• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Eventes eldobható feladatok

DeletedUser4917

Vendég
Értem , hogy levonásra gondolsz de szerintem ilyet nem fognak engedni inkább Hoshi elve vagy amit már írtam az előbb , de remélem egyik sem lesz .
 

*HighlyEffective*

Erős harcos
Én játszottam korábban egy másik játékkal, ahol eldobható volt a feladat, pedig 3 feladatot adott a rendszer párhuzamosan, igaz egy sokkal nagyobb adatbázis merítéssel és nem lineárisan növekedő nyereménnyel, hanem a feladat nehézségével (sokszor vitathatóan) arányosan. Ott a büntetés nem nyeremény elvonás volt, hanem várakozás, vagyis nem azonnal kaptad meg a feladatot, hanem 1 óra elteltével. Mivel más volt annak a játéknak a tempója ez kb. 3 óra várakozásnak felel meg Elvenarban. Természetesen a várakozást meg lehetett váltani gyémánttal, így a fejlesztők számára is volt potenciális haszna ennek a funkciónak. Bár tudom, hogy nem veszünk át máshonnan funkciókat ;) ez a várakozással kombinált elutasítás itt is működhetne. Ráadásul jól belőve a várakozási időt az is automatikusan teljesülne, hogy naponta csak párszor lehessen igénybe venni.
Aki pedig kereste a kihívást, az nem élt a másik játékban az elutasítással és ha úgy érezte, hogy ezt fontos másokkal is tudatnia, akkor ezt az aláírásában jelezte a fórumon. Ezeket a játékosokat amúgy nagy megbecsülés övezte, igaz nem csak bemondásra hozták a 160 manut, hanem időbélyeges képernyőmentéssel posztolták a kivégzett feladatokat (igaz ez nem a hencegést szolgálta főként, mert ott nem volt béta szerver, csak a hiperaktív játékosok által lehetett előre tekinteni a feladat listában).
 

DeletedUser4964

Vendég
Üdv mindenkinek!

Két napja akartam először hozzászólni a topikhoz, azóta úgy látom erősen elszabadultak az indulatok :D
Én mindenképpen támogatnám az eldobható feladatokat, akár levonásért, akár limitálva és nem csak a felderítés meg az 1-2 napos egyebek miatt.. Nem tudom mindenki hozzászólását elolvastam e, de azt hiszem emiatt senki nem nyavalygott, majd most én fogok :D
Nagyon szeretem az eventeket. Az épületeket, a feladatokat, a nyitogatásokat stb.. A kalandokat is imádom. Emellett viszont rettenetesen nehéz haladni a techfán, ha mindig van valami, ami miatt értékes kockákat kell üresen tartanom a városomban. Event... kis event.... event.... kaland.... kis event....event.... és így tovább o_O
Mert nem tudom soha teli pakolni pl a vendégekkel vagy egyebekkel, mert nyilvánvalóan a nagy manuim és műhelyeim nem elegek ahhoz, hogy a feladatokat is teljesítsem és rendesen termelni is tudjak.
A mostani eventnél meg se eröltettem magam, mikor kiderült, hogy véletlenszerű a feladatsor.. Amennyi helyem maradt, oda tettem le pár ezt-azt és azt hiszem, ahhoz, hogy az ember kényelmesen tudjon játszani ennyinek elégnek kellene lennie. Kijött a feladat, hogy készíts 4 luxus karosszéket és oké megcsináltam. Majd volt 4-5 könnyebb, majd megint a 4 karosszék... Na és akkor ne akadjak el. Amikor ugyanez a feladat 20 perc után ismétlődött.
Nem tartom jó ötletnek, hogy ész nélkül pörgethessük a feladatokat, nyilván senki nem ilyen szándékkal támogatja ezt az ötletet, mert valóban kiveszne az élmény az eventekből. De a nagyobb városoknak és a kisebbeknek egyaránt könnyebbség lenne, szerintem annyit megér, hogy beszéljünk róla.

Hozzáteszem, nem nagyon szoktam hozzászólni semmihez a fórumon, szeretem a vérnyomásomat a normál tartományban tudni. Ezért, ha esetleg valaki úgy döntene, hogy válaszra méltatna, ne tartsa magában, de tőlem repostot ne várjatok :)
 

DeletedUser3513

Vendég
egy ládákból szerezhető új item, alacsony eséllyel (~5%), ami felhasználható az adott esemény küldetéseinek átugrására.
ez zseniális - ezt támogatom :D

