• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Nincs tervben Bajnokság jutalomrendszerének változtatása

  • Témaindító Törölt tag 4432
  • Kezdés ideje

DeletedUser

Vendég
Sziasztok!

Szeretném ha a bajnoksági jutalmak hasonlóan működnének, mint a végtelenség tornyában! Tehát látható lenne az egyéni haladás, a testvériség haladása, s a jutalmakat is teljesítménynek megfelelően kapná meg mindenki. Ezt így tartanám ferrnek, korrektnek. Várom a véleményeteket ezügyben! :)

Üdv.: Szeri :)
 

Senta

Erős harcos
nem támogatom! +10 ládás testvériség vagyunk, de így is vannak különbségek a testvériségen belül. ráadásul kinek melyik bajnoki fontos ( tp, ereklye stb ) így van aki egyik héten lazít, másik héten meg erősen odateszi magát! ez csak feszültséget szülne és felesleges hisztit. ha a főmágus nem tud bajnoki téren rendet tartani a testvériségbe már rég rossz, nem kell ezt még agyonszabályozni is!
 

DeletedUser

Vendég
nem támogatom! +10 ládás testvériség vagyunk, de így is vannak különbségek a testvériségen belül. ráadásul kinek melyik bajnoki fontos ( tp, ereklye stb ) így van aki egyik héten lazít, másik héten meg erősen odateszi magát! ez csak feszültséget szülne és felesleges hisztit. ha a főmágus nem tud bajnoki téren rendet tartani a testvériségbe már rég rossz, nem kell ezt még agyonszabályozni is!
Ezt a rendszert azért tartanám korrektnek, mert a legtöbb tesóságban 1600 pontot mindenki hozni tud az új bajnoki rendszerrel könnyedén. Ez elég a 10 ládához. Ez leginkább a plussz ládákra irányuló törekvésem lenne, hiszen aki plussz dolgot csinál az kapja meg érte a plussz jutalmat. Nem gondolom, hogy ez feszültséget keltene. Mindenki azt a jutalmat kapná meg, amiért megdolgozott ;)
 

Senta

Erős harcos
Ezt a rendszert azért tartanám korrektnek, mert a legtöbb tesóságban 1600 pontot mindenki hozni tud az új bajnoki rendszerrel könnyedén. Ez elég a 10 ládához. Ez leginkább a plussz ládákra irányuló törekvésem lenne, hiszen aki plussz dolgot csinál az kapja meg érte a plussz jutalmat. Nem gondolom, hogy ez feszültséget keltene. Mindenki azt a jutalmat kapná meg, amiért megdolgozott ;)
én meg azzal támogatom a kisebb pontú, vagy kevésbé erős bajnokis tagjaimat, sőt jelenleg azokat, akik a toronyba brillíroznak erőn felül, a főnix ereklyékért, hogy bajnoki lazítást kapnak, így aztán nem kell megdolgozniuk azért amit a bajnoki után kapnak :cool: együtt, segítséggel erősebbek vagyunk, és bevallom a csapatomba pontosan nem érdekli a 7000 pontos bajnokist, hogy egy főnixre hajtó kisebb pontszámú 1000 bajnoki ponttal pontosan annyit kap mint ő jutalomként :) De természetesen megértem, hogy máshol nem így történnek a dolgok és ez fontos lehet.. továbbra sem támogatom az ötletet
 

DeletedUser

Vendég
én meg azzal támogatom a kisebb pontú, vagy kevésbé erős bajnokis tagjaimat, sőt jelenleg azokat, akik a toronyba brillíroznak erőn felül, a főnix ereklyékért, hogy bajnoki lazítást kapnak, így aztán nem kell megdolgozniuk azért amit a bajnoki után kapnak :cool: együtt, segítséggel erősebbek vagyunk, és bevallom a csapatomba pontosan nem érdekli a 7000 pontos bajnokist, hogy egy főnixre hajtó kisebb pontszámú 1000 bajnoki ponttal pontosan annyit kap mint ő jutalomként :) De természetesen megértem, hogy máshol nem így történnek a dolgok és ez fontos lehet.. továbbra sem támogatom az ötletet
Igazad van Senta! Minden csapatnak mások az elvárásai, igényei. Elfogadom, hogy Te másképpen tekintessz erre a témára. Köszönöm, hogy véleményt cserélhettünk. További szép napot! :)
 

bere007

Veterán
Nem támogatom.

teljesítménynek megfelelően kapná meg mindenki

Ez alapján akkor a kalandba is arányosan kellene kapnia mindenkinek. Hisz ott se egyformán pakol bele mindenki.

Engem nem zavar, hogy ugyan annyit kap az aki kevesebbet rak be a bajnokiba, mint én. Nekem is vannak olyan heteim, amikor nincs sok időm ezzel foglalkozni, bár az általad említett 1600 pont az egyáltalán nem akadály. De ha valakit ennyire zavar az, hogy egy csapattársának ezzel segíteni tud és ilyet is szabályozni akar, akkor azt inkább nem is jellemezném... Nem kell minden kis apróságot szabályozni, főleg nem olyat, amit csapaton belül simán meg lehet(ne) oldani.

Amúgy ezzel az ötlettel pont azok a kisebb játékosok lennének büntetve, akiknek még nem megy párhuzamba a torony és a bajnoki. És mivel tudjuk, hogy a kis játékosok szentek és sérthetetlenek, ezért ez nem hiszem, hogy meg lesz valósítva.
 

DeletedUser

Vendég
Engem nem zavar, hogy ugyan annyit kap az aki kevesebbet rak be a bajnokiba, mint én. Nekem is vannak olyan heteim, amikor nincs sok időm ezzel foglalkozni, bár az általad említett 1600 pont az egyáltalán nem akadály. De ha valakit ennyire zavar az, hogy egy csapattársának ezzel segíteni tud és ilyet is szabályozni akar, akkor azt inkább nem is jellemezném..
Szia Bere!
Sejtettem, hogy lesznek rosszindulatú megnyilvánulások. Nem arról van szó, hogy mi zavar és mi nem, hanem a torony szisztémája nekem nagyon szimpatikus, korrekt. Mindenkit arra ösztönöz, hogy csinálja! A bajnokságnál is motivációs tényező lenne mindenki számára, ha ugyanúgy működne a jutalomrendszer. Nem kellene bajnoki minimumokat megállapítani, mert mindenkinek saját érdeke lenne, hogy csinálja tisztességesen! S ki mint vet, úgy arat! :)
 

bere007

Veterán
Sejtettem, hogy lesznek rosszindulatú megnyilvánulások.

Ezt nem rosszindulatból írtam. Csupán azt írtam le, hogy engem ez a dolog nem zavar és leírtam, hogy miért nem tartom szerencsésnek ha bevezetnék a szabályozást. Azt, hogy a kettőnk nézőpontja közötti eltérést rossz indulatú megnyilvánulásnak tartod a részemről, azt majdnem bóknak is vehetném, mert én pont a csapatjáték lényegével indokoltam ezt az eltérést. ;)

A másik fő okom meg az, hogy ezzel megint több fal venne minket körül és még kevesebb szabadon választott mozgásterünk lenne.
 

GreenKnight

Veterán
Javaslom áttanulmányozni:

Nekem továbbra is az a véleményem ezzel kapcsolatban, hogy ez a testvériség belső ügye. Nem a rendszerrel, játékkal kell megoldatni olyan feladatokat, ami a testvériség vezetőinek dolga. Ha nem teljesít valaki, akkor tedd ki. Ha a csapat nem teljesít, akkor pedig a felülbajnokizó tag fog előbb-utóbb váltani. Ezek természetes folyamatok, nem a játékkal kell szabályozni.
 

DeletedUser

Vendég
A másik fő okom meg az, hogy ezzel megint több fal venne minket körül és még kevesebb szabadon választott mozgásterünk lenne.
Nos ez nem szabályozás, hanem egy jutalomrendszer. A tetteinkkel arányosan kapjuk meg a jutalmakat. Ettől még nem nőnek falak körülöttünk. S az, hogy a véleményünk különbözik az nem baj, én nem csűröm-csavarom. Szerintem elég egyértelmű, hogy mit szeretnék! :)
 

DeletedUser

Vendég
Nekem továbbra is az a véleményem ezzel kapcsolatban, hogy ez a testvériség belső ügye. Nem a rendszerrel, játékkal kell megoldatni olyan feladatokat, ami a testvériség vezetőinek dolga. Ha nem teljesít valaki, akkor tedd ki. Ha a csapat nem teljesít, akkor pedig a felülbajnokizó tag fog előbb-utóbb váltani. Ezek természetes folyamatok, nem a játékkal kell szabályozni.
Szia GreenKnight!
A torony is csapatjáték a javából, s elfogadta mindenki, hiszen a játék része. Miért ne lehetne a bajnokságnál ugyanezt a rendszert bevezetni?
 

Wiccara

Veterán
Szia Szeri!

nem támogatom az ötletet, annak ellenére, hogy a torony szisztémája szimpatikusan korrekt; ennél a tesóságokon belül hátrányba kerülnének a kisebb városok. Lehet, hogy csak 10 felderített tartománya van, és mindet megcsinálja, pont alapján mégis kevés lehet. A bajnokin megszerzett pont nem arányos az egyén feljettségével. Ez pedig egyáltalán nem korrekt, nem lehet egymáshoz mérni olyan tagokat, ahol több százezres pontkülönbségek vannak a ranglista alapján.

W.
 

