• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!
  • Kedves Vendég,

    Amennyiben hibát szeretnél bejelenteni, kérjük olvasd el előbb az erre vonatkozó leírásunkat, annak érdekében hogy meggyorsítsd a javítás folyamatát!

    Ha belépési problémákba ütköztél, vagy a szerver nem elérhető, kérjük, lépj kapcsolatba velünk!

    Köszöni együttműködésed az Elvenar Csapata!

Bezárt a kisállat eledel gyár?

Nazaroff

Tapasztalt építő
Most már kimondottan irigykedek rád :) nekem jó esetben ha 3 kis állat eledel , ha össze jön 1 héten ilyen heti 5-ről nem is álmodom :D.
"A bajnoki 6 körhöz szerintem neked se kell 5 állateledel :) "
ezt úgy értettem a nélkül is megtudod csinálni....ilyen optimális esetekre hogy mindent tudjál hozzá etetni .....nem hiszek már az elvenárba ....
A javaslatomat is már kínomba írtam hogy hetek óta akkor nem találkoztam a barkácsolásba szabadon engedett egység fejlesztéssel és toronyba se sikerült törppáncél készítőt se nyernem .
Az a fura, hogy a torony mostanában 2 törp páncélkészitőt is ad,és ijász, bűbáj támogató épületből is hegyet lehet rekeszteni, de ha a veszteségeket, nézem, akkor ezeket "elrontották" mert bár letettem ezeket, de régen volt ilyen nagy seregveszteségem, mint a múlt héten
Tuti hogy valamit variáltak a játékegyensúllyal :(
 

Nazaroff

Tapasztalt építő
Relatív. :) Nem a mennyiség, hanem a minőség a lényeg. ;) 1 db Kombinált Katalizátor 34 Vízió port jelent. Ha a Vörös Panda Mestert megeteted, akkor +3 VP-t kapsz mellé. Nos, nekem 2 ilyenem is van, és mind a kettő 10-es szintű, tehát, az +6 VP. Ha egy héten belül sikerül kifognom 2 ilyen receptet, akkor kb. 99.9%-os aránnyal biztos, hogy megvan a 100 Vp, ami = ládanyitás :) Tehát, nekem is ugyanolyan fontos, hogy legyen Állateledel, mint neked, s másoknak is. Csak annyi, hogy én másra használom. De mit érne nekem az Állateledel, ha nincs hova tennem? Így viszont van.
Ez igy pazarlás :)
Tegyél le Holdkőtárakat, meg tornyozz, és hegyekben fog állni a kombináló katalizátor. És onnan kezdve annyi vizióport termelsz amennyit nem szégyelsz :) Ráadásul amit termelsz még haszna is van
 

Herannin

Erős harcos
Optimális esetben még több is. Sorolom:
1 tűzfőnix
2 alkonyfőnix
1 barnamedve
1 jegesmedve
És akkor a többi mind éhes marad
Na, akkor az optimális eset:
-Szükséges épületek: Tűzfőnix 10es, Jegesmedve 5-10es, Alkonyfőnix 10es, D111-időugrás 26 vagy felette -->bajnoki várakozás 0-2 óra.
-Első heti bajnoki kezdés és befejezés szombat-->Tűzfőnix, Alkonyfőnix, Jegesmedve 1-1-1 állateledel.
-Második heti bajnoki kezdés és befejezés kedd-szerda -->Tűzfőnix, Alkonyfőnix 1-1 állateledel.

Tehát 2 heti bajnokit 5 állateledelből ki lehet hozni, ami heti 2.5 db állateledel.
Megjegyzem, így a +25-50% életerőt, íjász sebzést, mágus sebzést adó 5 napos épületek is 2 heti bajnokira felhasználhatóak, így ezekkel is lehet spórolni, vagy erősebb bajnokit lehet letolni.

Barna medvét minden héten elvileg nem kellene etetni, hanem várni vele pár hetet és akkor 1 etetéssel 1-2 hónapra betermelni gyorsítókkal a katonákat.
Hamvas főnixet meg kb 1-2 havonta 1x kell etetni, azt nem érdemes számolni.

Nyilván ha egyáltalán nem kapsz egy héten állateledelt, az gond és engem is zavar a varázsakadémia felhígulása, de próbálok alkalmazkodni.
 
Utoljára szerkesztve:

Nazaroff

Tapasztalt építő
Na, akkor az optimális eset:
-Szükséges épületek: Tűzfőnix 10es, Jegesmedve 5-10es, Alkonyfőnix 10es, D111-időugrás 26 vagy felette -->bajnoki várakozás 0-2 óra.
-Első heti bajnoki kezdés és befejezés szombat-->Tűzfőnix, Alkonyfőnix, Jegesmedve 1-1-1 állateledel.
-Második heti bajnoki kezdés és befejezés kedd-szerda -->Tűzfőnix, Alkonyfőnix 1-1 állateledel.

Tehát 2 heti bajnokit 5 állateledelből ki lehet hozni, ami heti 2.5 db állateledel.
Megjegyzem, így a +25-50% életerőt, íjász sebzést, mágus sebzést adó 5 napos épületek is 2 heti bajnokira felhasználhatóak, így ezekkel is lehet spórolni, vagy erősebb bajnokit lehet letolni.

Barna medvét minden héten elvileg nem kellene etetni, hanem várni vele pár hetet és akkor 1 etetéssel 1-2 hónapra betermelni gyorsítókkal a katonákat.
Hamvas főnixet meg kb 1-2 havonta 1x kell etetni, azt nem érdemes számolni.

Nyilván ha egyáltalán nem kapsz egy héten állateledelt, az gond és engem is zavar a varázsakadémia felhígulása, de próbálok alkalmazkodni.
Amit leírtál lehetséges.
De!
Szerintem Te kevered a az optimális és a lehetséges fogalmát.
Az optimális nem kényszerit, arra hogy egy beszűkült időkeretben játszak.
Arra sem kényszerít, az eventekben kért torony, felderítői harc, vagy csak simán harci műveleteket erre a szűk intervallumra próbáljam beszuszakolni. Ami álltalában nem lehetséges, ezért csúszok az eventekkel.
Szóval lehetséges, de NEM optimális.
Jó játékot
 

Herannin

Erős harcos
Amit leírtál lehetséges.
De!
Szerintem Te kevered a az optimális és a lehetséges fogalmát.
Az optimális nem kényszerit, arra hogy egy beszűkült időkeretben játszak.
Arra sem kényszerít, az eventekben kért torony, felderítői harc, vagy csak simán harci műveleteket erre a szűk intervallumra próbáljam beszuszakolni. Ami álltalában nem lehetséges, ezért csúszok az eventekkel.
Szóval lehetséges, de NEM optimális.
Jó játékot
Nem veszekedni akartam, csak segíteni. Szerintem optimális fogalma szerint azt jelenti, hogy egy bizonyos szempont szerinti legjobb (de csak egy hülye mérnök vagyok).
Amit írtam, az a lehető legkevesebb kisállat eledel felhasználás szempontjából a legjobb ;) Nyilván, ha a kisállat eledel a hiánycikk és emiatt a lehető legkevesebb eledel felhasználása a legfontosabb szempont, akkor más tényezők, mint a bajnokizás időkerete (ami kb az egyetlen ahová kellenek a főnixek meg a jegesmaci), korlátok közé fog szorulni. Ha két paraméter függ egymástól, akkor az egyik paraméter minimalizálása azt okozza, hogy egy másik paramétert nem választhatunk meg szabadon.
Amúgy a felderítőzést simán leharcolja szerintem bárki tűzfőnix vagy segédépületek nélkül is (esetemben legalábbis).
Ami meg az event részt illeti, a bajnokiból az 1-10-ig sátrakat simán meghagyhatod arra az esetre, ha az event miatt kell bajnokit csinálni, vagy ereklyét gyűjteni, mert az első pár szintet mindenféle segítség nélkül le lehet harcolni szinte 0 veszteséggel.
 

Laci0212

Erős harcos
Sziasztok
Másnál is előfordul, hogy napokig (2-3) nem hoz fel eledelt a barkács?
Azért nevetséges, hogy 200 gyémántba kerül 1-et szerezni!Pontosabban nem nevetséges, hanem bosszantó, és dühítő.
Mi a fenének akkor a sok eventes "etethető" épület?!
Kritikán aluli!
 

Mihaszna

Veterán
Az egyik városomban nem tudom (mire) felhasználni.. Egyik város.jpg

A másikban meg.. nem tudom.. kedvem sincs hozzá, hogy használjam, meg.. mittudomén' :) Másik város.jpg

Egyébként napi szinten 1 recept bejön. Főleg ahol a több van.
 

Nazaroff

Tapasztalt építő
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Laci0212

Erős harcos
Az egyik városomban nem tudom (mire) felhasználni.. 3632 bővítmény megtekintése

A másikban meg.. nem tudom.. kedvem sincs hozzá, hogy használjam, meg.. mittudomén' :) 3633 bővítmény megtekintése

Egyébként napi szinten 1 recept bejön. Főleg ahol a több van.
Szerencsés vagy!Számomra elképzelhetetlen, hogy ennyit összegyűjtsek.Mondjuk fabrikálásból sem,pedig ad is, és folyamatosan azzal megy az akadémia.
Használod ezeket néha?
 

Mihaszna

Veterán
Megnéztem a városod. Szerintem te nem is játszól. Igy nem csoda hogy nincs szükséged állateledelre.

Nem hát. Ezért van nekem annyi, amennyi, ezért tartok jelenleg a 17. fejezetben, ezért vannak az alapvető épületeim a kor szelleméhez igazítva, s nyilván az esemény épületeket is a regisztráció során kaptam meg, mint ahogy a területbővítéseket is, amiért más játékosok megdolgoztak/megdolgoznak. Nem azért van nekem ennyi, mert nem játszok, hanem mert ahogy a való életben, úgy a játékban is alkalmazkodni kell. Szórhatnám én égre-földre a megspórolt dolgaimat, de akkor ott tartanék, ahol a legtöbb játékos, s valószínűleg én is hasonlóképpen vélekednék más emberekről, ahogy most te is teszed. Volt egy időszak, mikor a Vörös Pandamestert etettem folyamatosan a + VP-k miatt, de most pihentetem egy kicsit. Kitudja, mit hoz a játék, s mire lehet majd még felhasználni. ;)

Mondjuk fabrikálásból sem,pedig ad is, és folyamatosan azzal megy az akadémia.
Használod ezeket néha?

A Fabrikálásból több, mint 200-at lőttem el 2 manufaktúrára, így fejenként több, mint 60 napnyi bájolást kaptak. Még van belőle 30 valamennyi nap hátra. :).
 

Calyr

Veterán
Szerencsés vagy!Számomra elképzelhetetlen, hogy ennyit összegyűjtsek.Mondjuk fabrikálásból sem,pedig ad is, és folyamatosan azzal megy az akadémia.
Használod ezeket néha?
Egy ilyen bejegyzés könnyen "kinek nagyobb a..." érzést kelthet, de hidd el, nem ezért válaszolok, és nem is a magamutogatás végett - hanem hogy legyen itt másféle infó is. Mert a helyzet tényleg nem rózsás, de azért nem is teljesen rossz.
Én is azt tapasztalom, hogy mintha egyre kevésbé lehetne jó dolgokat barkácsolni. De folyamatos barkács mellett nekem jó régóta átlagban heti 5-6 eledel jön. Jobb heteken a napi egy is megvan.
Tény, hogy ehhez havonta ezres nagyságrendben költök gyémit recept pörgetésekre (ha nincs jó, mindig újat kérek).

Eddig ebbe nem nagyon gondoltam bele, de mivel régóta sok százas az eledelem (inkább nem is írom le, mennyi), ez azt jelenti, hogy a folyamatos felhasználás mellett is nagyon lassan, de folyamatosan nő. Folyamatos felhasználás= hetente 4-5 db tűzfőnixre, kétnaponta 1 a vörös pandára, az event miatt 1-2 a hamvas főnixre (2 van letéve), és amikor olyanom van, a jegesmedvét is megetetem, hogy nullás várakozással menjen le a bajnoki.

Nyilván annyi helyzeti előnyöm van, hogy már a kezdetektől figyelek a spórolós felhasználásra, így amikortól elkezdett csökkenni az eledel elérési esélye, én már jó ideje vigyáztam ara, hogy sose menjek 100 db alá (akkoriban még volt értelme a bajnokikra vésztartalékot képezni).

A Winys városommal kb. csak lazítgatok, jóval kevesebb energiát teszek bele, mint a másikra. A bajnoki és torony ott is megy, event is, ezek viszik az eledelt, de az egyenleg ott is kb. ugyanúgy heti +1-2 db, és a 100+ tartalék másfél év alatt összejött.
Szóval én azt tapasztalom, hogy egyáltalán nem lehetetlen ez, minden darabért meg kell küzdeni, de sok munkával és sok idővel összehozható.
Itt teszem hozzá, hogy tudok olyan játékosól is, aki meg azt tapasztalja, hogy havi pár darab eledel esik be nála a barkácsba - tehát sajnos lehetnek extra peches esetek. De amiket az Inno szokott mondani, hogy hosszú távon ezek kiegyenlítik egymást, abban lehet valami. Nekem is volt olyan időszakom, hogy legalább fél évig egyetlen árva törp páncélt sem sikerült szerezni, pedig mindig maxoltam a tornyot, és volt, amikor 3-4 plusz misztikus ládát is nyitottam erre. Sosem az jött be, közben meg láttam csapattársakat, akik hetente 2-3-at is nyertek. Nem is volt egyszerű ezt higgadtan tudomásul venni. :D Aztán később meg nekem volt egy-egy jobb hullám, aztán megint nem, és tényleg semmi logika nincs benne. Jön, ahogy jön.
Illetve néha tényleg az az ember érzése, hogy a játék mögött van egy MI, amely igyekszik segíteni az alacsony vérnyomáson. :D Amikor bejött a toronyba a vazsilakó és műhely, többen heteken át rá voltunk izgulva arra, hogy hurrá, kis mázlival az összes lakót és műhelyt lecserélhetjük ilyenre. Csak hát pont ezeket adja be a legkisebb eséllyel ugye. Jól emlékszem, sok hónap eltelt, mire be-beesett egy ilyen vagy olyan.
Node ez a folyamat nem állt meg, így azóta annyiszor jött ilyen véletlen, hogy ha lehetne, nyithatnék egy kis és nagykereskedést is belőlük, az életben nem fogom őket letenni (a két világon összesen a kettő fajtából van vagy 30 feleslegbe).
De egyébként ez morbid is tud ám lenni - Winyn lakó kellene, ott műhely jön állandóan (7 van lenn, több már tuti nem kell), Arendyllen meg lakóból jött jóval több. Mintha a kis dög tudná, mi az, ami pont nem oda kell. :D
Summa summárum: én jó ideje el tudtam engedni azt, hogy ráfeszüljek arra, épp mikor mit lehet nyerni. Végül is bármi jön, az extra, maximum épp nekünk nincs rá szükségünk. Ha még még olyan is jön, ami jól jöhet, ebben a játékban kb. az az igazi meglepetés. ;) :) :D
 
Utoljára szerkesztve:

Laci0212

Erős harcos
Egy ilyen bejegyzés könnyen "kinek nagyobb a..." érzést kelthet, de hidd el, nem ezért válaszolok, és nem is a magamutogatás végett - hanem hogy legyen itt másféle infó is. Mert a helyzet tényleg nem rózsás, de azért nem is teljesen rossz.
Én is azt tapasztalom, hogy mintha egyre kevésbé lehetne jó dolgokat barkácsolni. De folyamatos barkács mellett nekem jó régóta átlagban heti 5-6 eledel jön. Jobb heteken a napi egy is megvan.
Tény, hogy ehhez havonta ezres nagyságrendben költök gyémit recept pörgetésekre (ha nincs jó, mindig újat kérek).

Eddig ebbe nem nagyon gondoltam bele, de mivel régóta sok százas az eledelem (inkább nem is írom le, mennyi), ez azt jelenti, hogy a folyamatos felhasználás mellett is nagyon lassan, de folyamatosan nő. Folyamatos felhasználás= hetente 4-5 db tűzfőnixre, kétnaponta 1 a vörös pandára, az event miatt 1-2 a hamvas főnixre (2 van letéve), és amikor olyanom van, a jegesmedvét is megetetem, hogy nullás várakozással menjen le a bajnoki.

Nyilván annyi helyzeti előnyöm van, hogy már a kezdetektől figyelek a spórolós felhasználásra, így amikortól elkezdett csökkenni az eledel elérési esélye, én már jó ideje vigyáztam ara, hogy sose menjek 100 db alá (akkoriban még volt értelme a bajnokikra vésztartalékot képezni).

A Winys városommal kb. csak lazítgatok, jóval kevesebb energiát teszek bele, mint a másikra. A bajnoki és torony ott is megy, event is, ezek viszik az eledelt, de az egyenleg ott is kb. ugyanúgy heti +1-2 db, és a 100+ tartalék másfél év alatt összejött.
Szóval én azt tapasztalom, hogy egyáltalán nem lehetetlen ez, minden darabért meg kell küzdeni, de sok munkával és sok idővel összehozható.
Itt teszem hozzá, hogy tudok olyan játékosól is, aki meg azt tapasztalja, hogy havi pár darab eledel esik be nála a barkácsba - tehát sajnos lehetnek extra peches esetek. De amiket az Inno szokott mondani, hogy hosszú távon ezek kiegyenlítik egymást, abban lehet valami. Nekem is volt olyan időszakom, hogy legalább fél évig egyetlen árva törp páncélt sem sikerült szerezni, pedig mindig maxoltam a tornyot, és volt, amikor 3-4 plusz misztikus ládát is nyitottam erre. Sosem az jött be, közben meg láttam csapattársakat, akik hetente 2-3-at is nyertek. Nem is volt egyszerű ezt higgadtan tudomásul venni. :D Aztán később meg nekem volt egy-egy jobb hullám, aztán megint nem, és tényleg semmi logika nincs benne. Jön, ahogy jön.
Illetve néha tényleg az az ember érzése, hogy a játék mögött van egy MI, amely igyekszik segíteni az alacsony vérnyomáson. :D Amikor bejött a toronyba a vazsilakó és műhely, többen heteken át rá voltunk izgulva arra, hogy hurrá, kis mázlival az összes lakót és műhelyt lecserélhetjük ilyenre. Csak hát pont ezeket adja be a legkisebb eséllyel ugye. Jól emlékszem, sok hónap eltelt, mire be-beesett egy ilyen vagy olyan.
Node ez a folyamat nem állt meg, így azóta annyiszor jött ilyen véletlen, hogy ha lehetne, nyithatnék egy kis és nagykereskedést is belőlük, az életben nem fogom őket letenni (a két világon összesen a kettő fajtából van vagy 30 feleslegbe).
De egyébként ez morbid is tud ám lenni - Winyn lakó kellene, ott műhely jön állandóan (7 van lenn, több már tuti nem kell), Arendyllen meg lakóból jött jóval több. Mintha a kis dög tudná, mi az, ami pont nem oda kell. :D
Summa summárum: én jó ideje el tudtam engedni azt, hogy ráfeszüljek arra, épp mikor mit lehet nyerni. Végül is bármi jön, az extra, maximum épp nekünk nincs rá szükségünk. Ha még még olyan is jön, ami jól jöhet, ebben a játékban kb. az az igazi meglepetés. ;) :) :D
Tudod Calyr,nincs semmi olyan abban amit leírtál,ami ne lenne úgy.
Tapasztaltam (om) én is,de kb.2 hónapja a Tűzfőnix etetéséhez nem kapok eleget.Olyan is volt,hogy 5 egy korty tisztaság, és 150 gyémánt kellett 1-hez.A jegesmedvém már a raktárban pihen,8-as szintű főnixet ki sem rakom.Heti 4-5 db-bal beérném,de valahogy annyi se jön, és nem azért mert nem nézem a barkácsot.Viszont a bajnoki 10 ládához elengedhetetlen számomra a Tűzfőnix használata,ezért bosszant ennyire a hiánya.
20 sátras bajnokival, nem lenne gondom,de több kell,pedig 2 várossal játszom a csoportunkban.
Viszont a véletlen generátornál az az algoritmus talán tényleg tudja, hogy mi az ami kell vagy nem.
Egyébként a tesóságomban megkérdezettek sem panaszkodnak a hiánya miatt, ezért kérdeztem itt.
Köszi, hogy írtál!
 
Fent