• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Harcrendszer újradolgozás

DeletedUser729

Vendég
Minden világos, kivéve, hogy miért kell elhasználni az egységeket. Csak azért, mert olcsóbb lesz majd a képzésük? Ez egyáltalán nem indokolja. Max azt lenne értelme megfontolni, hogy az egységfejlesztő kutatásokkal talán megéri megvárni a változtatásokat.
Egyébként szerény véleményem szerint a mostani rendszer sem áttekinthetetlen, sőt, semmilyen nehézséget nem okozott megérteni hogyan is működik és mi ellen mi jó. Ettől függetlenül állok a változás elébe, ha lehet jobb is, akkor hajrá.
 

DeletedUser3

Vendég
Hogy őszinte legyek, játékosként én sem fogok most csak azért leölni X 100 egységet, mert majd egyszer olcsóbb lesz. Ez csak egy tanács, és egyáltalán nem kötelező betartani. :) Ha esetleg valaki megemlítené, hogy "de így a mostani egységek drágábbak", akkor itt áll, hogy igen, tudunk róla, de ennek ez az ára. :)
 

DeletedUser7

Vendég
Hogy leírjam én is a gondolataimat a "tippről":
Azt kell mérlegelni hogy mennyire vagy alapanyag híján a játékban, és mennyire érzed fontosnak, hogy folyamatosan menjen a kaszárnyában a termelés. Ugyanis az a valahány hét múlva amikor ez bevezetésre kerül (és ne felejtsük el hogy beta hamarabb kapja meg), még messze van. Az alatt el kell dönteni hogy leamortizálod a seregeid, ezzel spórolsz magadnak sok-sok alapanyagot, viszont közel nulláról kezdesz neki a dolognak, amikor bevezetik az új rendszert, vagy folytatod a jelenlegi stratégiádat, megmarad valamennyi egység, mellyel rögtön el tudsz kezdeni csatázni. Akinek nincs gond az alapanyagtermelésével, az szerintem nyugodtan válassza a másodikat, mint Hoshi is mondta, ezek az egységek ugyan degradálódni fognak, nem érnek majd ugyan annyit, de meglesznek. És ha nem is sokat, de egy pár napot biztos meg tudsz spórolni azzal hogy nem hagytad kárbeveszni az egységeidet.
 

DeletedUser379

Vendég
Ezzel én is így vagyok, nincs vele problémám.
Nem állítom, hogy mikronra ismerek minden részletet, de ennél fontosabbnak tartom, hogy a harcban kiismerjük az ellenség taktikáját - ami jelen esetben egy program -, mikor mit csinál, mire mit fog lépni....ezzel eddig se volt gondom, remélem ezután se lesz:)

Da ami a témát illeti:
Nálam a kaszárnya 0-24-ben termel, így szoktam meg.
Ezen akkor sem változtattam, amikor túltermelésbe fordult át a dolog.
A jelenlegi túltermelésnek több oka van, pl. aránayiban jóval kisebb veszteségekkel tudok dolgozni mint régebben, mert "megöl a rutin":) , a bajnoksági intenzitás csökken, ahogy a max.-hoz közelít mindhárom ereklyém, nem iparkodik már anyira az ember, és annyi időt nem tudok rászánni, hogy a bajnokságokban leharcoljam az egységeimet...a tartományi harcok egyre ritkábbak, és igaz h nehezednek, de összességében nálam nem visznek el több egységet.
Szóval ez a helyzet most.
De amennyire visszaemlékszem, soha nem az egységek ára volt nálam a szűk keresztmetszet, hanem sokkal inkább a Kaszárnya kapacitása.
A fentebb olvasottakból én azt tudom összerakni, hogy ha növekednek az osztagméretek, és csökkennek az árak, akkor a mostani egyensúly csak a Kaszárnya kapacitásának növelésével ill. a képzési idők arányos csökkentésével tartható.
Ha ez elmarad, akkor a mostanihoz képest elég komolyan változni fog a felállás.
Erről lehet tudni valamit?

Vagy hülyeséget beszélek megint? Akkor le kell engem lőni hirtelen :)
 

DeletedUser7

Vendég
Természetesen az osztagméret növelés mellett a képzési idő és a kapacitás is meg fog változni, a fejlesztők nem akarják rosszabbá tenni a harcrendszert :)

The training speed and training sizes will be rebalanced accordingly. We balance the game to have it in a way where you would be able to make X squads per day on average - that number will not change.

A gyártási sebesség és kapacitás egyensúlyozni fogja a megnövekedett osztagméretet. A jelenlegi tervek szerint minden nap X osztagot tudsz majd legyártani átlagosan, mely szám nem fog változni ahogy növekszik a városod.
 

DeletedUser683

Vendég
Gyorsul a kiképzés sebessége. A kaszárnya kapacitást viszont növelni kell majd szintenként, figyelembe véve azt is, hogy sokaknak 2 fegyvertára van az ajánlás, és a helyszűke miatt! :)

osztagméret növelés mellett a képzési idő és a kapacitás is meg fog változni,
Bocs Enamel! Nem frissültem! :)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Ú, azokat hogy utálom! :O mágiával bíró egységem még nincs, szóval küzdök velük, gyors közelharci szokott rájuk menni, vagy ha több egység is ágyús, akkor kivásárlom inkább...
 

