• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Visszajelzés Bűbájok és a Varázsakadémia

DeletedUser3

Vendég
Kedves Elfek és Emberek!

Többen is nemtetszésüket fejezték ki a Bűbájokkal és a Varázsakadémiával kapcsolatban. Ezeket elolvastuk, megértettük, és most kíváncsiak vagyunk a javaslatokra azt illetően, hogy ez a vélemény (pozitív irányba) változzon.
Miről is van szó?
Többen nehezményezik, hogy a Varázsakadémia (nem olyan régóta) kötelező épület.
A játék tervezésének kezdete óta központi szerep volt szánva az épületnek. Szerettük volna, hogy olyan fontos feladatot látna el, amit minden játékos a fejlődése segítéséhez használhat. Egyértelművé vált, hogy a sokféle igényt nem lehet egyszerre és egyszerűen kielégíteni.

Sokan megjegyezték, hogy az épület túl nagy ahhoz képest, amit nyújt. Az épület mérete ugyan nem változtatható túl egyszerűen, viszont kíváncsiak lennénk, hogyan tehetjük az épületet elég értékessé a jelenlegi méretéhez.

Többen úgy vélik, a bűbájok nem elég erősek, vagy épp túl drágák, és a kapott bónusz nem éri meg. Erre is várjuk a javaslatokat.

Tehát, amit kérni szeretnénk:
Ebben a témában írjátok le, milyen javaslatotok van a Bűbájok funkcióinak szélesítésére, milyen új bűbájokat látnátok szívesen, hogyan tennétek a Varázsakadémiát értékesebbé a jelenlegi funkciók kibővítésével. Szintén nagyon fontos, hogy a javaslataitokat indokoljátok meg, támasszátok alá, hogy miért lenne X és Y újításra szükség, miért javítana ez a saját játékodon.
Leszögeznénk, hogy nincs rossz válasz, mindenkinek más a fontos egy-egy játékban, így ha nem is tartod fontosnak a másik ötletét, ne húzzátok le azokat. Továbbá fontos tudnunk az okokat egy egy javaslat mögött.

Az itt leírt javaslatokat különös odafigyeléssel kezeljük és továbbítjuk. Ez nem ígéret arra, hogy bekerülnek a játékba.

Üdvözlettel:
Az Elvenar csapata
 

DeletedUser

Vendég
Sziasztok :)

Néhány észrevétel, igazából konkrét ötletek nélkül, de talán hasznos lehet.

A Varázsakadémia nagy, ez tény. De már kint van, végzi a dolgát. Átméretezni ilyen formán valószínűleg problémás lenne, főleg azért mert már sokan elhelyeztük a játéktéren. Ez sejtésem szerint programozási gondokat szülne, egyfajta "talonba tétel" pedig nem megoldható, hiszen a játékban nincs ilyen raktár funkció az épületeknek, amit törölsz az elveszett (viszont ez felvet egy ötletet, talán valamilyen feltételekkel megvalósítható lenne a nem használt elemek tárolása).

Jelenlegi működése: nálam most a 2. szinten azt írja, hogy 6 óra/ereklye. Ez 12 óra a műhelyes bónusz esetében, mégis 13 órát dolgozik rajta. Lehet, hogy valamit nem vettem figyelembe?

A boldogság bónusz 5%-os hatása szinte meg sem jelenik, gyakorlatilag semmiféle hatása nem érzékelhető. A 200% és az 50% viszont kifejezetten jó.

A további fejlesztés ára 250 gyémánt ami mindenképpen pénzköltésre kötelezi a játékosokat, ha fejlődni/fejleszteni szeretne. Természetes, hogy a játék ebből tartja fent magát, ez nem is kérdéses, viszont így az Akadémia további "csiszolgatása" sokak számára semmilyen jelentőséggel nem bír, hiszen nem tudják fejleszteni az épületet. Amennyiben valóban központi szerepet szántok ennek az épületnek, akkor át kellene gondolni ezt a részt is. Gyémánt ráfordítási kötelezettség mellet a játékosok nagy része nem akar vagy nem tud többet foglalkozni az Akadémiával, ellötyög a megszerzett 2. szinten. Ezzel sem az épület pátoszát nem emeljük, sem a hasznát nem domborítjuk ki. A fejlődés sebességét sem befolyásolja az esetleg elképzelt/eltervezett mértékben.

