• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Event épületek a harcért

Dallas1975

Felderítő
Sziasztok.

Az én javaslatom az ÉN ! játékomról szól ,de erősen kétlem hogy csak én ! játszok igy.

A lényeg : én kb. 2-2.5 éve játszok ,nem az eleje óta ,de a "nagy" térképen ,a hetibe és a toronyba is 2 lehetőség van : harc vagy fizetés

Ehez képest az eventes épületeim mind a gazdaságról( fizetekről) szól ,legalább 20 ! ilyen épületem van ,mivel sok játékoshoz néztem már be sokan meg se tartják vagy csinálják ezeket az épületeket ,de valaki kedveli őket ( mint én ) de én a toronyba 100 % csak harc ,most már javarészt térkép is, és a hetibe is 80-90 % harc !

Őszinte leszek, ..... tele van azzal hogy ha a játékot igy írták meg hogy harc vagy fizetés akkor miért csak nyersanyagot termelő Event épületek vannak évek !!! óta, ha valaki a másik utat választja annak semmi , szerintem sok a harcot választó játékos van de nekik-nekem semmi, a márvány kristály akármit hozz épületekből már tele a padlás ,én leírhatatlanul tudnék örülni ha már csak ! harcolok, hogy én és a szintén harcoló játékosok is kapnánk valamit. az meg hogy ez egy békés játék mert nem egymással kell harcolni oké értem, de pont ezért nem jelentene gondot a "békés" játékosoknak ha mi is olyan dolgokat kapnánk ami a MI ! játékunkat teszi jobbá ,ha valaki fizetni akar neki jó a gazdaságról szóló Event épület, de a harcolók meg nem kapnak semmit. az meg hogy termel 2000 katonát egy nap alatt nem segítség (hullámok diadala) mivel ha valaki csatázik ez nem tétel ,ha valaki fizet mindenért neki jól jön a sok ezer -tizezer (szintfüggő) külömböző cucc, én és szerintem sokan mások a katonákat erősítő (életerő-sebzés) épületnek örülnénk , csodákból is van harc és gazdasági, de eventbe abszolút hiányzik.
Megjegyzem a többi nyeremény épületre is igaz hogy csak a gazdaságot erősítik !!! nem a harcot (a minimális egység termelés meg nem sokat ér ,aki harcol nem igy szerzi hozzá a katonákat.

Tisztelettel

Dallas
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Erica

Veterán
Sziasztok.

Az én javaslatom az ÉN ! játékomról szól ,de erősen kétlem hogy csak én ! játszok igy.

A lényeg : én kb. 2-2.5 éve játszok ,nem az eleje óta ,de a "nagy" térképen ,a hetibe és a toronyba is 2 lehetőség van : harc vagy fizetés

Ehez képest az eventes épületeim mind a gazdaságról( fizetekről) szól ,legalább 20 ! ilyen épületem van ,mivel sok játékoshoz néztem már be sokan meg se tartják vagy csinálják ezeket az épületeket ,de valaki kedveli őket ( mint én ) de én a toronyba 100 % csak harc ,most már javarészt térkép is, és a hetibe is 80-90 % harc !

Őszinte leszek, a tö- öm tele van azzal hogy ha a játékot igy írták meg hogy harc vagy fizetés akkor miért csak nyersanyagot termelő Event épületek vannak évek !!! óta, ha valaki a másik utat választja annak semmi , szerintem sok a harcot választó játékos van de nekik-nekem semmi, a márvány kristály akármit hozz épületekből már tele a padlás ,én leírhatatlanul tudnék örülni ha már csak ! harcolok, hogy én és a szintén harcoló játékosok is kapnánk valamit. az meg hogy ez egy békés játék mert nem egymással kell harcolni oké értem, de pont ezért nem jelentene gondot a "békés" játékosoknak ha mi is olyan dolgokat kapnánk ami a MI ! játékunkat teszi jobbá ,ha valaki fizetni akar neki jó a gazdaságról szóló Event épület, de a harcolók meg nem kapnak semmit. az meg hogy termel 2000 katonát egy nap alatt nem segítség (hullámok diadala) mivel ha valaki csatázik ez nem tétel ,ha valaki fizet mindenért neki jól jön a sok ezer -tizezer (szintfüggő) külömböző cucc, én és szerintem sokan mások a katonákat erősítő (életerő-sebzés) épületnek örülnénk , csodákból is van harc és gazdasági, de eventbe abszolút hiányzik.
Megjegyzem a többi nyeremény épületre is igaz hogy csak a gazdaságot erősítik !!! nem a harcot (a minimális egység termelés meg nem sokat ér ,aki harcol nem igy szerzi hozzá a katonákat.

Tisztelettel

Dallas
Kedves Dallas!
Én értem, hogy tele van a nadrágod azzal, hogy a játékban szerinted a harcászatot támogató épületek kevesen vannak. Deee ennek itt fent mi köze egy ötlethez??
Nos ha a tornyot aktívan csinálod, a Törp páncélkészítő azért csurran-cseppen, és a Varázsakadémiában is elő lehet állítani ezt-azt.
Javaslom, ha ötletelni szeretnél, fuss egy kört megint, kidolgozva rendesen azt, mert a fent leírtak nem felelnek meg az elvásároknak.. A helyes írás szabályairól meg nem nyitok vitát, mert felesleges lenne.
 

