• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Bajnokság változások

DeletedUser5848

Vendég
Kedves @Nazaroff
Nem kell velem egyet érteni, de én megértem azt amiről írtál. Volt olyan hét, amikor a Kisállateledelt egyáltalán nem láttam a varázsakadémiában. Mérgemben megpörgettem kicsit,(tudom 50 gyémántba kerül) hogy kiderüljön a "sunyiság". Harmadik pörgetésem után, beadta a kisállateledelt és szinte folyamatosan. Utána megint volt némi pihenő. Nem tudom a Varázsakadémiában a szorgos manók ilyenkor sztrájkolnak, vagy csak annyira részegek, hogy nem csinálják a kajákat. De egy biztos, amikor lefizettem őket, lerakták az epersört, és neki álltak dolgozni rendesen. Mivel a varázsrendszer nagyon random, így ennek is betudható....(meg a részeges manóknak) .
További kellemes hétvégét, és mérgelődésmentes játékot kívánok neked!!
Kedves Cyklon ! :)

Köszönöm szépen hogy epersöröcske elvonóra küldtek a Varázsakadémia manóit. :) Mivel az állatkaeledelt most 1650 töredékért gyártják. Nem is kell semmi más, csupán a halomban álló töredékekből egy kevéske. Az apró dolgoknak is nagyon lehet örülni. :) Hiszek a magyar játékosokban, és tudom hogy csak idő kérdése, míg meglelik a taktikát a Bajnoksági nehezítések leküzdésére. Főképpen a nagyoknak drukkolok. De természetesen mindenki másnak is ! :)
 

bere007

Veterán
Ami még érdekes és a héten vettem észre, hogy az auto harc már nem csak szimplán butított, hanem az agyhalott szintre lett módosítva. Auto harcba buktam, amit simán kellett volna hozni. Kézi harcba fél osztagot vesztettem és minden ugyan az volt. Ez most vagy valami bug lehet, vagy csak szimplán úgy van beállítva, hogy ne nyerhess autoba. És amikor 100e osztagméretek vannak, akkor ennek nagyon lehet örülni. És ha így van, akkor az az állítás is hazugság, hogy ezzel időt nyerhetünk, mert hamarabb megvan 4 auto csata, mint 1 kézi harc. Főleg amikor mindenki bajnokizik és agybajt lehet kapni a hatalmas sebesség miatt...
 

DeletedUser4681

Vendég
Elég sok hozzászólás született, sajnos nem volt időm mindet végigolvasni, csak szerettem volna egy kis visszajelzést adni a készítőknek. A mi testvériségünknél meglepően pozitív volt a változás hatása, ugyanis megcsappant létszámmal is ugrásszerűen megnőtt a csapat teljesítménye/eredményessége, és 15-16 fővel is zsinórban másodjára 9 ládáztunk. Szóval alapvetően nekem eddig tetszik a változás. Ugyanitt testvéreket keresünk (Winyandor - Tihanyi Apátság). :D
 

bere007

Veterán
A mi testvériségünknél meglepően pozitív volt a változás hatása, ugyanis megcsappant létszámmal is ugrásszerűen megnőtt a csapat teljesítménye/eredményessége, és 15-16 fővel is zsinórban másodjára 9 ládáztunk.

Ez nagyszerű. Így legalább jobban tudtok haladni a fán és a csodákkal is, tehát majd hamarabb lesz nehezebb. Sok sikert.
 

DeletedUser5848

Vendég
Sziasztok! :)
Mint mindig, ezúttal is a saját tapasztalatomat írnám le az új bajnoki rendszerrel kapcsolatban. :)
Még picike a városom, bár a fajváltást rosszul időzítettem. Kicsiként X mennyiségű tartomány simán megy autocsatával.
Viszont egyszerre csak megnő az ellenfél osztagmérete, elég drasztikusan és AL is "taktikázni" kezd. Tudom fontos az idő most. De szeretném látni is hogy mozgatja a random sereget. :) Jön a manuális csata. Időigényes, de valami rendszer biztosan van benne hogyan osztja be az egységeket, s mit kezd az útakadályokkal. Ha kézzel sikerül kiiktatni a "legerősebb" ellenfeleket, vagy ahol a legnagyobb az osztagméret ott kicsit megritkítani őket, talán beáll egyfajta egyensúly és rákattinthatok az csata automata befejezésére. Mindent elolvasok az egységekről. A harci ötszög mellett, azt is hogy hány kockát tudnak mozogni és mekkorát ütnek szegény fejemre. Hogy tudom a magam javára fordítani az akadályok elhelyezkedését. Mondhatni félauto csatára kiötleni valamit. Nagyon sokszor el fognak még verni. :) S biztos vagyok benne, hogy még alakíthatnak a bajnokságon. Tehát bizakodom. A nagyok határozottan hátrányban vannak most. A kicsiknek még viszonylag könnyebb. De egyszer ők is nagyobbak lesznek.
Mindettől függetlenül tudom hogy a Magyar játékosok nem ismernek lehetetlent. Szurkolok mindenkinek és együtt örülök velük ha sikeresen veszik az akadályokat ! :)

Tisztelettel és sok sikert kívánva: venom
 

DeletedUser

Vendég
Sziasztok!