DeletedUser

Vendég
nem támogatom az ötletet, annak ellenére, hogy a torony szisztémája szimpatikusan korrekt; ennél a tesóságokon belül hátrányba kerülnének a kisebb városok. Lehet, hogy csak 10 felderített tartománya van, és mindet megcsinálja, pont alapján mégis kevés lehet. A bajnokin megszerzett pont nem arányos az egyén feljettségével. Ez pedig egyáltalán nem korrekt, nem lehet egymáshoz mérni olyan tagokat, ahol több százezres pontkülönbségek vannak a ranglista alapján.

W.
Szia Wiccara!

Igen, ilyen szemszögből nézve igazad van. Tudod van az úgy, hogy először jó ötletnek tűnik valami..... De legalább megpróbáltam! :)
 

Calyr

Veterán
Szeri, az eddigiekhez plusz egy gondolat. Szerintem ez azért nem jó ötlet, mert az új bajnoki rendszerben nemhogy nincsenek egyenlő esélyek, de kifejezetten nagy hátrányba lettek hozva a korábban top szinten teljesítő játékosok. Ez az ötleted erre a hátrányra dolgozna rá még jobban, tovább büntetve azokat, akik korábban túl jól csináltak dolgokat.

Az ötleted amúgy jó, és ha az Inno nem hozta volna be ezt az inkorrekt kiegyensúlyozást, és nem lenne totál káosz, hogy kinek mik a valós (!) lehetőségei ezen a téren, azt mondanám, hogy ez így szuper és előremutató fejlesztés lehetne. De jelen helyzetben ezt én nem tudom támogatni.
 

Lupuj

Erős harcos
Sziasztok!

Azért van némi különbség a Torony és a Bajnokság között.

A Bajnokságban lehet "potyázni", tehát aki - bármilyen okkal - kevesebbet teljesít az is ugyan azt kapja, mint a legjobb.

A Toronyban viszont ez nem így van. Aki kevesebbet teljesít, az kevesebbet is kap.
De hiába jut fel valaki a csúcsra, ha nem kap támogatást a többiektől, nem kap meg mindent.
Az élen járók jutalma nagyban függ az egyének teljesítményétől.

Tehát a Bajnokságban az éllovasok húzzák a többieket, míg a Toronyban a csapat tolja az élmezőnyt. (remélem érthető)
 

DeletedUser

Vendég
Szeri, az eddigiekhez plusz egy gondolat. Szerintem ez azért nem jó ötlet, mert az új bajnoki rendszerben nemhogy nincsenek egyenlő esélyek, de kifejezetten nagy hátrányba lettek hozva a korábban top szinten teljesítő játékosok. Ez az ötleted erre a hátrányra dolgozna rá még jobban, tovább büntetve azokat, akik korábban túl jól csináltak dolgokat.

Az ötleted amúgy jó, és ha az Inno nem hozta volna be ezt az inkorrekt kiegyensúlyozást, és nem lenne totál káosz, hogy kinek mik a valós (!) lehetőségei ezen a téren, azt mondanám, hogy ez így szuper és előremutató fejlesztés lehetne. De jelen helyzetben ezt én nem tudom támogatni.
Szia Calyr!

Igen, az eddigi válaszok, tapasztalatok, különböző nézőpontok alapján már jómagam is úgy vélem, hogy ejtenem kell a témát! Pedig jó lett volna egy korrekt keretben játszani! ;)
 

Laci0212

Erős harcos
Sziasztok!

Szeretném ha a bajnoksági jutalmak hasonlóan működnének, mint a végtelenség tornyában! Tehát látható lenne az egyéni haladás, a testvériség haladása, s a jutalmakat is teljesítménynek megfelelően kapná meg mindenki. Ezt így tartanám ferrnek, korrektnek. Várom a véleményeteket ezügyben! :)

Üdv.: Szeri :)
Szia!
Láttam lebeszéltek az ötletről,ami valljuk be, nem is jó,pedig az első 2hely az enyém általában mindig.
Nincs is fullon a létszámunk,és nem lenne igazságos azokkal szemben akik erőlködve kinyitnak 10 tartományt, míg én 20-nál megállok,mert tudom mire vagyunk képesek.Így is nehéz"tesót"találni egy békétlenkedő társasághoz szerintem pedig csak"átutazót"lehet.
Nem támogatható ötlet.
 

Deleted User - 373998

Vendég
Sziasztok!

Szeretném ha a bajnoksági jutalmak hasonlóan működnének, mint a végtelenség tornyában! Tehát látható lenne az egyéni haladás, a testvériség haladása, s a jutalmakat is teljesítménynek megfelelően kapná meg mindenki. Ezt így tartanám ferrnek, korrektnek. Várom a véleményeteket ezügyben! :)

Üdv.: Szeri :)
Kedves @Szerencse fia
Köszönjük szépen az ötleted, de az ötlet megvalósítására a jövőre nézve semmi esély nincs. Érdemesebb ezt egymás közt megbeszélni, hogy mennyi a Bajnoksági limit, és a csapat mennyi pontot szeretne látni a testvériség tagjaitól egyenként.
Köszönöm megértésed.
 
Fent