• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Továbbítva Belépés idejének a kiírása

Támogatod a javaslatot?

  • Támogatom

    Szavazatok: 18 94,7%
  • Nem támogatom

    Szavazatok: 1 5,3%

  • Összes szavazó
    19
  • A szavazás lezárult .
Státusz
Nem lehet hozzászólni.

sleeky41

Veterán
Sziasztok!

Minden testvériségnél volt már úgy, hogy játékost kerestetek de a játékos keresése listából nem derül ki :( ki az aki még aktívan játszik és ki az aki már lehet több napja be sem lépett. Sajnos van, hogy hiába írunk levelet arra sem jön válasz és marad a reménykedés talán a következőnél több szerencsénk lesz.
Felesleges levélírást lehetne megoldani az ötletemmel.

1604588847261.png


Mindenki ismeri a listát és látni lehet, hogy a játékos nincs belépve egy testvériségbe sem. De lehet hiába írok neki nem válaszol.

Viszont a piros részt amit beraktam a fényképnél azt betennék a játékba akkor már egyből lehetne tudni, hogy a játékos nem aktív tehát valószínűleg nem is fog válaszolni a levelemre. Vagy éppen pár órája bent volt tehát olvashatja a levelet és ha akar akkor tudna csatlakozni hozzánk. Akár még lehetne olyan oszlop is ahol be lehetne állítani akar e csatlakozni egyáltalán valakihez ezt jelezné a zöld pont vagy éppen nem akar senkihez sem menni az lenne a piros x.
Így könnyebb lenne mindenkinek keresni aktív játékost.
 

Mihaszna

Veterán
Az ,,utoljára aktív volt" részt támogatom. A másikat, a ,,csatlakozna e vagy sem" részt pedig feleslegesnek tartom. Ha látom, hogy aktív és nincs testvériségben, akkor a meghívót kiküldhetem nyugodtan, aztán majd az illető eldönti, hogy szeretne e csatlakozni avagy sem. Esetleg egy olyat eltudnék képzelni, hogy ha valaki elutasítja a csatlakozást, akkor a rendszer küld egy értesítőt róla (a Főmágusnak), így a bizonytalanságnak valamelyest megoldódik. Annyi, hogy nem tudom, hogy az aktivitás mérő/jelző dolog nem számít e személyes dolognak, de szerintem nem.

Ettől függetlenül támogatom az ötletet.
 

Rikari

Veterán
Támogatnám az ötletet, ha eljut a szavazásig, hogy a listában bármilyen megoldással, de látszódjon az aktivitás mindenkinél és a szándék, ha éppen nincsen valaki testvériségben. Ez nagyban megkönnyítené az új tagok toborzását. Nem küldözgetnénk csatlakozó leveleket feleslegesen senkinek. Ha valakit keresünk akkor azt látnánk, hogy mikor volt bent utoljára és ha írtunk neki akkor valószínű olvasta is, ha kinyitotta a levelezőjét. A levelek sorsával kapcsolatban már írtam egy ötletet régebben. Nem szenzitív adat hogy ki mikor volt játékban, eddig is ad egy támpontot ha visszanézzük a látogatását, hogy akkor volt bent biztosan, amikor motivált. Ezek összességében visszacsatoló információk lennének, melyeket nagyon hasznosnak tartok.
 

Wiccara

Veterán
Mihasznával értek egyet, az ötlet hasznos, de a csatlakozás részt én is feleslegesnek érzem; hisz ha belépett a levél elküldése után és nem válaszolt... nos az is egyfajta válasz :)
Ebben az ötletben még a kalandhoz is látok hasznos infót, tesóságon belül.
nem tudom, hogy az aktivitás mérő/jelző dolog nem számít e személyes dolognak,
az elvenstats is írja az inaktívak utolsó belépési idejét, ha a fekete felkiáltójelre viszed az egeret; ezért nem gondolom, hogy a rövidebb időnél ez gond lehet.
 

sleeky41

Veterán
Esetleg egy olyat eltudnék képzelni, hogy ha valaki elutasítja a csatlakozást, akkor a rendszer küld egy értesítőt róla (a Főmágusnak), így a bizonytalanságnak valamelyest megoldódik.

Az ötletedet tovább gondolva :) akár lehetne egy olyan, hogy mi nem látnánk a listát ( személyiség sem sérülne ) de be lehetne állítani úgy ahogy fent jelöltem azt, hogy akar e meghívót kapni vagy sem az illető. A rendszer pedig ahogy írtad küldené a jelzést, hogy az illető nem akar csatlakozni és így egyből tudnánk is a választ.
 

Mihaszna

Veterán
az elvenstats is írja az inaktívak utolsó belépési idejét, ha a fekete felkiáltójelre viszed az egeret; ezért nem gondolom, hogy a rövidebb időnél ez gond lehet.

Köszönöm az infót, Wic, őszintén bevallva ki is ment a fejemből az elvenstats, mivel nagyon, nagyon ritkán látogatom meg. :) Ott pedig tényleg tájékozódni lehet szinte mindenről. Még egyszer köszi szépen. :)
 

Rikari

Veterán
Az Elvenstats nem pontos infókat tartalmaz. Pl. Inaktív játékosként írta ki nekem xy játékost, aki közben napok óta már boldogan játszott. Ez az oldal nem frissül napi szinten és rendszeresen, aki üzemelteti is emberből van. Amikor ideje engedi akkor megfrissíti az adatokat, de van hogy napokig, vagy több mint egy hétig rá sem néz az oldalára, amit én természetesen megértek. Amit Sleeky kezdeményez az kézenfekvő és a miénk lenne.
 

sleeky41

Veterán
az elvenstats is írja az inaktívak utolsó belépési idejét, ha a fekete felkiáltójelre viszed az egeret; ezért nem gondolom, hogy a rövidebb időnél ez gond lehet.