Wiccara

Veterán
Az én javaslatom
a katonákat erősítő (életerő-sebzés) épület
Szia, ennél lényegesen kidolgozottabb, részletesebb, alaposabb leírás kellene, hogy mit is kérsz a Jézuskától!
A leírás hajaz a barkácsolható 5 napos rásegítőkre, személy szerint nagyon nem örülnék neki, ha ezek csak szezonálisan, eventeken lennének elérhetőek; azon kevés értelmes dolgok közé tartoznak, amiért jó barkácsolni!
 

Dallas1975

Felderítő
Kedves Dallas!
Én értem, hogy tele van a nadrágod azzal, hogy a játékban szerinted a harcászatot támogató épületek kevesen vannak. Deee ennek itt fent mi köze egy ötlethez??
Nos ha a tornyot aktívan csinálod, a Törp páncélkészítő azért csurran-cseppen, és a Varázsakadémiában is elő lehet állítani ezt-azt.
Javaslom, ha ötletelni szeretnél, fuss egy kört megint, kidolgozva rendesen azt, mert a fent leírtak nem felelnek meg az elvásároknak.. A helyes írás szabályairól meg nem nyitok vitát, mert felesleges lenne.
Kedves Dallas!
Én értem, hogy tele van a nadrágod azzal, hogy a játékban szerinted a harcászatot támogató épületek kevesen vannak. Deee ennek itt fent mi köze egy ötlethez??
Nos ha a tornyot aktívan csinálod, a Törp páncélkészítő azért csurran-cseppen, és a Varázsakadémiában is elő lehet állítani ezt-azt.
Javaslom, ha ötletelni szeretnél, fuss egy kört megint, kidolgozva rendesen azt, mert a fent leírtak nem felelnek meg az elvásároknak.. A helyes írás szabályairól meg nem nyitok vitát, mert felesleges lenne.

kedves kötekedő : hát pont ez az : törp páncél csak épphogy csurran-cseppen ,az event épület meg egész évben működik ! ,barkácsolható meg szintén épphogy, de a lényeg : ezek az épületek 5 nap múlva lejárnak ! a nyersanyagot termelő épület meg egész évben (álltalában 24 óránként) termel annak aki fizetni akar ,én olyan épületeket szeretnék amik egész évben azoknak jók akik nem fizetni hanem harcolni szeretnének ,helyesírás : nem nyitsz vitát de azért odabökőd , és fölényeskedsz hogy kár lenne.... hát igen ez aztán összefügg a kérésemmel, ÖRÜLÖK neki hogy nem vagyok olyan mint te..... az ÉLETBE kerülöm a hozzád hasonlókat .)
 

Dallas1975

Felderítő
Szia, ennél lényegesen kidolgozottabb, részletesebb, alaposabb leírás kellene, hogy mit is kérsz a Jézuskától!
A leírás hajaz a barkácsolható 5 napos rásegítőkre, személy szerint nagyon nem örülnék neki, ha ezek csak szezonálisan, eventeken lennének elérhetőek; azon kevés értelmes dolgok közé tartoznak, amiért jó barkácsolni!

Üdv .

?????????
te nagyon félreértettél valamit. az event épületek egész évben működnek (1-2-3-4 évig amig játszol) de mindegyik csak olyan dolgot ad ami a "fizetek" játékhoz járul hozzá ,én azt szeretném ha a készítők olyan épületeket is adnának amik meg egész évben a harcot segítik, nem is értem az utolsó soraid :
személy szerint nagyon nem örülnék neki, ha ezek csak szezonálisan, eventeken lennének elérhetőek
??? hát az event épület addig működik amig el nem adod ,sorry nem értem mire gondoltál. hát pont azt szeretném hogy egész évben működjenek és ne csak a fizetek játékhoz járuljanak hozzá, mivel 2 út van : fizetek vagy harcolok. ehez képest van kb. 20 olyan épületem ami egész évben a fizetős játékot támogatja és 0 ami a harcot.
 

Wiccara

Veterán
te nagyon félreértettél valamit.
Szia,
túl sok mindent nem írtál le konkrétumot, ezért nem nehéz félreérteni, ami nincs...
tehát te olyanra gondolsz, mint a vallorián, ork stratéga vagy méhlovas termelő..
Eventeken elérhető a tűzfőnix, barnamedve, amik a harcot segítik. További fejleszhető épületek adnak még katonákat (is).
Mióta nem 1, hanem 3 soron lehet képezni a katonákat, jelentősen jobb a helyzet; és minden eventen van katonai jutikulti is.
Nem vitatkozom, tehát ha tényleg van ötleted, akkor elő a farbával: mekkora legyen, mit adjon, milyen időközönként, és miért lesz jó mindenkinek?
Jöhet matematikai levezetés, szerkesztett kép ;)
 

Dallas1975

Felderítő
Szia,
túl sok mindent nem írtál le konkrétumot, ezért nem nehéz félreérteni, ami nincs...
tehát te olyanra gondolsz, mint a vallorián, ork stratéga vagy méhlovas termelő..
Eventeken elérhető a tűzfőnix, barnamedve, amik a harcot segítik. További fejleszhető épületek adnak még katonákat (is).
Mióta nem 1, hanem 3 soron lehet képezni a katonákat, jelentősen jobb a helyzet; és minden eventen van katonai jutikulti is.
Nem vitatkozom, tehát ha tényleg van ötleted, akkor elő a farbával: mekkora legyen, mit adjon, milyen időközönként, és miért lesz jó mindenkinek?
Jöhet matematikai levezetés, szerkesztett kép ;)

