• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Főnix Evolúciója

Deathfolk

Veterán
Sziasztok
Na akkor ha jól értem ezeket a főnixeket...
4x4x helyet foglalnak ami elég sok ahoz képest hogy alapból alig adnak valamit, minimális ember és kultúra, ami nagyon alacsony szinten még jó lehet, de igazából akkor se mert ahoz meg sok helyet foglal, és vannak jobb alternatívák, szóval ezekért nem érdemes megépíteni... A plusz tulajdonságaik bónuszaik (sebzés, termelésnövelés) viszont jók lennének, de ezekhez etetni kell. Az etetéshez lehet kapni eledelt feladatokból, barkácsolásból, ha vége az eventnek csak barkácsolásból, amihez 5db 1es szintű bónuszos ereklye kell, legalábbis nálam így van, feltételezem mindenkinek más ereklyét vesz el ami neki bónuszos... Az etetés hatása pedig a tűz főnixnél 1 nap, ami nagyon kevés, a többinél pedig 3,5 óra ami egyenesen nevetséges, termelésnövelés 3,5 óra, mikor a legrövidebb termelés is 3 óra, szóval mindegyik manuba indítok 1 termelést, ha kész akkor etetem a főnixet és begyűjtöm a megnövelt elkészült termelést és indítok 1 új 3 órást, és arra még pont elég... aztán megint lehet etetni amihez lehet barkácsolni, amihez idő kell és 5 bónuszos ereklye meg 2 kombináló katalizátor, amihez a legtöbb játékosnak 39 óra kell legyártani... és ezek után kap 3,5 óra főnix bónuszt, most ezt komolyan jónak gondolta aki kitalálta? Legalább lett volna kb 3 nap, akkor talán megérné a helyet az épület meg barkácsolgatni meg katalizátort gyártani meg elveszteni a bónuszos ereklyéket... Arról nem is beszélve hogy a főnixek fejlesztéséhez spéci cucc kell amit ha jól értelmezem csak eventeken lehet majd kapni, szóval jó lassú lesz a fejlesztési lehetőség is... Így totálisan értelmetlennek látom ezt az egész Főnix újítást. Számomra egyedül értelme ennek az eventnek hogy lesz majd 1 újabb kívánságutam, annak örülök :)
 

DeletedUser4520

Vendég
Arról nem is beszélve hogy a főnixek fejlesztéséhez spéci cucc kell amit ha jól értelmezem csak eventeken lehet majd kapni, szóval jó lassú lesz a fejlesztési lehetőség is...
Én úgy vélem, hogy nem eventeken, hanem EBBEN az eventben. Ezek a fődíjak, pontosabban minden második.

Sziasztok
Na akkor ha jól értem ezeket a főnixeket...
4x4x helyet foglalnak ami elég sok ahoz képest hogy alapból alig adnak valamit, minimális ember és kultúra, ami nagyon alacsony szinten még jó lehet, de igazából akkor se mert ahoz meg sok helyet foglal, és vannak jobb alternatívák, szóval ezekért nem érdemes megépíteni...
Ha valaki rendesen végigcsinálja az eventet, akkor kb 6 szintet emelhet a főnixen, azaz helyből 7-es szintről lehet beszélni - gyemi nélkül. A 7-es szint pedig már nem rossz. A spec. tulajdonságában se rossz.

Számomra egyedül értelme ennek az eventnek hogy lesz majd 1 újabb kívánságutam, annak örülök :)
Talán jó hír számodra, hogy lesz olyan nap, ahol a napi nyeremény a kívánságkút :) (Day 15 – Wishing Well)
 

bere007

Veterán
Na akkor ha jól értem ezeket a főnixeket...

Rosszul értelmezed. A 24 és 3,5 óra az etetéshez kell. Azután marad a szint és a hatása végleges.
Adsz neki kaját, x idő alatt megeszi, fejleszted és úgy marad. És így tovább...
 
Utoljára szerkesztve:

Prom3theusz

Tapasztalt építő
Rosszul értelmezed. A 24 és 3,5 óra az etetéshez kell. Azután marad a szint és a hatása végleges.
Adsz neki kaját, x idő alatt megeszi, fejleszted és úgy marad. És így tovább...

Szerinted 3.5 órán keresztül majszolja a kisállateledelt és utána úgy marad? Ez egy Tamagochi. Ha nem tömöd akkor nem csinál semmit. Egyedül a mana miatt gyúrok rá, meg azért mert kihívás fejleszteni.
 

DeletedUser683

Vendég
Vegyes érzéseim vannak nekem is a Főnixekről. Bevallom nagyon örültem az új ötlet beharangozásakor, és lázasan készültem rá, hogy egyiket fejlesztem, amíg tudom, mert az nekem milyen jó lesz. Az ötlet maga nagyon jó, szerintem. Remek újdonság, egy új színfolt az eventekben. Akkor döbbentem rá, hogy ez nem is olyan fényes, amikor első nap megetettem, majd látom, hogy 3,5 óra múlva lejár. Azt hittem rosszul látok, mert nem jelezte sehol, hogy az u.n etetés hatása meddig tart. Magamban olyan 2-3 napra tippeltem, mert az eszembe se jutott, hogy akkor én most állattenyésztő is leszek, és rendszeresen kell majd etetni, és ilyen rövid időközönként. Minden addigi lendület, jókedv elveszett, hisz csak annyi kell, hogy valamiért kicsúszol az időből, és a másik 3 órás termelésnél, már el is veszett a plusz, amiért cserébe 4x4-es területet adtam. Fenntartom, hogy az ötlet remek, és új színt visz a játékba, de így nem nagyon éri meg. Más: meg kell hogy dicsérjem a fejlesztőket a küldetések miatt, mert szerintem nagyon sokat javultak. Sok az alternatíva, látszik, hogy nagyon igyekeztek mindenkire gondolni. Illetve annak is örülök, hogy már az előző eventben, és ebben is sok olyan napi épület szerezhető, ami csakis kultúrát ad. Többet sose gyűjtök lakososra. Köszönöm! :)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Prom3theusz

Tapasztalt építő
@Hoshi A feladatsorban a 65-ös rosszul van fordítva. Szemantikai és szintaktikai hiba is van benne. Bocs, de már túlléptem rajta és nem csináltam képernyőmentést. 4-es szintet ír csak az épületnél és elég furcsa szórendet használ.
 

DeletedUser3513

Vendég
Várható, hogy ezen az eventen kívül is lehet majd Főnixereklyét gyűjteni?
Vagy amit most meg tudok szerezni, annyi lesz az összes?
 

DeletedUser

Vendég

DeletedUser3869

Vendég
Én örülök az új dolgoknak!
Uncsi, hogy az eventen +nyert épületek-setek, amit pár hónap után eladok( még a királyi rest. előtt) és még nem is kapok értük semmit:(
Csak így tovább, hajrá fejlesztők, lehet , hogy 1x majd sikerül:)))
 

LestaR

Erős harcos
Sziasztok
Ez azért már nagyon durva, barkácsolás címszó alatt 4 slotban állateledel van.
Bezzeg királyi restauráció ha van, akkor is mindig csak egy. Jó lenne, ha abból is lenne több. :)

Jelen pillanatban én is úgy vagyok a főnixekkel, hogy nem sok értelme van számomra egyiknek sem >>> az állateledel gyártásnak meg dettó...

Szóval majd jó napi nyereményre gyúrok. :) - {csak nem igen tudom még melyik kellene}- , mire jön tuti meg lesz az összes küldi a folyamatosakból, hely hiányában még 22 hátra van..
 

*HighlyEffective*

Erős harcos
A folyamatos küldetéssor miatt igazán dicséretet érdemelnek a fejlesztők. Sokkal "életszagúbb" lett, mint eddig bármelyik eseményen volt. Az is pozitívum, hogy újfajta épülettel, nyereménnyel álltak elő. Mivel a főnixek egyfajta átmenetet képeznek a nyereményépületek és az ősi csoda épületek között, így egy kicsit újfajta gondolkodással, hozzáállással kell megint közelíteni hozzájuk, mint ahogy annak idején az épületegyütteseknél is volt. Emiatt nem meglepő, hogy elsőre nem egyértelmű, hogy előnyösek-e vagy sem. (Jelenleg én sem érzem nagyon vonzónak őket, nem raktam ki, de a kutyakaját már barkácsolom, ha épp lehet.)
Ami nem tetszik, az a "félkarú rabló" ládáiban található nyeremények további leértékelése: a napi nyeremények esélyei ugyanúgy siralmasak, mint az előző eseménynél; további tollak nyerésére még az előző eseménynél is kisebb lett az esély, a portál profit teljes hiánya, lecserélése pedig végképp érthetetlen.
A másik pedig a kutyakaja - már most is háborognak páran, hogy túl sokszor kerül elő a barkácsolásnál. Pár hónap múlva, amikor már sok olyan játékos lesz, aki nem kapott főnixet, kezdők, újrakezdők ez igazán élesedni fog. Főleg úgy, hogy akiknek meg 3,5 óránként kellene egy, azok meg többet akarnak majd, kevesebbért gyártani. Ha már egyszer "bűbáj" kategóriába került ez a játékelem, akkor nem barkácsolhatónak, hanem gyárthatónak kellene lennie, ugyanúgy, mint a többi bűbájnak, szvsz.
 

DeletedUser683

Vendég
A másik pedig a kutyakaja - már most is háborognak páran, hogy túl sokszor kerül elő a barkácsolásnál. Pár hónap múlva, amikor már sok olyan játékos lesz, aki nem kapott főnixet, kezdők, újrakezdők ez igazán élesedni fog.
Egyetértek. Ezért kérdeztem rá Hoshinál, hogy lehetne-e bővíteni az egyszerre megjelenő receptek számát, mert az segítene a problémán. Nem azt kértem, hogy valami gyakrabban jelenjen meg, csak hogy több lehetőség legyen egyszerre, mert ha bejön (most már bejött) ez a kutyakaja gyártás is, akkor még inkább szűkül a lehetőség, még ritkábban lehet szert tenni egyes dolgokra. Előbb-utóbb pedig kell rá valamilyen megoldás, és ennél jobbat nem tudok, mert ha bővülne a receptek száma, akkor több eséllyel elérhető lenne bármi, és nem kéne 1 teljes hónapot várni 1 áhított receptre. Én konkrétan duplaennyit tartanék jónak, hisz a barkácsolás kezdete óta már több plusz lehetőség bekerült, ezért is kell várni 1-1 dologra sokat. Ilyenkor mindig azt érzi az ember, hogy bár van, de olyan, mint Columbo felesége, tudom, hogy létezik, csak sose látom. A főnixes etetésen még lehetne javítani, hogy ne vesszenek kárba, mert a 3.5 órás etetés nem vonzó, még magam se eszek olyan gyakran, és nem akarok állattenyésztő se lenni. :D
Szemantikai és szintaktikai hiba is van benne
Ezt egy szövegben hogyan lehet érzékelni? Ezek különféle programnyelvekben előfordulható hibák, nem szövegben.:)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Prom3theusz

Tapasztalt építő
Ezt egy szövegben hogyan lehet érzékelni? Ezek különféle programnyelvekben előfordulható hibák, nem szövegben.:)

Van benne helyesírási hiba és tartalmi is. Most jobb? ;)

A főnix megpusztulni nem fog, ha nem adok neki enni. Tehát kisállateledelt nem gyártok. A hatása gyakorlatilag nulla mert az alaptermelést emeli. Ez olyan Mátyás király meséi: Van rajtam ruha meg nem is, hoztam ajándékot meg nem is. Maradjunk annyiban, hogy ez pénzről szól....

Szóval majd jó napi nyereményre gyúrok. :) - {csak nem igen tudom még melyik kellene}- , mire jön tuti meg lesz az összes küldi a folyamatosakból, hely hiányában még 22 hátra van..
Szintén zenész, szintén 22. ;) Főleg az időgyorsítókat próbálom megcsípni. Eddig talán a lángoló medence az ami szimpi.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

bere007

Veterán
A főnixes etetésen még lehetne javítani, hogy ne vesszenek kárba, mert a 3.5 órás etetés nem vonzó, még magam se eszek olyan gyakran, és nem akarok állattenyésztő se lenni. :D

A harci madár elég tűrhető. 1 bajnokit ki lehet bekkelni 2 kajával. Az első nap még nem vészes a harc, a többinél meg 1 kaja kitart 2 fordulót (persze ha 5 körrel számolok, nekem csak annyi fér bele). A másik 2 madarat inkább nem jellemezném... :D


A többi nyereményt meg már megszokhattuk, hogy olyan, amilyen. A régi eventeket már kár felhozni, hogy akkor milyen volt, mivel szemmel látható és érezhető, hogy eléggé megváltozott a mentalitás. És itt nem csak az 1-2 évesekre gondolok, hanem az 1 éven belüliekre is... pedig jók voltak azok a harci épületek... :rolleyes:

Bár a kocsmás event nyereménye jóra sikeredett, elég sok helyen láttam már kirakva. Többet ilyenre nem nagyon számíthatunk szerintem. :D
 
Fent