• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Lezárva Jutalom rendszer

DeletedUser4521

Vendég
Tiszteletem!

Az én ötletem vagyis javaslatom egy motiváló és jutalmazó rendszer kiépítése, mely hosszabb távon talán több aktív játékost adhatna. A jelenlegi problémám: nem egy esetben látom hogy hihetetlen energiát öl egy egy játékos bajnokságba és kalandozásba... (időt és sokan pénzt is) ezeket nem csak magáért de a csapattársaiért is teszi (ki ki milyen testvériségben). Ezen személyek odaadása sokszor túl mutat a "régi" csapattársaikon. Rendben hogy ha valaki részt vesz a bajnokságon megkapja a csapat jutalmat, de legyen egy-egy egyéni jutalom is --> kellemetlen pl.: hogy egy újonc 600-800 pontot produkál míg egy TOP játékos (aki képes 1400 fölötti pontot összeszedni) csak a saját bónuszait hajtja amíg neki előnyös, alap hangon 30 ponttal segítve társait (vagy akadályozva amiért nem segít csak mikor jelentősen előnyös). Ezért két fajta jutalmazási rendszerre gondoltam ami talán a régi játékosokat is jobban motiválná:
-1- Bajnokság (automatikus):
Azon játékosok akik a testvériségi ranglistához képest 5 helyezéssel jobban vagy azon túl teljesítenek az utolsó ládát kétszeresen kapják meg. (méltó munka méltó jutalma ez)
-2- Társas események alkalmak (bajnokság / kalandozás / látogatás):
Egy új funkcióval bővüljön a játék (Ajándékozási rendszer/Szavazó rendszer) a testvériség adatlapján legyen új fülön egy szavazó rendszer, ahol szavazni lehet a legjobb szomszédra hetente (mert rendszeresen látogat, segít, vásárol....kinek mi a fontos) a legjobb "testvérre" (mert aktív, segít, ... ez szintén nézőpont kérdése) és eseményeket követően a kiemelkedő teljesítményért - ami inkább a lehetőségekhez igazodott teljesítményt jelenti.
Az első két esetben egy hetente adható ajándékról volna szó, amit minden hónap első napján resetelnénk.
-értsd: minden héten kijelölünk egy szomszédot és egy testvért aki 5-5 tudáspontot kap ajándékba. De egy hónapon belül csak egyszer adhatunk neki ilyen címszóval ajándékot --> vagyis hetente más és más játékosok kapnak "ajándékot". Aztán minden hó elsején újraindul.
A harmadik esetben az önön magához mérten és másokhoz igazodva nyújtott teljesítményt kellene díjazni. Egy testvériségen belül a kalandozást, bajnokságot követően indulna egy szavazás - akire a legtöbben szavaznak az kaphatna 25 gyémántot jutalomként. Önmagára senki sem szavazhatna... a 25 gyémánt semmire sem elég, de nem is lenne kevés. És itt az össz. vélemény döntene, nem feltétlen a szimpatizálás...
Kérem gondolja mindenki át a dolgot! Hosszú távon is motiválva legyen minden játékos függetlenül attól mennyi ideje van, mennyi pénzt öl bele, milyen eszközön játszik... (és bár ez plusz munka a fejlesztésnek, hosszabb távon több játékos illetve elégedettebb játékos az Ő céljuk is)

Köszönöm a türelmet, és kérek mindenkit gondoljon játékos társaira is, elvégre nem csak a mi haladásunk számít!

Üdv!

Janyez
 

DeletedUser4521

Vendég
Szia,
Bocsáss meg, de számomra nem egyértelmű, hogy mit értesz ez alatt...:oops::)
Szia!
Hát igen elmagyarázni nehézkes,de megpróbálom.
1-től 25-ig vannak az emberek a testvériségben. Pontszám alapján sorrendben. Legyen a pontszám a példában 5000-es lépcsövel. Az első 5 ember 20000-25000 pontos, második 5 ember 15000-20000 ponttal rendelkezik, a harmadik 10000-15000 között, a többi meg 8000 alatt egészen mondjuk 200-ig (új játékosok). A bajnokságon részt vevő személyek helyezését össze kell vetni a testvériségi helyezéssel. Ha egy újonc (testvériségi helyezése legyen 18 mondjuk 2400 ponttal) 800 pontot produkál a bajnokságon és bajnokságon 3-ik helyezést ér el, míg a TOP10-es játékosok 30-450 között, akkor az az illető bőven túlteljesít. Sok esetben előfordul hogy az emberekből eltűnik a kedv, a tűz, és az új játékosok bizonyítani akarnak...hát jutalmazzuk meg Őket is. Ha valaki ténylegesen többet tesz, mint egy "elvárt" eredmény akkor miért ne kaphatna pluszt automatikusan bajnokság végeztével? Tehát az 5 helyezés a testvériségi pozíciójához képest kell érteni.
Csúnyábban: ha a tojáshájjal rendelkező Gizike köröket ver a 10x nagyobb és okosabb Superman1988-ra és társaira, akkor megilleti egy kis plusz a fáradozásaiért :)
Segített valamit a fenti példa? :)
 

DeletedUser4521

Vendég
Nem is szeretném számszerűsíteni, mivel minél "jobb" valaki annál nehezebb akadályba ütközik. Csupán azt szeretném ha a bajnokságon résztvevők testvériségi helyezését és a bajnokságon elért helyezést összevetve amennyiben X helyezésnyivel jobb valaki, akkor honorálja a rendszer. Ezért sem számszerűsítek, mert a valóságban láttam igen durva eredményeket. És valahogy továbbra is motiválni kell azokat akik kicsit jobban odateszik magukat. Ha már nem lehet egyéb módon jutalmazni a testvériségen belüli teljesítményt, akkor a rendszer tegye automatikusan. De hogy pontosan ki hogyan látja, le lehet írni :) ki mit gondol? Mekkora különbségnél lehessen jutalmazni? Butaság az egész? ... Szerintem ne csak a TOP játékosokról szóljon a fáma, elvégre mindenki elkezdi valahol és a csapatszellemet épp úgy erősíteni lehet és kell is, mint a versenyszellemet... talán ez is egy kis pluszt jelentene :)
Köszönöm hogy reagáltál a bejegyzésemre, szívesen olvasnám a véleményedet ezzel kapcsolatban!

Jó játékot! :)
Üdv!

Janyez
 

DeletedUser3108

Vendég
Nem is szeretném számszerűsíteni, mivel minél "jobb" valaki annál nehezebb akadályba ütközik. Csupán azt szeretném ha a bajnokságon résztvevők testvériségi helyezését és a bajnokságon elért helyezést összevetve amennyiben X helyezésnyivel jobb valaki, akkor honorálja a rendszer. Ezért sem számszerűsítek, mert a valóságban láttam igen durva eredményeket. És valahogy továbbra is motiválni kell azokat akik kicsit jobban odateszik magukat. Ha már nem lehet egyéb módon jutalmazni a testvériségen belüli teljesítményt, akkor a rendszer tegye automatikusan. De hogy pontosan ki hogyan látja, le lehet írni :) ki mit gondol? Mekkora különbségnél lehessen jutalmazni? Butaság az egész? ... Szerintem ne csak a TOP játékosokról szóljon a fáma, elvégre mindenki elkezdi valahol és a csapatszellemet épp úgy erősíteni lehet és kell is, mint a versenyszellemet... talán ez is egy kis pluszt jelentene :)
Köszönöm hogy reagáltál a bejegyzésemre, szívesen olvasnám a véleményedet ezzel kapcsolatban!

Jó játékot! :)
Üdv!

Janyez
Szia,
Mindössze azért akadtam fent a "számszerűsítésen", mert nem tudom elképzelni, hogy valamiféle számok nélkül kivitelezhető legyen ez a jutalmazás. Persze, nem vagyok programozó, így lehet, hogy hülyeség tőlem ez a gondolat.
Az ötlet egyébként jó, meglátásom szerint. Nyilván nagy motiváló erővel bírna egy ilyen, extra jutalom. :)
(Úgy vélem, nem csak a TOP játékosokról szól a fáma, hiszen ha ezek a játékosok aktivizálják magukat, a kicsik látják legtöbb hasznát.)
Persze, egyéni jutalmazási módszert is ki lehet dolgozni a bajnokságokra... Például, közös megegyezés alapján, a bajnokságban első helyen végző tag, kaphatna jutalmul minden testvértől 1 TP-t, az általa megnevezett csodájába. Egyénre nézve ez nem sok, viszont 24 TP-t kapni pluszba, nem elvetendő...
Neked is jó játékot, és további szép estét kívánok! :)
 

DeletedUser4521

Vendég
Szia,
Mindössze azért akadtam fent a "számszerűsítésen", mert nem tudom elképzelni, hogy valamiféle számok nélkül kivitelezhető legyen ez a jutalmazás. Persze, nem vagyok programozó, így lehet, hogy hülyeség tőlem ez a gondolat.
Az ötlet egyébként jó, meglátásom szerint. Nyilván nagy motiváló erővel bírna egy ilyen, extra jutalom. :)
(Úgy vélem, nem csak a TOP játékosokról szól a fáma, hiszen ha ezek a játékosok aktivizálják magukat, a kicsik látják legtöbb hasznát.)
Persze, egyéni jutalmazási módszert is ki lehet dolgozni a bajnokságokra... Például, közös megegyezés alapján, a bajnokságban első helyen végző tag, kaphatna jutalmul minden testvértől 1 TP-t, az általa megnevezett csodájába. Egyénre nézve ez nem sok, viszont 24 TP-t kapni pluszba, nem elvetendő...
Neked is jó játékot, és további szép estét kívánok! :)
Szia,
hát a legpuritánabb megoldás az lenne ha csak a helyezéseket hasonlítaná össze - ez két tömb felhasználásával és egy-két függvénnyel megoldható ha csak 1-25 számokat illetve két tömbben foglalt pozíció különbségét szeretnénk leképezni. De ezt majd egy hozzáértőbb eldönti :)
A közös megegyezéses rendszer egy jó és aktív vezérrel megoldható, de nem minden testvériség aktív. Ugyan akkor mint ahogy írtad ha a TOP-ok aktivizálják magukat, akkor a kicsik több hasznát látják --> vagyis láthatnák mert több lenne a nyeremény, de megint csak testvériség függő, van ahol nem működik és a "kicsik" kedve vagy elvész, vagy elmennek máshova vagy abbahagyják.... Az ihlette a javaslatomat, hogy a játék egésze - egységes szerkezete segítené a törekvő "generációt", aktívabbá teheti a kisebb illetve inaktívabb csapatokat, plusz elősegítené a versengést is valamilyen szinten. Illetve amennyiben automatikusan meg történne a jutalom/bónusz osztás (mint mikor ősi csodánál is segítünk, vagy számtalan esetben működik), úgy a viták és nézet eltéréseket is el lehetne kerülni. A cél hogy úgy adjon a játék többet, hogy a játékos előtte többet is adjon :)
Nagyon szépen köszönöm a véleményt :) és további jó játékot kívánok!

(További véleményeket kérem írjatok senki ne tartsa magában!)
 

Deleted User - 204368

Vendég
nem igazán jó 5letek már bocsi. bajnoksági jutalmas dolog van jutalmazva ranglista pontokkal így aki többet teljesít több pontot kap ha a top 100ban benne van. + aki többet teljesít az többet kap a bajnokiban a tartományokért. a klánban való szavazással pedig az a baj h csak viszályt szít + visszaélnének vele egyesek csak azért mert ő a "főmágus". szerintem jól van ez így
 

DeletedUser3

Vendég
Elutasítva.
A bajnokság, kaland, miegymás csoportos esemény, nem egyéni. Ezért csoportos jutalmak járnak. Ki is lehet használni egy ilyen rendszert, ami megintcsak nem jó.
Olyan csapatról viszont tudunk, ahol manuálisan működik a jutalmazás pl. X árucikk cseréjével vagy tudáspontok csodába rakásával. Ezt inkább így hagynánk meg.
Az egyéni események (pl kihívások) egyéni jutalmakat adnak.
 
Fent