Az első sorod mínősit téged : szerintem meg te nem tudod értelmezni amit írok ,de azért te is beszólogatsz hogy nincs mit érteni .
Nem nem olyanra gondolok, te nem tudod értelmezni amit írok ,hát pont azt írtam hogy ezek nem !!! segítenek mert nem termelnek annyit, ha te harcolsz akkor tudnod kell hogy ezek SEMMIT ! nem érnek, katona abból van ha olyan csodák és fegyvertárak vannak amik folyamatosan (ránézés) nélkül is folyamatosan termelnek, ezek az épületek megközelítőleg se termelnek eleget. A harcot mióta segíti ha van raktáron katonád ? nincs 2. kör ,ha elbukod ugyan annyi védő ,adott kört kell megnyerni, te nem érted meg hogy mit írok ,te csak akkor érted meg ha a szádbarágják ,de legyen
1. szint 0.5 életerő
10. szint 5 % életerő de lehet sebzés, minden katonára csak bizonyosra, csak egy irány vonal, hogy ez alapján találják ki a készítők az épületet ,úgy se az lesz amit én "megálmodok" ,ez csak az ötlet iránya... vicc hogy matematikai levezetés meg kép, nem én készítem a játékot hanem a készítők.

ha van 30 event épület ami a fizetős játékstílust támogatja egész évben ,akkor lehetne olyan ami nekünk jó, gondolom te fizetni szeretsz és azt szeretnéd ha még 50 ilyen lenne.... mert ha harcolnál nem kötekednél hogy milyen ilyen...
 

Deleted User - 373998

Vendég
Kedves Dallas1975!
Köszönjük szépen az ötleted, de sajnos még szavazásra sem tudom kiírni, hiszen egy ötletnek részletesebbnek kellene lennie.
Nem tudják a játékosok, hogy mit szeretnél elérni.
  • A témának rövid, érthető és leíró címet adj.
  • Foglald röviden össze az ötletedet (ezt követően hosszabban is kibonthatod).
  • Fogalmazd meg, miért lenne a te ötleted hasznos játékunk számára. Milyen problémákat oldana meg, vagy mit adna hozzá a játékélményhez?
  • Ha szükséges, nyugodtan adj hozzá vizuális elemeket, hogy könnyebben értelmezhető legyen mire gondolsz.
Még egy jótanács: ha ötletet írsz ki, lehet negatív és pozitív kritikája is, kérlek ne kezeld sértődött módjára, mert csak konfliktusokhoz vezethet.
Köszönöm a megértésed!
 

Dallas1975

Felderítő
"
Kedves Dallas1975!
Köszönjük szépen az ötleted, de sajnos még szavazásra sem tudom kiírni, hiszen egy ötletnek részletesebbnek kellene lennie.
Nem tudják a játékosok, hogy mit szeretnél elérni.
  • A témának rövid, érthető és leíró címet adj.
  • Foglald röviden össze az ötletedet (ezt követően hosszabban is kibonthatod).
  • Fogalmazd meg, miért lenne a te ötleted hasznos játékunk számára. Milyen problémákat oldana meg, vagy mit adna hozzá a játékélményhez?
  • Ha szükséges, nyugodtan adj hozzá vizuális elemeket, hogy könnyebben értelmezhető legyen mire gondolsz.
Még egy jótanács: ha ötletet írsz ki, lehet negatív és pozitív kritikája is, kérlek ne kezeld sértődött módjára, mert csak konfliktusokhoz vezethet.
Köszönöm a megértésed!


Üdv

Gyorsan kiderült 2 ember 1 csapatból, ők kötnek bele mindenbe ,és szerinted ne reagáljak rá ( nekik lehet), remélem ők kértek meg...

Rövid címet írtam

Harcot erősítő event épület

Azért lenne hasznos mert segítené a harcot mivel 2 út van ,és a harc közel sincs úgy támogatva mint a "gazdasági" játék ,az én ötletem annak lenne játékélmény aki nem fizet hanem harcol

vizuális elem ? őszinte leszek nem értem hogy leírva mi a gond,a tényleges értékeket úgy is a készítők határozzák meg.

Hát itt a 4 pont :)
Ennyi lett volna ,de már megbántam hogy ma megkértem a supportot hogy aktiválja a fórumot...
 

ElfSusa

Erős harcos
Sziasztok!
Szerintem a harcot erősítő épületeket azért nem erőltetik a fejlesztők, mert az ősi csodák pontosan erre valók! Talán fejleszteni kéne őket! A Katonai monostor az egységek életerejét növeli. A Vihar tűi az íjászok sebzését, a Sárkány Apátság a mágusokét, a Hősök kohója a nehéz közelharci, a Varangyok Temploma a nehéz távolsági, a Győzelmi Források pedig a könnyű közelharci egységekét növeli. Kaptunk még ezen kívül egy olyan főnixet, ami minden egység sebzését 50%-al növeli meg. A lejáró épületek igaz, hogy csak öt napig, de még ezen felül is adnak hozzá. Mi kell még? Értem én, hogy jó lenne valami, de mire még ezen felül? A nyersanyagtermelő épületek nem csak arra valók amit említesz, hogy kiváltsuk velük a csatákat, ezekből építkezünk, ezek kellenek a fejlesztésekhez, a tech-fa állomásainak feloldásához... mindenhez. Ezekből bizony sok kell. Az, hogy az új eventes fődíjak mégsem érik meg a helyet, ahova a nagyobbak letennék őket, az nem a játékosok hibája..
 
Utoljára szerkesztve:

Dallas1975

Felderítő
Sziasztok!
Szerintem a harcot erősítő épületeket azért nem erőltetik a fejlesztők, mert az ősi csodák pontosan erre valók! A Katonai monostor az egységek életerejét növeli. A Vihar tűi az íjászok sebzését, a Sárkány Apátság a mágusokét, a Hősök kohója a nehéz közelharci, a Varangyok Temploma a nehéz távolsági, a Győzelmi Források pedig a könnyű közelharci egységekét növeli. Kaptunk még ezen kívül egy olyan főnixet, ami minden egység sebzését 50%-al növeli meg. A lejáró épületek igaz, hogy csak öt napig, de még ezen felül is adnak hozzá. Mi kell még? Értem én, hogy jó lenne valami, de mire még ezen felül? A nyersanyagtermelő épületek nem csak arra valók amit említesz, hogy kiváltsuk velük a csatákat, ezekből építkezünk, ezek kellenek a fejlesztésekhez, a tech-fa állomásainak feloldásához... mindenhez. Ezekből bizony sok kell. Az, hogy az új eventes fődíjak mégsem érik meg a helyet, ahova a nagyobbak letennék őket, az nem a játékosok hibája..


Üdv.

Végre egy NORMÁLIS válasz, még ha nem is értek egyet .)

Amit az elején írtál : igen maximálisan igaz ! azok az épületek erősítik a harcot ,de és itt jön az én felvetésem : a gazdaságot erősítő csodák is vannak ,meg harcot is ,viszont az event épületek gazdaság és nem harc (nekem van vagy 20 ) és alapjába gazdaságra jók ( aki nem volt itt a játék legelején ( pedig vagy 2 éve játszok) annak esélye se volt a Fönixre (úgy tudom azt is etetni kell) és írod : meg se érí a helyet ,hát akkor lehet másfajta kellene, akár olyan ami végre nem ezredjére is : ember-kultúra arany-alapanyag-manus cuccok -manna-mag érzékeny ,érdekes azt írod : ki se rakják az emberek ,hát én pont azt látom sok régi !!! játékosnál hogy nincs neki kirakva vagy alig van eventes épület ,de érdekes az általad is említett Fönix rendszeresen ott van , micsoda véletlen :) Akkor talán mégis harcot erősítőre várnak ezek szerint nem csak én . Viszont a lejáró épületek nem adnak semmit , 400- 500 kultúra ? ezt nem gondolod komolyan ,több százezer kultúránál :) De a lényeg az utolsó sorod : ki se rakják ,akkor miért is nem jó ötlet ? én toronyba 100 % harc ,most már térkép is, a heti 20-24 tartomány 5-6 csillag 80-90 % harc igy nem kell annyi árú ,de azért igy csinálom mert nekem unalmas a fizetni ! játék, gyakorlatilag a harc kedvéért játszok ,ergo ezért szeretem még mindig a játékot. És ha van 30 gazdasági event épület ( amit ugye ki se raknak sokan) akkor legyen harci is ,mert milyen furcsa az a bizonyos Fönix annyi embernek megvan (sajnos én lekéstem róla)

Tisztelettel

Dallas
 

Calyr

Veterán
Nem sorban megyek, de igyekszem semmit sem kihagyni.

Dallas1975:
Nem kell megsértődni, a fórum már csak olyan terep, hogy bárki szabadon leírhatja a véleményét. A kritika meg nem támadás, hanem kritika.
Az igazat megvallva bőven lenne mire szerényebbnek lenned, mert ad1, új vagy itt, és jól láthatóan fogalmad sincs, hogy érdemes kezelni más játékosokat, ad2, ez a játék abszolút arról szól, hogy sosem tudhatod, épp kivel kerülsz szembe, és mindig van egy nagyobb hal.
Egyáltalán semmi baj nincs azzal, ha valakinek nincs elég tapasztalata - ez a fórum azért is van, hogy ezen egymásnak segítsünk.

Én akkor kezdésnek segíteni szeretnék neked pár fontos információval.
1. Mindig érdemes csekkolni, hogy ki írt neked. A ranglista egy dolog, de az elvenstats.com-on kb. minden játékosi teljesítmény ott van. Azt pedig fogadd el előre és látatlanba, hogy akik nálad jóval régebben játszanak, azok lehet többet és jobban tudják, és nem véletlenül írják azt, amit.

2. Ugyanez áll a fórumozásra. Itt sokan ismerjük egymást, évek óta olvassuk egymás meglátásait - ezért én pl. pontosan tudom, hogy akikbe most beleálltál, semmi rosszat nem írtak, ellenben tök korrekten jelezték neked, hogy a bejegyzésednek mik a gyenge pontjai. Ezekre a végén még én is vissza fogok térni.
Reálisan nézve ezt meg kellene köszönnöd, hogy ezzel is segítenek, nem hisztizni rajta. Ne felejtsd el, hogy amit te itt újdonságnak gondolsz, azt lehet olvastuk már vagy tizenhatféleképpen, vagy még többször, és a tiédnél jóval helytállóbb érvekkel tálalva is.