Az új bajnoki rendszer valóban okozhat nehézségeket, s nem csak a nagyok számára. Szerintem mindenkinek át kell gondolnia, tekintenie a fejlettségi fokának megfelelő harcászati stratégiáját. Több mint valószínű, hogy van mit csiszolgatni, javítgatni ahhoz, hogy minden flottul összepasszoljon. Ez egy sok összetevőből álló játék, s bizony ezt figyelembe kell vennünk! Ha gondosan odafigyelünk a saját receptünkre, s nem hagyunk ki semmilyen fontos alapanyagot, akkor ugyanúgy érhetünk el sikereket mint korábban, a városunk méretétől függetlenül. Töretlenül hiszem, hogy a problémákat meg lehet oldani pici odafigyeléssel. Mindenesetre nagyobb haszna van annak, hogy törjük a fejünket a megoldásokon, minthogy egymás torkának ugorjunk. :)

Üdv.: Szeri :)
 

jozamir

Újonc
Mennyiség, minőség, "eszközök", egységméret tényezői, tapasztalat, manuál mód, "zsé" - kihagytam valamit ? ;)
Nekem tetszik, hogy nem elsősorban az határozza meg a pontok mennyiségét, hogy ki mennyi tartományt oldott fel és mekkora sereget tud gyártani.
Közelebb került a lista eleje a végéhez. Más lett a "verseny".
Természetesen megértem azoknak a bosszúságát, akik a sok TP-hez hozzászoktak. Most nehezebb nekik.
 

unseen

Veterán
Sziasztok!
Szerintem mindenkinek át kell gondolnia, tekintenie a fejlettségi fokának megfelelő harcászati stratégiáját. Több mint valószínű, hogy van mit csiszolgatni, javítgatni ahhoz, hogy minden flottul összepasszoljon.
Üdv.: Szeri :)
Szia Szeri,
szerintem pont azok írták le a véleményüket akiknek a legnagyobb rutinjuk és legfejlettebb stratégiájuk van a bajnoki tekintetében. Nem, nem magamra gondolok, mert én ennél sokkal bénább vagyok. :) Azokra gondolok akik folyamatosan a bajnokiban az élmezőnyben voltak/vannak úgy, hogy nem nekik van a legtöbb pontjuk, vagy a legnagyobb városuk. Ők baromi jó stratégák és sokkal jobban átlátják a játék ezen részét mint te, vagy én. Azt gondolom, ha ők ezt részletesen leírták, hogy nem a stratégiával van gond és nem icipici az a hiba, akkor elfogadhatjuk azt, hogy a probléma bizonyos részét nem lehet "kis odafigyeléssel" megoldani. Az például mindenkire általánosan érvényes lett (csak még nem érződik), hogy büntetik a fejlődést. Az, hogy a magas szintű csodák vagy a kutatási fán történő előrehaladás hátrányt jelentenek és a fejlesztésükkel/fejlődéssel hatványozottan nagyobbat az nem jó irány. Ez a változás egy jelenleg kisebb várossal rendelkező játékosnak is ugyanolyan problémát fog okozni mint jelenleg nekem. Mert most lehet könnyedén szerez valaki 2-300 Tp-t egy héten, de ahogy megindul a fejlődésben irreálisan fog nehezedni a bajnokiban való részvétele.

Ahogy korábban is írtam, én kimondottam támogatom a kisebb városok fejlődését. Pont tegnap néztem, nekem az 1 millió pont elérése 3,5! évembe telt. A mostani szint meg 11 hónap. Természetesen nem lineáris a játék pontrendszere, tehát jó ideig nem lehet nagyobb léptekben fejlődni ez tény. Másrészről az utóbbi időben olyan inspiráló csapat tagja lettem, akikkel élmény a játék, akiknek a lelkesedése magával ragad és akik megtanítottak jobban játszani. Te is nálunk kezdtél el igazán ráérezni a játék ízére, ami azóta is tart nálad és aminek kimondottan örülök! ;) Tehát alapvetően jó stratégia és motiváció kell a játékhoz. A hiedelemmel ellentétben a jó eredmény eddig is "sokba fájt" - ezt anno te is elmondtad nálunk-, de összességében megérte, mert volt eredménye. Sajnos a játékosok egy részének elvették motivációját, a másik részének viszont a játék megértése nélkül, csak rövid ideig tartó motivációt fog adni.

Azt gondolom mindannyian ugyanazt szeretnénk, hogy legyen egy jól játszható játékunk.
Aki nem csak hobbiból, hanem szenvedélyből játszik, az mindig is előrébb fog járni a másiknál, ezt kár büntetni.
 

Senta

Erős harcos
Mennyiség, minőség, "eszközök", egységméret tényezői, tapasztalat, manuál mód, "zsé" - kihagytam valamit ? ;)
Nekem tetszik, hogy nem elsősorban az határozza meg a pontok mennyiségét, hogy ki mennyi tartományt oldott fel és mekkora sereget tud gyártani.
Közelebb került a lista eleje a végéhez. Más lett a "verseny".
Természetesen megértem azoknak a bosszúságát, akik a sok TP-hez hozzászoktak. Most nehezebb nekik.
már bocs, de a városomat nem ajándékba kaptam, a csodáimba se más dobálta bele a tp-ket, hogy ilyen szinten legyenek, és a techfát se más vitte végig helyettem, ez rengeteg munka és idő volt!! a heti bajnokit még anno bőven tűzfőnix, barnamedve mentesen kezdtem, virrasztottam, hogy meglegyen a 6. kör! Ez nem bosszúság amit meg kell érteni, ez egy olyan szituáció ami erősen bünteti a nagy városokat, annak nehezítve a bajnokit, aki éveket ölt már ebbe a játékba! a bajnokiből kivehető tp sem ingyen volt korábban, nem tudom milyen szinten bajnokiztál, de hidd el nekem 50-60 tartományt vinni a régi rendszerbe azért nem volt egy gyaloggalopp! :cool:
 
Mennyiség, minőség, "eszközök", egységméret tényezői, tapasztalat, manuál mód, "zsé" - kihagytam valamit ? ;)
Nekem tetszik, hogy nem elsősorban az határozza meg a pontok mennyiségét, hogy ki mennyi tartományt oldott fel és mekkora sereget tud gyártani.
Én szomorú vagyok, hogy mindösszesen csak ennyi értettél meg, a 11 oldalnyi hosszászólásból. :confused:
Ami viszont téged minősít, hogy mindezt egy inaktív, másod-harmad-'sokadlagosan' regisztrált karakter mögül teszed, aminek még csak joga sincs bajnokizni. :confused:
 

DeletedUser

Vendég
Szia Szeri,
szerintem pont azok írták le a véleményüket akiknek a legnagyobb rutinjuk és legfejlettebb stratégiájuk van a bajnoki tekintetében. Nem, nem magamra gondolok, mert én ennél sokkal bénább vagyok. :) Azokra gondolok akik folyamatosan a bajnokiban az élmezőnyben voltak/vannak úgy, hogy nem nekik van a legtöbb pontjuk, vagy a legnagyobb városuk. Ők baromi jó stratégák és sokkal jobban átlátják a játék ezen részét mint te, vagy én. Azt gondolom, ha ők ezt részletesen leírták, hogy nem a stratégiával van gond és nem icipici az a hiba, akkor elfogadhatjuk azt, hogy a probléma bizonyos részét nem lehet "kis odafigyeléssel" megoldani. Az például mindenkire általánosan érvényes lett (csak még nem érződik), hogy büntetik a fejlődést. Az, hogy a magas szintű csodák vagy a kutatási fán történő előrehaladás hátrányt jelentenek és a fejlesztésükkel/fejlődéssel hatványozottan nagyobbat az nem jó irány. Ez a változás egy jelenleg kisebb várossal rendelkező játékosnak is ugyanolyan problémát fog okozni mint jelenleg nekem. Mert most lehet könnyedén szerez valaki 2-300 Tp-t egy héten, de ahogy megindul a fejlődésben irreálisan fog nehezedni a bajnokiban való részvétele.

Ahogy korábban is írtam, én kimondottam támogatom a kisebb városok fejlődését. Pont tegnap néztem, nekem az 1 millió pont elérése 3,5! évembe telt. A mostani szint meg 11 hónap. Természetesen nem lineáris a játék pontrendszere, tehát jó ideig nem lehet nagyobb léptekben fejlődni ez tény. Másrészről az utóbbi időben olyan inspiráló csapat tagja lettem, akikkel élmény a játék, akiknek a lelkesedése magával ragad és akik megtanítottak jobban játszani. Te is nálunk kezdtél el igazán ráérezni a játék ízére, ami azóta is tart nálad és aminek kimondottan örülök! ;) Tehát alapvetően jó stratégia és motiváció kell a játékhoz. A hiedelemmel ellentétben a jó eredmény eddig is "sokba fájt" - ezt anno te is elmondtad nálunk-, de összességében megérte, mert volt eredménye. Sajnos a játékosok egy részének elvették motivációját, a másik részének viszont a játék megértése nélkül, csak rövid ideig tartó motivációt fog adni.

Azt gondolom mindannyian ugyanazt szeretnénk, hogy legyen egy jól játszható játékunk.
Aki nem csak hobbiból, hanem szenvedélyből játszik, az mindig is előrébb fog járni a másiknál, ezt kár büntetni.

Szia Unseen!
Nos én sem tartom egy kutyaütőnek magam a bajnokságban, s valóban éreztem a saját bőrömön azt, hogy nehezebb lett számomra is a bajnoki. Mindezen leírtak ellenére 1 hét alatt is tudtam javítani a katonai helyzeten. Emiatt elkezdtem pozitívabban hozzáállni a kérdéshez. Vannak további ötleteim is arra, hogy miként tudjam elérni az erőteljesebb előrejutást. Ha pár hét elteltével sem tudom optimalizálni a helyzetet, akkor beállok az elégedetlenkedők táborába. Egyúttal elnézést kérek mindenkitől, hogy pozitívabban láttam a dolgokat. Mindenkinek további jó játékot kívánok! :)

Üdv.: Szeri :)
 

Rikari

Veterán
Egyúttal elnézést kérek mindenkitől, hogy pozitívabban láttam a dolgokat.

Nos pont ez a gondolat az, amiért szerintem soha nem kell elnézést kérned. Örülök annak, hogy van közülünk, aki a vészterhes időkben is rendelkezik optimizmussal, mert most valójában nekünk (elégedetlenkedőknek) már csak ez maradt. Én sosem voltam csúcsbajnokizós játékos, viszont mindig hoztam egy jóval az átlag feletti megtartott pontszámot, amihez kellett a 20 tartomány feletti nyitás és azok végigvitele 6 körön. Igyekszem ezt most is teljesíteni (mintha mi sem történt volna), bár többször ütközök szokatlan csatavesztésekbe, mint régen és többször csípek le a tárgyalások miatt a raktárkészletemből, mint az újítás előtt. Ez az állapot azért nem szegte kedvem és a csapattársaimét sem, aminek szintén örülök. Igyekszünk, próbálgatjuk magunkat és tesszük a dolgunkat, amit a bajnoksági közös eredmények megkívánnak tőlünk.

Már annyiszor olvastam ezt a szót, hogy "bűntetés" a jelenlegi helyzet. Én nem így élem meg. Bűntetni a rossz embert szokás. Mi nem vagyunk rosszak. Ez egy nehezítés a számunkra, mert ami volt az túlzottan "Ereszd el a hajamat volt". Olyan eszeveszett gyarapodások voltak egyes játékosoknál (600 Tp-ék egy bajnokásgban), aminek tudtam, éreztem, hogy véget fog vetni az Inno. Egyszerűen visszavett a lendületből, ott ahol látta, hogy óriási mértékben kinyilt az olló. Ha elejétől fogva úgy működött volna a bajnokság, hogy minden fejlődéssel számottevően nehezül a számunkra, akkor most egy szót nem szólnánk, mert ahol tartunk, tudtuk, elfogadtuk, hogy ezzel jár a városunk képessége.

Sajnos nem a fokozatosság elvén volt kalibrálva a bajnokságunk, ha nehezült is, akkor is elenyésző mértékben. Eddig volt Haway jó sokáig, most egy elvágólagos változás van, ami ha nem is teljesen de visszaszorított általánosan bennünket. Nyilván túléljük és stratégiát váltunk, mert a random seregek ellen valahogyan fel kell vennünk a kesztyűt. A raktárainkban felgyűlt készletekből bőkezűbben kell beáldoznunk, mint eddig valaha. A keresekedelmünket is gyakrabban kell szemmel tartanunk, ha kiegyenlített készlettel akarunk rendelkezni.