Több városban is játszom, egyikben a terület a fék, másikban valami más - szóval esélytelen úgy összeállítani a feladatokat, hogy az mindenkinek jó legyen.
Az eldobható feladattal az a gondom, hogy semmi garancia nincs rá, hogy néhány feladat után ismét ne kapjam meg. De gondolom azt túlzás lenne kérni, hogy az eldobott feladatot végképp törölje a listából ;), ezért aztán nem szívesen pazarolnék rá kemény munkával megszerzett korallokat. Viszont, ha már úgyis dobta a láda, akkor alapos megfontolás után, de használnám.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser1802

Vendég
Bedobtam az ötletet, aztán csak most néztem rá :)
Szóval, végig mentem a különböző korallmennyiségeket adó "random" feladatsorokon és most már a 64est nyögöm. Ez ugye már végtelenítve van, nagyjából ugyanazok jönnek többé-kevésbé sorban. 4x10 feladat, nagy része előrelátással tervezhető, de van benne egy kedvencem: " teljesíts két tartományt" . Na ez megakaszt rendesen , tekintve hogy 88 óra körül jár darabjának felderítése. Namármost akárki akármit mond: itt azért jól jönne az eldobhatóság. Nem arról van szó, hogy pörgeti az ember, hanem az ilyen irreális feladatokat dobjuk el. Egyébként bejönne Hoshi megoldása is a problémára, mivel lényegében egy-két ilyen lehetetlen küldetés lehet a nagytöbbségnek, ami súlyos fejvakarást okoz.
 

gilingalang

Veterán
Támogatom!
A szokásos emberkedést nem volt türelmem végigolvasni, úgyhogy nem tudom, érkeztek-e módosított formában még konstruktív ötletek a témában, mindenesetre szerintem ez a kettő is nagyon szuper, ezeket is támogatnám:
Vagy napi X átugrási lehetőség legyen, így 24 óránként 1-2 eventes küldetést át lehet ugrani, de többet nem, így mégis van valamilyen korlát benne, nem lesz eszetlen farmolás belőle.
Vagy egy ládákból szerezhető új item, alacsony eséllyel (~5%), ami felhasználható az adott esemény küldetéseinek átugrására.
 

DeletedUser1766

Vendég
Támogatom!
Átfutottam úgy nagyjából a hozzászólásokat és néhány megjegyzés - aztán lehet tiltani is ha nem tetszik! :D
1. A Green és Mihaszna féle csuklóból dobjuk el hozzáállásnak ellene vagyok!
2. Minden ötlet tartalmazhat jó elemeket amit aztán továbbgondolva értékes gondolatok, újítások születhetnek. Brainstorming - mond ez valamit?
3. Miért kell egy modinak félremagyarázni egy hozzászólást? Ráadásul a stílus? Én pirulok! Őszintén! Pedig nem szoktam!
4. Nagyon jó felvetés Hoshi részéről, hogy eldobva a nem kívánatos feladatot így fel lehetne turbózni a teljesítést. Valóban, de mi van ha beépítenek egyúttal egy féket? Pl. X ideig (óra/nap) nem dobható újra feladat a bünti (nem kapsz jutit és/vagy levonással is jár) mellett?
5. Seggnyalókat meg utálom és ez már így őszbe forduló hajjal nem hiszem, hogy változni fog. Inkább ezt kellene moderálni!
További jó játékot mindenkinek! :)
 

Mihaszna

Veterán
A Green és Mihaszna féle csuklóból dobjuk el hozzáállásnak ellene vagyok!

Nos. A "Green és Mihaszna féle" játékosok is ugyan úgy megoszthatják a gondolatukat a témáról, mint bárki más itt a Fórumon! Én személy szerint saját magamból indultam ki, de ez nem jelenti azt, hogy figyelmen kívül hagyom a mások által leírtakat. És természetesen azok a gondolatok/dolgok/tények (nevezzük bárminek) segíthetnek abban is, hogy rávilágítsanak olyan dolgokra, amikről nekem esetleg (úgymond) fogalmam sincs. Abszolút megértettem azt, amit azok a játékos társak írtak, akik (már) a fejezet vége fele nehezen tudnak feladatokat teljesíteni. Ettől függetlenül nem érzem magam semmilyen féle embernek. Az "őszbe forduló hajjal" kapcsolatosan pedig annyit, hogy Meseterem szerint a bölcsesség nem a tudásból és tapasztalatból ered, hanem a tiszteletből. Nem tudom, hogy általánosítani akartál e vagy konkrétan gondoltál valakire/valakikre, de azzal a jelzővel csak magadat minősítetted. Az a szegénységi bizonyítványod.
 

Calyr

Veterán
Nos. A "Green és Mihaszna féle" játékosok is ugyan úgy megoszthatják a gondolatukat a témáról, mint bárki más itt a Fórumon! Én személy szerint saját magamból indultam ki, de ez nem jelenti azt, hogy figyelmen kívül hagyom a mások által leírtakat. És természetesen azok a gondolatok/dolgok/tények (nevezzük bárminek) segíthetnek abban is, hogy rávilágítsanak olyan dolgokra, amikről nekem esetleg (úgymond) fogalmam sincs. Abszolút megértettem azt, amit azok a játékos társak írtak, akik (már) a fejezet vége fele nehezen tudnak feladatokat teljesíteni. Ettől függetlenül nem érzem magam semmilyen féle embernek. Az "őszbe forduló hajjal" kapcsolatosan pedig annyit, hogy Meseterem szerint a bölcsesség nem a tudásból és tapasztalatból ered, hanem a tiszteletből. Nem tudom, hogy általánosítani akartál e vagy konkrétan gondoltál valakire/valakikre, de azzal a jelzővel csak magadat minősítetted. Az a szegénységi bizonyítványod.
Hát ugye ő nem is írta, hogy milyen féle ember vagy. Hozzáállást írt, ami óriási különbség. Ha tényleg van Mestered, beszélgess vele erről, pláne, hogy érdemes-e minősíteni másokat, még ha netán jogosnak is érzed. Én látatlanban arra tippelnék, hogy nem azt fogja tanácsolni, amit ide fentebb kiírtál. :)

Ha kikéred magadnak, hogy leírhasd a véleményed (amiben természetesen igazad van, ez egy nyílt fórum, miért ne írhatná le mindenki a meglátásait), akkor el kell tudni fogadni azt is, hogy esetleg lesznek, akik meg majd a véleményedre reagálnak. Az is pont ugyanolyan szabad vélemény nyilvánítás, mint a tiéd...
 

Mihaszna

Veterán
Calyr, aki úgy kezdi a gondolatát, hogy "aztán lehet tiltani is ha nem tetszik! :D", azt az embert valójában nem is érdekli, hogy más/mások mit gondolnak róla, csupán hozzáakart szólni valamit.. amivel nincs is probléma (mert ahogy mind a ketten (te is és én is) gondoljuk és mondjuk, ez egy nyílt fórum). De akkor legalább fogalmazzuk meg a mondatainkat úgy, hogy az ne legyen bántó senkinek se, mert más is írhat úgy, hogy az a másiknak nem tetszik és akkor abból van a félreértés, utána a vita, aminek semmi köze a témához.
 
Utoljára szerkesztve:

bere007

Veterán
De akkor legalább fogalmazzuk meg a mondatainkat úgy, hogy az ne legyen bántó senkinek se, mert más is írhat úgy, hogy az a másiknak nem tetszik és akkor abból van a félreértés, utána a vita, aminek semmi köze a témához.

Ezeket a szavakat érdekes olvasni egy olyantól, aki 2 oldallal ezelőtt még teljesen más stílusban írt.
De ha elfelejtetted volna, akkor idézem.

4. Te okosabbnak hiszed magad??
(Neem, dehogyis. Már hogy lehetnék okosabb? Hiszen nekem csak 10 ereklye van meg a Sellők Paradicsomából).. :)) (és még hol van a vége)?? :eek:
P.S. Sorry, ha nyers voltam, vagy valaki úgy vélte :))

Itt okosabbnak nevezted magadat (ezáltal a többieket hülyének...) minden olyan játékosnál, akiknek valami nehézsége és negatív meglátása volt az eventtel kapcsolatban. És tudtad is, hogy ez nyers megfogalmazás, különben nem írtad volna azt a végére oda.

És ide nagyon illik ez a bejegyzésed.

de azzal a jelzővel csak magadat minősítetted. Az a szegénységi bizonyítványod.

Összegezve, ha te ilyen stílusban írsz, amiben eddig írtál, akkor most ne sértődj meg azon ha neked is így válaszoltak, nem véletlenül emeltek ki külön. Ki mint vet, úgy arat. Talán a mestered is ismeri ezt a közmondást.;) Vagy légy mindig ilyen körültekintően fogalmazó, mint az előbb, vagy pedig szokj hozzá, hogy ha bunkó, lekezelő vagy, akkor veled is úgy bánnak majd. De ha az utóbbi mellett döntesz, akkor viszont ezeket a szenteskedő bejegyzéseket mellőznöd kellene...
 

