• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Továbbítva Ereklye készítés

Támogatod az ötlet továbbítását?


  • Összes szavazó
    41
  • A szavazás lezárult .
A következő lépés meg annak kellene lennie hogy az igazán jó eventes épületekhez hogyan lehet hozzá jutni, mert ezekből nem sok van pl: barna maci, tűzfőnix(ez tudom hogy lehet barkácsolni), sthonhege..... Lehet hogy így nehéz ezeket felhúzni de sokkal jobban fogsz neki örülni ha sikerűl!
Nekem sacc minden 2. nap dob macit,stone-t,harcikat,eledelt,stb...... Az előző eventből nekem is maradt 3 ereklyém,ezért is pártolom az ötleted. Egyedül mint "kezdő", az általad leírt követelmény gázos kicsit :) Nekünk jó darabig nem lesz felesleges ereklyénk annyi,hogy a vázolt formában kihasználhassuk.Van aki a 10. szintet sem éri el (lehet kis időhiány,stb..) ,honnan is lenne neki felesleg? Ezért lenne jó,ha más módon is lehetne készíteni....
 

Deleted User - 204368

Vendég
Akkor újabb kérdés,más szemszög :) Azért,mert nektek már fel van fejlesztve,nekünk újaknak maradjon alap? :) Mégis honnan kellene akkor fejlesztőt szereznünk pl. a macikhoz? Vagy ott van még a paradicsom sziget is,ami már alaphangon is ad több mint 500 T1 nyersit,ahhoz sem lehet fejlesztőt szerezni.... Azért az érdekes,hogy ami most volt ereklye konvertáló ( fönixes),az senkinek nem szúrta a szemét :) Az is fontos még,hogy egy fejlesztett macit ne hasonlítsunk egy májusfához,vagy hasonlóhoz :) Közel sem egy kategória.... vagy mondjunk le róla?
tévedsz. nekem szúrta a szememet hangot is adtam neki le is szóltak miatta :) 1 éve játszok a játékkal lassan nekem is van olyan épületem ami a még régebbi embereknek van. ezt le kell nyeljem mint "veszteséget" vhol el kell kezdeni de szerintem nem fair az sem h én jelen voltam azon az eventen végig csináltam mások meg kapják munka nélkül másik eventen. elfogadom ha berakják a játékba mert annyira nem zavar de a probléma adott h szerintem a játékot nem könnyíteni kéne hanem kihívást támasztani
 

Muvo

Újonc
De jobban belegondolva lehet hogy próbálnak valamit majd kitaláni a készítők is hisz ők is tudják azt hogy fejlesztés nélkül az épület nem sokat ér!
 

Muvo

Újonc
tévedsz. nekem szúrta a szememet hangot is adtam neki le is szóltak miatta :) 1 éve játszok a játékkal lassan nekem is van olyan épületem ami a még régebbi embereknek van. ezt le kell nyeljem mint "veszteséget" vhol el kell kezdeni de szerintem nem fair az sem h én jelen voltam azon az eventen végig csináltam mások meg kapják munka nélkül másik eventen. elfogadom ha berakják a játékba mert annyira nem zavar de a probléma adott h szerintem a játékot nem könnyíteni kéne hanem kihívást támasztani
Nem lenne annak az illetőnek olyan könnyű dolga sőt neki nekhezebb lenne felhúzni ezt 1et annak minimum 1 év lenne a 0-ról neked meg csak 1 hónap! Vagy tévedek?
 

Deleted User - 204368

Vendég
@Candy0504 kicsit gondoljunk bele. kicsit átgondoltam és egyetértek abban h igazságtalan az újaknak az h régieknek olyan épületeik vannak amit lehetetlen überelni. nekem is van szettes épületem igen ad manát magot tp-t de ezeket te is meg tudod termelni mégha nagyobb terület árán is. de olyan épületet mint a barna maci vagy a tűz főnix nem tudsz. ez teljesen jogos probléma h túl nagy előnnyel indulnak egyesek pl a toronyban. de ha ezt így berakjuk akkor mi lesz? minden városban lesz barna jeges panda maci? 4 féle főnix? kicsit értéktelnedne ez. vmi megoldás kell de ez így semmiképp sem jó
 

