• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Bétás tapasztalatok avagy mi is várható

Mihaszna

Veterán
Ne már :confused::( Megint ugyan az a mechanizmus? Ez most komoly?? Az eddigi Eventek után csak jobbat mert remélni az ember. Főleg, hogy egy szezonális ünnepről van szó. Erre megismétlődik a tavalyi katasztrofális dolog. Már el ment kedvem tőle. Komolyan mondom, hogy még ez a ködös térkép is többet ér, mint ez az ,,itt a piros, hol a piros" játék. Szinte csoda, hogy kivették belőle az a kalapácsos ******got, amivel az őrületbe kergették az embert. Meggondolandó, hogy egyáltalán belekezdjen e az ember. Viszont lenne egy kérdésem. A küldetés legutolsó feladata teljesítése után egy (ha jól emlékszem) 2X2-es akármit lehet nyerni. Az mi? Mini varázs/kívánságkút? Véletlenszerű cuccokat ad 30 napon keresztül, csak mivel nem tudom ki venni a kép alapján, hogy mi az, ezért kérdezem.
 

DeletedUser4106

Vendég
Kedves Játékostársak!☺ Azt olvastam a bétás linken, hogy csütörtöktől dec 17-ig van ez a White Owl event, ez ebben az időszakban a bétán lesz? Bocsánat a naív kérdésért, mér nem tudok tájékozódni az infok között☺ Köszönöm előre is, szép hétvégét!♥
 

Corvo

Veterán
Kedves Játékostársak!☺ Azt olvastam a bétás linken, hogy csütörtöktől dec 17-ig van ez a White Owl event, ez ebben az időszakban a bétán lesz? Bocsánat a naív kérdésért, mér nem tudok tájékozódni az infok között☺ Köszönöm előre is, szép hétvégét!♥
Ez időszakban csak bétán lesz. A magyar szervereken kb. 2-3 hét múlva indul.
 

sleeky41

Veterán
Nagyon köszönöm az infot, esetleg egy linket kaphatnék, ahol ezt megtalálom? Vagy ez nem mindenki számára elérhető? Akkor kimásolgatom innen☺ Köszönöm szépen!♥☺

linket nem tudok adni, mert a saját excel táblázatomból van képként megcsinálva amit ide felraktam
a táblát meg csak a csapatomnak osztom meg :) mert így tudják ellenőrizni folyamatosan a jelvényeket
 

sleeky41

Veterán
De szupi ! :) Mint a kisvasutas foe event. Nagyon hasonlít. A végén az a 2x2-es épület az olyasmi mint a kívánságkút ? :)

a régi szobor állítólag teljesíti az előtte imádkozók kívánságait, minden beteljesült kívánság azonban nyomot hagy a kövön, mert semmi sem tart örökké - ez a fordítása és igen olyan lesz mint a kívánságkút 30 nap után lejár

pirossal karikáztam be erre gondoltál?

1605363838212.png
 

DeletedUser

Vendég
a régi szobor állítólag teljesíti az előtte imádkozók kívánságait, minden beteljesült kívánság azonban nyomot hagy a kövön, mert semmi sem tart örökké - ez a fordítása és igen olyan lesz mint a kívánságkút 30 nap után lejár

pirossal karikáztam be erre gondoltál?

2583 bővítmény megtekintése
Szia !
Igen erre gondoltam. Ennek örülök azért ! :) Aranyos a mérete és ezek szerint ahogy fogy az idő, az a szobron nyomot hagy.
Köszönöm szépen az infomációt ! :)
 

sleeky41

Veterán
Kalandnál az angolok felrakták a táblázatott lelehet menteni és használni

 

Burney

Felderítő
Kalandnál az angolok felrakták a táblázatott lelehet menteni és használni


Köszi, ez nagy segítség!!
Már csak az érdekelne hogy kb: mikorra várható, mert most csak álok és várok a városommal, hogy legyen helyem majd a kalandra.
 

Mihaszna

Veterán
A 2020-as Téli Varázs 3. feladata, hogy Harcolj és nyerj 4 találkozón vagy használj fel egy Kisállat eledel bűbájt. Kissé kellemetlen helyzetbe kerültem. A városom kezdetleges. A harcot nem tudtam kivitelezni, így maradt a másik lehetőség, ami a szerencsén múlt, hogy tudtam gyártani. Felhasználni viszont nem volt egyszerű, mivel 2 Fejlődő épületem volt. Az egyik a mostani Boszorkányos, a másik pedig a Gólem. Egyikre se engedte felhasználni a Bűbájt, így a Gólemet törölnöm kellett, és helyette letenni a Téli Varázs Fejleszthető épületét. Ez ha így marad, akkor az első fejezetben lévő játékosoknak okozhat némi fejtörést - ahogy nekem is -, mivel ha ők sem tudják kivitelezni a Találkozók megoldását, akkor a másik megoldást kell választaniuk, aminek hátránya:

- Ha nem rendelkeznek olyan Fejleszthető épülettel, amit etetni lehet - mert nem rendelkeznek (mivel az első fejezetet még csak most kezdték el) -, akkor nincs mit etetni.
- Ha még nem jutottak el odáig, hogy ki legyen kutatva a Varázsakadémia, akkor nem is tudnak barkácsolni sem.

Tehát, ez így nem biztos, hogy kifizetődő, mert már a 3. feladatnál kénytelenek megállni. Persze elég csekély az esély arra, hogy ne tudjanak megoldani 4 találkozót, de ha valaki olyan peches, mint én, és még a fentebb említett problémák is fennálnak, akkor.. ugrott az Event(?)

UI: Nem tudom, hogy lehet e ezt az észrevételt továbbítani azoknak, akik készítik a játékot, hogy mire elér hozzánk, legyen átgondolva a dolog. :)

Szép napot mindenkinek.
 

DeletedUser4106

Vendég
linket nem tudok adni, mert a saját excel táblázatomból van képként megcsinálva amit ide felraktam
a táblát meg csak a csapatomnak osztom meg :) mert így tudják ellenőrizni folyamatosan a jelvényeket
Szia! Nem a táblára gondoltam, csak a térképekre, ha már valahol láthatók!☺De Sleeky megosztotta, megnézem, köszi a segítséget!♥☺
 

DeletedUser5051

Vendég
Az örvényhez úgy látom, hogy mind a 16 jelvény kelleni fog. A darabszám az maradt 5? Előre is köszönöm a választ!
 
1605518141169.png

"új küldetéseket és kalandozási tárgyakat fedezhetsz fel" - tehát az új rendszert indítják élőben is. Hajrá, mindenki.
 

DeletedUser4106

Vendég
Sziasztok! Nem tudom néztétek-e a Planning sread sheet-et már, nekem úgy tűnik, nem jók az összesítések, a start pont miatti duplikáció (4 helyett 2 von le) és a 2. térképnél a Szellem a palackban összesítésénél levon 8-t (ezek tűntek fel, nem mindent néztem még meg). Valamit rosszul néztem? És valóban jó lenne kicsit több info az örvényről, pár nap múlva kaland és még nem világos, mi és mennyi kell.
Még egy kérdés: a gyémánt nyakláncnál és az elegáns szobornál annyi van, hogy gyűjts 1 vagy 2 napos alapvető áru termelés. Ez azt jelenti, hogy bármelyikből gyűjthető a szükséges mennyiség, akár vegyesen, akár egyfajtából? Ráadásul a Planning spreadsheetben még úgy szerepel, hogy 1 x 1db mindegyikből!
Előre is köszönöm, ha tud valaki segíteni☺♥ Szép hetet!

