• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Visszajelzés Elutasítható küldetések

DeletedUser60

Vendég
eddig minden küldetést tudtam teljesiteni, még a leg zöldebbeket is
tehát a probléma csupán az akarásban van
ezt tapasztalatbol mondom, jelenleg az 56. vagyok, igy nem légből beszélek
volt hogy egymás után 4x is zöld küldetésem lett
a küldetések azért jok igy , mert aki naponta egyszer tud belépni, még az is talál magának küldetést
van hogy naponta 4-5 küldetést is tudok teljesiteni egymás után
 

DeletedUser

Vendég
Itt nem csak arról van szó, hogy valaki akar vagy nem akar küldetéseket csinálni. Tegnap egyik társamnak a testvériségből az volt a küldetése, hogy fejlesszen 2 márvány manufaktúrát. Nem lehetett elutasítani. Acél bónuszos, nincs is márvány manufaktúrája. Így épített 2-t, és fejlesztette őket 2. szintre. Nem probléma, 3 perc alatt készen volt vele, utána bontotta is el őket. Sok értelme volt így a küldinek.
 

DeletedUser

Vendég
Atoumn!
"jelenleg az 56. vagyok". GRATULÁLOK!!
"Itt nem csak arról van szó, hogy valaki akar vagy nem akar küldetéseket csinálni. " "Sok értelme volt így a küldinek."
Ennek a fórum témának nem sok köze van a helyezésedhez.
A második sorban idézettekben van a lényeg! [moderálva] - A személyeskedést kérem hanyagoljuk! - Hoshi
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser60

Vendég
én értem , de megoldhatatlan küldetés nincs !!
maximum kicsit törnöd kell a fejed hogy old meg .
van értelmetlen feladat, az tény !
de a legtöbb feladat célirányos, és jol teljesithető
van ami viszont felesleges -- de itt megint az a kérdés hogy mindenkinek ??????????
u.i: nem azért irtam a helyezésemet mert a helyezés fontos, hanem mert ezzel tudom jelezni hogy előre járok a küldikkel
aki a 10.000. annak esélye sincs megitélni a küldetés helyességét ,mert még nagyon az elején van a játéknak .
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
"aki a 10.000. annak esélye sincs megítélni a küldetés helyességét ,mert még nagyon az elején van a játéknak ." Ebben igazad is van, meg nem is.
Mostani küldetésem: harcolj és nyerj 3 találkozón. Ha jól emlékszem valami hasonló feladatot már kaptam. Teljesítettem, s ok. Most ennek mi a helyessége? A te szavaiddal élve. Teljesíteni fogom, mert ez a játék. Igaz, az én stílusomhoz a tárgyalás közelebb áll. Néha saját magam szórakoztatására harcolok is, de nem " csiklandoz", hogy egy egy találkozót harccal döntsek el.
 

Tessaiga

Erős harcos
Vanek, és társainak hozzászólásaival nagyon is egyet értek. Én még egyet sem dobtam el. Fel sem merült bennem, hogy kellene. Azonban van pár, amit biztos el fogok dobni. Az egyik a - fentebb kivesézett - nem bónuszos manufaktúra építése. (Ha majd el tudom dobni.)
A másik a "Fejlessz x épületet, y szintűre, vagy magasabbra!" típusúak. Ezzel több problémám is van, amiről Hoshival beszéltem is, bár ő nem értett meg, illetve nem értett velem egyet. Ezt a küldit eddig egyszer kaptam meg, de akkor, mikor a szintemhez képest épp "maxon" volt minden olyan típusú épületem. És messze lett volna a techfába a következő fejlesztés. Hely meg másra kellett. A pazarlás meg nem az én játékom (épít, lebont). A másik, hogy igazából nem x épületet kell fejleszteni. Mivel akár ugyanazt az épületet is lehet y, és fölé emelni x szer. Elfogadja.

Én igazából meghatároznám először is azt, hogy mire is akarjuk tartani a küldetéseket?! Ha a játékosokat akarjuk terelni, hogy tudja mi a következő fontos dolog, amivel foglalkoznia kellene, akkor kőkeményen adott játékos, adott helyzetét kell néznie a programnak, mielőtt kiad egy küldit. Ezt nem teszi. Ráadásul aki komolyan játszik, mégha naponta csak egyszer is jön, 3 nap alatt tudja, hogy mi kell neki. Akkor viszont sokkal általánosabb küldik kellenek! A "Fejlessz" kezdetűek törölhetők is, és a harcra buzdítóak is.