Deleted User - 204368

Vendég
Nem lenne annak az illetőnek olyan könnyű dolga sőt neki nekhezebb lenne felhúzni ezt 1et annak minimum 1 év lenne a 0-ról neked meg csak 1 hónap! Vagy tévedek?
ha jól értem amit mondasz akkor 2 event alatt lenne egy maxos tűz főnixe v macija m1. annyira nem nehéz. sok embernek van raktáron rengeteg ereklye akkor mindent megépítenénk
 

Muvo

Újonc
Meg az újoncoknak nincs sok sok ereklyéjük nekik nagyon meg kellene küzdeni érte. A ,régi játékosoknak' meg megvan max 1-2 szint hiányzik bellőle de ezt meg nagyon ritkán lehet vagy nem is lehet befejezni! De egy ilyesmi módosítással meg lehetne oldani a dolgot!
 

Deleted User - 204368

Vendég
@Muvo eddig volt tüzes főnix valentin napi és májusfa. kell megoldás vmi de pl a mostani hideg tüzes főnix is a nagyvárosú embereknek használhatatlan és ha behozzátok ezt leírtam mi lesz vele a probléma h minden jobb épület fel lelhető lesz a városokban
 

Muvo

Újonc
Bocs a karnevált el is felejtettem! Nem hinném hogy el értéktelenednének azok a best épületek hisz nagyon sok ereklye kellene hozzá sok (6-7)eventet kellene megcsinálnia ahoz hogy meglegyen nekik, főleg ha valami igazán jó fődíjat is sikerűl kihozniuk a fejlesztőknek, mert így az minimum 1,5 év és az csak 1 épület a 5-6-ból amit érdemes lerakni! Ez így már több idő mint ahány éve van a játék! Ezért írtam az elején a 10 ereklyét!
 

Mihaszna

Veterán
Igazság szerint ez egy ideiglenes probléma az újak részéről. Anno még én is felvetettem a kérdést és kaptam is rá egy úgymond "kielégítő választ". Tulajdonképpen ahhoz, hogy egy új játékosnak megérje összebarkácsolni az Épületet, szüksége lenne a 10 ereklye megszerzésére. Ezzel mindenki egyetért. A gond csak az, hogy a korszakok előrehaladásával ezek az épületek kezdik elveszteni az értéküket. S ahhoz, hogy ez ne történjen meg, szükség van KR-ra (Királyi Restaurációra), amit ugye Bajnokságokon lehet nyerni. Ahhoz pedig egy jó csapatot kell találni, aki mind ezt hozza. Bár az új játékosok némi "előnnyel" indulnak, a Terület bővítés az Terület bővítés mindenkinél. S ha véletlenül nincs hely mert, akkor úgy is azt fogja lebontani, ami a legrégibb, vagy ami már nem ér annyit, amit akkor. Remélhetőleg mindig lesz szebb, s jobb, de olyan, hogy tökéletes, olyan sose :) Ami pedig az ötletet illeti, (jelen esetben) nekem a 9 is páros. :)
 
Jó hát pro és kontra....nekem így is megfelel a játék,de azért nagyon megérzem a jobb épületek hiányát. Se potya egységek ebből a maciból,se nagyobb erő attól,stb.... Marad a kevéske nyersi és napi 1 Kp,amit a könyvtár ad :) Nem fogok eret vágni,de de senki ne takarózzon a játék fair menetével,ha nem történik valami csoda az "újak" kedvéért is :) Az hogy a nagyok könnyen megépítenének sok dolgot....ugyan minek? Nagy részüknek már meg van :) A fönixen én 8. szintig jutottam,nekem jól jött utána másik eventből a maradék 2. sok plusszt ad a Paradicsom sziget is,de csak az alap barkácsolható,a fejlesztés honnan szerezhető meg? Vagy vegyék ki a már nem futó,fejleszthető dolgokat és meg is van oldva a probléma :)
 

Muvo

Újonc
Igazából nekem nem feltétlen az a célom hogy bármilyen eventes épületet megszerezek és felhúzzak hanem amihez csak 2-3-4 ereklye kellene azokat lehesen befejezni amikt tuti hogy nem fogok lebontani! Nekem ilye a Stonhege ahoz nekem kellene még 2 szint és fullos lenne! Ehez már 100% hogy nem lesz újból event és ezt szerettem volna megoldani. Hozzá teszem hogy a macikat meg a főnixeket nem kell fetétlenűl KR-val fejlesztgetni mert a fő bónuszukhoz nem kell az adott faj szintjén lennie! Vagyis ezeket végleg megtartja az ember! Rá érne fejlesztgetni KR-val. Valószinű hogy ezért lehet ezeket még mindig barkácsolni!
 