Vanek

Veterán
Bár már lett említve, és lett rá reagálva is, de azért kiemelném én is azt az egy gondolatot az első részből, ami miatt még magyarázkodni is kellett - tudom, ez csak egy bétás fordítás, és nem itt készült; de akkor is érdemben szeretnék egy kritikát rálökni. Mert nem kimagyarázni kellene, hanem normálisan leírni.

"Ezért arra bíztatunk mindenkit, hogy használja el az egységeit a változások érkezése előtt, így nem vesztesz semmit, miután a
változások megtörténtek, ugyanis jelenleg az egységek drágábbak, mint a változás után lesznek.
"

Ez úgy ahogy van, egy hatalmas marhaság. Egyrészt ez nem egy szűkösen véges kapacitású rendszer; így bőven elvannak a régen 'drágábban' legyártott egységek az új 'olcsóbban' gyártottak mellett - vagyis nem kell helyet csinálni nekik (még egy háztartás autójának benzinhasználatánál sem biztos, hogy ésszerű azt javasolni, hogy most autózzátok ki az összes korábban vett benzint, mert pár hét múlva olcsóbb lesz - de ha ez még egy olyan dolog mögé kerül, aminél nincs egy autó benzintartályának korlátja, és egy spájzban el lehet raktározni 30-40 (vagy sokkal több) kg lisztet/cukrot/rizst/tésztát/..., akkor teljesen 'nemnormális' a fenti javaslat).
Másrészt attól, mert drágábban szereztem valamit, ismét csak butaság azt tanácsolni, hogy használjam el, mert olcsóbb lesz. Ha megvettem a vajat, akkor nem fogok vajat enni, mert másnap olcsóbb lesz. Ha van két üveg olivaolajam, akkor nem fogok mindenhez olivaolajat használni, mert rövidesen olcsóbb lesz. És így tovább. Ha már megvan, akkor azt ugyanúgy meg kell(ene) becsülni, és nem ledegradálni, mert olcsóbb lesz (egyszer valamikor). Ráadásul ezeket egy átlag játékos napi szinten használja is; így szinte folyamatosan kellenek is.

Egyébként értem én a magyarázkodást, hogy az utolsó napokban megfontolandó dolog leállni a termeléssel, hiszen a frissítés után már olcsóbban lehet hozzájutni az egységekhez (az autónál sem érdemes az utolsó vagy utolsó előtti 'drágább' napon tankolni, hanem megvárni, az új tarifák élesítését; illetve más dolgok vásárlásánál is hasonlóan eljárni, ha másnaptól már akciós valami); amit tulajdonképpen magyarázatként kaptunk is @Enamel-éktől; de nem ez van leírva a leírásban, és nem ez van tanácsolva.



A második részhez pedig annyit szólnék, hogy szép az ötszögesítés :) ; és ezek nagy része eddig is így működött - bár szerintem aki eddig nem tudta, hogy mi ellen mi lesz jó, mert nem nézte a bónuszokat, azoknak ez után is hiába lesz a szájukba rágva, hogy mi működhet jó stratégiaként/taktikaként, akkor sem fog jobban menni a csatázás (hiszen ahhoz nem csak annyi kell, hogy tudja valaki, mi ellen mivel kell menni; hanem le is kell tudni játszani a harcot), és akkor is inkább maradnak majd a vásárlásos megoldásnál (de hátha... :) ).
Viszont van pár meglepő dolog, amit vélhetően a bónuszok megváltoztatásával érnek el (például hogy a könnyű távolsági egységeknek legyen jelentős bónuszuk a varázslónőkkel/papokkal szemben; hiszen jelenleg ezek ellen egy ilyen egységnek esélye sincs). Vagyis kíváncsi vagyok, milyen bónuszok és milyen irányba fognak változni; mert (főként a jelenleg leggyengébb könnyű távolsági egységeknél) az ötszögesítés alapján ezek várhatók. ;)
 

DeletedUser3

Vendég
Magyarázat a magyarázatra:
Értem én, hogy mit mondasz, és le is írtam, hogy én személy szerint nem fogom ezért leölni az egységeimet (szerintem más sem). Viszont ha tudnán mennyien panaszkodnak egy-egy ilyen változás miatt (nem feltétlenül itt, de máshol...), hogy így jó drágán leképezte az egységeit, és neki most így már a feng shui se jó, meg amúgy is... jobb a békesség alapon leírtuk, hogy igen, ezt azt jelenti, hogy most drágábbnak számítanak az egységek, és ha téged pl ez annyira zavar, hogy még a szamóca is ízetlen tőle, akkor használd fel őket, és majd termelj újakat. A tanácsokat általában nem kötelező betartani. :)

(A komment nyomokban sarkításokat tartalmaz és nem irányul senki ellen.)
 

DeletedUser

Vendég
Úristen, Hoshi, a zárójeles részen felröhögtem! :D :D Javaslom, hogy ezt a mondatot fűzd bele az aláírásodba, vagy tedd minden kommented elejére rögzítettként. :D Imádok idejárni, komolyan! :)

Nagyon várom a frissítést, most már elég gyengusz a könnyű távolságim, jól jön majd a bónusz. :)
 
Fent