• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Visszajelzés Elutasítható küldetések

Vanek

Veterán
Ez a küldetés tényleg egy elszúrt dolog az embereknél (én is küzdöttem vele, mert a szökőkutak mellett nem volt helyem már kódexekre); szerencsére(?) az elfeknél nem emlékszem ilyenre. Nekem is már sehol nem volt kódexem, amikor ez a küldi bejött. Talán jobb lenne, ha előrébb hoznák, valamikor 'olyasmikorra', amikor még nincs se hentes, se szökőkút (de -ha jók az emlékeim- kódexes küldik voltak korábban is; így oda pont beleférhetne).
 

DeletedUser

Vendég
fogalmam sincs, mi a fejlesztök logikai vonala ?
jelzem nekem is most olyan küldi jön, amit csak épitéssel tudok teljesiteni
de ez van !?


Teljesen igazad van: Ez van. De ha jól tudom ez a topik pont arról szól, hogy leírhassuk a küldetésekről a véleményünket.
 

DeletedUser38

Vendég
Az elavult épületet megtartani szerintem nem célszerű: 1. helyet foglal 2. a fejlettebbek többet hoznak a területükhöz képest. Szerintem csak újraépíteni lebontani gazdaságosabb. Bár ennek az értelme nem sok, mert senki nem bont le ennek a kedvéért más, fejlettebb épület, legyen az bármi.Hát igen. Küldi-körforgás. Mi lesz, ha beépítetted a területed? Na az a pech! Betonfal.
 

Tessaiga

Erős harcos
Hát most találkoztam a napokban több olyan küldetéssel is, amik nagyon elkeserítettek.
Először is, acél, és tekercs bónuszom van. Lesz még varázspor is, de az még pár nap.

A napokban kifogytam a selyemből, azaz igen csak kevés volt raktáron, így megkínált vagy 5 selymes küldetéssel. Ebből nem volt mind eldobható, ha jól emlékszem, de nem okozott problémát. Nem kért építést, ha mégis, akkor eldobható volt. Fogadjuk el az emlékeim, és Hoshi lentebbi gondolatát. :)

Hoshi szerint a küldetések nem arra vannak, hogy gyorsan sok juttatást szerezzünk rövid idő alatt, hanem egyrészt arra, hogy a játékos figyelmét felhívja a játék arra, hogy mivel is kéne foglalkoznia egy kicsit jobban, hogy előre haladjon, és esetlegesen kihívást is jelentsen.
Nem idéztem pontosan, és nem is az ő ócsárlása volt a cél. Egyrészt, kérdezték fentebb a küldetésekkel kapcsolatosan a fejlesztők gondolatait. Ez esetleg válasz lehetett rá. Másrészt pedig ismét vitatkoznék vele pár tény birtokában. Már fentebb is szó volt róla, hogy baromságokat kér rossz időben.

Nos - esetemben -, ez márványos küldetéseket jelent. Valamiféle gólemes sztori, mint az Treantoknál. Bár ott nem kért fát. Na mindegy. Kért 2 márványmanufaktúra továbbfejlesztést. Ez nem is zavart volna, azonban nem eldobható a küldi. Ugyan megcsináltam rövid gondolkodás után, mert csak pár ezer aranyba, meg minimális alapanyagba fájt. (2-őt építettem, aztán fejlesztettem - olcsóbb, és gyorsabb) Nem mellesleg a varázspor manufaktúra közelgő szaga miatt tartalékoltam lakost, és helyet is, így nem volt gond. Aztán most meg 3 márványereklyét kér. Ami megint csak nem eldobható. Ez most azért esik rosszul, mert most takarítottam ki 2 márványos tartományt is, és meg sem nézem, míg ezt írom, hogy van-e még felfedezve. Mivel márványos küldiket ad, a manufaktúrákat sem merem egyelőre lebontani.

A felháborító az, hogy esztelen, és még csak el sem dobható. Tekintve, hogy több, mint 5000 márványom van, és nem arra van a bónuszom. Meg selyemre sincs. (kért 5 ereklyét)

Az, hogy mi eldobható, és mi nem, az is vicces, de bizonyos esetekben csak dühítő. Mint most is. Ne kelljen olyat építenie az embernek, amit nem akar, és még csak jobb sem lesz tőle a játékom. És ezeket ne hívjuk kihívásnak, mert ennyi erővel azt is kérhetné, hogy bontsd le az összes épületed. (persze van, amit nem lehet, ezért a kihívás. :D)

A továbbfejlesztéses küldik rémálmok, ha nem eldobhatók. Egyébként is. Viszont a techfában fejlesszünk ki valamit küldetések eldobhatók?! Több esetben azonnal megszereztem ezeket, mert már rég túl voltam rajta. Most meg nem sokkal volt odébb. Nem dobtam el, mert nem célom a küldetések darálása. Hajlandó vagyok pár napot várni, ha eldobható. A készíts 1 napos dolgokat is megcsinálom. Szóval értelmetlenül dobható el, illetve nem eldobható adott küldi. Én ezt kőkeményen átnézném, és szortíroznék, mi fér bele, és mi nem.

Egy másik érdekes mozzanata a küldiknek, hogy nagyon úgy tűnik, a techfán belüli "korszak"-on kívül semmit sem néz. Sem a bónuszait az embernek, sem, hogy hol jár pontosabban a fejlesztések között, sem az adott helyzetét. Ez így nem tartható sokáig. Ha így folytatja nem kell sok, hogy mindkét küldivel beragadjak. Bár úgy sejtem csak 1 lehet nem eldobható. A lényeg, hogy értelmes küldetések kellenek, és nem kell, hogy eldobhatóak legyenek, de ne ellenkezzen a játék lényegével, és az értelemmel. Mindazonáltal hagyjon szabadteret a többféle játékstílusnak. Gondolok itt pl. arra, ha valaki nem harcol, és megveszi a tartományokat. (a kaszárnya, és fegyvertár fel nem építése sok helyet, és embert kímél meg) Akkor ne kérjen kimondottan harcot több ereklyéért, vagy egy egész tartományra!

Mivel így működik ez az egész, a Hoshi féle elképzeléssel nem is lehet azonosulni. És biztos, hogy nem ez volt a cél, hanem az "idézett" mondatok.

A kérésem csupán az lenne, hogy sokkal komplexebben nézze a program, hogy épp hogy állok, és ne a korszakokhoz legyen csupán igazítva, főleg, hogy így is tévesen kerülnek be bizonyos küldik, mint a léghajó, vagy kódex építése. Ezek még egyszer hangsúlyoznám, nem kihívást jelentenek, hanem csak idegesítik az embert.
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser

Vendég
Próbáltál már küldetések nélkül játszani? :D
Nekem megy.
Már nagyon régóta be van ragadva az egyik küldetés. Előtte szintén be volt ragadva. Ezért én már nem is veszek róla tudomást. Az én játékomnak nem része a küldetés.
 

Tessaiga

Erős harcos
Csak akkor minek van. Merül fel a kérdés. A lényeg, hogy át kell dolgozni. Mostanság találkoztam azzal, hogy fejlesszem ki a fejlett selyem manufaktúrát. Tekercsre van bónuszom, de akkor még nem akartam fejleszteni megfontolásból. Miután teljesítettem a kristálymanufaktúrát kérte. A probléma csak az, hogy egy oszlopban vannak. Ha más sorrendet választok, és előbb a kristályt fejlesztem, akkor megsem kapom? De valószínűbb, hogy azonnal teljesített lett volna. Hogy ne legyenek ilyen anomáliák, azaz ne így legyen azonnal teljesített, lehet ilyen esetben jobb lenne, ha nem csak 2 küldetése lenne az embernek, hanem 3, vagy 4. Ezzelösszefüggésben, előbb teljesítettem az osztagméret növelést, a gólemet, és a bővítést is. Az első kettőre szokott küldetést adni. Még nem tette. Gondolom megint lesz majd azonnal teljesített. Ezért lenne jó, hogy a már elérhetőeket, amikre van küldi, külön listázná a küldetések között. Azaz emelné az elérhető küldetések számát.
 

Vanek

Veterán
Gondolatok...
- Ha elolvasod a küldetés leírását, és kicsit belemélyedsz a történetbe, akkor rá lehet jönni, hogy miért is van a márványos rész - miért kérnek márvány manufaktúra fejlesztést, és miért kérnek márványos bónuszos területfoglalást a gólemeknél (aminek az ellenérzését nem értem; nekem rengeteg gondom volt azzal, hogy a bónuszos termelőimtől kérték az ereklyét - és mivel azokat folyton begyűjtöttem a bónuszok miatt; így azok kérése okozott nagyobb gondot - de meg lehetett oldani).
- Nem kértek olyant, amit nem lehet teljesíteni. Persze, volt olyan (mint a márványosnál), hogy nem a bónuszos területeimet nézték, hanem a történet logikai vonalát vitték tovább; de ezekhez nem kell sok plusz dolog (és külsőre értelmetlennek tűnhet, mert megépíted átmenetileg, aztán már bontod is le - de ha a történetet nézzük, akkor nem sok értelme lenne egy KŐgólemnek fát vagy acélt adni, ha nem tud vele mit kezdeni).
- Lehet, hogy valaki harc nélkül akarja végigvinni a játékot; de ez olyan, mintha a kocog és kidob-ból csak azt a részt játszuk, hogy ki tud 6-ost dobni, és kilépni. A játék arról szól, hogy kicsit harcolj, kicsit kereskedj, kicsit csinálj mindent - és bár a játék nagyobbik részét úgy játszod le, ahogy Neked tetszik; de mindenből kapj egy kicsit.
- A főküldetéseket nem az alapján kapod, hogy Neked mi lenne a legjobb; hanem úgy, ahogy az előre megírt történet folyik. Lehet, hogy Neked nem tetszik, mert előbb fejlesztetted ki a tekercs manufaktúrákat, mint a kristályt; holott a történetben fordítottnak kellett volna lennie; de a történet azért történet, mert egymáshoz kapcsolódnak a dolgok. És hogy ne tudd előre, hogy mi fog jönni; hanem a történetből derüljön ki, mi lesz, merre fog tovább menni a mesélés folyamata. Hogy ne Te válassz, hogy 'most ezt megcsinálom, mert már megvan'; hanem mert X kell Y-hoz; így ezért lesz X előbb a történetben (de ettől Y-t nyugodtan kifejlesztheted előre, csak majd a következő küldetést majd egyből késznek fogja jelezni; hiszen már előre készültél).
 

DeletedUser

Vendég
Gondolatok II.rész...
Nekem olyannak tűnik az egész, mint ha van küldetés , örüljetek neki. Semmi logika nincs benne. Mint már említettem, volt olyan küldetésem, hogy készíts három csodálatos oltárt, majd három lenyűgöző zászlót. Megcsináltam. Selyemből, és márványból bónuszos vagyok. Mind a kettőből van készleten egy pár ezer.
Egy pár napja újra előjöttek ezek a küldetések. Ebben mi az " előre megírt történet"? Jelenleg elutasítottam őket. Igaz azóta vissza visszatérnek. Gondolom, ha teljesítem, akkor egy két hét elteltével újra megkapom.
Ezért van olyan érzésem, hogy azért csináltak egy két / több/ küldetést, hogy neve legyen a gyereknek. Ez olyan mint ha a feleségem két féle kaját tudna elkészíteni. Hétfőn ez van , kedden az, majd szerdán újra ez. Nem mondhatom, hogy nincs kaja....
 

DeletedUser

Vendég
Sziasztok!
Én szeretek küldetésezni. Ha nem lennének számomra unalmas lenne a játék. Itt ugye két küldetésszálon fut a játék. Vannak a mellékküldetések, amik forognak, visszatérnek, koronként kapsz újakat. Itt már ki lett vesézve az egy napos küldetések, csaták, nem bónuszos küldik stb... Egy napos küldetésnél nem csak az a probléma, hogy akkor egy napig malmozok, mert le vannak foglalva a manufaktúráim, hanem hogy egy napra kiesik a piacról az adott árú. Így nemcsak én, de a testvériség többi tagja, is kénytelen egy napig máshonnan beszerezni, akár drágábban, akár a kufártól. Személy szerint örülök, hogy ad annyi szabadságot a játék, hogy eldönthessem kell e a küldetés vagy sem. Még ha többször vissza is tér, most már lazán elutasítom, ha épp úgy látom hogy több napig vacakolnék vele.
A másik ugye a fő küldik, amik meghatározott sorrendben követik egymást, nem lehet elutasítani őket, és egy történetet mesélnek el. Bár ha Vanek nem mondja nekem nem tűnik fel, mert a körítést csak átfutom, és a feladatra koncentrálok, de ígérem mostantól jobban figyelem a mesét is ;)
A probléma inkább ezekben van, mert ezek rá vannak kényszerítve a játékosokra, és vannak benne nagyon bosszantóak is. Pl a már fentebb említett kódexes küldi az embereknél, vagy az elfeknél a márványmanufaktúrák építése akkor is ha más bónusza van az illetőnek. A történet szerint a kőgólemeket kell etetni. Ez szerintem meg lehetne oldani úgy is hogy ne építkezzünk, hanem pl szerezz x mennyiségű márványt a kőgólemek ellátására. A történetbe sincs belenyúlva, a káposzta is megmarad :) A kódexes küldi meg egyszerűen rossz helyen van. Persze nem vagyok játékfejlesztő, ezek csak egy játékos észrevételei.
 