Köszönöm, hogy meghallgattatok. :)
 

DeletedUser188

Vendég
Nekem nem tetszik hogy kötelező lett a kifejlesztése. Jól elvoltam nélküle eddig is, aztán egyszercsak egyik reggel belépéskor visszadob techfa elejére. Ha tetszik - hanem MÁRPEDIG mig ezt ki nem fejleszted addig nemjátszhatcccc . na de lécccciiii - miért kell ezt rámerőltetni? Ha magamtól nem akarom ? Eddig játszhattam nélküle, pedig már megvolt a techfán mellékágba. Most miért kellett főágba beoltani? Úgyse teszek le olyan épületet amilyet nem akarok. Nekem laktanyám sincs - hiába ragasztotta be összes küldimet fő és mellákágon. Haaaaad jácccakkk már úgy ahogy éééén akaroook jóóóó? puszi elmarad mert hisztizek épp - de majd elmúlik
 

DeletedUser434

Vendég
Sziasztok! :)

A jobb kihasználásra - mintegy funkcióbővítésképpen -, két korábbi javaslatom már volt! :p
Első, és második! :)

Remélem, hogy bevezetésre kerülnek majd! :)

Szép hétvégét! :)

Továbbá... :p

Javasolnám, hogy legyen egy olyan Bűbáj is, amellyel a Kufárt lehetne elbájolni! :cool:
A Kufárbűbáj hatóideje alatt, az összes ajánlat, 10% kedvezménnyel jelenjen meg! :)

Remélem, ez elég kreatív ötlet?!?! :D
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser729

Vendég
Előre is elnézést, ez bizony hosszú lesz!

A varázsakadémiával mint épülettel semmi bajom nincs, szép, és csak egyet kell építeni belőle, így a méret sem akkora gond. Alapvetően egy jó ötlet az egyébként haszontalan ereklyék felhasználására. Egy ingyenes eszközként tekintek rá, amivel mindenki segíthet magán a saját maga által legjobbnak tartott módon.
És akkor most egy kicsit a bűbájokról:
Az alapanyag termelő bűbájra azt mondanám, hogy elmegy, rendben van. Ha valaki meg van szorulva, akkor ki tudja segíteni magát. Bár azért hozzátenném, hogy eddig egyetlen egyet gyártottam belőle és azt is csak azért mert kötelező küldetés volt..
A kultúranövelő bűbájjal van leginkább bajom. És ez nem azért van, mert csak 5%-ot emel, vagy mert az alap 100%-os szinten nem működik. Egyszerűen a kultúra nem játszik szignifikáns szerepet a játékban. (Ezért vérzik szegény kristály világítótorony és nagy harangtorony is, de ez ugye nem az a poszt, hogy mit változtatnék a csodákon) Csak az arany és az alapanyag termelésre van hatással, amikhez küldetések pörgetésével amúgy is hozzájuthatunk. Szerintem nem éri meg 100% fölé emelni és ahogy nézem a topjátékosok szerint sem.
Tudom, hogy nem kis feladat az egész kultúrarendszert átdolgozni. Az egyik irány az, hogy legyen több mindenre hatással a kultúra (szinte érzem a hátamban a döféseket, ha ez bekövetkezik és ezután megéri majd kultúraszintet emelni sokan nem köszönik majd meg, hiszen építhetik át a városukat)
Ennél jóval kevesebb fájdalommal járna átdolgozni a bűbájt. Talán hasznosabb és átláthatóbb lenne, ha a megbűvölt épület dupla vagy másfélszeres bónuszt adna és már az alap 100%-on is működne. Így mindenki ki tudná számolni, hogy a kívánt kultúra szinthez pontosan hány épületet kell bűbájolnia. Bár ez drasztikus változásnak tűnhet, de azért javaslom, mert szerintem a kultúra szerepe tényleg alacsony.
A manufaktúra termelést növelő bűbáj győzött meg, hogy érdemes letenni az akadémiát. Ez egy korrekt bűbáj, ennek a leghasznosabb a bónusza kb egyensúlyban az árával. Én csak ezt gyártom és meggyőződésem, hogy a játékostársaim is ezt preferálják.
Szóval összefoglalva az eddigieket véleményem szerint van egy jó bűbáj a jelenlegi háromból amit gyártani érdemes, egy teljesen haszontalan és egy amit rossznak nem mondanék, de gyártáshoz nem tartom elég jónak.
Több ötlet is elhangzott új bűbájok bevezetésére. A katonai kiképzést gyorsító bűbájt a közelgő bajnokságok miatt - amik valószínűleg eszik majd azért a katonákat - különösen jónak tartom, látom az már továbbításra is került.
Én arra tennék javaslatot, hogy a bűbájok költsége, vagyis inkább a kifizetés metódusa változzon. Szerintem jobb lenne, ha mi dönthetnénk el, hogy milyen ereklyéket áldozunk be a cél érdekében. Mondjuk minden ereklye kaphatna egy értéket a szintjének megfelelően pl: 1, 2 és 4. A bűbájok árát pedig ehhez igazodva lehetne megállapítani. A példa kedvéért ha egy bűbáj ára 8 egység, akkor én dönthetném el, hogy azt 2 elixirereklyével (mert ez 4-et ér darabonként), vagy mondjuk 8 acéllal szeretném kifizetni, ami darabonként egyet ér. Tudom, hogy ez bonyolultabb, de így biztosan nem borul fel a nem bónuszos ereklyék egyensúlya sem.
A jelenlegi állás szerint, mivel én csak manufaktúrás bűbájt termelek, előbb-utóbb kifogyok a varázspor és kristályereklyékből, miközben az összes többi nembónuszos ereklyémhez hozzá sem nyúltam. Jobb szerintem ha azt gyárthat mindenki amit szeretne, mint az az eset, hogy most már csak olyat gyártok amire igazából szükségem sincs, de már csak ezt tudom, mert ehhez van alapanyagom.
 

DeletedUser434

Vendég
Én arra tennék javaslatot, hogy a bűbájok költsége, vagyis inkább a kifizetés metódusa változzon. Szerintem jobb lenne, ha mi dönthetnénk el, hogy milyen ereklyéket áldozunk be a cél érdekében. Mondjuk minden ereklye kaphatna egy értéket a szintjének megfelelően pl: 1, 2 és 4. A bűbájok árát pedig ehhez igazodva lehetne megállapítani. A példa kedvéért ha egy bűbáj ára 8 egység, akkor én dönthetném el, hogy azt 2 elixirereklyével (mert ez 4-et ér darabonként), vagy mondjuk 8 acéllal szeretném kifizetni, ami darabonként egyet ér. Tudom, hogy ez bonyolultabb, de így biztosan nem borul fel a nem bónuszos ereklyék egyensúlya sem.
A jelenlegi állás szerint, mivel én csak manufaktúrás bűbájt termelek, előbb-utóbb kifogyok a varázspor és kristályereklyékből, miközben az összes többi nembónuszos ereklyémhez hozzá sem nyúltam. Jobb szerintem ha azt gyárthat mindenki amit szeretne, mint az az eset, hogy most már csak olyat gyártok amire igazából szükségem sincs, de már csak ezt tudom, mert ehhez van alapanyagom.

Kedves Gromadan! :)

Támogatom az ötleted, igen kiváló!!! :) :)

(Ma, nagyon büszke Vagyok a "fiaimra"!!! ♥)

Macipiri mindhárom ötletét támogatom ;)
Köszönöm szépen @dyane30 ! :)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser379

Vendég
Sziasztok

Engedjétek meg, hogy a "sötét oldalról" szóljak hozzá - nem építettem meg az Akadémiát.
Hogy miért nem, azt Hoshi és az előttem szólók nagy pontossággal leírták, ezt nem is húznám tovább.
De azért igyekszem figyelemmel kísérni a dolgokat...
A helyzet javításának legegyszerűbb módja - gondolom - a Varázsakadémia effektív teljesítményének növelése, vagyis ami eddig 5% volt az 15 legyen, ami 10 óra volt az 20 legyen, stb...
Összekötve esetleg a Gromadam által leírt - teljesen logikus - költségmódosításokkal.
Be lehet vezetni újfajta bűbájokat, erre sok nagyon jó javaslat született, biztosn növelné a projekt népszerűségét.

De amire egy magamfajta szkeptikus alak is rácuppant volna, az egy területszerzéssel összefüggő bűbáj lett volna.
Tudom , hogy ez már scifi kategória, de én biztosan használnék egy olyat, ahol bűbájjal lehet területet "bérelni" adott időre, csak ameddig a bűbáj hatása tart...1 óra, 8, 12 vagy 1 nap, nem tudom.
Erre a területre nem lenne áthelyezhető bármilyen épület, értelemszerűen a kötelezőek nem, csak az építhető-bonthatók!
Mi történne az oda áthelyezett épületekkel ha a bűbáj hatása lejár?
Semmi különös, elnyelné a föld, lakosokkal, termeléssel, kultúrával véglegesen....mert rizikó nélkül nincs kockázat. :)

Egyebekben izgatottan várom a végeredményt, mert én is szeretném akarni megépíteni. :)
 

DeletedUser434

Vendég
De amire egy magamfajta szkeptikus alak is rácuppant volna, az egy területszerzéssel összefüggő bűbáj lett volna.
Tudom , hogy ez már scifi kategória, de én biztosan használnék egy olyat, ahol bűbájjal lehet területet "bérelni" adott időre, csak ameddig a bűbáj hatása tart...1 óra, 8, 12 vagy 1 nap, nem tudom.
Erre a területre nem lenne áthelyezhető bármilyen épület, értelemszerűen a kötelezőek nem, csak az építhető-bonthatók!
Mi történne az oda áthelyezett épületekkel ha a bűbáj hatása lejár?
Semmi különös, elnyelné a föld, lakosokkal, termeléssel, kultúrával véglegesen....mert rizikó nélkül nincs kockázat. :)

Kedves @sanimi ! :)

Nekem tetszik az ötleted!
Ha jól értelmezem, akkor a Területbűbáj úgy működne, mint egyfajta átmeneti tároló. Ez, mondjuk egy teljes városátépítésnél, nagyon hasznos tudna lenni! :)
Támogatom! :)

Beugrott még valami! :)
Lehet, hogy @EdiBaba Diplomáciai Központja is, kaphatna helyet ebben az épületben, és akkor tényleg "multifunkcióssá" válhatna! :)
Ha az az ötlet tetszett sokunknak, akkor miért is ne?!!? :)
Nem kellene - az amúgy is szűkösen rendelkezésre álló, értékes helyekre - plusz épületet felépíteni, hiszen már van egy "alig kihasznált", miért ne lehetne ilyen funkciója is?!?! :)
Csak át kellene nevezni Varázsakadémiáról, mondjuk Varázs-; és Diplomáciai Központtá, vagy valami ilyesmivé!
A meglévő ablakhoz, ahol új a Bűbájokat indítjuk, egy plusz fület hozzáadni, ahonnan az egyezkedéseket, tárgyalásokat lehetne indítani! :)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Erica

Veterán
Sziasztok
Minden fent említett Ötlet nagyon tetszik.Hoshi kérdésére pedig:Imádom a varázsakadémiám,főleg most,hogy mindig nyersanyag hiányban szenvedek.Amikor több időm van egy huzamba játszani a városommal,bizony bevetem az Erőteljes Ellátást,mert a fejlesztésekkel és a termeléseimmel nem maradna sok esetben egy deka kalapácsom sem.Ilyenkor kicsit felturbózom a darabszámot,és újra fejleszthetek,vagy termelhetek.Én speciel nagyon szeretem nagyon sokat kisegít.Az viszont tény,hogy nem nagyon van kihasználva az épület.Olyan sok remek ötletet adtak a kedves Játékos Társaim,hogy igazán lehetne meríteni belőle.;);)Akár fejlesztés gyorsító Bűbáj is lehetne......akár,,,,
Legyen szép Estétek♥
 

DeletedUser379

Vendég
Kedves Maci, T. Főnökasszony :)

igen, kb arra gondoltam...egyfelől tényleg nagyon hasznos lenne, másfelől pedig ezért cserébe tétje is lenne...és persze 100 kérdés 1000 helyes válasszal...

Az a diplomáciai funkcióbővítés pedig szerintem teljesen rendben van, több mint célszerű!
 

DeletedUser296

Vendég
De amire egy magamfajta szkeptikus alak is rácuppant volna, az egy területszerzéssel összefüggő bűbáj lett volna.
Tudom , hogy ez már scifi kategória, de én biztosan használnék egy olyat, ahol bűbájjal lehet területet "bérelni" adott időre, csak ameddig a bűbáj hatása tart...1 óra, 8, 12 vagy 1 nap, nem tudom.
Erre a területre nem lenne áthelyezhető bármilyen épület, értelemszerűen a kötelezőek nem, csak az építhető-bonthatók!
Mi történne az oda áthelyezett épületekkel ha a bűbáj hatása lejár?
Semmi különös, elnyelné a föld, lakosokkal, termeléssel, kultúrával véglegesen....mert rizikó nélkül nincs kockázat.
Ez is egy nagyon jó meglátás, részemről támogatva;)

Én arra tennék javaslatot, hogy a bűbájok költsége, vagyis inkább a kifizetés metódusa változzon. Szerintem jobb lenne, ha mi dönthetnénk el, hogy milyen ereklyéket áldozunk be a cél érdekében. Mondjuk minden ereklye kaphatna egy értéket a szintjének megfelelően pl: 1, 2 és 4. A bűbájok árát pedig ehhez igazodva lehetne megállapítani. A példa kedvéért ha egy bűbáj ára 8 egység, akkor én dönthetném el, hogy azt 2 elixirereklyével (mert ez 4-et ér darabonként), vagy mondjuk 8 acéllal szeretném kifizetni, ami darabonként egyet ér. Tudom, hogy ez bonyolultabb, de így biztosan nem borul fel a nem bónuszos ereklyék egyensúlya sem.
Ez az ötlet is rendkívül tetszik;)
A jelenlegi állás szerint, mivel én csak manufaktúrás bűbájt termelek, előbb-utóbb kifogyok a varázspor és kristályereklyékből, miközben az összes többi nembónuszos ereklyémhez hozzá sem nyúltam. Jobb szerintem ha azt gyárthat mindenki amit szeretne, mint az az eset, hogy most már csak olyat gyártok amire igazából szükségem sincs, de már csak ezt tudom, mert ehhez van alapanyagom.
Erre lehet, hogy megoldást nyújt, majd a bajnokságok bevezetése. Az InnoGames TV áprilisi epizódjában látható erről bemutató és a kibeszélőben fel is tettem ezzel kapcsolatban egy kérdést (bár még választ nem kaptam) arról, hogy a bajnoksági pontokon felül, megkapjuk-e még egyszer az ereklyéket és tudáspontokat is vagy esetleg nem. Mert, ha igen, akkor az ereklye problémák megoldódtak, nem kell attól félni, hogy esetleg kifogyunk belőlük. :p De miután még biztos választ nem kaptam erre a kérdésre, így ez egyáltalán nem 100%, szóval bocsi, ha nem így fog történi és butaságot írtamo_O

Nekem is lenne egy "bűbájos" ötletem:D Méghozzá a vendégfajok termelésével kapcsolatban. :p A Testvériségemben nagyon sokan most kezdték el a törpös részt és a réz termelésével igencsak bajban vannak. Pontos számadatokat nem tudok mondani, mert én már a tündér korban járok és nem nagyon emlékszem a réztermelésre (azon kívül, hogy iszonyú nehéz volt őket összekaparni:D), de a wiki és a testvérek panaszkodásai alapján azt szűrtem le, hogy a réz termelése nagyon nehéz. 3 és 9 óra, illetve 1 és 2 nap alatt lehet kitermelni, mint a rendes manufaktúrákban. Viszont a negyedik szinten is csak 47 darab/ nap (persze ez függ a törp portál szintjének bónuszaitól is), de ez nagyon kevés, főleg ha figyelembe veszük azt, hogy egy-egy kutatáshoz vagy fejlesztéshez több száz, vagy ezer darabra is szükség volna. Szóval az ötlet az lenne, hogy a réz öntödéket is meg lehessen bájolni, mondjuk egy hasonló bűbájjal, mint a rendes manufaktúrákat, hogy adott idő alatt x %-al többet termelhessen. A törpös gránit bányák és a tündéres farmok egész jól ki lettek találva termelés szempontjából, ezért ezek maradhatnának eredeti verziójukban, viszont a rézöntödékre ráférne egy kis varázslat;)(nem utolsó sorban azért is, mert a testvériségi chatet napi szinten elárasztja szegény kis testvéreim sírása és lassan könnyekben úszkálnak a tündéreim:D:D:D)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser3

Vendég
Köszönjük mindenkinek a visszajelzést, továbbítottam az illetékesek felé a felsorolt és linkelt dolgokat, kiegészítve néhány egyéb helyen olvasott dologgal.
Pl:
  • Itt lehessen mágiával eltörni a rúnákat, így felhasználni azokat máshol.
  • Legyen a háttérben grafikája, mint a csodáknak
  • Testvériség részére is adjon valamiféle bónuszt
  • Több új bűbáj, illetve a meglévők erősítése
  • Diplomáciai torony egybefűzése (másoknak is tetszett az ötlet :))
Várjuk továbbra is a véleményeket, ötleteket, stb. :)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

mircipirci

Tapasztalt építő
Sziasztok!
Aviator hozzászólására reagálnék.
"Jelenlegi működése: nálam most a 2. szinten azt írja, hogy 6 óra/ereklye. Ez 12 óra a műhelyes bónusz esetében, mégis 13 órát dolgozik rajta. Lehet, hogy valamit nem vettem figyelembe?"

Nagy nehezen csináltam helyet. Letettem a Varázsakadémiát. Felfejlesztettem kettes szintre, gondolva , hogy majd gyorsabban készíti el a bűbájt.
Engem nagy csalódás ért.. 13 óra! minek ennyi idő? és miért 13? miért nem 12 ha 2 bűbáj kell hozzá???
Ez nekem sajnos BÚBÁJ lett mint bűbáj...
Legyen kedves vki elmagyarázni hogy hogyan is van ez. Elvenar Wikiben semmi sincs leírva. se a fejlesztés, se az hogy mennyi idő.
Mert ha le lett volna írva, akkor talán nem csalódok ekkorát.
A másik pedig a kötelezősége. A oldalsó feladatot el sem lehet hessegetni...hogy majd később..

Köszönöm: Mircipirci
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser379

Vendég
Szia Mirci

Hajszálra hasonlóan gondolom én is mint te.
A saját példám alapján merem javasolni, most már ne foglalkozz vele.
Kötelező hát megépítettük, ezzel nem tudunk mit kezdeni...nekem is beletelt egy kis időbe, h elfogadjam, de hidd el már ezen kár tovább bosszankodni.
Ez a bÚbáj ez ilyen lett, nem tudsz vele mit csinálni.
(csak külön érdekesség, ahgyan Gromadan felhívta a figyelmemet, hogy már a 2. szinttől csak gyémántért fejleszthető. Nekem az arról árulkodik, hogy a készítők nagyon csúnyán mellélőttek, mert mintha azt gondolták volna, hogy osztatlan és kitörő örömmel fogadja majd mindenki, és sorbanállás lesz a gyémántos fejlesztésnél)
Tényleg csak azt tudom mondani, ezen ne bosszankodj tovább.
Én már túltettem magamat rajta, és most már abban reménykedek, hogy rövidesen javítani, vagy módosítani fognak az Akadémia soványka hozamán.
 

DeletedUser188

Vendég
A Varázskadémia letétele NEM kötelező! A kifejlesztése a Tech-fán kötelező, DE nyugodtan lehet játszani nélküle; éppen úgy , mint ahogy lehet Kaszárnya és katonaság nélkül is játszani. Vannak akik sem a Kaszárnyát, sem a Varázsakadémiát nem tették le, és nem is akarják. Ez egy választható lehetőség a játékban. A játékstílusát mindenki szabadon megválaszthatja. A küldetésekben javasolt építések mindössze útmutatók, és ha valaki nem építi meg ezeket az épületeket - attól még ugyanolyan teljes értékű játékot játszhat. A küldetés sorozat se kötelező, csak egy lehetőség a játékban, amivel lehet élni, vagy megtartani a köszönöm nem kérem szinten.
 

DeletedUser379

Vendég
A varázsakadémia nem kötelező.
Csak a bűbáj előállítása küldetés kötelező.
És igazad ven, a küldisor sem kötelező...de azt ugye még te sem javaslod jó szívvel, hogy egy épület kihagyása miatt valaki hanyagolja a főküldetéseket, amik a játék történetét adják?
De csavarom még a dolgot ha gondolod: azzal, hogy valaki pl ezt az akadémiát nem teszi le, megfosztja majd magát a további küldiktől.
Valóban szabadon választjuk meg a játékstílust, de nem árt ha tisztában vagyunk vele mi mivel és hogyan függ össze, nem ragadunk ki egyetlen momentumot, hanem megpróbáljuk egészében tekinteni a játékot.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser188

Vendég
A varázsakadémia nem kötelező.
Csak a bűbáj előállítása küldetés kötelező.

Csak a játék kezdetén van kötelező - ki nem kerülhető küldetés. A lakóépület és a műhely letételekor.
Kötelező küldetés az , ami berögzül a képernyőbe és elvégzése nélkül a játék a továbbiakban nem játszható.
Se a Varázsakadémia, sem a bűbáj előállítása nem ilyen.
Az hogy a későbbiekben a küldetés sorozat megszakad még nem jelenti azt hogy maga a küldetés kötelező lenne, hiszen küldetéseket végezni sem kötelező - csak egy , a játékot színesítő lehetőség. Küldetések elvégzése nélkül is lehet játszani (építeni, kereskedni, területeket felfedezni stb.)
Ugyan így lehet Kaszárnya nélkül és katonák nélkül területet foglalni és Varázsakadémia nélkül is játszani.
Sokan nem végeznek el egyetlen egy küldetést sem, hanem játszanak a maguk kedve szerint.
A javasolt játékmódot nem kell felfogni kötelezőnek - hisz a figyelmen kívül hagyásával a játék ugyan úgy játszható, mint az elfogadásával.
 

DeletedUser379

Vendég
értem...
de ha mindent így szépen lefaragsz a játékról, akkor a végére mi marad? egy üres Excel tábla amit ki kell tölteni?
Az akadémia kérdésének ilyen összefüggésben a küldikkel szerintem nem lenne szabad felmerülnie.
Akkor valóban úgy érezném, hogy szabadon dönthetek.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Vanek

Veterán
Sziasztok!
Aviator hozzászólására reagálnék.
"Jelenlegi működése: nálam most a 2. szinten azt írja, hogy 6 óra/ereklye. Ez 12 óra a műhelyes bónusz esetében, mégis 13 órát dolgozik rajta. Lehet, hogy valamit nem vettem figyelembe?"

Nagy nehezen csináltam helyet. Letettem a Varázsakadémiát. Felfejlesztettem kettes szintre, gondolva , hogy majd gyorsabban készíti el a bűbájt.
Engem nagy csalódás ért.. 13 óra! minek ennyi idő? és miért 13? miért nem 12 ha 2 bűbáj kell hozzá???
Ez nekem sajnos BÚBÁJ lett mint bűbáj...
Legyen kedves vki elmagyarázni hogy hogyan is van ez. Elvenar Wikiben semmi sincs leírva. se a fejlesztés, se az hogy mennyi idő.
Mert ha le lett volna írva, akkor talán nem csalódok ekkorát.
A másik pedig a kötelezősége. A oldalsó feladatot el sem lehet hessegetni...hogy majd később..

Köszönöm: Mircipirci

Én mondjuk még Aviator hozzászólását sem értettem. Milyen 6 óra/ereklye? Hogy jön képbe az ereklye, amivel már számolni kell, és X óránkénti lebontásban ki is kell számolni, hogy mennyi az az annyi?
De a felvetésre: a 2. szinten 13/óra a bűbájok gyártása (a 'nagyobb'-é 26), 1. szinten ennél több (fejből meg nem mondom már mennyi, a bétás témában amikor felvetődött az akadémia le lett írva - talán 16 és 32 óra). Vagyis igen, a szint emelésével lesz egyre kevesebb (és ezért van a 3. szinttől gyémántos lehetőség). És azért 13, mert az alapot csökkentették valamilyen (egész jó) szinten. A tovább fejlesztett akadémiának a termelési idejéről nincs infóm -talán valaki, aki erre használt fel gyémántot majd megemlíti-, de gondolom, ezt tovább csökkenti.
Illetve újabb felvetés: mihez kell 2 bűbáj? És mi van ismét a 6 órával? Én úgy tudom, hogy van 10 órás hatóidejű (alapanyag), van 13 órás hatóidejű (nyersanyag) és 48 órás (kultúrbónusz); amiket egyesével fel lehet használni (1 épületre 1-et téve). Vagy valamit rosszul látok/tudok?
 
Fent