• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Bevezetve Felderítés idejének kijelzése, felderítés visszavonása

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

Tekla

Tapasztalt építő
Sziasztok!

Most indítottam útjára a felderítőt, 2 nap 10 órát fog menni, rögtön elkezdtem számolni, hogy mikorra fog lejárni /szerencsére még munkába menet előtt/. A felderítő indítása előtt jó lenne tudni, hogy mennyi ideig fog tartani egy adott tartomány felderítése, ezért jó lenne, ha ez kijelzésre kerülne, illetve ha vissza lehetne vonni az elindított felderítést.
 

liliputy

Veterán
Sziasztok!

Most indítottam útjára a felderítőt, 2 nap 10 órát fog menni, rögtön elkezdtem számolni, hogy mikorra fog lejárni /szerencsére még munkába menet előtt/. A felderítő indítása előtt jó lenne tudni, hogy mennyi ideig fog tartani egy adott tartomány felderítése, ezért jó lenne, ha ez kijelzésre kerülne, illetve ha vissza lehetne vonni az elindított felderítést.

TÁMOGATOM !!!! :):)
 

DeletedUser1322

Vendég
Én is támogatom!;)
Épp most futottam bele egy 3 és fél napos felderítésbe.Ha ezt tudom előre akkor egy közelebbi tartomány indítok el.
 

DeletedUser379

Vendég
Szerintem hasznos lenne....mármint nem a zsákbamacskára godolok, persze biztos az is :)

De a felederítők visszahívhatóságára.
Igazából nem is értem, hogy ez milyen okból hiányzik a játékból, ha minden építés ,termelés és képzés visszavonható....jó tudom, tudom....érdekessé teszi, és kihívás és stb...
Feltétlenül jó ötletnek tartom a visszahívást és az időtartam kijelzést is.
 

DeletedUser379

Vendég
Én azért igen, mert:

- ha a felderítőt küldöd ki, akkor könnyen megeshet, hogy a játék legdrágább és legtöbb időt igénybe vevő elemét aktiválod egyetlen kattintással.
Nincs meg a lehetőséged, hogy javítsd, vagy módosítsd a tévedésedet ha teszemazt csak "húzni" akartad a térképet és egy felderíthető tartományon fogtad meg. (ez pont annyira pitiáner és idegestő tud lenni, mint a főépület bónuszaranyának egyetlen kattal való beszedése)
Értem én, hogy figyelj oda, és ne tévedj, de ezt ne bolygassuk már, mert nem lehet a játék része, hogy "úgy kell neked ha rossz helyen kattintottál"....ez gyerekes, és semmi köze nincs a játékhoz.

- minden más elem viasszavonható a játékban: egység képzése, építés, áru termelés, de még az épület fejlesztése is...visszavonható az indítás pillanatától egészen a folyamat legvégéig bármikor.
Nem értem ,miért kellene ilyen szempontból másként kezelni a felderítőt.

- végül egy igen praktikus ok, én ezt leírhatom, mert játékos vagyok, és az én nézőpontomból ez jó lenne.
Lehetőséget adna a taktikázásra, ha azt a nem kevés aranyat amibe adott esetben egy felderítés kerül ki tudnám helyezni a Főépen kívülre, olyan kis pufferesen... és úgy állna rendelkezésemre, hogy a felderítés végéig bármikor visszakaphatom.
Ez nem ingyé vóna, mert a felderítő drága idejével fizetnék érte!.

A visszakozást nem.
Oszd meg velünk légyszíves, hogy te miért nem.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Oszd meg velünk légyszíves, hogy te miért nem.
Oké. :)
Egyrészt mert nekem tetszik, hogy kilóg a sorból. Ahogy a kultúrépületek is a fejleszthetetlenségükkel. :rolleyes:
Másrészt hogy félrekattintasz és ekkora nagy bajod lesz belőle, az szerintem nem olyan nagy baj. A nagy bajod nem olyan nagy baj. :) Figyelj oda, persze, de nem nagy baj, ha néha elcseszed. Azért még pár milla arany meg 2-3 nap kiesés sem olyan nagy dolog igazából. :)
Na és amit említesz, a puffer, na az meg ugyanazért, amit leírtak többen is már, hogy nincs szükség ilyen nagy könnyítésre (mert ez nem taktikázás, éppen ahhoz kell taktikázás, amikor ez nincs), így sem túl nehéz ez a játék. :)
 

DeletedUser

Vendég
Bár, ez a felderítési idő kijelzése nekem csak azért látszik fontosnak, hogy úgy nagyjából tudjam, éppen hol tartok, 1 nap, 2 nap kb. Mert az időzítést nem igazán értem, korábban úgysem tudom indítani, mint ahogy eszembe jut, hogy felderítsek, az meg mit segít, ha később indítom? Ha hamarabb elkészül, úgyis megvár, nem? A küldikben azt tapasztaltam, hogy ugyanúgy játékba lépéskor tekinti késznek, még tudnom sem kell róla, még a térképre se kell kimenni.
Esetleg üzenhetne a felderítő, hogy: Királyom (Királynőm), megérkeztem, a feladatom teljesítve! :)
 

DeletedUser379

Vendég
Nem nagy baj, ha elcseszem, persze, hogy nem nagy, csak nem tartom a játék részének...kimondottan fontosnak nevezhető a kettintás, ha tetrisezek, mert az arról szól. De ez nem.
így sem túl nehéz ez a játék.
egyetértek, és éppen ettől válhat debillé, ha minden lehetőség beszűkül.
Nem a nehézséggel van a gondom, hidd el.
Hanem az egysíkúsággal.
Azzal, hogy borzalmasan meg vannak nyirbálva az egyéni megoldások, a különböző stratégiák - hadd ne említsek 1000 példát:(
Folyamatosn szűkül a folyosó...lassan minden kötelező lesz, de egyben behatárolt is.
Semmi kiskapu, semmi kibúvó, semmi trükk, semmi huszárvágás...
És nem azt mondom, hogy ebben a felderítő éppen egy kardinális kérdés, szó sincs róla...épp csak egy dolog a sok közül ami engedne "kiskapuzást".
 

Tekla

Tapasztalt építő
Köszönöm szépen a támogatást és a hozzászólásokat! :)
Sanimi érvei minden szempontból megállják a helyüket. Az még nem jutott eszembe, hogy ezzel ki lehetne helyezni egy kis aranyat későbbi felhasználásig, de szuper ötlet! :)
A kultúrépületek továbbfejleszthetőségén már gondolkodom egy ideje, de még nem dolgoztam ki a részleteket. Hacsak valaki be nem előz, néhány napon belül ez is meglesz. :)
 

DeletedUser

Vendég
Elhiszem, @sanimi amiket mondasz. De ez blablablablablaaa.... :) Egy olyan nagyágyúnak, mint te, nem kell a fejlesztőkhöz kuncsorogni segítségért, hogy kiskapuzzon, trükközzön, huszárvágjon. :D Menjél, Jégtörő Hajó, és csináld a dolgod, ne kispályázz itt! :cool::cool::cool::cool::cool:
 

liliputy

Veterán
Végig olvasva pro és kontra válaszokat, én akkor is Sanimi okfejtésével értek egyet és nagyban támogatom az ötletet. ;) Időkiírás és visszavonás. Sajnos én is azon játékosok közé tartozok, aki elpasszolta már 4millás aranyát, vagy véletlenül rámentem olyan területre, amit eszem ágában sem volt felderíteni. Azért ne büntessük már szerencsétlen játékosokat, ha ennyire bénák is! :D:D:D
 

DeletedUser683

Vendég
Másrészt hogy félrekattintasz és ekkora nagy bajod lesz belőle, az szerintem nem olyan nagy baj. A nagy bajod nem olyan nagy baj. :) Figyelj oda, persze, de nem nagy baj, ha néha elcseszed.
Szerintem ez csak szimpla ellenkezés! Csak mert? :) Ha elmegyek dolgozni, nem mindegy, hogy mikor jár le a felderítés. Ha egy órával azután, hogy elmentem, akkor nekem nem mindegy, mert áll vagy 10 órát a felderítőm, és szeretnék felderíteni, ha lehet, folyamatosan. Velem is megesik, hogy az egér érzékenyebb, húzás helyett kattintok, nem csak ennél, másnál is, itt viszont nagyon nem mindegy nekem! Ahogyan sanimi írta, ez kilóg a sorból, mert más visszavonható. Csak kérdezem: nagy baj lenne, ha ez is? :)
 

DeletedUser683

Vendég
Mert az időzítést nem igazán értem, korábban úgysem tudom indítani, mint ahogy eszembe jut, hogy felderítsek, az meg mit segít, ha később indítom?
Nem később indítasz, hanem választasz egy távolabbi, vagy közelebbi tartományt, és hamarabb, vagy később jár le, ennyiben tudsz időzíteni. :)
Elnézést a dupla HSz-ért! :)
 

DeletedUser

Vendég
Szerintem ez csak szimpla ellenkezés! Csak mert? :) Ha elmegyek dolgozni, nem mindegy, hogy mikor jár le a felderítés. Ha egy órával azután, hogy elmentem, akkor nekem nem mindegy, mert áll vagy 10 órát a felderítőm, és szeretnék felderíteni, ha lehet, folyamatosan. Velem is megesik, hogy az egér érzékenyebb, húzás helyett kattintok, nem csak ennél, másnál is, itt viszont nagyon nem mindegy nekem! Ahogyan sanimi írta, ez kilóg a sorból, mert más visszavonható. Csak kérdezem: nagy baj lenne, ha ez is? :)
Hogy nagy baj lenne-e, ha valamit, ami végre kilóg a sorból, visszanyomnánk a sorba???? Igen, nagy! :D:D:D:D:D:D
De nem, nem szimpla ellenkezés, tényleg. Én tényleg így látom, hogy ha egy kicsit kiadom a kezemből az irányítást és azt derítem fel, amit véletlenül nyomtam meg, az igazán nem baj, sőt, de ez már messzebbre visz. ;) De értem egyébként, hogy te akarsz irányítani és kész. :p

Nem később indítasz, hanem választasz egy távolabbi, vagy közelebbi tartományt, és hamarabb, vagy később jár le, ennyiben tudsz időzíteni. :)
Ja, már értem. Nekem nincsenek ilyen különbségek, meg rég megálltam az orkok miatt. :p De most épül a Párzóhely, úgyhogy lassan, nagyon lassan megint készülhetek tartományozásra. :)
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent