• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Fordító játék - Holdszilánkokért

DeletedUser7

Vendég
Ide írjátok a véleményeteket, problémákat, köszönjük!
 

DeletedUser379

Vendég
Nagyon tetszett a játék, ilyet várnék többet is:)

Egy megjegyzésem lenne csupán, biztos borzasztóan népszerű leszek vele:
Az írásjelek itt-ott nem stimmelnek...
Volt akinek arra is kiterjedt a figyelme, hogy a - helyett a : is megfelel, és látok olyat is aki nemes egyszerűséggel lehagyta...illetve látok illetéktelenül behatoló vesszőt is a szavak között.
...és elkallódott egy d betű is.
Ha már karakterekről esik szó, akkor így pontos a dolog...de lehet h ez csak undok kukacoskodás ,ebben az esetben lőjetek le:)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser1068

Vendég
Jaj, na ne... ne, ne, ne.... 1,5 órát görcsöltem rajta este, nekem a vessző is működött. Ugye az is oké? Nagyon nem lenne jó a központozás miatt kizárni az amúgy minden másban stimmelő megoldásokat szerintem.

Egyébként a játék nagyon tetszett, lekötött a tippelgetés. Talán a fórumot is többen olvasnák, ha rendszeresen lennének ilyenek, úgyhogy kifejezetten hasznosnak tartom.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser7

Vendég
Az biztos hogy a ":" helyett elfogadunk más írásjeleket is, mint "-" és ",", mivel ezek ugyan olyan megoldást jelentenek a magyarról elfre fordításnál, s értelme van a vesszőnek és kettőspontnak is :)
Azt még átnézem hogy esetleg máshova raktak-e nem odaillő vesszőket, ha ilyen van, akkor még átgondolom hogy az érvényes megoldás-e.
 

DeletedUser1068

Vendég
Huh, köszi! :) Kicsit megilletődtem, mikor sanimi illetéktelen behatolózott minket félreközpontozókat - már azt hittem személyesen is ismer :) Persze sose tulajdonolnám el senki tejecskéjét, de tényleg! :) Laktózérzékeny vagyok.
 

Vanek

Veterán
[...]Ha már karakterekről esik szó, akkor így pontos a dolog...de lehet h ez csak undok kukacoskodás ,ebben az esetben lőjetek le:)

Nekem már a feladat kiírása is értelmezhetetlen volt, hiszen nem karakterről karakterre történt a fordítás, hanem karakterekről karakterre (vagyis több karakterből készített 1 karaktert; míg a kiírásban nem ez volt). Ezen kívül számomra a díj sem tűnt nagyon csábítónak egy ilyen 'villám'-játékban (de ez már csak én vagyok :) ) - nem nagyon volt most időm mélyebben belemenni, mert pont melós 3 napom volt; így csak egy bronzládányi szilánkért nem láttam értelmét belevetni magamat.
 

DeletedUser379

Vendég
Ha hiszed ha nem Vanek, ezen én is elmorfondíroztam:)
....de arra jutottam, hogy ezért mert nem egy karakterből képzett egyet, még igaz az állítás, hogy karakterből karaktert képez, és a szöveg nem is állított ennél többet.
 

DeletedUser7

Vendég
És pont az ilyen visszajelzéseknek örülök a legjobban, hogy legközelebb ne legyenek ilyen félreértések :)
A sorsolással kapcsolatban: úgy döntöttem inkább megvitatom hoshival ezt a mondatközi vessző problémát, úgyhogy addig a türelmeteket kérem, a nyereményeket úgyis ő osztja :)

Viszont akkor egy újabb kérdés: inkább szeretnétek kisebb játékokat kevesebb nyereményért, vagy nagyobb játékokat több nyereményért (nyílván ez azt jelentené, hogy ha nagy játékokat szervezünk az ritkábban történik)
 

Vanek

Veterán
Ha hiszed ha nem Vanek, ezen én is elmorfondíroztam:)
....de arra jutottam, hogy ezért mert nem egy karakterből képzett egyet, még igaz az állítás, hogy karakterből karaktert képez, és a szöveg nem is állított ennél többet.

Nem vitaként, de teljesen más a karakterből karaktert (1 'sima' ábácé felírása, azonosítása); és a karakterekből karaktert (az előbbi mellett a rengeteg egyéb kétbetűs kombinációt is fel kellett írni - és itt csak a 2 betűs verziókról szóltam, mert mi van, ha a 3 betűseket is nézik, vagy 4 betűseket (aztán meg próbáld meg megtalálni a kis különbségeket)) feladat. Az elsőre még lett volna időm (meg is néztem az alapot, és miután észrevettem, hogy a duplabetűk mások, mint a simabetűk, és nem lehet egyszerűen kimatekozni, hogy melyik lehet melyik mellett; így inkább elengedtem), a másodikra már nem volt (a 13 órás meló, és a fél-fél órás oda-haza utazás mellett).
 

DeletedUser942

Vendég
Jó kis játék volt eredménytől függetlenül, köszönjük .:) Lehetne tényleg több ilyen, azt gondolom, hogy ez a kis "kedv-javító", ill. fórum csalogató ráférne a helyre.
Viszont akkor egy újabb kérdés: inkább szeretnétek kisebb játékokat kevesebb nyereményért, vagy nagyobb játékokat több nyereményért (nyílván ez azt jelentené, hogy ha nagy játékokat szervezünk az ritkábban történik)

is-is :)
A nagyoktól félek, elnézve a korábbiakat, esélyem sem lett volna némelyiknél. (pl. húsvéti)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser379

Vendég
Köszönjük Enamel a játékot!

És csatlakozom Slamhoz : is-is.
"van akinek ez kell, van akinek az":)

Ja és majd elfelejtettem, gratulálok a nyerteseknek!
És még egy meglepi: mostantól a játék (fórumostul, wikistül) számukra csakis "azon" a nyelven lesz elérhető. :)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser1168

Vendég
Köszönjük Enamel a játékot!

És csatlakozom Slamhoz : is-is.
"van akinek ez kell, van akinek az":)

Ja és majd elfelejtettem, gratulálok a nyerteseknek!
És még egy meglepi: mostantól a játék (fórumostul, wikistül) számukra csakis "azon" a nyelven lesz elérhető. :)
és azt hiszed ez kb. két nap után még problémát jelentene? :D
 

DeletedUser379

Vendég
:)
biztosan nem....de ha majd ez már olajozottan megy, akkor szépen neki is állhatsz a magyar klasszikus írok műveinek..hiánypótló munka lenne az biztos:)
 

DeletedUser1248

Vendég
Köszönöm a játékot és egyben a nyereményt + ügyi volt mindenki!
Nagyon élveztem a dolgot, munka után nap végére - egy kis agytorna levezetőnek - kb. 20-30 perc alatt, meg is lett a megfejtés!
Előre mondom, fantasztikus egy betűtípus, már most kedvenc, aztán meg pikk-pakk meg lehet tanulni. Néhol kicsit bonyolult volt az a dolog, hogy egymás mellett bizonyos karakterek még jobban bolondították a szavak képi fordítását - remélem érthetően írtam... ;) + az írásjelek kivitelezése is érdekes volt.
Örülnék, még több ilyen játéknak, már csak a játék kedvéért is, mert kihívás és szórakozás, a nyeremény meg bónusz!
Köszönöm Elvenar Csapat és csak így tovább! :)
 

DeletedUser

Vendég
Imádtam,élveztem nagyon, nekem nagyon könnyű volt. És elnézést kérek, mondatközi vesszőt én biztosan tettem pluszba, de csak rutinból, mikor beírtam ide. Bocsi. Mondd meg, (hogy) melyik... Tényleg bocsi, nem direkt kukacoskodás volt, hanem csak rutin gépelés.
 

DeletedUser379

Vendég
na tessék, most gondolkodóba ejtettél...
akkor is kiírjuk a "hogy" elé járó vesszőt, ha maga a szócska nem szerepel, de a mondat értelme szerint ott lenne a helye?
 

DeletedUser1224

Vendég
Valamiért én csak reggel láttam meg a játékfelhívást, de mivel imádok logikázni, nekiláttam. Nem a nyereményért - bár persze örültem volna neki -, hanem a megoldásért. Remélem lesznek még ilyen játékok! Mindegy, hogy könnyű feladat kis nyereményért, vagy nehéz nagyobbért, lényeg, hogy legyen. ;) (Azért ez a fordítás kicsit több időt vett el, mint amennyit rá akartam szánni, csak hát ha már elkezdtem, muszáj voltam megfejteni. :D)
 

Vanek

Veterán
na tessék, most gondolkodóba ejtettél...
akkor is kiírjuk a "hogy" elé járó vesszőt, ha maga a szócska nem szerepel, de a mondat értelme szerint ott lenne a helye?

A vesszőt akkor rakjuk ki, ha a két tagmondat elkülönül egymástól vagy felsorolásnál (bár mintha nemrég változtattak volna rajta, és kevesebb lett a 'kötelező'). Vagyis nem a 'hogy' megléte vagy nem léte a lényeg, hanem hogy elkülönülnek-e egymástól valami miatt (más az alany vagy az állítmány - de most pontos szabályokat nem tudok hozni (keresni meg nincs kedvem :D)).
Vagyis a konkrét kérdésre a válasz: igen, ki kell(ene).
 
Fent