És egy apró megjegyzés: elég sok hibát- ellentmondást, tisztázatlanságot - találtam a leírásokban és a tervező táblázatban, nem volt kissé elsietett ez a kaland? :( Nem tudom, hol érdemes jelezni,de remélhetőleg legalább az indulásra "megjavulnak" a problémák!
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:
Sziasztok! Nem tudom néztétek-e a Planning sread sheet-et már, nekem úgy tűnik, nem jók az összesítések, a start pont miatti duplikáció (4 helyett 2 von le) és a 2. térképnél a Szellem a palackban összesítésénél levon 8-t (ezek tűntek fel, nem mindent néztem még meg). Valamit rosszul néztem? És valóban jó lenne kicsit több info az örvényről, pár nap múlva kaland és még nem világos, mi és mennyi kell.
Még egy kérdés: a gyémánt nyakláncnál és az elegáns szobornál annyi van, hogy gyűjts 1 vagy 2 napos alapvető áru termelés. Ez azt jelenti, hogy bármelyikből gyűjthető a szükséges mennyiség, akár vegyesen, akár egyfajtából? Ráadásul a Planning spreadsheetben még úgy szerepel, hogy 1 x 1db mindegyikből!
Előre is köszönöm, ha tud valaki segíteni☺♥ Szép hetet!

szia, a bétán vegyesen is elfogadta a termeléseket.....
 
Üdvözlet Mindenkinek!

A rendelkezésre álló információk alapján úgy látom, hogy ez a kaland nem csak komplexebb, de alapvetően nehezebb is lett.
Néhány észrevételem:

Arany karkötő: ha 3 koronként lehet fejleszteni a T1-es manukat, akkor miért 1 koronként növekszik a kért mennyiség? Ez egyrészt nem logikus, másrészt nem fair hisz nem adott a lehetőség magasabb termelésre, mégis sok a különbség.
Példa: T1 manut lehet fejleszteni Elementál korban (12. kor) de Amuni (13.) és Építmények (14.) korokban nem.
Az infók alapján a következő korokban 1 db karkötő jelvényhez az alábbi mennyiséget kell letermelni (ami még bűbájhasználat mellett is nehézkes):
- Elementál (12.) kor: 51.000
- Amuni (13.) kor: 64.000
- Építmények (14.) kor: 68.000

Arcane Residue: 1 db jelvényhez szükséges 15 db víziópor. Ezt csak és kizárólag a Varázslóakadémián lehet összegyűjteni. Itt 5 vagy 6 óránként cserélődik az 5 barkácsolható tárgy (szerencse kérdése, hogy mekkorát kapunk). Tehát ha még gyorsítókkal össze is lehet hozni párat, ha még többet szeretnénk, akkor 50 gyémántért és további gyorsítókért elérhető csak.

Elemental Marbles: 10 db ereklyét kér. Szerintem ezt a mennyiséget csökkenteni kellene. Varázsakadémián lehet termelni 5 db-os ereklyecsomagot, egyébként pedig a normál tartományokból/ bajnokiból lehet hozni.

Alapvetően nem attól tartok, hogy egy adott csapat nem tud végigmenni a 3 térképen és megszerezni a jutalmakat, de nagyon sokan az örvényre hajtanak. Ha az örvény úgy fog zajlani, ahogy az előzetes információk megosztásra kerültek, akkor azok a csapatok, akik nem használnak fel gyémántot és temérdek gyorsítót, nem lesznek eredményesek a Kaland örvény részében. Mivel ezeknek a jelvényeknek a megszerzése erősen limitált, ezért gyakorlatilag nincs értelme az örvénynek, hisz Minden Testvériség (gyémántok nélkül) néhány kört tud menni mindössze.
A korábbi Kalandokon minden Játékosnak csak az idejét kellett befektetnie a játékba.

Véleményem szerint ezeken mindenképpen módosítani kellene, mielőtt éles szerverre érkezik a Testvériségi Kaland!

Köszönöm a figyelmet.

szia, nem éri meg az örvényre számitani minden 3-4 körben Arcanet kér.......
 
Fent