Én is ott szoktam megnézni és ha látom a fekete jelet már nem is írok, de ha itt látnánk a listába a belépés idejét az még jobb lenne, mert nem kellene az elvenstets - on keresni :) így meg ahogy írtad is máskor is hasznos lenne a belépési időt látni.
 

GreenKnight

Veterán
Nem vagyok benne biztos és nincs kedvem visszakeresni, de mintha lett volna valami hasonló ötlet, ami elutasításra került. De ettől még meg lehet próbálni újra.
 

Calyr

Veterán
Bármilyen oldal mögött lehetnek emberek, de az elvenstatson ugye van egy gomb, amire rá kell kattintani, és akkor lefrissülnek az adatok. :)

Nekem is úgy rémlik, hogy ilyesmiről már volt szó, és a GDPR adatkezelési irányelvek miatt nem lehetséges ilyet megoldani.
 

sleeky41

Veterán
Bármilyen oldal mögött lehetnek emberek, de az elvenstatson ugye van egy gomb, amire rá kell kattintani, és akkor lefrissülnek az adatok. :)

Nekem is úgy rémlik, hogy ilyesmiről már volt szó, és a GDPR adatkezelési irányelvek miatt nem lehetséges ilyet megoldani.

Ha az adatkezelés miatt nem lehet kiírni akkor az értesítéseknél is elkellene tüntetni mert ott is írja az időt :) ezért gondoltam erre az ötletre mert mindenki látja a városánál, de akkor a listában is látnánk és már meg is oldódna a gond.

De szerintem minden olyan megoldás jó lenne amivel belehetne azonosítani ki szeretne csatlakozni egy testvériséghez és ki nem mert így nagyon rossz, hogy kinek is küldj meghívót és kinek ne. A fejlesztők felé meg ha nincs kérés mit szeretnénk akkor nem is foglalkoznak vele. Biztosan ők is tudnának valamit kitalálni amivel könnyebb lehetne a testvériségeknek is aktív játékost találni ezért kellene eléjük rakni hogy erre is van igény.

Sajnos szerintem a kaland változás sem fog mindenkinek egyformán tetszeni, és páran megint búcsút fognak mondani a játéknak :( és kezdődhet a játékos keresés de legalább legyen kicsit jobb mindenkinek.


1604597559358.png
 

Rikari

Veterán
az elvenstatson ugye van egy gomb, amire rá kell kattintani, és akkor lefrissülnek az adatok
Akik ezt az oldalt használják jól tudják, hogy hol a frissítési gomb, de nyomkodhatod te azt akár 24 órában is, ha mindig ugyanazt a fals adatot kapod, mert az üzemeltető alapból nem frissített.
 

DeletedUser4579

Vendég
Sziasztok,

Erre megoldás lehet az is ha egyszerűen látod a levél kiküldésénél ha már elolvasta az illető a levelet. Amíg nem addig zárt boríték, ha már igen nyitott.
Egyébként egy olyan jelzésnek látnám én is értelmét, hogy aktív-e az illető, vagy nem. Mondjuk aki már 1 hete nem lépett be azt inaktívvá tenné ha meg újra belép ismét aktív jelzés lenne. Pontos idők szerintem feleslegesek meg talán sensitive adatok.
 

Erandyll

Felderítő
Sziasztok!
Az utolsó belépés idejének kijelzését abszolút támogatom, a másikkal nem értek egyet.
Jó az alapgondolat @sleeky41 :) Tetszik :)
Üdv, Ergatos
 

Niraya

Fórum moderátor
Elvenar Csapat
Fórum moderátor
Köszönjük szépen a játékunk fejlesztésével kapcsolatos javaslatot.

A jelenlegi ötletet szavazásra bocsájtottuk, annak érdekében, hogy megtudjuk mit gondoltok róla. Kérünk benneteket, hogy szavazzatok!

Köszönjük együttműködésetek!
 

Syntex

Ex-Csapattag
Sajnos adatvédelmi okokból az aktivitás kiírása valóban nem kivitelezhető. Esetleg arra lennék kíváncsi, hogy ezt a csatlakoznék/nem csatlakoznék dolgot ti hogyan oldanátok meg jobban? Egy részletesebb leírást szívesen olvasnánk róla.
 

Wiccara

Veterán
csatlakoznék/nem csatlakoznék
A beállításoknál ( a felettébb hasznos légköri effektus magasságában) választhatná ki a játékos hogy kíván-e meghívásokat fogadni, vagy sem.
Ez a közérdekű infó pedig látható lenne abban az ablakban ahol " ez a játékos nem tagja egyetlen testvériségnek sem" rész található.
Hozzátenném, hogy a belépés hiányában ezt azért tartom feleslegesnek, mert ugyanúgy reménytelen; hisz sokan bejelölhetik a játék elején ,akik utána nem lépnek be hónapokig.
Abban az esetben, ha a "csatlakoznék" gomb aktivitástól függően változtatná a színét; ( egy hétnél korábbi belépés zöld, egy hónapnál narancs, 3 hónapnál piros ) már sugallna, de nem árulna el pontos időpontokat. Ebben látok használhatóságot.
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent