• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Eventnyeremény épület: legyen folyó vagy tó

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

Dizel1

Veterán
Tó igen, egy darabban, a folyó nem.

Még egyszer leírom: tó csak egy darabban lenne működőképes, külön darabokból nem, csak legfeljebb több tó lehetne, de több darabból álló nem! Most a képzeletében mindenkinek jelenjen meg egy tó! Azt vágja teszem azt négyfelé, négy darabba (a darabszám mindegy is most). Egy tó is, ahogyan az épületek Elvenarban, nem statikusak, hanem animációt, és effekteket tartalmaznak. Ettől mozog, ettől csép, pl megcsillan a napfény a tó tükrében, árnyékok vannak benne, van némi hullámzása a szél miatt, és még lehetne sorolni mindazokat, amik széppé teszik, amik különbözővé egy festett/rajzolt képtől. Lehetetlenség megoldani azt, hogy egy több darabból álló tavat összerakunk, majd mind a négy (vagy akármennyi) darabjában egyszerre, össszhangban működjene az animációk, hiszen ahhoz ugyanabban a századmásodpercben kellene leraknia a város gazdájának minden elemét, hogy egyszerre, összhangban működjön, és egy egész tó benyomását keltsék. Nem kívánok többet hozzászólni az ötlethez, vannak itt, akik majd "megoldják, mint minden mást". Én csak gondolkodtam, és leírtam, de részemről ennyi. Sok sikert!
Az a helyzet, hogy amikor lerakod az útelemeket, akkor a minta drékszögben elfordul, az utolsónál pedig automatikusan lezáródik egy mintával. Ezzel a szisztémával miért is ne lehetne bővíthető patakot, folyót, vagy akár tavat csinálni? És ha leraksz egymás mellé két manufaktúrát, azok sem mozognak egyszerre. Mi van akkor, ha a víz össze-vissza hullámzik? Szerintem semmi.
 

DeletedUser2853

Vendég
...
Még egyszer leírom: tó csak egy darabban lenne működőképes, külön darabokból nem, csak legfeljebb több tó lehetne, de több darabból álló nem! Most a képzeletében mindenkinek jelenjen meg egy tó! Azt vágja teszem azt négyfelé, négy darabba (a darabszám mindegy is most). Egy tó is, ahogyan az épületek Elvenarban, nem statikusak, hanem animációt, és effekteket tartalmaznak. Ettől mozog, ettől csép, pl megcsillan a napfény a tó tükrében, árnyékok vannak benne, van némi hullámzása a szél miatt, és még lehetne sorolni mindazokat, amik széppé teszik, amik különbözővé egy festett/rajzolt képtől.

Még egyszer leírom én is: nem így van.

A több darabból összerakott vízfelszínnek nem kell együttes egészként működnie,
mert csak látványában lenne egy nagy tó vagy folyó. :cool:

Az egymás melletti épületek animációjának összehangolására nincs szükség,
azt semmi nem indokolja.

Lehetetlenség megoldani azt, hogy egy több darabból álló tavat összerakunk, majd mind a négy (vagy akármennyi) darabjában egyszerre, össszhangban működjene az animációk, hiszen ahhoz ugyanabban a századmásodpercben kellene leraknia a város gazdájának minden elemét, hogy egyszerre, összhangban működjön, és egy egész tó benyomását keltsék.
Semmi szükség az animációk összahangolására.
Sokkal érdekesebb, életszerűbb és szerintem szebb is,
ha az összerakott vízfelszín darabjaiban nem egyszerre indulnak az animációk,
hanem pl. egymás után ugálnak föl a halacskák, összehangolatlanul,
ahogy most is működnek az egymás mellé rakott egyforma épületekben az animációk.

Élőbbnek és változatosabbnak hat, ha mindig máshol történik valami.;)

Nem kívánok többet hozzászólni az ötlethez, vannak itt, akik majd "megoldják, mint minden mást". Én csak gondolkodtam, és leírtam, de részemről ennyi.Sok sikert!

Rendben,
köszönöm az észrevételeidet.:)


:)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

nlstemplar

Veterán
Lehetetlenség megoldani azt, hogy egy több darabból álló tavat összerakunk, majd mind a négy (vagy akármennyi) darabjában egyszerre, össszhangban működjene az animációk, hiszen ahhoz ugyanabban a századmásodpercben kellene leraknia a város gazdájának minden elemét, hogy egyszerre, összhangban működjön, és egy egész tó benyomását keltsék.