Azaz kufárkodással, és harccal is lehet tartományokat pucolni. De mindenki dönthesse el, hogy melyik szimpi. Nem feltétlen kell ezért katonaság. Az olyan küldiket is játékosonként le kéne válogatni. És még lehetne párat mondani. De másról szeretnék már írni. :)

A techfáról.
Nem értem, hogy miért kell kikutatni, olyan manufaktúrákat, amiket sosem fogok megépíteni. Jobb lenne, ha csak lehetőség lenne. De nélkülük nem lehet tovább haladni rajta. Viszont nem is egy bővítési hely kihagyható... :D Hát nem hiszem, hogy sokan teszik.

Ha nem akar valaki katonaságot, miért kell több tucat fejlesztést végig szenvednie?

És azt sem értem, hogy miért nem szabadabb egy kicsit a techfa. Azaz adott vonalon előbb szeretnék fejlesztéseket, mint egy másikon. De nagyon köti a dolgokat egymáshoz.

Nem rég a "fejlett kaszárnya"-'s oszlopig jutottam, de kellett további bővítés, hogy egyáltalán a 2-es szintű manufaktúrából építeni tudjak egyet, ám már nem volt mit kaszabolni. Túl erősek voltak már. (Ráadásul 6 tartomány hiányzott) A lényeg, hogy kivételesen hagyta, hogy oszlopot váltsak. Kettőt is. A kardtáncosok előléptetésével, és egy osztagméret növeléssel is. Persze nem kevés idő volt. És alapvetően nem így van kialakítva a techfa Most szerencsém volt. Persze ezzel lehet vitatkozni. Előre gondolva pár kultúrális fejlesztést is kihagynék.

Persze ennyi bajom legyen. Nem akkora baj, hogy mindent ki kell fejlesztenem, de nagyon más sorrendet választanék. És, mint mindenki lakoshiánnyal, meg hely hiánnyal küzd. Nem mondom, hogy változtatnék ilyen szempontból a techfán, mert ezek miatt van kihívás is a játékban. Egy darabig.
----
Kicsit eltértem a tárgytól, de rengeteg koncepciós "problémám" van. Persze még fejlesztik a játékot.
Ám nem látom, hogy bizonyos dolgok hova is fognak tartani, avagy mire, mit is fognak kitalálni.
A megmaradt 6 ereklye valaha jó lesz valamire is? Miért érzem úgy, hogy pont az én bónuszaimhoz tartozó tartományi ellenfelek a legnehezebbek? Már kezdetleges szinten is varázslót, meg lovagot, és mozsárágyúst ad oda nem is kis létszámban.

Ha az összes bővítési helyet megszerzem mi lesz? Nem kell többet harcolnom, mert nem éri majd meg?

Ugyan ilyen problémám van a küldetésekkel is. A koncepció. Miért vannak? Ha erre a kérdésre választ adnak, akkor majd megoldást is lehet rá keresni.
Ilyen szempontból nem tartom jó ötletnek, hogy eldobhatók, és mindenféle korlátozás nélkül kap az ember újat. Mondjuk lehetne egy eldobás után 1 nap pihi, mint büntetés. Azonban a mostani küldik mellett nem tartanám ezt sem jó ötletnek.
-----
Egy picit kifejteném, hogy miért is aggódom a koncepciók miatt a küldetésekkel összefüggésben.

Nos, jó innos szokás szerint valószínű itt is 1000*1000 méretű a térkép. Kiszámolható, hogy ebből 900 000 a tartományok száma. Ha nem is így van, szép nagy számra kell gondolni. Ennek töredékének kitakarítása után, már nem kapunk majd több bővítési helyet. Plusz olyan seregeket kellene legyőzni, amit lehetetlen. Ebből következik, hogy nem kell majd sereg. Ami alapanyagot is emészt egyben. A techfa előbb-utóbb nem kerül majd fejlesztésre, valahol vége lesz. Ahol megint alapanyagot lehet emészteni. 2 dolog lesz, amire alapanyag kell majd. Az egyik az áruk gyártása, a másik pedig az ereklyegyűjtők részére a tartományokban csencselni. Azonban, ahogy néztem eddig egyre drágább lesz. A főhadi is korlátolja... Tegyük fel, hogy nem kell több ereklye. Mert baromi drága lesz. Akkor viszont csak adott műhelyt tart fent az ember, amivel az árutermelőket kiszolgálja adott idő alatt. Akkor meg már a kultúra bónusz sem kell, mert 70%-ért irdatlan mennyiségű kell. És műhelyek építésével még mindig jobban fog járni az ember. Persze így már az is felmerül az emberben, hogy mi is lesz a játék vége, mert az árut sem fogja tudni mire költeni, ha teljesen kiépíti a városát. :D
-----
És a küldetések. Azok is alapanyagot adnak, ha felépítem a megfelelő mennyiségű műhelyt, akkor pont nem fog érdekelni senkit a küldetés. Max, mint írtam, arra lesz jó, hogy az ereklyéket vásárolja belőle az ember. De kérdéses, hogy minek, mert nem tud majd mit kezdeni a sok áruval... :D