Érzéseim szerint nem mi vagyunk a "bűnösök", akiket "bűntetni" kell, hanem az Inno hibázott, aki hagyta ezt a pontszerző könnyűmenetet ilyen sokáig elhúzódni, majd egy kapavágással elintézett mindent. Egyik megoldása sem volt átgondolt. Még akkor sem ha arra hivatkozva tette ezt, hogy a kisebb játékosokat kívánja felzárkóztatni. Ahogy nem volt átmenet a régi bajnokságban, úgy a változásban sincs. Visszetérve Szerencse fia optimizmusához zárómondatként, igen én is remélek, és azon ügyködök (sereggyártás-kereskedés), hogy az eddigi "a társaim mindig számíthanak rám" érzés ne változzon meg, mindig oda tudjak állni szégyenkezés nélkül melléjük a bajnokságokban.

Nem engedem, hogy a játékomra rátelepedjen a pesszimizmus, még akkor sem, ha valamelyik játékelem nehezebbé válik, többet követel meg tőlem. Ide azért jövök, hogy kikapcsolódjak és nem azért, hogy minden egyes alkalommal azon hergeljem magam, hogy ez régen nem így volt és ez, meg ez mennyivel könnyebb volt. Alkalmazkodom az új felálláshoz, szavakba öntöm az ellenérzéseimet a fórumon és remélek. Ennyit tehetek, ettől sokkal többet nem, azon kívül, hogy az utolsó verzió az az, hogy befejezem az Innoval a közös életünket. Vagyok én is annyira optimista, mint Szerencse fia és ezutóbbinak egyenlőre még semmi esélyét nem látom.

Szeretem a városomat, szeretem a csapatomat, szeretem a játékomat. Ettől többet nem is akarnék Elvenarban. :)
 
Utoljára szerkesztve:

Calyr

Veterán
Sziasztok!
Bevallom, egyre nagyobb értetlenkedéssel olvasom a beérkező véleményeket - és ugyan a véleményszabadságot változatlanul fontosnak tartom, kezd olyan érzésem lenni, hogy ez ebben a témában párak számára átment egyfajta hittétel kinyilatkoztatásba.

Nekem nincs gondom azzal, ha mindenki úgy látja a dolgokat, ahogy neki tetszik - és senkit nem kezdek el győzködni, hogy lássa úgy, ahogy én. Ilyesmi nem érdekel. Ellenben a logikus érvekben, a józan gondolkodásban hiszek. Illetve abban, hogy a győzködés helyett az a jóféle fórumozás, ha betesszük a közösbe a magunk gondolatait, kellőképpen érthetően kifejtve,és rábízzuk az olvasókra, hogy mit szeretnének kezdeni velük.
Beszélgetünk, nem harcolunk - hisz ez csak egy játék.

Ennek most némiképp elllent fognak mondani az alábbiak - ezért megyek elébe ezzel, hogy tudom. Ha úgy tetszik, ez meg akkor egy józan gondolkozós kinyilatkoztatás lesz. ;)

Semmi bajom nincs azzal, hogy az új bajnoki rendszernek vannak kitüntettet kedvezményezettjei, és én, ahogy azt mifelénk mondják vidékiesen őszintén, a "szívott... csuta rosszabbik végére" kerültem. Nem probléma a számomra a tp zuhatag korlátozása - illetve pontosabb ezt úgy megfogalmazni, hogy értem a játékegyensúlyi érveket, elismerem, hogy ez hosszú távon szükségszerű, ezért elfogadtam, hogy nálam ennek ez lesz az ára.
Azért aki abból indult ki, hogy én pl. ilyen "sérelmek" miatt fórumoztam ide annyit, az annyira mellé tekerte ezt a labdát a kapuralövés helyett, hogy bedobással jöhet az ellenfél.
Gondom azzal van, ami ésszerűtlen, és tök egyértelműen még több egyensúlyi problémát hozott be a rendszerbe. Amellyel nem csak a tp megszerezési lehetőséget korlátozták be, de "elvették a játékomat is", és lehetetlenné tették, hogy hasonlóképpen élvezni lehessen, mint rég. A küzdés értelmét, a versenyszellemet, a kis lépéssel fejlődünk motivációját.
A történéseknek ezt a részét jól láthatóan sokan nem értik - vagy, mert nincs akkora rálátásuk a játékra, nincs elég tapasztalatuk, vagy épp nem áll érdekükben/nem érdekli őket. Mert az azért elég beszédes, amikor konkrétan és részletesen ki van fejtve, kinek mivel miért van gondja, de még véletlenül sem erre jönnek reakciók, hanem bármiféle másra. Ennek a vége az esetek döntő többségében nettó félreértéseken/butaságon alapuló, általános (semmitmondó), ámde sommás minősítések színes tömkelege lesz.
Ezek alapján egy veterán ugye "megtudhatta", hogy csak irigy másokra, mert most már nekik is jut tp. Meg egyébként is állandóan csak nyavalyog, mindenben a rosszat látja. Folyton panaszkodik, pedig ez neki korábban sétagalopp volt. Nagyképű, leszóló mindenható, aki nem tudja, hol a helye... és most már azt is, hogy voltaképpen csakis magában van a hiba, mert nem figyelt oda eléggé a játékhoz.
Elnézést, ha kihagytam valamit, nem volt egyszerű lekövetni,és valahogy semmi kedvem visszaolvasni.

Amellett, hogy a véleményszabadságot változatlanul fontosnak tartom, bevallom, én meguntam, hogy itt jópáran csak úgy képesek "véleményt közölni", hogy abba mindenképpen bele kell foglalniuk mások szisztematikus leminősítését is. És szerintem teljesen mindegy, hogy ezt nyíltan agresszíven, sorok mögött, passzívan agresszíven vagy ilyen-olyan látszólagos kedvességbe burkolva teszi - megteszik, sorban egymás után, ezek a nettó tények.
Így akkor én is beleteszek a közösbe egy szerintem fontos gondolatot. Előre kijelentve, hogy ez természetesen nem az ide írtaknak utalgatás, az alábbiak valósággal történő bárminemű egyezése akár véletlen is lehet.

Tegyük kirakatba, hogy a kezdő játékosokon kívül az új bajnoki rendszer legnagyobb kedvezményezettjei a pushing jelenség aktív követői. Akik több kis várossal töltik egy kiválasztott nagy város csodáid, azoknak persze hogy eljött a látszólagos kánaán - kevesebb munkával lehet szerezni több tp-t, így még jobban lehet tunningolni a fővárosukat.
Bármilyen extra lelkesedő véleményt olvasunk, azt azért érdemes végiggondolni (netán ellenőrizni), hogy ilyesmi van-e a háttérben.

Persze idővel itt jön be az, amit Bere már megírt, és amit voltaképpen zseniálisan kitaláltak ebben az új bajnoki rendszerben. Nem gyakran szoktam Berével egyetérteni, de akkor én is kívánom mindenkinek, hogy fejlődjön rengeteget, minél gyorsabban - aztán majd szembesüljön azzal, hogy ez valójában mit jelent. A push játékosoknak pedig azt a felismerést, hogy Az Ott A Fal, amit ily módon hamarabb sikerült elérni!

Egyébként szintén nem sokan fejtegették ezt eddig, de a márvány a második legkönnyebb, az acél messze a legkönnyebb bajnoki típus volt régen is. Most is az volt.
Az igazi megtapasztalások mostantól kezdődnek - és lehet itt páran már csak hátradőlhetünk, és bekészíthetjük magunknak a fórumolvasáshoz a pattogatott kukoricát.
Már az eheti is érdekes kör lesz, de az ezután kezdődő T2 három hét rendkívül pontos jelzéseket fog adni arra nézvést, hogy valójában milyen is ez az új rendszer. Innen nézve végül is mázli, hogy nem is kell a teljes bajnoki kört végigvárni.
Szóval én őszintén bízok abban, hogy nagy aktivitással sokan fognak játszani. Hogy meghatározó mértékű felismerések születnek, és ezeket sokan megosztják majd. Abban pedig csak reménykedni lehet, hogy ha valaki felfedezi az új Magnus Opust, akkor nem fogja magában tartani, és ahogy a veteránok eddig is tették, megosztja majd a játékos közösséggel, mi a sikerek titka. Csak győzzük kivárni. ;)
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser4726

Vendég
Elég sok hozzászólás született, sajnos nem volt időm mindet végigolvasni, csak szerettem volna egy kis visszajelzést adni a készítőknek. A mi testvériségünknél meglepően pozitív volt a változás hatása, ugyanis megcsappant létszámmal is ugrásszerűen megnőtt a csapat teljesítménye/eredményessége, és 15-16 fővel is zsinórban másodjára 9 ládáztunk. Szóval alapvetően nekem eddig tetszik a változás. Ugyanitt testvéreket keresünk (Winyandor - Tihanyi Apátság). :D
Attól tartok, ha elfogynak az alapáru tartalékok-nálam már fogynak-visszacsúszunk a régi 7 vagy 8 ládához.
 

Erica

Veterán
a pushing jelenség aktív követői. Akik több kis várossal töltik egy kiválasztott nagy város csodáid, azoknak persze hogy eljött a látszólagos kánaán
Sziasztok
@Calyr részéröl megint egy igazi gyöngyszem, jobban célratörőbben én sem írtam volna ezt meg.
Annak meg nagyon örülök, hogy a push-olást mint már egy "játékelemet" ki emelten kezelte. ....hmm....
 
Utoljára szerkesztve:

Pircsi33

Újonc
Pont új csapattagokat keresek, ha szeretnél jöhetsz hozzánk ;)
Subarashii Aki a csapatom neve

Várunk szeretettel!
Köszi. De nem gondoltam bele h teljesen az elejéről kell kezdeni a bétán... ezt nem vállalom... így hagyom a bétát...
De köszi s jó játékot
 

Putyika

Veterán
Nos én sem tartom egy kutyaütőnek magam a bajnokságban, s valóban éreztem a saját bőrömön azt, hogy nehezebb lett számomra is a bajnoki.
Ne sértődj meg, de azokhoz képest akik itt erőteljes negatív kritikákat fogalmaztak meg, te elég messze vagy bajnoki teljesítés szintjén. Ha jól láttam 3 alkalommal voltál 6e pont fölött, ez a nagyokhoz képest erős közepesnek számíthat talán. De te is megérezted a nehezítést ezen a szinten is, akkor képzeld el, hogy mennyivel nehezebb azoknak akik heti szinten 9-10e pontokat szoktak csinálni. Örülök, hogy neked sikerült javítani a katonai helyzeteden és pozitívan látod a dolgokat, de nem mindenkinek ilyen egyszerű ez. Te talán még pont azon a határon vagy ezzel a teljesítménnyel, ahol kompenzálható a nehezítés. Sok sikert!
Sajnos a játékosok egy részének elvették motivációját, a másik részének viszont a játék megértése nélkül, csak rövid ideig tartó motivációt fog adni.
Ez a mondat nagyon tetszik.
Állítólag ezt a változtatást azért csinálták, hogy megtartsák a kisebb játékosokat. De én még mindig tartom magam ahhoz a véleményemhez, hogy sokkal több játékost fognak így veszíteni, mert a mostani kicsik, olyan ütemben fognak fejlődni, hogy nem lesz idejük elég tapasztalatot szerezni és még tőlünk is elkeseredettebbek és kiábrándultabbak lesznek, amikor elérik azt a szintet, ahol most mi vagyunk.
Amit viszont még mindig nem értek, hogy a kisebb játékosok tényleg nem gondolnak bele abba, hogy ők is eljutnak erre a szintre (ha nem hagyják abba előbb)? Tehát, az amit ők panaszkodásnak és egyéb nem kedves szavakkal megfogalmazott bárminek neveznek, az értük is van! Ha most egy kicsit előbbre is tekintenének és támogatnák a nagyok küzdelmét a kiegyenlítettebb bajnokiért, akkor nekik már nem kellene azt végigszenvedni, amit most mi átélünk. Még mindig azt érzem, hogy sokan nem értik, hogy nekünk nem fáj, hogy nekik könnyű. Az nem tetszik, hogy nekünk irreálisan nehéz.....de nekik is az lesz.
Nincs kedvem visszaolvasni és idézgetni, de voltak olyan megnyilvánulások, hogy a nagyok azt hiszik, hogy mindent jobban tudnak és jár nekik az arany wc és sétagalopp és egyéb "kedves" dolgok. Természetesen a játékban eltöltött idő nem feltétlen jelent tudást is, de azért némi tapasztalatot sejtet. A legfurcsább az egészben, hogy ő sérelmezi a mi viselkedésünk, de neki szabad véleményt formálni olyan dologról, amit még nem élt át és már nem is fog....nevezetesen arról, hogy milyen nehéz avagy könnyű volt az előző rendszerben komoly szinten bajnokizni. Az a különbség a kicsik és a nagyok között, hogy mi már jártunk a ti cipőtökben, ti viszont még nem a miénkben. Ez nem jelenti azt, hogy többet tudunk a játékról vagy jobban csináljuk, mint ti, de van tapasztalatunk arról ahol ti jártok, fordítva viszont ez nem igaz. De hajrá mindenkinek!
 

DavidofBerg

Felderítő
Ne sértődj meg, de azokhoz képest akik itt erőteljes negatív kritikákat fogalmaztak meg, te elég messze vagy bajnoki teljesítés szintjén. Ha jól láttam 3 alkalommal voltál 6e pont fölött, ez a nagyokhoz képest erős közepesnek számíthat talán. De te is megérezted a nehezítést ezen a szinten is, akkor képzeld el, hogy mennyivel nehezebb azoknak akik heti szinten 9-10e pontokat szoktak csinálni. Örülök, hogy neked sikerült javítani a katonai helyzeteden és pozitívan látod a dolgokat, de nem mindenkinek ilyen egyszerű ez. Te talán még pont azon a határon vagy ezzel a teljesítménnyel, ahol kompenzálható a nehezítés. Sok sikert!

Ez a mondat nagyon tetszik.
Állítólag ezt a változtatást azért csinálták, hogy megtartsák a kisebb játékosokat. De én még mindig tartom magam ahhoz a véleményemhez, hogy sokkal több játékost fognak így veszíteni, mert a mostani kicsik, olyan ütemben fognak fejlődni, hogy nem lesz idejük elég tapasztalatot szerezni és még tőlünk is elkeseredettebbek és kiábrándultabbak lesznek, amikor elérik azt a szintet, ahol most mi vagyunk.
Amit viszont még mindig nem értek, hogy a kisebb játékosok tényleg nem gondolnak bele abba, hogy ők is eljutnak erre a szintre (ha nem hagyják abba előbb)? Tehát, az amit ők panaszkodásnak és egyéb nem kedves szavakkal megfogalmazott bárminek neveznek, az értük is van! Ha most egy kicsit előbbre is tekintenének és támogatnák a nagyok küzdelmét a kiegyenlítettebb bajnokiért, akkor nekik már nem kellene azt végigszenvedni, amit most mi átélünk. Még mindig azt érzem, hogy sokan nem értik, hogy nekünk nem fáj, hogy nekik könnyű. Az nem tetszik, hogy nekünk irreálisan nehéz.....de nekik is az lesz.
Nincs kedvem visszaolvasni és idézgetni, de voltak olyan megnyilvánulások, hogy a nagyok azt hiszik, hogy mindent jobban tudnak és jár nekik az arany wc és sétagalopp és egyéb "kedves" dolgok. Természetesen a játékban eltöltött idő nem feltétlen jelent tudást is, de azért némi tapasztalatot sejtet. A legfurcsább az egészben, hogy ő sérelmezi a mi viselkedésünk, de neki szabad véleményt formálni olyan dologról, amit még nem élt át és már nem is fog....nevezetesen arról, hogy milyen nehéz avagy könnyű volt az előző rendszerben komoly szinten bajnokizni. Az a különbség a kicsik és a nagyok között, hogy mi már jártunk a ti cipőtökben, ti viszont még nem a miénkben. Ez nem jelenti azt, hogy többet tudunk a játékról vagy jobban csináljuk, mint ti, de van tapasztalatunk arról ahol ti jártok, fordítva viszont ez nem igaz. De hajrá mindenkinek!
Én mint kicsi, támogatok minden olyat, amikor arról van szó, h maga a játék -jelen esetben a bajnoki- kiegyensúlyozott legyen. Egyáltalán nem gondoltam arra, h a nagyok panaszkodnának. Sztem pont arról kell szóljon a fórum, h mindenki elmondja a saját véleményét, tapasztalatát, ha jó, ha rossz. Nagyon remélem, h a játék készítők ezen visszajelzések alapján vagy finomhangolják a rendszert, vagy változtatnak rajta úgy, h tényleg kiegyensúlyozott legyen. Persze megérem azt is, h van egy koncepciójuk a játékkal kapcsolatban, és ahhoz ragaszkodnak. Ezekkel a dolgokkal kell kompromisszumot kötni. Abban -sajnos- nagyon is igaza van @Putyika -nak, h sokkal több játékost lehet úgy veszíteni, ha a régieknek elege lesz az egészből. Azért gondolom így, m én megszoktam azt, h "kemény" bajnokizni. Örültem annak, h fokozatosan egyre többet tudok a bajnokin hozni. Most látom, h sokkal könnyebb az én szintemen. De ha szintet lépek, akkor több oldalról is nehezebb lesz. Ekkor vagy megállok a fejlődésben (és akkor egy idő után mi fog motiválni, h maradjak a játékban), vagy fejlődök, de ahogy egyre durvábban nehéz lesz, abbahagyom. Már csak azért is, m miért ragaszkodnék egy olyan játékhoz -amit azért játszok, h összességében pozitív érzéseket kapjak. Ez idáig megvolt.-, ami fokozatosan csak a bosszúságot, elégedetlenséget, összességében negatív érzéseket hagy bennem.
 
Fent