• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Eventes eldobható feladatok

bere007

Veterán
Nem lehet könnyű úgy összeállítani feladatsorokat, hogy az mindenkinek jó legyen, hiszen eltérő fejlettségi szinteken játszunk. A reagálásokból egyértelműen kidomborodik, hogy melyek azok a pontok, amik eltúlzottak és olyan mértékű megtorpanást eredményeznek, hogy a kedvét veszti tőle a játékos.

Ebben teljesen egyet értek Veled. Pont ezért is van szükség ezekre a fajta visszajelzésekre, reagálásokra, hogy tudják ezt és több helyről hallják ezt. Ha senki nem írna semmit és csak örömtánc lenne, hogy micsoda szuper dolog ez így, akkor nem lenne olyan fontos ezen a változtatás, ha egyáltalán lenne. Eddig nagyon sok változás történt a visszajelzések miatt. Volt olyan, amin nem is akartak változtatni, csak a reklamálás miatt lett megcsinálva pár napon belül... Így egyszerűbb nekik is megtudni, hogy mit szeretne a felhasználó és mi az ami nem tetszik nekünk. Néma gyereknek.... :D
 

Deleted User - 204368

Vendég
én se támogatom. abban igazatok van h akik kicsik és nincs lehetőségük még akadémiában termelni annak adni kell alternatívát de végülis akinek kicsi a városa nem hiszem h meg tudná csinálni a küldiket max ha nagyon jól eltervezi pusztán mert nincs helye neki de lehet tévedek. ez a skippelés pedig minek? nem mazsolázni kell a küldiket hanem felkészülni rá. aki nem előrelátó ne eventezzen.
 

DeletedUser683

Vendég
De lassan kezd tényleg fagolyó érzésem lenni. Az eddigi feladatokkal az volt a bajotok, hogy nem lehet megszerezni a nagydíjat és a melléknyereményeket is. Erre most kaptunk egy végtelenített feladatsort, aminek az esetében csak szorgalom, tervezés, szervezés kérdése, hogy mennyi korallt tudsz összeszedni és ennek megfelelően mit tudsz megnyerni. De ez se jó nektek, mert nem "eldobhatóak" egyes feladatok. Esetleg javasolni kéne az önmegoldó feladatsort?
Az ilyen fárasztó, degradáló véleményt nyugodtan megtarthatnád magadnak! Elárulom, hogy tegnap elterveztem, hogy pár nagyobb külföldi fórumot megnézek, izmosabbakat, mint a miénk, de egyelőre csak a német fórumon volt időm mazsolázni. 24 oldal (!) csak az eventes kibeszélő, és érdekes módon ott is többen vannak elégedetlenek, és volt, aki felvetette ezt a lehetőséget is. Mi a francért zavar téged, ha valaki leírja az öszinte érzéseit a játékkal kapcsolatban? Ott is van 1-2 ilyen játékos, aki beszól a többinek, hogy nem kötelező csinálni. Neked jó, leírod a véleeményedet, más meg leírja, hogy neki miért nem jó. Ez téged miért zavar, miért kell neked minden negatív kritikát megtalálnod? Ez a fórum, és itt helye van a negatív visszajelzésnek is! Nem Észak-Koreában vagyunk, ahol a diktátor megmondja, hogy miről hogyan kell vélekednük...

