leállított.
Persze vásárlással meglesz a még hiányzó néhány tartomány, de a játék eddig kedvelt része, a harc az teljesen leállt.
Miért cél az hogy ellehetetlenítik a harcot?
Oké legyünk lassabbak, de hogy egyáltalán ne lehessen eredményesen harcolni?
 

Gyongy-tyuk

Felderítő
Hát én sem bírok ezzel az új harcrendszerrel. Eddig fele-felében tárgyaltam, vagy harcoltam attól függött mi volt az ár. Most a 240-es osztagméretemmel 899-es áll szemben. Már üres a kaszárnyám, nem is tudom érdemes-e feltöltenem. :-(
view.php
258csata.jpg
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser929

Vendég
Engem ez a változtatás nem lelassított, hanem teljesen leállított.
Persze vásárlással meglesz a még hiányzó néhány tartomány, de a játék eddig kedvelt része, a harc az teljesen leállt.
Miért cél az hogy ellehetetlenítik a harcot?
Oké legyünk lassabbak, de hogy egyáltalán ne lehessen eredményesen harcolni?

Én is ugyanezt írtam és kérdeztem. Engem is teljesen leállított az új harcrendszer.

De ezt miattunk, tartományhalmozók miatt találták ki, minket büntetnek. :)
És jól elcseszték.
 

DeletedUser929

Vendég
A pentagrammához: Bár már korábban említette valaki, de tényleg elég röhejes azt látni, hogy egy gyenge, törékeny kis íjász egységgel lehet a legjobban védekezni a nehéz közelharci (tank) egységek ellen (mintha a nehéz közelharciak nem hinnék el, hogy a könnyű távolsági egységekkel mennek ellenük, és annyira röhögnek ezen, hogy ezért nem találják el őket :D :D :D).
Komolyan: gondolkodott is valaki az ilyen helyzetek fonákján, vagy csak 'ez most így kijön a pentagrammán - tehát jó lesz' hozzáállással megoldottnak tekintik a problémát?

De ennek a nagyon elkapkodott fejlesztésnek lett áldozata pl. az elfek gólemje is. Elnevezték az új, különleges képességét "páncélvágónak" csak épp amely egységek ellen bónuszt kapott, azok az egységek nem hordanak páncélt. :)
 

DeletedUser1484

Vendég
Az egész harcrendszer egy nagy rakás sz... lett. Kifejlesztem a zsoldosokat .lerakom és azt mondja majd később... normálisak? a régi csapatokkal meg lehetetlen nyerni.. abbahagyom az egészet ha nem változtatnak!!!
 

Vanek

Veterán
[...]De ezt miattunk, tartományhalmozók miatt találták ki, minket büntetnek. :)
És jól elcseszték.

Ez megint csak nem igaz. Ugyanis nem minden tartományhalmozót érintik rosszul a változtatások. Akik eddig is vásárlással halmozták a tartományokat, azok ez után is megtehetik. Akik pénzzel fizettek az előnyökért, azok ez után is mehetnek (maximum egy kicsivel többet kell költeniük). Csak akik harccal szereztek tartományokat, azokat állítják partvonalra. De az indok még most is az, hogy 'túl előre szaladt mindenki, akinek több területe van, mint amit kitaláltak a készítők'.
 

DeletedUser3

Vendég
@Vanek, megkérnélek, hogy ezt a "pénzzel minden elérhető" hozzáállást fejezd be. Harccal is ugyanúgy lehet teljesíteni a tartományokat olyan távolságban, ami megfelelő távolságra van. Nem egy olyan játékost tudok, aki bármi probléma nélkül harcol, és nem költ a játékra. Fentebb lehet látni egy képet @Gyongy-tyuk-tól: 240-es osztag 899 ellen. Amint a fejlesztése odaért, hogy annyi osztagméretet kikutatott, illetve annyi fejlett felderítővel legyengítette az ellenfelet, máris másabb lesz a felállás, könnyebb lesz a harc. Igen, időbe telik, mire az ember odaér, igen, időbe telik, mire az ember mindent megtermel és kiképez. Mondjuk ez a játék erről szól.

Sajnos sok negatív hozzászólás/megkeresés hátterében azt fedezem fel, hogy mindent egyszerre akar megoldani a játékos, és úgy akarja használni, amire nem lett kitalálva. Mintha kenyérpirítón akarna biciklizni az ember...
 

Nazaroff

Tapasztalt építő

Ez biztos így van ahogy írod.
De mit tegyen az, akinek már egy osztagbővítés híján minden fejlesztése megvan + 11.6% erősítés a szentélyből,
és mégis egyetlen lövéssel elsöprik a csapatait?

kivettem a linket, így nem vastag - Hoshi
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser3

Vendég
Annak sajnos várnia kell. Minden fejezet elején van/lesz egy "Fejlett Felderítők" technológia, ami gyengíti az ellenséges csapatokat, továbbá jönnek újabb egységek, osztagnövelések, egységek fejlesztése.
 

DeletedUser3

Vendég
Egyelőre ez marad. Nameg a többi csomag a harcrendszerrel, ami már a visszajelzések alapján eszközölt változásokat is tartalmazza ;)
 

Vanek

Veterán
@Vanek, megkérnélek, hogy ezt a "pénzzel minden elérhető" hozzáállást fejezd be. Harccal is ugyanúgy lehet teljesíteni a tartományokat olyan távolságban, ami megfelelő távolságra van. Nem egy olyan játékost tudok, aki bármi probléma nélkül harcol, és nem költ a játékra. Fentebb lehet látni egy képet @Gyongy-tyuk-tól: 240-es osztag 899 ellen. Amint a fejlesztése odaért, hogy annyi osztagméretet kikutatott, illetve annyi fejlett felderítővel legyengítette az ellenfelet, máris másabb lesz a felállás, könnyebb lesz a harc. Igen, időbe telik, mire az ember odaér, igen, időbe telik, mire az ember mindent megtermel és kiképez. Mondjuk ez a játék erről szól.

Sajnos sok negatív hozzászólás/megkeresés hátterében azt fedezem fel, hogy mindent egyszerre akar megoldani a játékos, és úgy akarja használni, amire nem lett kitalálva. Mintha kenyérpirítón akarna biciklizni az ember...

Szerintem olvasd el újra, mit is írtam, és mire is írtam. Azt hiszem, leszállt a vörös köd nálad, mert pénzt említettem - közben meg nem nézted meg a környezetét sem!
Egyrészt arra válaszoltam, hogy tartományhalmozók vagyunk - másrészt bemutattam, hogy vásárlással is sokkal tovább lehet jutni, mint harccal - mégse nevezik a vásárlókat túlzottan előrehaladóknak. Ez után említettem meg, hogy ugyanebbe a kategóriába tartoznak a fizetősök is, és ők sem túlzottan előrehaladósok (mondjuk fizetnek is, hát legyen). Vagyis 3 kategóriát említettem, amelyiknél ugyanolyan helyzetben csak az egyik (a harcolók) csapatot állították vakvágányra - az indokot pedig még most is szajkózod, holott pont arra adtam ellenpéldát.
És még korábban azt is leírtam, hogy nem mi rohanunk, hanem a cég rohantatja a játékosokat (lásd az ilyen gyakori új fejezeteket/fajokat); de aki felveszi a cég általi tempót, az gonoszul túl előrerohan.

Néha jó lenne, ha túllépnél a cég mindenároni védelmén, és játékosként gondolkodnál. Akkor talán nem csak azt látnád, hogy "fúj-fúj új rendszer", meg hogy "pénz"; hanem azt is, hogy "ez az indok sem működik", és "miért néznek minket h...űdebutának".
 

DeletedUser992

Vendég
A tapasztalataim az új harcrendszerrel kapcsolatban: Totál kiherélték a harcot. :(
Gondoltam újra kezdem és megnézem mit változtattak. 14 tartományt teljesítettem és a második résznél a Fejlett felderítők meg van. Harcolni jelenleg nem tudok már 2-3 napja. Simán elpáholnak. Tehát a városhoz nem szerezhetek területet ezzel a módszerrel. 5 deszka manufaktura lerakva 1db 4-es szinten, 4 db 3-as szinten. De ez kell is, hogy a kutatások által kért árúkhoz. A varázsakadémiát le sem raktam, ne foglalja a helyet. Vagy elkezdem azokat a kutatásokat amikkel tudok harcolni az kb 140 tp, de akkor 2-3 nap építés után nem tudok semmit sem építeni kifogyok a lakosokból. Se harc, se építkezés, csak tp gyűjtés, termelés, kutatás feloldás. Unalmas egy kezdő számára, max napi kétszeri 5 perces elfoglaltság a szomszédság látogatásával együtt. hébe hóba tárgyalhatok is. Másik lehetőség lakosság, árúk kutatása és nuku harc jó sokáig. De mivel helyem nincs itt is 2-3 nap után szintén csak a termelés marad. Ha a kettőt párhuzamosan csinálnám még rosszabb a helyzet. Akkor ezek után minek a harc a játékba??? Ha egy kezdő 1 hétig napi 2x5-10 perccel elintézi a játékot, akkor előbb utóbb fel sem fog jönni. Kérdem mivel szeretnék akkor az újakat itt tartani a fejlesztők?
 

DeletedUser25

Vendég
De ezt miattunk, tartományhalmozók miatt találták ki, minket büntetnek.
Mmmm... majd egy évnyi kihagyás után újra itt és azon morfondírozom, fordult volna a kocka? Anno a "tartományhalmozók", az előrehúzók szívtak - ami miatt akkor és ott lezártam egy korszakot - most meg a nem tartományhalmozókra és nem előrehúzókra jár a rá a rúd?! :rolleyes:;)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:
Fent