A továbbiakban kérlek, ne írj egymás után több hozzászólást, ha a tiéd volt az utolsó. - Hoshi
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser3

Vendég
Mindenkinek köszönjük a visszajelzéseket a küldetésekkel kapcsolatban. Továbbítjuk őket az illetékeseknek és már elkezdtünk dolgozni a küldetésrendszer újraépítésén. A visszajelzések hatással lesznek arra, milyen irányba dolgozzuk át a rendszert.

Hogy néhány felmerült kérdésre választ adjak:
Jelenleg a küldetések célja a játékosok segítése. Próbál olyan feladatokat adni, hogy a játék minden aspektusában részt vegyetek. Illetve ha valaki valamilyen nyersanyagból hiányt szenved, akkor olyan feladatot ad, ami ezt ki tudja küszöbölni. Tény, hogy van néhány olyan küldetés, ami nem optimális ilyen szempontból (gondolok itt pl. az 1 napos termelést igénylő küldetésekre). Dolgozunk az újraépítésen, egyensúlyozáson. Tudjuk, hogy néhány küldetés jutalma nem éri meg a befektetést, ezzel is foglalkozunk. Mindösszesen türelmet kérünk tőletek, hiszen nem kevés küldetés van a játékban, és ezek mindegyikét átnézni és újragondolni, átírni, hogy egyensúlyban legyenek nem kis munka.

Továbbá: Több helyen olvasva észrevettem, hogy sokan úgy tekintenek a küldetésekre, mint 5 perces kis feladatok, és ha a teljesítésért meg kell dolgozni, akkor az náluk már hiba. Ez nem így van, nem ez a cél. A küldetések célja hosszabb feladatok adása, amin gondolkozni kell, és több lépésben lehet megoldani őket. Például: szerezz X márványereklyét. Ha nincs elég egységed, akkor képezned kell, ráadásul ha nincs szomszédos márványtartomány, akkor el is kell jutni egybe. Igen, ez egy nehezebb feladat, több erőfeszítéssel. Ez is a cél. A játék nem azért van, hogy 5 perc alatt végezni lehessen vele. Abban nincs semmi szórakoztató, semmi kihívást nem nyújt, és nem is az a cél, hogy egy fagolyó egyszerűségű játékot nyújtsunk nektek. Ez nem csak a küldetésekre, hanem minden más részletre is vonatkozik (kutatás, harc, építkezés, stb).

Viszont az nagy örömmel tölt el, hogy sokan nagyon hasznos és részletes leírást adtatok a küldetésekkel kapcsolatban, biztos vagyok benne, hogy a fejlesztőcsapatunk is értékelni fogja a munkát.
Köszönöm a visszajelzéseket, természetesen még jöhetnek, de kérek mindenkit, tartózkodjon az off-tól.
További szép napot, jó játékot mindenkinek! :)
 

DeletedUser

Vendég
Köszönöm a visszajelzéseket, természetesen még jöhetnek, de kérek mindenkit, tartózkodjon az off-tól.
Egy megfigyelés eredményét szeretném jelezni.

Mint már korábban is jeleztem, számomra a küldetéseknek nincs játékélménye, ezért be is ragadt nálam. Majd pár napja, amióta itt ezekről beszélgetünk kezdtem nézni a nálam lévő küldetéseket. Az egyik elutasíthatatlan, és nem is akarom megcsinálni, tehát beragadt. A többinél, a beszélgetéseink hatására elkezdtem teljesíteni, vagy elutasítani.
Az eredmény:
- Szerezz ezer árut. Elfogadva. 60000 arany, 1500 alapanyag bevétel.
- Szerezz négy ezer alapanyagot. Elfogadva. 75000 arany bevétel.
- Készíts 3 csodálatos oltárt. Elutasítva.
- Fejlessz tovább három épületet hatos, vagy magasabb szintre. Elutasítva.
- Készíts három lenyűgöző zászlót. Elutasítva.
- Teljesíts egy tartományt. Elutasítva.
- Fejlessz tovább két műhelyet hatos, vagy magasabb szintre. Elutasítav.
- Képezz ki háromszáz egységet. Elfogadva. 42000 arany 3600 alapanyag bevétel.
Itt ismét a sor elejére ugrunk.
Lehet, hogy ezért nem tartok az 56. helyen, de nem is az a célom. Ez a lista is azért került ide, hátha segíthetem a játékfejlesztőket.
 
Na pont ezért rossz a rendszer, és ezért nem tetszenek a visszaforgó küldik, ha valaki nem akarja megcsinálni a főküldetéseket akkor nem kéne ezeket se kapnia.
Szó se róla én is pörgetek, bár én azért törekszem a főküldik megoldására is, most éppen Lenyűgöző Kőremekmű kéne a városomba, a fejlesztés legkésőbb holnap meglesz aztán épülhet is.

Szóval a rendszer rossz része szerintem az, hogy a lassú küldirendszer lett kipótolva ezekkel a plusz küldetésekkel, ami viszont ha folyton visszatér, akkor ki fogják használni a játékosok azokat, amiket aktuálisan pont meg tudnak oldani, mert ez tulajdonképpen ingyen bevétel.
 

Vanek

Veterán

Pár reakció pár felvetett gondolatra:
- A FoE-ben is amikor elérték a város térkép-méretének határát, akkor a térképet is kibővítették. Itt is ez lesz majd.
- A fejlesztési fa is folyamatosan fog bővülni (ha elég lassan is, de mégis); ha pedig eléri a legvégét (ahogy a FoE esetén is várják, mert ott az utolsó kor jön legközlebb), akkor egy idő után lezárják a játékot (a Lagoonia nevű játékukat viszonylag hamar lezárták, mert pl. a FoE-hez képest hamar el lehetett jutni a végére, vagy legalább olyan részre, ahol már tényleg unalmas volt; így pedig gyorsan fogyott a játékosok létszáma is).
- A fejlesztési fa bővítésével be fognak jönni új épületek is (a legutóbbi InnoTV-ben erről beszéltek is); vagyis egy jó ideig biztosan nem lesz 'kész' a városa senkinek. Maximum átmenetileg.
- Nem mindenre lesz elég a nyersanyag. Ha csak vásárolod a területeket, akkor egy idő után már csak úgy fogod tudni megtenni ezt, ha gyémántot fizetsz érte (gondolom (vagyis saját tipp), figyeli a játék a harccal és vásárlással szerzett területek számát, és ha egyik irányba túlzóan eldől a mérleg, akkor ilyen módon kényszerítenek a másik oldal használatára is).
 

Tessaiga

Erős harcos
Nos az offolás nekem szólt. Bár azokkal a mondatokkal csak próbáltam rávilágítani a dolgok összefüggéseire. Én a fejlesztők helyében átgondolnám, hogy a játéknak mi is lesz a "vége", és ahhoz mérten átalakítanék pár dolgot, ha szükséges. Én két dolgot vennék figyelembe. Az egyik, hogy legyen kihívás is benne, mint az említett hely-lakos hiány. A másik, hogy 2 játékos között, akik hasonló szinten vannak, csak minimális különbség van. Gondolok itt arra, hogy a techfa szinte azonos lesz, a felhasznált épületek is... Persze csak nagy vonalakban kell érteni. Szeretném, ha ennél sokkal nagyobb különbségek lennének. Nem is fejtegetem tovább, mert több, mint valószínű példa nélkül, hogy nem sokan értik. A lényeg, hogy a küldetéseket is - miután meghatároztuk a játék kereteit -, úgy kell kialakítani, hogy illeszkedjen a játékba, és lehetőleg több dologra legyen kihatással.
És a küldetések a kezdeti oktatásos jelleg után, meg tényleg jelentsenek kihívást! Az egy napos termelés nem kihívás. Csak idő kérdése. A fejlessz típusúak meg a játékos jelenlegi helyzetének teljes figyelmen kívül hagyása miatt, csak idegesítőek, mintsem kihívást jelentenének.
 