Ezt egy oldal frissítés megoldja a lerakás után.
 

DeletedUser683

Vendég
Vagy az ötlet nem pontos, vagy nem értitek, hogy miről beszélek, de akkor utolsóként egy képen próbálom illusztrálni, hogy én miről hablatyoltam idáig. :D
D6qPyY8.png

A bal oldalon az A változat egy tó több darabból összerakva. Erre mondtam, hogy ezt nem lehet normálisan megvalósítani. A jobb oldalon több darab tó van. Azok különbözhetnek, úszkálhat vadkacsa, vagy bármi más, tőlem kecske is lehet. Ez megvalósítható. Az hogy oldalfrissítés, meg ilyenek megoldja, hogy a 4 darabból (a 4 darab csak egy feltételezés) tónak minden eleme egyformán animáljon, egyforma legyen az effektje, hogy az valóban egy egész tónak tűnjön az eléggé.. eh, semmi. Hagyjuk. Én innentől nem szólok a témához... Szavazzátok meg, felesleges bármit is írni, ami nem az ötlet támogatásáról szól. Ha megvalósítják, akkor használjátok örömmel!
 

Dizel1

Veterán
Vagy az ötlet nem pontos, vagy nem értitek, hogy miről beszélek, de akkor utolsóként egy képen próbálom illusztrálni, hogy én miről hablatyoltam idáig. :D

A bal oldalon az A változat egy tó több darabból összerakva. Erre mondtam, hogy ezt nem lehet normálisan megvalósítani. A jobb oldalon több darab tó van. Azok különbözhetnek, úszkálhat vadkacsa, vagy bármi más, tőlem kecske is lehet. Ez megvalósítható. Az hogy oldalfrissítés, meg ilyenek megoldja, hogy a 4 darabból (a 4 darab csak egy feltételezés) tónak minden eleme egyformán animáljon, egyforma legyen az effektje, hogy az valóban egy egész tónak tűnjön az eléggé.. eh, semmi. Hagyjuk. Én innentől nem szólok a témához... Szavazzátok meg, felesleges bármit is írni, ami nem az ötlet támogatásáról szól. Ha megvalósítják, akkor használjátok örömmel!
Fúúúúú, nagyon szép tavakat csináltál. Akár mehetne is a játékba. A jobb szélső kicsi akár működhetne úgy, mint az utak. Ezt írtam válaszul fentebb. Ahogy egymás mellé teszed őket, megnyílnak a szélei, és összeér a vízfelület. Akár 2x2 felületűből lehetne összerakni 2x4, 3x4 vagy 4x4 területen, amiből kikerekedne a bal szélső. Patakot ugyanígy 1x1 -es elemekből, mint az utakat. Akár bele a patakba, ahol összeillesztéskor szintén megnyílik a széle.
 

DeletedUser2853

Vendég
Van egy ötletem,
ami könnyen megvalósítható és szerencsére több embernek tetszik.:)

Ebben a hozzászólásban összefoglalom, mire jutottunk eddig az ötleteléssel. :cool::)

Az ötlet lényege,
hogy az egyik következő eventnyeremény-napidíj kulturális épület

legyen
egy "vízfelszín" (folyó vagy tó),

mely nem takarja ki a városunk szép részleteit.


- Azért eventnyeremény épületet javasoltam,
mert így könnyebb beilleszteni a játékba és elérhető lenne bárki számára.

- Napidíj-épületre gondoltam elsősorban,
mert azokból többet is beszerezhetünk, így akár nagyobb egybefüggű vízfelszínt is kialakíthatunk,
az erőfeszítéseink és szerencsénk függvényében.
Funkciójában hasonló épületről lenne szó,
mint a mogyoróváros, a Titanic vagy a Woodelvenstock:
ezek "megérős" kulturális épületek, melyek elég jó kultúrát és lakost is adnak.

- Legalább kb. 4x4-es méretű vízfelszín-"épület" lenne ideális, hogy egy darab is jól mutasson,
ha kihelyezzük a városba.
Biztos vagyok benne, hogy kellemes látványt hoznának össze a garafikusok.:cool:

- Ha több ilyen épületet is sikerül beszereznünk, építhetünk belőlük folyót vagy tavat:
ezek csak látványukban lesznek egy tereptárgy, valójában maradnak különálló, független
kulturális épületek.

- Ha több ilyen "vízfelszín-épületből" folyót "építünk", mely keresztülszeli a várost,
tehetünk a folyószakaszok közé utat,
hogy a város folyón túli területei is kapcsolódni tudjanak a főépülethez.

- Sok szimpatikus ötletet, észrevételt olvastam a topicban,
melyekkel továbbfejlesztettük a topicnyitó alapötletet. :cool:
Ezek egy része hely hiányában kimaradt ebből az összefoglalóból:
érdemes végigolvasni a hozzászólásokat miattuk.:)


Az ötlet előnye, hogy semmi plusz erőfeszítést nem kíván a fejlesztőktől:
egyszerűen az egyik következő event-napidíj jutalomépületének kinézetét
(melyet úgyis meg kell tervezniük) az ötletemnek megfelelően alakítják ki - ha tetszik az ötlet.:)


Köszönöm az eddigi építő hozzászólásokat és a támogatásokat :cool::)

A topic még nyitva, hátha van még valakinek építő javaslata;)

Mandula
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

bere007

Veterán
ugyanabban a századmásodpercben kellene leraknia a város gazdájának minden elemét

Ha épületegyüttesként lenne, akkor a gép megoldja ezt a problémát. Ha odateszed mellé, vagy elveszed mellőle az egyik elemét, újra kezdi a számolást, feltételezem, hogy akkor az efektekkel is ugyan ez a helyzet.

De azt, hogy egy tavat szétszedjünk x fele, hogy aztán le tudjuk rakni, annak nem látom értelmét. Ha pl a 10 részéből 9et szerzel meg, lesz egy lyukas tavad. Ha 11et, akkor lesz egy tavad és a 11. részét kiteheted kék pizzaszeletként.
Jól hangzik még akár egy 20x20as tó (vagy 5x20as folyó) is, de akkor adjon lakost és kultot, hogy legyen értelme letenni és ne a mostanában divattá vált ketrecek, táblák, meg hupilila lovak mintájára adja a jutalmakat.
 

DeletedUser2853

Vendég
Ha épületegyüttesként lenne, akkor a gép megoldja ezt a problémát. Ha odateszed mellé, vagy elveszed mellőle az egyik elemét, újra kezdi a számolást, feltételezem, hogy akkor az efektekkel is ugyan ez a helyzet.

De azt, hogy egy tavat szétszedjünk x fele, hogy aztán le tudjuk rakni, annak nem látom értelmét. Ha pl a 10 részéből 9et szerzel meg, lesz egy lyukas tavad. Ha 11et, akkor lesz egy tavad és a 11. részét kiteheted kék pizzaszeletként.
Jól hangzik még akár egy 20x20as tó (vagy 5x20as folyó) is, de akkor adjon lakost és kultot, hogy legyen értelme letenni és ne a mostanában divattá vált ketrecek, táblák, meg hupilila lovak mintájára adja a jutalmakat.

Szia Bere,

sajnos az egyik hozzászóló félreértette az ötletemet és (talán akaratlanul) széttrollkodta a topicot,
ezért félrevezető lehet, ha pont egy ilyen hozzászólás marad meg az új olvasóban.:confused:

Szó sincs sem épületkomplexumokról, sem azok szétdarabolásáról vagy összerakásáról!


Sokkal egyszerűbb az ötletem:
Úgy alakítanánk ki a nagyobb vízfelületet,
mintha a legutóbb nyert Woodelvenstock épületeket tennénk egymás mellé,
csak nem több erdei buli lenne egymás mellett, hanem több vízfelület.

Tehát különálló és egymástól független kulturális épületek (mint pl. az említett Woodelvenstock)
alkotnának egy nagyobb vízfelületet,
épp ezért annak sincs égbekiáltó jelentősége, hány darabot szerzünk belőle.;)


Az ötletem csupán a város megjelenésére vonatkozik, illetve egy eventen nyerhető napi nyeremény kulturális épület megjelenésére.
A lapos víztükör nem takarná ki a mögötte lévő épületeket, így kicsit áttekinthetőbb lenne a városunk,
mert most túl nagy a zsúfoltság és takarásban vannak a szép részletek.

Ennyiről szól az ötletem, nem többről.:)


Ebben a belinkelt hozzászólásban összefoglaltam, mire jutottunk az eddigi ötleteléssel:
Eventnyeremény épület: legyen folyó vagy tó - összefoglaló

:)
 

DeletedUser3

Vendég
sajnos az egyik hozzászóló félreértette az ötletemet és (talán akaratlanul) széttrollkodta a topicot,
ezért félrevezető lehet, ha pont egy ilyen hozzászólás marad meg az új olvasóban.
Azért hatalmas különbség van a trollkodás és az egyet nem értés között. ;)

Az alapötlet, miszerint legyen valamiféle víz, akár folyó, akár tó a játékban szerintem jó, és így önmagában természetesen megvalósítható. Az, hogy pl egy ilyen "lapos" épület nem fog látszani a többitől más kérdés, de ez orvosolható a város átrendezésével, szóval ezzel nem kell foglalkozni. :)

Felvetésre került a több darabból álló folyó ötlete, és ebből alakult egy kisebb nézetletérés.
Alapvetően az ötlet nem rossz, sőt, nagyon is tetszik, viszont vannak technikai korlátai.
@Djyahel említett párat, és ezekkel egyet kell értenem. Egy tó, folyó lényege, hogy folyamatos. Ha több részből áll, akkor azt úgy kell megoldani, hogy a hullámok pl. a széleken ne törjenek meg, különben rosszul fog kinézni. Ha egy kacsa kiúszik az épület szélére, akkor a következőben is akkor jelenjen meg, amikor kell, ne csak úgy eltűnjön. Ezek mind érvényes problémák. Pláne akkor merülnek fel, ha termelnek is valamit, és nem egyszerre kerülnek begyűjtésre, akkor az animáció nem egyszerre indul újra. (Pl. az egyik épület aranyat termel, de a raktár tele, akkor nem lehet begyűjteni, és animáció nélkül marad, míg a többi újraindul.)
Másik probléma, ami eddig lehet nem tűnt fel senkinek:
Nem az egész épület animált. Annak érdekében, hogy a játék ne töltsön sokáig, illetve mobileszközökön ne foglaljon még több helyet, csak a képkockák közti különbségek vannak elmentve, ezek kerülnek lejátszásra. Ezért egy épületből kb. ennyi van leanimálva:
k%C3%ADv%C3%A1ns%C3%A1gk%C3%BAt.png

Itt látható, hogy pl. az épület széle abszolút nincs animálva, az egy álló kép. Persze, meg lehet animálni egy tavat úgy, hogy csak a közepén hullámzik, a szélein nem, de ha többet teszel le ebből egymás mellé, az nem fog jól mutatni, "rácsos" lesz a sok álló résszel, még akkor is, ha köztük nem látszik a fű. Ha lenne egy tó, abból is kb ennyi lenne animálva:
t%C3%B3.png

(Tudom, kész Picasso)
Ezek miatt nem támogatom azt, hogy több darabból álló nagy tó legyen a városban. (Az egy nagy tó természetesen nem ilyen problémás)

Folyó: Ez talán működhet, hiszen csak nézzétek meg az Elementálok Csatornáit. A két végén van egy híd, ez tulajdonképpen elrejti a fenti problémákat, és így működhet. Plusz így ha közé épít az ember egy utat, az nem feltétlenül mutat rosszul. Ezt személy szerint jobban támogatom.

Volt említve, hogy az út is máshogy néz ki, ha lerakjuk... Igen, de azért, mert az út, annak más a működése, ezt nem tudjuk áthozni egy kulturális épületre egyelőre.
 

DeletedUser2853

Vendég
Azért hatalmas különbség van a trollkodás és az egyet nem értés között. ;)

Az alapötlet, miszerint legyen valamiféle víz, akár folyó, akár tó a játékban szerintem jó, és így önmagában természetesen megvalósítható. Az, hogy pl egy ilyen "lapos" épület nem fog látszani a többitől más kérdés, de ez orvosolható a város átrendezésével, szóval ezzel nem kell foglalkozni. :)

Felvetésre került a több darabból álló folyó ötlete, és ebből alakult egy kisebb nézetletérés.
Alapvetően az ötlet nem rossz, sőt, nagyon is tetszik, viszont vannak technikai korlátai.
@Djyahel említett párat, és ezekkel egyet kell értenem. Egy tó, folyó lényege, hogy folyamatos. Ha több részből áll, akkor azt úgy kell megoldani, hogy a hullámok pl. a széleken ne törjenek meg, különben rosszul fog kinézni. Ha egy kacsa kiúszik az épület szélére, akkor a következőben is akkor jelenjen meg, amikor kell, ne csak úgy eltűnjön. Ezek mind érvényes problémák. Pláne akkor merülnek fel, ha termelnek is valamit, és nem egyszerre kerülnek begyűjtésre, akkor az animáció nem egyszerre indul újra. (Pl. az egyik épület aranyat termel, de a raktár tele, akkor nem lehet begyűjteni, és animáció nélkül marad, míg a többi újraindul.)
Másik probléma, ami eddig lehet nem tűnt fel senkinek:
Nem az egész épület animált. Annak érdekében, hogy a játék ne töltsön sokáig, illetve mobileszközökön ne foglaljon még több helyet, csak a képkockák közti különbségek vannak elmetve, ezek kerülnek lejátszásra. Ezért egy épületből kb. ennyi van leanimálva:
k%C3%ADv%C3%A1ns%C3%A1gk%C3%BAt.png

Itt látható, hogy pl. az épület széle abszolút nincs animálva, az egy álló kép. Persze, meg lehet animálni egy tavat úgy, hogy csak a közepén hullámzik, a szélein nem, de ha többet teszel le ebből egymás mellé, az nem fog jól mutatni, "rácsos" lesz a sok álló résszel, még akkor is, ha köztük nem látszik a fű. Ha lenne egy tó, abból is kb ennyi lenne animálva:
t%C3%B3.png

(Tudom, kész Picasso)
Ezek miatt nem támogatom azt, hogy több darabból álló egy nagy tó legyen a városban. (Az egy nagy tó természetesen nem ilyen problémás)

Folyó: Ez talán működhet, hiszen csak nézzétek meg az Elementálok Csatornáit. A két végén van egy híd, ez tulajdonképpen elrejti a fenti problémákat, és így működhet. Plusz így ha közé épít az ember egy utat, az nem feltétlenül mutat rosszul. Ezt személy szerint jobban támogatom.

Volt említve, hogy az út is máshogy néz ki, ha lerakjuk... Igen, de azért, mert az út, annak más a működése, ezt nem tudjuk áthozni egy kulturális épületre egyelőre.

Az ötletemben:

1. Ha több ilyen "épület" lenne egymás mellett, látszana elég részlet belőlük és áttekinthetőbb lenne a város - szerintem.


2. Épp mivel nem az egész épület animált (Rád hivatkozom, de ismert tény is), nem törnének meg a hullámok a széleken,
hiszen nem érnének össze az egymás mellé tett épületek hullámai.

A kacsáknak nem kell a víz széléig kiúszniuk, a felugró halacskáknak sem kell feszegetniük az épület peremét,
elég ha középtájt, a szomszéd épülettől biztonságos távolságra "teszik a dolgukat".

Mindemellett nekem is jobban tetszik a folyó, a Tiedhez hasonló elgondolásból.


3. Arról szólt az ötlet, hogy ne termeljen az épület semmit, hogy ne kelljen hozzá útcsatlakozás!
Sok kulturális épületet elrontottak már azzal, hogy termel kicsit valamiből, pl. aranyat, alapanyagot vagy árut
és az útcsatlakozás igénye miatt nehezebb letenni a városba, a bónusz miatt pedig kevesebb kultúrát és lakost ad.:(

Van, aki örül az ilyen bónuszoknak, ezért nem általánosságban beszélek ellenük,
DE ez a konkrét épület ne termeljen semmi bónuszt, adjon inkább jó sok kultúrát és jó sok lakost.:cool:


A fenti három szempontot még az ötlet felvetése előtt részletesen végiggondoltam és nem találtam bennük megvalósíthatatlant.
Most sem találok.
Nem kell túlbonyolítani, ez egy rém egyszerű ötlet.;)


Köszönöm, hogy időt és energiát fordítottál az ötletemre.:):cool:

:)
 

bere007

Veterán
Tehát azt szeretnéd, hogy lapos legyen és ne takarjon. Ennyi erővel lehetne egy gödör, vagy bánya is (nekem a külalak nem fontos, a hasznosság nálam a mérvadó). Amúgy ezekhez a macska múmiákhoz egy régészeti ásatás, vagy valami hasonló földben turkálós épület pont passzolna is. :D
 

Vicacica1

Erős harcos
(nekem a külalak nem fontos, a hasznosság nálam a mérvadó).