Igazából nekem nem feltétlen az a célom hogy bármilyen eventes épületet megszerezek és felhúzzak hanem amihez csak 2-3-4 ereklye kellene azokat lehesen befejezni amikt tuti hogy nem fogok lebontani! Nekem ilye a Stonhege ahoz nekem kellene még 2 szint és fullos lenne! Ehez már 100% hogy nem lesz újból event és ezt szerettem volna megoldani. Hozzá teszem hogy a macikat meg a főnixeket nem kell fetétlenűl KR-val fejlesztgetni mert a fő bónuszukhoz nem kell az adott faj szintjén lennie! Vagyis ezeket végleg megtartja az ember! Rá érne fejlesztgetni KR-val. Valószinű hogy ezért lehet ezeket még mindig barkácsolni!
Igen,csak a baj,hogy ezekhez sincs már event,így a Kr-el való fejlesztés értelmét veszti,ezzel együtt a barkácsolásuk/receptjük is :)
 

Deleted User - 204368

Vendég
Bocs a karnevált el is felejtettem! Nem hinném hogy el értéktelenednének azok a best épületek hisz nagyon sok ereklye kellene hozzá sok (6-7)eventet kellene megcsinálnia ahoz hogy meglegyen nekik, főleg ha valami igazán jó fődíjat is sikerűl kihozniuk a fejlesztőknek, mert így az minimum 1,5 év és az csak 1 épület a 5-6-ból amit érdemes lerakni! Ez így már több idő mint ahány éve van a játék! Ezért írtam az elején a 10 ereklyét!
azt mondtad h 1:3 arányban csinálják meg. 11 ereklyét szereztem most. kb 10et az előzőn az az előzzin szintén 10et. átlagban 10 ereklye/event tehát 3 eventtel simán meg van 1 épület nem kell ezt túl aggódni :) ha meg 10 ereklye kell akkor tök m1.... ninc sértelme neki mert ez csak a régieknek kedvezne
 

Rikari

Veterán
Az univerzális ereklye ott motoszkál az agyamban és nem tudom kiverni a fejemből. Ez a megoldás mindenkinek jó lenne, oda használná fel ahová neki szükséges, legyen az régi, vagy új játékos. A megoldására kell fókuszálnunk, ami beültethető a játékba úgy, hogy ne okozzon sehol felborulást. Én még azt is el tudom képzelni, hogy a Toronyban találok rá meglepetésajándékként az egyik kapunál. Nem gyártható elemként kerülne be a játékba, hanem megnyerhetőként. Valamilyen teljesítési jutalomként. Tehát olyan elem lenne, amiért a fregoliszerepe miatt magasabb értéket képviselve, random jutnánk hozzá, és kicsit komolyabb munkával, mint egy barkácsolás. A Toronyban a lehetőség erre mindenkinek adott (azok számára, akik már tornyozhatnak), csak el kell érte menni.:p

Az egyébként, hogy valaki régi játékos egyáltalán nem baj, ahogyan az sem ha valaki új. Ez egy állapot és ettől nem több, ráadásul változó. Természetesen a kezdő szinten játszóknak sok mindenük nincsen meg a városukban, de ez így van jól. Később kezdték a játékot, hát ne is akarjanak addig nyújtózkodni ameddig nem ér még a takarójuk, de öröm az ürömben, hogy majd idővel lehet ahhoz a takaróhoz újabb darabokat varrni. Az is teljesen normális, hogy egy régi játékos olyan tapasztalatokkal bír, amivel az új még csak a kapisgálás időszakában van, vagy lilája sincsen róla.:rolleyes:

A tapasztalt játékosok első blikkre átlátnak összefüggéseket, ránézésre felismerik a következményeket, gyakorlottan kalkulálnak és a legtöbbször mérlegelnek az építkezéseikkel, fejlesztéseikkel. Ha ezt még meg is osztják a fórum közösségével, az nagyon jó dolog, kicsinek és nagynak egyaránt. Emlékszem amikor még kezdő voltam, hogy csak arra koncentráltam, hogy mindig legyen elegendő lakosom, alapanyagom...de idővel már ettől sokkal több minden kellett. Lassan megtanultam globálisan látni a városomat, annak képességeit, hogy elkerüljem a tanulási fázisban elkövetett torzulásokat. Még most is tanulok...;)

A régi játékos is volt kezdő és vagyunk itt még sokan, akik nem feledkeztek meg erről. Ahogyan akkor is voltak hozzánk mérten már régi játékosok, akiknek ámulattal néztem a városát. DE "A kutya ugat, a karaván halad." Ami addig az ámuldozás tárgya volt, ma már valóság. Már nem számítok új játékosnak, viszont átérzem azt amiről az "újoncok" írnak. Minél több időt töltötök el a játékban, annál tehetségesebbek lesztek és a megszerzett tapasztalatokkal a városaitok benépesülnek majd olyan épületekkel, amiket már a ti játékidőtökben lehet megszerezni. Holnaptól pedig hozzátok képest is lesznek mindig újabbak.:cool:

Visszakanyarodva az Ereklyekészítéshez. Az ötletet támogatom a már letett és fejlesztésre váró épületek miatt, de kifejezetten szorgalmas munka árán tartanám reálisnak egy univerzális ereklye birtokba vételét. Az eszetekbe jutott már, hogyha a Varázsakadémiában benne vannak a mackók alapjai, akkor annak valamilyen formában lesznek építési lehetőségei is? Biztos vagyok abban, hogy ezek nem kamugyártások, ezzel nincsen még vége ennek, ne temessük azokat az ereklyéket!:)
 

DeletedUser4917

Vendég
Bocsánat , azt hittem az áru ereklyékre gondoltok azért írtam akkorát , az eszembe se jutott , hogy az eventek között lehetne cserélni mert pl biciklipumpával sem szoktam csavart rögzíteni a falba . Épp úgy nem jut eszembe ilyesmi sem mert ez nem vallana Innora az eddigi tapasztalataim alapján.
 
Az univerzális ereklye ott motoszkál az agyamban és nem tudom kiverni a fejemből. Ez a megoldás mindenkinek jó lenne, oda használná fel ahová neki szükséges, legyen az régi, vagy új játékos. A megoldására kell fókuszálnunk, ami beültethető a játékba úgy, hogy ne okozzon sehol felborulást. Én még azt is el tudom képzelni, hogy a Toronyban találok rá meglepetésajándékként az egyik kapunál. Nem gyártható elemként kerülne be a játékba, hanem megnyerhetőként. Valamilyen teljesítési jutalomként. Tehát olyan elem lenne, amiért a fregoliszerepe miatt magasabb értéket képviselve, random jutnánk hozzá, és kicsit komolyabb munkával, mint egy barkácsolás. A Toronyban a lehetőség erre mindenkinek adott (azok számára, akik már tornyozhatnak), csak el kell érte menni.:p

Az egyébként, hogy valaki régi játékos egyáltalán nem baj, ahogyan az sem ha valaki új. Ez egy állapot és ettől nem több, ráadásul változó. Természetesen a kezdő szinten játszóknak sok mindenük nincsen meg a városukban, de ez így van jól. Később kezdték a játékot, hát ne is akarjanak addig nyújtózkodni ameddig nem ér még a takarójuk, de öröm az ürömben, hogy majd idővel lehet ahhoz a takaróhoz újabb darabokat varrni. Az is teljesen normális, hogy egy régi játékos olyan tapasztalatokkal bír, amivel az új még csak a kapisgálás időszakában van, vagy lilája sincsen róla.:rolleyes:

A tapasztalt játékosok első blikkre átlátnak összefüggéseket, ránézésre felismerik a következményeket, gyakorlottan kalkulálnak és a legtöbbször mérlegelnek az építkezéseikkel, fejlesztéseikkel. Ha ezt még meg is osztják a fórum közösségével, az nagyon jó dolog, kicsinek és nagynak egyaránt. Emlékszem amikor még kezdő voltam, hogy csak arra koncentráltam, hogy mindig legyen elegendő lakosom, alapanyagom...de idővel már ettől sokkal több minden kellett. Lassan megtanultam globálisan látni a városomat, annak képességeit, hogy elkerüljem a tanulási fázisban elkövetett torzulásokat. Még most is tanulok...;)

A régi játékos is volt kezdő és vagyunk itt még sokan, akik nem feledkeztek meg erről. Ahogyan akkor is voltak hozzánk mérten már régi játékosok, akiknek ámulattal néztem a városát. DE "A kutya ugat, a karaván halad." Ami addig az ámuldozás tárgya volt, ma már valóság. Már nem számítok új játékosnak, viszont átérzem azt amiről az "újoncok" írnak. Minél több időt töltötök el a játékban, annál tehetségesebbek lesztek és a megszerzett tapasztalatokkal a városaitok benépesülnek majd olyan épületekkel, amiket már a ti játékidőtökben lehet megszerezni. Holnaptól pedig hozzátok képest is lesznek mindig újabbak.:cool:

Visszakanyarodva az Ereklyekészítéshez. Az ötletet támogatom a már letett és fejlesztésre váró épületek miatt, de kifejezetten szorgalmas munka árán tartanám reálisnak egy univerzális ereklye birtokba vételét. Az eszetekbe jutott már, hogyha a Varázsakadémiában benne vannak a mackók alapjai, akkor annak valamilyen formában lesznek építési lehetőségei is? Biztos vagyok abban, hogy ezek nem kamugyártások, ezzel nincsen még vége ennek, ne temessük azokat az ereklyéket!:)
Ehhez csak annyit fűznék hozzá,hogy én nem is kizárólag barkácsolhatóan fogadnám ezt el,sőt..... Azt is írtam,hogy ha nem lehet már fejlesztőt szerezni a macikhoz,egyszerűen vegyék ki a receptek közül,részemről ez meg is oldaná a dolgot.Az,hogy a barkácsolásoknál szerepelnek,de fejlesztő a környéken sincs,nem feltétlen jelenti azt,hogy valaha is lesz még hozzájuk ereklye. A paradicsom szigetet ami alapból is ad 526 T1 nyersit,azt már hónapokkal ezelőtt megszereztem akadémiából,viszont fejlesztőt azóta sem látni sehol.Sem eventben,sem sehol.Ugyan ez a helyzet a macikkal is,azokat is csináltam,szintén feleslegesen.Nem tartom valószínűnek,hogy valaha is vissza hozzák ezekhez az ereklyét,sőt...inkább elvesznek még jó dolgokat,gondolok itt pl a kútra,stb..... Egyre kisebb nyeremények vannak az eventekben is,szerintem csak álmodozás az,hogy régebbi jó dolgok,vagy nagyobb pluszt adó dolgok valaha is vissza kerülnek a játékba..... Csak 3 hónapja játszok,de eddig ezt tapasztaltam,a megnyerhető épületek egyre inkább a kultúra irányába vannak eltolva,nem a valóban használható pluszok felé. Nem csak én látom így szerintem,tekintve,hogy az általam "átélt" eventek alkalmával folyton csak a régiek "siránkozását" olvastam,hogy ez meg az semmit nem ér,meg hogy már lassan nem éri meg eventezni,stb....Ez azért már csak jelent valamit :)
 

DeletedUser4617

Vendég
1.: Akik azt mondták, hogy a javaslatommal túl könnyűvé válna a játék, azok teljes tévedésben vannak szerintem. Egy ereklye megszerzése minden körülmények között nehéz. Eddig akkor voltál sikeres, ha egy event alatt 9 ereklyét összeszedtél és 10-es szintűre meg tudtad építeni az event főépületét. Ha ezt nem tudtad elérni, mert mondjuk csak 7 ereklyét szereztél, akkor nagy valószínűség szerint nem is építetted meg az épületet, mert úgy nem érte meg. Ilyenkor az ereklyékbe fektetett energiád elveszett. (Nem számítva persze a lebontást, de az sovány vigasz.)
Az én javaslatom azt jelenti, hogy ez a befektetett munka nem vész el, hanem egy másik eventnél beválthatod. De nem egy az egyben, mert az tényleg egyszerű lenne, hanem 3-at kellene adnod egyért! Nem értem, miért lenne ez így könnyű?

2.: Valaki írta, hogy túl sok recept lenne már így a Varázsakadémián. Ez az én hibám, nem írtam le, hogy egy külön fülön gondoltam szerepeltetni az ereklyekészítés lehetőségét.

3.: Az univerzális ereklyét jó ötletnek gondolom, támogatom!
 
Fent