DeletedUser256

Vendég
En eleg sokat kaszalok a viszzaterokkel:)
En most kezdtem el a treant utani lilat, az elozo visszaterokkel toltottem magam fel alapanyagbol 0-rol 68000-re, csomoszor kufarnal koltve:)
Szoval en minden kor vegen a visszateroket varom:)
 

Tessaiga

Erős harcos
Egy másik gondolat. Mivel eldobhatóak, így könnyen, és gyorsan lehet sok nyersihez jutni, bármi is az. Ebből kifolyólag, ha marad így a játék meggondolandó, hogy a katonaságot teljesen redukálom, és inkább árut termelek, amiből megveszem a tartományokat. Gyorsabban is haladnék, és több helyem is lenne. Ám valamiért nagyon erőlteti a katonaságot a játék. Ami nem zavarna, de a mostani állapotában a játéknak, jobban megéri árukkal kufárkodni, és dobni a nem könnyen befejezhető küldetéseket, ezzel is tömögetve az erszényünk, hogy még több árunk legyen. :)

Azonban a jövőbeni fejlesztések miatt egyelőre nem merem a katonaságot megszüntetni. Főleg, hogy a játék egy részét képezi, és változatosabbá teszi is azt. Azonban, ha maximalista lennék, és csak a hatékonyság számítana, akkor már rég nem lenne. Jelentősebb szerep esetén persze visszaépíteném, képezném, de egyelőre erről nem beszélhetünk.

Azóta egyébként rászoktam, hogy a terveimbe nem illő dolgokkal kapcsolatos küldetéseket dobom, bár így is várok akár 2 napot, hogy teljesíthessek egyet. Sokkal gördülékenyebbek a dolgok így. És sok esetben egy dobott küldi után, rögtön 2-3 egymás után következő, azonnal teljesített. Így már a tudáspont vásárlásaim is darabonként 30000 arany felett vannak mindennel együtt. (ami 60 felettit jelent) A lényeg, hogy így is tele a kassza. És már 20 felett van minden egységemből az osztagszám. Csak csatázni nem tudok igazán menni, mert lealáznak. :D Pedig taktikus vagyok, és több trükköt is alkalmazok, hogy minimalizáljam veszteségeim, de így is csak a szerencsén múlik. Sőt, már többször fújtam visszavonulót. :D
 

DeletedUser198

Vendég
Sziasztok!
Amióta először írtam...megtanultam harcolni:rolleyes:....tehát per pillanat alig várom, hogy visszatérjen az anno elutasított "Szerezz valamennyi acélereklyét és nyerj három/öt csatát!" feladat! Lehet, hogy a játék bizonyos szakaszában nehezek ezek a küldetések....lehet, hogy egyeseket egyáltalán nem vonzza az, hogy teljesítse azokat....sőt!...még mindig azt gondolom, hogy néhány feladat értelmetlen (olyan manufaktúra építése és fejlesztése, ami nálam nem bónuszos)....de összességében jó, hogy vannak ezek a küldetések!:)
Sziasztok!
 

DeletedUser

Vendég
Sziasztok!

Épp most kaptam egy főküldetést, ami eléggé kicsapta nálam a biztosítékot: Legyen 5db Szent Kódex a városodban. A küldetésfán épp előtte léptem át a lila színből a türkizbe. Ez nálam lejárt technológia. Mikor kifejlesztettem a szörny szökőkutakat, gyors osztás szorzás után elbontottam a kódexeket, és felhúztam a helyükre a szökőkutakat. Több helyen is olvastam, hogy a fejlesztők direkt játszanak arra, hogy ami felesleges azt bontsuk, a városokat folyton rendezgessük. Éppen ezért ért teljesen váratlanul ez az elutasíthatatlan küldetés. A testvériségben is rögtön szóltam, hogy el ne bontsák a kódexeket. Nem tudom mennyire mennek a küldetések párhuzamosan az elfekkel, de akkor ott is várható, hogy legyen 5 léghajód, már akkor mikor mindenki a ciklonokat építi? Mert ezt jó lenne előre tudni. Nagyon nem mindegy, hely szempontjából sem. Nekem pl nem lesz elég hozzá egy terület fejlesztés. Nem szeretném ha panaszkodásnak tünne, de miért kényszerítenek arra, hogy lejárt, már elavult épületeket húzzunk fel ismét? Ennek kicsit szívatás szaga van.
 

DeletedUser

Vendég
Nem tartom elavultnak a küldetést, csak nem jött át a miértje. Értem én, hogy kihívás stb... De ha már lehet építeni jóval nagyobb kultúrával rendelkező épületeket ( ami szintén volt jóóóóóóóóóvaaal előtte főküldetés, miszerint legyen egy ínyenc hentesed, legyen egy szörny szökőkutad ) akkor nem értem, mégis hogyan sikerült nekem előre szaladnom.
 

DeletedUser60

Vendég
fogalmam sincs, mi a fejlesztök logikai vonala ?
jelzem nekem is most olyan küldi jön, amit csak épitéssel tudok teljesiteni
de ez van !?
 
Fent