Tessaiga

Erős harcos
Gondolatok...
- Ha elolvasod a küldetés leírását, és kicsit belemélyedsz a történetbe, akkor rá lehet jönni, hogy miért is van a márványos rész - miért kérnek márvány manufaktúra fejlesztést, és miért kérnek márványos bónuszos területfoglalást a gólemeknél (aminek az ellenérzését nem értem; nekem rengeteg gondom volt azzal, hogy a bónuszos termelőimtől kérték az ereklyét - és mivel azokat folyton begyűjtöttem a bónuszok miatt; így azok kérése okozott nagyobb gondot - de meg lehetett oldani).
- Nem kértek olyant, amit nem lehet teljesíteni. Persze, volt olyan (mint a márványosnál), hogy nem a bónuszos területeimet nézték, hanem a történet logikai vonalát vitték tovább; de ezekhez nem kell sok plusz dolog (és külsőre értelmetlennek tűnhet, mert megépíted átmenetileg, aztán már bontod is le - de ha a történetet nézzük, akkor nem sok értelme lenne egy KŐgólemnek fát vagy acélt adni, ha nem tud vele mit kezdeni).
- Lehet, hogy valaki harc nélkül akarja végigvinni a játékot; de ez olyan, mintha a kocog és kidob-ból csak azt a részt játszuk, hogy ki tud 6-ost dobni, és kilépni. A játék arról szól, hogy kicsit harcolj, kicsit kereskedj, kicsit csinálj mindent - és bár a játék nagyobbik részét úgy játszod le, ahogy Neked tetszik; de mindenből kapj egy kicsit.
- A főküldetéseket nem az alapján kapod, hogy Neked mi lenne a legjobb; hanem úgy, ahogy az előre megírt történet folyik. Lehet, hogy Neked nem tetszik, mert előbb fejlesztetted ki a tekercs manufaktúrákat, mint a kristályt; holott a történetben fordítottnak kellett volna lennie; de a történet azért történet, mert egymáshoz kapcsolódnak a dolgok. És hogy ne tudd előre, hogy mi fog jönni; hanem a történetből derüljön ki, mi lesz, merre fog tovább menni a mesélés folyamata. Hogy ne Te válassz, hogy 'most ezt megcsinálom, mert már megvan'; hanem mert X kell Y-hoz; így ezért lesz X előbb a történetben (de ettől Y-t nyugodtan kifejlesztheted előre, csak majd a következő küldetést majd egyből késznek fogja jelezni; hiszen már előre készültél).
Ezzel nincs is probléma. Ez eddig is látszott. És olvastam a küldik szövegét is. Ez is egy vélemény. Ám a küldik eldobhatósága volt az igazi téma. Azzal kapcsolatban írtam. És próbáltam összefüggéseket leírni, a "bosszankodás" mellett. Az értetlenségem a főküldikkel kapcsolatban meg azért van, mert - mint írtad -, ez egy játék. A játék lényege, hogy azt élvezze az ember, és tényleg maga választhassa meg azt a stílust, amelyikkel a legjobban tud azonosulni. Ha erre nincs meg a lehetőség, folyamatos idegesítő dolgok mellett, nem érzi úgy egy idő után senki sem, hogy foglalkoznia kéne vele. Persze ez most nagyon le van sarkítva. És nem ezért fogja abbahagyni az ember a játékot. De pár bug, pár ilyen-olyan marhaság, és azt veszi észre az ember, hogy a 10-es skálán 10-esről, leesett 5-ösre a játék minősítése saját magában. Előbb-utóbb ez már elég indok lesz a befejezéshez. Persze nem mondom egyáltalán, hogy ez most így van, mert elég jól áll bugok terén ez a játék még, de ha valamit jobbá, vagy optimálisabbá lehet tenni, akkor miért ne? :)
 

DeletedUser38

Vendég
de ha valamit jobbá, vagy optimálisabbá lehet tenni, akkor miért ne? :)
végülis azért van az a topik és megvitathatjuk a dolgokat. Az "értelmetlen", visszahúzó küldetések eldobhatóságáról lenne szó. Van 1 történek, rendben, de hadd dönthesse el ki-ki maga, hogy éri azt el. Küldetések nélkül valóban nehezebb, de mégis könnyebb az visszahúzó kérések nélkül.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:
Fent