• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Barkácsolásról kérdések

Sziasztok, a barkácsolással kapcsolatba szeretnék kérdezni.
Valahol megtalálhatom a barkácsolható épületeket? Főleg a fejleszthető épületek érdekelnének. Láttam az aranyfőnixet ami elméletileg 5% vendég árú cikket termelhet naponta és ez engem érdekelne.
Másik kérdés ezzel kapcsolatba, hogy a gólem fejlesztő varázslattal főnixet is felhúzhatok?
 

Wiccara

Veterán
Valahol megtalálhatom a barkácsolható épületeket?
Szia,

nem , ezeket random adja, bár pár kör után már felvonul a teljes repertoár szinte.
Főleg a fejleszthető épületek érdekelnének.
Esélytelen, vagy inkább értelmetlen; csak az alap épületet tudnád legyártani, fejlesztéseket hozzá nem, azok pedig nem keverhetőek.
A legutolsó gólemhez fejlesztőt szerezni még most a tesósági kalandban lehet utána nem.
Az aranyfőnix csak a legmagasabb, 10-es szinten adja a portálprofit áldást. ( tehát 9-ig egyáltalán nem ) Az alap épületet tudod csak barkácsolni, fejlesztések nélkül, azok pedig már nem beszerezhetőek.
kimondatlan kérdésedre a válasz ( minek lehet akkor barkácsolni ): azért, ha valakinek maradt valamelyikből több fejlesztője, össze tudja rakni.
Elég sok ilyen volt mostanában ( főnix, sellő, maci, májusfa,valentin...stbstb...)
gólem fejlesztő varázslattal főnixet is felhúzhatok?
Nem, minden fejlesztő csak arra jó, amire szól, mindenki legnagyobb bánatára.
 
Szia,

nem , ezeket random adja, bár pár kör után már felvonul a teljes repertoár szinte.
Első sorban azért kérdeztem, mert láttam benne unikornist ami kristályért vásárolható és nem eventes épület. Most vagyok az elfeknél ahol 1 csak kristályért vehető épület dizájnja nagyon megtetszett. Reméltem van rá esély, hogy barkácsolható.

Nem láttam másoknál 2-3 aranyfőnixet vagy tűzfőnixet. Ez azért van mert csak 1 db lehet belőle a városban? Mert ha igen akkor megéri azért legyártani őket, hogy legalább ne dobja föl.
 

Deleted User - 373998

Vendég
Első sorban azért kérdeztem, mert láttam benne unikornist ami kristályért vásárolható és nem eventes épület. Most vagyok az elfeknél ahol 1 csak kristályért vehető épület dizájnja nagyon megtetszett. Reméltem van rá esély, hogy barkácsolható.

Nem láttam másoknál 2-3 aranyfőnixet vagy tűzfőnixet. Ez azért van mert csak 1 db lehet belőle a városban? Mert ha igen akkor megéri azért legyártani őket, hogy legalább ne dobja föl.
Kedves @Destion
A Varázsakadémia akkor kínál fel gyémánttal pótolható segítséget, ha nincs a kívánt Itemhez (Unikornis, épületek) elegendő Bűbájtöredék, és vagy Kombináló katalizátor. Ezeket a kellékeket a Toronyban is megszerezheted (de sorolhatnám, pl: Holdkőtárszett), de a katalizátort tudod gyártani a Varázsakadémiában is . Tehát ha szeretnél egy bármilyen Egyszarvút is gyártani, csak ezek szükségesek az előállításához. Nem utolsó sorban, cuki kis cuccok főleg kicsi városokban nagy segítség. (remélhetőleg a tapasztaltabb játékosok nem köveznek meg érte :))
A Főnixeket egy régebbi Event alatt lehetett megszerezni, és a fejlesztéséhez szükséges főnixereklyéket is. Viszont, a Varázsakadémia Professzora úgy döntött, hogy lehessen alapot a Főnixeknek az akadémiában előállítani. Sajnos egyenlőre a fejlesztésükre (9 fejlesztő ereklye kell 10.szitre ) nincs mód, hiszen nincs olyan Event amiben Főnix fejlesztő ereklye lenne. Remélhetőleg hamarosan lesz rá valamilyen lehetőség, vagy Event vagy konvertálási formában. Addig ha egy tanácsot elfogadsz: ha az akadémia felajánlja a gyársási lehetőséget, fogadd el, hagyd a raktárban, hiszen sosem lehet tudni, mikor lehet majd fejleszteni.
Kérlek ezt nézd át: https://hu.wiki.elvenar.com/index.php?title=Barkácsolás
Legyen szép napod.
 

DeletedUser5848

Vendég
Kedves Cyklon ! :)

Azt szeretném kérdezni hogy az 1.108-as változásjegyzékben az van leírva hogy eltávolításra került elég sok dolog az akadémiáról. Sajnos a macik is. :( Ezalól kivétel a főnix és többek között a májusfa. Nem tudom ki hogy van vele, de nekem maci alapot sem dobott már fel nagyon régóta. Várható hogy ezt idővel orvosolják a fejlesztők ? Tudom most macis event jön, ezért bizakodom. :)
Előre is köszönöm szépen a felvilágosítást ! :)
 

Wiccara

Veterán
Várható hogy ezt idővel orvosolják a fejlesztők ?
Szia,

a maci jó volt, sőt túl jó! Sajnos erre a fejlesztők is rájöttek. Akik erőn felül energiát és pénzt áldoztak arra az eventre, annak sikerült több 10-es mackót betáraznia ( piszkosul irigyem őket, nekem akkor ez még nem jutott eszembe, de ők okosak voltak!)
Mostanra már kiderült, hogy azt az eventet elszúrták a javunkra; személy szerit kétlem, hogy ezt a hibát újra elkövetnék; hidd el veled együtt örülnék, ha újra szerezhető lenne egy ilyen maci! ;)
 
Új gondolat eszembe ötlött és a barkácsolással kapcsolatos ezért nem szerettem volna új topikot nyitni.
A királyi restauráció feltűnt, hogy abból a kék csillagos ikonból barkálcsolható. Ezt csak bajnokság során tudom beszerezni? Vagy van valami átlagos c kategóriás játékos számára elérhető mód is.
 

Deleted User - 848869411

Vendég
Új gondolat eszembe ötlött és a barkácsolással kapcsolatos ezért nem szerettem volna új topikot nyitni.
A királyi restauráció feltűnt, hogy abból a kék csillagos ikonból barkálcsolható. Ezt csak bajnokság során tudom beszerezni? Vagy van valami átlagos c kategóriás játékos számára elérhető mód is.
Kedves Destion
A kék csillagos jel az a Tervrajz amit a bajnokin a 10. láda teljesítésével szerezhető meg.
Üdvözlettel
 
Sziasztok a varázslatos sakk-készlet-el kapcsolatban lenne kérdésem hogy meg csináltam a szettet de már két korral alattam van és nem akarok királyit használni rá ha ki törlöm akkor újra tudom barkácsolni vagy egyáltalán érdemes-e meg tartanom??
 

Deleted User - 373998

Vendég
Sziasztok a varázslatos sakk-készlet-el kapcsolatban lenne kérdésem hogy meg csináltam a szettet de már két korral alattam van és nem akarok királyit használni rá ha ki törlöm akkor újra tudom barkácsolni vagy egyáltalán érdemes-e meg tartanom??
Kedves @kisszalanczy
Ha törlöd a sakk-készlet ítemet, újra feldobja majd a varázsakadémia, csak figyelni kell. Ha nem akarsz Királyi Restaurációt rá áldozni, feleslegesen áll a városodban, hiszen minden korral kevesebb lesz az értéke, ha nem fejlődik. (bár van aki csak azért hagyja meg, mert tök cuki ..vagy valami ilyesmi)
Szép napot.
 

GP Rope

Újonc
Üdv!

Van rá lehetőség, hogy több kisállat eledelt lehessen barkácsolni vagy esetleg bevonni a termelés fülbe? Nem elég az eddigi random időszakok...ha meg beakarok spájzolni vele minimum 2-3 hétig szünetel a játék...legalább is az élvezetes része. Amúgy is a holdkőtár ideiglenes megszüntetésével a főnixes dolgok erőltetése lett trend de így az állatok meg éhen vesznek..

Előre is köszönöm a választ
 

Calyr

Veterán
Üdv!

Van rá lehetőség, hogy több kisállat eledelt lehessen barkácsolni vagy esetleg bevonni a termelés fülbe? Nem elég az eddigi random időszakok...ha meg beakarok spájzolni vele minimum 2-3 hétig szünetel a játék...legalább is az élvezetes része. Amúgy is a holdkőtár ideiglenes megszüntetésével a főnixes dolgok erőltetése lett trend de így az állatok meg éhen vesznek..

Előre is köszönöm a választ
Ha be tudsz áldozni némi gyémántot arra, hogy ha nem ad be jó receptet, akkor újat kérj 50 gyémiért. akkor viszonylag rendszeresen gyártható lesz a kisállat eledel is (amelynek persze az is feltételez, hogy mindig legyen elég nyersanyag a legyártásához). Én napi 1-2 ilyen recept pörgetést szoktam csinálni, és így heti 3-4 eledel gyártás összejön.
 

GP Rope

Újonc
Ha be tudsz áldozni némi gyémántot arra, hogy ha nem ad be jó receptet, akkor újat kérj 50 gyémiért. akkor viszonylag rendszeresen gyártható lesz a kisállat eledel is (amelynek persze az is feltételez, hogy mindig legyen elég nyersanyag a legyártásához). Én napi 1-2 ilyen recept pörgetést szoktam csinálni, és így heti 3-4 eledel gyártás összejön.
Az ötleted jónak tűnik, igaz én pénzt soha nem fogok áldozni a játékra így csak a játékban megnyerhető gyémántokkal tudok sáfárkodni. Sajnos ez is arra megy ki, hogy lehúzzanak lóvéval. Egyébként nem értem miért ne lehetne termelhetővé tenni az eledelt. Sajnos értelmes indokkal még nem találkoztam. Mindenesetre köszönöm válaszod és az ötletet azért majd kipróbálom ;)
 

Calyr

Veterán
Az ötleted jónak tűnik, igaz én pénzt soha nem fogok áldozni a játékra így csak a játékban megnyerhető gyémántokkal tudok sáfárkodni. Sajnos ez is arra megy ki, hogy lehúzzanak lóvéval. Egyébként nem értem miért ne lehetne termelhetővé tenni az eledelt. Sajnos értelmes indokkal még nem találkoztam. Mindenesetre köszönöm válaszod és az ötletet azért majd kipróbálom ;)
Pedig elég kézenfekvő az értelmes indok: ez alapvetően egy fizetős játék, amelynek van egy nagyon korrektül játszható, ingyenes része is. Azaz ez nem lehúzás, hanem üzleti alapú kereslet-kínálat, ahol te dönthetsz arról szabadon, mi mit ér meg neked..
Ezért is irreális elvárás az eledelt termelhetőre kérni, mert ez a játék egyik legértékesebb erőforrása. És az egyébként meg extrakorrekt, hogy pénzért sem vehető belőle csak úgy rengeteg, csupán a megszerezési esélyek lehetnek kedvezőbbek.

Őszintén szólva szerintem az sokkal inkább lehúzás jellegű, ha valaki rendszeresen tud költeni magára pl. cigit, piát, egyebeket, de egy ilyen játéknál elvárná, hogy minden ingyen kapjon. Nyilván mindig lehet kivétel, lehet te is az vagy, ezt nem tudhatom, ezért ne is vedd magadra. Ez nem ellened szól, de azért reálisan nézve minden ilyen "miértnincsingyen" odamondogatás furán veszi ki magát - hiszen ez mindenkinek saját döntése, mi fontos neki.
Ha az ingyenesség a legfőbb kritérium, arra ott van az aknakereső, a fekete macska meg a pasziánsz. ;)
 

GP Rope

Újonc
"üzleti alapú kereslet-kínálat" Pont ez a lehúzás. Na jó, lehet a lehúzás megfogalmazás kicsit erős, de érthető mire gondolok. Mindenki addig nyújtózkodik amíg (kinyúl Hofit idézve) takarója ér. Tehát én pont addig amíg még ingyenes, onnantól nekem már egy kapitalista dolog...innentől veszti el nálam a játék a kihívást és báját.
" ..ilyen játéknál elvárná, hogy minden ingyen kapjon. "
Nem várom el..sőt mindenért amit elértem kőkemény belefektetett idő van.
Tetszik a játék de én akkor is keveslem azt a fránya eledelt. Mindenesetre köszönöm a lehetőséget a vélemény kinyilvánításra! :)
 

ElfAndie

Elf kid
Üdv itt is! (Bocsánat, ma teleírom kérdéssel a topikokat, úgy tűnik. :) )
Felállítottam egy varázsakadémiát, és nem tudom, a barkácsoláshoz milyen másik összetevőt kér. Kell hozzá a kombináló katalizátor, ezt felismertem, mellette pedig van egy kis tekercs-szerűség, amiről nem tudom, hogy micsoda és hogyan lehet hozzájutni. Hiába viszem fölé az egeret, nem íródik ki a neve. Mi az, és hol szerezhetem be?
 
Utoljára szerkesztve:
Fent