• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Barkácsolás

DeletedUser683

Vendég
Az obszervatórium szerintem jó, de ki mit szeret. Póni nem, azt nem akarok! :D Lesz lehetőség Ork stratégák edzőpályát, Vallorian őr termelőt, Szabadonengedett egységfejlesztést (5 napos), időcsökkentő áldást fabrikálni, és én ezek miatt örülök ennek a lehetőségnek. :)
 

DeletedUser4340

Vendég
Jöttem reklamálni.
Még a nyáron nyertem utazó kereskedő I.-t, ami 2. fejezetben még ért is valamit. Mostanra viszont a 23/3 órás termelés elég vicces, főleg az épület leírásában szereplő " tisztességes mennyiségben"-hez képest. Mindegy, mert szentimentális esszencializmusomnak köszönhetően megtartottam. Tegnap megláttam a barkácsolandó dolgok között és minőségi cserével ma reggelre a helyére került.
Jött is a meglepetés... 9 órás termeléssel 161 anyagot termel, ami tényleg több mint az eredeti 52, de a törpös fejezet végén azért ez is annyit jelent mint az a bizonyos verébfing a tornádóban.
Ami zavar, hogy akár mobilon, akár gépen néztem az épület leírását, nem mutatja, hogy mennyi anyagot fog termelni elkészülte után.
Ha tudom, biztos, hogy nem gyártom le és dobok ki 15 bűbájt a semmire. Gondolom visszacsinálni nem lehet, ezért aki netán olvassa ezeket a sorokat tanuljon belőle és NE gyártsa le mert nem ér semmit!
 

DeletedUser3

Vendég
Ami zavar, hogy akár mobilon, akár gépen néztem az épület leírását, nem mutatja, hogy mennyi anyagot fog termelni elkészülte után.
Ezzel egyet tudok érteni, engem is zavar, jeleztük a fejlesztők felé, hogy a tooltip jó lenne, ha jelezné.

A többivel nem tudok egyetérteni, és ki is fejtem miért:
Azt mondod, semmit nem ér a termelés. Ha jobban megnézed az utazó kereskedőt, mind nem bónuszos árucikket termel, ingyen. Be kell vallanom, én pont az utazó kereskedő II-t néztem meg, de biztos vagyok benne, hogy a másik kettő is hasonló arányokkal működik.
Egy ilyen épület 2x3-as méretű, tehát 6 egységnyi területet foglal a városodban. Egy manufaktúra jóval nagyobb. Tény, nem bónuszosból nincs az embernek annyi (csak a későbbi fejezetekben a plusz árucikkek termelésére). Ez az épület arra jó, hogy kicsit függetlenebbé tesz a piactól, van plusz árucikkbevételed a városban, nem kell kereskedni.
HA megépítenéd a nem bónuszos manufaktúrát, akkor azt vennéd észre, hogy:
(Amuni fejezettel számolva, selyemmanufaktúrát vettem alapul)
A 4x6-os selyemmanufaktúra 3 óra alatt 540, 9 óra alatt 990 selymet termel arany és alapanyagfelhasználással (ez területegységenként egy óra alatt 7,5 és 4,5 selyem)
A 2x3-as utazó kereskedő 3 óra alatt 340, 9 óra alatt 800 selymet termel, más nyersanyag felhasználása nélkül (ez területegységenként egy óra alatt 18,8 és 14,8 selyem)
Ezért nem értem, hogy miért gondolod, hogy nem ér semmit. Keveset termel, de még így is több, mintha a nem bónuszos manufaktúrát leraknád és abban termelnél. A plusz áruk miatt kereskedned sem kell annyit, nem függsz annyira a többi játékostól.
 

DeletedUser4340

Vendég
Jó érvelés, de egy másik szempontot is adok mellé, mely alapján látod, hogy miért nem éri meg.
Ez ugye esemény épület, amit nyerni lehet. Tehát vehetek alapul egy másik eseményépületet, amit szintén nyerni lehet és bár kapcsolódóan rohadt sokat termel, de már magában is elgondolkodik az ember, hogy lerakja.
Az őszi eventnél ilyen a gabona vagy mit tároló. Ami szintén 2x3-as terület viszont magától termel 690 alapanyagot. Ha ezt matekolom ki, akkor 690/24=28,75 cucc/óra, szorzom a gyártható mennyiségekkel, kapom pl 9 órára 258 alapanyagot. Sőt a játékban a játékos motiválására ugye benne van, hogy minél gyakrabban veszi elő a játékot, annál több cuccot kap. Ez a kerekedőnél is így van. Tehát ahhoz, hogy megérje cirka 350-et kellene termelnie 9 órás bontásban.
A példa amit hoztam őszi beszerzés, ami 3 fejezettel régebbi, ezért, ha most kapnám meg ez még durvább arány lenne.
Minden csak viszonyítás kérdése, ezért is áll mind a 2 állítás, de a felhasználói szemszög mellett ott van az átejtettség érzése, mely sokkal többet jelent, mint egy matekpélda. Saját szemszögből (bizonyára van róla statisztika, hányan rombolták) értelmetlen lerakni.
 

DeletedUser3513

Vendég
Ha van már valakinek Kecskesziklája, kitenné a képét.
Úgy szeretném látni, hogy mire vágyom ;)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser4281

Vendég
Valaki találkozott már a szett többi darabjával?

JtBNPnu2PoTAEMndGhY1p2-CW53tOZXFFp5S3EdXL0cD_f9jOQgFir3x4GhF7kuf6lNsmu8CK67AGnPanY2HOTUhrPqIBSFMBk-04lqGTex0lvS-w0NdEve9JWWUUwV7jpcMr_mSq6QwOoUxR6I_rEHeWeJm6py3YS9Y9SSONDL0ss5fwgy-h4kDhmcSwg5Zc4-hefRPorUQ5vkzfzHyP15ejwqOGK92Mz4HX-m4fMC63j3Rwmr0p9m2VrCBflSI7sHblp7MSxMRLxhmrL0Y3v5xdZumvnYuR-QtRLT_qpZ1CH9tixRnqHH9lJV_KBR-rnTQSgxhy2J0nZX__xEXVyhw6lIgd07YqMsRl1FQI7K2UqOTORr31kEjn62bIpSQ1hTK_LhRz9ibbVCGAAS89jznLQmwE4NfbklrCAbEq0bK4j-8zvoTYPfvsjLVuDGVgBPuaL87EDn546szgv9H6KOC333x5kG601wbP-9tiwNDSZmXjSK8SNp-_wR3lhD70rKNDtlD8dRK-__okdS3Fry8vL277XIqtAym7nCvMu3af58HtPrZ7x5e5-Z28v_GwsKuoIjZUuKApnZEDEUJ-xRjI3kCE53mmpPq661eM3dCBQ1LYNOo0KsYAjAHRZOlGolXruE1PMAfeSR8o4p7nOC97jwICAfN0OHEvDSYR2Bd-XRFdvLzu-TZ8gtOOTJ0oI8lpg7LJQ-vqRgTyehwJcm1=w518-h484-no
 

DeletedUser683

Vendég
Jó érvelés, de egy másik szempontot is adok mellé, mely alapján látod, hogy miért nem éri meg.
Ez ugye esemény épület, amit nyerni lehet. Tehát vehetek alapul egy másik eseményépületet, amit szintén nyerni lehet és bár kapcsolódóan rohadt sokat termel, de már magában is elgondolkodik az ember, hogy lerakja.
Az őszi eventnél ilyen a gabona vagy mit tároló. Ami szintén 2x3-as terület viszont magától termel 690 alapanyagot. Ha ezt matekolom ki, akkor 690/24=28,75 cucc/óra, szorzom a gyártható mennyiségekkel, kapom pl 9 órára 258 alapanyagot. Sőt a játékban a játékos motiválására ugye benne van, hogy minél gyakrabban veszi elő a játékot, annál több cuccot kap. Ez a kerekedőnél is így van. Tehát ahhoz, hogy megérje cirka 350-et kellene termelnie 9 órás bontásban.
A példa amit hoztam őszi beszerzés, ami 3 fejezettel régebbi, ezért, ha most kapnám meg ez még durvább arány lenne.
Minden csak viszonyítás kérdése, ezért is áll mind a 2 állítás, de a felhasználói szemszög mellett ott van az átejtettség érzése, mely sokkal többet jelent, mint egy matekpélda. Saját szemszögből (bizonyára van róla statisztika, hányan rombolták) értelmetlen lerakni.
Szia! :) Elnézést, de mióta említhető egy lapon az alapanyagtermelés, és az árutermelés?... Lehet, hogy kevésnek tűnik az utazó termelése, de egy fontos szempontot figyelmen kívül hagytál, illetve többet is: az árutermeléshez (hogy lerakhass egy termelőt, és üzemeltesd) szükséges jó sok lakos, jó sok kultúra, jó sok idő, amíg fejlesztgeted, jó sok arany, alapanyag és áru a fejlesztésekhez, illetve ugyanezek a termeléshez is, míg az utazó működéséhez nem kell semmi, csak az a kis helyigénye van, és minden egyéb ráfordítás nélkül, ingyen termel. Ha már matekozol, érdemes lenne ezeket is beleszámítanod, és könyörgöm ne hasonlítsd össze az alapanyagtermelést az árutermeléssel, mert teljesen más kategória! ;)
 

DeletedUser4332

Vendég
Jó érvelés, de egy másik szempontot is adok mellé, mely alapján látod, hogy miért nem éri meg.

Adok egy harmadik szempontot is, ha nem bánod. ;) A "legyártása" opcionális, a "lerakása" opcionális. Olyanon érdemes vitatkozni, amit csak úgy kötelezővé tettek, vagy amibe utólagosan belenyúltak, belepiszkáltak, de olyanon, ami választható lehetőség, azon szerintem felesleges. Hozzáteszem nekem sincs, nem is tervezem lerakni, mert számomra is felesleges, de nekem más okok miatt... de van akinek meg jól jön.
 

DeletedUser4845

Vendég
Kérdésem lenne. Ereklye barkácsolás esetén az így készült elemek hozzáadódnak az ereklyék számához, de nem könyvelődnek le mint teljesítménynövelők. Ez direkt van így? Kellett még 5 ereklye a következő teljesítménynöveléshez, most megint kezdhetem gyűjteni előről. Inkább vált ki kontraproduktív hatást. Így mi értelme az ereklye barkácsolásának?
 

DeletedUser

Vendég
Kérdésem lenne. Ereklye barkácsolás esetén az így készült elemek hozzáadódnak az ereklyék számához, de nem könyvelődnek le mint teljesítménynövelők. Ez direkt van így? Kellett még 5 ereklye a következő teljesítménynöveléshez, most megint kezdhetem gyűjteni előről. Inkább vált ki kontraproduktív hatást. Így mi értelme az ereklye barkácsolásának?
Nem hinném, hogy így lenne. Az ugyanolyan ereklye kell legyen, mint a többi. Frissítsd esetleg az oldalt. Ha akkor se jó, fordulj a supporthoz szerintem!

Szerk. látom, közben más témában kaptál választ és segített is.
 
Fent