Nem szeretem, ha nem tudok valamit megcsinálni, frusztrál, de el tudok olyan helyzetet képzelni (és volt is ilyen), amikor inkább továbbléptetném. Már első nap kétszer is megkaptam a 2 épület 14-re fejlesztését. A régi eventekben volt egyfajta fokozatosság, így ha nem tudom a feladatsort, akkor is némileg kiszámítható volt. Most ez elveszett. Ha már első nap bekér kétszer ilyet, meg kétszer 1 napos termelést, akkor ez nagyon el tudja venni az ember kedvét. Radásul az event eleve igényel egy nagyobb darab területet plusz épületekkel (amit most se helyeslek), és nem mindig lesz helyünk, nem mindig lesz ilyen "kényelmes" a helyzetünk, hogy épp 2 faj között kapjuk meg. Amikor már benne vagyunk a fajban nyakig, figyelembevéve, hogy a terület mostanság nem igazán bővül, már a fajra való készüléskor törlünk több épületet, hogy le tudjuk rakni a fajos termelőket, ami már eleve egy kihívást jelent. Ha egy ilyen helyzetben kapjuk meg az eventet, akkor hogyan megyünk neki egy ilyen eventnek? Jah, várakozunk, és az egész event várakozással fog eltelni, mert nem tudsz plusz épületeket lerakni, és azt fogod érezni, hogy igen, van event, csak nem neked. Aztán ott van pl. az, aki épp ott van, hogy hamarosan orkokat fog kérni a játék tőle tartományi teljesítéskor. Nekem a másik szerón van pont egy ilyen városom. Nem szaladtam előre, időben leálltam a felderítéssel (a tündérek fejezet vége-felé járok), de már az előző eventnél is sokat kellett teljesítenem, ebben meg még többet. Ha elérem, hogy orkot kér, de harcolni nem tudok, akkor onnantól nekem kakukk? Véget ért az event? Ott vannak a kisebbek, és nem a pár napos játékosokra gondolok. Nekik is komoly kihívás, helyüket azonnal beépítik, hisz még csak kis földdarabot birtokolhatnak (mi is ezt tennénk a játék elején). Velük mi van? A varázsakadémiája a többségnek nem 5- szintű, hanem kettes!!! Mit gondoltok az ilyeneknek mekkora kihívás a KK bűbájt termelni, amiből kettő nekik 1 nap? Vagy a vízióport termelni? Vagy töredékké alakítani valamit (ami náluk a kettes akadémia miatt kevésbé kifizetődő, mint akinek ötös, kevesebb töredéket kap!), amikor kong a raktára még az ürességtől, mert még nem tudott túl sok dolgot összeszedni. Nekik nem jár a játék ezen része, ők ne élvezzék az eventet? Vagy elégedjenek meg azzal, hogy néhány feladatot tudnak teljesíteni az event végéig? Amikor megfogalmazunk egy kritikát, akkor próbáljuk meg minden játékos helyzetét átgondolni, ne csak a jelenlegi állapotot, és csak a saját helyzetünket, hanem a többiét is. Nekik is kijár a játék öröme és baromira nem jár ki, hogy egy felnőtt ember egy másik felnőtt ember folyton kioktasson, hogy mit sír a szája, és egyébként is jó neki ez, csak még nem tudja... Nem jellemző rám, hogy csak negatív vagyok, de ha van ilyen véleményem, igenis meg fogom osztani, és csak a Greenknight-hoz hasonló játékosoktól függ, hogy ezt meg tudom úgy tenni, hogy másnap nem degradál le, amiért kieresztettem magamból a véleményemet.
aki nem előrelátó ne eventezzen.
Hát na ja! És aki nem jár fel a fórumra tájékozódni, és nem tud róla, hogy a bétán már fut az esemény, meg hogy vannak infók, az így járt. Mert sokan nem jönnek fel, és sokan az ilyen beszólások miatt...
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Calyr

Veterán
"Amikor megfogalmazunk egy kritikát, akkor próbáljuk meg minden játékos helyzetét átgondolni, ne csak a jelenlegi állapotot, és csak a saját helyzetünket, hanem a többiét is. Nekik is kijár a játék öröme és baromira nem jár ki, hogy egy felnőtt embert egy másik felnőtt ember folyton kioktasson, hogy mit sír a szája, és egyébként is jó neki ez, csak még nem tudja... "
Ezt kőbe lehetne vésni, arannyal kiönteni, és kitenni a fórum főcímébe!
Mondjuk abban sajnos nem vagyok biztos, hogy mindenki megértené.
 

Mihaszna

Veterán
Nem szerettem volna kitérni rá, mert elvileg nem ehhez a témához kapcsolódik, viszont nem lehet elmenni a gondolat mellett. Egy másik szempontból is megközelíthető ez a téma. A visszaolvasottak alapján többnyire mindenki a "sok időt igénybe vevő" feladatokra panaszkodik, hogy:

- Várni kell, mert X nap + óra, míg egy Tartományt felderít
- 2 napos feladat és addig nem tud mit csinálni, amíg nincs meg, de ha elutasíthatná, akkor..)
- Nem tud fejleszteni
- Nem tud Technológiát feloldani
- Nemrég kezdte a játékot
- Nincs annyi helye, mert.. / mint annak, aki..

És itt álljunk is meg!

Ki mondta, hogy rohanni kell a játékban előre? Ki mondta, hogy minden egyes négyzetmétert tele kell pakolni?
Mi a fontosabb, mi a cél? Az, hogy a Testvériség listájában első helyen legyél, vagy, hogy minél hamarabb elérd az utolsó fejezetet? Mert ha igen, akkor nem is csodálkozom, hogy egy ilyen Event váratlanul éri az embert. Ha nem pakolnátok le minden (most majdnem írtam egy jelzőt).., akkor lenne szabad hely, és lehetne (még a jelen esetben is) felkészülni előre. De hát ez egy Stratégiai, Online Városépítő játék, és ki mint veti ágyát... : ))

Nem mellékesen..
Az ilyen hosszabb Eventeknél nagyjából kilehet számítani, hogy kb mikor lesznek. Aki nem szeret számítani, az rákeres(het), mert már az Event meghirdetése előtt jóval, (kb 2 héttel) közzéteszik a megfelelő oldalon, hogy a Béta szerveren Event van. És amikor a Béta szerveren Event van, akkor az, az Élővilágban kb két héttel később fog kezdődni. Ezt az Eventet pl a Testvériség Kaland ideje alatt már meghirdették, hogy lesz (a megfelelő oldalon). S aki erről tud (főleg olyan, aki a Béta szerveren IS játszik), ne mondja már nekem azt, hogy nem tud/tudott felkészülni. De ez csak az egyik ilyen kósza gondolat.

