• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Harci varázslatok barkácsolás

Tatos

Tag
Üdv

Azon morfondírozok hogyan lenne számomra elviselhetőbb a manuálharc és hogy mit fogok csinálni a végtelen + 1 bűbájtöredékkel ha nagyobb leszek. Az ötletem nem annyira eredeti mert más körökre osztott játékokban is vannak harci varázslatok, de szerintem ez jobbá (taktikusabbá) teszi őket. Elvenarban nekem kifejezetten érdekes lenne varázsakadémiában gyártani őket készülve a következő bajnokságra vagy akármilyen eseményre ami harcot tartalmaz.
Számos lehetőség van, megnövelni a saját egységek kezdeményezését, lőtávolságát, sebezhetetlenné tenni 1 osztagot 1 körre, arannyá változtatni egy ellenséges osztagot, lebénítani véletlen szerűen 1-5 ellenséges osztagot 1 körre, összeolvasztani két azonos egységből álló osztagot úgy hogy az új osztagod valami bónuszt kap, átvenni az irányítást egy ellenséges osztag felett satöbbi.
Ez mind bűbájtöredékbe kerülne az akadémiában és egyszer használatosak lennének mint egy bűbáj, de csak manuál harcban alkalmazhatóak.
Tudom hogy ez egy nagyobb update javaslat mert ehhez sajnos vizuális effektek kellenek, de ha már harc van a játékban, esetleg érdekelheti ez az irány a fejlesztőket. Szerk: ráadásul épp olyan frissítésen dolgoznak ahol egy adag osztaggal kell több csatában helyt állni ha jól olvastam - azt ez kifejezetten jól kiegészítené ha legnehezebb bossfightokhoz már varázslatok kellenének. Szerintem nem a hiperszuper effektek tennék élvezhetővé a harcot, csak jelölni kéne valahogy ha egy egység helyhez van kötve vagy valami erősítés van rajta. Szóval ezt egész limitált formában is meg lehet oldani anélkül hogy túlzásokba esnénk és 30 féle csillogó villogó robbanó varázslatot tennénk a játékba. 5 féle passzív bónusz ami bűbájtöredékért készíthető és más színű lesz tőle a kijelölt egység alatti mező is egy új dimenziót adna a játéknak.
Egy másik ötlethez írtam nemrég hogy ha fokozatosan csökkentenénk a bajnokságon a találkozók számát és nagyobb tétje lenne egyetlen harcnak az ösztönözhetné a manuál harcot, szerintem az jól egybe vág ezzel az ötlettel.
Az pedig jó játékdizájn ha egy játékban minden felhasználható és nem gyűlik fel és válik haszontalanná, ezért kéne valami ami jobban viszi a bűbájtöredékeket / ereklyéket de természetesen nem nélkülözhetetlen.
Én továbbra is azt szeretném ha az autoharc jól használható lenne, csak a bajnokságok végén mikor már kimerültek az egység és áru tartalékaink néhány tartományon még ezek a harci varázslatok is átlendítenének ha valaki készült velük.
Lehet hogy erről megérné egy közvélemény kutatást csinálniuk a készítőknek hogy tetszik e a jelenlegi harcrendszer a
játékosoknak, vagy valami statisztikát késziteni hogy milyen gyakori az autoharc.
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser4520

Vendég
Üdv

Azon morfondírozok hogyan lenne számomra elviselhetőbb a manuálharc és hogy mit fogok csinálni a végtelen + 1 bűbájtöredékkel ha nagyobb leszek. Az ötletem nem annyira eredeti mert más körökre osztott játékokban is vannak harci varázslatok, de szerintem ez jobbá (taktikusabbá) teszi őket.
...
Lehet hogy erről megérné egy közvélemény kutatást csinálniuk a készítőknek hogy tetszik e a jelenlegi harcrendszer a
játékosoknak, vagy valami statisztikát késziteni hogy milyen gyakori az autoharc.
Beléptem angol és amerikai szerverekre és nem látok manual fight lehetőséget. Csak az automata mód elérhető. Nincs más gomb. A harci varázslatokat hogy tudná a játékos alkalmazni automata módban ?
A jelenlegi harc rendszer fokozatosan egyre nehezebb, mind tartományt, mind köröket illetően. A 6. kört leharcolni már egész jó kihívás még tűz főnix-el is. Főleg mondjuk a 20. tartomány felett. Sokféle terep, sokféle egységleosztás. Logikus rendszer. Aki nem készül megfelelő sereggel, az nem bírja sokáig, de ha a csapat összefog és a tapasztalataikat megosztják, akkor a 10. láda sem probléma. Elég 8 tartományt 5 körben, vagy 6 tartományt 6 körben megcsinálni minden tagnak. A tapasztaltabbak meg úgyis többet csinálnak, mert a jutalmak megérik. Nem értem, hogy mi ezzel a gond.
Ha egy rendszer könnyű lenne, na az tényleg uncsi lenne és akkor mi lenne benne a kihívás? Mitől lenne az bajnokság?
Nem könnyű legyőzni a legjobbakat ? Hát persze, hisz ők a legjobbak :)
 
Utoljára szerkesztve:

Tatos

Tag
Nincs manuál külföldi szerón? :O
Na ezen meglepődtem bár ez is egy irány amibe el lehet vinni a játékot.

Auto harcban nyilvánvalóan nem lehetne ezeket a varázslatokat használni.
Én amúgy autoharccal tolok mindent és nem is akarnám hogy olyan drasztikusan változzon a rendszer hogy az autoharc ne legyen elég. Egy varázslat nyilván megkönnyítene 1 találkozót, de az csak 1 találkozó. Ha lenne egy héten 5-15 varázslatom az változatosabbá tenné a játékot. Attól még nem lesz könnyű a több száz találkozóból álló bajnokság. Nehézséget egyébként is lehet állítani.

szerk: egyébként tudom ez most dicsekedés de vasat az első vas bajnokságomon maxoltam ki. Szóval 6. kör simán lehetne kétszer akkora egységméret ellen mint jelenleg, ha lennének varázslatok amivel van esély úgy is megcsinálni. Na akkor lenne a legvége elit. Első 5 kör meg maradna ugyanilyen. Ez csak 1 alternativa hogy a nehézség milyen módon hangolódhatna a varázslatokhoz. De az is lehetne hogy a bajnokság szimplán picit könnyebb lenne emiatt, viszont az új tornyos update nehezebbre lenne tervezve és varázslatok nélkül szinte lehetetlen lenne egy idő után. Akkor aki tornyozik nem is nagyon jutna varázslata bajnokságra..

szerk2: tényleg most hogy belegondolok ,ha jön a torony akkor az nagyon megosztja az egységgyártást valószínűleg szóval arra is jók lennének a varázslatok (vagy lehet valami más módszert találnak majd rá) hogy csökkentsék az egységveszteségeket és egyensúlyban maradjon a játék. Mert én örülök a harcolós eventeknek de ha a szintem max kaszárnyájával folyamatos gyártással már a bajnoksághoz is gyakran gyorsítóznom kell, mi lesz itt ha még jön a torony is?
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser4520

Vendég
... Mert én örülök a harcolós eventeknek de ha a szintem max kaszárnyájával folyamatos gyártással már a bajnoksághoz is gyakran gyorsítóznom kell, mi lesz itt ha még jön a torony is?
Javaslom, hogy nézd meg azok építkezését, akik nagyon jók a bajnokságokban. Például a bajnokságokból szerzett pontjaik 15.000 felettiek.

Egy kis harci tanács:
Az automata harcnál is jól jöhet, ha a csata előtt megnézed a terepet. Legtöbb esetben 1 egység íjász elegendő. Harc -> 1 egység íjász kiválasztva -> Harc. A terepszemle után klikk a baloldali fehér zászlóra (Feladás) és veszteség nélkül távoztál. A terepszemle sokat segíthet a csapatod összeállításában.
 

Tatos

Tag
Oks majd lecsekkolom őket, gondolom vihar tűi, monostor/szentély és egyéb harcos csodák + egy rakat fegyvertár hogy még éjszaka is mehessen végig a gyártás.

Köszi a tanácsot nagyon hasznos tanács annak aki még nem ismeri, (de off topik).

Szerk: nem akarok ellenségesnek lejönni csak ez a második ötletem és már megint ott vagyunk hogy "mi a gondom miért nem megy a játék?" De megy. Csak van ötletem + tartalomra.
De azt nehéz pontosan leírni, lehet hogy konkrét számokkal kellett volna leírnom és egy kicsit tömörebben, mert így mindig elképzeltek valami nagy világváltó dolgot ami teljesen felismerhetetlenné tenné a játékot, pedig egyáltalán nem olyasmire gondoltam.

Ez a felderítős trükk is olyasmi amivel nincs bajom, de nem is tartom kifejezetten élvezetesnek százszor megcsinálni. Bár van egy olyan feelingje hogy te "bennfentes" vagy a játékban ismered a dörgést. Nem baj ha vannak ilyenek a játékban, de azért ha én játéktervező lennék arra törekednék hogy tervezett módon tegyem változatossá és kiegyensúlyozottá.
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser4520

Vendég
Ez a felderítős trükk is olyasmi amivel nincs bajom, de nem is tartom kifejezetten élvezetesnek százszor megcsinálni. Bár van egy olyan feelingje hogy te "bennfentes" vagy a játékban ismered a dörgést. Nem baj ha vannak ilyenek a játékban, de azért ha én játéktervező lennék arra törekednék hogy tervezett módon tegyem változatossá és kiegyensúlyozottá.

Köszönöm a bókot ;) Nem vagyok játéktervező és nincs munkakapcsolatom az Inno-val :)
 

Tatos

Tag
hehe, azért gondoltam hogy nem :D

jobban is jársz lehet minden nap írnék neked egy ötletet.

Témára visszatérve. Te manuálharccal tolod és azt mondod a jelenlegi változatosság a harcban (egységek elhelyezése és mozgatása) elegendő? Én arra gondoltam lehet több embernek bejönne ha kevesebbet kéne belőle csinálni és lennének benne más elemek is. Ezért sem úgy javasoltam a varázslatokat hogy minden harchoz jussanak és kelljenek, csak párnál segítenének.

De lehet hogy népszerü a manuálharc jelenlegi formája? Ha külföldi szerókon nincs az nem arra utal...
 

DeletedUser4520

Vendég
Témára visszatérve. Te manuálharccal tolod és azt mondod a jelenlegi változatosság a harcban (egységek elhelyezése és mozgatása) elegendő? Én arra gondoltam lehet több embernek bejönne ha kevesebbet kéne belőle csinálni és lennének benne más elemek is. Ezért sem úgy javasoltam a varázslatokat hogy minden harchoz jussanak és kelljenek, csak párnál segítenének.

De lehet hogy népszerü a manuálharc jelenlegi formája? Ha külföldi szerókon nincs az nem arra utal...
Eléggé a kettőnk beszélgetésévé alakult ez a téma. Örülnék, ha ez változna.

A véleményem a jelenlegi rendszerről:
A csodákkal, a nehézség fokozatos emelkedésével, a jutalmakkal, stb - ez egy komplex és megfelelő bajnoki rendszer. Nem látom be, hogy miért kellene ezen változtatni. A maratoni verseny távja se változik, pedig a futók egyre profibbak. A mai sport tudást egyre könnyebb megszerezni. A győzelmet persze már nem. A jelenlegi bajnoksági rendszer olyan amilyen és meg lehet szerezni a tudást, hogy miként kerüljön valaki az élmezőnybe. Ha én 7000 pont alatti faluval tudtam 1000-1200 pontos bajnoksági heteket csinálni (mert így volt), akkor meg nem is olyan nehéz ez a rendszer. Csak meg kell neki adni, amit a nyerésekhez kíván. (Ja és auto és kézi csata módot vegyesen használok.)
 

Tatos

Tag
Hát figyelj eleve nem túl népes a fórum , bár én is örülnék ha más is írna, de van akinek az ötletére meg senki nem válaszol.

Az egy érthető vélemény hogy ami jelenleg van az egy működő rendszer és kockázatos lenne megpiszkálni. De könnyebbé tenni nem feltétlen akartam, úgy is be lehet vezetni ötleteket hogy a nehézséget is újra belövik ugyanolyanra.
 

DeletedUser4917

Vendég
"átvenni az irányítást egy ellenséges osztag felett"
Ez tetszik :) Tatos
"Beléptem angol és amerikai szerverekre és nem látok manual fight lehetőséget." :DDDDD Nagyon vicces vagy laza 04 Még ilyen poénokat kérlek .
 

bere007

Veterán
Szerintem...

Ez mind bűbájtöredékbe kerülne az akadémiában és egyszer használatosak lennének mint egy bűbáj, de csak manuál harcban alkalmazhatóak.

Ezzel még több barkácsolásos recept jelenne meg. Már így is necces mindig találni valamit, amit megéri csinálni a sok recept miatt. A legtöbbször sikerül, de van, hogy még alig hasznos sincsen. Aki csak kivásárol, annak ez teljesen felesleges. Aki csak auto harcol, annak ez felesleges. És azt remélem csak viccnek szántad, hogy 1 db bűbáj 1 db harcra lenne elég csak. Ennyi recept közül, még ha 5db ilyen recept is lenne, talán heti 2-3 db-ot tudnál csinálni, ami még 1db tartományra sem lenne elég, mivel 4 sátorból áll a bajnoki tartomány.

ráadásul épp olyan frissítésen dolgoznak ahol egy adag osztaggal kell több csatában helyt állni ha jól olvastam - azt ez kifejezetten jól kiegészítené ha legnehezebb bossfightokhoz már varázslatok kellenének.

Még csak tesztelés alatt van, de már rögtön legyen megnehezítve úgy, hogy a végén csak ilyen módon lehessen nyerni? Bár nincsen róla adatom, csak tapasztalatom, hogy a játékosok kb 20%-a, aki csak harcol. Ennek a 20%-nak kb 5%-a lehet, aki kézi harccal megy. Ez 1%. A többi 99%-nak ezzel rossz lenne. És az előző bekezdés is illene ide.

a bajnokságok végén mikor már kimerültek az egység és áru tartalékaink néhány tartományon még ezek a harci varázslatok is átlendítenének ha valaki készült velük.

A túl kevés szerezhető bűbáj szerzési lehetőség miatt nagyon sokáig kellene gyűjtögetni ahhoz, hogy ezzel jelentős nyereményt lehessen szerezni, főleg az általad leírt bűbáj tulajdonságai mellett. Jobban megérné, ha az előző bajnokin visszaveszel és a következőt megnyomod. Összességében többet buksz ennek a barkácsolásával, mint ami hasznot hozna. Elpazarlod erre az erőforrásaidat és amíg ezt csinálod, mást nem tudsz.

Én úgy csinálom, hogy a nehéz bajnokikon picit visszafogottabb vagyok, a könnyűeket meg megnyomom. Így össze lehet szedni elég sok mindent.


Tehát nem támogatom.
 

Tatos

Tag
Szia bere itt is, köszi a visszajelzést! (és bocs a regényért :D)

Úgy érzem nem kapok legitim kritikákat. Tiszteletben tartom hogy valakinek nem tetszik az ötletem ez rendben van így, de nem gondoljátok át a kifogásaitokat.

"nem érné meg" "nehéz lenne" könnyű lenne" Ki mondta? honnan veszed? Egy varázslat kerülhetne 50 000 bűbájtöredékbe és lehetne mondjuk 172 óra legyártani. Vagy kerülhetne 50 bűbájtöredékbe és 1 órába legyártani. Én inkább valami olyasmire gondoltam mint a második opció. De egyszerűen nem fer hogy így kell védekeznem az ötleteimmel - laza és bere ez mindkettőtökre vonatkozik: elképzelitek hogyan lenne rossz és aztán azt kritizáljátok. Képzeld el hogy hogy érné meg! Képzeld el hogy hogy maradna egyensúlyban a nehézség! Aztán kritizáld magát az ötletet, jobb /rosszabb lenne e a harc, népszerűbbé tenné e szerinted a manuálharcot ez a megoldás vagy egysíkúvá? Ne az kritizáljuk már hogy túl drága lenne mikor senki semmit nem írt az áráról!
Kivásárlás ugyanúgy maradna, autoharc ugyanúgy maradna leírtam vagy ötször, ez csak változatosságot adna és egy új lehetőséget amit nem kötelező kihasználni! Ugyanúgy kéne taktikázni hogy egyik bajnokságot jobban megnyomom a másikat kevésbé! Miből gondoltad hogy ez az aspektusa eltűnne a játéknak? A harcok 70-90%át továbbra is ugyan úgy kéne megoldani - kivásárlás auto vagy hagyományos manuál. Szóval szépen kérem az ötletet kritizáljuk (varázslatok létezése) és ha esetleg van kikötésed vagy javaslatod arra is hogyan lehet az egyensúlyt és a nehézséget megőrizni azt is szívesen elolvasnám! De arra számtalan mód van.
Beszélhetünk a nehézségről és az árakól is természetesen de az hogy "nem tudom menyibe kerülne de nem érné meg" nem konstruktív kritika. Az sem hogy "nem tudom milyen gyakori lenne de túl könnyűvé tenné a játékot" vagy "nem tudom milyen gyakori lenne de kitolna az autoharcosokkal". Ez egy legitim félelem lenne a frissítéstől amit mint többször is írtam én is el akarok kerülni! Nem tolna, csak megfelelően kell beállítani a varázslatok gyakoriságát és erejét!

Az lenne legitim kritika például hogy "ez az egyszerű letisztult formája a harcnak ami van sokaknak tetszik és a varázslatok elvennék, ugyanolyanná válna mint a többi játék" . Csak nem tudom sokan gondolják e ezt? Én is úgy gondolom kisebbség manuálharcol a játékban.


Na akkor most reagálnék a jó kritikádra is:

"Ezzel még több barkácsolásos recept jelenne meg. Már így is necces mindig találni valamit, amit megéri csinálni a sok recept miatt."

Sajnos ez így van, már most is gond van vele bármit raknak a játékba ez a helyzet romlani fog. Másik ötlenél felvetettem hogy az 5 hely az akadémiában legyen 3-4 vagy 5 kategória és a megszerezhető jutalmak legyenek annyi kategóriába bontva. Így minden alkalommal mutatna valamit minden kategóriából és továbbra is véletlenszerű lenne de mégis kiszámíthatóbb mert minden kategóriából (pl épület, bűbáj, stb) mindig megjelenne 1-2.
Lehetne mondjuk az 5. helyen mindig varázslat egy példa: 3x sebezhetetlenség (mondjuk 2 körre 1 osztagnak) 50 bűbájtöredékért gyártási idő 2óra. De a számok lehetnének teljesen mások is attól függően mit szeretnénk ettől a funkciótól! Lehet 1 héten 3-6 varázslatot is elég lenne legyártani és akkor taktikázni kéne melyik bajnokságon lövöd el. De lehet úgy is hogy bárki gond nélkül le tudjon gyártani 20-50 varázslatot hetente, meg kéne találni az egyensúlyt! Én valahova a kettő közé tenném a gyakoriságukat DE ha a tornyos eventhez is kellenének akkor inkább a gyakrabb és a torony is adhatna jutalomként varázslatokat. Annyira gyakorivá viszont szerintem nem szabad őket tenni hogy egy bajnokság több 100 találkozójának a nagy részére elég legyen, mert az elvenné a kivásárlás és az autóharc vagy a sima manuálharc szerepét amit nem szeretnék.
 

bere007

Veterán
Úgy érzem nem kapok legitim kritikákat. Tiszteletben tartom hogy valakinek nem tetszik az ötletem ez rendben van így, de nem gondoljátok át a kifogásaitokat.
Olvasd végig mégegyszer, amit írtam. De ne csak 1-1 mondatot, hanem egybe az egészet és értelmezd is. Olyanokat írtál és láttál bele, ami nincs is ott. Ha végeztél vele, akkor látni fogod a magyarázatot abban, amit átgondolatlan kifogásnak neveztél.


Ezt honnan vetted?
"nem érné meg" "nehéz lenne" könnyű lenne" Ki mondta? honnan veszed? Egy varázslat kerülhetne 50 000 bűbájtöredékbe és lehetne mondjuk 172 óra legyártani. Vagy kerülhetne 50 bűbájtöredékbe és 1 órába legyártani.
Én ezt írtam...
Összességében többet buksz ennek a barkácsolásával, mint ami hasznot hozna. Elpazarlod erre az erőforrásaidat és amíg ezt csinálod, mást nem tudsz.

Akkor a kedvedért kiemelem azt, ami miatt drágának tartom. Nem az ára miatt, arról nem esett szó. Azért nem éri meg, mert elfoglalná a helyet és a játékosok nagyon kis részét érintené ez. Magamból kiindulva, bőven elég auto harccal végigmenni. Manu harccal kb havi 1-2 alkalommal csinálok, amikor az auto arc nem tud nyerni. És ez a kivásárlókkal és auto harcolókkal is azért lenne kitolás, mivel elvenné a helyet a barkácsolásnál.

Azért írtam ezt:
Aki csak kivásárol, annak ez teljesen felesleges. Aki csak auto harcol, annak ez felesleges.

Egy betűt nem írtam arról, hogy ezek eltűnnének. Ne láss bele olyanokat, amiket nem írtam.


Akkor reagálok arra, amire tényleges választ adtál.

Másik ötlenél felvetettem hogy az 5 hely az akadémiában legyen 3-4 vagy 5 kategória és a megszerezhető jutalmak legyenek annyi kategóriába bontva.

Tegyük fel, hogy ennek a témának az ötletét na adj Isten bevezetnék. De a barkácsolás módosítását meg nem. Akkor mi van? Megint kapunk 5db olyan receptet, amit a játékosok kb 1%-ának lenne egy kis segítség, a többieknek meg semmire nem jó, barkácsolás menünél helyfogó.


Akinek több ideje van, az manual harcol most is, mivel ott kb felére tudja csökkenteni a veszteségek számát, mint auto harcnál. Attól, hogy még könnyebb lesz így a harc, még ugyan úgy nem fogunk 30 tartományt 5-6 körig végigharcolni, ha egyszer nem fér bele...
 

DeletedUser4520

Vendég
"átvenni az irányítást egy ellenséges osztag felett"
Ez tetszik :) Tatos
"Beléptem angol és amerikai szerverekre és nem látok manual fight lehetőséget." :DDDDD Nagyon vicces vagy laza 04 Még ilyen poénokat kérlek .
Komolyan kipróbáltam több szervert is és nem volt. Csodálkoztam is rajta és ezért próbáltam ki több amerikai és angol szervert is. Most ellenőriztem és most meg van. Nem tudom, hogy mi volt az ok, de igazat írtam. Volt játékostársam is azt írta az egyik alkalommal, hogy elég régóta játszik amerikai szerveren, de ott nincs csak auto. fight-ra lehetőség (ez 2018-ban volt). Éppen ezért nem is csodálkoztam annyira. Viszont örülnék, ha valaki megírná, hogy miért történhetett ez.
 

Tatos

Tag
"amíg ezt csinálod, mást nem tudsz."

igazad van ezt teljesen félreértelmeztem. Ez egy hátrány lenne. De megint abból indultál ki hogy a varázslatok a játékosok 1%ának kellenének?
Szerinted akkor az a gond hogy az emberek be vannak rendezkedve arra hogy kereskedő/kivásárló VAGY csak autoharcos és ez megváltozna? Elfogadom hogy ez neked nem tetszik ,nekem viszont pontosan ez a célom. Mindenki csináljon mindent kivásárlás autoharc varázslás és ha valami nagyon nem jön be neki azt az 1et teljesen kihagyja anélkül hogy komoly hátránya származna belőle. Mert 200 találkozót lemanuálharcolni szenvedés de ha 160 autoharc és 40 varázslós harc ugyanolyan úgy megtakarítana 30%nyi egységet mint a 200 kör manuál harc, lehet hogy a varázslást nem csak az emberek 1%a vagy 5%a venné fel szokásként.

Arra hogy az akadémia rossz teljesen igazad van de erre most mit mondjak? Akkor ne legyen főnix mert egy csomó embernél feleslegesen fogja helyet a táp, akkor ne legyen semmilyen event mostantól. Az akadémiát meg kell javítani, ha nem lesz megjavítva az pedig ugyanúgy probléma akár bejön 10 varázslat recept akár valami más event rak majd bele új recepteket.

"Összességében többet buksz ennek a barkácsolásával, mint ami hasznot hozna."

Ez a rész igen is azt jelenti hogy szerinted nem érné meg. Amit nem lehet így kijelenteni, ha azt jelentetted volna ki hogy legyen x3 vagy x5 barkácsolás is hogy megérje az más lenne, de ha ez szóba sem került akkor mi alapján jelented ki hogy nem érné meg jobban mint a másik 4 véletlenszerü amit kidob vagy az az 1 aminek a helyére bekerül? Természetesen ha senki nem használna varázslatokat akkor nem érné meg de akkor növelni kell az értékén és akkor többen fogják használni...

szerk: nekem van időm manuál harcolni de türelmem nincs. 100 manuálra nincs, de 10-20ra lenne ha sok egységet megtakarítanék vele a legnehezebb küzdelmeket amikben 50-80%os veszteség lenne varázslatokkal 10%os vesztességgel hozni. Szerintem ezzel sokan lennének így! Ha előre leírod hogy az emberek 1%a használná akkor természetes hogy felesleges...

mégegy szerk: azt hogy könnyű lenne pedig még laza írta korábban
 
Utoljára szerkesztve:

bere007

Veterán
"Összességében többet buksz ennek a barkácsolásával, mint ami hasznot hozna."

Ez a rész igen is azt jelenti hogy szerinted nem érné meg.

Ezt most direkt csinálod? Olvasd már hozzá a következő mondatot és egybe értelmezd.
Volt egy észrevételt, amivel összességében egyet értettél, de kiragadtad az első felét és azzal meg már nem.

Sokan nem harcolnak, vannak, akik elvi okok miatt, vannak akik nem értik és nem is akarják megtanulni. Nekik ennél bármi hasznosabb lenne, nem gondolod?
Vannak, akiknek nem fér bele a manuális harc (köztük én is), nekünk ennél bármi jobban megéri, nem gondolod?
Aminek semmi hasznát nem vesszük annál még az is jobban megéri, aminek egy nagyon kis hasznát vesszük, nem gondolod?
Persze ha olcsó lenne, de adna sok vízióport, akkor megérné, mert ha nincsen más, akkor ezt legyártom, aztán bedarálom.

A főnixnél meg Hoshi azt a választ adta a kajára, hogy lesz még olyan event, ahol ehhez hasonló épületet lehet nyerni és amihez kelleni fog majd. Tehát akinek nincs, de majd ott szerez, annak kelleni fog.

De a részemről befejeztem. A véleményem nem változott. Ami észrevételem és kérdésem volt, arra nem tudtál, vagy nem akartál választ adni, hanem csak azt hoztad fel, hogy átgondolatlan kifogásaim vannak... szerintem ezért is kommentelnek ilyen kevesen, mert nem szereti azt senki, hogy amit mond azt nem értik meg, belemagyaráznak dolgokat és a végén még ők hülyéznek le minket.

Félre ne érts, nincs semmi bajom veled és jó, ha vannak új ötletek, azzal sincs semmi gond. Csak ha valamiről kiderül, hogy mégsem lenne annyira jó, akkor ezt el kell fogadni és az ötletet el kell engedni. Esetleg továbbgondolni aszerint, hogy a kapott kérdésekre, kritikákra is legyen válasz, megoldás.
 

Tatos

Tag
(torony)
Még csak tesztelés alatt van, de már rögtön legyen megnehezítve úgy, hogy a végén csak ilyen módon lehessen nyerni? Bár nincsen róla adatom, csak tapasztalatom, hogy a játékosok kb 20%-a, aki csak harcol. Ennek a 20%-nak kb 5%-a lehet, aki kézi harccal megy. Ez 1%. A többi 99%-nak ezzel rossz lenne. És az előző bekezdés is illene ide.

Igen egy funkció bevezetése mint a varázslatok azt jelentené hogy haszna is lenne, emiatt többen kipróbálnák. Tehát mondjuk a torony tetején lényegében mindenki kényszerülne pár varázslatra. Mondanom sem kell a jutalmak a varázslatok árát is tükröznék. Ez rossz lenne?

szerk:
Ezt most direkt csinálod? Olvasd már hozzá a következő mondatot és egybe értelmezd. Volt egy észrevételt, amivel összességében egyet értettél, de kiragadtad az első felét és azzal meg már nem.

Nem szerintem te találtad ki utólag hogy kizárólag azt a felét nézzük amelyiket én benéztem, mert valóban nem olvastam el figyelmesen elsőre. A mondat első fele is ott van, az hogy a gyártási idő és helyfoglalás miatt nem éri meg csak egy részlet amire nem figyeltem! De a gyártási idő is megérheti, én csak azt mondtam hogy az tényleg egy hátrány. Az egy "ár" ha úgy tetszik ,de te azt mondtad az az ár nem éri meg és nem tudom mire fel. (illetve azóta értem, mert úgy gondolod mindenki maradna a kivásárlásnál, hát igen úgy nem sok értelme lenne a frissítésnek).

SZERK2:
De most érted, egyrészről az a kifogás hogy ne változtasson már a játékon, másrészről meg az hogy úgysem használná senki. Két ellentétes irány ami egymást üti, vagy inkább mondjuk úgy ördögi kört alkotnak.

Nem lehet feltételezni hogy változtatna és hasznos lenne de pont csak annyira hogy legtöbb ember próbálgassa, nem lenne abszolút nélkülözhetetlen a legtöbb helyen? Arra van a béta hogy addig igazítgassák amíg ez a helyzet ki nem alakul, akár más dolgokhoz is hozzányúlva ha hozzá kell. (akadémia, találkozók száma és mérete stb) Minden nagyobb frissítés csak is így működhet, be kell állítani, enélkül lutri. Az összes kritikád erre vonatkozott, balansz dolgokra, meg hogy emiatt úgysem hasznánák és akkor felesleges lenne.

szerk:, ilyen hosszú posztot én el se olvasnék :)D) :
Az meg hogy kivásárlósoknak autóharcosoknak felesleges lenne nem is tudom érdemel e választ. Naná, naés? A legtöbb ember vegyesen játszik, mindenkinek van kaszárnyája, le sem lehet bontani. Én nem akarnám ellehetetleníteni a csak kereskedős játékstílust, sokaknak így kényelmes ez rendben van de hogy emiatt ne lehessen egy ilyen harcos frissítést betenni? Aki nem hajlandó manuálharcolni annak most is több a vesztesége. Ezentúl csak annak lenne több aki nem csak manuálharcolni nem hajlandó hanem arra se hogy a pár legneccesebb kört varázslós manuállal tolja. Az meg hogy valakinek nem megy...nehogymár azokhoz kelljen igazítani a játék optimalizálását akik nem is értik a manuál harcot ; ők eleve kevesebb pontot érnek el mint hogy azon kelljen aggódniuk más 10%al messzebre jut varázslatokkal mint ők....
Jobb lett volna kerek perec leírod hogy neked személy szerint így sem tetszene a manuálharc és nem akarod hogy ezen másoknak egy kis előnyük legyen ezért nem támogatod.
Nem a varázslatok száma vagy a barkácsolási idejük miatt rossz ötlet, nem az akadémia miatt rossz ötlet arra is millió megoldás lenne hogy konkrétan hogyan legyen betéve az akadémiába. Csak egyszerűen nem tetszik (ami teljesen rendben van) és ezért csak azt nézted hogy hogy nem lehetne. Ez viszont zavaró volt. Azt meg elismerem hogy összemostam a kommentedet lazáéval és ezért is írtam olyanokat is amit nem mondtál, csak úgy értelmeztem valamelyikőtök utalt rá.
 
Utoljára szerkesztve:

Tatos

Tag
nem bírok magammal :D

Sziasztok sotaT vagyok! (a gonosz ikertesóm akinek túl sok szabadideje van)

Nem támogatom az ötletet mert teljesen felesleges lenne azoknak akik nem is játszanak Elvenarral. Van aki csak biciklizni szeret és elvből nem is játszik online játékokkal! Jelenleg sem használ harci varázslatokat senki, tehát mi a garancia arra hogy ha lennének akkor hirtelen többen használnák őket? Egyébként is mi van ha a varázslatokat beteszik az akadémiába, viszont a másik ötletet hogy harcban elhasználhatóak legyenek már nem valósítják meg! Csak a helyet fogná teljesen felesleges.
(szerintem)
 

DeletedUser4917

Vendég
Komolyan kipróbáltam több szervert is és nem volt. Csodálkoztam is rajta és ezért próbáltam ki több amerikai és angol szervert is. Most ellenőriztem és most meg van. Nem tudom, hogy mi volt az ok, de igazat írtam. Volt játékostársam is azt írta az egyik alkalommal, hogy elég régóta játszik amerikai szerveren, de ott nincs csak auto. fight-ra lehetőség (ez 2018-ban volt). Éppen ezért nem is csodálkoztam annyira. Viszont örülnék, ha valaki megírná, hogy miért történhetett ez.
Hiszek neked laza04 csak arra gondoltam biztosan benéztél valamit vagy felületes voltál , mert a béta szerver tesztelései után szerintem mindenhova ugyanazokat a feltételeket biztosítják . Béke :)
 
Az mitől van,hogy 3-as szintü papokat kiállítok 2-es szintü papok ellen a bajnokságban, hozzácsapom a tűzfőnix 50%-át,és úgy lever az ellenség,hogy neki az öt papból 3 nem sérül. Létszámban nem sok a különbség, főnix nélkül is hozni kellett volna a csatát.
 
Fent