GreenKnight

Veterán
1. A Green és Mihaszna féle csuklóból dobjuk el hozzáállásnak ellene vagyok!
Ezt már többen idéztétek, úgyhogy kénytelen vagyok reagálni. Nem csuklóból utasítottam el, hanem indokoltam. De akkor egy kicsit részletesebben:
Ez egy stratégiai építőjáték. Véleményem szerint a stratégia azt jelenti, hogy tervezel, gondolkozol, számolsz, előre gondolkodsz. Az nem stratégia, hogy ha nem tudok megcsinálni valamit (vagy nem akarok), akkor elutasítom némi veszteségért, miközben tudom, hogy a veszteség többszörösét fogom bezsebelni utána. És ha elolvasod a posztjaimat, akkor javaslatot is tettem, arra hogy többszörös levonással esetleg el tudom képzelni ez a lehetőséget is. Mert ott már mérlegelni kell.
Azt se tartom stratégiának és tervezésnek, hogy valaki mindent felél, elhasznál, majd pedig közli, hogy az event megoldhatatlan. Az a stratégia, hogy a rendelkezésedre álló forrásokból (és nem csak az aranyra és alapanyagra gondolok, hanem területre, tartományokra, gyorsítókra, stb.) mit használsz el, mire és mennyit tartalékolsz a jövőre gondolva.
Én azt gondolom, hogy ebben az eventben nincs megoldhatatlan feladat (természetesen egy bizonyos szint felett), tehát miért kéne a feladatokat eldobálni? Igen, volt hogy én is 1 napot vártam egy feladat teljesítésére, de ebben pont az a szép, nekem az okozza az örömöt, ha gondolkozom és meg tudom oldani az adott feladatot. Az nem katarzis, hogy némi veszteségért eldobom és majd a többi 10-15 feladatból, amire már előre felkészültem vígan pótlom a veszteséget.
A későbbi módosítások (időkorlát, darabszám) kiegészítésével akár el is tudom fogadni az ötletet, de eredeti formájában számomra értékelhetetlen volt, mert akkor a vég nélküli nyereményhajhászásról szólt volna a dolog.
 

DeletedUser1766

Vendég
Engedtessék meg, hogy a sok sületlenségre ne reagáljak, azt már amúgy is megtették mások, maradjunk inkább az ötletnél.
Alapvetően a nagy különbség az elutasítók és támogatók által képviselt hozzászólások között, hogy aki elutasítja az többnyire csak saját magára gondol, míg a támogatók próbálják beleképzelni magukat a többi játékos helyzetébe is.
De igen.
Pedig de.
Én a magam részéről nem tartom megoldhatatlannak a feladatot. Ahogy azt a megfelelő topikban írtam is és örülök a sok hasznos dolognak amit gyűjtöttem. Ellenben el tudom fogadni, hogy bizonyos feladatok olykor-olykor nehézséget okoznak. Említették a felderítést, de ilyen a szerezz 15 zöld trutymót, ami sehol máshol, csakis barkácsolásból gyűjthető és kiváló készletek jelennek meg időnként. Lenne pl. a KR ami sokat ad, de ha nincs valakinek tervrajza akkor felejtős. Vagy barkácsolhat pénzesőt, a 4037-ik ereklyét és rúnaszilánkot együtt ami talán ki is adja a kívánt mennyiséget. Vagy persze megvárja amíg a gép újat dob 7~8 óra múlva és azt vízionálja, hogy olyan jön amiből kap 15 port. Ha meg nem, akkor így járt és vár egy újabb kört. Lehetne sorolni még.

Szóval vegyük inkább sorba, hogy akkor mit is kellene hozzátenni, hogy támogatható legyen az alap ötlet!
A magam részéről két dolgot említenék meg, de aki tud kérem vessen fel továbbiakat is, mert nem rossz ötlet ez, jó lenne ha továbbításra kerülne!

1. Legyen korlátozva az egy event alatt elutasítható feladatok száma
2. Minden elutasítás járjon büntetéssel. (pl. következő feladatra várni kell x óráig), ez feltehetőleg viszonylag könnyen kivitelezhető
 

Mihaszna

Veterán
bere, szeretnék kérdezni tőled valamit. :) Ha újrakezdenéd/újrakezdhetnéd a játékot egy másik felhasználói név alatt, akkor változtatnál valamit a stratégián a jelenlegi (számodra) legjobb városodhoz képest? Csak azért kérdem, mert fentebb kiragadtál tőlem több idézetet is, és ebből a 2.-ra gondolok, ami nem köthető ahhoz a dologhoz, amit és amiért írtam. Az, hogy én feltettem egy "gondolat kérdést" (vagy nem is tudom minek nevezzem) a ti szemszögetekből (mert ugyebár az ott leírtak után úgy is felteszi magában az illető a kérdést), az nem jelenti azt, hogy én lehülyéztem volna bárkit is. Hofi Géza idézetével zárnám a témát (saját részről) és elnézést kérek, ha bárkit is megbántottam.

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott"
"Hofi Géza"
 
Fent