• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Lezárva Ellenség erejének csökkentése

DeletedUser3281

Vendég
Pár hete kezdtem a játékot, elég szépen haladok.
Egy valamit viszont észre vettem, hogy az ásvány területeket védő erők ereje és létszáma jóval magasabb mint amit gyártani tudunk.
Még a paladinommal is 30 paladin nem bánt el 32+32 ijjász csaj + 56+56 banditával, Próbáltam más egységekkel is kombinálni persze,De Persze én egységeim elvesznek, de az ellenséges gépé meg automatikusan vissza regenerálódik nehogy már esetleg 2-3 nekifutással leverhessem áááááááááá :)
Ötletem a következő, ennyit tehetnének már a játékban, ha már ilyen horibilis erelyű meg létszámú ellenfél van, legalább 1 napig ne regenerálódjanak, Legyen egy egy napos interballum vagy levered őket akár 3 nekifutásra vagy nem mert másnapra lenne ujra fullos az ellen.
Kicsit unfairnak látom azért a gépi harcosok és nem gépiek erőviszonyait.
 

Dizel1

Veterán
Sajnos a harc a játék elején az én kedvemet is elvette. Fejlesztgettem vadászkutya hűséggel, de sosem nyertem. Ráadásul a kérdőjelekre kattintva nagyon gyenge leírások bukkannak elő. Igaz ugyan, hogy a Wiki-n apró részletekig le van írva minden, de két dologra felhívnám a figyelmet. Egy kezdő játékosnak nem nagyon jut eszébe a Wiki-n tanulmányi utat futni, mert egyrészt azt sem tudja, hogy van ilyen, másrészt ha megtalálja, annyi információ szakad rá az emberre, hogy játékban szerzett tapasztalatok nélkül használhatatlan. A sok kudarc után mindent kitöröltem. A kaszárnyámhoz még út sem vezetett. Aztán a bajnokik miatt újra megpróbáltam, de elenyésző sikereim voltak. Játékmesteri instrukciókkal mindent megértettem, és azóta tépázom az ellenséget. A felvetéssel mégis egyet értek. Valamit mindenképpen lehetne javítani a harcon, mert bár a bajnokikon irtok, de "odakinn" nem harcolok. Képtelenség pótolni a sereget. Hogy mire, mi lenne a megoldás, nem tudom. Azzal viszont egyet értek, hogy valamit lehetne rajta javítani.
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser3281

Vendég
Igazából a kinti harcra egy nagyon egyszerű megoldást írtam amit a fejlesztőknek meg kellene csinálni csak, Hogy ha neki esek (XXX) létszámú sereggel és vereséget szenvedek akkor az ellenség létszáma se regenerálódjon, legalább is 1 nap kiosztással, és így az ember ha újra nekifut legalább annyival kevesebbe megy bele amennyit az első kőrben le tudott verni.
DE ÍGY HOGY CSata után újra fullossá válik, szinte lehetetlennek tűnő dolog, főleg hogy a kinti seregek nem csak létszámban nagyobbak amit okés hogy az ember fejlesztésekkel egyensúlyozhat de hogy az ellenség ereje ráadásként 10-20x osa a mienknek meg az élet ereje is az már piszkosul gáz és szemét dolog.
Ha már harcolunk és vesztünk és vesszük a fáradtságot hogy újra neki esünk hátha na majd most címszóval, akkor legalább ha már bakák 100 ait veszítjük el annyi legyen hogy az ellenség és fodjon azaz ne menjen vissza a létszáma.
Persze már csak az a kérdés hogy a kedves fejlesztők ezt az ötletet miként méltatják, és fogadják el, és milyen kerülős meg kitérős agyon magyarázó kertelést dob erre a témára amivel lerázza majd magáról a felelőséget.
 

DeletedUser2286

Vendég
Én már több, mint egy éve játszom. Az elején érdekes volt a harc, lehetett nyerni. De egy idő után tuti eljut az ember (vagy az elf ;-) ) egy olyan szintre, hogy képtelenség győzni. Tartományra pedig szükség van a városbővítéshez, meg az sem elhanyagolható, ha több emberrel tudsz felár nélkül kereskedni. Már úgy voltam vele, hogy kidobom az épületeket, úgysem harcolok, minek legyenek...
Aztán rájöttem, hogy hol jönnek még jól. Bajnokságban használható a hadsereg, de ha vki nincs benn egy Testvériségben, akkor tényleg felesleges képeznie a katonákat, semmire sem jók. :-(
A felvetésed jó. Így valóban nem lenne annyira lehangoló kikapni, mert tudnád, hogy még 1-2 próbálkozás és elfogynak. És érdemes lenne minden fajta egységet készíteni, mert - nekem például - hiába van 12 féle harcosom, a felüket nem használom csatában, mert van náluk jobb. Ezzel a felvetéssel viszont a "kegyelemdöfést" meg lehetne adni akár velük is és az "erősebbeket" tartalékolhatnánk.
 

DeletedUser3281

Vendég
Bajnokság az okés, végig teljesítettem egyes egyedűl az 1 ső szintet mind a 6 csillagot csatákkal egyet sem vásároltam ki, de a kinti térkép az más tészta az az unfair szinte lehetetlen..
 

Dizel1

Veterán
Az a helyzet, hogy - amint írtam - én sem tudtam mit kezdeni a harccal. Ti sem tudtok. Lehet nyerni kinn is. Ha akarod írok egy pár dolgot arról, amit tanultam az egyik játékmestertől egy megkeresésemmel. De keress meg privátban! Nem akarok ötletet adni itt a fejlesztésre, hogy még a nehezet is megnehezíthessék az írásom nyomán.
 

DeletedUser1637

Vendég
Nem akarok ötletet adni itt a fejlesztésre, hogy még a nehezet is megnehezíthessék az írásom nyomán.
Semmiképpen nem így gondolkodnak a fejlesztők. Ha vannak tapasztalataid, azzal sokat segítenél a kezdő játékosoknak, ha leírnád. Nem ide, hanem nyitottam erre egy témát, amit ide kattintva elérhetsz. Biztosan sok kezdő hálás lesz. :)
 

Dizel1

Veterán
Semmiképpen nem így gondolkodnak a fejlesztők. Ha vannak tapasztalataid, azzal sokat segítenél a kezdő játékosoknak, ha leírnád. Nem ide, hanem nyitottam erre egy témát, amit ide kattintva elérhetsz. Biztosan sok kezdő hálás lesz. :)
Kedves Berea!
Veled leveleztem. Te segítettél rengeteget. A csapatom néhány tagját ez alapján, illetve a levélváltásainkkal tanítottam meg a harcra. Amit már többször köszöntem meg. És ezúton is megteszek. Megnézem a nyitott témádat, és meglátom.
 

DeletedUser1637

Vendég
Kedves Berea!
Veled leveleztem. Te segítettél rengeteget. A csapatom néhány tagját ez alapján, illetve a levélváltásainkkal tanítottam meg a harcra. Amit már többször köszöntem meg. És ezúton is megteszek. Megnézem a nyitott témádat, és meglátom.
Kedves @Dizel1 ! :)Bevallom, már nem emlékeztem. Annak nagyon örülök, ha sikerült használható tanácsot adnom. :)
 

Wiccara

Veterán
Valamit mindenképpen lehetne javítani a harcon
Nagyon sok segítséget ad nekem a fórum, ha éppen olyat írnék, amit még nem olvastam, elnézést az ismétlésért.
Emlékeim szerint kornicska már felvetette, és remek ötlet, hogy valamiféle bűbájt a katonai vonalon is használhatnánk.
Ezen kívül vannak és szaporodnak az inaktív rúnák ( naná, hogy abból jön, ami már meg van építve..), ezeket is fel lehetne használni alkalmi harci kedv, sebzés, pajzs- és egyéb ajzószerekhez. Hasonlóan a mogyiküldetés egy nyereményéhez, ami pl a távolsági egységeknek adott 5 nap adrenalint.
 

DeletedUser3108

Vendég
vannak és szaporodnak az inaktív rúnák ( naná, hogy abból jön, ami már meg van építve..), ezeket is fel lehetne használni alkalmi harci kedv, sebzés, pajzs- és egyéb ajzószerekhez.
Ezek a rúnák még kelleni fognak, amint 6., 11., 16.szintre fejleszted a csodáidat, mert ott ismét rúnakört kell kirakni.
 

DeletedUser3281

Vendég
Véleményem szerint nem is igazán a feleslegessé vált azaz inaktív runa vagy nem a gond hisz ha lenne is ilyen az is alkalmazható lenne mint felvetettem már az ötletet új bűbájokra. HP és Sebzés növelés időszakos még ha csak 2 órás is és a bűbáj legyen készithető 1 nap os intervallummal. mégis sok segítség lenne az amúgy is túlhúzott erős MAP os ellenfelek ellen és ezekkel több céluvá válna a varázsakadémia is. Hisz vannak nyeremény épületek is ilyenek bár ha azok ideje lejár már csak diszek helyet foglalnak, és a bűbáj ez miatt hasznosabb lenne.
Legalább is addig rengeteg segítség lenne míg valaki nem tud építeni olyan csodát ami ezeket támogatja, de még azoknak is ez egy kis bonus lenne..Harcászati szempontból kicsit ha nem is sokat támogatná a játékot. Csak kérdés a felvetést hogy értékeli a fejlesztő csapat és az hogy mennyi játékos támogatja az ötletet.
 

nlstemplar

Veterán
Ez egyszerűen megoldható bűbáj nélkül is. Beteszel 1 db íjász csapatot, benézel a csatatérre és ha mindent jól megnéztél, akkor feladod a harcot. A vadőrt a 20-as kezdeményezésével nem nagyon előzik be, de ha nincs akkor jó a dryad is vagy végső esetben a sima íjász is.

Éppen azért emlegettem a ködjárókat, ugyan azon hozzá szólásomban , mivel a ködjárók 21-es kezdeményezésükkel megelőznek mindenkit, a vadőrt is.
 
Fent