3. Térjünk ki arra, miért nem érdemes tesóságba beleállni. Igen, én is onnan vagyok, ne is keresd - ellenben nem az van, hogy összebeszéltünk ellened, inkább mondok tényeket. A Mortal Vombat tesóság nagyon sokáig (a tavalyi új bajnoki bevezetéséig) abszolút harc orientált volt. Egy éven át minden héten mi adtuk a bajnokot, mindig, az első helyet egymás között harcoltuk le. A top10-ben is rendre többen benne voltunk. A rekordunk top5-ből 5, top10-ből 8 tesó. Egy éven át világ szinten top5-ben voltunk a harci teljesítménnyel. Többször nyertünk is (világ szinten!), kies hazánkban ezt mások megközelíteni nem tudták (zavarta is őket rendesen :) ).
Az új bajnoki rendszer igazságtalansága után páran úgy sztrájkolunk, hogy elengedtük ezt, de amúgy a bajnokok 90 %-a azóta is tőlünk van (kb. ha valaki nyerni akar tőlünk, nyer is és kész, ez ellen az eddigi tapasztataltok szerint senki nem tud tenni semmit sem, bár időnként rendre megpróbálják).
Ezek a tények.
Én ezután sem mondom, hogy mi lennénk a leg-leg, mert ez csak egy játék, és számunkra jó móka ilyen kihívásokat teljesíteni. Sok szuper játékos van más tesóságokban is, és biztos lesz egyszer nálunk is nagyobb hal.
Ezek tükrében annyit fogadj el légyszi, hogy ha egy Mortal Vombat tag harci témákról beszél, akkor van némi reális rálátása ezekre a dolgokra. Bárki, aki ezt vitatja, bátran utánunk csinálhatja a felsoroltakat! El lehet hinni, hogy őszintén, tiszta szívből mi fogunk neki az elsők között gratulálni, mert pontosan tudjuk, mi minden kell hozzá. ;)

Mivel sejtem, hogy itt mi merül fel benned, elébe megyek: nem, ezt nem felvágásból írtam, és nem,támadólag sem. Ránk éppenhogy az jellemző, hogy bárkivel nagyon szívesen megosztjuk a tapasztalatainkat, meglátásainkat, efféle ismereteket.
A fórumos tapasztalatlanságod okán elnézhető, hogy ezt félreértetted, de ezeken azért kicsit gondolkodj el - ugyanis itt is releváns ismereteket kaptál, csak nem vetted észre.

Sokan elég sok ötletet kidolgoztak már, ezeket nyugodtan nézd itt vissza, mit jelent egy konkrét, kerek, jól kitalált ötletcsomag.
Mert ez, ami fentebb írtál, tényszerűen nem az. És ez nem támadás - segítség, hogy miken kellene változtatnod.

Kezdem ott a dolgot, hogy nem jók az érveid, már a saját szavaid szerint sincs igazad.
Azt mondod, hogy a harci épületekből kevesebb eventes nyereményépület van, mint árutermelőből - mert ami pl. egységet ad, az kevesebbet ér.
Ehelyett az az igazság, hogy
1, jóféléből mindkettőből kevés van (már az olyat tekintve, amit egyáltalán megéri letenni),
2, a tárgyalások áruköltsége annyira magas, hogy ezen az eventes nyereményépületek által biztosított mértékek lópikulát sem segítenek.Pár kezdeti, nagyon könnyű esetben talán még igen, de utána összesen és erősen felfelé kerekítve sem jelenthetnek+1 megoldott tárgyalásnál többet.
Azaz az érved ott bukik, hogy a harci jellegű (pl. egységeket adó), gyenge nyereményépületek MÉG ÍGY IS többet érnek a harcokban, mint ezek.

Folytatom azzal, hogy mivel szemlátomást nem ismered az elmúlt 3-4-5 év fórumtermését, és én arra tippelnék, hogy a külföldi fórumokét meg végképp nem, eleve a kiindulásod fals. Harci épület teljesen szándékosan van kevés, és ezt a játék fejlesztői teljesen szándékosan így találták ki, hogy ami van, az is legyen nehezen megszerezhető, és korlátozott.
Bármilyen ötlet merül fel, ezt csak úgy érdemes bedobni a közösbe, ha figyelembe veszed a fejlesztők érdekeit is, és az elmúlt időszakok meghatározó fejlesztéseinek irányát is. Ez alapján pedig az a szomorú hírem van, hogy a játékban most egy olyan kiegyenlítősdi folyik, hogy a folyamatos fejlődés megtartása mellett nem akarják, hogy harcokkal könnyen lehessen érvényesülni. Te ennek a hatásait érzed, és ahogy ránéztem a városodra, ha megengedsz ennyi kritikai észrevételt, mintha nem találtad volna meg még az ehhez alkalmazkodó, optimális stratégiát. Tényleg csak reális helyzetelemzésként: amilyen brutálisan nagy a világtérkép felderítettséged,ahhoz képest olyan elmaradott akár az össz. csodaszinted, akár a bajnoki teljesítményed. Innen nézve nem is csoda, hogy a fenti ötletet javasolnád - csak hát az van, hogy ezekre már megvannak a működő, sokak által használt megoldások a játékban, így a választásod kb. annyi lesz, hogy vagy utánajársz ezeknek, és elkezded használni őket, vagy csak füstölöghetsz magadban (vagy itt a fórumon), hogy szerinted a játék így meg úgy nem jó.
Viszont a jó hír az, hogy ezeken a fórumokon jobbára tényleg békesség van, és ha vissza tudod fogni az értelmetlen indulatoskodást, nagyon sokan nagyon sok mindenben sokféle meglátással, tanáccsal segíthetnek neked. Innentől ez rajtad áll. :)
Részemről hajrá, sok sikert, és ha nem vitatkozni akarsz, eszmecsere alapon nyugodtan kérdezz bele bármibe, segítek szívesen!

