• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Egy elbűvölő fa

Shapira

Tapasztalt építő
eddig úgy tűnik hiába küzdök szóval nagyon jól hangzik ...csak pár napja játszom,ha lennél szíves felhomályosítani,hol is kezdjem az olvasgatást a témában esetleg melyik részemre gyúrjak,megköszönném :D
A földgömbön 1 óra múlva megjelenik egy sátor az jelzi a bajnokság kezdetét.Átlépsz a térképre a már felfedezett területeken jelenik majd meg,melyiket tudod teljesíteni.
Itt sok minden van.
https://hu.forum.elvenar.com/index.php?threads/tanácsok-kezdőknek.98/
vagy itt.
https://hu.forum.elvenar.com/index.php?threads/gyakran-ismételt-kérdések.42/
Vagy itt.
.wiki.elvenar.com/ihttps://hundex.php?title=Főoldal
 
Utoljára szerkesztve:

Dimapollo

Újonc
Bocsi, nem voltam gép közelben! De úgy látom a többiek felhomályosítottak! ;) Remélem megoldódott a bűbáj problémád! :)
Abszolút!Először azt hittem zászlósnak lenni kiváltság,erre kiderült,hogy énis az lehetek...a wikiben is benne van minden,csak ott nem volt kivel csevegni :D és már az első tartományomnál megkaptam a bájomat..utólag is köszönet mindenkinek...szépeket.. ;)
 

Sancy

Újonc
Azt szeretném kérdezni hogy egy kisebb pontú játékosnak miért ad kevesebb kultúrát az elbűvölő fa mint a nagyobb pontszámmal rendelkezőnek?
A kis pontú játékosnak ugyanannyiba kerül minden és neki nehezebb összeszedni a hozzávalókat!
 

DeletedUser1637

Vendég
Azt szeretném kérdezni hogy egy kisebb pontú játékosnak miért ad kevesebb kultúrát az elbűvölő fa mint a nagyobb pontszámmal rendelkezőnek?
A kis pontú játékosnak ugyanannyiba kerül minden és neki nehezebb összeszedni a hozzávalókat!
Nem nehezebb összeszedni, maximum a bűbájt, ha még nincs Varázsakadémiája, de arra ott a szomszédolás és a Bajnokság, ott is lehet szerezni.
Nem egészen úgy van, hogy a kis játékosnak ugyanannyiba kerül minden, mint a kicsinek. Vegyük példának a felderítés költségét. Míg a kicsiknek pár 100E aranyba kerül (vagy annyiba sem), és pár óra alatt felderít 1 tartományt, addig a nagyoknak több millió aranyba, és -2-3 napba telik 1 tartomány felfedezése, és itt most jócskán kell felderíteni. Minimum 4 tartomány kell, vagy 3, meg egy félig felderített, de ez csak akkor elég, ha eljut a játékos a Bajnokság végéig a 20. feladatig, és sikerül megszereznie a 24 ereklyét a Bajnokságban. Katona is sokkal több kell, ami többe kerül, ha még tud harcolni, vagy ha már kivásárolni tud csak, akkor rengeteg árú (50-100E, vagy több/tartományt). A nagyobb játékosok többségének már milliós arany kell 1db tp vásárlásához. Nekik több aranyat és alapanyagot kér az esemény (szintfüggő), a 2.;7.; 10.-12. feladatokhoz is. A feladatok kétharmada többe kerül a nagyoknak. Aztán ott van még az is, hogy egy kisebb játékosnak egy 500-1000 kultúrát adó épület nagyon sokat lendít a játékán, míg egy nagy játékos kultúra szintje ezt észre se venné 50-80 ezres kultúraigény mellett, így a nagyoknak nem érné meg játszaniuk. Minden szintfüggő a játékban, hogy lehetőleg mindenkinek megérje részt vennie az eseményeken. ;)
 

GreenKnight

Veterán
Azt szeretném kérdezni hogy egy kisebb pontú játékosnak miért ad kevesebb kultúrát az elbűvölő fa mint a nagyobb pontszámmal rendelkezőnek?
A kis pontú játékosnak ugyanannyiba kerül minden és neki nehezebb összeszedni a hozzávalókat!
Kedves Sanci!

Ebből a gondolatmenetből csak az "ugyanannyiba kerül minden" nem stimmel:
- 3. feladat: Vásárolj 1 TP-t. Ez nekem éppen bő 1M aranyamba kerül. És neked?
- 6. feladat: Oldj meg 3 találkozót. Nekem a felderítési időm 2 nap körüli, tehát nagyjából 2 naponta tudok 8 találkozót teljesíteni.
- 7. feladat: Szerezz aranyat. Ehhez nekem 192K aranyra volt szükség, viszont egyes szinten ez csak 1.800
- 10, 11. feladat: Nekem 101K kalapácsot kellet összehozni. Ugyanez egyes szinten 1K
- 12. feladat: Már "csak" 80K kalapács az igény a 800-zal szemben.
- 14. feladat: 2 nap egy felderítés építésre meg vagy van hely vagy nincs, de az is idő.
- 16. feladat: A manna vagy egyéb anyag megtermelésének függvényében több nap is lehet egy technológia kikutatása.
- 18. feladat: 1,635K arany kell XI-es szinten.
- 21. feladat: 24 találkozó az 3 tartomány, ami több nap a felderítési idő miatt.

Én nem tudom kinek a nehezebb, mert minden szintnek megvannak a maga nehézségei. De ha nem sikerül a fát megszerezni akkor is örülhetsz a közben öledbe potyogó ajándékoknak.
 

Sancy

Újonc
Tévedésben vagy én sem kezdő vagyok nekem 2300 kultúrát ad a fa és az a sok kalapács meg ingyom bingyom építek 5 vagy 10 1 szintű műhelyt és kész nem darabszám hanem hányszor készíts! Ha vége lebontom egyszerű vagy ez bug?
Ha tudod a feladatsort és sokan tudják akkor felkészülsz és csak akkor fejezel be egy kutatást ha épp kel!
Játszottam több online játékon kisebb nagyobb sikerrel de itt még gyerekcipőben jár a fejlesztés Kutatás, nagy titok övezi az egészet csak akkor tudod hogy mi kell a következőhöz ha kifejleszted.
 

Kfutil

Tag
15.költs el 30 tudáspontot - segítség ha Inspiráló meditációt használok, ami + 10 helyet ad. Kérdés használhatok ismét egyet és akkor +20 helyem lesz?
 

DeletedUser1701

Vendég
15.költs el 30 tudáspontot - segítség ha Inspiráló meditációt használok, ami + 10 helyet ad. Kérdés használhatok ismét egyet és akkor +20 helyem lesz?
Az Inspiráló Meditációt csak egyszer lehet felhasználni, hatása 48 órán keresztül él, tehát nem tudsz +20 Tp-t raktározni az alap 10 mellé.:) A 30 Tudáspontot egyébként nem egyszerre kell felhasználnod, ha egyesével költöd el őket akkor is számolni fogja a feladat.;)
 

DeletedUser1637

Vendég
Tévedésben vagy én sem kezdő vagyok nekem 2300 kultúrát ad a fa
Ebben az esetben nem értem a felvetésedet. :)
nem darabszám hanem hányszor készíts!
Ez valóban ugyanannyi mindenkinek, viszont kisebb hányad az ilyen feladat.
Ha tudod a feladatsort és sokan tudják akkor felkészülsz és csak akkor fejezel be egy kutatást ha épp kel!
Vagy akkor oldja fel (legalábbis a nagyobbak), amikor rendelkezésére áll a megfelelő mennyiségű fajspecifikus alapanyag. ;) Arra kicsit nehezebb felkészülni előre.
A többi részét a hozzászólásodnak, bevallom nem egészen értettem.o_O
 

Shapira

Tapasztalt építő
A többi részét a hozzászólásodnak, bevallom nem egészen értettem.o_O[/QUOTE]

Bevallom én sem értem a problémáját.Ugye összesen kell 27 ,1x3 meg 1x24 találkozót megoldani.Nekem sajnos nem volt szerencsém és éppen nem volt felfedezve tartományom és várnom kellett majd 2 napot,a másik 3 az újabb 7-8 nap attól függően,hogy tudsz játékba belépni és ugye nem kevés arany ,ami milliós tétel és azért közben a városodat is fejleszteni kell.Ami kisebb koromban sokkal könnyebb volt,mondjuk nem anyagi része de a tartományt felfedezni igen.
 

DeletedUser997

Vendég
nem darabszám hanem hányszor készíts!

pontosabban úgy volt, hogy készíts pl. 5 x 9 órás termelést PLUSZ szerezz hozzá 72000 db szerszámot! a termelésen kívül! és itt a buktatója a pici műhelyeknek, mert beleszámolja a 9 órás termelést is, ami az 1. szinten kb 6 db...
szóval de, darabszám is. :)
 

Shapira

Tapasztalt építő
pontosabban úgy volt, hogy készíts pl. 5 x 9 órás termelést PLUSZ szerezz hozzá 72000 db szerszámot! a termelésen kívül! és itt a buktatója a pici műhelyeknek, mert beleszámolja a 9 órás termelést is, ami az 1. szinten kb 6 db...
szóval de, darabszám is. :)
De a kicsiknél nem 72000 ezret kér hanem a szintjüknek megfelelőt,mondjuk 500-t.Nem tudom mert tőlem is 72 ezer körülit kért.
 

Shapira

Tapasztalt építő
Nekem markánsan más a véleményem:
kicsiként is végigvihető és viszonylag nagyként is. Simán
Összesen ha 4 nap telt el tán a 2 hétből és már megy a kesergés, hogy jajjajj.
Mintha nem lenne rá még irdatlan sok idő és a vasárnapi gyónásig kész kéne lenni :D
A legközelebbi gyónásomig tuti kész leszek de nem csak ezzel hanem az egész Elvenarral.:p:p:p:D:D:D;)
 

DeletedUser1923

Vendég
Sziasztok,
ha az elbűvölő fát ládanyitás után veszem át akkor az már az új szinten lesz??? :confused: (A feladatokat már megoldottam és ki lett pipálva az utolsó feladat is de két kutatásra vagyok a láda nyitástól)
 

DeletedUser1923

Vendég
Akkor a felfedezők kikutatása után már egy magasabb szintű fát vehetek át? :confused:
 
Fent