• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Diplomácia, Nagykövetségi épület

Felfedezéseket és területszerző tárgyalásokat támogató Nagykövetségi (Diplomáciai) épület


  • Összes szavazó
    30
  • A szavazás lezárult .
Státusz
Nem lehet hozzászólni.

Vanek

Veterán
Lehet, hogy Hoshi jónak gondolja az alapötletet, és még az sem kizárt, hogy továbbítani fogja - viszont szerintem a fejlesztők nem fogják beépíteni ezt a játékba. Ha valakinek kell a minél hamarabbi területszerzés, akkor megveheti a lehetőséget gyémántért; és éppen ezért nem fognak a fejlesztők külön ingyenes és 'gyorsabb' alternatívát ajánlani, hogy minél hamarabb elérhető legyen a szerezhető tartományok maximuma (mert ez maximalizálva van, ha valaki utánaszámol). Ezzel már megint csak a saját játékotokat rontjátok, mert végigszaladtok a fejlesztési fán, meg az elérhető területeken, aztán megint nem tudtok majd hónapokig mit csinálni.
Ráadásul a felderítőknél meg ott a mindenkori fejezetek elején a felderítőkre vonatkozó, ami csökkenti a költségeket, és csökkenti az időt is. Mondom ezt úgy, hogy itt 216 területem van, a bétán meg 236 (és nem vettem gyémántért semmit).

Ja, és csak megjegyzés: ha valaki azt írja, hogy már X felhasználója van, az jobb, ha megnézi a szabályokat - ugyanis ez szabálysértés, ami kizárást vonhat maga után (vagy legalábbis ezt kellene, hogy vonjon).
 

DeletedUser188

Vendég
Ja, és csak megjegyzés: ha valaki azt írja, hogy már X felhasználója van, az jobb, ha megnézi a szabályokat - ugyanis ez szabálysértés, ami kizárást vonhat maga után (vagy legalábbis ezt kellene, hogy vonjon).

Azt esetleg elfelejtetted hogy a játék kb. fél év alatt végig játszható és már elég régen megy több nemzetközi szerveren + teszten?
Én hivatalosan kértem ÉdiBaba-s fiókomra fióktörlést itt - amit meg is kaptam és új játékot új várost kezdtem. Többen tanúsíthatják, mert ugyanabban a szöviben játszom...
 

Vanek

Veterán
Igen, a törpés részig kicsit több, mint fél év alatt végigjátszható; de a játék még nincs egy éves sem. A nemzetközikre gondoltam, de nem hiszem, hogy ezért regisztrálna ~10 ország szervereire valaki, hogy több, mint 10 acca legyen (igen, most azzal sem számoltam, hogy 1 országban akár 10 szerver is lehetne).

Egyébként meg: "akinek nem inge, ..."
 

DeletedUser379

Vendég
Szerintem ez nagyon rossz ötlet. Ahogy fejlődnek a manufaktúrák úgy növekszik a szakasz méret. Ez megbontaná az egyensúlyt, csak tárgyalni lenne értelme. Ha valaki béna valamihez, ne akarja úgy alakítani a játékot, hogy neki előny legyen belőle! Ha a játékos vállalja a nehezebb csatát igenis járjon jobban!
Nem kell, hogy feltétlenül könnyebb legyen tárgyalni mint harcolni.
ez már csak az árakon és arányokon múlik.
 

DeletedUser725

Vendég
Lehet, hogy Hoshi jónak gondolja az alapötletet, és még az sem kizárt, hogy továbbítani fogja - viszont szerintem a fejlesztők nem fogják beépíteni ezt a játékba.
Szerintem ez elválik egyenlőre még csak felvetés ! Vélemény természetes lehurrogás viszont nem szép dolog :) Személy szerint igen is jó ötletnek találom én is szép lassan haladok nem szándékoznék előre galoppolni hogy ne élvezem ki minden kis részét a játéknak de ez kicsi segítség lenne aminek örülnék :)
 

Xenia

Veterán
...
Sokféle stratégiai játék része az egyezkedés, alkudozás. Elvenarban is van rá lehetőség (sőtt van rá külön küldetés is, hogy egyezkedj...) a tartományok elfoglalásánál. Ezt az alkudozást, egyezkedést egyetlen épület sem támogatja.
..
A Kaszárnyához fejlesztéseiben igazodó méretű Nagykövetség épület.
A kaszárnya fejleszthetőségéhez hasonlóan ezt is lehessen méretében , fejlesztgetni, növelni, és az alkudozást olcsóbbá tehesse. Letétele után ez se legyen lebontható, de jó lenne ha nem lenne kötelező, hanem csak választható.

Lehet, hogy Hoshi jónak gondolja az alapötletet, és még az sem kizárt, hogy továbbítani fogja - viszont szerintem a fejlesztők nem fogják beépíteni ezt a játékba. ...
Edibaba remélem, hogy neked lesz igazad és a fejlesztőknek - úgy ahogy Hoshinak is - tetszeni fog az ötlet csak úgy, mint sokunknak. Gondolom, hogy megvalósításakor nem 5x5-ös területre terveznék, - hanem nagyobbra - ami sajnos annyira nem lenne jó nekünk, de én is feláldoznék pár kockát egy ilyen épületre. :D
Személy szerint azt sem értem, hogy ha tárgyalunk, akkor sok áruba kerül az egy tp., ha harcolunk és nyerünk, akkor is csak egy tp-t kapunk. Harc esetén miért nem kapjuk meg az árut is a tp mellé?
 

DeletedUser434

Vendég
Sziasztok! :)

Támogatom, mindamellett, hogy "harcos típus" Vagyok, szeretek harcolni (215 befejezett tartományom van pillanatnyilag, ami még csak, nem is sok), és nem venném ki a harc lehetőségét a játékból, semmiképpen!! :)

Ahogy @sanimi is mondta, ez egy új alternatívát hozna a játékba, egy új játékstílust, miért is ne lehetne?!?!? :)

És bizony, ahogy egyre jobban távolodunk el a városunktól, a külső zónákban már, néha muszáj alkudni, mert akkora az ellen, hogy a veszteségekkel együtt, egyszerűen nem érné meg a harc (gondolok itt, a kárba ment alapanyagra, amit az osztagok képzésére fordítottunk), akkor sem, ha végül diadalt is aratunk... :(

Jó lenne egy ilyen intézmény, akkor esetleg a tárgyalási költségek is csökkennének! :)
 

DeletedUser1013

Vendég
Egyetértek az előttem felszólalókkal.
Ez az épület nem egy kiskapu a "lusták" számára, hanem a kaszárnya bizonyos szintű pótolása azoknak akik vagy nem jeleskednek a harcban vagy nem szeretik túlságosan azt. Éppen ezért van 2 lehetőség egy tartomány elfoglalására. Így is van olyan terület amihez nem elég csak a harc. Van, hogy ha már 3* futsz neki inkább megveszed :) Ahogy nő a területed annál keményebb összeget kér el érte. Ez csak egy pici segítség mindannak aki tárgyalni szeret.
 

DeletedUser188

Vendég
Sziasztok! :)

Támogatom, mindamellett, hogy "harcos típus" Vagyok, szeretek harcolni (215 befejezett tartományom van pillanatnyilag, ami még csak, nem is sok), és nem venném ki a harc lehetőségét a játékból, semmiképpen!! :)

Ahogy @sanimi is mondta, ez egy új alternatívát hozna a játékba, egy új játékstílust, miért is ne lehetne?!?!? :)

És bizony, ahogy egyre jobban távolodunk el a városunktól, a külső zónákban már, néha muszáj alkudni, mert akkora az ellen, hogy a veszteségekkel együtt, egyszerűen nem érné meg a harc (gondolok itt, a kárba ment alapanyagra, amit az osztagok képzésére fordítottunk), akkor sem, ha végül diadalt is aratunk... :(

Jó lenne egy ilyen intézmény, akkor esetleg a tárgyalási költségek is csökkennének! :)

A javaslatot azért vetettem fel a játék ezen szakaszán , mert igaz hogy cőke, de vérprofi informatikus mérnök vagyok, és tökéletesen látom előre a játékfejlesztés időbeliségét. Több hónapnak kell eltelnie mire ezt (elfogadás esetén) leprogramozzák és bevezetik a játékba. Ekkorra a játékosok nagy része már a 200 + esetleg 300+ tartománynál fog járni és lehet a nyolcadik korban a techfán. Eddigre mindenképpen hasznos leenne egy iylen kis mütyür játéképület - szőke rózsaszin puszik kis szivecskékkel - kivéve riácskának , mert ő utálja :D cupp cupp
 

DeletedUser513

Vendég
Harcos vagyok. Nem kenyerem az egyezkedés, de nekem is be kell látnom, hogy olykor sajnos nincs már más alternatíva! Nincs megfelelő egységvariáció, mert az ellenség seregének összetétele, és mennyisége, valamint ezek a tereptárgyakkal kombinálva olyan pöpec módon vannak feltálalva, hogy rá kell döbbenünk már a harc elején: Itt bizony mi leszünk ma a terítéken! (Kivéve ha az orkok között lehet szétcsapni entekkel /treant/... de ez édeskevés, és ritka csemege. Muhaha!)
Már előfordul, hogy vásárlásra fanyalodom... Ez meg - véleményem szerint - elég nehézkes annak, aki a kard mellett döntött, már az elején!
Ennek ellenére, nálam ide-oda billeg a mérleg a témában. Támogatom, de valahol ellene is vagyok a kezdeményezésnek.

(Az meg, hogy kinek van "igaza" a támogatók, és az ellenzők között, csupán nézőpont kérdése, mert van itt igazság mindkét oldalon... )
 

DeletedUser3

Vendég
Időközben felvetettem még az ötletet pár másik CM-nek más szerverekről, nekik is tetszett, de fenntartásokkal, főleg azokkal, amiket itt megfogalmaztatok. Nyilván, HA ez elfogadásra kerül, akkor erősen el kell gondolkozni azon, hogy hogyan legyen megtartva az egyensúly. Értem itt ez alatt főként az épület méretét. Akkora épületnek kellene lennie, amihez fel kell szabadítani valamekkora területet a városban, így csökkentve a termelést, de a bónusszal mégis megérje. Említésre kerültek a gyémántok is, ez is egy érvényes szempont (sajnos, vagy szerencsére... mindenki döntse el magának). Aztán a balansz kidolgozása után jön a mechanika kidolgozása, grafika, közben a folyamatban lévő fejlesztésekkel történő összedolgozás, tehát ez nyilván nem egy kis munka lenne, bármennyire is annak tűnik.

Ja és @Vanek-ot meg ne bántsátok, leírta a véleményét, és igaza is van ebből a szempontból. Pont ezért nehéz a döntés, mindkét csapatnak vannak jó érvei és ellenérvei.

Aludni fogok rá még egyet, addig még hátha ír valaki. :)
 

DeletedUser188

Vendég
Időközben felvetettem még az ötletet pár másik CM-nek más szerverekről, nekik is tetszett, de fenntartásokkal, főleg azokkal, amiket itt megfogalmaztatok. Nyilván, HA ez elfogadásra kerül, akkor erősen el kell gondolkozni azon, hogy hogyan legyen megtartva az egyensúly. Értem itt ez alatt főként az épület méretét. Akkora épületnek kellene lennie, amihez fel kell szabadítani valamekkora területet a városban, így csökkentve a termelést, de a bónusszal mégis megérje. Említésre kerültek a gyémántok is, ez is egy érvényes szempont (sajnos, vagy szerencsére... mindenki döntse el magának). Aztán a balansz kidolgozása után jön a mechanika kidolgozása, grafika, közben a folyamatban lévő fejlesztésekkel történő összedolgozás, tehát ez nyilván nem egy kis munka lenne, bármennyire is annak tűnik.

Ja és @Vanek-ot meg ne bántsátok, leírta a véleményét, és igaza is van ebből a szempontból. Pont ezért nehéz a döntés, mindkét csapatnak vannak jó érvei és ellenérvei.

Aludni fogok rá még egyet, addig még hátha ír valaki. :)

Kedves Hoshi!

Ne csak egyet aludj , hanem aludd ki magad rendesen :D A fórum alapból 7 napot ad a szavazásra. Nem feltétlenül kell mindent 1 nap alatt ( vagy kevesebb) eldönteni. ( Tudtad hogy még kajákba is a jobb dolgok nagyon sokáig készülnek? pl a Húsvéti szendvicsünkre a sonkát 3 hétig pácolják, és csak utána füstölik XD)
Viccet félre téve. Nem csak légből kapott ötletem van erre a dologra hanem kész tervem. Építők és kaszárnya méretben gondolkodva kezdeti épületnek 3*3-asunk van. Ez kibírható, letehető. Diplomata épületbe se okozna gondot még kezdő városnak sem egy 3*3-as épület ha adja azokat a bónuszokat amiket a kaszárnya %-ban. A főépülettől kifelé körönkénti zónákra bontva a területeinket a sereg mibe kerül, menyi befektetéssel és veszteséggel hódítható meg mennyi terület ? Diplomácia nélkül mennyibe kerül megvenni? Zónánként mennyit lehessen alkudni ? Na itt jön a seregezős összehasonlító elemzés , és a % számítás. (és mert profi vagyok mindent azért én se árulok el ingyen) puszik :D
 

DeletedUser256

Vendég
Szerintem továbbíthatod, minden anti-harcos támogatni fogja :D
Nem csak az Antal-harcosok :D Én is támogatom, bár szívesebben harcolok... :cool:

Régen játszottam, csak abbahagytam költözés és építkezés miatt. 114 tartományig jutottam. Nem olyan nehéz csak gondolkodni kell!
Nem tudom, Te hogy vagy ezzel, de eddigi gondolkozásmódom szerint a 114 kevesebb volt a 250-nél, de úgy tűnik, ezt újra kell gondolnom... :D
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser624

Vendég
"Felfedezéseket és területszerző tárgyalásokat támogató Nagykövetségi (Diplomáciai) épület"

Ezzel csak az a baj, hogy már mikor idejöttem a fórumra, szinte azonnal leírtam mint hibát, hogy ugyan miféle tárgyalásról van itt szó? Az hogy rákattintok egy gombra, amihez hozzá van rendelve egy nyersanyag? Mi tárgyalás ezen?! Ez egy sima vásárlás, nem több!
A tárgyalás (egyezkedés) egy folyamat, van egy kiinduló ár, ami idővel változhat. Ez minijátéktól kezdve bármi lehet. Tehát pont akkor lehessen elfogadni a felajánlott (kevésbé megérő) nyersanyagmennyiséget mondjuk, ha valakinek nincs türelme végigjátszani a minijátékot (tárgyalást).
De legalább olyan legyen, hogy mondjuk legyen 3-4 féle nyersanyag ajánlat, és abból én kiválasztom a nekem legjobban megfelelőt! Ezt akkor már távolról ugyan, de lehetne "tárgyalás"-nak nevezni.

Amúgy az ötletet támogatom (az előzőek figyelembevételével), bár megvan az esélye hogy kicsit megbontja a játék egyensúlyát (már ha van neki egyáltalán). Lásd például:

Ezt majd akkor megbeszéljük, amikor több mint 20-30 tartományod már van :p:D
200-250 tartomány felett már egyébként sem nagyon lehet harcolni sok helyen és a fizetendö meg horrorisztikus

Én még csak közelítek a 200-hoz, de valóban nem lehet harcolni mindig, sőt egészen biztos hogy nem. Már ránézésre megmondja az ember hogy még el sem éri az ellent de már a felét kinyírják távolról. Mondjuk jó arány, hogy ehhez a számhoz képest nemrég kezdtem el a törpöket, szóval lesz még előléptetés meg osztagméret növelés.
A tündérek bejövételével az is látszik, hogy kicsit későn jöttek be, hiszen látható hogy csomó osztagméret növelés van benne, tehát akik kinyírták a fát és ültek a semmiben, azok sokkal nehezebben hódíthattak mint azok, akik most mondjuk a törpök után tudnak rögtön a tündérekre lépni. Tehát amiatt támogatni az ötletet, hogy könnyítse a területszerzést, azt elméleti hibának tartom, hiszen ezt a fa megoldja ha megkésve is, hiszen a a tündérek kicsit késve érkeztek. Viszont játékszínesítésre, kombináció lehetőségek növelésére, szerintem jó ötlet! A leprogramozhatóságát sem látom olyan vészesnek, hiszen az épület fejlettségétől függően ad egy bizonyos fajta módosítót a "tárgyalásos" képlethez.
 

DeletedUser379

Vendég
ezt itt most betenném egy nagy spoilerbe ha lehetne, de a tárgyalásos részt sztem is ki lehetne dolgozni kissé cizelláltabban, pl így (a zöld szövegrészek lehetnének a gombok a tárgyalás folyamán) :

- Agyoniste'! ADJON ISTEN
- Fogagyiste'...
- Osz' ki ennek a kacska sártengernek a vezíre? VÉTELI ÉRDEKLŐDÉS
- Micsoda? Ejj ecsém fordítva ülsz te a lovon hallod e...amúgymeg én.
- Má me mé? Csak nem tán aszongya hogy megérne EZ valamit? POZÍCIÓ JAVÍTÁSA ÓCSÁRLÁSSAL
- attó' függ..
- mitő'?
- há' hogy meg kellene vegyem, vagy neked kell é...
- ez a ganyédomb e? nekem ugyan nem...de ha mégis, há' mibe fájna? VÉTELI SZÁNDÉK JELZÉSE
- mire gondoltál szép ecsém?
- egy fél lovat adnék érte... AJÁNLAT (mellette egy csúszka amivel a szóban forgó lovat 10 és 100% közötti mértékben ajánlhatnánk meg)
- hmmm....hosszába vagy amúgy félbe?...má' csak azé' hogy a nyereg rajt vón é...
- legyen kereszbe a fél nyereggel... NYEREG FELAJÁNLÁSA (megegyező mértékben a már beállított lóaránnyal)
- megaaa... ziphone!
- mi nyavaja töri kigyelmedet? tán lázas... ALKU
- akkó' nincs üzlet...
- fele iphone? ALKU
- üsse kő!
- estére osz' ne találjak itt egy lelket se! MEGEGYEZÉS
- megmég annyit tudok engedni aaa zárbul, hogyaaaa zanyóst...no azt itthagynám...


Egyebekben :
Kellemes Húsvétot Mindenkinek!
:)
 

DeletedUser929

Vendég
Inkább a tartományi harcokat kellene újragondolni. Sok játékosnak elmegy a kedve a harctól, ugyanis az esetek többségében nagyon aránytalanul vannak megállapítva a tartományi legyőzendő egységek összetétele és a méretük is.
Jó lenne ha kb. a tartományi 8 ereklyéből 4-et meg lehetne szerezni katonailag, de ez szinte lehetetlen.

Szerintem a diplomáciai épület felesleges. Legalábbis a tartományokkal való tárgyalásokhoz.

Esetleg azt lehetne még megoldani, hogy a testvériségi tagoktól lehessen kölcsönözni harci egységeket a tartományi harcokhoz. Hogy amikor 8 egységgel találom magam szemben, akkor én is le tudjak rakni a harchoz 5 egységnél többet.

Apropó a zsoldosok épületéről mikor és hol tudhatunk meg többet???
 

DeletedUser624

Vendég
- Agyoniste'! ADJON ISTEN
- Fogagyiste'...
(...)
:)

Na igen, így néz ki egy tárgyalás valójában, erről beszélek. Az hogy rákattintok egy értékre, az sima vásárlás, nem több.

Inkább a tartományi harcokat kellene újragondolni. Sok játékosnak elmegy a kedve a harctól, ugyanis az esetek többségében nagyon aránytalanul vannak megállapítva a tartományi legyőzendő egységek összetétele és a méretük is.
Jó lenne ha kb. a tartományi 8 ereklyéből 4-et meg lehetne szerezni katonailag, de ez szinte lehetetlen.
(...)

Ez a játék nem arra van hogy végigrohanj rajta 1 hónap alatt, ha megnézed a fát, az egységek erősödnek, és egységméret növelés is van jócskán, tehát ahogy haladsz a fán, úgy leszel egyre erősebb a harcokban. Valamennyire meg van ez tervezve. Ha minden tartományt lazán legyőznél, akkor mi lenne a kihívás? Arról nem beszélve hogy aránytalanul sok ereklyéhez jutnál rövid idő alatt, ami által borulna a játék "egyensúlya".
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent