• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Fordító játék - Holdszilánkokért

DeletedUser

Vendég
na tessék, most gondolkodóba ejtettél...
akkor is kiírjuk a "hogy" elé járó vesszőt, ha maga a szócska nem szerepel, de a mondat értelme szerint ott lenne a helye?

Eredetileg az "azt" szócska is szerepelne. Mondd meg azt, hogy... :D De turbónyelv a magyar, vagyis rengeteg rövidítést, kihagyást elvisel úgy, hogy a mondat értelme nem változik. Viszont az alárendelő összetett mondatokban akkor is ki kell(ene) tenni a vesszőt, ha az erre utaló szavakat kihagyjuk. De ezt csak azért írtam, mert kérdezted. :p
 

DeletedUser256

Vendég
Viszont akkor egy újabb kérdés: inkább szeretnétek kisebb játékokat kevesebb nyereményért, vagy nagyobb játékokat több nyereményért (nyílván ez azt jelentené, hogy ha nagy játékokat szervezünk az ritkábban történik)
Na, az én véleményem ellől, szépen kifejtve:
Olyan játékok legyenek, amik külön-külön érnek nyereményt, de azért kicsit összetettebbek. Tehát nekem a karácsonyi nem tetszett, inkább az olyanoknak tudom örülni, mint ez, talán egyszámjáték, stb., és az ilyeneket borzasztóan egyszerű megcsinálni, Nektek, modiknak kevés feladat, még kitalálni se nehéz: Legyen TÖRTÉNETÍRÁS, ilyen fordítós, VÁROSRENDEZŐ, SZTORIÍRÁS, egyszámjáték, TÖRTÉNETÍRÁS, VÁROSRENDEZGETÉS, karakterelnevezés, ha elfelejtettem volna mondani, TÖTRÉNEREK MEGíRÁSA, valamint utoljára, de nem utolsósorban VERS-, és PRÓZAÍRÁS IS :)
 

DeletedUser256

Vendég
A vesszőt akkor rakjuk ki, ha a két tagmondat elkülönül egymástól vagy felsorolásnál (bár mintha nemrég változtattak volna rajta, és kevesebb lett a 'kötelező'). Vagyis nem a 'hogy' megléte vagy nem léte a lényeg, hanem hogy elkülönülnek-e egymástól valami miatt (más az alany vagy az állítmány - de most pontos szabályokat nem tudok hozni (keresni meg nincs kedvem :D)).
Vagyis a konkrét kérdésre a válasz: igen, ki kell(ene).
Én is hiányoltam onnan azt a vesszőt...
 

DeletedUser897

Vendég
És meglett a sorsolás is! Eredmény

Köszi szépen a lehetőséget, és a nyereményt is! Türelmetlenül várjuk a jóváírást is :D
 

DeletedUser379

Vendég
Eredetileg az "azt" szócska is szerepelne. Mondd meg azt, hogy... :D De turbónyelv a magyar, vagyis rengeteg rövidítést, kihagyást elvisel úgy, hogy a mondat értelme nem változik. Viszont az alárendelő összetett mondatokban akkor is ki kell(ene) tenni a vesszőt, ha az erre utaló szavakat kihagyjuk. De ezt csak azért írtam, mert kérdezted. :p
A manóba... így ahogy mondani tetszik már értem, és köszönöm.
Gyanítom , életem végéig nem tanulom meg rendesen a saját anyanyelvemet..:)
 

DeletedUser

Vendég
Semmi gáz, én is csomó hibát vétek, sokszor észre sem veszem. Pedig régebben sokat rugóztam ilyesmin, de már tudom, hogy félszavakból is megértjük egymást! :D
 

Vanek

Veterán
[...]Viszont akkor egy újabb kérdés: inkább szeretnétek kisebb játékokat kevesebb nyereményért, vagy nagyobb játékokat több nyereményért (nyílván ez azt jelentené, hogy ha nagy játékokat szervezünk az ritkábban történik)

Egyrészt tőlem minden jöhet, legfeljebb nem veszek benne részt. :D (Hiszen a beosztásomból adódóan vélhetően lesznek még olyan 'villám' játékok, amikre esélytelen lesz a jelentkezésem - illetve a 'tudásom' alapján egy történetírásosba meg nem is fogok elindulni.)

Másrészt viszont egy játék indításakor jó lenne már egyből nyitni egy kibeszélő témát (hiszen mi nem vagyunk jogosultak ezt megtenni, és nem biztos, hogy mindent utólag kellene lerendezni).

Ezen kívül még mindig emlegetem a karakterekből karaktert. :D :D :D :D :D (Bocs... :))
 
Fent