• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Eventnyeremény épület: legyen folyó vagy tó

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser2853

Vendég
Sziasztok,

javaslatom a városok megjelenésével, illetve a lehetséges új eventnyeremény épületek megjelenésével kapcsolatos:


A játék némelyik épülete különlegesen szépre sikerült, gratula és köszönet érte a grafikus csapatnak!:):cool:

Ahogy nézegetem a városokat, főleg a nagyobbakat, fölfelé építkezünk, emiatt takarásba kerül sok szép részlet.

Ha néhány eventnyeremény "épület" alacsonyabb lenne, hasonlóan pl. a felfrissülés tavához
(ami a menüből építhető "kulturális épület"), és sikerülne többet is beszerezni belőlük,
jobban látszanának a városunk részletei.

Lehetne eventnyeremény tavunk vagy folyónk, mely elég nagy helyigényű,
hogy tagolja a teret és persze sok kultúrát (lakost) adjon,
ne legyenek a partján magas építmények, hogy ne takarja ki a mögötte lévő épületet,
inkább ússzon a vízen kis vitorlás hajó vagy vadkacsa vagy hattyú, stb.

A folyó szakaszokat akár egymás mellé is tehetnénk, hogy hosszabban kanyarogjon a víz...

...és igazán legelhetne a tó partján egy helyre kis unikornis vagy póni...:D:p


Azért eventnyeremény épületet javasoltam,
mert egyrészt egyszerűbb beilleszteni a játékba, másrészt mindenki számára elérhető lehetne.

:)
 

Erica

Veterán
A folyó szakaszokat akár egymás mellé is tehetnénk, hogy hosszabban kanyarogjon a víz...
Nagyon szép ötlet,valószínű,hogy csodálatosan érdekes látképet adna a városnak,de mivel a játékosok 99% helyhiányban szenved,első körben ezt kellene orvosolnia a fejlesztőknek.Nem írom,hogy nem támogatom,mert az ötlet maga tetszetős.Az meg,hogy egy Póni farm lenne,,maga a kánaán...ugye @gilingalang ???
 

gilingalang

Veterán
Nagyon szép ötlet,valószínű,hogy csodálatosan érdekes látképet adna a városnak,de mivel a játékosok 99% helyhiányban szenved,első körben ezt kellene orvosolnia a fejlesztőknek.Nem írom,hogy nem támogatom,mert az ötlet maga tetszetős.Az meg,hogy egy Póni farm lenne,,maga a kánaán...ugye @gilingalang ???
A helyhiány dologgal teljes mértékben egyetértek, tök jogos. Viszont az elmúlt eventek kapcsolható, de gyenge fődíjai helyett részemről szívesebben látnék pl. egy olyan nagyobbacska tavacskát pónikákkal meg jó nagy kultival, mint amilyenek a mogyis event épületei vagy a jégboszorkás cuccok voltak.
A Póni-farmot meg már nem is mondom, hogy mennyire szívesen látnám :p Pláne, miután szó nélkül kukába került a korábbi piros- és rockerpónis ötlet.............................................................................................................................................................
 

DeletedUser2853

Vendég
Nagyon szép ötlet,valószínű,hogy csodálatosan érdekes látképet adna a városnak,de mivel a játékosok 99% helyhiányban szenved,első körben ezt kellene orvosolnia a fejlesztőknek.Nem írom,hogy nem támogatom,mert az ötlet maga tetszetős.Az meg,hogy egy Póni farm lenne,,maga a kánaán...ugye @gilingalang ???
A helyhiány dologgal teljes mértékben egyetértek, tök jogos. Viszont az elmúlt eventek kapcsolható, de gyenge fődíjai helyett részemről szívesebben látnék pl. egy olyan nagyobbacska tavacskát pónikákkal meg jó nagy kultival, mint amilyenek a mogyis event épületei vagy a jégboszorkás cuccok voltak.
A Póni-farmot meg már nem is mondom, hogy mennyire szívesen látnám :p Pláne, miután szó nélkül kukába került a korábbi piros- és rockerpónis ötlet.............................................................................................................................................................

Igazából nem generálna helyhiányt egy ilyen eventnyeremény kulturális épület,
mert

1. Helyhiányunk eleve van. :D

2. Gondoljatok a városokban korábban sorakozó mogyoróvárosokra, Titanic-okra,
vagy a legutóbbi 4x4-es Woodelvenstock épületekre:

Ahogy ezek sorakoztak/sorakoznak egymás mellett sokunknál,
ugyanúgy akár egy folyó is hömpölyöghetne,
ami mondjuk
3-4-5-... db 4x4-es szakaszból állhatna
(az energia-ráfordításunk és a szerencsénk függvényében).
-->
Tehát nem romlana a helyhiány-helyzet és mégis áttekinthetőbb lehetne a városunk. :cool:

Kedves gg,♥♥♥
egy árva legelésző póniról volt szó, nem egy ménesről!:D:p:D

:)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser3108

Vendég
Igazából nem generálna helyhiányt egy ilyen eventnyeremény kulturális épület,
mert

1. Helyhiányunk eleve van. :D

2. Gondoljatok a városokban korábban sorakozó mogyoróvárosokra, Titanic-okra,
vagy a legutóbbi 4x4-es Woodelvenstock épületekre:

Ahogy ezek sorakoztak/sorakoznak egymás mellett sokunknál,
ugyanúgy akár egy folyó is hömpölyöghetne,
ami mondjuk
3-4-5-... db 4x4-es szakaszból állhatna
(az energia-ráfordításunk és a szerencsénk függvényében).
-->
Tehát nem romlana a helyhiány-helyzet és mégis áttekinthetőbb lehetne a városunk. :cool:

Kedves gg,♥♥♥
egy árva legelésző póniról volt szó, nem egy ménesről!:D:p:D

:)
Nagyon jó ötlet, mindenképpen támogatom! ...főleg, ha a paci egy szép fekete fríz lesz a vízparton... :D
 

DeletedUser683

Vendég
Részletkérdés, megoldjuk. :p
Azért annyira nem részletkérdés. ;):D
Két folyószakasz között megy át az út, mintha egy híd lenne ott. :)
Akkor nem egy, hanem kettő, vagy három épületből állna a folyó. ;) Egyébként meg (és anélkül, hogy az ötlet ezen részét ledegradálnám) egy folyó kanyarog, a nyílegyenes folyó nem nézne ki jól, ergo elég sok kocka kimaradna a folyó két oldalán, plusz rendesen korlátozná a későbbi pakolást. A tó nem rossz ötlet, asszem tetszene. :)
 

DeletedUser2853

Vendég
Ebben az esetben gondoltál a többi épület Főépülethez való csatlakozásra is? ;)

- A várost kettészelő folyó már az ötletem továbbgondolása,
de Királynő elegánsan megoldotta a problémát a folyószakaszok közé tehető úttal.:cool:

Azért annyira nem részletkérdés. ;):D

Akkor nem egy, hanem kettő, vagy három épületből állna a folyó. ;) Egyébként meg (és anélkül, hogy az ötlet ezen részét ledegradálnám) egy folyó kanyarog, a nyílegyenes folyó nem nézne ki jól, ergo elég sok kocka kimaradna a folyó két oldalán, plusz rendesen korlátozná a későbbi pakolást. A tó nem rossz ötlet, asszem tetszene. :)

Erről szólt az ötletem, ld. a topic nyitó hozzászólását.;)

Nekem is jobban tetszene egy kanyargó folyó,
de épp az általad felsorolt korlátok miatt egy egyenes folyószakasznak is nagyon örülnék.

Egy több darabból álló kultúrépület-tavacska is szép megoldás lenne,
főleg ha nem igényel útcsatlakozást.;)

:)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Dizel1

Veterán
A helyhiányra mindig a túltelepített város a válaszom. Vagy ranglista, vagy kicsi város, elég hely, sok nyereményépület.
Jó az ötlet. Összerakható, csörgedező patak bele a tóba. Pónik nélkül. (Mert attól begörcsöl a szemöldököm.) Az legyen külön! Bár én még továbbra sem hanyagolnám a mindenféle katonákat kiképző épületeket sem.
Ebben az esetben gondoltál a többi épület Főépülethez való csatlakozásra is? ;)
Emlékezz csak! Nem mindegyik kultúrális épületnek van útigénye. Még a nyereményépületek között sem. Patak a város szélén. Vagy ahol elfér.
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser683

Vendég
De,annyira részletkérdés...Egy 3x3-as négyzetbe kanyart is lehet tenni,ha meg több darabból állna,akkor máris kanyaroghatna...Amúgy meg az ötlet leírásában nem olvastam olyant hogy kötelező lenne majd kitenni...:p
Ehh! Természetesen van megoldás, csak mint írtam, kimaradnának kihasználatlan kockák. Nem támadok, és ezt jó lenne, ha tudomásul vennéd, és nem személyes sértésnek vennél egy-egy hozzászólásomat, hanem szimpla véleménynek! Így elkerülhetőek lennének a félreértések. ;)
Egy több darabból álló kultúrépület-tavacska is szép megoldás lenne,
Ez valószínűleg kivitelezhetetlen, hogy több darabból álljon egy tó, mivel ezeknek van animációja, effektje is. De leírom: nem támadom az ötletet, hanem leírtam a véleményemet. Tőlem akát lehet is, ha nem befolyásolja erőteljesen a játékot. :)
Erről szólt az ötletem, ld. a topic nyitó hozzászólását.
Ezt értem, de akkor viszont nem biztos, hogy meg tudnád szerezni mindkét (vagy több) folyószakaszt az eventben, és elég rosszul esne, ha csak egy darab lenne meg ezekből, és nem nézne ki jól. De ettől tőlem még lehet. ;)
A többieknek, nem a téma nyitójának: ha valaki másként gondolkodik, azonnal támadásnak veszik sokan, pedig ez nem jó, mert a másként gondolkodók be se fognak szagolni az ilyen ötletekbe.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser2853

Vendég
Ehh! Természetesen van megoldás, csak mint írtam, kimaradnának kihasználatlan kockák. Nem támadok, és ezt jó lenne, ha tudomásul vennéd, és nem személyes sértésnek vennél egy-egy hozzászólásomat, hanem szimpla véleménynek! Így elkerülhetőek lennének a félreértések. ;)

Képzelj el egy pl. 4x4-es "kultúrépületet" (funkciója szerint) , melyben van egy amorf formájú vízfelület:
ezeket gond nélkül egymás mellé tehetjük,
mint eddig is tettük a sorozatban nyert napi eventnyereményekkel (pl. mogyoróváros, Titanic, Woodelvenstock).

Ez valószínűleg kivitelezhetetlen, hogy több darabból álljon egy tó, mivel ezeknek van animációja, effektje is. De leírom: nem támadom az ötletet, hanem leírtam a véleményemet. Tőlem akát lehet is, ha nem befolyásolja erőteljesen a játékot. :)

Nem kivitelezhetetlen.
Csak a példa kedvéért:

- Ha többfajta ilyen épületet lenne,
akkor az egyiken úszkálhatna egy kacsa, a másikon a felszínre ugorhatna egy halacska, irányt válthatna egy vitorlás hajó, hullámzana a víz, stb.
- Ha egyféle ilyen napi épület lenne, akkor a fenti effektek közül egyik működhetne benne.
A vízfelület-darabok szélén akár lehetne nádas, így szebben illeszkednének a tó vagy folyó darabkái.;)


Mivel eventnyeremény épületről szól a javaslat (mely nem igényel útcsatlakozást),
könnyen a játékba illeszthető és mindenki számára elérhető lehetne.
Csak annyira befolyásolná a játékot, mint más eventnyeremények.;)


Ezt értem, de akkor viszont nem biztos, hogy meg tudnád szerezni mindkét (vagy több) folyószakaszt az eventben, és elég rosszul esne, ha csak egy darab lenne meg ezekből, és nem nézne ki jól. De ettől tőlem még lehet. ;)
A többieknek, nem a téma nyitójának: ha valaki másként gondolkodik, azonnal támadásnak veszik sokan, pedig ez nem jó, mert a másként gondolkodók be se fognak szagolni az ilyen ötletekbe.

Elsősorban event napi nyereményről szólt a javaslat és valóban
az tudna több darabból álló folyót vagy tavat "építeni", aki eventezik és elég ládát nyit az adott napon,
hogy több ilyen nyereménye is legyen.
DE már egy ilyen kulturális épület is jól nézhetne ki szólóban: én bízom ennyire a grafikusainkban.:p

Ötletbörzézünk
és nem baj, ha egyik-másik felvetés nem valósítható meg minden részletében:
a lényeg, hogy megmozgassuk a játék készítőinek a fantáziáját,
annyira,
hogy végül megvalósítsák az ötletekből, amit lehet.;):cool::rolleyes:

:)
 

Vicacica1

Erős harcos
Nem támadok, és ezt jó lenne, ha tudomásul vennéd, és nem személyes sértésnek vennél egy-egy hozzászólásomat, hanem szimpla véleménynek


Egyáltalán nem vettem támadásnak és főleg nem sértésnek,csak én is leírtam a véleményem...Rengeteg olyan nyeremény épület van a raktáramban amit sosem fogok kirakni mert számomra haszontalan...Ez az ötlet viszont akkor is nagyon tetszik,tisztában vagyok avval is hogy mindenkinek nem tetszhet ami természetesen nem baj,sőt...........:) Ha esetleg megvalósulna és akinek kell a városában biztos vagyok benne hogy meg fogja oldani ezt is mint minden mást...
 

DeletedUser683

Vendég
könnyen a játékba illeszthető és mindenki számára elérhető lehetne.
Tó igen, egy darabban, a folyó nem.
az tudna több darabból álló folyót vagy tavat "építeni",
Még egyszer leírom: tó csak egy darabban lenne működőképes, külön darabokból nem, csak legfeljebb több tó lehetne, de több darabból álló nem! Most a képzeletében mindenkinek jelenjen meg egy tó! Azt vágja teszem azt négyfelé, négy darabba (a darabszám mindegy is most). Egy tó is, ahogyan az épületek Elvenarban, nem statikusak, hanem animációt, és effekteket tartalmaznak. Ettől mozog, ettől szép, pl megcsillan a napfény a tó tükrében, árnyékok vannak benne, van némi hullámzása a szél miatt, és még lehetne sorolni mindazokat, amik széppé teszik, amik különbözővé egy festett/rajzolt képtől. Lehetetlenség megoldani azt, hogy egy több darabból álló tavat összerakunk, majd mind a négy (vagy akármennyi) darabjában egyszerre, összhangban működjenek az animációk, hiszen ahhoz ugyanabban a századmásodpercben kellene leraknia a város gazdájának minden elemét, hogy egyszerre, összhangban működjön, és egy egész tó benyomását keltsék. Nem kívánok többet hozzászólni az ötlethez, vannak itt, akik majd "megoldják, mint minden mást". Én csak gondolkodtam, és leírtam, de részemről ennyi. Sok sikert!
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent