• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Harci varázslatok barkácsolás

DeletedUser4520

Vendég
Az mitől van,hogy 3-as szintü papokat kiállítok 2-es szintü papok ellen a bajnokságban, hozzácsapom a tűzfőnix 50%-át,és úgy lever az ellenség,hogy neki az öt papból 3 nem sérül. Létszámban nem sok a különbség, főnix nélkül is hozni kellett volna a csatát.
Biztos, hogy papok voltak? Minden ellenséges egység? És biztosan szinte azonos létszámmal? És nyílt terep, vagy volt akadály is? (ez csupán 4 fontos kérdés :) )
 
4db 2-es szintű pap, és 1db 2-es szintű vadőr volt az ellenség, nekem 4db 3-as szintű pap,és 1 db 3-as szintű ágyus +az 50%+ a főnix-től.Az ellnség létszáma kb 10%-al volt magasabb.A 4-ből 3 papja 100%-os maradt a végére, nevetséges.
 

bere007

Veterán
4db 2-es szintű pap, és 1db 2-es szintű vadőr volt az ellenség, nekem 4db 3-as szintű pap,és 1 db 3-as szintű ágyus +az 50%+ a főnix-től.Az ellnség létszáma kb 10%-al volt magasabb.A 4-ből 3 papja 100%-os maradt a végére, nevetséges.

Ez itt a baj. Az ágyús ilyenek ellen max 2 támadást bírt ki, a mágusok irtják a távoliakat. A távoli meg alig sebzi meg. Kiválasztáskor villog és egy felugró ablak ki is írja, hogy amit beteszel az jó-e ellene. A vadőr meg írtja a mágusokat. A papjuk kinyírta az ágyúsodat, mielőtt az lőhetett volna és utána a vadőr aratott... Ezek ellen a könnyű közeli, vagy könnyű távoli a jó választás. A papra jobb a könnyű távoli, de a vadőr miatt kellett volna könnyű közeli is. Ezekkel neked kb 1 osztagod maradt volna ott és nem mind az 5. Nagyon rossz felállást választottál. Érdemes megnézni, hogy mi mi ellen jó és azokat bepakolni. Ha van olyan, ami az ellenfél összes egysége ellen jó, akkor azokkal célszerű telepakolni. Ebben a helyzetben én úgy mentem volna, hogy a 2 szélére íjász, középre meg 3 kutya. De akár az 5 kutya is jó. Ami ellene rossz, azt nem szabad betenni. Az ugyan olyat meg csak akkor, ha nincsen más, de az sem ajánlott, bár ez az egész helyzetfüggő. Az egész függ az ellenfél arányával, hogy miből hány egység van. Ha jól választasz, nyersz. Ha rosszul választasz és kikapsz, akkor meg a rendszer a nevetséges és az elcseszett dolog... érdekes...

Azért írtam azt, hogy nem a harcrendszerrel van a baj, hanem a használatával. De cserébe le lettem bolondozva. Bár már módosította az az illető azt a bejegyzését, amelyiknél lebolondozott mindenkit, aki nem értett vele egyet...
 
Utoljára szerkesztve:

Tatos

Tag
Iceman egy szóval nem mondta hogy rossz a harcrendszer :)
Én meg egy szóval nem mondtam hogy nem tudom használni. (bár nem olyan szinten mint aki évek óta játszik, de nem is vagyok rászorulva) . Persze ha kettőnket összekombinálsz akkor kapsz egy olyan szalmabábot aki nem tudja használni és szidja a rendszert, és ő ellene már igazad van. Érdekes hogy 5 egyformát javasoltál meg olyat aminek a közepén egyformák vannak két szélen pedig egy másik fajta. Ez a minta teljesen egyedi soha sehol nem fordult még elő. Egy bajnokság alatt jó ha egyszer előfordul igazából hogy csak apát jön meg 1 másik egység. Meg az is max egyszer hogy 4 könnyűtáv és 2 nehéztáv jön szélen. Aki mintákat lát benne és azt hiszi ilyen rendszeresen előfordul annak most mondanám hogy ne szidja a rendszert csak azért mert egy pontot sem bír csinálni.
 

bere007

Veterán
Iceman egy szóval nem mondta hogy rossz a harcrendszer

Még akár igazad is lehetne, ha a végére azt írja, hogy "nem értem, hogy miért". De mivel azt írta, hogy ez "nevetséges", így már más a felállás. Mivel szerinte a rossz felállással simán nyerni kellett volna, még a főnix nélkül is és nevetséges az, hogy nem nyert, ezzel az auto harc rendszerről mondta el a véleményét.


Én meg egy szóval nem mondtam hogy nem tudom használni.

Én meg nem értem, hogy miért gondoltad azt, hogy ezt neked írom? Miért vetted ezt magadra? Akinek nem inge...
 

Tatos

Tag
Mert a másik topikban ezt írtad és itt most ugyan azt ismételted meg úgy hogy közben rám utalgatsz mert meg vagy sértődve. Nem bolond aki nem tudná érdemben használni a sablont vagy a varázslatokat vagy nem akarná. Csak aki vízionálja tőlük az apokalipszist.
 
Fent