Felmerülő kérdés(ek) és válasz(ok):

1. Hol van az az oldal, ahol közzéteszik?
(Az Eventes feladatokat ne oldjam meg helyetted?) :)

2. Azt teszek le a városomba amit, és amennyit én akarok.
(Senki se korlátoz téged, de akkor kérlek, ne panaszkodj, hogy nem tudsz/nincs lehetőséged felkészülni, mert nincs szabad helyed)

3. Pont egy fejezet közepén tartok, és nem tudok feloldani Technológiát.
(Van "B" lehetőség is)
S ha azt se tudom megoldani??
(Az szívás) :)

4. Te okosabbnak hiszed magad??
(Neem, dehogyis. Már hogy lehetnék okosabb? Hiszen nekem csak 10 ereklye van meg a Sellők Paradicsomából).. :)) (és még hol van a vége)?? :eek:

asdasdasd.jpg

P.S. Sorry, ha nyers voltam, vagy valaki úgy vélte :))
 

Calyr

Veterán
Mihaszna:
Nem voltál, nyers - egyszerűen már a nyitó gondolatodból látszik, hogy nem értetted meg az előzményeket.
"A visszaolvasottak alapján többnyire mindenki a "sok időt igénybe vevő" feladatokra panaszkodik" - ez részben igaz, de a lényeg ugye ennek a MIÉRTJE! És az nem az, amire te gondolsz.
A válaszaidból kitűnik, hogy nincs elég mélységi rálátásod dolgokra (de ez talán nem is lehet meg addig, amíg végig nem vitted az összes kort - hiszen csak akkor lesz róla tapasztalatod), vagy eleve nem is érdekel a játék teljes keresztmetszetében vizsgált problémamegoldás (illetve önnön fantasztikusságod világba kiáltása szemlátomást mindezeknél sokkal jobban érdekel - de ezzel semmi baj, ha téged ez boldogít :) ).

Tételesen rá lehetne mutatni a felsorolásodban arra, mit mennyire máshogy is lehet látni, de inkább csak behivatkozom Djyaheles aranybetűs gondolatát: párunkat itt ugye nem a saját érdekek, hanem a tényleges problémamegoldások érdekelnek, ennyi.

A teljesítményedhez ettől függetlenül gratula - a te szinteden ennek a nyereménynek még lehet is értelme, sok élményt hozzá (az enyémen pl. nem, helypazarlás lenne letenni, így az event ezen része számomra eleve irreleváns).

(a másik kérésedre: nem hülyeség, de ha megvan a fejlesztői szándék, ezt már jelentéktelen idő értelmesen kitalálni - a döntés semmiképp sem ezen múlik)
 

Mihaszna

Veterán
Calyr

Köszönöm, hogy leírtad a gondolatodat, de tényleg. :) Lehet, hogy nincs mély rálátásom a dolgokra (aláírom), azonban az "bántja a lelkemet", hogy nincs egy minimális - hogy is fogalmazzak - érv, amivel szemben lehet ellenérvelni, vagy lehetne mellette voksolni, hogy igen, igaza/van benne valami stb.. Ennyi született meg (idézem)

"Jó lenne, ha az új rendszerű eventes random feladatsornál eldobhatók lennének a különböző feladatok még azon az áron is, hogy levonja azt az event-izé mennyiséget amit kapna a játékos, ha sikeresen teljesítené azt."

És nincs leírva, hogy mire gondolt és miért.

Aztán jöttünk mi. Van, aki a Varázsakadémiát hozta fel példának (a kezdő játékosokat szárnyai alá véve, ami valóban szép dolog) :) Utána pedig maga a feladatsor jött szóba immel-ámmal, aztán eljutottunk, hogy ki hol tart a fejezetekben, majd már szóba jöttek a felfedezések, a 2 napos dolgok, a technológiák stb.., de még mindig nem értem, hogy aki nyitotta a témát, annak mi a problémája az Eventes feladatokkal és miért. Érted? : )) Elakarja dobni. Oké.

Meme_de-miert.jpg

Tetszenek érteni?

Bemegyek reggel a munkahelyre és azt mondom, hogy "Főnök, jó lenne, ha a "speciális" munkák után kapnánk egy kis plusz prémiumot. És ennyi :) Aztán a többiek találják ki, hogy mire gondoltam és miért.
 

bere007

Veterán
Ki mondta, hogy minden egyes négyzetmétert tele kell pakolni?

Megnéztem a városod, az tipikus eventező város. Bár jobban is ki lehetne használni, mivel nagyon sok a beépítetlen terület, ami csak úgy van és a gaz nő csak ott. Tele is vagy kis, közepes manukkal, ha jól láttam az összesből van attól függetlenül, hogy bónuszos, vagy nem, de így legalább az épületfejlesztés nem okoz nagy gondot. A térképen szerzett pontjaid alapján mindent onnét szereztél be, mivel a bajnoki ranglistán nem is szerepelsz, tehát nem csináltad. Tehát még a haladásod is ráillik, hogy ha event van és feladat kéri, akkor csinálod, ha nincs semmi, akkor csak úgy elvagy és kattintgatsz... De nem mindenki így csinálja, sőt a tapasztalataim szerint nagyon kevesen. ;)

És egy nagyon fontos dolgot kihagytál. Nincsen vendégfajos épületed. Ha a kor végén lennél, akkor nem tudnál letenni szinte semmit. Még ezzel a fajta (most majdnem írtam egy jelzőt....) felfogással sem. Nem kell félned, hogy a fa végére jutsz, már egyre nehezebb lesz minden és majd rájössz a dolgokra. És ahogy látom a saját károdon fogsz tanulni majd, de oszd csak az észt... :D

És gratulálok én is az elért eredményedhez az eventen, de van, amit nem értek.

Nem értem, hogy ha megvan és ennyi szabad helyed van és maxra tudnád húzni, miért nem tetted le? Mivel eddig olyan jó nyeremény nem volt, amire megérte volna ennyit nyitni, ezért gondolom a főnyeremény motivált. De valamiért még sincs lent. Megfordult a fejembe, hogy esetleg ez a kép nem is nálad készült? Csak most jól mutat és tudsz vele "keménykedni"? :D Meg amúgy is, egy ilyen hamar elért jó eredménynek eléggé gyémánt szaga van. Persze ez kizárt, hiszen azt írtad, hogy azért sikerült ez, mivel nagyon okos vagy és a jelek szerint nagyon rutinos eventező is.


Sorry ha nyers voltam, vagy ha valaki úgy vélte. :rolleyes::D
 

Mihaszna

Veterán
És egy nagyon fontos dolgot kihagytál. Nincsen vendégfajos épületed

Jelenleg az Elfekbe járok :))

Elf 1.jpg

Megfordult a fejembe, hogy esetleg ez a kép nem is nálad készült? Csak most jól mutat és tudsz vele "keménykedni"?


Ereklye.jpg

Meg amúgy is, egy ilyen hamar elért jó eredménynek eléggé gyémánt szaga van

Összesen 100 gyémántom, ha bánta. Van még kérdés? : ))

Ami pedig a kihasználatlan területeimet illeti, kivan használva maximálisan. Csak annyi, hogy előrelátó vagyok (fejlesztésekkel kapcsolatban is) : )))
 

bere007

Veterán
Jelenleg az Elfekbe járok :))

Attól az még a tényen nem változtat, hogy nincsen vendégfajos épületed. Nem fogják a helyet.

Ami pedig a kihasználatlan területeimet illeti, kivan használva maximálisan. Csak annyi, hogy előrelátó vagyok (fejlesztésekkel kapcsolatban is) : )))

De amíg nincsen mit fejleszteni kis műhely, vagy manu elférne ott, nem? Bár nem akarok beleszólni, mert okosabb vagy.


Összegezve egy nagyon jó helyzetben vagy. Kor elején vagy, tehát tudsz kutatni de még nincsen fajspecifikus épületed ami fogná a helyet, tehát tudsz bőven kis épületeket pakolni. Építkezni is tudsz mivel bőven van mit fejleszteni 14es szintig. Ez egy eventben nagyon jó pozíció. Nagyon kevés dolog tud huzamosabb ideig megállítani.

Mindeközben vannak, akiket a hely hiány fog meg, mivel a fa elején van, vagy vendég fajok közepén van és nem tud annyit előre gyártani. Vannak, akik a fa végén vannak, előre gyártani tudunk, de nem nagyon van mit fejleszteni, nincs mit kutatni, egy felderítés 4-5 nap és a vízből is az folyik, hogy ne haladjunk gyorsan, ennek ellenére tömegével kéri a térképen való haladást tartományok feloldásával (amúgy legtöbbünknél ez csapta ki a biztosítékot...). Ezt le sem merem írni, hogy mekkora seregek vannak és milyen összegeket kér 1-1 találkozó. Kb 1 tartomány árát bő 1 hétig gyártanád.

Most akkor a nagy tudásoddal hasonlítsd össze a kettő felállást és talán leesik, hogy miért van a panasz. És nem csak itt, hanem nagyon sok helyen.
De persze a te helyzetedből kiindulva nagyon jól lehet haladni az eventben és nagyon könnyű is, de ha nem csak magadra gondolsz, hanem legalább egy minimálisan megpróbálnád elfogadni (vagy legalább érdekelne) a többiek tapasztalatát, akkor máris másképp látnád a dolgokat. Persze a fénykép nagyon szépen néz ki, de látni kell a mögöttes tartalmat is és ezért írták azt, hogy összességében nem látod át a dolgokat, hanem csak egy nagyon kis szeletet. És ezt az is bizonyítja, hogy ennyi felhozott érv közül egyik sem állja meg a helyét a szemedben.

És javíts ki nyugodtan, ahol nem értesz velem egyet. De nekem ez a véleményem.

Van még kérdés? :D
 

Mihaszna

Veterán
bere :)

Olvasd el, amit Calyr-nak írtam, kérlek :) Most tényleg nem értetlenkedésből vagy ilyesmi. Megértettem a ti problémátokat is. Akik a Fejezet végén vannak, nem tudnak haladni. Nem tudnak Technológiát feloldani, manukat, műhelyeket fejleszteni, stb.. De akkor miért nem lehet nyitni egy új Témát egy olyan kéréssel, hogy "jöhet(ne) az új vendégfaj. Tudom, hogy nem rajtatok múlik, hogy mit mondanak ezzel kapcsolatban meg, hogy nem kívánság műsor (mondjuk miért ne lenne az, nem értem), de akkor legalább a kapcsolattartók tudják tolmácsolni az illetékeseknek, hogy mire van/volna igény. Mert az kétlem, hogy épp most, ebben a pillanatban rajzolgatnák meg az újonnan tervezett vendégfaj ötleteit
 

bere007

Veterán
És nincs leírva, hogy mire gondolt és miért.

Jó lenne, ha eldobható lenne a feladat még azon az áron is, ha levonja azt az izémennyiséget amit kapnák a sikeres teljesítésért...
Egyébként 57 pontos feladatoknál járok és ott már volt épületfejlesztés 16-os ! szintre. Itt már felejtős az eventes kiskultik fejlesztése a techfa végén állóknak, mint amilyen jómagam is vagyok.

Igaz más helyre írta, de itt indokolt. Amúgy meg az ötleteléseknél nem csak az lehet, amit az ötlet beadója ad, hanem az utána való "kiokoskodásoknak" is van szerepe. Ez volt a legnagyobb baj?

De akkor miért nem lehet nyitni egy új Témát egy olyan kéréssel, hogy "jöhet(ne) az új vendégfaj.

Most ugye csak viccelsz! :D Nyiss egy ilyen ötletet és mindenki támogatni fog és talán még továbbítva is lesz. :D:D 2 faj között szokott lenni minimum fél év. De inkább több. Hogy őszinte legyek nem is számolom, mivel nincs értelme. Majd jön, ha jön. Hiába kérvényezné azt akár az összes világ összes játékosa. Eléggé macerás és kényes dolog ez.
 

DeletedUser683

Vendég
Nem szerettem volna kitérni rá, mert elvileg nem ehhez a témához kapcsolódik, viszont nem lehet elmenni a gondolat mellett. [...]

P.S. Sorry, ha nyers voltam, vagy valaki úgy vélte :))
Unatkoztál? A többiek már jórészt leírták, hogy nem látod át a dolgokat, csak a saját szemszögedből. Másrészt meg leírhattad, hogy támogatod, vagy nem támogatod ezt az ötletet, innentől miért kötsz bele azokba, akinek talán némi könnyebbség lenne ezáltal? És hogy szerinted nem ide való, amiket írtunk? Hát mert nem érted, hogy ezekkel érveltünk. Épp most kért tőlem a küldetés újabb 2 tartományi teljesítést, már sokadjára. Még maradt három, mert az előző eventből okulva fedezgettem fel. Amúgy semmi szükség nem lenne rá, mert már nagyon régóta nem kapunk érte bővítést (!!!), ráadásul fejlett felderítő kutatást sem, ami azt eredményezi, hogy egyre nehezebb a harc, és egyre drágább a kivásárlása, akkor meg minek? Ott a bajnoki, abból tudunk szerezni tp-t is sokat, meg még egyéb mást is. Szóval még egyszer bekapok 2 tartományi teljesítést, utána már nem lesz elég felfedezett tartományom. 2 tartomány felfedezése 10 nap, tetszik érteni (hogy a gúnyolódásodat ideidézzem)? Van 14 nap hátra, vagyis ha már nem lesz felderített tartományom, akkor ott vége az eventnek számomra, és még nagyon sokak számára, akik végigértek a tecfán. Erre hogy készülsz fel? Áruld már el a végtelen nagy bölcsességeddel? Amúgy meg mit kell ezeket a témákat ennyire bolygatni? Csak felesleges idegeskedést, és ellenségeskedést szül, ráadásul még igazad sincs több kérdésben... Ami neked jó, az másnak valamiért nem jó. Mi ezzel a bajod? Ez a felület erre való, hogy mindenki leírja, hogy mi a tapasztalata az ő szintjén.
Ennyi kell nekem az egyik tartomány teljesítéséhez:
145 ezer alapvető áru
135 ezer kézműves áru
155 ezer varázslatos áru
2187 ork
De akkor miért nem lehet nyitni egy új Témát egy olyan kéréssel, hogy "jöhet(ne) az új vendégfaj.
Ez most pont nem lenne megoldás egyikünk számára sem, akik végigértek a techfán, két okból sem. Az egyik, hogy megint be kéne építeni a város egynegyedét fajos termelőkkel, mert annyira sok helyet igényel, másrészt meg hetekbe telne, amíg egy olyan kutatást feloldhatnánk, ami után fejleszthetnénk. Az erdei elfek se túl haladós fejezet, de elhiheted, hogy sétagalopp az új fejezetekhez képest.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Calyr

Veterán
Calyr

Köszönöm, hogy leírtad a gondolatodat, de tényleg. :) Lehet, hogy nincs mély rálátásom a dolgokra (aláírom), azonban az "bántja a lelkemet", hogy nincs egy minimális - hogy is fogalmazzak - érv, amivel szemben lehet ellenérvelni, vagy lehetne mellette voksolni, hogy igen, igaza/van benne valami stb.. Ennyi született meg (idézem)

"Jó lenne, ha az új rendszerű eventes random feladatsornál eldobhatók lennének a különböző feladatok még azon az áron is, hogy levonja azt az event-izé mennyiséget amit kapna a játékos, ha sikeresen teljesítené azt."

És nincs leírva, hogy mire gondolt és miért.

Aztán jöttünk mi. Van, aki a Varázsakadémiát hozta fel példának (a kezdő játékosokat szárnyai alá véve, ami valóban szép dolog) :) Utána pedig maga a feladatsor jött szóba immel-ámmal, aztán eljutottunk, hogy ki hol tart a fejezetekben, majd már szóba jöttek a felfedezések, a 2 napos dolgok, a technológiák stb.., de még mindig nem értem, hogy aki nyitotta a témát, annak mi a problémája az Eventes feladatokkal és miért. Érted? : )) Elakarja dobni. Oké.

1521 bővítmény megtekintése

Tetszenek érteni?

Bemegyek reggel a munkahelyre és azt mondom, hogy "Főnök, jó lenne, ha a "speciális" munkák után kapnánk egy kis plusz prémiumot. És ennyi :) Aztán a többiek találják ki, hogy mire gondoltam és miért.
Szerintem ezeket időközben már megválaszolták helyettem, de akkor úgy illő, hogy én is írjak.
Félre ne érts, semmi gondom nincs azzal, hogy így kiderült, hogy neked nem tiszták a fenti érvek - csak az így kicsit fura, és belegondolni is rossz, hányan mondhatják úgy általában a "szerintem nem" szavazatot úgy, hogy akkor ezek szerint kb. át sem ment a lényeg.

Tényleg az van, hogy azoknak, akik már végigvitték a korokat, azoknak a fenti, pár szavas utalások, megjegyzések teljesen egyértelmű, tényszerű információkat jelentenek - ezért az általad jelzett miértek mindenhol ott vannak.
De akkor én is írok konkrét példát. Fentebb kifejetted, hogy "fel kellett volna jobban készülni" - nos, akkor matekoljunk.
Nálad most kb. 30-35 óra lehet most egy felderítés - aki végzett a korokkal/457 tartomány feletti, annak ez még lefelé kerekítve is négy nap körül van (de mint írták, inkább öt). Július 22-én jött az első infó, hogy lesz ilyen event - aug. 5-én indult. Ez legyen 14 nap - ennyi idő alatt te kényelmes alvásokkal együtt is feltermelhettél 6-8 tartományt - más meg az időt kimaxolva sem ért el 3-4-et. És lehet, hogy ez nem tűnik nagy különbségnek, de szépen szorozd csak végig a 25 napos eventen,meg hogy melyik feladat hogyan és hányszor ismétlődött... és ennek tükrében nézd meg újra "a fel kellett volna ám készülni rendesen, lúzerek" jellegű érvedet. ;)

Persze lehet azt mondani, hogy kb. havonta jön event, lehet előre készülni - és ez igaz.
Amit itt többen próbáltak átadni, az az az infó, hogy minden eddigi eventhez képest nagyságrendekkel több tartományi kapacitás kell most - a régebbi, jól megszokott arányok SOKSZOROSA.
És akkor ez csak egy példa a sok közül...

Írtad azt is, hogy "minek úgy sietni". Nos, nekem erről az a véleményem, hogy aki felül ennek, az olyan szépen benyalta (már elnézést) az Inno marketing stratégiáját, hogy ihaj. Ennek az érvnek ugyanis semmi realitása nincs - de jól hangzik, jolly jokerként bármikor elő lehet rántani és aki nem extra játékfanatikus, az még jobban is érzi magát tőle, hiszen számára visszaigazolódik az, hogy nem maradt le semmiről. :)
Csakhogy maga a játék lényege cáfol rá erre, például azzal, hogy messze a beépíthető terület a legértékesebb erőforrása. De aki ezt nem hiszi, nézze csak meg, mi a játék fizetős része, és rá fog jönni, hogy messze ezért kérik el a legtöbb gyémántot. Nyilván azért van így, mert annyira nem fontos...
Ez a rész amúgy végül is zseniálisan ki van találva - pontosan értik ezt jópáran itt, akik kb. "kockánként" (ami valójában négyzetrács. de ebbe most ne menjünk bele) sakkoznak mindig mindennel. :)

Írtad a faji dolgot is - na ez így még érdekesebb lesz. Én pl. kb. másfél év alatt tekertem a végére, de ahogy látom, akit ez érdekel, meg tudja oldani a lépkedést egy hónap/kor alatt is (az elején ez könnyebb, a végére egyre nagyobb kihívás). De minimális gyémántozással akár még egy évbe is beférhet a végigjátszás - bár ehhez már sok mindent ki kell maxolni, előre tervezni, nem saját hibákból tanulva.
Hogy ennek a tempónak mi a mértje? Hát pl. a hatékonyság - mert a felső pár szint nyeremény paraméterei nagyságrendekkel mások, mint a korábbiak. Ez nagyon nem lineáris növekedés, majd te is rájöhetsz, ha eljutsz oda. Konkrétan játékstílust is át tud szabni pár váltás. Vagy az, hogy az ősi csodákkal teljesen más szintre kerülhet a játék, csakhogy azokat ugye előbb ki kell kutatni, fel kell fejleszteni 10+ szint fölé, hogy igazán "üssenek". A korok végeztével teljesen más játékélménye van a tartományi bajnokiknak is - bőven van benn sokféle és korábban abszolút elérhetetlen kihívás (pl. 52. tartomány sokadik körében veszteség nélkül lehozni harcot).
Summa summárum, aki azt mondja, hogy nem éri meg sietni, az szerintem egyszerűen nem is feltétlenül érti, miről marad le, amíg nem jutott el a (mostani fajok) végéig. Persze alapszabály, mindenki úgy játszik, ahogy neki tetszik.

Node akkor itt kanyarodjunk vissza a te felvetésedhez. Mivel elég sok az event, kérdem én, mikor van időd a korokkal is haladni? Az egy hónap/kor mintát alapul véve nem leszel te mindig olyan helyzetben, mint most...Tudom, ez nálad kb. most bonyolódik csak, de ezen a téren neked mostantól jönnek majd az igazán szép kihívások - és rá fogsz jönni, hogy amit mondtál, bizony már nem áll meg. Vagy-vagy, vagy korok, vagy eventek, a kettő egyszerre a kellő hatékonysággal nem nagyon fog menni. Ha meg ilyen irányba megy el az eventezés, amit ez az új módi kijelölt, akkor kb. még inkább nem...
Látod, mi páran ezért írunk ide, és ezért ötletelünk, mert hátha ezeket mérlegelik a játék készítői is.
És ezért fura ezeket a beszélgetéseket lefolytatni, pláne amikor belsősök is válaszolnak, mert több embernek lehet olyan érzése, hogy pár játékos esetenként bizony a hivatalos oldalnál is nagyobb mélységben látja át a részleteket ( b terv, hogy a készítők néha nem tévedésből, hanem teljesen tudatosan szívatják a népet :D ).

De azt mindenképpen ide kell írnom, hogy te még teljesen korrekten váltottál át kérdezésbe, ami abszolút nem jellemző itt, ezért elismerésem - remélem megmarad majd ez a vonal, mert ugyan kaptál pár karcosabb reakciót, de talán semmi igazán vészeset.
 
Utoljára szerkesztve:

Rikari

Veterán
De akkor miért nem lehet nyitni egy új Témát egy olyan kéréssel, hogy "jöhet(ne) az új vendégfaj. Tudom, hogy nem rajtatok múlik, hogy mit mondanak ezzel kapcsolatban meg, hogy nem kívánság műsor (mondjuk miért ne lenne az, nem értem), de akkor legalább a kapcsolattartók tudják tolmácsolni az illetékeseknek, hogy mire van/volna igény. Mert az kétlem, hogy épp most, ebben a pillanatban rajzolgatnák meg az újonnan tervezett vendégfaj ötleteit

Teljesen felesleges az új faj megjelentetésével bombázni a fejlesztőt. A játéknak érzésem szerint van egy felzárkóztató mellékága is, ami azért hasznos, mert az új fajok újabb érzőárúkkal dolgoznak és ha kevesen értük el ezeket a szinteket a piac felborul. Nincsenek kereskedési lehetőségeink, vagy annyira minimális, hogy a kezdéskor azonnal várakozással indulsz. Ennek nem látom túl sok értelmét. Gondolom van egy arány amit figyelnek, hogy melyik korban hogyan haladnak a játékosok, és hol mennyien tartózkodnak. Ma már olyan statisztikákat lehet készíteni, hogy arról elképzelésünk sincs. Az összegészre vonatkoztatva, ha ebbe én vágnék bele, figyelném ezt a tényezőt és addig éheztetném a már minden fajt kivégzőket, amíg újra be nem áll az a bizonyos egyensúly a fajok meghódításában. Természetesen azt is szem előtt tartva, hogy ne vesszenek éhen közben a várakozóim sem. Az illetékesek nélkülünk is jól látják, hogy mennyien várakozunk az ajtóban kapinyitásra várva, így erről nem kell őket tájékoztatnunk egy külön topikban. Nagyjából, ahogyan Bere is írta fél éves intervallumban köszönnek be az új fajok. Azt pedig te gondolod jól, hogy egyszerre nem csak egy fajt készítenek elő a fejlesztők, hanem talán többet is. Koncepcióban egymásra épülve kell érkezniük, attól függetlenül, hogy a téma éppen III. típusú találkozásra, vagy cowboyosra (ilyen még nem volt) sikeredik. Az előre tervezés a faj épületeire, azok terjeszkedéseire és a kutatás, építés igényeire értendő, mert ezeknek illeszkedniük kell valamilyen formában a már meglévőkhöz. Ezeket el kell tudnunk helyezni, építenünk kell és az sem mindegy mit kell érte adnunk. A játéknak egyre nagyobb gondja az új terület becsatolása felderítéssel, amit szerverproblémák is tarkítanak. Már akkorák a városaink, hogy lassan nincsen hova tovább. Itt két lehetőséget látok, ahogyan a toronnyal (bétán fut) már megvalósult az egyik, városon kívüli munka. Ezt akár egy másik terepre türténő átlépés is ki tudja váltani, mondjuk áthajókázunk a Bahama szigetekre és ott új terület nyílik, sok új lehetőséggel, új várost építünk, ami szervesen kapcsolódik az Ősi földünkhöz. A másik lehetőség, hogy a még felfedeztelen részeken, az erdős területet járjuk be, vagy akár lent a szakadékban kötéllétrán leereszkedve érünk egy völgybe, és ott folytatjuk tovább a terjeszkedést. Ebben talán az volna a jó, hogy maradhatnánk a városban, ahogyan tesszük azt most a toronyban is.
 

GreenKnight

Veterán
Ennyi kell nekem az egyik tartomány teljesítéséhez:
145 ezer alapvető áru
135 ezer kézműves áru
155 ezer varázslatos áru
2187 ork
ÉS??? Ez nekem a kevés manummal is kb. 1 napi termelés fabrikálás nélkül. Nálam a felderítés már több, mint 4 nap, tehát semmiféle deficitet nem okoz.
Orkot meg már nem is tudom mióta nem gyártottam, naponta képződik 2.000 a kohóban.
Arról nem is beszélve, hogy a találkozók akár harccal is megoldhatóak.
 

DeletedUser683

Vendég
ÉS??? Ez nekem a kevés manummal is kb. 1 napi termelés fabrikálás nélkül. Nálam a felderítés már több, mint 4 nap, tehát semmiféle deficitet nem okoz.
Orkot meg már nem is tudom mióta nem gyártottam, naponta képződik 2.000 a kohóban.
Arról nem is beszélve, hogy a találkozók akár harccal is megoldhatóak.
És? Te okostojás, nem neked írtam, hanem a mihasznának. Másrészt ezt inkább beletenném a bajnokiba, főleg, hogy már nem kapunk plusz területet a teljesítésért .Sikerült a lényeget kiragadnod,. mint mindig! Néha azért befoghatnád már végre, mert unalmas!
Nálam meg 5 nap a felderítés, és még van egy 2 köröm arra, hogy 2 tartományt teljesítsek, utána vége, és ezt akár 1 napon belül is beadhatja, ahogyan volt is rá példa. Orkok nekem is vannak, de én elég sokat ki is képzek a bajnokira, és folyton termelem is, ami alapanyagba kerül. Az, hogy te nem, az a te dolgod. Nem tudsz más szemével látni, és nem is akarsz, csak folyton osztod az észt a saját szemszögedből. Miért nem tudod elfogadni, hogy valakinek van nehézsége? Miért kell neked bizonygatnod folyton, hogy de igenis neki ez jó? Baromira fehúztál, így inkább nem írok semmit, bár nem vesztenék túl sokat talán akkor se, ha kitiltanáak, mert úgyis csak felbosszantja magát az ember, ha feljön, és mindig akad egy, aki kioktatja, hogy az ő problémája nem is probléma. Nem szégyenled már magadat?!
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Calyr

Veterán
És? Te okostojás, nem neked írtam, hanem a mihasznának. Másrészt ezt inkább beletenném a bajnokiba, főleg, hogy már nem kapunk plusz területet a teljesítésért .Sikerült a lényeget kiragadnod,. mint mindig! Néha azért befoghatnád már végre, mert unalmas!
Nálam meg 5 nap a felderítés, és még van egy 2 köröm arra, hogy 2 tartományt teljesítsek, utána vége, és ezt akár 1 napon belül is beadhatja, ahogyan volt is rá példa. Orkok nekem is vannak, de én elég sokat ki is képzek a bajnokira, és folyton termelem is, ami alapanyagba kerül. Az, hogy te nem, az a te dolgod. Nem tudsz más szemével látni, és nem is akarsz, csak folyton osztod az észt a saját szemszögedből. Miért nem tudod elfogadni, hogy valakinek van nehézsége? Miért kell neked bizonygatnod folyton, hogy de igenis neki ez jó? Baromira fehúztál, így inkább nem írok semmit, bár nem vesztenék túl sokat talán akkor se, ha kitiltanáak, mert úgyis csak felbosszantja magát az ember, ha feljön, és mindig akad egy, aki kioktatja, hogy az ő problémája nem is probléma. Nem szégyenled már magadat?!
Engedd el, nem ér annyit - eleve beszédes, hogy eddig csak arra reagált, amikor kötözködni tudott (ráadásul ekkor is szubjektív hülyeségeket írt). Amikor kapott viszontérveket, mélyen hallgatott, mint döglött laposkeszeg a tescós szatyorban. :)
 

GreenKnight

Veterán
Engedd el, nem ér annyit - eleve beszédes, hogy eddig csak arra reagált, amikor kötözködni tudott (ráadásul ekkor is szubjektív hülyeségeket írt). Amikor kapott viszontérveket, mélyen hallgatott, mint döglött laposkeszeg a tescós szatyorban. :)
Vagy nem érek rá állandóan a nyavalygásotokat és hülye ötleteiteket olvasgatni.
Részemről befejeztem, sírjatok tovább!
 
Fent