És mivel ez egy ötletek fórum, ezt se értsd félre, de ilyenkor ennek az a módja, hogy ontopic jelleggel magára a felvetett ötletre is reagálni kell.
Szerintem nincs kidolgozva rendesen, kevés a konkrétum, az előadott érvek is bugosak, nem támogatom.
 

Calyr

Veterán
nem harc (nekem van vagy 20 ) és alapjába gazdaságra jók ( aki nem volt itt a játék legelején ( pedig vagy 2 éve játszok) annak esélye se volt a Fönixre (úgy tudom azt is etetni kell) és írod : meg se érí a helyet ,hát akkor lehet másfajta kellene, akár olyan ami végre nem ezredjére is : ember-kultúra arany-alapanyag-manus cuccok -manna-mag érzékeny ,érdekes azt írod : ki se rakják az emberek ,hát én pont azt látom sok régi !!! játékosnál hogy nincs neki kirakva vagy alig van eventes épület ,de érdekes az általad is említett Fönix rendszeresen ott van , micsoda véletlen :) Akkor talán mégis harcot erősítőre várnak ezek szerint nem csak én
Ez csak kíváncsiság: hogyhogy nem sikerült tűzfőnixet és barna macit szerezned? Azért 2 év alatt több lehetőség is volt erre. Tény, hogy az aktuális főnix és medve nyeremények helyett lehetett ezekre gyúrni, de értékében ezek a közelében nem voltak a régieknek, így aki jól mérlegelt, simán be tudta pótolni ezt.
Tényleg érdekel, nálad ez miért nem jött össze, mert ezek nélkül harci stratégiát vinni valóban nem nagyon lehet.

Innen nézve az is egy érdekes kérdés, hogy tudsz arról, hogy ha mész előre a fejezetekben, azzal a harcaid csak egyre nehezebbek lesznek? Nekem a letett csodáid alapján úgy tűnik, mintha túlszaladtál volna a korokkal, és emiatt is nehezebb lett számodra a harc. A félszerzetnél pl. érdemes egy kis szünetet tartani a haladással, ugye akkor még pont nincs érző áru, de jó csodák már igen, amiket megéri legalább 11-re vagy 16-ra vinni, és csak utána menni tovább a fajokkal. De ha már így alakult, ez a befékezés sosem késő, jópár harci csodádnak jóval magasabb szintűnek kellene lennie ahhoz, hogy harcokban ki tudd maxolni a lehetőségeidet (a plusz sebző és kiképzést gyorsító csodák pl. sokkal fontosabbak az életerőnél - az meg, hogy pont a repülő akadémiád egyes szintű, hát szerintem pl. az az egyik legfontosabb csoda, plusz a zsoldostábor egységei között szintén a kb. legjobbak vannak, és egyébként fontos tudni, hogy a legtöbb korban alapban is azzal lehet a leggyorsabb egységkiképzésed (így van kitalálva), hát még ha ezzel a csodával rádolgozol).
 

Dallas1975

Felderítő
Üdv.

Mivel nem egymás ellen játszunk nem értem a nagyobb hal kifejezést ? Eleve hogy lehet összehasonlítani a pontokat eredményt úgy hogy valaki 2-3 évvel ! korábban kezdte a játékot mint én ? Bajnoki pontokra hivatkozni ,ez kb . olyan mint ha te tegnap én meg reggel indultam volna el a maratonon ,hát persze hogy kisebb a csodák szintje :) Eleve azt nem látod hogy azért sok a felderítés mert a játék gyorsítóit javarészt mindig ! felderítésre költöttem , ( mielött extrém idők lettek volna ez sokat számított nagyon ,most vagy 40 be nem fejezett felderítésem van,mert a korlát miatt nem fejezem be a 8 tartományt) persze hogy ez van előrébb , írod a játékosok-én teljesítményem de ez engem teljesen hidegen hagy ,hát bakker én csak egyszerűen annyit írtam ha van 30 gazdasági event épület lehetne harci is . PONT ÉS ENNYI , továbbra is csak véded őket ,pedig ők nagyon figyeltek amikor ilyeneket írnak hogy én egységtermelő épületeket szeretnék pedig nem írtam ilyet hiszen a konkrét harcban nem segít ,max több lesz ha újra kell próbálkozni. Pár hete megnéztem 350 hely környékén vagyok egy nem "hiteles" ranglistán miért kevés ide az 5000-6000 E heti bajnoki , szerintem ez rendben van ,föleg hogy én nem játszok olyan régen mint ti, csak szeretnék többet harcolni és erről jutott eszembe hogy ha van 30 gazdasági épület de jó lenne ha lenne a konkrét harcot segítő is ,mert akkor többet is lehetne harcolni .

És most idézek tőled ebből tényleg nem értek semmit :
Kezdem ott a dolgot, hogy nem jók az érveid, már a saját szavaid szerint sincs igazad.
Azt mondod, hogy a harci épületekből kevesebb eventes nyereményépület van, mint árutermelőből - mert ami pl. egységet ad, az kevesebbet ér.
Ehelyett az az igazság, hogy
1, jóféléből mindkettőből kevés van (már az olyat tekintve, amit egyáltalán megéri letenni),
2, a tárgyalások áruköltsége annyira magas, hogy ezen az eventes nyereményépületek által biztosított mértékek lópikulát sem segítenek.Pár kezdeti, nagyon könnyű esetben talán még igen, de utána összesen és erősen felfelé kerekítve sem jelenthetnek+1 megoldott tárgyalásnál többet.
Azaz az érved ott bukik, hogy a harci jellegű (pl. egységeket adó), gyenge nyereményépületek MÉG ÍGY IS többet érnek a harcokban, mint ezek.

???
hol mondom hogy kevesebbet ér az egységtermelő ?? azt írtam hogy még az is jobb ! de az nem a már elkezdődött csatában segít csak + egység de én azt írom hogy ez még mindig jobb mint az árútermelő hiszen az árútermelő nyilván semmit nem ad a harchoz ,itt valami nagyon félrement, azt meg ugye te is belátod több a gazdasági event épület mint a harci .)
2. pont amit írtál : ezt se értem ,hát persze hogy nem termelnek ennyit, én csak kirakom őket változatoságnak ,de hol írok én olyat amit te írtál a 2. pontba ? hát szerintem se termelnek annyit hogy alkudozak ,de én nem is akarok ,kicsit úgy érzem te látsz többet az egészbe . Ez a játék sokkal jobban egyéni ( sajnos) mint csapatjáték ,én is tudom hogy sok olyan ! épületem van ami nem gyorsítja a haladást ,de hova haladjak-versenyezek évekkel korábban kezdett játékosokkal ? én tényleg csak annyit akartam írni hogy ha van 30 gazdasági épület lehetne harcot erősítő is de tényleg csak ennyi hidd el :)

És érdekes te tudtál normálisan válaszolni, nekik nem ment .)

Na ennyi ,majd visszanézek ,hátha olvasod, de olyanokat is írtál amiket én nem írtam ,eskü nem értem már mi van itt .

Dallas
 

Dallas1975

Felderítő
Ez csak kíváncsiság: hogyhogy nem sikerült tűzfőnixet és barna macit szerezned? Azért 2 év alatt több lehetőség is volt erre. Tény, hogy az aktuális főnix és medve nyeremények helyett lehetett ezekre gyúrni, de értékében ezek a közelében nem voltak a régieknek, így aki jól mérlegelt, simán be tudta pótolni ezt.
Tényleg érdekel, nálad ez miért nem jött össze, mert ezek nélkül harci stratégiát vinni valóban nem nagyon lehet.

Innen nézve az is egy érdekes kérdés, hogy tudsz arról, hogy ha mész előre a fejezetekben, azzal a harcaid csak egyre nehezebbek lesznek? Nekem a letett csodáid alapján úgy tűnik, mintha túlszaladtál volna a korokkal, és emiatt is nehezebb lett számodra a harc. A félszerzetnél pl. érdemes egy kis szünetet tartani a haladással, ugye akkor még pont nincs érző áru, de jó csodák már igen, amiket megéri legalább 11-re vagy 16-ra vinni, és csak utána menni tovább a fajokkal. De ha már így alakult, ez a befékezés sosem késő, jópár harci csodádnak jóval magasabb szintűnek kellene lennie ahhoz, hogy harcokban ki tudd maxolni a lehetőségeidet (a plusz sebző és kiképzést gyorsító csodák pl. sokkal fontosabbak az életerőnél - az meg, hogy pont a repülő akadémiád egyes szintű, hát szerintem pl. az az egyik legfontosabb csoda, plusz a zsoldostábor egységei között szintén a kb. legjobbak vannak, és egyébként fontos tudni, hogy a legtöbb korban alapban is azzal lehet a leggyorsabb egységkiképzésed (így van kitalálva), hát még ha ezzel a csodával rádolgozol).

Üdv .

Amikor én kezdtem a játékot már komplett fönixeket láttam másoknál + stonehenge ,( igen csak dísznek) amit emlékbe tartok fönix ( és nem tűz) a játékom legelején szereztem ( tudod első hetek azt se tudod merre hány méter :) ,én nem játszok olyan rég, a toronyba meg olyan event ereklyéket nyerek hegyekbe amik már létező 10-es event épületekbe valók. Persze hogy tudom hogy erősebb a harc én TÉNYLEG csak ennyit akartam írni : ha van 30 féle gazdasági event , amik maguktól működnek lehetne harci is . Repülő akadémia ? most raktam ki pár napja de a katonák mennyiségével eddig se volt gondom,( ezért nem volt) most lesz több, de az akadémia mit segít a konkrét harcba ? hát eddig se volt gond a mennyiséggel ,de valamivel most nem értek egyet : azt írod hogy a sebző és kiképzést gyorsító csodák ,de a harcba a sebzés és az életerő számít nem a gyártás ,hiába van sok ,nem küldhetem őket harcba hiszen egységlimit van. És pont hogy úgy lehet jól harcolni ha mind a 15 félét keverjük, nincs ilyen hogy ott vannak jók szerintem ,főleg a nagyon nagy túlerő elleni harcnál. Ezért van hogy csak most raktam ki, nekem időm nem volt többet húzni ,ott buktam pontot a játék elején hogy gazdasági csodába is raktam ,most már rég nem teszek :)
 

Deleted User - 373998

Vendég
Kedves Dallas1975!

Kérlek fuss neki újra annak az ötletnek, amit eredetileg is szerettél volna. Kicsit jobban kidolgozva, áttekinthetően, miért is jó ez a játékosoknak, és mivel könnyítené meg a játék haladását.
Ha ezekkel megvagyunk, újra berakom ötletnek!
Köszönöm szépen az együttműködésed!
 

Dallas1975

Felderítő
Kedves Dallas1975!

Kérlek fuss neki újra annak az ötletnek, amit eredetileg is szerettél volna. Kicsit jobban kidolgozva, áttekinthetően, miért is jó ez a játékosoknak, és mivel könnyítené meg a játék haladását.
Ha ezekkel megvagyunk, újra berakom ötletnek!
Köszönöm szépen az együttműködésed!


Hello .)

Őszinte leszek nem tudom hogy mi lenne a jó leírása annak hogy a harcot erősítő eventes épület én azt gondoltam ezt az InnoGames majd eldönti ,én csak annyit láttam : fórum-ötlet javaslat ,gondoltam ha van 20-25 féle épület ami nyersanyagot hozz lehetne néha olyan ami a konkrét harcot segíti és a készítők majd eldöntik mennyi segítség jár. :)
Az hogy miért jó ? aki szeret harcolni többet tud-fog játszani ( harcot) viszont én nem feltétlen játékbeli haladásért harcolok ,csak a játék (harc) élményért ,én nem igazán az előrehaladást látom benne ,szerintem ezt is értették itt többen félre :)

Rendes tőled hogy rám írtál de a tegnapi után én elengedtem a dolgot.

Tisztelettel

Dallas
 

Wiccara

Veterán
ezt is értették itt többen félre
Kedves Dallas,

bármennyire hihetetlen, nem mi értettünk félre, te nem értetted meg, amit mi írtunk!
Nem érted, hogyan kell tálalni egy ötletet.. semmi baj, ötletek/archivum és máris képbe kerülsz. Elég, ha 1-2 @MesterAlma13 által beküldött ötletet megnézel ( témától függetlenül) és máris szembetűnő lesz a különbség. ( nem tartalmilag, hanem kidolgozottság terén!)
Nem értetted Calyr "nagyobb hal" utalását sem.. nem arra célzott, hogy " bibiiii, mi már itt járunk, te meg kicsiként kinek szólsz be" hanem azt próbálta meg referenciákkal alátámasztani, mi az a működőképes város, amivel hosszútávon lehet eredményesen harcolni.
Tűzfőnix és barnamedve is elérhető volt ebben az évben, a hozzájuk kapcsolódó eventtel csak konvertálni kellett a fejlesztőiket.
Nem utólagos okoskodás, hanem előre mutató jó tanács, mert jó eséllyel lesz jövőre is.
 

Calyr

Veterán
Dallas:
Nagyobb hal=nagyobb város, vagy több játékidő, vagy több eredmény, vagy nagyobb tapasztalat. Nincs ebben semmi negatív. Maga a játék olyan felépítésű, hogy nem tudsz mindenben a legjobb lenni, azaz hiába vagy top akármi, mindig jöhet szembe valamiben nálad nagyobb hal.
Különben is, ez egy játék, azért van, hogy szórakozzon vele az ember. :)

A feltételezéseid sajnos megint félrementek. Nyilván nem össze nem illő dolgokat hasonlítottam össze, a városod megnézése és az elvenstats adatok alapján mondtam, amit mondtam.

Felderítések: így már értem. Kérdés: és szerinted megérte? Bevallom, egy időben én is mérlegeltem ezt (bajnokiban csak akkor lehettem volna többször első, ha a több tartományom van hozzá, mert régebben az első helyet 70-80-90 tartomány maxolása hozta), aztán kiszámoltam, hány ezer órányi gyorsító kellene hozzá, és annyiban hagytam. Inkább barkácsolásba fordítottam ezt, és sokkal, de sokkal jobban megérte. Egyébként te mennyire barkácsolsz rendszeresen? Mert aki azt extrán pörgeti, azért szép számú harci épületet össze tud szedni.

Egységtermelő/harci épületekkel kapcsolatos félreértések: ha többen írnak neked ilyeneket, akkor valami csak nem lehetett kerek a szavaiddal.
De akkor idézlek:
" de pont ezért nem jelentene gondot a "békés" játékosoknak ha mi is olyan dolgokat kapnánk ami a MI ! játékunkat teszi jobbá"
Ezt elég nehéz nem úgy érteni, hogy szerinted most nem a nemharcolóknak kedveznek. Pedig azok a nyeremények nem sok mindennel teszik jobbá a békés játékosok játékát.
De ha nem a darabszámot nézzük (ahogy te írtad), hanem a játékbeli jelentőségüket, akkor az van, hogy a tűzfőnixxel és a barna macival a harcolóknak van két bazi erős nyereményépülete, a nemharcolóknak meg ilyen erősségű nincs egy sem. Kettő helyett egy sem!

És ezt én még mindig nem értem. Elsőre lemaradtál róla/mást választottál, ilyen bárkivel előfordulhat. Azóta viszont ezeket többször is meg lehetett szerezni, neked hogyhogy nem lett meg? Kis szerencsével akár mindhárom első éves főnix maxolására (arany+vihar) elég ereklyét is össze lehetett szedni.

Jó ötletek kidolgozását itt tudod visszanézni, ha visszább lapozol, lesz közte sok harci jellegű is:
Továbbítottak
Bevezetettek

Nézd meg, ezek alapján, amit írtál, csak egy kósza gondolat/óhaj-sóhaj. Egy szavazásra bocsátható ötlet ennél jobban ki kell legyen dolgozva, és az sem hátrány, ha a grafikai részen kívül minden játékbéli paramétert kitalálsz pontosan.
 
Fent