Evvel nincs is semmi baj,mindenkinek más és más a célja és a játék stílusa...
Nekem tetszik ha valami szép,szívesen látnám a városomban még ha "értéktelen˝ is...Nagyon sokan rohannak előre,építenek,fejlesztenek ha kell ha nem,rengeteg a túlzsúfolt város ahol egymást takarják az épületek jóformán azt sem lehet látni mi micsoda...A kívánság kút például egy gyönyörű alkotás,nekem nagyon tetszik...Van is belőle egy csomó és nem szívesen bontanám el ha lejárnak...

Az sem lenne egy utolsó dolog ha mondjuk lennének külön díszítő elemek amik semmit sem termelnének,csak a város szebbé tételét szolgálnák és meg lehetne vásárólni őket mondjuk a kereskedőnél...Így ki ki a maga módján tudná szebbé tenni a városát,persze ha lenne rá igénye...De ez már egy másik ötlet...:)
 

DeletedUser2853

Vendég
Tehát azt szeretnéd, hogy lapos legyen és ne takarjon. Ennyi erővel lehetne egy gödör, vagy bánya is (nekem a külalak nem fontos, a hasznosság nálam a mérvadó). Amúgy ezekhez a macska múmiákhoz egy régészeti ásatás, vagy valami hasonló földben turkálós épület pont passzolna is. :D

Igen, pontosan ezt javasoltam.:)

Számomra fontos a külalak is, nagyon örülnék egy nagyobb vízfelületnek, még ha különálló épületekből kell is összerakni
és talán nem is vagyok ezzel egyedül.

De hogy Neked (és akiknek még nem fontos a külalak) is jó legyen,;)
javasoltam,
hogy jó sok kultúrát és lakost is adjon - mint pl. a Woodelvenstock vagy korábban a mogyoróváros vagy a Titanic.

Földben turkálós épület
:D ez tetszik :D

Evvel nincs is semmi baj,mindenkinek más és más a célja és a játék stílusa...
Nekem tetszik ha valami szép,szívesen látnám a városomban még ha "értéktelen˝ is...Nagyon sokan rohannak előre,építenek,fejlesztenek ha kell ha nem,rengeteg a túlzsúfolt város ahol egymást takarják az épületek jóformán azt sem lehet látni mi micsoda...A kívánság kút például egy gyönyörű alkotás,nekem nagyon tetszik...Van is belőle egy csomó és nem szívesen bontanám el ha lejárnak...

Az sem lenne egy utolsó dolog ha mondjuk lennének külön díszítő elemek amik semmit sem termelnének,csak a város szebbé tételét szolgálnák és meg lehetne vásárólni őket mondjuk a kereskedőnél...Így ki ki a maga módján tudná szebbé tenni a városát,persze ha lenne rá igénye...De ez már egy másik ötlet...:)

Nekem is nagyon tetszik a kívánságkút.:)
Kár, hogy végleg elsötétül, amikor lejár. Ha a lejárta után világos maradna, nem bontanám le, hiába kell a hely másra...

Kedves ötlet, hogy legyenek külön beszerezhető díszítő elemek a városunkhoz
és illik is egy topic-ba, mely a város kinézetével kapcsolatos javaslatról szól.:)


:)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Vicacica1

Erős harcos
Hát, nem tudom, milyen Kívánságkútra sikerült szert tenned, de az enyém bezzeg elsötétült, miután lejárt, így el is bontottam... :(

Két napja bontottam el egy régen lejárt kívánságkutat ami még mindig világított..Az még 400-kultúrát adott,az újak meg már 550-et adnak...Lehet várni kell vele néhány napot mert ha jól emlékszem pár nap múlva virult ki újra...Sajnálnám ha pont a jót bontottam volna el...
 

DeletedUser3108

Vendég
Két napja bontottam el egy régen lejárt kívánságkutat ami még mindig világított..Az még 400-kultúrát adott,az újak meg már 550-et adnak...Lehet várni kell vele néhány napot mert ha jól emlékszem pár nap múlva virult ki újra...Sajnálnám ha pont a jót bontottam volna el...
Hát, várakoztam jó pár napot, és csak azután bontottam el, miután már nagyon kellett a hely. De nem baj, mert van egy még működő, remélem, az majd a lejárta után is ilyen szép marad. :)
Bocsi az OFF-ért... :)
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent